1

Тема: Big Y

Big Y у навчальному осередку FTDNA

The BIG Y product from FTDNA is a direct paternal lineage test. It has been designed to explore deep ancestral links on our common paternal tree. It tests both thousands of known branch markers and millions of places where there may be new branch markers. It is intend it for expert users with an interest in advancing science.

It may also be of great interest to genealogy researchers of a specific lineage. It is not however a test for matching you to one or more men with the same surname in the way of our Y-DNA37 and other tests.

Продукт BIG Y від FTDNA є тестом за прямою батьківською лінією. Він був розроблений для дослідження глибоких предкових ланок на нашому спільному батьківському дереві. Він перевіряє як тисячі відомих маркерів відгалужень, так і мільйони місць, де можуть бути нові маркери відгалужень. Він призначений для досвідчених користувачів, зацікавлених у поступі науки.

Він також може бути дуже цікавим для генеалогічних дослідників певного роду. Проте це не тест на збіг між Вами і одним або декількома людьми з однаковим прізвищем, як у випадку Y-DNA37 та інших тестів.

Post's attachments

big-y.jpg
big-y.jpg 19.78 kb, 2 downloads since 2014-03-29 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
У кожному жарті є частка жарту.
-------------------------------------
Боднар - Красій - Гринишин - Герасимов - Воловодюк - Поліщук - Бас - Романовський - Денисевич - Троїцький
R-YP591|HV1a2 - Проект "Українська ДНК"

Сайт VHB

Share

2

Re: Big Y

У мене співпаденець зараз чекає результати.

У нас на 111 - 7 мутацій на 5 алелях

Буду рад оказать любую помощь в генеалогическом поиске
fazulianov@gmail.com
Сайт Архивное наследие - информация по архивам Украины
Историко-родословный центр "Древо"

3

Re: Big Y

Я власне чекаю на свої результати. Остання обіцянка була на вчора. sad Маю відносно далекого збіженця, 34 алелі на 24 маркерах з 111, який уже отримав результати Big Y. Отже є шанс отримати відносно визначену власну гілку на філогенетичному дереві.

У кожному жарті є частка жарту.
-------------------------------------
Боднар - Красій - Гринишин - Герасимов - Воловодюк - Поліщук - Бас - Романовський - Денисевич - Троїцький
R-YP591|HV1a2 - Проект "Українська ДНК"

Сайт VHB

Share

4

Re: Big Y

Цікава утиліта для тих, хто працює з Big Y результатами:

Big Y Chrome AddOn
www.y-str.org/

У кожному жарті є частка жарту.
-------------------------------------
Боднар - Красій - Гринишин - Герасимов - Воловодюк - Поліщук - Бас - Романовський - Денисевич - Троїцький
R-YP591|HV1a2 - Проект "Українська ДНК"

Сайт VHB

Share

5

Re: Big Y

Сьогодні отримав результати Big Y. Мій новий кінцевий снип (на даний момент) - R-YP295+, що думаю зміниться дуже швидко, бо є ще принаймі чотири снипи (ще не названі), які є спільними для мене і мого збіженця, про якого я згадував раніше.

У кожному жарті є частка жарту.
-------------------------------------
Боднар - Красій - Гринишин - Герасимов - Воловодюк - Поліщук - Бас - Романовський - Денисевич - Троїцький
R-YP591|HV1a2 - Проект "Українська ДНК"

Сайт VHB

Share

6

Re: Big Y

VHB пише:

Сьогодні отримав результати Big Y. Мій новий кінцевий снип (на даний момент) - R-YP295+, що думаю зміниться дуже швидко, бо є ще принаймі чотири снипи (ще не названі), які є спільними для мене і мого збіженця, про якого я згадував раніше.

Просите у ФТДНА ВАМ файл и прогоняйте у YFULL.com (всем зарегистрированным на Молгене, обещали это проделать бесплатно).

Получите:
а) гораздо более точный анализ по снипам;
б) все игрек СТРы (кроме ноу-коллов, естественно);
в) полный митосиквенс.

Досліджуваний ареал: село Черемошне  Погребищенського району Вiнницької областi, а також сусідні населені пункти.

