1

Тема: ДАЧО (Державний архів Чернігівської області ), загальні відомості

Корпус №1: 14000, м. Чернігів, вул. Мстиславська, 2 (Трол. №1 - зуп. "Червона площа")
Корпус №2: 14000, м. Чернігів, вул. П'ятницька, 52 (Трол. №1 - зуп. "Дитячий світ")
Відділ у місті Ніжині 16600, м. Ніжин, вул. Богушевича, 1

Остання п'ятниця місяця - санітарний день у читальних залах архіву
_____________________________________________________________________


ПОКАЗЧИК МЕТРИЧНИХ КНИГ ТА СПОВІДНИХ РОЗПИСІВ ДАЧО (нове)


контактиl

Державний архів Чернігівської області: Путівник

Державний архів Чернігівської області: Анотований реєстр описів (до 1917р.)

Державний архів Чернігівської області: архіви окупації 1941–1944


+ Читати більше

Share

247

Re: ДАЧО (Державний архів Чернігівської області ), загальні відомості

Relic hunter пише:

AppS, так точно wink Мені туди не треба. Знайомі були (і, на скільки ви зрозуміли, не в читалці).
Фото пізніше. Вони виявилися на буці який тимчасово заморився(((

То що там з фото? Бо в світлі свіжедобутої мною інформації дуже схоже, що Ваш товариш свідомо свистить.

Share

248

Re: ДАЧО (Державний архів Чернігівської області ), загальні відомості

AppS, "яйце в качці, качка в зайці..." Трудяжці ноуту - гаплик. А інфа з жорсткого ще в дорозі. Про свистить - дивно. Але позитивно.

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

249

Re: ДАЧО (Державний архів Чернігівської області ), загальні відомості

Здравствуйте! Подскажите, пожалуйста, где искать ревизские и исповедные по селу Ряшки Прилукского уезда?

Share

250

Re: ДАЧО (Державний архів Чернігівської області ), загальні відомості

Доброго дня. Хтось може підказати, чи збереглися ревізькі казки 1782 і 1795 років? Цікавить Кролевецький повіт Новгород-Сіверського намісництва, село Собич. У фонді 83 лише фрагменти і то не по всім селам.

Цікавлюсь історією с. Собича Шосткинського району Сумської області та його мешканців.

Share

251

Re: ДАЧО (Державний архів Чернігівської області ), загальні відомості

tranquil, За цими роками Вам краще в ЦДІАК.
Ну і враховуйте, що межі повітів в кінці 18 ст. трохи інші ніж в 19.

Share

252

Re: ДАЧО (Державний архів Чернігівської області ), загальні відомості

Ніжинський філіал зачинився в зв'язку з переїздом. Дата відкриття невідома.

Thanks: Алена1

Share

253

Re: ДАЧО (Державний архів Чернігівської області ), загальні відомості

Цікавить інформація про Бойчун Іван (с.Бобровиця), прізвище Гула, Хвостик Іван ( х.Хвостики, Ніжинський р-н) до 1900 року

Share

254

Re: ДАЧО (Державний архів Чернігівської області ), загальні відомості

vladallo827 пише:

Цікавить інформація про Бойчун Іван (с.Бобровиця), прізвище Гула, Хвостик Іван ( х.Хвостики, Ніжинський р-н) до 1900 року

Записи х. Хвостики потрібно шукати в метричних книгах церкви с. Крути:
https://www.familysearch.org/search/cat … 1058883-50

Share

255

Re: ДАЧО (Державний архів Чернігівської області ), загальні відомості

Здравствуйте. Подскажите пожалуйста , известно что дед(еврей) родился 03.06.1912г в городе Сновск (Щорс) Черниговская область , Городнянский уезд. Пытаюсь найти какую-либо информацию, запись о рождении,о родителях. Информации крайне мало, говорят что метрических книг якобы не сохранилось. В ГАЧО запрос отправил,ответа нет. У мормонов на пленках иногда встречается Сновск . Спасибо.

