1 ( 12-10-2015 17:06:03 змінене AppS )

Тема: Y-DNA тести та їхнє використання

Періодично піднімається питання про те, що дають днк-тести

Питання навіщо обговорюємо в рамках ситуації, коли людина цікавиться минулим свого роду. Якщо для Вас історія роду не цікава, то далі тему можна не читати.

Випадок 1.
Один з моїх кілька разів пра має прізвище Шабала. Найдавніший предок жив у Чернігівському полку на початку 18 ст. - Шабала Матвій Васильович 1699 р.н. Відносно поширене прізвище без певної етнічної прив'язки.
робимо тест на 12 маркерів

отримуємо N1c з тьмою "родичів"
вже на цьому етапі очевидно, що не з теплих країн

821x543

наступні 37 маркерів уточняють "родичів" і підкреслюють виражений північний слід
і що цікаво, серед них з'являються нащадки Володимира Мономаха, тобто Рюриковичі

587x552

67 маркерів зменшують список до кількох скандинавів, одного британця, північного росіянина та знову ж Рюриковичів N1c, зокрема нащадка князя Вадбольського (позначка в Румунії - документальний нащадок, здається Шаховського)

підгрупа вже визначається як скандинавська підгрупа гаплогрупи N1c
569x544

далі робимо 111 маркерів.
458x554

Рюриковичі та ін відсікаються аж до середини 1 тис. нашої ери (відстань до спільного предка)
Залишається фін з Фінляндії.
Контактую з ним, мені повідомляють, що найдавніший предок жив на рубежі 17/18 ст. в шведській частині Фінляндії та був ковалем.
Запитую спеціалістів по N1c, спеціалісти визначають N1c Y4339, та спільного предка з вказаним фіном, що жив 400+-200 років. Враховуючи, що родовід у обох тестованих до кн.17 ст, можна сказати, що спільний предок проживав в 1450-1650 рр. З врахуванням місця проживання решти "родичів", це ймовірно була саме Скандинавія, вірогідно власне Фінляндія.

По грошам ціна в залежності від сезонних знижок бл.250-350 дол.
325x534

Share

212 ( 16-01-2020 16:51:27 змінене ArturVer )

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

ktaras пише:

Тому й виникло питання, чи є сенс замовляти спочатку тест на якусь невелику кількість маркерів, а потім вже маючи ці результати, робити апгрейд?

Наскільки мені відомо, з того ж саме молгену, то проблему якості тестування перших STR вони вже вирішили. Тобто Вам краще і дешевше одразу замовити для зразка BIG-Y і ФТДНА сама протестує Y-111 по одній якісній технології і далі продовжить тестувати  SNP і робити БІГ

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії

Share

213

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

ktaras пише:

DmitroR-2, дякую, я мав на увазі чи є сенс замовляти спочатку 111, а потім апгрейдити до Big, чи якщо є можливість, то краще замовляти одразу Big, і я при цьому нічого не втрачаю з того, що мені міг би дати 111?

Просто зустрічав інформацію, що аналіз STR у 700 гірше, ніж у 37-111, бо там використовується інший метод:forum.molgen.org/index.php/topic … #msg457640


Тому й виникло питання, чи є сенс замовляти спочатку тест на якусь невелику кількість маркерів, а потім вже маючи ці результати, робити апгрейд?

Если я не ошибаюсь,то первые 111 маркеров в любом случае тестируются по старой, более точной технологии. Так что никакой разницы не будет. Поэтому можно смело заказывать сразу БИГ, если финансы позволяют.п.с. Прошу уважаемого AppS прокомментировать ситуацию, а то вдруг я ошибаюсь сам и невольно ввожу в заблуждение и других.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

214

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

ktaras пише:

DmitroR-2, дякую, я мав на увазі чи є сенс замовляти спочатку 111, а потім апгрейдити до Big, чи якщо є можливість, то краще замовляти одразу Big, і я при цьому нічого не втрачаю з того, що мені міг би дати 111?

Просто зустрічав інформацію, що аналіз STR у 700 гірше, ніж у 37-111, бо там використовується інший метод:forum.molgen.org/index.php/topic … #msg457640


Тому й виникло питання, чи є сенс замовляти спочатку тест на якусь невелику кількість маркерів, а потім вже маючи ці результати, робити апгрейд?

