1

Тема: Міто-ДНК / Мито-ДНК / mt DNA

Привіт форумчанам. Окремої теми по міто не знайшов, так що пишу поки сюди. Якщо хтось дась посилання, перенесу питання.
Виникло питання, відповідь на яке логічно зрозуміле, але хочу переконатися в правильності виводів.
Міто для чоловіка і жінки (скажемо для брата і сестри рідних) Ящо замовляти його в ФТДНА буде різне?
Знаю що чоловоік успадковує Y від батька і X від мами. Отже, якщо зробити для нього міто, будемо знати жіночу лінію  по лінії мами.
Жінка успадковує X від батька і X від мами. Тобто якщо зробито міто жінці, то буде відома лінія жіноча мами і лінія жіноча батька? З цього слідує що міто краще робити жінці, ніж чоловікові, більше інформації, чи не так?
Те що найстаршій жінці в гілці це зрозуміло.
Якщо щось не так, поправте мене.

Климишин-Олійник-Глистюк-Паламарчук-Лавренчук-Камінський-Гринюк-Жуйчук-Вишневський
Хмельницька область, Красилівський та Новоушицький район, с. Мотрунки, Михайлівці, Косиківці.
https://www.myheritage.com.ua/site-fami … lavrenchuk
Чоловіча лінія Y:  R-FT149101, Жіноча лінія  Y: J-M172, FMS: N1b1a
Thanks: kbg_dnepr1

2

Re: Міто-ДНК / Мито-ДНК / mt DNA

klymyshyn пише:

Привіт форумчанам. Окремої теми по міто не знайшов, так що пишу поки сюди. Якщо хтось дась посилання, перенесу питання.
Виникло питання, відповідь на яке логічно зрозуміле, але хочу переконатися в правильності виводів.
Міто для чоловіка і жінки (скажемо для брата і сестри рідних) Ящо замовляти його в ФТДНА буде різне?
Знаю що чоловоік успадковує Y від батька і X від мами. Отже, якщо зробити для нього міто, будемо знати жіночу лінію  по лінії мами.
Жінка успадковує X від батька і X від мами. Тобто якщо зробито міто жінці, то буде відома лінія жіноча мами і лінія жіноча батька? З цього слідує що міто краще робити жінці, ніж чоловікові, більше інформації, чи не так?
Те що найстаршій жінці в гілці це зрозуміло.
Якщо щось не так, поправте мене.

Мито и Х-хромосома никак не связаны. Выводы в посте неправильные. Мито наследуется что у мужчин, что у женщин от матери.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

3

Re: Міто-ДНК / Мито-ДНК / mt DNA

klymyshyn пише:

Привіт форумчанам. Окремої теми по міто не знайшов, так що пишу поки сюди. Якщо хтось дась посилання, перенесу питання.
Виникло питання, відповідь на яке логічно зрозуміле, але хочу переконатися в правильності виводів.
Міто для чоловіка і жінки (скажемо для брата і сестри рідних) Ящо замовляти його в ФТДНА буде різне?
Знаю що чоловоік успадковує Y від батька і X від мами. Отже, якщо зробити для нього міто, будемо знати жіночу лінію  по лінії мами.
Жінка успадковує X від батька і X від мами. Тобто якщо зробито міто жінці, то буде відома лінія жіноча мами і лінія жіноча батька? З цього слідує що міто краще робити жінці, ніж чоловікові, більше інформації, чи не так?
Те що найстаршій жінці в гілці це зрозуміло.
Якщо щось не так, поправте мене.

Тема по тестам міто-ДНК - хіба зо ця: http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=3786

Але можете і нову почати smile

Ваші припущення неправильні. Мітохондріальна ДНК не знаходиться в Х-хромосомі. Це взагалі не людська ДНК. Мітохондрії - це організми-симбіоти, які живуть в наших клітинах, і переносяться з ними. При розмноженні мати дає свою яйцеклітину зі "стадом" мітохондрій, з неї утворюються всі клітини нового організму. Батько не дає своїх клітин (сперматозоїди не є повноцінними клітинами, і в них, як правило, немає мітохондрій), тому дитина від нього не успадковує мітоДНК. 

https://uk.wikipedia.org/wiki/Мітохондріальна_ДНК

Отже. І брат, і сестра, якщо в них одна мама, будуть мати абсолютно ідентичну мітоДНК (хіба що трапиться мутація десь), і є сенс тестувати міто ДНК тільки одного з них. Байдуже кого.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

