1

Тема: Родовід. В пошуках смислу

Тема присвячується класичному питанню - навіщо ми досліджуємо свій родовід і, яку користь (в усіх смислах) від цього маємо.
(в продовження обговорення з іншої теми)

Share

142

Re: Родовід. В пошуках смислу

Похожая с Аленой ситуация... Благодаря поискам смог найти родичей и у них было 2 фото моего прадеда 1888 г.р. 1940-1950 гг. И благодаря этому я впервые смог увидеть, как выглядел отец моего деда))

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії

Share

143 ( 28-03-2019 22:46:48 змінене Кнехт )

Re: Родовід. В пошуках смислу

В 17 веке жил и почил Митрополит Петр Могила. Есть его наказ (завещание), как отмаливать своих предков и их грехи (например здесь
https://www.liveinternet.ru/users/5803000/post414588900) Чем больше имен поминается в молитве при чтении Псалтири, тем лучше.

Share

144

Re: Родовід. В пошуках смислу

Кнехт пише:

В 17 веке жил и почил Митрополит Петр Могила. Есть его наказ (завещание), как отмаливать своих предков и их грехи (например здесь
https://www.liveinternet.ru/users/58030 … 414588900) Чем больше имен поминается в молитве при чтении Псалтири, тем лучше.

Посилання не відкривається. "

Запрашиваемой вами страницы нет на сайте, 
возможно, она была удалена, либо вы 
ошиблись в написании адреса.
"

І взагалі, навіщо цитувати українського митрополита із залішанського ресурсу?

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

145

Re: Родовід. В пошуках смислу

там дужки приклеїлись, ось правильне https://www.liveinternet.ru/users/5803000/post414588900

Share

146

Re: Родовід. В пошуках смислу

В одном из исследований ученые установили, что дети, которые хорошо знают семейные истории о предках, показывают заметно более высокий уровень эмоционального благополучия, более цельную самоидентичность. Это же работает и для людей старшего возраста: уровень осведомленности в родословной связан с более высокими уровнями эмоционального благополучия. (The power of family history Pediatric nursing 39(3):113-4 August 201)

Хорошее знание родословной тесно связано с масштабом вашего мышления. Вы оцениваете свои решения еще и с точки зрения влияния на жизнь ваших потомков. И это, учитывая данные эпигенетики, может работать на несколько поколений вперед. Люди, которые хорошо знают семейную историю, в целом демонстрируют больший уровень уверенности, чем те, кто скудно осведомлен о собственной родословной. Изучение семейной истории коррелирует с внутренним локусом контроля, более высокой самооценкой, лучшей атмосферой в семье, лучшей сплоченностью, меньшим уровнем беспокойства, меньшей частотой поведенческих расстройств, более эффективным преодолением стрессов. (Psychotherapy (Chic). 2008 Jun;45(2):268-72. Knowledge of family history as a clinically useful index of psychological well-being and prognosis: A brief report.) Возможно, что глубокая перспектива в прошлое помогает лучше думать и о своем будущем, ведь как мы знаем, за воспоминания и конструирование будущего отвечают одни и те же участки мозга.

https://www.facebook.com/groups/molgen/ … highlights

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

147 ( 12-05-2019 17:44:03 змінене zviktor )

