141 ( 02-11-2019 05:33:10 змінене ArturVer )

Re: Який ДНК-тест обрати?

ktaras пише:

І мабуть поки що останнє питання - чи є сенс після мами тестувати на Family Finder її рідну сестру (мою тітку)? Чи результати будуть ті ж самі і немає сенсу витрачати гроші?

Сенс є.
Я так розумію, що вже батьків Вашої мами нема, тому Ви їх і не можете протестувати. І тестування маминої сестри буде дуже доречним.

Як правило з сестрами-братами спільних десь 30% аутосом буває.

В Вашого діда по матері і бабці по матері були по 6700 сМ наближено. Тобто разом - це було 13400 сМ. Але дитині з цього набору дісталося лише випадкові участки загальним розміром 6700 сМ.

Протестуючи сестру, Ви, скорше за все, дізнаєтесь ще додаткові 70% від 6700.

Тобто Ви матимите 6700 + 4690 = 11 390 (сМ) від дідусево-бабиного геному. А це означає: більше раніш невідомих збіженців.

(В моєї мами і її брата, наприклад, спільними виявилися 34,4%. Ця цифра може "грати" в ту чі іншу сторону у Вашому випадку)

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії

Share

142

Re: Який ДНК-тест обрати?

ArturVer пише:
ktaras пише:

І мабуть поки що останнє питання - чи є сенс після мами тестувати на Family Finder її рідну сестру (мою тітку)? Чи результати будуть ті ж самі і немає сенсу витрачати гроші?

Сенс є.
Я так розумію, що вже батьків Вашої мами нема, тому Ви їх і не можете протестувати. І тестування маминої сестри буде дуже доречним.

Як правило з сестрами-братами спільних десь 30% аутосом буває.

В Вашого діда по матері і бабці по матері були по 6700 сМ наближено. Тобто разом - це було 13400 сМ. Але дитині з цього набору дісталося лише випадкові участки загальним розміром 6700 сМ.

Протестуючи сестру, Ви, скорше за все, дізнаєтесь ще додаткові 70% від 6700.

Тобто Ви матимите 6700 + 4690 = 11 390 (сМ) від дідусево-бабиного геному. А це означає: більше раніш невідомих збіженців.

(В моєї мами і її брата, наприклад, спільними виявилися 34,4%. Ця цифра може "грати" в ту чі іншу сторону у Вашому випадку)

Можете це роз'яснити "на пальцях".
В мене подібна ситуація, зроблений FF на FTDNA мамі і її рідному брату. Батьків їхніх немає вже в живих.
Як саме визначити їхню спільну днк, передану від батьків? Є якісь калькулятори, чи потрібно вручну все робити
в екселі? Тобто в підсумку має бути спільна ДНК яка передалася від обох їх батьків, виражена якось в числах.

Климишин-Олійник-Глистюк-Паламарчук-Лавренчук-Камінський-Гринюк-Жуйчук-Вишневський
Хмельницька область, Красилівський та Новоушицький район, с. Мотрунки, Михайлівці, Косиківці.
https://www.myheritage.com.ua/site-fami … lavrenchuk
Чоловіча лінія Y:  R-FT149101, Жіноча лінія  Y: J-M172, FMS: N1b1a

143 ( 02-11-2019 13:33:15 змінене ArturVer )

Re: Який ДНК-тест обрати?

klymyshyn пише:

...Можете це роз'яснити "на пальцях".
В мене подібна ситуація, зроблений FF на FTDNA мамі і її рідному брату. Батьків їхніх немає вже в живих.
Як саме визначити їхню спільну днк, передану від батьків? Є якісь калькулятори, чи потрібно вручну все робити
в екселі? Тобто в підсумку має бути спільна ДНК яка передалася від обох їх батьків, виражена якось в числах.

На FTDNA можна подивитися у збігах FF на таку колонку "Shared cM" (тобто спільні сМ) і порахувати вручну. (6700 відняти стільки то і отримаєте кількість нової ДНК, отриманої від родича)

На MyHeritage там: Результати ДНК -> ДНК збіги -> Спільна ДНК - там прямо у відсотках все пишуть одразу

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії
Thanks: klymyshyn1

Share

144 ( 02-11-2019 14:02:48 змінене klymyshyn )

Re: Який ДНК-тест обрати?

