1 ( 26-01-2015 00:33:45 змінене Ярематойсамий )

Тема: Індик

Серед підселенців 1882 р. до ст-ці Імеретинської Кубанської обл. : Индык Филипп Тарасович 65, жена его Евгения 61, сын их Митрофан 21. Черниговской губ. казак.
Цікаво, чи є в Україні, зокрема на Чернігівщині, носії цього колоритного прізвища?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: kbg_dnepr1

Share

2 ( 26-01-2015 01:10:38 змінене AppS )

Re: Індик

є
а ще є Індач

Share

3

Re: Індик

Ярематойсамий пише:

Серед підселенців 1882 р. до ст-ці Імеретинської Кубанської обл. : Индык Филипп Тарасович 65, жена его Евгения 61, сын их Митрофан 21. Черниговской губ. казак.
Цікаво, чи є в Україні, зокрема на Чернігівщині, носії цього колоритного прізвища?

Інтернет каже ,що є(Чернігів,Мена,Борзна,Ніжин)

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

4

Re: Індик

А скажіть мені, будь ласка, хто добре розбирається, що таке каплун?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

5 ( 26-01-2015 11:45:31 змінене nfs79 )

Re: Індик

Каплун - кастрированный петух, откармливаемый на мясо.(Словарь кулинарных терминов. 2012. )
dic.academic.ru/dic.nsf/dic_culi … 1%83%D0%BD

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

6

Re: Індик

Та отже ж, таку придибенцію чув, що й індика так прозивали.  Грінченко пише "индик". У нас старі діди казали "гиндик". А цікаво, прізвища Гиндик нема?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

7

Re: Індик

У мене в будинку є Гиндюки

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

8

Re: Індик

Дуже мало з таким прізвищем(Гиндик) людей,але ж є.

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

9

Re: Індик

Якщо протягом місяця тут не з'явиться "непташина" версія походження пр. Гиндюк, то й його докупи. А ГиндИки ж, напевно, вимагають наголошення "ГИ'ндик"?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

10 ( 26-01-2015 17:22:31 змінене kbg_dnepr )

Re: Індик

132 особи рос. Индик www.nomer.org/allukraina/lastNam … ber_0.html

10 рос. Индиков www.nomer.org/allukraina/lastNam … er_0.html, ще 19 Индикова

738 Индык www.nomer.org/allukraina/lastNam … ber_0.html

А ще ИНДЫКА ИНДЫКИН ИНДЫКИНА ИНДЫКОВ ИНДЫКОВА ИНДЫКУЛ


Цікаво, що самі носіїї думають / знають про своє прізвище

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

11

Re: Індик

Моя версія - якщо с\г культура або тварина стала у нас відомою до кінця 18 в., то вона відома у фольклорі й антропоніміконі. Наприклад, картопля йшла в Україну двома шляхами - з заходу і з Москви-Петербургу. Західну не називали картоплею, бо вона прийшла не від німців, а слов'ян та мадярів, а північну саме картоплею називали, бо в Росію прийшла від німців (з голандцями). Західна прийшла раніше і тому це відбилося у прізвищах. Так і індики дочимчикували до України десь на початку 17 ст. і тому встигли наслідити, але не дуже багато.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: nfs791

Share

12

Re: Індик

Моя версія - якщо с\г культура або тварина стала у нас відомою до кінця 18 в.

Так і індики дочимчикували до України десь на початку 17 ст. і тому встигли наслідити, але не дуже багато.

ЦДІАК 51-3- 2981 (9л)
про крадіжку у Степана Тригубенка індиків козаком с.Перекопівка Глинської сотні Лубенського полку Грицьком Кулиничем

1729р.

Share

13

Re: Індик

AppS пише:

про крадіжку у Степана Тригубенка індиків козаком с.Перекопівка Глинської сотні Лубенського полку Грицьком Кулиничем

1729р. На відпочинок і на добраніч. Їдуть десь у 1960-х рр. наші шофери через Адигею в Краснодар. На краю аула, який потім був затоплений Краснодарським вдсхв, дід сидить у холодку, пасе індиків. Одна машина зупиняється біля індиків. Шофер дістає вудочку, наживляє на крючок коника й "закидає вудку у чужу будку". Індюшка ловиться, шофер тягне її до себе. Та упирається, розпускає два крила. Дід з бугра придівляється до того, але нічого не второпає. Шофер прикидується дурнем і вдає, що індюшка напала на нього і відбивається від неї. Дід кричить:"Сінок! Ни бойсі - він ни кусайсі!" Шофер хапає птицю, у кабіну й по газах! Але не щодня бридня - через Кубань треба ждати порома. Злодія наганяють аульчани...Суд. Суддя: - Подсудимьій, расскажите, как вьі украли индюка у гр. Н.? Підсудній : - Та хіба я крав? Їду в город, а вони край саші (шосе) стоять та джеркочуть щось, начеб голосують. Тіке й поняв - пашковске ГАІ, пашковске ГАІ. Я остановився і кажу:"Я всіх не возьму, а слідом наші хлопці їдуть, вони всіх підбируть!"Дід так сміявся, що "подарував" йому того  індика.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

14

Re: Індик

ІНДИК Єгор Федорович,
1889, с. Семенівка Мелітопольського р-ну, росіянин, селянин-одноосібник. Заарештований 14.03.31 р. Звинувачення: займався агітацією, спрямованою на зрив усіх політичних заходів. Особливою нарадою при колегії ДПУ УСРР 2.04.31 р. засуджений до 3 р. висилки в Північний край. Реабілітований у 1989 р.   2т

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

15

Re: Індик

Прізвище Індик було поширене зокрема у селі Новий Мерчик на Харківщині, я документально відслідкував його там до середини 18 сторіччя.

Thanks: Balakyn, Fisher2

Share