Re: Родовід. В пошуках смислу

Перед усім, поділюсь своєю історією початку досліджень та пошуків. В родині моїх батьків завжди існувала традиція добре доглядати за могилами близьких родичів (переважно моїх дідів та бабусь), до чого залучали з малку інколи і мене. Та вже доволі в зрілому віці (біля 25 років) я став задавати собі та батькам (старіших близьких родичів вже не було) питання щодо місць поховань моїх прадідів та прабабусь, а також історії роду взагалі (особливо цікавило походження прізвища Зубченко, тобто чоловіча гілка, "хто ж був той перший чоловік"). Враховуючи повністю совкове минуле батьків, дані питання їх геть не хвилювали, більше того, відповідь "ти їх не знав, для чого тобі їх могили?" мене звичайно не влаштовувала та обурювала. Нарешті вдалося їх спіймати на такому простому парадоксі: я могили своїх дідів доглядаю, а ви ні, о це так приклад, як вам не соромно! Після цього батьками було успішно виділено час для пошуків та поїздок до "далекого" села (за 120 км), в якому мій батько був останній раз у 1966р школярем саме на похоронах його діда (звичайно точного місця ніхто вже не пам'ятав). І тільки після третьої спроби протягом двох років (а я виявився таки наполегливим), вдалося розпізнати на одному зі старих та іржавих металевих хрестів у зарослях вибиті (нещастя не просто написані фарбою, яка вже злізла) прізвище, ім'я, а головне забуте по батькові і роки життя. От саме з цих нових даних вже у 33 річному віці (бачу на форумі так у багатьох) маючи час по роботі та задовольняючи свою цікавість я і почав пошуки вже в архівах та на спеціалізованих сайтах. Звичайно прийшлося знову вчити і історію місцевості проживання предків (для виявлення причин та кінцевих точок декількох переїздів), і інші джерела інформації. Так, за два роки таких пошуків мені вдалося дійти до 9-го покоління моїх прямих предків (приблизно людина 1700рр народження), але далі просунутись за наступні два роки навіть на крок не вдається. В цій ситуації тішить те, що з роками з'являється все більше доступних джерел інформації, а також компетентних людей, що займаються цим. Можливо колись, не виключаю, що саме за допомогою місцевих спеціалістів форуму, як це бувало і раніше, вийде просунутись ще далі, за що і хочу висловити вдячність організаторам та всім причетним до цього форуму.

А по суті питання скажу наступне. Мотиви (або користь) для досліджень є різні, та основні моменти думаю такі:
1. Елементарна цікавість (дуже сильно дозволяє бадьорити кожного, хто її має, така наша природа);
2. Почуття гордості за володіння "глибокою" інформацією про себе, якою не володіють, мабуть понад 90% громадян. Можете це називати приналежність до таких собі соціальних "еліт". Ви багато бачили в архівах гопників, бандитів, або людей з низьким інтелектом, або ж простих працівників, які не мають ні грошей ні часу на ці пусті "ігрища з папером"? І тут не іде мова про елітарність походження роду (тощо), бо це взагалі мотив для людей з багатьма комплексами;
3. Такий собі тест на везіння. Думаю у кожного з дослідників на початку своїх пошуків був "момент успіху, що надихає", після якого людина подвоює свої зусилля і може далі роками (навіть безрезультатно) гортати тони архівних матеріалів. Тобто, якщо Ви вважаєте себе Дослідником в генеалогії, Ви точно везуча людина (саме ті невловимі моменти вдалих випадкових знайомств і пошуків на сайтах та архівах крихт інформації). При цьому не забувайте, скільки людей самостійно розпочинали пошуки та, не маючи того "моменту везіння", відмовлялись від цієї ідеї, або заробивши десь грошей перекладали на плечі інших (наприклад дорогих проф. дослідників).
Отже, можна спокійно сформувати "фото робот" наших дослідників: допитливі і везучі інтелектуали! )))

P.S.: і таки да, з таким "фото" близькі та знайомі вас у кращому випадку не зрозуміють...

Ищу сведения о отце для Зубченко (Зубко) Ивана 1727 г.р. и Зубченко (Зубко) Василия 1732г.р., проживавших с 1763 г. в с.Серезлиевка (сейчас Анновка, Новоархангельский р-н Кировоградская обл.)