ArturVer пише:
klymyshyn пише:

...Можете це роз'яснити "на пальцях".
В мене подібна ситуація, зроблений FF на FTDNA мамі і її рідному брату. Батьків їхніх немає вже в живих.
Як саме визначити їхню спільну днк, передану від батьків? Є якісь калькулятори, чи потрібно вручну все робити
в екселі? Тобто в підсумку має бути спільна ДНК яка передалася від обох їх батьків, виражена якось в числах.

На FTDNA можна подивитися у збігах FF на таку колонку "Shared cM" (тобто спільні сМ) і порахувати вручну. (6700 відняти стільки то і отримаєте кількість нової ДНК, отриманої від родича)
Нарешті я то зрозумів.
Тобто дані такого вигляду: 3,384, 1,854
На MyHeritage там: Результати ДНК -> ДНК збіги -> Спільна ДНК - там прямо у відсотках все пишуть одразу

49,9% (3 539,6 cM)
27,2% (1 931,5 cM)
Але мене не це цікавило. Мені інтересно які саме спільні дані.
Я думаю це браузер хромосом, але там показані лише спільні ДНК. Мене ж цікавлять ДНК які передалися від батьків обом і сину і дочці.

6700 це від двух батьків?
тобто від одного в середньому 3 350 сМ
Дивіться додаток, зображення. Це розрахунок на 1 з батьків?

Post's attachments

Screenshot_02.11.2019.jpg
Screenshot_02.11.2019.jpg 119.12 kb, 2 downloads since 2019-11-02 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Климишин-Олійник-Глистюк-Паламарчук-Лавренчук-Камінський-Гринюк-Жуйчук-Вишневський
Хмельницька область, Красилівський та Новоушицький район, с. Мотрунки, Михайлівці, Косиківці.
https://www.myheritage.com.ua/site-fami … lavrenchuk
Чоловіча лінія Y:  R-FT149101, Жіноча лінія  Y: J-M172, FMS: N1b1a

145 ( 02-11-2019 16:01:24 змінене mike.kilo )

Re: Який ДНК-тест обрати?

Раз вже пішла розмова про обрання тестів, то порадьте будь ласка, чи може мені допомогти ДНК-тестування, і яке саме?

Ситуація наступна:
за сімейною легендою по батьківській лінії рід походить звідкись з Полтавщини (покійний дід казав, що його батько, тобто прадід - знав звідки саме). Тобто треба робити Y-тест в будь-якому випадку.
В мене досліджена паперова генеалогія на 5-6 поколінь (по 6 є тільки діти і рік смерті, по 5-му все повністю).
Переїхало з Полтавщини на Катеринославщину або 6-те, або 7-ме покоління (див. підпис)

Тобто, теоретично, якщо я зроблю Y-тест, то в мене в збіженцях може трапитися хтось з Полтавщини, чиї предки нікуди не переїхали, а залишилися на місці (або переїхали, але знають звідки саме). І ще менше вірогідність, що в того збіженця буде досліджена документальна генеалогія далі, ніж в мене.
А, і раз це батьківська лінія, то і прізвище має бути однакове (схоже, похідне, і т.д.) чи необов'язково?

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.

Share

146

Re: Який ДНК-тест обрати?

mike.kilo пише:

Раз вже пішла розмова про обрання тестів, то порадьте будь ласка, чи може мені допомогти ДНК-тестування, і яке саме?