Якщо маєте можливість зробити біг Y, то робіть, не пошкодуєте.

Климишин-Олійник-Глистюк-Паламарчук-Лавренчук-Камінський-Гринюк-Жуйчук-Вишневський
Хмельницька область, Красилівський та Новоушицький район, с. Мотрунки, Михайлівці, Косиківці.
https://www.myheritage.com.ua/site-fami … lavrenchuk
Чоловіча лінія Y:  R-FT149101, Жіноча лінія  Y: J-M172, FMS: N1b1a
Thanks: DmitroR-21

215

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

ArturVer пише:
AppS пише:

klymyshyn, та які поляки. типова хоч і малорозповсюджена група серед українців. В мене дальній родич з неї ж, з селян Вінницької області.
більше шансів на предка/родича з лемків і подібних під/прикарпатців.

євреї - то інші гілки J

але тут, як кажуть, лише гадання і без СНІПів з Біг-Y не розібратися

Дивлячись, в чому розібратись.
Якби була єврейська гілка, то було б більше збігів, бо євреї добре тестуються.

Thanks: ArturVer1

Share

216

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

ktaras пише:

DmitroR-2, дякую, я мав на увазі чи є сенс замовляти спочатку 111, а потім апгрейдити до Big, чи якщо є можливість, то краще замовляти одразу Big, і я при цьому нічого не втрачаю з того, що мені міг би дати 111?

Просто зустрічав інформацію, що аналіз STR у 700 гірше, ніж у 37-111, бо там використовується інший метод:forum.molgen.org/index.php/topic … #msg457640


Тому й виникло питання, чи є сенс замовляти спочатку тест на якусь невелику кількість маркерів, а потім вже маючи ці результати, робити апгрейд?

Значення STR 112-700 отримують іншим способом, ніж 1-111, самі маркери від 112 і далі менш досліджені, і мало людей їх мають для співставлення. Але навіть якщо Ви замовляєте зразу Big-Y 700, то перші 111 маркерів вони тестують традиційним способом. Тобто вибір між замовленням за один раз, чи за два - це питання лише фінансове. Якщо маєте зразу всю суму, платите і отримуєте все відразу; не маєте - розділяєте на два тести, отримуєте результати по частинам і в сумі витрачаєте трохи більше.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"
Thanks: ktaras, klymyshyn2

Share

217

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

Продублирую свой вопрос на Молгене и ответ на него:

У моего родственника на У67 есть совпаденец с GD6, известный ранний предок которого Денис Гончаров из Старооскольского уезда.  Y-DNA TiP Report предсказывает с ним 24 Generations,  Percentage 99,12%, что соответствует возрасту около 750 лет.
YFull с этим же совпаденцем показывает TMRCA 1750, т.е. на 1000 лет больше.
Какой возраст общего предка более реальный? Или я чего-то не понимаю и вообще не корректно сравнивать эти показатели?

Ответы:
- Расчет по маркерам не учитывает обратные мутации, а YFull ведет расчет по приватным снипам, которые появились уже после общего предка и по их количеству можно рассчитать время жизни общего предка.
- Возвратные мутации учитываются. Не учитывается гомоплазия - считаем, что гаплотипы разделены ровно разницей аллелей

Мой вывод: Значит, возраст общего предка все таки 1750 лет! (т.е. правильней ориентироваться на результаты YFull)

Share

218

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

mavra3,

Розрахунки по обох показниках, як я розумію, - середньо-статистичні. Колись був час, розрахунки велись тільки по маркерах. Списи ламали навколо констант в формулах, було декілька методів, від того - декілька результатів. Тоді не було BigY, FGS, YFull та YTree.
Судячи з того, що YFull теж дає середній показник, по сніпах результат теж статистичний. Підведіть курсор до цього Вашого показника і з'явиться діапазон. У мене ТMRCA - 1250, а діапазон - 2000 - 750, подивіться: R1a - R-Z645 - R-Z2124 - R-Z2125 - R-Z2123 - R-Y934, id:YF12466

R1a - BY30762

Пошук предків : Яценко, Косенко, Божко, Костенко, Хмельницький, Луговий, Мазин, Бураков

Share

219

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

DmitroR-2 пише:
klymyshyn пише:

З цими маркерами мені також непонятно. Я думав що якщо я записаний в групу, то маркери можуть бачити усі члени цієї групи. Також можуть бачити мої збіженці, якщо я дав доступ в налаштуваннях для цього. Чи це не так? Потрібно що кожен раз їх надсилати коли в когось є потреба їх побачити?

