1 ( 21-05-2020 22:23:46 змінене mike.kilo )

Тема: Загадки документальної генеалогії

Досліджуючи історію роду натрапив на кілька загадкових історій:

Загадка №1
Одна з носіїв родового прізвища - Марина Григоріева Кихтенко - записана при шлюбі в 1899 як "Найденко она же Кихтенко".
"Найденко" більше ні до, ні після ніде не зустрічаються (з таким П.І.Б.)

Але!
3.11.1881 - Григорій Петров Кихтенко (мій прямий прапрадід) одружився з Уляною Ивановою Печерською (в сусідньому приході)
21.07.1882 - народилася Марина Григоріева, батьки Григорій Петров Найденко та Анна Иванова, воспріемник Игнатій Иванов Печерскій
Після того Гр.П.Кихтенко та Уляна Иванова (Печерская) народили ще 9 дітей.

Чи можна стверджувати, з високою вірогідністю, що Григорій Петров Кихтенко і Григорій Петров Найденко – одна й та сама особа?
Логічним здається тоді, що його першу дитину хрестив брат дружини (Игнатій Иванов Печерскій - брат Уляни Иванової Печерскої). А Уляну Іванову записали Анною Івановою помилково, бо вона була не з нашого приходу. Помилки в іменах і навіть прізвищах в цьому приході були не рідкість (одного Кизенко/Кизленко з сусіднього приходу в нашому записали Кихтенко).
Згодом, оцю Марину Григоріеву в 1890х-1900х двічі (не підряд) запишуть як "Ирина Григоріева" (раз як И.Гр.Кихтенко, потім раз по чоловіку И.Гр.Медведева), коли вона буде хрестити племінників (дітей свого дяді, Сергія Петрова Кіхтенка).

Версії:
Тобто це що, виходить Григорій Петров:

а) або при народженні першої дитини записаний з "вуличним" прізвищем - походження незрозуміле: знайшов якійсь клад, міг завжди знайти де випити, тягнув в комору все, що знайде на вулиці, інший варіант?

б) або був всиновлений Кихтенками (підкинута дитина)

+ Читати більше

і, судячи з прізвища, тоді це може бути NPE (non-parental event)?

Кому взагалі зустрічалося прізвище Найденко, з чим ще може бути пов'язане його походження, чи відомі якісь "сільські легенди" про таке прізвище-прізвисько?

P.S. Не можу згадати, як саме казав дід (більше 30 років пройшло), чи то в його батька (мого прадіда) було 10 братів-сестер, чи він був один з 10. Якщо перше, тоді сходиться.

Updated 21.05.2020:
Все може бути трохи простіше, ніж теорії про підкинутих дітей і т.д. Це може бути "вуличне" прізвище за дівочим прізвищем матері. В "нашому кутку" чомусь саме така традиція давати прізвиська для розрізняння однофамільців. На користь цієї гіпотези каже й те, що прадіда рідний брат взяв дружину з того ж хутора Григорівського, де "ціле гніздо" Найденко (це Ф-395, якого нема в неповній базі народжень, тому я їх і не знаходив до того)

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.
Thanks: Алена1

Share

2 ( 06-01-2020 19:28:30 змінене mike.kilo )

Re: Загадки документальної генеалогії

Загадка №2

я про це вже згадував в іншій темі, але нарешті зібрав всі події до купи і оформив для наочності.
Вважаю, що все-таки Пелагія Григоріева (записи виділено блакитним) та Пелагія Прокопіева (зеленим) – одна й та сама особа, не дивлячись на різницю у вирахованих роках народження в 12 років.
Занадто багато збігів: і одні й ті самі хрещені батьки, і однакова адреса дітей.

https://i.ibb.co/bsGMqQ8/Screenshot-2020-01-06-at-19-27-27.png

При шлюбі могли прибрехати 2-3 роки, ну а "вік на момент смерті" – то таке, різниця років 6 при віці в 60 була не рідкість, бувало і більше.
Можливо, там була ще якась таємнича сімейна історія з народженням цієї Пелагії, так як запис про її хрещення не знайшовся, не дивлячись на добру збереженість МК по тому приходу саме в ті роки (з 1869 по 1877 все є без пропусків).

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.

Share

3 ( 05-01-2020 15:29:31 змінене Чай )

Re: Загадки документальної генеалогії

Розбіжності у віці, перекручення прізвища або  два  прізвища і т.д. і т.п. - усе звичайна річ. Іншого шляху, як зібрати і співставити усю можливу додаткову інформацію про оточення "підозрюваних" не знаю, хоча ризик що це різні особи завжди є.   Я через хрещених та свідків не раз ідентифікував людей навіть із геть різними прізвищами. Але бувало це підводило - переплутав двох двоюрідних сестер з однаковими іменами та приблизно однаковим колом родичів і два тижні копав чужу мені лінію.

З повагою,
Чай.

Share

4

Re: Загадки документальної генеалогії

"вік на момент смерті" – то таке, різниця років 6 при віці в 60 була не рідкість, бувало і більше.

Смерть років через 5 після шлюбу, а різниця в віці аж 10 років. А по-батькові у жінок, то зовсім біда.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.
Thanks: mike.kilo1

Share

5 ( 05-01-2020 22:56:59 змінене mike.kilo )

Re: Загадки документальної генеалогії

litar Л,
о, до речі, як раз у батька (принаймні прізвище однакове і дуже рідкісне там) цієї Пелагії Прокопівни:
- другий шлюб 8.11.1872, нареченій 17 років;
- ця дружина померла після пологів 1.04.1874, їй вже 22 роки.

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.
Thanks: litar Л1

Share