Ситуація наступна:
за сімейною легендою по батьківській лінії рід походить звідкись з Полтавщини (покійний дід казав, що його батько, тобто прадід - знав звідки саме). Тобто треба робити Y-тест в будь-якому випадку.
В мене досліджена паперова генеалогія на 5-6 поколінь (по 6 є тільки діти і рік смерті, по 5-му все повністю).
Переїхало з Полтавщини на Катеринославщину або 6-те, або 7-ме покоління (див. підпис)

Тобто, теоретично, якщо я зроблю Y-тест, то в мене в збіженцях може трапитися хтось з Полтавщини, чиї предки нікуди не переїхали, а залишилися на місці. І ще менше вірогідність, що в того збіженця буде досліджена документальна генеалогія далі, ніж в мене.
А, і раз це батьківська лінія, то і прізвище має бути однакове (схоже, похідне, і т.д.) чи необов'язково?

Да, всё верно. Делайте отцу Y-тест. Какой именно? Минимум-37 маркеров, и потом дальнейший апгрейд. Идеальный вариант, который снимает все дальнейшие вопросы-БИГ. Смотрите, как у Вас с финансами, если можете сейчас заказать сразу 111 или БИГ, то берите не раздумывая. Сэкономите на дальнейших апгрейдах как деньги, так и время. п.с. Кстати, сейчас на ФТДНК очень привлекательные цены на У-тесты. Рекомендую ими воспользоваться.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).
Thanks: mike.kilo, iromko2

Share

147

Re: Який ДНК-тест обрати?

DmitroR-2,
дякую, звісно хочу під актуальні знижки замовити.
А якщо батько не погодиться, то яка різниця буде між результатом Y-теста в мене і в нього?
Мутації Y-хромосоми, внаслідок якої в мене буде менше вірогідність збіженців?

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.

Share

148 ( 02-11-2019 16:19:13 змінене DmitroR-2 )

Re: Який ДНК-тест обрати?

mike.kilo пише:

DmitroR-2,
дякую, звісно хочу під актуальні знижки замовити.
А якщо батько не погодиться, то яка різниця буде між результатом Y-теста в мене і в нього?
Мутації Y-хромосоми, внаслідок якої в мене буде менше вірогідність збіженців?

Будут ещё скидки на Чёрную Пятницу, но я не уверен, что они будут лучше по Y-тестам.

Разницы не будет или почти не будет. Просто на Вас может выпасть очередная мутация, а это может повредить Вам при показе совпаденцев на ФТДНК. 
На ФТДНК на 12-ти маркерах показывают совпаденцев, отличающихся не более чем на 1 шаг. На 37 маркерах не более чем на 4; на 67-не более чем на 7; на 111-не более чем на 10 шагов.
Поэтому может статься, что Вам не покажет кого-то из совпаденцев именно из-за Вашего мельчайшего различия в 1 шаг с гаплотипом отца.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

149

Re: Який ДНК-тест обрати?

ktaras пише:

І мабуть поки що останнє питання - чи є сенс після мами тестувати на Family Finder її рідну сестру (мою тітку)? Чи результати будуть ті ж самі і немає сенсу витрачати гроші?

Обов'язково тестуйте тітку! Її ДНК - це ДНК ваших дідуся і бабусі. Частина є спільною з мамою, але є й частина, якої Ваша мама не успадкувала, а тітка - так, і в неї можуть бути важливі збіги, які у мами будуть малими чи відсутніми. 

Детальне пояснення, чому так, у статті: https://dna-explained.com/2019/09/24/su … e-matches/

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

150

Re: Який ДНК-тест обрати?

Да, согласен, тётю обязательно нужно тестировать.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

151

Re: Який ДНК-тест обрати?

mike.kilo пише:

DmitroR-2,
дякую, звісно хочу під актуальні знижки замовити.
А якщо батько не погодиться, то яка різниця буде між результатом Y-теста в мене і в нього?
Мутації Y-хромосоми, внаслідок якої в мене буде менше вірогідність збіженців?

Якщо будете робити тест батькові, робіть зразу Family Finder, тобто аутосомний тест. Тест Y-DNA, завжди встигнете дозамовити. Дуже бажано мати обидва цих тести, щоб можна було зрозуміти, чи якийсь збіг є давнім, чи не дуже (якщо буде збігом по обох тестах). 

Різниці в плані Y-хромосоми немає, чи собі тестувати, чи батькові. Мутації частіше бувають на SNP, але в середньому 1 на 144 роки, так що самі рахуйте імовірність. Я колись собі зробив Y-37, а потім і батькові вдалося Big-Y зробити. Так от, ті 37 маркерів повністю однакові.