Так, маркери можуть бачити всі члени проекту. І збіженці теж, незалежно від того, чи вони теж в тому ж проекті. Правда, в проекті не вказується ім'я тестованого - тільки номер кіта і найдавніший предок по чоловічій лінії.

А як можна зв'язатися з людиною з проекту знаючи його кіт? Чи це можна зробити лише через адміністратора проекту?

Только через администратора.

Відповів мені один з 8 замів адміністратора групи наступне:
I’m afraid that the new european privacy laws make this impossible. If they have not left a contact address on your STR matches then nothing more can be done.
Питання тепер, як дізнатися адресу електронну члена групи, якщо він не є збіженцем тобі?
Чому мене це цікавить? По карті днк в групі ці люди з того самого району, що і в мене, тобто джерела паперової генеалогії мали би бути подібні. Та й загалом цікавить інформація хто ще вивчає генеалогію в цьому районі.

Климишин-Олійник-Глистюк-Паламарчук-Лавренчук-Камінський-Гринюк-Жуйчук-Вишневський
Хмельницька область, Красилівський та Новоушицький район, с. Мотрунки, Михайлівці, Косиківці.
https://www.myheritage.com.ua/site-fami … lavrenchuk
Чоловіча лінія Y:  R-FT149101, Жіноча лінія  Y: J-M172, FMS: N1b1a
Thanks: iromko1

220

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

klymyshyn пише:

Відповів мені один з 8 замів адміністратора групи наступне:
I’m afraid that the new european privacy laws make this impossible. If they have not left a contact address on your STR matches then nothing more can be done.
Питання тепер, як дізнатися адресу електронну члена групи, якщо він не є збіженцем тобі?
Чому мене це цікавить? По карті днк в групі ці люди з того самого району, що і в мене, тобто джерела паперової генеалогії мали би бути подібні. Та й загалом цікавить інформація хто ще вивчає генеалогію в цьому районі.

Думаю, адмін правий, і адресу ніяк не дізнатись.

Єдине, що можна залишити повідомлення в форумі проекту і сподіватись, що та людина туди зайде (для чогось же вона вступала в проект) і побачить. Ну і в ФБ групах Української ДНК генеалогії можна написати. Цілком імовірно, що людина, яка робить Y-DNA тести і вступає в проекти, також і ФБ групи вступила по даній тематиці.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"
Thanks: klymyshyn1

Share

221

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

iromko пише:

...Єдине, що можна залишити повідомлення в форумі проекту і сподіватись, що та людина туди зайде (для чогось же вона вступала в проект) і побачить. Ну і в ФБ групах Української ДНК генеалогії можна написати. Цілком імовірно, що людина, яка робить Y-DNA тести і вступає в проекти, також і ФБ групи вступила по даній тематиці.

Не знаю, чи саме це людина шукає, але поділюсь досвідом...

Спочатку близько року переписувався зі збіженцями по БІГ-Y на Yfull. Але потім вирішив створити ЗАКРИТУ групу на фейсбуці по нашій гілці. І запропонував збіженцям приєднатися.

Тепер, якщо хтось відкопує щось цікавеньке по нашим сніпам, то одразу бачать усі. + нові люди - збіженці, контакти яких так і не вдалося знайти через FTDNA самі вже долучаються до цієї групи (не знаю як, але якось на контакт може до моїх збіженців виходять і дізнаються про таку групу).

Еффективно.