Share

148

Re: Родовід. В пошуках смислу

Кожна людина несе в собі цілий світ, і під кожним могильним каменем лежить всесвітня історія 

    (Йоганн Вольфганг Гете)

Карпенко, Даниленко, Пікуль, Бортник -  Чернігівська губ
Таргоній, Шамбір, Кріштопець, Дедух - Рівенський уезд
Селезнев, Свістов, Шерстняков, Сіденко
Ведмідь(Медведєв), Пріходченко, Котенко, Сахненко, Адешелідзе

Share

149

Re: Родовід. В пошуках смислу

... переписка выдающегося историка, профессора Императорского Новороссийского университета в Одессе и Карлова университета в Праге Антония Васильевича Флоровского (1884-1968) с князем Андреем Павловичем Мещерским (1915-1992) ... относится к тому периоду, когда история первой волны эмиграции, по сути, закончилась. Но именно в 1950-1960-е годы русские интеллектуалы за границей делают многочисленные попытки метаосмысления собственной истории. У них сложилось ощущение, что прошлое уходит, исчезает без следа. Поэтому так важно казалось зафиксировать его и сохранить для будущего.
https://www.academia.edu/39188262/%D0%9 … view-paper

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: kuks70, Doly777, Ann3

Share

150

Re: Родовід. В пошуках смислу

Вітаю, шановне панство. Запропонували мені теж написати в даній темі про причини, котрі спонукали мене зайнятися дослідженням свого родоводу.Ідея в мене досить проста. Я працюю в школі і викладаю історію, за фахом відповідно вчитель історії. Так от, першочергова причина - це банальна професійна цікавість. Якщо говорити точніше, то хотілося дізнатися про участь моїх предків у різних історичних перипетіях.
По-друге, до вивчення свого роду підштовхував мій син, котрий постійно просив розповісти якусь сімейну історію або ж легенду.
Ну і нарешті, по-третє, як кажеться  "затягло", чим більше дізнавався, тим більше хотілося))))
Дякую за увагу, якщо моє повідомлення має користь для спільноти буду дуже радий))))  

Share

151 ( 23-05-2019 13:33:08 змінене kbg_dnepr )

Re: Родовід. В пошуках смислу

Боже, яке щастя бачити історика, який цікавиться історією!!!

Це я про те, що вчителі (і викладачі та науковці) історії, нажаль, не дуже часто цікавляться історією власної родини sad

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

152

Re: Родовід. В пошуках смислу

Oleksandrmivita пише:

Вітаю, шановне панство. Запропонували мені теж написати в даній темі про причини, котрі спонукали мене зайнятися дослідженням свого родоводу.Ідея в мене досить проста. Я працюю в школі і викладаю історію, за фахом відповідно вчитель історії. Так от, першочергова причина - це банальна професійна цікавість. Якщо говорити точніше, то хотілося дізнатися про участь моїх предків у різних історичних перипетіях.
По-друге, до вивчення свого роду підштовхував мій син, котрий постійно просив розповісти якусь сімейну історію або ж легенду.
Ну і нарешті, по-третє, як кажеться  "затягло", чим більше дізнавався, тим більше хотілося))))
Дякую за увагу, якщо моє повідомлення має користь для спільноти буду дуже радий))))  

Я б зараз багато чого відав би за можливість у минулому прослухати в ті роки хоч би одну лекцію або урок на тему справжньої генеалогії в рамках предмету Історія в школі чи "вузі". Зробіть виключення, зламайте систему, та почніть проводити такі уроки для своїх слухачів (практикуючий дослідник і лектор - це класно!), вони це обов"язково оцінять, що правда згодом, коли зрозуміють, що саме після Вашого уроку вони таки встигли колись спитати у своїх вже стареньких дідусів про рідню та коріння.

Ищу сведения о отце для Зубченко (Зубко) Ивана 1727 г.р. и Зубченко (Зубко) Василия 1732г.р., проживавших с 1763 г. в с.Серезлиевка (сейчас Анновка, Новоархангельский р-н Кировоградская обл.)