І подумайте ще про аутосомні тести мами, дядьків/тіток, особливо двоюрідних.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

152 ( 04-11-2019 14:16:47 змінене mike.kilo )

Re: Який ДНК-тест обрати?

iromko,
а навіщо мені FF, якщо цікавить тільки батьківська гілка (точніше - її географічне місцезнаходження років 250-300 тому)?

+ Читати більше

Матір зовсім з іншої місцевості (з нащадків курських/обоянських "дітей боярських"), її гілка не так цікава – якщо вдасться закрити провал в документах кінця 19-початку 20 ст., то далі безпроблемно документально рід прослідковується аж до 1650-х рр. заснування Обояні.
Навряд предки до того якось пересікалися, хіба що в Конотопській битві з протилежних боків))

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.

Share

153

Re: Який ДНК-тест обрати?

mike.kilo пише:

iromko,
а навіщо мені FF, якщо цікавить тільки батьківська гілка (точніше - її географічне місцезнаходження років 250-300 тому)?

+ Читати більше

Матір зовсім з іншої місцевості (з нащадків курських/обоянських "дітей боярських"), її гілка не так цікава – якщо вдасться закрити провал в документах кінця 19-початку 20 ст., то далі безпроблемно документально рід прослідковується аж до 1650-х рр. заснування Обояні.
Навряд предки до того якось пересікалися, хіба що в Конотопській битві з протилежних боків))

FF потрібен для вирішення ситуацій, коли є збіг, скажімо, GD=2 на 37 маркерах, але прізвище - не схоже. Це може бути і недавня мутація, і давня. І все, Ви застрягли. А якщо в обох є ще і FF, і по ньому є хоча б невеликий збіг, то це зі значною імовірністю вказує на те, що це родич в 5-8 поколіннях, і тоді можна його питати про місце походження предків.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

154 ( 04-11-2019 21:37:00 змінене mike.kilo )

Re: Який ДНК-тест обрати?

iromko,
вибачте, не зрозумів.
Припустимо, я зроблю Y-37 або -111.
А збіжність буде з чиїмось FF - Ви це маєте на увазі?
Або можете будь ласка скинути посилання, де про це можна детальніше почитати?

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.

Share

155

Re: Який ДНК-тест обрати?

mike.kilo пише:

...Припустимо, я зроблю Y-37 або -111.
А збіжність буде з чиїмось FF - Ви це маєте на увазі?...

Ви можете робити лише Y-тести, якщо хочете.

АЛЕ коли є результати тесту ще FF, то вони можуть дуже допомогти ПОБАЧИТИ, чи був спільний предок за останні 5-8 поколінь в тестованого і в збіженця. Тобто це додатковий інструмент у пошуках. (В мене схожа ситуація була по збігу Міто, і збіженка робила припущення, що наша прапрабабця - спільний предок в обох, але FF показав, що збіг значно старший. В збіженки біле пятно по документах просто. Так само може буде і з Y-ковими тестами).

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії

Share

156

Re: Який ДНК-тест обрати?

>> АЛЕ коли є результати тесту ще FF, то вони можуть дуже допомогти ПОБАЧИТИ, чи був спільний предок за останні 5-8 поколінь в тестованого і в збіженця. Тобто це додатковий інструмент у пошуках.

Саме це я і мав на увазі.


Крім того, що сам по собі FF може відкрити/підтвердити якісь бічні гілки, він може допомогти при з'ясуванні віддаленості збігу по Y-DNA.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

157

Re: Який ДНК-тест обрати?

iromko,
ArturVer,
дякую, тепер зрозуміло

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.
Thanks: ArturVer1

Share

158 ( 16-01-2020 20:34:01 змінене klymyshyn )

Re: Який ДНК-тест обрати?