Share

7

Re: Big Y

Mich Glitch пише:
VHB пише:

Сьогодні отримав результати Big Y. Мій новий кінцевий снип (на даний момент) - R-YP295+, що думаю зміниться дуже швидко, бо є ще принаймі чотири снипи (ще не названі), які є спільними для мене і мого збіженця, про якого я згадував раніше.

Просите у ФТДНА ВАМ файл и прогоняйте у YFULL.com  (всем зарегистрированным на Молгене, обещали это проделать бесплатно).

Получите:
а) гораздо более точный анализ по снипам;
б) все игрек СТРы (кроме ноу-коллов, естественно);
в) полный митосиквенс.

Я вже послав запит до FTDNA і отримав попередню відповідь, що, мовляв, правцюють "гард", хоч і зашиваються, але обіцяють за 2-3 робочих дні дати відповідь на запит. Що ж зачекаємо. Чекали й довше.

У кожному жарті є частка жарту.
-------------------------------------
Боднар - Красій - Гринишин - Герасимов - Воловодюк - Поліщук - Бас - Романовський - Денисевич - Троїцький
R-YP591|HV1a2 - Проект "Українська ДНК"

Сайт VHB

Share

8

Re: Big Y

Результати тесту Big Y

SNP

Загальне число SNP: 52334
Позитивні (Positive): 1473
Неоднозначні (Ambiguous): 225
Без результату (No Call): 12551

Приватні: 47 (найкращої якості (100%) - 9, допустимої якості (95%+) - 8, низької якості (<83%) - 3, INDEL (73%) - 1)

Поточний кінцевий SNP: YP335

STR

STR-маркери: 429 з 481
З 52 невизначених STR-маркерів, 13 належать до групи 111 маркерів, які визначаються у тесті Y-DNA111.
Ще чотири маркери з групи 111 мають значення інші, ніж у результатах тесту Y-DNA111:
Marker: Big Y (Y-DNA111)
DYS464.2: 12 (15)
DYS714: 26 (22)
DYS445: 11 (12)
Y-GGAAT-1B07: 10 (9)

mt

mt-гаплогрупа: HV1a2 (збігається з результатами Geno 2.0 і mtFullSequence)

Post's attachments

Raw Data (Y) 4212014.jpg
Raw Data (Y) 4212014.jpg 47.35 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
У кожному жарті є частка жарту.
-------------------------------------
Боднар - Красій - Гринишин - Герасимов - Воловодюк - Поліщук - Бас - Романовський - Денисевич - Троїцький
R-YP591|HV1a2 - Проект "Українська ДНК"
Thanks: iromko, ArturVer2

Сайт VHB

Share

9

Re: Big Y

Для інформації: в найближчі тижні компанія FTDNA буде проводити значний апгрейд тестів Big-Y. У зв'язку з чим від 10.10.2017 приблизно на тиждень буде відключений показ збігів за результатами цього тесту.

Нові властивості для користувачів після апгрейду:
- Нова референсна версія людського геному - замість версії 19 буде використовуватись версія 38
- Полегшена навігація до термінальної SNP з можливостями фільтрації гілок
- Браузер всіх тестованих SNP (оновлюватиметься постійно, по мірі відкриття нових SNP)


Інформація про апгрейд була розповсюджена для адміністраторів проектів минулого тижня. Більше тут: dna-explained.com/2017/10/06/big … -tree-dna/

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"
Thanks: luvi1

Share

10

Re: Big Y

Перехід на нову версію референсного геному затягнувся, і деякі люди лише в ці дні отримують доступ до своїх збігів по Big-Y.

Тим не менше, фінал вже близько, бо нарешті почали з'являтися результати нових тестів, які були замовлені під час розпродажу в серпні.


Новорічна акція теж вигідна - разом з тестом Big-Y безкоштовно робиться і тест Y-111. Замовлення з чорної п'ятниці ставляться в план на першу половину лютого 2018.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"
Thanks: gennadii54081

Share

11

Re: Big Y

Цього тижня з'явились купони FTDNA нового типу ($100 discounts for purchases of $450 or more), які дуже добре підходять для замовлення тесту Big-Y, в результаті чого ціна за комбінацію Big-Y + Y-111 опускається до 375 дол. :)

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

12 ( 28-12-2017 12:36:21 змінене kyiv.resident )

Re: Big Y

iromko пише:

Цього тижня з'явились купони FTDNA нового типу ($100 discounts for purchases of $450 or more), які дуже добре підходять для замовлення тесту Big-Y, в результаті чого ціна за комбінацію Big-Y + Y-111 опускається до 375 дол. :)

А де Ви знайшли такий купон? Він точно сумісний/сумується із діючою новорічною знижкою 475 дол.?