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії

Share

222

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

Y-хр. Айсін Ґьоро (Маньчжурская династия 1636-1912)

The House of Aisin Gioro is the imperial family of the last dynasty in Chinese history—Qing dynasty (1644–1911). The Aisin Gioro family originated from Jurchen tribes and founded the Manchu people before they conquered China. By investigating the Y chromosomal short tandem repeats (STRs) of seven modern male individuals who claim to belong to the Aisin Gioro family (three of which have full records of pedigree), we found that three of them (two of which having full pedigree, whose most recent common ancestor is Nurgaci) showed very close relationship (1–2 steps of differences in 17 STRs) and possessed a rare haplotype. We therefore conclude that this haplotype is the Y chromosome of the House of Aisin Gioro. Further tests of single-nucleotide polymorphisms indicate that they belong to haplogroup C3b2b1*-M401(xF5483), although their Y-STR results indicate that they are not a part of the ‘star cluster’ (once linked to Genghis Khan), which belongs to the same haplogroup. This study forms the base for the pedigree research of the imperial family of Qing dynasty by means of genetics.

https://www.academia.edu/13837290/Y_chr … view-paper

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

223

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

"showed very close relationship (1–2 steps of differences in 17 STRs)" - для цілого наукового дослідження вони тестують по 17 маркерів?! А потім ще декілька сніпів? Це якийсь абсурд, могли б вже замовити для всіх WGS тест...

Сподіваюсь, вони хоча б результати тесту сніпів відкриють, щоб YFull міг їх собі завантажити.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

224

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

Продублирую сюда сообщение ув. Farroukh с сайта Молген. (ссылка на источник здесь: forum.molgen.org/index.php/topic … sg407376):

В данном сообщении представлены оценки генеалогически значимых величин ВБОП (т. е. в пределах 50 поколений), рассчитанных для двух гаплотипов при помощи КлАд-калькулятора. [Необходимо отметить, что в ряде нетривиальных случаев выявлялось большее число мутаций при близком родстве (2 шага на 67 маркёрах между родными братьями)]:

17-маркёрные гаплотипы Yfiler
1 шаг на 17 маркёрах - не менее 12 поколений
2 шага на 17 маркёрах - не менее 24 поколений
3 шага на 17 маркёрах - не менее 37 поколений
4 шага на 17 маркёрах - не менее 52 поколений

При разнице более 4 шагов между двумя 17-маркёрными гаплотипами оценочная величина ВБОП превышает генеалогически значимые величины

25-маркёрные гаплотипы
1 шаг на 25 маркёрах - не менее 11 поколений
2 шага на 25 маркёрах - не менее 23 поколений
3 шага на 25 маркёрах - не менее 35 поколений
4 шага на 25 маркёрах - не менее 47 поколений

При разнице более 4 шагов между двумя 25-маркёрными гаплотипами оценочная величина ВБОП превышает генеалогически значимые величины - требуется продление длины гаплотипа как минимум до 37 маркёров

37-маркёрные гаплотипы
1 шаг на 37 маркёрах - не менее 6 поколений
2 шага на 37 маркёрах - не менее 11 поколений
3 шага на 37 маркёрах - не менее 17 поколений
4 шага на 37 маркёрах - не менее 24 поколений
5 шагов на 37 маркёрах - не менее 30 поколений
6 шагов на 37 маркёрах - не менее 36 поколений
7 шагов на 37 маркёрах - не менее 43 поколений
8 шагов на 37 маркёрах - не менее 50 поколений

При разнице более 8 шагов между двумя 37-маркёрными гаплотипами оценочная величина ВБОП превышает генеалогически значимые величины - требуется продление длины гаплотипа как минимум до 67 маркёров

67-маркёрные гаплотипы
1 шаг на 67 маркёрах - не менее 3 поколений
2 шага на 67 маркёрах - не менее 7 поколений
3 шага на 67 маркёрах - не менее 11 поколений
4 шага на 67 маркёрах - не менее 14 поколений
5 шагов на 67 маркёрах - не менее 18 поколений
6 шагов на 67 маркёрах - не менее 22 поколений
7 шагов на 67 маркёрах - не менее 26 поколений
8 шагов на 67 маркёрах - не менее 29 поколений
9 шагов на 67 маркёрах - не менее 33 поколений
10 шагов на 67 маркёрах - не менее 37 поколений
11 шагов на 67 маркёрах - не менее 41 поколения
12 шагов на 67 маркёрах - не менее 46 поколений
13 шагов на 67 маркёрах - не менее 50 поколений

При разнице более 13 шагов между двумя 67-маркёрными гаплотипами оценочная величина ВБОП превышает генеалогически значимые величины - требуется продление длины гаплотипа до 111 маркёров.

