106

Re: Який ДНК-тест обрати?

DmitroR-2 пише:

...тестируются в 23 энд Ми и Ансестри. Понятно, что прежде всего это важно для тех, у кого предки проживали до 1918г. в Австро-Венгрии (в Галичине, Буковине, Закарпатье) и в украинских этнических землях Польши в 1919-39гг., так именно оттуда был мощный миграционный поток в 1880-1940-х гг. в страны Северной Америки(США, Канада), Южной Америки(Аргентина, Чили, Уругвай, Бразилия), Австралию, Западную Европу. Так что не всё тут так просто и однозначно.

Согласен. Только как обстоят дела с отправкой своих ДНК материалов в эти компании с нашей территории?

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії

Share

107 ( 11-05-2019 23:32:40 змінене DmitroR-2 )

Re: Який ДНК-тест обрати?

ArturVer пише:

...тестируются в 23 энд Ми и Ансестри. Понятно, что прежде всего это важно для тех, у кого предки проживали до 1918г. в Австро-Венгрии (в Галичине, Буковине, Закарпатье) и в украинских этнических землях Польши в 1919-39гг., так именно оттуда был мощный миграционный поток в 1880-1940-х гг. в страны Северной Америки(США, Канада), Южной Америки(Аргентина, Чили, Уругвай, Бразилия), Австралию, Западную Европу. Так что не всё тут так просто и однозначно.

Согласен.

Я сам по этому поводу буквально недавно стал думать, когда с неделю назад посмотрел графики с общим количеством протестированных аутосомными тестами в разным фирмам к декабрю 2018 года. И к моему сожалению, оказалось что ФТДНК и Май Хэритадж тут далеко не на первом месте по количеству протестированных, а в лидерах фирмы, про которые я собственно довольно мало знаю-23 энд Ми и Ансистри. И самое плохое то, что как я понял, что трансфер протестировавшихся в других фирмах в базы 23 энд Ми и Ансестри невозможен. (Поправьте меня, если я ошибаюсь.) Что в принципе логично, так как эти фирмы и так абсолютные лидеры на рынке и увеличение базы их не беспокоит так, как это беспокоит ФТДНК и М.Х. А вот результаты 23 энд Ми и Ансестри, как я понимаю, можно залить в базы ФТДНК и М.Х.(Опять же, поправьте меня, если я ошибаюсь.) Тогда логично было бы протестироваться аутосомным тестом в 23 энд Ми и Ансестри, а полученные результаты залить в базы ФТДНК и М.Х. Так что теперь у меня появились мысли в этом году дополнительно протестировать отца в 23 энд Ми и Ансестри.
С одной стороны это вроде бы лишние и довольно существенные траты в 150-200$, но с другой стороны сейчас или в будущем есть шанс найти в этих базах потомков выходцев из села моего отца по мужской линии и уговорить их протестироваться Y-тестом в ФТДНК.

ArturVer пише:

...тестируются в 23 энд Ми и Ансестри. Понятно, что прежде всего это важно для тех, у кого предки проживали до 1918г. в Австро-Венгрии (в Галичине, Буковине, Закарпатье) и в украинских этнических землях Польши в 1919-39гг., так именно оттуда был мощный миграционный поток в 1880-1940-х гг. в страны Северной Америки(США, Канада), Южной Америки(Аргентина, Чили, Уругвай, Бразилия), Австралию, Западную Европу. Так что не всё тут так просто и однозначно.

Только как обстоят дела с отправкой своих ДНК материалов в эти компании с нашей территории?

Честно говоря пока что толком не вникал в этот вопрос.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

108

Re: Який ДНК-тест обрати?

В страны постсоветского пространства:
Ancestry DNA отправляет и принимает тесты из Грузии и Литвы.
23andMe отправляет и принимает тесты из Армении, Беларуси, Эстонии, Латвии и Молдовы.

Share

109

Re: Який ДНК-тест обрати?

ochkas пише:

В страны постсоветского пространства:
Ancestry DNA отправляет и принимает тесты из Грузии и Литвы.
23andMe отправляет и принимает тесты из Армении, Беларуси, Эстонии, Латвии и Молдовы.

С отправляет всё понятно, а вот что значит принимает? К примеру попрошу я знакомую в США купить мне тесты Ансестри и 23 и выслать их в РФ. Далее я их шлю почтой из РФ непосредственно в фирмы и какова их дальнейшая реакция на штемпель РФ(Украины, Казахстана и пр.)? Не сделают тест что-ли?

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).
Thanks: kbg_dnepr1

Share

110

Re: Який ДНК-тест обрати?

DmitroR-2 пише:
ochkas пише:

В страны постсоветского пространства:
Ancestry DNA отправляет и принимает тесты из Грузии и Литвы.
23andMe отправляет и принимает тесты из Армении, Беларуси, Эстонии, Латвии и Молдовы.