Share

153

Re: Родовід. В пошуках смислу

zviktor пише:

Я б зараз багато чого відав би за можливість у минулому прослухати в ті роки хоч би одну лекцію або урок на тему справжньої генеалогії в рамках предмету Історія....

Идея хорошая,но...
...боюсь в школьном возрасте и в современных условиях,может выработаться обратный процесс.Процесс отторжения .
У меня самого сын (15 лет) и предположу,что данный урок(лекция) в школе мог бы привести к явной пассивности к генеалогии.
"Баба Яга против! - девиз тинейджеров.
Тяжелый и переходной возраст! Они могут воспринять это как навязывание(((
Менять конечночто-то нужно, но осторожно и подходить к этому профессионально....а не дупускать к этому пустозвонов-сказочников.
ИМХО

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436
Thanks: iromko, ArturVer2

Share

154

Re: Родовід. В пошуках смислу

А вот моим внукам интересно...В школе было несколько уроков, где нужно было сделать что-то подобное Древу...И когда они приносили черновики Древа ( процесс длится уже более 15 лет...) всем в классе было интересно посмотреть... учителя брали и несли в учительскую... внукам это было приятно ... Теперь старший в колледже... и та же история...задания по родословной и по истории, и по украинскому языку, и по биологии... всеобщий интерес...внукам приятно... а это способствует углублению знаний истории Рода...

Карпенко, Даниленко, Пікуль, Бортник -  Чернігівська губ
Таргоній, Шамбір, Кріштопець, Дедух - Рівенський уезд
Селезнев, Свістов, Шерстняков, Сіденко
Ведмідь(Медведєв), Пріходченко, Котенко, Сахненко, Адешелідзе

Share

155

Re: Родовід. В пошуках смислу

nfs79 пише:

Я б зараз багато чого відав би за можливість у минулому прослухати в ті роки хоч би одну лекцію або урок на тему справжньої генеалогії в рамках предмету Історія....

Идея хорошая,но...
...боюсь в школьном возрасте и в современных условиях,может выработаться обратный процесс.Процесс отторжения .
У меня самого сын (15 лет) и предположу,что данный урок(лекция) в школе мог бы привести к явной пассивности к генеалогии.
"Баба Яга против! - девиз тинейджеров.
Тяжелый и переходной возраст! Они могут воспринять это как навязывание(((
Менять конечночто-то нужно, но осторожно и подходить к этому профессионально....а не дупускать к этому пустозвонов-сказочников.
ИМХО

Да, тут смотря как это преподнести, нельзя заставлять, только чистая заинтересованность и любопытство. Главная цель, заложить фундамент интереса к истории свое семьи, и давать бонусы за выполнения заданий, но без наказаний за пассивность. Таким образом на уроках от лектора большинство узнает где искать и у кого спрашивать, а главное, успеют это сделать, пока живёт самое старшое поколение.

Ищу сведения о отце для Зубченко (Зубко) Ивана 1727 г.р. и Зубченко (Зубко) Василия 1732г.р., проживавших с 1763 г. в с.Серезлиевка (сейчас Анновка, Новоархангельский р-н Кировоградская обл.)

Share

156

Re: Родовід. В пошуках смислу

zviktor пише:

...Да, тут смотря как это преподнести, нельзя заставлять, только чистая заинтересованность и любопытство. Главная цель, заложить фундамент интереса к истории свое семьи, и давать бонусы за выполнения заданий, но без наказаний за пассивность. Таким образом на уроках от лектора большинство узнает где искать и у кого спрашивать, а главное, успеют это сделать, пока живёт самое старшое поколение.