4

Re: Міто-ДНК / Мито-ДНК / mt DNA

Зекономити не вийде, прийдеться і по батьківській лінії платити за міто і по материнській :-(

Климишин-Олійник-Глистюк-Паламарчук-Лавренчук-Камінський-Гринюк-Жуйчук-Вишневський
Хмельницька область, Красилівський та Новоушицький район, с. Мотрунки, Михайлівці, Косиківці.
https://www.myheritage.com.ua/site-fami … lavrenchuk
Чоловіча лінія Y:  R-FT149101, Жіноча лінія  Y: J-M172, FMS: N1b1a

5

Re: Міто-ДНК / Мито-ДНК / mt DNA

А кому зроблені тести (і які), і хто живий зі старшого покоління?

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: iromko1

Share

6

Re: Міто-ДНК / Мито-ДНК / mt DNA

klymyshyn пише:

Зекономити не вийде, прийдеться і по батьківській лінії платити за міто і по материнській :-(

дивіться на прикріпленому файлі.

Міто Ви можете зробити по жіночім лініям (вони тільки від матерів до доньок передаються, а на чоловіках "глохнуть").

Наприклад, Ви зможете дізнатись чотири різні міто Ваших прабабусь. А якщо пощастить з родичами, то в перспективі можете дізнатись і по прапрабабцям, але то так, заради забави в основному...

Post's attachments

arv-atDNA.png
arv-atDNA.png 76.47 kb, 2 downloads since 2020-01-13 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії

Share

7 ( 14-01-2020 12:09:37 змінене iromko )

Re: Міто-ДНК / Мито-ДНК / mt DNA

kbg_dnepr пише:

А кому зроблені тести (і які), і хто живий зі старшого покоління?

Я, наприклад, зміг зробити тести міто-ДНК по лініям всіх прабабусь.

1) Мама, тут все просто і зрозуміло.
2) Тато, теж зробив відразу.
3) Батько матері помер у 1997, тому гаплогрупу його матері встановлював за тестом доньки його сестри. На щастя, у нього було 4 сестер, і у 3-х з них були доньки.
4) Батько батька помер у 1999, і у нього було 2 сестри, але у них не було доньок, тільки сини. І то, син однієї вже досить давно помер, за чутками (контакту з ними не було все одно). Залишалось 2 двоюрідних дядьки, обом за 60. З ними я спілкувався і взяв зразки у 2017. Встиг в останній момент, можна сказати, бо обидва померли протягом року. Я б потім цю гаплогрупу ніяк не встановив. Бо навіть якщо в сели якимось чином залишились нащадки сестер прабабусі, то як би я знав, що їх треба тестувати?


З Y-DNA так у мене не вийде. По двом прадідам немає кого тестувати, невідомо, чи десь взагалі є нащадки з тих чоловічих ліній.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

8 ( 14-01-2020 12:25:39 змінене ArturVer )

Re: Міто-ДНК / Мито-ДНК / mt DNA

iromko пише:

Я, наприклад, зміг зробити тести міто-ДНК по лініям всіх прабабусь.

1) Мама, тут все просто і зрозуміло.
2) Тато, теж зробив відразу.
3) Батько матері помер у 1997, тому гаплогрупу його матері встановлював за тестом доньки його сестри. На щастя, у нього було 4 сестер, і у 3-х з них були доньки.
4) Батько батька помер у 1999, і у нього було 2 сестри, але у них не було доньок, тільки сини. І то, син однієї вже досить давно помер, за чутками (контакту з ними не було все одно). Залишалось 2 двоюрідних дядьки, обом за 60. З ними я спілкувався і взяв зразки у 2017. Встиг в останній момент, можна сказати, бо обидва померли протягом року. Я б потім цю гаплогрупу ніяк не встановив. Бо навіть якщо в сели якимось чином залишились нащадки сестер прабабусі, то як би я знав, що їх треба тестувати?


З Y-DNA так у мене не вийде. По двом прадідам немає кого тестувати, невідомо, чи десь взагалі є нащадки з тих чоловічих ліній.

Дякую, що поділилися своєю історією. Цікаво!!! А які у Вас гаплогрупи міто виявились? (в мене поки дві H-гаплогрупи по двом прабабусям і якось не цікаво, що два однакові)

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії

Share

9

Re: Міто-ДНК / Мито-ДНК / mt DNA

ArturVer пише:
klymyshyn пише:

Зекономити не вийде, прийдеться і по батьківській лінії платити за міто і по материнській :-(

дивіться на прикріпленому файлі.