Даю посилання та статтю: Який тест на ДНК найкращий?
https://dna-explained.com/which-dna-test-is-best/
На англійській мові, але якщо в когось з цим проблеми можна в браузері хрома зробити переклад на українську чи російську мову. Права кнопка миші - перекласти такою то мовою.
Стаття дуже сподобалася, мабуть найкраща що я читав по цій темі. Добре відповідає на питання яке поставлене в цій темі. Загалом блог також дуже корисний.
Хто модерує цю тему, питання чи не можна було би поставити корисні лінки в перше повідомлення теми? І це не стосується тільки цієї теми, а й всіх інших. Мені наприклад було би зручніше одразу побачити відповіді на питання, а не шукати інформацію в купі сторінок форуму.
Знаю що так роблять на Молгені, та й на інших форумах, дуже зручно.

Климишин-Олійник-Глистюк-Паламарчук-Лавренчук-Камінський-Гринюк-Жуйчук-Вишневський
Хмельницька область, Красилівський та Новоушицький район, с. Мотрунки, Михайлівці, Косиківці.
https://www.myheritage.com.ua/site-fami … lavrenchuk
Чоловіча лінія Y:  R-FT149101, Жіноча лінія  Y: J-M172, FMS: N1b1a

159

Re: Який ДНК-тест обрати?

Щодо посилань підтримую. Я думаю було б ще краще, якби хтось, хто добре розбирається в цій темі, зібрав FAQ або ЧаПи (Часті запитання), там зібрати кілька десятків запитань і відповідей з різних тем і потім просто оновлювати або доповнювати новими.

Я, наприклад, лише розпочав тестувати родичів, і в мене ледь не щодня виникають різні питання smile

160

Re: Який ДНК-тест обрати?

А я займаюсь цим вже 10 років і можу сказати, що ті посилання, які дали б 5 років тому, були б зараз вже нецікаві. Тому пропоную лишити все, як є - кому цікаво, прочитають тему. А в кого немає часу читати, то на того і не варто витрачати час, відповідаючи.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

161

Re: Який ДНК-тест обрати?

kbg_dnepr пише:

А я займаюсь цим вже 10 років і можу сказати, що ті посилання, які дали б 5 років тому, були б зараз вже нецікаві. Тому пропоную лишити все, як є - кому цікаво, прочитають тему. А в кого немає часу читати, то на того і не варто витрачати час, відповідаючи.

Я думаю, что имеется ввиду несколько другое. Более прикладные вопросы, которые не потеряют актуальность и через годы. 

К примеру вот этот вопрос никогда не утратит актуальности:


-Вопрос: "У меня сделан тест Y-37. Совпаденцы есть только на 12-ти и 25 маркерах. Имеет ли мне смысл апгрейдиться до Y-67 или Y-111?"

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

162

Re: Який ДНК-тест обрати?

Так це ж з іншої теми - спеціально про тести на Ігрек. І як там сформувати перше повідомлення з "вічною" інформацією?

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

163

Re: Який ДНК-тест обрати?

kbg_dnepr пише:

Так це ж з іншої теми - спеціально про тести на Ігрек. І як там сформувати перше повідомлення з "вічною" інформацією?

Правило по y 1 - роби біг якщо маєш кошти.
Правило по y 2 - якщо не маєш коштів, але хочеш тест на батьківську пряму лінію, зроби хоч якийсь тест на Y
в подальшому зможеш його апгрейдити на ФДТНА
Щось типу такого...

Климишин-Олійник-Глистюк-Паламарчук-Лавренчук-Камінський-Гринюк-Жуйчук-Вишневський
Хмельницька область, Красилівський та Новоушицький район, с. Мотрунки, Михайлівці, Косиківці.
https://www.myheritage.com.ua/site-fami … lavrenchuk
Чоловіча лінія Y:  R-FT149101, Жіноча лінія  Y: J-M172, FMS: N1b1a

164

Re: Який ДНК-тест обрати?

На рахунок, посилань і список питань-відповідей це хороша ідея, але:
1) як я розумію люди які в цьому розуміються не особиливо хочуть ділитися досвідом, оскільки вони його здобували роками
2) банально ні в кого немає на це часу, тим більше на халяву то робити.