в подтверждение Вашей точки зрения приведу цитату Плутарха:
"Ученик – не сосуд, который надо наполнить, а факел, который надо зажечь"

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії

Share

157 ( 25-05-2019 12:58:20 змінене nfs79 )

Re: Родовід. В пошуках смислу

Согласен !
Вот еще один пример "перегиба", но теперь в Польше-...
Мы живем с семьей в Польше уже 3 года и все это время старший сын ходит в обычную среднюю школу.
Пилсудский и 2 мировая война....- вот что учат из года в год в школе.
Он как-то мне сказал с возмущением о том,как же достал его урок истории и бесконечная тема "2 мировой войны" и причастность к ней Польши.
3 года одно и тоже с разных ракурсов...и я верю что молодежь начинает это не любить(мягко).
Навязывание таким методом ни к чему хорошему не приведет.
Историк -учитель -- это должно быть призвание.


Сомневаюсь ,что в его годах я заинтересовался бы своим родом...не тем голова забита в 15 лет.

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

158

Re: Родовід. В пошуках смислу

Ось і чудово, думаємо в цій темі колективно, чим можна запалити ті факели!

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

159

Re: Родовід. В пошуках смислу

Сомневаюсь ,что в его годах я заинтересовался бы своим родом...не тем голова забита в 15 лет.

Я почав серйозно опитувати дідусів і бабусь та вносити зошит в 14 років (оце спеціально перевірив дату на моєму першому родовідному записнику), хоча цікавився ще раніше. Записував на касетний магнітофон бабусини співи тощо.

І, як свідчать батьки, то одним з поштовхом було саме складання родоводу в школі. Втім я паралельно дуже цікавився історією.

Тут питання в тому, що це все комусь цікаво, а комусь ні. Хтось досліджує в 14-ти родовід, а хтось ходить на дзюдо чи веде ютуб-канал про життя мурашок. І те, і інше, в принципі, рівнозначні хобі.

Як на мене, то хорошим результатом буде, якщо діти і внуки просто збережуть і передадуть далі наші родовідні гросбухи по всім своїм лініям, не викинувши все те на смітник.

Share

160

Re: Родовід. В пошуках смислу

AppS пише:

Я почав серйозно опитувати дідусів і бабусь та вносити зошит в 14 років (оце спеціально перевірив дату на моєму першому родовідному записнику), хоча цікавився ще раніше. Записував на касетний магнітофон бабусини співи тощо.

Классно!!!
Особенно КРУТО с дневником!
Если у меня в те года был-бы такой ВДОХНОВИТЕЛЬ, то может и я не бегал бы днями с мячем)))

Если не секрет,то много-ли было у Вас друзей(одноклассников) в 14 лет ,разделивших это хобби?

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

161

Re: Родовід. В пошуках смислу

nfs79, записник - це не щоденник, а зошит, куди я записував дерева (типу "Родіон+ Приська [Прізвище] - діти Олена, Василь, Фаня, /// Василь + Охтися - діти .... ітд ). Втім, бабусі-дідусі особливо не пам'ятали далі своїх дідусів-бабусів, а дід ще й ввів в оману, назвавши неправильне дівоче прізвище матері, яке потім виявилось дівочим прізвищем його бабусі. З іншого боку тоді по бічним лініям їхніх дядьків-тіток нормально записав, не факт, що зараз би зміг легко добути.

один з однокласників цікавився родоводом і зараз цікавиться, але ми тоді не співпрацювали ніяк. Це було моє персональне хобі.

До речі, другий етап був, коли я через рік-два протрусив їхні сільські фотоальбоми на предмет старих фоток, тож абсолютна більшість старих сімейних фотографій дісталась мені. smile Саме тоді я зрозумів, що польова генеалогія і нерішучість антоніми.