Share

13

Re: Big Y

kyiv.resident пише:

Цього тижня з'явились купони FTDNA нового типу ($100 discounts for purchases of $450 or more), які дуже добре підходять для замовлення тесту Big-Y, в результаті чого ціна за комбінацію Big-Y + Y-111 опускається до 375 дол. :)

А де Ви знайшли такий купон? Він точно сумісний/сумується із діючою новорічною знижкою 475 дол.?

Так, він був сумісним, але такі купони вже не з'являлись цього тижня. Є знижки на $100, але замовлення має бути від $525. Тобто Big-Y та ще новий Family finder, наприклад.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

14 ( 05-02-2018 23:32:07 змінене iromko )

Re: Big Y

І я дочекався результатів Big-Y для свого батька. Замовив під час новорічного розпродажу 25 листопада, а результат з'явився 28 січня. Затримок і переносів не було, навпаки, термін стояв з 5 до 21 лютого, якщо не помиляюсь.

Першими результат помітили адміни проекту І2а, і зразу надіслали докладні інструкції, як скачати сирі дані для додаткового аналізу - як їх власними силами (безкоштовно), так і в YFull (за 49 дол.). Що я й зробив. 


FTDNA мене відніс до субкладу I-Y3548, який є досить загальним і під яким чимало людей, переважно з Сербії та Хорватії. В списку збіженців по SNP в мене аж 30 чоловік, але всі - далекі.


Аналіз від YFull та адмінів був більш специфічним, і ті, і інші віднесли мене до субкладу РН3310*. Якщо дивитись чорновик дерева нашого субкладу - https://drive.google.com/open?id=1SXxDN … ZjeXl13Lix , то батьків кіт 508845 є самотнім на рівні РН3310. Під ним є люди - вони вже оформлені в дочірні субклади. Але ми ще не маємо нікого, у кого були б збіги по приватним SNP, щоб і собі субклад ще нижчого рівня сформувати.


Загалом, дуже цікавий результат. На роки вперед тепер буде азарт - чи не з'явиться збіг по Big-Y, який би уточнив нашу гілку дерева гаплогруп smile

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

15 ( 01-02-2018 13:07:40 змінене andrii_lundiak )

Re: Big Y

Добавлю і про свій Big Y test result. В мене то описано в статті "Big Y test results [ydna]" [lundiak.wordpress.com].

Коротко: тест підтвердив, що я відношусь до I-Y4460, а також підтвердив приналежність до parent SNP/subclade І-S20602, що вказує на приналежність до Dinaric-North.
На даному етапі маю два збіги на рівні Y4460 - з одним сконтактував вже, з Угорщини, але звязки настільки далекі, що навіть по прізвищах не можливо встановити MRCA між нами.

BAM file не доступний ще, і тому я замовив YFULL VCF аналіз, про що напишу детальніше згодом. Але там теж підтверджено Y4460 - я біля самого верху - id:YF11414.

На жаль, SNP B57 не фігурує в базі FTDNA, тому результат не відомий. Але з YSEQ я маю результат, і я B57+.


16

Re: Big Y

Після впровадження тесту Big-Y500 (комбінацію тесту SNP і STR), купити окремо Big-Y (тільки SNP) стало неможливо. Форма купівлі апдейту https://www.familytreedna.com/my/big-y-purchase дає можливість придбати Big-Y лише в комбінації з апгрейдом на 111 маркерів, за відповідно вищу ціну. Ціна залежить від рівня вже проведеного тестування, напр. $459 за апгрейд з Y-67. Для тих, хто вже має Y-111, ціна апгрейду на Big-Y складає $349.