Thanks: kbg_dnepr1

Share

256

Re: ДАЧО (Державний архів Чернігівської області ), загальні відомості

Як виселяли Прилуцький архів:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100035476401764

Валентина Веселова Подивившись на цi фото, я згадала iсторiю вiдкриття цiеi церкви. Майже 16 рокiв тому з Киiва був направлен в Прилуки отець Михаiл та переведено 30 тис на рахунок партii Рух (Лобазов) цековних коштiв для облаштування примiщення яке було видiлено навпроти 5 школи в дворi девятиэтажкi ( вул. Вокзальная) От.Михаiл звернувся до Лобазова щоб той дав ключi, а також церковнi кошти. Лобазов вiдмовив. от. Михаiл через мiлiцiю зiрвав замок i побачив, що те примiщення обiдране немае нi вiкон, нi свiтла, нi тепла. Але батюшка не опустив руки за короткий час органiзував церковной хор ( в яке я входила) обiйшов пiдприемства , школи щоб приходили прихожани в цю церкву. I став по вихiдним правити в цьому розгромленному примiщенi i застудив голосовi звязки. За короткий час вiн зумiв зробити капiтальний ремонт i навiть провести газ.
От. Михаiл неодноразово звертався до мера Бабiя, щоб видiлили культовые примiщення, але чув тiлькi вiдмову. Тодi я написала петицiю-звернення. Зiбрала 120 пiдписiв прихожан i от. Михаiл i частина хору поiхали в Крути куди повинен приiхати Ющенко, але його не було тодi я звернулась до Степана Хмари, але вiн якось не вiдрегував, тодi пошукали другого депутата. Найшли Плюща. Вислухавши нас вiн прийняв питицiю i сказав що попробуе допомогти I дiйсно, через 1,5 мiсяця Бабiй дав ключi вiд колишнього архiва. При цьому чомусь було заморожена система опалення вiдключене свiтло, мало того хтось пострiляв по вiкнам пiд куполом, вiдчого прибавились протяги. Та от. Михаiл швидко органiзував там прибирання та порозвiшував цековнi атрибути I посвятив цю церкву при цьому були предствники преси, що знiмали. Я думаю, цi фото находятся в нашому музеi. Лобазов, який по, ясним причинам, боявся от. Михаiла, а тому органiзував на нього травлю пiд приводом, що вiн погано спiвае (давалися просту женi звязки) Добився, щоб прислали другого
Приiхав от. Виталiй молодой, покладистий, амбiтний i бистро вижив от. Михаiла, так що йому довелося виiхати. Через декiлька рокiв я встрiла знайому прихожанку. Спросила, як там церва, вона менi розповiла, що йде з ночного дiжурства пiд цервою, бо от. Вiталiй Хоче предати церкву московским то ми органiзува оборону. Про цi подii багато знае прихожан, але вони бояться Казати.
Валентина Веселова Я думаю, на цей раз не зiтрете цю правдиву iсторiю про украiнську церкву. Бо можно стерти в феисбуцi, але з памятi громади i iх учасникiв цих подiй вам не стерти i всiх не залякати.

те що я написала це чиста правда.Бо я була свiдком i участником цiх подiй. Я активно допомогада от. Михаiлу i вела цековну бухгалтерiю. А тому я свiдок ( бо бачила на власнi очi ) документи перевода Киiiвским патрiархатом на ремонт примiщення бiля 5 школи - 30 тис. А так як церковного рахунка в Прилуках, не було то суму було переведено на рахунок партii Рух. Лобазов цi грошi потратив на своi нужди i тому виганяв от. Михаiла матом( я свiдок). Перешкоджав отцю вiдкрити церковной рахунок на якiй придприемства могли б переводити пожертвования. А коли батюшка при моiй активнiй помочi всетакi добився через депутата Плюща цiеi церкви, на ремонт цiеi будiвлi було видiлено 300 тис з бюджета государства на рахунок мерii. Цi грошi поступили пiзнiше уже коли цюкував Вiталiк от. Михаiла , тому перед самим уже вiддьiздом прийшло офiцiйне повiдомлення з Киiва що така (300 тис) сума переведена на ремонт. Батюшка менi показував повiдомлення. Коли вiн виiхав , я не стала ходити в церкву в якiй править не чесний батюшка, а тому не знаю долi тих 300 тис бо коли от. Михаiл залишив Вiталiю церкву i примiщеня напротив 5 школи ,то Вiталiй став жити в цому примiщенi, потiм за короткий час купив собi житло, а це продав. Грошi я так догадуюсь вiн не потратив на ремонт церкви i тi 300 тис. Бо церква як була оставлена отцем Михаiлом (свет, оформлення атрибутами церковнимт i т. д.) тiльки замiнилисб верхнi вiкна та повiсили центральну люстру i доробив опалення яке почав от. Михаiл i все
Як би не Коровчнко стояла би обiдрана