Share

162

Re: Родовід. В пошуках смислу

Хотів поділитися цікавою статтею одного американського генеалога, який пояснює свій висновок про те, що генеалогічне дослідження має сенс лише при якнайширшому розповсюдженні результатів. Обмеження доступу до дерева лише деяким родичам чи деяким дослідникам без права подальшого розповсюдження - це вірний шлях до того, що дослідження вмре разом зі своїм автором: genealogysstar.blogspot.com/2019 … epers.html

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

163 ( 27-05-2019 21:34:37 змінене zviktor )

Re: Родовід. В пошуках смислу

iromko пише:

Хотів поділитися цікавою статтею одного американського генеалога, який пояснює свій висновок про те, що генеалогічне дослідження має сенс лише при якнайширшому розповсюдженні результатів. Обмеження доступу до дерева лише деяким родичам чи деяким дослідникам без права подальшого розповсюдження - це вірний шлях до того, що дослідження вмре разом зі своїм автором: genealogysstar.blogspot.com/2019 … epers.html

можливо і так, але має місце ще така проблема: навіть родичам у повній мірі можуть бути не цікаві результати досліджень, не кажучи вже про інших, і це сумно... Хоча це і зрозуміло, людина задовольняє спочатку базові потреби, а в наших умовах часто до генеалогічних досліджень руки (цікавість) можуть і не дійти, навіть коли даєш їм вже готові результати на тарілочці...

Ищу сведения о отце для Зубченко (Зубко) Ивана 1727 г.р. и Зубченко (Зубко) Василия 1732г.р., проживавших с 1763 г. в с.Серезлиевка (сейчас Анновка, Новоархангельский р-н Кировоградская обл.)

Share

164

Re: Родовід. В пошуках смислу

А меня, так вообще выводит из себя, когда после долгих годов поиска показуешь готовый результат своим же родычам, а они тебе говорят :"Ну и что? И что теперь?" Так и хочется им сказать, что-нибудь грубое....

Ищите и обрящете. (Мф 7, 7.)

Share

165

Re: Родовід. В пошуках смислу

сергей-гродовка, а ще вони, нехороші, фотокартки віддають просто стосами. Ні щоб як нормальні (ті яким не байдуже) - копії надіслати. І куди тепер дівати ту макулатуру wink

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

166 ( 28-05-2019 07:21:32 змінене ArturVer )

Re: Родовід. В пошуках смислу

сергей-гродовка пише:

..."Ну и что? И что теперь?" Так и хочется им сказать, что-нибудь грубое....

еще такое говорят: "Ну и что? Все равно - все люди - братья" или "Ну что? До обезьян уже докопался (т.е. нашел)?" и полное непонимание с их стороны

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії

Share

167 ( 28-05-2019 18:38:38 змінене AllaSvt )

Re: Родовід. В пошуках смислу

А у мене є знайомий психолог, який каже, що досліджуючи родовід, людина ховається від сучасних проблем, самостверджуючись за рахунок предків. На мої зауваження, що "дерево без коріння не росте", "без минулого немає майбутнього" тільки посміхається... Так сумно від цього...   
АррS, не зовсім погоджуюся з Вами, що будь-які захоплення рівнозначні. Дзюдо та мурашки - то ж тільки для себе, а родовід - хіба ж то не для всіх родичів? Оце мене просто виводить з себе, спілкуючись з родичами - хіба ж я це роблю тільки для себе?!! 
А про те, щоб нащадки не викинули всі наші доробки на смітник - золоті слова. Так цього боюся - усі мої багаторічні муки - і все марно. Не дай Боже!  
  

Share

168

Re: Родовід. В пошуках смислу

Психология - хорошая вещь, только психологи не все хорошие. Не все понимают суть человеческой души. И как всегда возникает классический вопрос :" А судьи кто ???"

Ищите и обрящете. (Мф 7, 7.)
Thanks: luvi, AllaSvt2

Share

169

Re: Родовід. В пошуках смислу

AllaSvt пише:

А у мене є знайомий психолог, який каже, що досліджуючи родовід, людина ховається від сучасних проблем, самостверджуючись за рахунок предків. На мої зауваження, що "дерево без коріння не росте", "без минулого немає майбутнього" тільки посміхається... Так сумно від цього...   
АррS, не зовсім погоджуюся з Вами, що будь-які захоплення рівнозначні. Дзюдо та мурашки - то ж тільки для себе, а родовід - хіба ж то не для всіх родичів? Оце мене просто виводить з себе, спілкуючись з родичами - хіба ж я це роблю тільки для себе?!! 
А про те, щоб нащадки не викинули всі наші доробки на смітник - золоті слова. Так цього боюся - усі мої багаторічні муки - і все марно. Не дай Боже!  
  