Плюсом є можливість для нових клієнтів, які ніколи не тестували Y-хромосому, купити Big-Y500 відразу, без необхідності спочатку купувати Y STR тест, а потім через деякий час докуповувати апгрейд на Big-Y.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

17 ( 12-06-2018 09:49:56 змінене iromko )

Re: Big Y

iromko пише:

FTDNA мене відніс до субкладу I-Y3548, який є досить загальним і під яким чимало людей, переважно з Сербії та Хорватії. В списку збіженців по SNP в мене аж 30 чоловік, але всі - далекі.

Аналіз від YFull та адмінів був більш специфічним, і ті, і інші віднесли мене до субкладу РН3310*. 

От і FTDNA провів ревізію субкладів групи І2а, і змінив мою термінальну SNP. Тепер в мене I-PH2898, що еквівалентно РН3310, яку мені призначив YFull. Список збігів за 4 місяці теж виріс на 4 людини (якщо дивитись на початковий рівень I-Y3548). Правда, на рівні I-PH2898 в мене лише два збіги, і в обох - відмінна від моєї термінальна SNP.

http://forum.genoua.name/misc.php?action=pun_attachment&amp;item=8289&amp;download=1&amp;secure_str=3064t551

Post's attachments

I_PH2898_matches.png
I_PH2898_matches.png 11.6 kb, 1 downloads since 2018-06-03 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"
Thanks: ArturVer, luvi, Kora3

Share

18

Re: Big Y

Завдяки людям, які провели NGS тести своєї Y-ДНК, компанія Family Tree DNA змогла відкрити, присвоїти назви та оприлюднити у вільному доступі 100 000 нових SNP з Y-хромосоми: https://isogg.org/wiki/BY_SNP_index

Більше про процес, який треба пройти для відкриття і присвоєння назви SNP, можна прочитати у статті: https://dna-explained.com/2018/06/10/fa … -dna-snps/

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

19 ( 15-07-2018 15:16:19 змінене DmitroR-2 )

Re: Big Y

Кто подскажет, сколько по времени сейчас делают Биг, после поступления образца в лабораторию?

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

20

Re: Big Y

Новий інструмент для тестерів, які вже мають результати Big-Y - блокове дерево SNP

https://dna-explained.com/2019/01/24/fa … lock-tree/

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"
Thanks: kuks701

Share

21

Re: Big Y

Проміжні підсумки 5 років тестування Y-хромосом тестом Big-Y. 

З 2013 року проведено понад 32000 тестів, виявлено понад 500000 унікальних мутацій, і з допомогою 150000 з них визначено 20000 гілок в дереві гаплогруп.


Докладніше і з гарними картинками - у статті:


https://blog.familytreedna.com/human-y- … ilestones/

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"
Thanks: DmitroR-2, kuks702

Share

22

Re: Big Y

iromko пише:

Проміжні підсумки 5 років тестування Y-хромосом тестом Big-Y. 

З 2013 року проведено понад 32000 тестів, виявлено понад 500000 унікальних мутацій, і з допомогою 150000 з них визначено 20000 гілок в дереві гаплогруп.


Докладніше і з гарними картинками - у статті:


https://blog.familytreedna.com/human-y- … ilestones/

32000 тестов за 5 лет? Негусто...

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).
Thanks: iromko1

Share

23

Re: Big Y

З одного боку - дійсно негусто (ціна зависока, особливо на початку була), а з іншого - за результатами навіть цих тестів дерево гаплогруп розрослося неймовірно. Тепер, коли народ вже активно тестує, реально знайти збіженців і тест Big-Y 700 покриває значно більше SNP, зростання лише прискорюватиметься.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

24

Re: Big Y

Ценник у ФТДНК большой на БИГи, да и вообще на Y-тесты. Цены на них за последние годы мало снизились-по сравнению с динамикой цен на аутосомные тесты. Аутосомные делают все лидеры рынка ДНК-тестирований и цены на них за последние 7-8 лет очень серьёзно снизились. А вот с Y-тестами проблема-ФТДНК очень уж неохотно снижает цены-по "копейке в год". Скорее всего это происходит по причине отсутствия реальных конкурентов ФТДНК на рынке Y-тестов среди фирм-лидеров. Так что единственная реальная надежда на хорошее снижение цен состоит в том, что лидеры ДНК-рынка наконец включатся и в работу Y-тестами. Что до остального, то действительно, дерево гаплогрупп выросло и будет расти дальше, но всё равно это происходит очень медленно и совпаденцев можно ждать годами, если не десятками лет.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

25

Re: Big Y

Мені здається, тенденція у лідерів ринку ДНК-тестів протилежна. Недаремно ж Ancestry не лише перестали тестувати Y-DNA, але й стерли наявну в них базу результатів, отриману при купівлі фірми Sorensen.