Міто Ви можете зробити по жіночім лініям (вони тільки від матерів до доньок передаються, а на чоловіках "глохнуть").

Наприклад, Ви зможете дізнатись чотири різні міто Ваших прабабусь. А якщо пощастить з родичами, то в перспективі можете дізнатись і по прапрабабцям, але то так, заради забави в основному...

По міто ніби розібрався, окремий тест з окреою жіночою лінією.

Мене цікавить фільтрація по X Херітадж і ФТДНА, це лише по жіночій лінії, чи можливо і по чоловічій?
Різницю між міто і X (яке є частиною аутосомного тесту) також ніби розумію. Але ж X є і по батьківській жіночій лінії?
Чи там фільтрація тільки по маминій жіночій лінії?

Климишин-Олійник-Глистюк-Паламарчук-Лавренчук-Камінський-Гринюк-Жуйчук-Вишневський
Хмельницька область, Красилівський та Новоушицький район, с. Мотрунки, Михайлівці, Косиківці.
https://www.myheritage.com.ua/site-fami … lavrenchuk
Чоловіча лінія Y:  R-FT149101, Жіноча лінія  Y: J-M172, FMS: N1b1a

10

Re: Міто-ДНК / Мито-ДНК / mt DNA

klymyshyn пише:

По міто ніби розібрався, окремий тест з окреою жіночою лінією.

Мене цікавить фільтрація по X Херітадж і ФТДНА, це лише по жіночій лінії, чи можливо і по чоловічій?
Різницю між міто і X (яке є частиною аутосомного тесту) також ніби розумію. Але ж X є і по батьківській жіночій лінії?
Чи там фільтрація тільки по маминій жіночій лінії?

ось Вам дві картинки, як Х-хромосома передається (див. картинки)

це, як чоловікові дістається Х від яких предків.

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії

Share

11

Re: Міто-ДНК / Мито-ДНК / mt DNA

klymyshyn пише:

...Мене цікавить фільтрація по X Херітадж і ФТДНА, це лише по жіночій лінії, чи можливо і по чоловічій?
Різницю між міто і X (яке є частиною аутосомного тесту) також ніби розумію. Але ж X є і по батьківській жіночій лінії?
Чи там фільтрація тільки по маминій жіночій лінії?

а це, як жінки успадковують свої Х-хромосоми. (збережіть собі ці картинки, для зручного користування)

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії

Share

12

Re: Міто-ДНК / Мито-ДНК / mt DNA

ArturVer пише:
klymyshyn пише:

...Мене цікавить фільтрація по X Херітадж і ФТДНА, це лише по жіночій лінії, чи можливо і по чоловічій?
Різницю між міто і X (яке є частиною аутосомного тесту) також ніби розумію. Але ж X є і по батьківській жіночій лінії?
Чи там фільтрація тільки по маминій жіночій лінії?

а це, як жінки успадковують свої Х-хромосоми. (збережіть собі ці картинки, для зручного користування)

Ух ти, безцінна інформація :-) Велике сенькс!

Климишин-Олійник-Глистюк-Паламарчук-Лавренчук-Камінський-Гринюк-Жуйчук-Вишневський
Хмельницька область, Красилівський та Новоушицький район, с. Мотрунки, Михайлівці, Косиківці.
https://www.myheritage.com.ua/site-fami … lavrenchuk
Чоловіча лінія Y:  R-FT149101, Жіноча лінія  Y: J-M172, FMS: N1b1a

13

Re: Міто-ДНК / Мито-ДНК / mt DNA

927x648

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).
Thanks: alexkr81

Share

14

Re: Міто-ДНК / Мито-ДНК / mt DNA

927x648

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).
Thanks: alexkr81

Share

15

Re: Міто-ДНК / Мито-ДНК / mt DNA

Добавил выше схемки в несколько более хорошем качестве.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

16

Re: Міто-ДНК / Мито-ДНК / mt DNA

ArturVer пише:

Я, наприклад, зміг зробити тести міто-ДНК по лініям всіх прабабусь.