"Крути" - це січень. Тобто фактично все відбувалось ранньою весною. "Ідеальний" час для перевезень. sad

були замороженi батереi, то яка це весна? Це була зима. А архiв я не не знаю за скiльки часу його перевозили в Чернiгiв, але рiщення його освободити було давно, знаючи про це i про музей, який також хотiли вiддати релiгiнiй громадi от. Михаiл тому i звернувся до Бабiя, але на цi примiщення притендувала московська церква

отець Михаiл iздив за новим призначенням в Киiвський патрiархат де йому дали приход в якомусь селi. Вiн менi оставляв номер мобильного, але коли робила ремонт згубила. В мене е фото де вiн править в церквi а там стоять iще полкi на яких розмiщали архiнi папери. А також групове фото де от Михаiл освячуе цю церкву а громада несе хоругви i крести. I другi е фото пiдтвержующi цю icторичну мить. Такi фото е у багатьох прихожан того часу. Та i свiдки ще живi. Якщо вам потрiбно точну дату, то пошукаю в бiблiотецi в газетах

Я прочитала у от. Виталия, где он пишет, что приехал 2005 году,но он врёт он поехал не зимой, а весной. К тому времени от. Михаил уже провёл свет повыкидывал стеллажи(продал) их и на эти деньги стал восстанавливать отопление ( успел только снять размороженные батареи) когда под давлением от. Виталия, ему пришлось уехать. Так вот, почти за два года до этого приехал от. Михаил. Получается 2003 году.

а ось Віталій Вірочко

https://www.facebook.com/vitaliy.yuroch … 3320551758

У тепер вже не близькому 2005, прибувши до Прилук,і аж до тепер я звершую служби у соборі Різдва Пресвятої Богородиці,за яким поціновувачам совка закріпилась кличка"архів".
Так от, дорогі мої любителі попів, у спадок після архіву залишились осквернені у 1971(году), престоли, про що свідчить "дощечка" із відбірним матом і письмовим запевненням що там побували...
Стіни "архіву" проламували хто і як хотів. Про фрески розмову вести ,то окрема тема.
Серед зими,громаді повернуто храм де ( турботливо) відрізали : опалення, електрику, телефон,порозбивали печі,а димарі залишили із сажею.
А зараз щодо фаховості, турботливих працівників: знищені тяжі, які стягували стіни собору. Залишені на призволяще архівні документи,чому власне залишені,а не забуті,тому що вони знаходились під підлогою. Ці документи ще у 2005 році було передано,тепер вже покійному хранителю музею Георгію Гайдаю, який мав дати письмове завірення,що дана передача відбулась,але передчасна кончина внесла корективи. Хтось із працівників музею, дали таку розписку- Ні.
Перед тим як вимірювати рівень духовності,моральності попа- подивіться у дзеркало.

Share

257

Re: ДАЧО (Державний архів Чернігівської області ), загальні відомості

Шановні знавці ДАЧО,

в якому стані партійний архів Чернігівської обл.? він належить до ДАЧО? туди є доступ? чи збереглися довоєнні особисті справи?

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

258

Re: ДАЧО (Державний архів Чернігівської області ), загальні відомості

kbg_dnepr, партійний архів зараз складова ДАЧО, корпус №2. Фонди маркуються буквою П, як і в інших архівах.
Довоєнні особисті справи на членів партії, здається, дуже погано збереглись. Але я не скажу за всю область.

Share

259

Re: ДАЧО (Державний архів Чернігівської області ), загальні відомості

Здравствуйте, меня интересует семья Липского Моисея Ивановича (примерно 1863 г.р), а вернее его отца Липского Ивана. Моисей переселился в Сибирь 1886 году.Меня интересует ревизские сказки (для начала 1858 года) или исповеди периода 1858-1886.
А населённый пункт - село Малые Щербиничи, Щерибинической волости, Новозыбковского уезда, Черниговской губернии. Реально ли найти информацию? Сохранились ли сведения ДАЧО?
ответе пожалуйста, кто владеет информацией.