111-маркёрные гаплотипы
1 шаг на 111 маркёрах - не менее 2 поколений
2 шага на 111 маркёрах - не менее 4 поколений
3 шага на 111 маркёрах - не менее 7 поколений
4 шага на 111 маркёрах - не менее 9 поколений
5 шагов на 111 маркёрах - не менее 11 поколений
6 шагов на 111 маркёрах - не менее 13 поколений
7 шагов на 111 маркёрах - не менее 16 поколений
8 шагов на 111 маркёрах - не менее 18 поколений
9 шагов на 111 маркёрах - не менее 21 поколения
10 шагов на 111 маркёрах - не менее 23 поколений
11 шагов на 111 маркёрах - не менее 25 поколений
12 шагов на 111 маркёрах - не менее 28 поколений
13 шагов на 111 маркёрах - не менее 30 поколений
14 шагов на 111 маркёрах - не менее 33 поколений
15 шагов на 111 маркёрах - не менее 35 поколений
16 шагов на 111 маркёрах - не менее 38 поколений
17 шагов на 111 маркёрах - не менее 40 поколений
18 шагов на 111 маркёрах - не менее 43 поколений
19 шагов на 111 маркёрах - не менее 45 поколений
20 шагов на 111 маркёрах - не менее 48 поколений

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії

Share

225 ( 17-02-2020 12:59:29 змінене ArturVer )

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

Пока, если кратко резюмировать лимиты по генетической дистанции на каждой панели маркеров, то ФТДНА установило лимиты в 23-24 поколения. Т.е. это приблизительно 600 лет.

+ Читати більше

И если у меня не показывает вообще ни одного совпаденца ни на одной из панелей (12, 25, 37, 67, 111 маркеров), то это просто значит, что ближайший ко мне родственник с Ближайшим Общим Предком по Y линии в 600 лет и ближе просто еще не протестировался в FTDNA.

И это значит, что лучше всего обращать внимание на совпаденцев с генетической дистанцией 0 на каждой из панелей, если таковые имеются. И работать с ними. Они "ближайшая" родня к Вам, если можно так сказать. И ближе всего совпаденец из Y-111 с генетической дистанцией 0.

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії
Thanks: kbg_dnepr, iromko2

Share

226

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

ArturVer пише:

И ближе всего совпаденец из Y-111 с генетической дистанцией 0.

Эх, если бы они были...
Поделюсь информацией о результатах тестирования своих родственников по У-хромосоме.
Четверо из пяти протестированных мужчин имеют гаплогруппу  I2a (P37), хотя известные места проживания их предков находятся в различных регионах.
Начну с линии моего отца, предки которого около 1800 года переселились из Болгарии в Крым.
Число совпаденцев:
Y12 -124 чел.
Y37 - 0
Y67 - 0
Y111 -0
И только с помощью YFull  уточнилась гаплогруппа как I-Z17855 и нашлись совпаденцы (ближайшие из Болгарии и Румынии, TMRCA 1600)
На форуме болгарской молекулярной генеалогии прокомментировали эти результаты:
"Это одна из самых популярных гаплогрупп среди болгар I2a-Z17855. В то же время нет совпадений более 12 маркеров, что является редкостью для динаров, а также отрицательным для всех известных  Z17855. Большинство других болгар, которых вы видите непосредственно под Z17855, на самом деле не имеют большой Y, а только проверенный фрагмент, так что они могут сформировать новую ветку с вами, если они будут проверены более глубоко".
Вот так мог выглядеть мой  пращур, живший где-то на побережье Черного моря

PS Среди совпаденцев  по линии моего отца есть потомки князей Четвертинских TMRCA 2100

Post's attachments

Screenshot_121.png 784.22 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Share

227

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

Другой протестированный с гаплогруппой I2a (P37)- мужская линия моей бабушки, урожденной Вековшининой, предки которой известны с 1700 года в Кунгурском уезде, фамилия их, думаю,  образовалась там же, т.к. все ее носители проживали локально  в той местности, базы участников Первой и Второй Мировых войн указывают места проживания однофамильцев в том регионе, и даже современные носители этой фамилии, проживающие в различных регионах на территории бывшего СССР, при общении указывают родиной своих предков именно Кунгур. Поэтому, я предполагала гаплогруппу Вековшининых N или R, а получила I2a с огромным числом совпаденцев:
Y12 -756 чел.
Y37 - 18 чел.
Y67 - 52 чел., в т.ч. с ГД7 -один из наших форумчан.
Y111 -0!!!
На ближайших скидках планирую заказать  Big Y