1) Мама, тут все просто і зрозуміло.
2) Тато, теж зробив відразу.
3) Батько матері помер у 1997, тому гаплогрупу його матері встановлював за тестом доньки його сестри. На щастя, у нього було 4 сестер, і у 3-х з них були доньки.
4) Батько батька помер у 1999, і у нього було 2 сестри, але у них не було доньок, тільки сини. І то, син однієї вже досить давно помер, за чутками (контакту з ними не було все одно). Залишалось 2 двоюрідних дядьки, обом за 60. З ними я спілкувався і взяв зразки у 2017. Встиг в останній момент, можна сказати, бо обидва померли протягом року. Я б потім цю гаплогрупу ніяк не встановив. Бо навіть якщо в сели якимось чином залишились нащадки сестер прабабусі, то як би я знав, що їх треба тестувати?


З Y-DNA так у мене не вийде. По двом прадідам немає кого тестувати, невідомо, чи десь взагалі є нащадки з тих чоловічих ліній.

Дякую, що поділилися своєю історією. Цікаво!!! А які у Вас гаплогрупи міто виявились? (в мене поки дві H-гаплогрупи по двом прабабусям і якось не цікаво, що два однакові)

Ну, гаплогрупи самі різноманітні вийшли smile

1) U5b1b1a, як у підпису smile
2) G3a3  yikes 3) U2e1g
4) V1a


Зі збігами біда, правда. Тобто у 1) їх повно, причому більше сотні повністю ідентичних, з Фінляндії (Лапландії). А у 2)-4) їх практично немає.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"
Thanks: ktaras3

Share

17

Re: Міто-ДНК / Мито-ДНК / mt DNA

iromko пише:

1) U5b1b1a, як у підпису smile
2) G3a3  yikes 3) U2e1g
4) V1a


Зі збігами біда, правда. Тобто у 1) їх повно, причому більше сотні повністю ідентичних, з Фінляндії (Лапландії). А у 2)-4) їх практично немає.

Цікаві варіанти. І мені, особливо G3a3 сподобалась. По ній Ваші предки аж біля річки Янцзи в Китаї були колись)

Post's attachments

SNPTracker_map.jpg 138.1 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії
Thanks: iromko2

Share

18 ( 14-01-2020 20:21:08 змінене kbg_dnepr )

Re: Міто-ДНК / Мито-ДНК / mt DNA

Збіги за міто особливої генеалогічної цінності не мають... sad принаймні зараз. Мені пощастило - в мене є збіг з чоловіком, який зробив собі mt Full - можна припустити, що й в мене та сама гг U5a1f або навіть U5a1f1 чи U5a1f2 (він писав, що для нього навіть створили окрему підгрупу на ФТДНА).

Можливо, коли буде протестовано 10-20-30% населення світу, з цього щось можна буде витягти, а поки що це чисто науковий інтерес.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: iromko, Kora, kuks704

Share

19

Re: Міто-ДНК / Мито-ДНК / mt DNA

Напишу про свої результати, може комусь буде цікаво.
В батька - W1-T119C (Велика Білозерка, Запорізька область). По full sequence 10 збіженців з Австрії, Литви і Швеції. По Y в нього I2 (I-FT40113).
В мами - K2b1a1 (Очеретувате, Дніпропетровська область). 24 збіженця по всій Європі (Ірландія, Норвегія, Швеція, Фінляндія, Франція, Німеччина, Чехія, Польща, Білорусь) і трохи США.

Ще протестував батьків братової дружини:
В тещі - U5a2b (Софіївка, Софіївський район, Дніпропетровська область). 47 збіженців рівномірно по всій Європі - від Ірландії до Великого Устюга, від Норвегії до Сицилії.
В тестя - H3ao (Миколаївка, Софіївський район, Дніпропетровська область). Це мабуть найцікавіший результат - 14 збіженців - більше половини з Ірландії та Шотландії, по кілька людей зі США і західної Німеччини, один з Індії (але судячи з прізвища - теж британського походження). По Y в нього I2 (I-P37, Big Y ще в процесі).

Thanks: Kora, kuks70, DmitroR-23

20

Re: Міто-ДНК / Мито-ДНК / mt DNA

В мене тільки одне мито - мами. По мито-плюс група Н . Всі співпадінці на Захід, найбільша концентрація - Британські Острови і США.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

21

Re: Міто-ДНК / Мито-ДНК / mt DNA

ktaras пише:

Напишу про свої результати, може комусь буде цікаво.
В батька - W1-T119C (Велика Білозерка, Запорізька область).