Share

260 ( 07-11-2019 17:16:15 змінене notizia )

Re: ДАЧО (Державний архів Чернігівської області ), загальні відомості

22020505, по Щербиничам есть ранние года в архиве. Более поздние, думаю в Брянском надо искать.
1. Новгород-Сіверське намісництво
2. Новгород-Сіверська єпархія
3. Церква в ім’я Святителя та Чудотворця Миколая, с. Щербиничі Стародубського повіту
1791: ф. 712, оп. 1, спр. 232.
Списки парафіян:
1744: ф. 679, оп. 1, спр. 308; 1747: ф. 679, оп. 1, спр. 382; 1756: ф. 679, оп. 1, спр. 310; 1766: ф. 679, оп. 1, спр. 319; 1767: ф. 679, оп. 1, спр. 389; 1768: ф. 679, оп. 1, спр. 320; 1769: ф. 679, оп. 1, спр. 321; 1777: ф. 679, оп. 1, спр. 393; 1779: ф. 679, оп. 1, спр. 397; 1781: ф. 679, оп. 1, спр. 398.

Щербиничі, с., Стародубський полк, Топальська сотня (Великі Щербиничі, с., РФ, Брянська обл., Новозибківський р-н)
Малые находятся в 3 км от Больших

Share

261

Re: ДАЧО (Державний архів Чернігівської області ), загальні відомості

Таки да, Х1Х в. по Брянской обл. в ГАБО - во всяком случае, моя Ширяевка там.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

262

Re: ДАЧО (Державний архів Чернігівської області ), загальні відомості

село Вертївка

Share

263

Re: ДАЧО (Державний архів Чернігівської області ), загальні відомості

04 березня 2020 року

Оголошення!
З метою запровадження послуги з користування оцифрованими описами та справами Національного архівного фонду, з 26 лютого 2020 року у Державному архіві Чернігівської області відкрито он-лайн доступ до оцифрованих описів та справ Національного архівного фонду.
Пряме посилання ftp://37.53.73.122:21, те ж саме – лівий стовпчик, посилання «Оцифровані описи та справи он-лайн».
Для перегляду документів рекомендуємо використовувати веб-браузер Microsoft Edge, для завантаження теками – ftp-клієнт FileZilla (адреса сервера (хост) – ftp://37.53.73.122, порт – 21, ім’я користувача та пароль вводити не потрібно).
Для здійснення пошуку необхідної Вам справи користуйтеся оцифрованими описами та списками оцифрованих справ, що розміщені в папках «Справи оцифровані».
Для пошуку необхідної Вам інформації також стануть у нагоді Анотовані реєстри описів та відомості про фонди, у складі яких містяться метричні книги, що розміщені в рубриці «Про нас» «Науково-довідковий апарат», а також «Путівник», який Ви знайдете на головній сторінці.


https://cn.archives.gov.ua/

Share

264

Re: ДАЧО (Державний архів Чернігівської області ), загальні відомості

Не відкривається

Thanks: Алена1

Share

265

Re: ДАЧО (Державний архів Чернігівської області ), загальні відомості

о и, а у меня открылось все

Share

266 ( 13-03-2020 11:32:57 змінене eukhome )

Re: ДАЧО (Державний архів Чернігівської області ), загальні відомості

о и пише:

Не відкривається

Просто перейдите сюда https://cn.archives.gov.ua/
а потом выберите слева Описи та справи он-лайн

Поселення: Соснівка (Конотоп) - Хоменко, Гурман, Білик/Біличенко
Тиниця (Бахмач) - Гриценко, Рябченко

Share

267 ( 13-03-2020 10:09:28 змінене Гринцевич2 )

Re: ДАЧО (Державний архів Чернігівської області ), загальні відомості

Всё равно не открывается.
Во, открылся 1 лист через несколько минут ожидания.

Share

268

Re: ДАЧО (Державний архів Чернігівської області ), загальні відомості

Там все залежить від роботи комп'ютера "ІТ-відділу" архіву, який виконує роль сервера і просто не витримує.