психолог частково правий в тому плані, що, справді, для не малої частини людей родовід це пошук або чогось, що підживить їх марнославство, або обгрунтувань сучасних їхніх досягнень. Але це лише частина причин, не завжди головна, і не завжди присутніх.

Щодо рівнозначності хобі, то якби Ви роздали кожному родичу по умовних 1000 грн - це було б саме для них, бо вони мали б можливість ці гроші витратити за бажанням поклику власної душі. А так це, певною мірою, нав'язування іншим своїх захоплень.
Десь якби Ви засіяли гектар якимось вітамінним салатом і почали всіх родичів примусово-добровільно змушувати його їсти.

Share

170 ( 29-05-2019 10:17:19 змінене kbg_dnepr )

Re: Родовід. В пошуках смислу

AllaSvt пише:

... усі мої багаторічні муки - і все марно. Не дай Боже!    

Це така вічна і дуже поширена проблема - людина збудувала дім, облаштувала його - а нащадки поїхали в місто (або просто той дім не подобається) і дім їм не треба... Бабуся все життя обробляє город, а ніхто на ньому працювати не хоче... Хтось зібрав фантастичну колекцію марок (монет, книг, фільмів, комах, рослин ... ...), а її викидають на смітник, бо немає нікого, хто б розумів цінність.

Он наш пан Ярема зібрав стільки безцінних знань з ономастики, спогадів односельців - і як це все врятувати від загибелі? Щастя, що він був на форумі і багато чого писав тут.

Я думаю, що з генеалогією це теж так: краще писати про свої знахідки відразу на форумі, а потім ще публікувати книжки - а вже скільки проживуть книжки і форум - це вже як Бог дасть.

Від Сократа нічого не збереглося, Олександрійська бібліотека була спалена навмисно, скільки всього загинуло під час війн, революцій або просто пожеж (бібліотека Вернадського у 60-ті) - звісно, що не хочеться такої долі для своєї праці, але таке трапляється, що тут вдієш...

Оце я й сама не знаю, чи я Вас втішала, чи лякала?.. Втішила? чи злякала?

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

171

Re: Родовід. В пошуках смислу

AllaSvt пише:

...
А про те, щоб нащадки не викинули всі наші доробки на смітник - золоті слова. Так цього боюся - усі мої багаторічні муки - і все марно. Не дай Боже!  
  

Тут одна пані, яка теж давно займається генеалогією і веде свій блог розповіла, що в її родині так трапилося, що коли її дядько-генеалог помер, то його дружина просто відправила у шреддер всі його генеалогічні напрацювання: https://blog.kittycooper.com/2019/04/pr … orld-tree/ 

Її рекомендація (і я з нею погоджуюсь, і частково вже втілив) - розміщувати дерево у вільному доступі (*) у всіх онлайн-системах, де ведеться світове родове дерево: Geni, WikiTree та FamilySearch. Таким чином, напрацювання будуть захищені від вандалів та невдячних нащадків і зможуть попасти до вдячних нащадків. Ніхто ж не знає, де в родині знову спалахне вогник зацікавлення родоводом, після того як згасне в нас - це може бути хтось з наших дітей, а може й правнук двоюрідної сестри, який народиться через 50 років, наприклад. Тому я не розумію людей, які кажуть "О, я завантажу дерево в Geni, в мене в ньому 5000 односельців, а потім хтось зможе підключити людину з нього до свого дерева - я так не хочу". Для мене це мета і визнання моєї праці, якщо хтось підключить собі людину з мого дерева! І неважливо, чи це станеться за рік, чи за 50.