Share

228

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

Еще двоим родственником заказаны пока только Y37, и обоим планирую продолжить исследования по Y-хромосоме:
- Пожидаевы - дворяне, дети боярские,  однодворцы известны с конца 16 века в Белевском уезде:
Y12 -71 чел
Y37 - 4 чел.
Среди совпаденцев на Y12 с ГД 0 есть Sandor Telegdi, который своим ранним предком указал Tamás Telegdi, b. bef. 1256. Куратор этого набора "balogh.gabor" из Венгрии есть в совпаденцах у Пожидаева и на FaniiyFinder.

- Ступак,  предки из Житомирской области:
Y12- 54 чел.
Y25 - 1 чел.
Y37 - 0 чел.

Share

229

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

Уважаемые участники форума, есть предложение (насколько актуальное и правильное?): в фамильном указателе, в названии тем (по конкретной фамилии), если есть протестированные родственники Y-DNA тестами (особенно Big Y), указывать в скобках название гаплогрупп(ы) для носителей данной фамилии. Я понимаю, что возможно это имеет смысл для представителей фамилий компактно проживавших(ающих)... и всё-таки?..

Поиск предков в Херсонской губ.: Лапа, Лаппа, Кривошея, Бабенко, Стародуб, Твердоступ, Дубровинский; в Екатеринославской губ.: Белемеря (Беломеря), Дядькин, Балдинов, Вергелес, Вегеря, Магдычавский, Бабич, Милюк, Коваленко, Бойе, Бабаенко, Акольцев; в Волынской губ., с. Авратын: Шлапак, Переймибіда, Порохончук; в городах Пенза и Харьков, на Дальнем Востоке: Мутилин.
Thanks: borisovichi1

Share

230

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

mavra3 пише:

YFull  уточнилась гаплогруппа как I-Z17855 и нашлись совпаденцы

у меня, кстати, тоже есть снип I-Y3120 и мы, получается, имеем общего предка 2100 лет тому.

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії
Thanks: iromko1

Share

231 ( 12-04-2020 17:31:00 змінене DmitroR-2 )

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

ArturVer пише:

И это значит, что лучше всего обращать внимание на совпаденцев с генетической дистанцией 0 на каждой из панелей, если таковые имеются. И работать с ними. Они "ближайшая" родня к Вам, если можно так сказать. И ближе всего совпаденец из Y-111 с генетической дистанцией 0.

Не совсем так. Ближайший совпаденец на одной панели, при дальнейшем апгрейде может уйти в дальние совпаденцы, или совсем пропасть, а на его место может прийти бывший отдалённый совпаденец. Также на каком-то этапе могут пропасть и все из совпаденцев, но это не значит что при дальнейшем апгрейде кто-то из них или из новых совпаденцев не появится.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

232 ( 12-04-2020 12:52:26 змінене DmitroR-2 )

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

В связи с вышесказанным рекомендую всегда делать минимум 111 маркеров, так как всегда есть вероятность что на длинных дистанциях появятся совпаденцы, даже несмотря на то, что на предыдущих панелях совпаденцев нет. Встречал даже случай, когда 2 потомка человека, родившегося в 1735 году, из-за резких скачков маркеров у одного и другого, видели друг-друга лишь на 12 и 111 маркерах.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).
Thanks: kuks70, ArturVer, Kora3

Share

233

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

Ну и в любом случае нужно помнить что постсоветское пространство отстало в плане Y-тестирования от Западного мира весьма сильно. Там совпаденцы на 67-111 маркерах(часто и с Вашей фамилией) абсолютно не редки. Рано или поздно такая же картина будет и здесь. Так что тестируйте свои предковые линии и даже не сомневайтесь-отдача рано или поздно будет. Главное-успеть вовремя взять образцы ДНК нужных доноров(к примеру заказав обычный дешёвый ФФ на скидках), и потом постепенно апгрейдить их по Y-линии.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

234

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

Ффух... кто незнаком с моей ситуацией, то скажу, что у меня на всех панелях маркеров вообще не было
совпаденцев (12-111).