Отримав ще 2 mtDNA результати від родичів, чиї материнські лінії теж з Великої Білозерки:
- K1a-T195C!
- H2b

22 ( 07-07-2021 11:54:13 змінене tmaua )

Re: Міто-ДНК / Мито-ДНК / mt DNA

C 31-й минуты. Действительно ли так все обстоит с митохондриальной ДНК?  На какую статью в Nature он ссылается?
https://youtu.be/boFnZ4glbVs?t=1856

(Кузуб, Комендант, Прудько) - Лепляво
(Пелых, Власенко, Игнатенко, Андрущенко) - Канев
(Губарь, Рыбалко, Татаренко) - Белополье
(Щенявский) - Житомир, Украина, Польша

Share

23 ( 07-07-2021 12:14:26 змінене Kora )

Re: Міто-ДНК / Мито-ДНК / mt DNA

tmaua пише:

C 31-й минуты. Действительно ли так все обстоит с митохондриальной ДНК?  На какую статью в Nature он ссылается?
https://youtu.be/boFnZ4glbVs?t=1856

Менее, чем за 5 минут поиска - эта персона получила только заочное педагогическое образование и является почетным лауреатом в 2017г и в 2018 членом-корреспондентом почетного звания ВРАЛ от Антропогенез.ру. Тонны некомпетентных публичных высказываний, включая фашистского толка.

Описание, почему победил в номинации академика ВРАЛ:

Призывает сортировать людей в соответствии с индивидуальным строением их мозга. Называет исследования в области генетики и клонирования проявлениями научно-религиозного фанатизма. Высказывания и книги Сергея Савельева неоднократно критиковались специалистами за большое количество фактических ошибок и некорректность выводов


Пожалуйста, не смотрите и не слушайте подобную дичь.

Keep calm and carry on
в разной степени ищу-исследую инфо по фамилиям: Ангелов, Вервейко, Давыдов, Киселёв, Панна, Переверзев и пр.
GEDmatch XB3628797

Share

24

Re: Міто-ДНК / Мито-ДНК / mt DNA

big_smile взагалі не дивіться російських "вчених". Просто почитайте розділ Критика в його біографії на вікіпедії:
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0 … 0%BA%D0%B0

і все стане на своє місце.

Там таких псевдонауковців дуже багато, той же Кльосов таку маячню вигадує...Там хіба що Балановського можна було читати, але той, на жаль, помер кілька днів тому.

Thanks: Kora, ArturVer2

25 ( 07-07-2021 13:04:05 змінене tmaua )

Re: Міто-ДНК / Мито-ДНК / mt DNA

Хотел дописать, что критику Савельева я слышал, а интересует на чем основывается критика m-dna, но не успел.
Ладно. Тогда коротко прокомментирую.
1. Клесова читал, даже писал его конторе и получал ответ. Действительно, очень скользкий товарищ, хотя все равно его критика имеет место  на существование.
2. Савельева оценить мне тяжелее. Критика его зачастую от гуманитариев, психологов. Его пока слушаю, такие "отщепенцы" иногда могут позволить себе покритиковать текущее положение в науке.
3. По m-dna встречал разные мнения. Целесообразно ли его вообще делать и не является ли это просто сбором денег с рисованием мыльных пузырей на выходе.


Почему только одна американская контора, в основании которой стоят явно не ученые и меценаты, делает такие тесты. Почему израильская MH не делает такие тесты, хотя вскользь упоминает, что есть такая возможность, но они пока думают...


Если одним большим вопросом, то показывает ли m-dna с какой-либо достоверностью хоть что-то и где об этом можно почитать от реальных экспертов?

(Кузуб, Комендант, Прудько) - Лепляво
(Пелых, Власенко, Игнатенко, Андрущенко) - Канев
(Губарь, Рыбалко, Татаренко) - Белополье
(Щенявский) - Житомир, Украина, Польша

Share

26 ( 07-07-2021 13:52:22 змінене Kora )

Re: Міто-ДНК / Мито-ДНК / mt DNA

2 tmaua

У вас явно слабая информированность про суть разных видов тестов и их практическое применение. Ну, а про не понимание экономических моделей и приоритетов в направлении получении прибыли компаний, занимающих определенные ниши на рынке ДНК-исследований, то еще больше вам надо узнать и осознать.

Попробуйте сперва разобраться с базовым инфо по тестированию, а не тратить своё время и ресурсы на треш от очередного  "учёного".