Климишин-Олійник-Глистюк-Паламарчук-Лавренчук-Камінський-Гринюк-Жуйчук-Вишневський
Хмельницька область, Красилівський та Новоушицький район, с. Мотрунки, Михайлівці, Косиківці.
https://www.myheritage.com.ua/site-fami … lavrenchuk
Чоловіча лінія Y:  R-FT149101, Жіноча лінія  Y: J-M172, FMS: N1b1a

165

Re: Який ДНК-тест обрати?

Ну, це вже варто обговорювати у тісному колі власників Ігреку у відповідній темі.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

166

Re: Який ДНК-тест обрати?

DmitroR-2 пише:

Я думаю, что имеется ввиду несколько другое. Более прикладные вопросы, которые не потеряют актуальность и через годы. 

К примеру вот этот вопрос никогда не утратит актуальности:


-Вопрос: "У меня сделан тест Y-37. Совпаденцы есть только на 12-ти и 25 маркерах. Имеет ли мне смысл апгрейдиться до Y-67 или Y-111?"

І це пройде smile

За кілька років мало хто пам'ятатиме про такі тести, як 12 чи 25 маркерів. І взагалі, тенденція йде до FGS, так що і питання виникатимуть інші.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

167

Re: Який ДНК-тест обрати?

І я про це - не треба занадто турбуватися про новачків: якщо людина дійсно цікавиться, то знайде. А якщо шукати ліньки, то чого турбуватися? все одно не допоможе.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: gennadii54081

Share

168

Re: Який ДНК-тест обрати?

Best DNA test in 2020: 23andMe vs. AncestryDNA and more
Looking for the best DNA test kit and the best testing services? Here are your top options.

https://www.cnet.com/health/best-dna-te … -and-more/

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

169

Re: Який ДНК-тест обрати?

Добрый день! Моя прабабушка из детдома и найти корни похоже невозможно. Есть теория, что там корни либо из крымских татар, либо с Кавказа. Прабабушка умерла довольно молодой, но моей бабушке(ее дочери) сейчас 89. Подскажите, пожалуйста, какой тест в данном случае будет более эффективным для выяснения этнической принадлежности прабабушки (в идеале конечно найти и предшественников) и у кого стоит брать такой тест? Если я (правнук) сделаю обычный FF тест, покажет ли он данные корни?

Прошу прощение, если похожий вопрос уже подымался, данную тему начинаю только изучать. Буду благодарен за любые советы.


Спасибо!

Share

170

Re: Який ДНК-тест обрати?

hotovkin пише:

Добрый день! Моя прабабушка из детдома и найти корни похоже невозможно. Есть теория, что там корни либо из крымских татар, либо с Кавказа. Прабабушка умерла довольно молодой, но моей бабушке(ее дочери) сейчас 89. Подскажите, пожалуйста, какой тест в данном случае будет более эффективным для выяснения этнической принадлежности прабабушки (в идеале конечно найти и предшественников) и у кого стоит брать такой тест? Если я (правнук) сделаю обычный FF тест, покажет ли он данные корни?

Прошу прощение, если похожий вопрос уже подымался, данную тему начинаю только изучать. Буду благодарен за любые советы.


Спасибо!

Краще тестувати якомого старішого предка. Тобто якщо є можливість протестувати бабусю - краще не зволікайте і обов’язково її тестуйте. Потім додатково можете протестувати себе або інших родичів.

У Вас буде лише приблизно 12-13% генів Вашої прабабусі, натомість бабуся отримала приблизно 50%, тому щоб найбільш повно і точно визначити походження прабабусі тестуйте бабусю.

Найкраще замовити аутосомний тест Family Finder тут: https://familytreedna.com або тут: https://www.myheritage.com.ua/dna

Зараз до кінця листопада діють знижки.


Якщо плануєте тестувати і чоловіків, то краще замовляти тести в FamilyTreeDna - потім з того самого зразка можна буде через сайт замовити тест Y-хромосоми для визначення гаплогрупи і збігів по прямій чоловічій лінії.

