1

Тема: Чаричанський, Чаричанский

ЧАРИЧАНСЬКИЙ Семен Венедиктович,
1890, с. Копані Оріхівського р-ну, укр, селянин-одноосібник. Заарештований 28.01.33 р. Звинувачення: проводив антирадянську агітацію. Нарсудом Оріхівського р-ну 10.02.33 р. засуджений до 6 р. позбавлення волі. Помер під вартою 25.05.33 р. Оріхівським нарсудом 13.06.33 р. справа припинена у зв’язку зі смертю підсудного. Реабілітований у 1991 р.
                            ГДА СБ України,  Запоріжжя, Ф. П.  спр. 1064.   6т
ЧАРИЧАНСЬКИЙ Макар Венедиктович, 1894, с. Копані, с. Жовтневе. 1т

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

2

Re: Чаричанський, Чаричанский

Здравствуйте,Меня интересует сведения о Чаричанськом Макаре Венидиктовиче. Это мой дед. Его арестовали в 1938 году предположительно конец февраля - март. После этого мы ничего не знаем о нем. Мне первый раз попались какие то сведения о нем. Написание фамилии может менятся на русский манер Чаричанский. Если у Вас есть какая нибудь еще информация , не могли бы вы поделиться. И если не секрет кто делал еще запрос на эту фамилию. Может я и родственников нежданно найду.


Ольга

Share

3

Re: Чаричанський, Чаричанский

Чаричанський - Чаричанский - це не зміна написання, а лиш український та російський записи прізвища. Щось мені підказує, що це було Царичанський, від назви села, тепер смт Царичанка. Отакий варіант ще може бути.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

4

Re: Чаричанський, Чаричанский

skhar, А Семен Венедиктович, виходить, брат Вашого діда Макара Венедиктовича. Цікаво, що в мого діда був дядько по дідові теж Семен Венедиктович і теж репресований на Колиму. Він там пробув аж до 1976 року, а потім таки вернувся у станицю. Цікаво, що мій дід його відразу впізнав (через 43 роки!). Той дядько був старший лиш на 5 років. Такі спогади.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: litar Л, skhar2

Share

5

Re: Чаричанський, Чаричанский

Я находила на сайте о погибших название села Чаричанск. Не знаю может и были такие названия. А в фамилии постоянно кто то что то изменял. В роддоме маме выдали моё свидетельство где указали Черичанская, потом меняли. Но то что это мой дед уверенна. Год рождения и место сходится.Может повезет..

Share

6

Re: Чаричанський, Чаричанский

Я знаю что у деда были братья Помоему Семен, Павел. Не уверенна.Надо у мамы спросить. Похоже что в Копанях была куча родни.

Share

7

Re: Чаричанський, Чаричанский

skhar, Не знаходжу поки що такого нас. пункту - Чаричанськ. Як Вам душа підказує, що це Ваш дід, так мені підказує моя душа, що прізвище йде від Царичанки (тепер - Дніпропетровська обл.). Що то Ваш дід - стопудово, бо Макар Венедиктович - десь один на 500 000 душ, а М.В. Чаричанський - один на 300 млн. душ, а що він з Копанів - то 100% він.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

8

Re: Чаричанський, Чаричанский

 Я потом вам скину сайт где это видела. Я там деда искала но нашла только погибших однофамильцев и наверное родственников. Чаричанских было несколько и с отчеством Венидиктович и Семенович тоже. У одного были указаны члены семьи и куда были евакуированы. 

Share

9

Re: Чаричанський, Чаричанский

www.obd-memorial.ru/html/search. … p;r=#Здесь можно смотреть фамилии с изменнеными буквами Чери...Чири... тоже . 


baza.onagradah.ru/search_awards/ … нский&

Thanks: litar Л1

Share

10 ( 21-04-2017 22:33:43 змінене sewiko )

Re: Чаричанський, Чаричанский

У мене родичи з села Стара Царичанка Білгород-Дністровського району Одеської області (село засновано у 1820 роках переселенцями з Полтавської губернії). Так вони говорять Чаричанка пишуть Царичанка.