Thanks: Алена1

Share

269

Re: ДАЧО (Державний архів Чернігівської області ), загальні відомості

AppS пише:

Там все залежить від роботи комп'ютера "ІТ-відділу" архіву, який виконує роль сервера і просто не витримує.

Да, похоже. А сейчас туда ломанутся любители-генеалоги, так он вообще ляжет. Интересно, надолго ли окошко открылось? Или временно? Вот Сумской архив открыл и не закрывает. Правда, там мало дел, да и качество некоторых оставляет желать лучшего.

Share

270

Re: ДАЧО (Державний архів Чернігівської області ), загальні відомості

Подскажите пожалуйста как там скачать. Установил Майкрософт Эдж и все равно не качает. Пишет идет скачивание и 0%. Там есть запись о рождении моей бабушки.

Share

271

Re: ДАЧО (Державний архів Чернігівської області ), загальні відомості

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», пункту 19 протоколу № 2 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 березня 2020 року «Про стан забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення України та заходів стосовно стабілізації епідемічної ситуації, спричиненої коронавірусом COVID-19» з 13 березня 2020 року в Державному архіві області скасовується особистий прийом громадян та відвідування читальних залів архіву до особливого розпорядження.
Заяви юридичних та фізичних осіб можна надіслати поштою м. Чернігів, вул. Мстиславська, 2, 14000, у тому числі електронною (archive_cn@arch.gov.ua).
За довідковою інформацією можна звернутися за телефонами 645 967, 77 42 34.

https://cn.archives.gov.ua/index.php

Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Thanks: ГіП1

Share

272

Re: ДАЧО (Державний архів Чернігівської області ), загальні відомості

romanesz, підозрюю, що вже ніяк. Перші дні повільно качало, тепер, мабуть, сервер не витримує.

Thanks: v_golub, romanesz2

Share

273

Re: ДАЧО (Державний архів Чернігівської області ), загальні відомості

Скачався файлик

А є десь опис оцифрованих справ?

http://images.vfl.ru/ii/1584429816/9f1c2e41/29900550.jpg

Share

274

Re: ДАЧО (Державний архів Чернігівської області ), загальні відомості

[img]А є десь опис оцифрованих справ?[/img]

існує список номерів справ без назв. це, в принципі, і без списку можна побачити.

Share

275

Re: ДАЧО (Державний архів Чернігівської області ), загальні відомості

AppS пише:

[img]А є десь опис оцифрованих справ?[/img]

існує список номерів справ без назв. це, в принципі, і без списку можна побачити.


Малося на увазі назви справ. Що там взгалі є. Чи є сенс качати один файл 10 хвилин.

Share

276

Re: ДАЧО (Державний архів Чернігівської області ), загальні відомості

о и, ні. з назвами немає.

Thanks: О.І.1

Share

277

Re: ДАЧО (Державний архів Чернігівської області ), загальні відомості

о и, хочете викласти тут обкладинки всіх справ? : ))))
тоді краще описи )))

Share

278

Re: ДАЧО (Державний архів Чернігівської області ), загальні відомості

AppS пише:

о и, хочете викласти тут обкладинки всіх справ? : ))))
тоді краще описи )))


Описи справ?!

Більше чим за час скачалась одна сторінка одної справи .....

Share

279

Re: ДАЧО (Державний архів Чернігівської області ), загальні відомості

але скачалась же )
в мене вже нічого не качає sad

Share

280

Re: ДАЧО (Державний архів Чернігівської області ), загальні відомості

Все качается, пару минут одно фото, долго конечно, но возможно.
К тому же, многие описи можно скачать тут
https://drive.google.com/drive/folders/ … UIxX19pVmc

Thanks: О.І.1

Share

281 ( 18-03-2020 13:38:34 змінене О.І. )

Re: ДАЧО (Державний архів Чернігівської області ), загальні відомості

notizia пише:

Все качается, пару минут одно фото, долго конечно, но возможно.
К тому же, многие описи можно скачать тут
https://drive.google.com/drive/folders/ … UIxX19pVmc


У мене скачується дуже довго. Вранці було близько 30 хв.один скан, зараз більше години висів. За описи дякую, але я так розумію там нема всіх, що оцифровані.

Share