Надія, втім, є на тести Full Genome Sequence. Минулого року Dante Labs пропонувала їх за 299 дол, якщо не помиляюсь, і агресивно рекламувалась. Ось це вже можуть і лідери підхопити. Мати отестованими всі SNP на всіх хромосомах - це вже інша реальність.


Підозрюю, що активність Dante Labs і примусила FTDNA до покращення тесту Big-Y (500 -> 700) і збільшення тестованих SNP десь на 50%. Можна сказати, що вони за ті ж гроші стали пропонувати суттєво покращений тест. Для докладних досліджень це краще, ніж знижка. Ну і апгрейди 500 -> 700 почали продавати smile

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

26

Re: Big Y

Шановні форумчани. Таке питання. Можливо, комусь воно здасться філософським, але для мене воно більш практичне.

Що дасть тест BIG-Y і його результати комусь з наших нащадків вже після нашої смерті?

Ось, наприклад, померла близька людина, але результати епітелію поки зберігаються в лабораторії FTDNA. Нагальної потреби робити BIG-Y нема і в мені бориться генеалог і батько одночасно.
Як генеалог я знаю, що треба одразу замовити тест BIG-Y (на акцію), а як батько я от думаю. Краще синові тих 500 у.о. лишити. Він буде більш мабуть вдячний за у.о. А то хтозна, що з тими зайтами-шмайтами буде років через 20-50-100-200. Може ті результати BIG-Y повитирають, або навіть умовному нащадку буде все одно, яке там ДНК було в одного з 256 предків, чи одного з 2048 предків.

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії

Share

27

Re: Big Y

Я гадаю так, що якщо Ви не збираєтесь вмирати найближчим часом, то 500 у.о. не будуть такою вже значною сумою, щоб суттєво допомогти синові. От років 25 тому це були гроші. Зараз - вже ні. А за 25 років, хто зна, на може син на вечерю в рестроран за них піде, якщо трохи своїх докладе. 

Тому я б судив по тому, наскільки ця сума суттєва для Вас тут і зараз. А цікавим результат це буде Вам точно, ну і Вашим співпадінцям smile А щоб він не пропав в разі чого, треба завантажити його, куди можна - на Y-Full, хоча б. Чи на інші сайти, якщо такі з'являться з часом чи ыснуючы почнуть приймати Y-DNA (може MyHeritage роздуплиться і почне підтримувати).

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"
Thanks: luvi1

Share

28

Re: Big Y

iromko пише:

Я гадаю так, що якщо Ви не збираєтесь вмирати найближчим часом, то 500 у.о. не будуть такою вже значною сумою, щоб суттєво допомогти синові. От років 25 тому це були гроші. Зараз - вже ні. А за 25 років, хтозна, на може син на вечерю в рестроран за них піде, якщо трохи своїх докладе. 

Тому я б судив по тому, наскільки ця сума суттєва для Вас тут і зараз. А цікавим результат це буде Вам точно, ну і Вашим співпадінцям smile А щоб він не пропав в разі чого, треба завантажити його, куди можна - на Y-Full, хоча б. Чи на інші сайти, якщо такі з'являться з часом чи ыснуючы почнуть приймати Y-DNA (може MyHeritage роздуплиться і почне підтримувати).

Дякую за слушну пораду))
Дійсно, років через 20-25-ть $500 не матимуть тої ваги, яку вони мають зараз. А секвенувати багато SNP з BIG-Y для нащадків і для науки, думаю, буде варто.

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії

Share

29

Re: Big Y

Дивіться, яку цікаву штуку надибав:
scaledinnovation.com/gg/snpTrack … p=I-A14973

Вставляйте свій сніп і воно Вам карту намалює Ваших прямих предків чоловіків.