Share

11

Re: Чаричанський, Чаричанский

Дивився, що й там ще дві є (ще в Татарбунарському р-ні), але навряд від них прізвище йде. А "Чаричанка" могли й ці так вимовляти, бо в цій позиції -ц- й -ч- у всіх слов'янських мовах плутається (чайка-цайка, чапля-цапля).

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

12 ( 21-04-2017 23:51:00 змінене sewiko )

Re: Чаричанський, Чаричанский

Я не розумію у чому проблема. Предки ЧАРИЧАНСЬКОГО Семена Венедиктовича переселилися з Царичанки (на той час Полтавської губернії) у село Копані Оріхівського району Запорізької області. Їх стали називати Царичанські по говору Чаричанські. Записали Чаричанський. 

А село Царичанка Татарбунарського району заснували мешканці Старої Царичанки. 

Thanks: skhar1

Share

13

Re: Чаричанський, Чаричанский

Очень интересно. Возможно так и было. Может кто то найдется и более близкую историю расскажет. Может кто знает где можно искать тех кого забрали 1938 году с Запорожской области?

Share

14

Re: Чаричанський, Чаричанский

sewiko, Ніякої проблеми нема. Просто я висловив версію про походження прізвища.
skhar, Вам необхідно зв'язатися з Копанями. Там може жить хтось з родичів і необов'язково з прізв. Чаричанський, хто щось знає. Треба поспішати. Про пошуки в архівах та інших місцях розкажуть наші архівісти й історики, які заглянуть сюди.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

15 ( 22-04-2017 12:37:06 змінене litar Л )

Re: Чаричанський, Чаричанский

skhar,
Начните с запроса в Запорожский архив. Вам пришлют архивную справку с указанием состава семьи на момент ареста. Если есть возможность, то ознакомьтесь с делом сами.
Данные взяты из КП "Реабилитированные историей" 1 и 6 т.
www.reabit.org.ua/books/zp/

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

16 ( 23-04-2017 18:31:57 змінене skhar )

Re: Чаричанський, Чаричанский

Спасибо. Возможности нет добраться до Запорожья. Я где то здесь прочла что архив через интернет общение не практикует. Жалко конечно. Появилась сначала надежда, что может что то узнаю пока мама жива. (Ей 80). Её отца забрали ей было пару недель. Но жизь не предсказуема, может и забросит в те края. Еще раз всем спасибо кто откликнулся и принял участие. Для меня это было познавательно.

Share

17

Re: Чаричанський, Чаричанский

skhar,
Архив отвечает по интернету, но дела не копирует.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

18

Re: Чаричанський, Чаричанский

А вы для какой цели выставили данные на фамилию Чаричанский? У вас был запрос? Я здесь новичок и мне еще трудно все найти и все нити связать.

Share

19 ( 22-04-2017 13:42:54 змінене litar Л )

Re: Чаричанський, Чаричанский

skhar,
На форуме решено разместить данньіе из КП
http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=8554
Посмотрите здесь ДАЗО
http://forum.genoua.name/viewforum.php?id=102
и
http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 29#p122229
воспользуйтесь функцией Поиск
http://forum.genoua.name/search.php?sea … 1416325754

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

20

Re: Чаричанський, Чаричанский

Чаричанський Роман Іванович, 1877 року народження, с. Н. Петрівка Старокерменчицького району Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Проживав: с. Н. Каракуб Старокерменчицького району Сталінської (Донецької) області. Колгоспник колгоспу ім. Будьонного. Заарештований 19 листопада 1943 року. Військовим трибуналом військ НКВС по Донецькій області засуджений на 10 років ВТТ з позбавленням прав на 5 років та конфіскацією майна. Реабілітований у 1991 році.

Реабілітовані історією. Донецька область. Книга восьма.

Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.

Share

21

Re: Чаричанський, Чаричанский

Здравствуйте. Я родилась в с. Копани, моя бабушка - Чаричанская Ольга Алексеевна - дочь Алексея Венедиктовича, одного из шести братьев. Мама рассказывает, что их всех раскулачили в 33-м  году. Алексея побили и он не выжил.