171

Re: Який ДНК-тест обрати?

ktaras пише:

...
Найкраще замовити аутосомний тест Family Finder тут: https://familytreedna.com або тут: https://www.myheritage.com.ua/dna

Зараз до кінця листопада діють знижки.

Погоджуюсь, тест FTDNA - це найкраще для початку. Його результат потім можна перенести до MyHeritage (файл завантажити).

Але якщо є кілька доларів вільних, то варто було б бабусі зразу замовити і автосомний самий тест на Ancestry. Їхня база користувачів найбільша, і хоча там переважно американці і англійці, не можна виключати знахідок-сюрпризів. І перенести туди дані іншого тесту неможливо.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

172 ( 10-11-2020 17:13:29 змінене ArturVer )

Re: Який ДНК-тест обрати?

hotovkin пише:

моей бабушке(ее дочери) сейчас 89. Подскажите, пожалуйста, какой тест в данном случае будет более эффективным для выяснения этнической принадлежности прабабушки (в идеале конечно найти и предшественников) и у кого стоит брать такой тест? Если я (правнук) сделаю обычный FF тест, покажет ли он данные корни?
Спасибо!

Этой бабушке и всем живым детям той детдомовской прабабушки (т.е. братья/сестры Вашей бабушки), если, таковые, конечно же были. Если они были и их нет в живых, то во вторую очередь - их детям. А Ваша бабуля - в приоритете. Как писали Выше, заказывайте Family Finder в FTDNA или в другой компании.

Главное успеть взять образцы ДНК. Если бабуля починет до того, как придут пробирки, то ватными палочками чистыми возьмите образцы эпителия/слюны и высушите их и в стерильный пакетик, и потом сразу на анализы палочки отправляйте, как пробирки придут.

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії

Share

173

Re: Який ДНК-тест обрати?

Всем спасибо за ответы. Заказал тест для myheritage. Насколько я понимаю, детализации для контретной этничности (армянские у нее корни или татарские или грузинские) не будет, скорее всего отнесет к Восточно-европейской группе. И я так понимаю, в случае добавления новых регионов - отчет на уже сделанные тесты меняться не будет.

Share

174

Re: Який ДНК-тест обрати?

hotovkin пише:

Всем спасибо за ответы. Заказал тест для myheritage. Насколько я понимаю, детализации для контретной этничности (армянские у нее корни или татарские или грузинские) не будет, скорее всего отнесет к Восточно-европейской группе. И я так понимаю, в случае добавления новых регионов - отчет на уже сделанные тесты меняться не будет.

Вірменські або грузинські корені точно не показуються, як Східно-Європейські. Це Близький Схід:

Middle East
Caucasus contains the following Population Clusters:
Eastern Caucasus
Northern Caucasus
Southern Caucasus
https://learn.familytreedna.com/family- … -clusters/

(не дивіться, що FTDNA, Ви туди ж все одно захочете перенести результат).

І якщо компанія додає нові регіони, то звіти перераховуються.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

175

Re: Який ДНК-тест обрати?

iromko пише:

Всем спасибо за ответы. Заказал тест для myheritage. Насколько я понимаю, детализации для контретной этничности (армянские у нее корни или татарские или грузинские) не будет, скорее всего отнесет к Восточно-европейской группе. И я так понимаю, в случае добавления новых регионов - отчет на уже сделанные тесты меняться не будет.

Вірменські або грузинські корені точно не показуються, як Східно-Європейські. Це Близький Схід:

Middle East
Caucasus contains the following Population Clusters:
Eastern Caucasus
Northern Caucasus
Southern Caucasus
https://learn.familytreedna.com/family- … -clusters/

(не дивіться, що FTDNA, Ви туди ж все одно захочете перенести результат).

І якщо компанія додає нові регіони, то звіти перераховуються.

Заказал тест в MH, перенес результаты и в FTDNA, как и советовали smile. Как и для меня, так и для бабушки результаты на 2х сервисах совсем разные, даже не знаю, кому больше доверять.

Кстати, в MH нашел у бабушки совпаденца с 2.7% общим ДНК - что надеюсь поможет в определении ее корней.

Share