Где прочитать - масса мест, включая этот форум. И не стесняйтесь пользоваться хотя бы популярными поисковиками.

Keep calm and carry on
в разной степени ищу-исследую инфо по фамилиям: Ангелов, Вервейко, Давыдов, Киселёв, Панна, Переверзев и пр.
GEDmatch XB3628797

Share

27

Re: Міто-ДНК / Мито-ДНК / mt DNA

Я думаю Вам краще звернутися сюди: https://forum.molgen.org/index.php/board,16.0.html
там набагато більше експертів і ентузіастів.

Також на тему ДНК-тестів був непоганий випуск у Фазульянова в Генеалогічній балачці з експертом, там було і про міто-ДНК: https://www.youtube.com/watch?v=gw-q6f3TaxI

З власного досвіду - міто-ДНК досить специфічна штука.

Після міто-тесту Ви отримуєте гаплогрупу і список збігів, але ці тести ще менш популярні, ніж Y, тому збігів досить мало, і навіть абсолютно повний збіг (генетична відстань = 0, тобто жодної мутації) ще не гарантує близького рідства - в цьому випадку FTDNA говорить, що спільний предок був протягом останніх 5 поколінь (125 років) з ймовірністю 50%, або у межах 22 покоління (550 років) з ймовірністю 95%. Але все одно лишається 1 з 20 шансів, що спільний предок жив іще раніше. Наскільки я розумію, така плаваюча точність пов’язана з особливостями мутації.

Але насправді з точки зору генеалогії жіночі лінії відслідкувати набагато важче, ніж чоловічі, бо в жінок у кожному поколінні відбувається зміна прізвища, тому рідко хто має глибоку документально-підтверджену жіночу лінію і все це дуже швидко заходить в тупик.

Тому саме для генеалогії від міто-ДНК мало користі, лише в окремих випадках, коли треба підтвердити або спростувати рідство двох конкретних людей по жіночій лінії і є можливість протестувати обох. Наприклад, у вас є прогалина в документах, але Ви підозрюєте, що якісь 2 жінки були сестрами, тоді Ви шукаєете їх нащадків по жіночих лініях і тестуєте їм міто, якщо збігаються - значить дійсно родичі.

Ще це представляє інтерес з історичної точки зору або популяційної генетики - Ви берете популяції (наприклад, якісь села, або цілі етноси) і тестуєте всіх підряд, а потім порівнюєте статистику, і так будуєте якісь гіпотези, куди кого і коли занесло.

Плюс є досить багато зразків давньої ДНК з прив’язкою до конкретних місць, з ними теж можна порівняти свої результати.

В будь-якому випадку, достовірінсть і легітимність міто-ДНК легко перевіряється звичайним тестуванням дитини і матері, або дитини і бабусі-прабабусі по материнській лінії. Якби вони не збігалися, то повірте, це б дуже швидко виявили і зробили загальновідомим. Але ж ні. Тому немає підстав їм не вірити.

28 ( 07-07-2021 14:09:26 змінене ktaras )

Re: Міто-ДНК / Мито-ДНК / mt DNA

Ну і як підсумок - виходячи зі співвідношення витрат і користі - найкраще зосередитися на аутосомних тестах і максимально повних тестах Y-хромосоми (Big Y). Тільки після того, як вже всіх кого можна дістали і протестували (двоюрідних, троюрідних, п’ятиюрідних, просто однофамільців або випадкових односельчан), і все ще лишилися вільні гроші, тільки тоді варто погратися з mtDNA.

29

Re: Міто-ДНК / Мито-ДНК / mt DNA

ktaras пише:

Ну і як підсумок - виходячи зі співвідношення витрат і користі - найкраще зосередитися на аутосомних тестах і максимально повних тестах Y-хромосоми (Big Y). Тільки після того, як вже всіх кого можна дістали і протестували (двоюрідних, троюрідних, п’ятиюрідних, просто однофамільців або випадкових односельчан), і все ще лишилися вільні гроші, тільки тоді варто погратися з mtDNA.

Гарні висновки!

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії
Thanks: DmitroR-21

Share

30 ( 07-07-2021 16:45:47 змінене tmaua )

Re: Міто-ДНК / Мито-ДНК / mt DNA

Посмотрел вышепредставленное видео. Интересно. Вопросов прибавилось  :)

Краткая выдержка из видео:
----------------------
Несколько тысяч митохондрий в женской яйцеклетке.  Митохондрии есть разных типов, пока не особо понятно каких и как они взаимодействуют.
В миохондрии кольцевая бактериальная днк. 37 генов. 16553 пар основ.  Мутации тут очень-очень медленные, что и позволяеет смотреть далеко в прошлое, но ближайшие 1000 лет видно плохо.