И вот наконец-то на Y-25 панели наконец-то появился совпаденец!!! С Беларуси и у него уже Y-111 маркеров сделаны, и совпадения только на Y-25, но хоть так.

Очень приятные ощущения))) Делайте тесты и рано или поздно совпаденцы проявятся:)

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії

Share

235

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

Головне дожити до цього щасливого моменту wink

Я нарешті завантажила свої дані з 23ендМі до ФТДНА (5 профілів!). Оце намагаюся освоюватися... До якого проекту можна долучити чоловіка R-M512? серед майже сотні "арійських" проектів я такого не бачу.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: iromko, ArturVer2

Share

236

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

До якого проекту можна долучити чоловіка R-M512?


Не думаю, що це можливо. Подати заявку - так, але в такі проекти беруть людей, які тестували STR-маркери, інакше немає як його порівнювати з іншими.

Долучайтесь до географічних проектів, наприклад українського проекту, який веде Володимир Бондар.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"
Thanks: DmitroR-21

Share

237

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

Сегодня пришли результаты Y-111 двоюродного брата моего отца, по фамилии Хопта(Chopta). Прогнозируемая гаплогруппа: R-M198, а по результатам БИГа будет какая-то ветка ниже R-Y2905. Никому из участников форума он в STR-совпаденцах не попался?

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).
Thanks: kbg_dnepr1

Share

238

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

На 111-и точно ні ))

Thanks: kbg_dnepr1

Share

239

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

AppS пише:

На 111-и точно ні ))

Ну про 111 я и не сомневаюсь smile), но может у кого-то он есть на 67, 37 и т.д.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

240

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

Відомі персони минулого і сьогодення і їх гаплогрупи:
https://www.eupedia.com/genetics/famous … waxzWE#R1b

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії
Thanks: kbg_dnepr, kuks702

Share

241

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

ArturVer, дякую, дуже цікаво! а що з українськими гг - Мазепа, Шевченко, Сірко???

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: ArturVer1

Share

242

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

kbg_dnepr пише:

ArturVer, дякую, дуже цікаво! а що з українськими гг - Мазепа, Шевченко, Сірко???

В мене нажаль такої інформації немає. Можливо хтось із форумчан-науковців володіє такою інформацію і поділеться посиланням.

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії
Thanks: kbg_dnepr1

Share

243

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

kbg_dnepr пише:

ArturVer, дякую, дуже цікаво! а що з українськими гг - Мазепа, Шевченко, Сірко???

Всі відомі українські особистості, для яких стали відомі гаплогрупи, зібрані тут: http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=3889

Для Мазепи чи Сірка було б проблематично встановити наявність живих нащадків, особливо по прямій чоловічій лінії.


У Івана Мазепи нащадків не густо: https://www.geni.com/family-tree/index/ … 0532533651


Родоводу Івана Сірка я взагалі не знайшов.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

244

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

Так є ж череп Сірка

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

245

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

kbg_dnepr пише:

Так є ж череп Сірка

Хтось же мусить зробити тест.

До того ж, є сумніви, кому ті останки належать: "Точно сказати, що то є останки Сірка, неможливо. Відомо, що йому відрубали праву руку, як він наказав у своєму заповіті. При розкопках могили було віднайдено обидві цілі руки, тому де його в дійсності поховано, нікому не відомо" + "З Москви повернено частини тіла, що були вилучені раніше — череп та деякі інші частини. За черепом було відновлено його портрет з якого зроблено погруддя на могилі. Перед похованням було досліджено останки й встановлено, що вони відповідають опису Івана Сірка й мають характерні отримані ним сліди від поранень. Проте генетична експертиза не робилася."

https://uk.wikipedia.org/wiki/Іван_Сірко

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"
Thanks: kuks70, ArturVer2

Share

246

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

Farroukh: ""Как выяснилось закавказские (точнее - азербайджанские) I1 включают в себя два неравных по численности субклада - I-Y3549 и I1-Y1966. В совпадениях - исключительно скандинавы и прочие германцы побережья Северного моря. Очевидно, что оба субклада имеют скандинавское (норманское) происхождение, что подтверждает упоминавшееся предположение о том, что напавшие на Барду русы были варягами. """

forum.molgen.org/index.php/topic … #msg486568

Share