Онлайн системи - це найвірніший спосіб передати знання далі. Хоча його використання не відміняє необхідності подбати про збереження паперів і домовитись з близькими людьми про їхнє збереження. Наприклад, пояснити дітям, коли вони вже дорослі і є така моєливість, що оці фото - старовинні і важливі, а ось тут - спогади про людей, які на них.


(*) Вільний доступ передбачає приватність для живих осіб у родоводі, це зрозуміло.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

172

Re: Родовід. В пошуках смислу

kbg_dnepr Так, "ніщо не вічно під місяцем", це я розумію, але дивує та дратує, що родичі бачать своє ім'я у таблиці і не відчувають себе частиною цього роду, і абсолютно до цього байдужі. Оце і лякає, що поки не бачу хто це підхопить та понесе далі (хоча родичів немало).


iromko  
Дуже дякую Вам за корисні поради! Як сама чогось не второпаю, то звернуся до тих же родичів))) У цьому вони мені точно допоможуть, то вони від моїх розповідей про нові архівні знахідки відмахуються як від чогось надокучливого.

Share

173 ( 24-07-2019 19:24:15 змінене kbg_dnepr )

Re: Родовід. В пошуках смислу

В EUROPEAN JOURNAL OF NEUROLOGY опубликованы данные о том, что пережитый стресс меняет у человека структуру мозга и РНК, что, в свою очередь, приводит к соответствующим изменениям у потомков этого человека.
Анализ проведён на материалах ХХ века, то есть на изучении "жертв войны" в виде тех, кто перенёс голод, концлагерное заключение и т.д.
Показано, что происшедшие изменения сохраняются в геноме на протяжении трёх поколений (человек - его сын - его внук).

Основные цитаты:
1) "Авторы исследования также заинтересовались тем, какое психологическое воздействие сильнейший стресс, перенесённый человеком в детстве, мог сказаться на их собственных детях и внуках".
2) "Между тем длительное пребывание на грани жизни и смерти воздействует не только на нейрофизиологию и даёт не только психологические последствия".
3) "Вряд ли кого-то удивит тот факт, что стрессовое воздействие на женщину во время беременности может отразиться на здоровье её будущего ребенка — не зря врачи рекомендуют будущим матерям отказаться от употребления алкоголя и курения и поменьше нервничать".
4) "Голод, война и тяжёлые психологические травмы могут изменить работу ваших генов таким образом, что эти изменения коснутся ваших потомков (детей, и вероятно, внуков) спустя годы после произошедших событий".
5) "Если признать, что у перенесённой трамвы могут быть долговременные последствия, сказывающиеся на нескольких поколениях, то возникает вопрос о том, можно ли с ними бороться и каким образом".

https://nplus1.ru/material/2019/07/23/epigenetics

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

174

Re: Родовід. В пошуках смислу

kbg_dnepr пише:

В EUROPEAN JOURNAL OF NEUROLOGY опубликованы данные о том, что пережитый стресс меняет у человека структуру мозга и РНК,...

https://nplus1.ru/material/2019/07/23/epigenetics

ай.. тут в СССР и в постсоветском пространстве у людей постоянный стресс

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії

Share

175

Re: Родовід. В пошуках смислу

ArturVer пише:

... в СССР и в постсоветском пространстве у людей постоянный стресс

Вы совершенно правы, постсоветское пространство - зона сплошной травмы и ПТСР, в статье речь именно об этом.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

176

Re: Родовід. В пошуках смислу

kbg_dnepr пише:
ArturVer пише:

... в СССР и в постсоветском пространстве у людей постоянный стресс

Вы совершенно правы, постсоветское пространство - зона сплошной травмы и ПТСР, в статье речь именно об этом.

видите, даже не читая умных статей житель постсоветского пространства понимает ситуацию smile

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії
Thanks: kbg_dnepr1

Share