Четыре митохондрии есть в сперматозоиде отца. Они якобы деактивирутся, но иногда могут и выстрелить.

При создании детей в пробирке уже балуются с подменой митохондриальной ДНК от здорового донора.
----------------------

Действительно, есть информация о возможности передачи митохондриальной ДНК от отца к потомкам.
Возможно это и путает карты и дает различия в разном происхождении "Адама" и "Евы"

На нанный момент базовый ответ получил, буду наблюдать за развитием науки. Пока сосредоточусь на аутосомных тестах.

(Кузуб, Комендант, Прудько) - Лепляво
(Пелых, Власенко, Игнатенко, Андрущенко) - Канев
(Губарь, Рыбалко, Татаренко) - Белополье
(Щенявский) - Житомир, Украина, Польша
Thanks: kuks701

Share

31

Re: Міто-ДНК / Мито-ДНК / mt DNA

tmaua пише:

Действительно, есть информация о возможности передачи митохондриальной ДНК от отца к потомкам.
Возможно это и путает карты и дает различия в разном происхождении "Адама" и "Евы"

я тоже слышал такую теорию, мол иногда от отца передаваться может, НО, у меня, практическим методом, у меня, отца и отца отца (т.е. деда) все митохондриальные ДНК - разные, т.е. mtDNA было нами получено от матерей.

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії

Share

32

Re: Міто-ДНК / Мито-ДНК / mt DNA

tmaua пише:

Пока сосредоточусь на аутосомных тестах.

Не забувайте про Y, це вам не міто, тут набагато більше конкретики і реальних збігів :) Саме тому раджу всі тести замовляти в FTDNA, бо після аутосомного тесту з того ж зразка можна буде зробити і Y-тест.

Спробуйте почати хоча б з Y-37 для одного-двох найстарших родичів, отримаєте власні враження. А далі через Y-111 поступово оновлювати до Big Y, бо зразки з часом будуть втрачати якість, і років за 5 Big Y може не прочитатися, а нових носіїв знайти буде дуже важко, кажу з власного досвіду. Навіть маючи базовий Y-37 вже буде відома гаплогрупа і можна буде більш-менш приблизно передбачити свою гілку на філогенетичному дереві гаплогрупи.

Чомусь в Україні всі очікують побачити звичайний R1a, мовляв, нічого цікаво, але на практиці з моїх 5 тестів R1a виявився лише в одного (і то не дуже типова гілка для України), ще у двох - I2, і по одній I1 і R1b. Останні дві теж дуже нетипові для України - одна скандинавська, інша взагалі кельтська (з 800 відомих носіїв  цієї гілки мій далекий родич виявився лише другим на всю Східну Європу). Так що Y дає дуже багато цікавих результатів.

33

Re: Міто-ДНК / Мито-ДНК / mt DNA

1960x1793

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).
Thanks: ktaras, Kora2

Share

34

Re: Міто-ДНК / Мито-ДНК / mt DNA

Собственно, думаю, процентаж по Украине будет +- примерно как на карте выше. Понятно, что по некоторым регионам будет какая-то своя специфика. п.с. Чтобы нормально посмотреть-просто сохраните карту на жёсткий диск.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

35 ( 07-07-2021 20:16:46 змінене DmitroR-2 )

Re: Міто-ДНК / Мито-ДНК / mt DNA

п.п.с. Полностью на 100500 соглашусь со словами Тараса-Y-тесты нужно обязательно делать и не затягивать с апгрейдами китов до БИГа (лучше больше 2-3 лет не тянуть). Моя статистика пока довольно маленькая (2 БИГа) и касается только одного села в Прикарпатье. Итог: R1a-ветвь под Y2905-условно западнославянская ветвь и R1b-ветвь под FGC11134-кельтская ветвь с Британских островов, которую с какой-то миграцией занесло в Прикарпатье (матчей по БИГу из Восточной Европы вообще нет, да из Западной Европы матчи только с Британских Островов). Надеюсь со временем протестировать ещё пару-тройку линий из этого села-посмотрим что будет там.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).
Thanks: mike.kilo1

Share