Post's attachments

SNPTracker_map I-A14973.png 698.12 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії
Thanks: luvi, kuks702

Share

30

Re: Big Y

А це по дуже поширеному сніпу R-M198
scaledinnovation.com/gg/snpTrack … snp=R-M198

Post's attachments

SNPTracker_map R-M198.png 706.67 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії
Thanks: luvi, kuks702

Share

31

Re: Big Y

Натикався на інформацію, що якщо хтось із родичів по чоловічій лінії ще собі зробить BIG-Y (брат, батько, дід, племінник, син тощо), то приватні сніпи пропадуть і їм дадуть ім'я і ніби окрема вже гілка буде з власними буквами і назвою. Чи це так?

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії

Share

32 ( 08-10-2019 16:24:56 змінене DmitroR-2 )

Re: Big Y

ArturVer пише:

Натикався на інформацію, що якщо хтось із родичів по чоловічій лінії ще собі зробить BIG-Y (брат, батько, дід, племінник, син тощо), то приватні сніпи пропадуть і їм дадуть ім'я і ніби окрема вже гілка буде з власними буквами і назвою. Чи це так?

Да, всё верно. Но я бы рекомендовал в начале "пробиговать" по одному человеку из всех интересующих предковых линий, а уж потом переходить на дополнительное "бигование" близких родственников.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).
Thanks: iromko, ArturVer2

Share

33

Re: Big Y

ArturVer пише:

Натикався на інформацію, що якщо хтось із родичів по чоловічій лінії ще собі зробить BIG-Y (брат, батько, дід, племінник, син тощо), то приватні сніпи пропадуть і їм дадуть ім'я і ніби окрема вже гілка буде з власними буквами і назвою. Чи це так?

Не те, щоб приватні сніпи пропадуть, але стануть неприватними. І дійсно отримають назви. Але для більшого ефекту і внеску в науку бажано тестувати не сина чи батька, а більш віддаленого відомого родича, наприклад, двоюрідного брата батька, чи троюрідного - ще краще. Тоді і термінальний сімейний сніп проявиться, і з'ясуються 1-2 приватних сніпи, які означатимуть відмінності ваших гілок родини.

Я саме через це розмірковую, чи не проапгрейдити мені набір двоюрідного брата батька. Йому тільки FF зробив, тому Big Y-700 був би корисним, особливо зважаючи на те, що батькові робив лише Big-Y 500.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

34

Re: Big Y

iromko пише:

Натикався на інформацію, що якщо хтось із родичів по чоловічій лінії ще собі зробить BIG-Y (брат, батько, дід, племінник, син тощо), то приватні сніпи пропадуть і їм дадуть ім'я і ніби окрема вже гілка буде з власними буквами і назвою. Чи це так?

Не те, щоб приватні сніпи пропадуть, але стануть неприватними. І дійсно отримають назви. Але для більшого ефекту і внеску в науку бажано тестувати не сина чи батька, а більш віддаленого відомого родича, наприклад, двоюрідного брата батька, чи троюрідного - ще краще. Тоді і термінальний сімейний сніп проявиться, і з'ясуються 1-2 приватних сніпи, які означатимуть відмінності ваших гілок родини.

Я саме через це розмірковую, чи не проапгрейдити мені набір двоюрідного брата батька. Йому тільки FF зробив, тому Big Y-700 був би корисним, особливо зважаючи на те, що батькові робив лише Big-Y 500.

Да, естественно что СНИПы не пропадут, а станут неприватными, так как они обнаружатся у двух человек. Потом этим СНИПам дадут имена. Но для обретения семейных СНИПов важно ещё и отсечь все остальные СНИПы, и в этом как раз и заключается основная сложность. Протестировав двух близких или относительно близких родственников, мы в большинстве своём получим блок СНИПов, состоящий из нескольких десятков, десятка, или в лучшем случае более меньшего количества СНИПов. Естественно, что условные семейные СНИПы-это чаще всего 1-2-3-4 СНИПа(по крайней мере в реалиях БИГ500).

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).
Thanks: iromko1

Share

35

Re: Big Y

п.с. Но я не в коем случае не отговариваю от "бигования" близких и дальних родственников. Если есть деньги, конечно это стоит сделать. Просто сейчас это больше работа на будущее.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).
Thanks: ArturVer1

Share