Thanks: Balakyn, litar Л2

Share

22

Re: Чаричанський, Чаричанский

larisashevelyok, а чи не знаєте ви, як звали інших братів?

Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.

Share

23

Re: Чаричанський, Чаричанский

Нет, мама не помнит.

Thanks: Balakyn1

Share

24

Re: Чаричанський, Чаричанский

Одного из братьев звали Пилип (укр.). Венедикт служил в армии 25 лет.

Share

25

Re: Чаричанський, Чаричанский

larisashevelyok пише:

...Я родилась в с. Копани, моя бабушка - Чаричанская Ольга Алексеевна - дочь Алексея Венедиктовича, одного из шести братьев...

14 февраля 1892 г.
Симеон
Находящийся в запасе матрос Венедикт Сергиев Чаричанский и законная жена его Екатерина Феодосиева.
https://www.familysearch.org/ark:/61903 … at=1022792
1 апреля 1894 г.
Макарий
Села Копаней крестьянин Венедикт Сергиев Чаричанский и законная жена его Екатерина Феодосиева.
https://www.familysearch.org/ark:/61903 … at=1022792
10 февраля 1897 г.
Никифор
Отставной солдат Венедикт Сергиев Чаричанский и законная жена его Екатерина Феодосиева.
https://www.familysearch.org/ark:/61903 … at=1022792
17 марта 1900 г.
Алексий
Села Копаней крестьянин Венедикт Сергиев Чаричанский и законная жена его Екатерина Феодосиева.
https://www.familysearch.org/ark:/61903 … at=1022792

14 июля 1902 г.
Владимир
Села Копаней крестьянин Иаков Венедиктов Чаричанский и законная жена его Иустиния Терентиева.
https://www.familysearch.org/ark:/61903 … at=1022792
19 октября 1903 г.
Александр
Села Копаней крестьянин Филипп Венедиктов Чаричанский и законная жена его Иулитта Иоаннова.
https://www.familysearch.org/ark:/61903 … at=1022792

Thanks: litar Л, skhar2

Share

26 ( 02-04-2020 09:56:57 змінене Expert )

Re: Чаричанський, Чаричанский

ЧАРИЧАНСЬКИЙ Макар Венедиктович
Дата народження (рік)
1894
Місце народження (регіон)
Запорізька обл. с. Копані Оріхівського р-ну
Національність
Українець
Освіта (учбовий заклад)
освіта початкова
Останнє місце проживання (регіон)
Запорізька обл. зернорадгосп (нині с. Жовтневе) Токмацького р-ну
Останнє місце роботи, посада
конюх зернорадгоспу
Яким органом був засуджений, термін покарання, зміст вироку (відзначити, якщо неодноразово)
«Трійкою» УНКВС по Дніпропетровській обл. 1 квітня 1938 р. засуджений до розстрілу.
Яким органом і коли реабілітований
Реабілітований у 1958 р.
Вирок виконано 21 квітня 1938 р. в м. Дніпропетровську.
Номер і місце зберігання архівно-слідчої справи, інших докментів, на підставі яких складена картка
нема даних...
Примітки
Дата створення запису
26-02-2019
www.reabit.org.ua/nbr/?ID=313133

Thanks: skhar1

Share

27

Re: Чаричанський, Чаричанский

...місце зберігання архівно-слідчої справи, інших документів, на підставі яких складена картка
нема даних...

? ДАЗО

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.
Thanks: skhar1

Share

28

Re: Чаричанський, Чаричанский

litar Л пише:

? ДАЗО

Скоріше ДАДнО

Яким органом був засуджений, термін покарання, зміст вироку (відзначити, якщо неодноразово)
«Трійкою» УНКВС по Дніпропетровській обл

Thanks: skhar1

Share

29

Re: Чаричанський, Чаричанский

Архівно-слідчі справи Чаричанських Семена та Макара Венедиктовичей знаходяться в ДАЗО, а біографічна довідка Макара розміщена в 1-му томі КП "Реабілітовані історією" Запорізька обл. і першому пості.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.
Thanks: skhar1

Share