С отправляет всё понятно, а вот что значит принимает? К примеру попрошу я знакомую в США купить мне тесты Ансестри и 23 и выслать их в РФ. Далее я их шлю почтой из РФ непосредственно в фирмы и какова их дальнейшая реакция на штемпель РФ(Украины, Казахстана и пр.)? Не сделают тест что-ли?

Не сделают.
По правилам предоставляемых ими услуг тест должен вернуться из той страны в которую был реализован.

Share

111

Re: Який ДНК-тест обрати?

ochkas пише:

В страны постсоветского пространства:
Ancestry DNA отправляет и принимает тесты из Грузии и Литвы.
23andMe отправляет и принимает тесты из Армении, Беларуси, Эстонии, Латвии и Молдовы.

С отправляет всё понятно, а вот что значит принимает? К примеру попрошу я знакомую в США купить мне тесты Ансестри и 23 и выслать их в РФ. Далее я их шлю почтой из РФ непосредственно в фирмы и какова их дальнейшая реакция на штемпель РФ(Украины, Казахстана и пр.)? Не сделают тест что-ли?

Не сделают.
По правилам предоставляемых ими услуг тест должен вернуться из той страны в которую был реализован.

А по какой причине они работают только с вышеуказанными странами?

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

112

Re: Який ДНК-тест обрати?

А по какой причине они работают только с вышеуказанными странами?

Страх перед судебными исками и нарушением законодательства других стран.

Share

113

Re: Який ДНК-тест обрати?

ochkas пише:

А по какой причине они работают только с вышеуказанными странами?

Страх перед судебными исками и нарушением законодательства других стран.

А почему тогда ФТДНК и МХ работают?

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).
Thanks: kbg_dnepr1

Share

114

Re: Який ДНК-тест обрати?

DmitroR-2 пише:
ochkas пише:

А по какой причине они работают только с вышеуказанными странами?

Страх перед судебными исками и нарушением законодательства других стран.

А почему тогда ФТДНК и МХ работают?

Потому что на буквальный эпителий меньше ограничений чем на слюну (Ancestry DNA, 23andMe) и они не проводят медицинских исследований.

Share

115

Re: Який ДНК-тест обрати?

Ясно. Большое спасибо что разъяснили!

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

116

Re: Який ДНК-тест обрати?

ochkas пише:

В страны постсоветского пространства:
Ancestry DNA отправляет и принимает тесты из Грузии и Литвы.
23andMe отправляет и принимает тесты из Армении, Беларуси, Эстонии, Латвии и Молдовы.

т.е. получается, что мне, как резиденту Украины, эти две тестовые компании закрыты законодательно. И кроме MyHeritage и FTDNA рабочих альтернатив для тестирования нет:(

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії
Thanks: kbg_dnepr1

Share

117

Re: Який ДНК-тест обрати?

ochkas пише:

А по какой причине они работают только с вышеуказанными странами?

Страх перед судебными исками и нарушением законодательства других стран.

А почему тогда ФТДНК и МХ работают?

Потому что на буквальный эпителий меньше ограничений чем на слюну (Ancestry DNA, 23andMe) и они не проводят медицинских исследований.

Мене також це питання цікавило, дякую що роз'яснили.

Климишин-Олійник-Глистюк-Паламарчук-Лавренчук-Камінський-Гринюк-Жуйчук-Вишневський
Хмельницька область, Красилівський та Новоушицький район, с. Мотрунки, Михайлівці, Косиківці.
https://www.myheritage.com.ua/site-fami … lavrenchuk
Чоловіча лінія Y:  R-FT149101, Жіноча лінія  Y: J-M172, FMS: N1b1a

118

Re: Який ДНК-тест обрати?

ArturVer пише:

В страны постсоветского пространства:
Ancestry DNA отправляет и принимает тесты из Грузии и Литвы.
23andMe отправляет и принимает тесты из Армении, Беларуси, Эстонии, Латвии и Молдовы.

т.е. получается, что мне, как резиденту Украины, эти две тестовые компании закрыты законодательно. И кроме MyHeritage и FTDNA рабочих альтернатив для тестирования нет:(

Всегда, или почти всегда есть обходные пути. Надо на Молгене поспрашивать.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

119 ( 12-05-2019 13:47:04 змінене kbg_dnepr )

Re: Який ДНК-тест обрати?

Можна і тут відповідь почути - я з 2010 р. кліент 23ендМі.

Вони відправляють тести і в Україну - але з європейського центру в Нідерландах, і повертати потім теж треба туди (інформація знайомого). Відправка біоматеріалів з України заборонена, тому відправити можна, але на пошті треба щось брехати. Насправді я про це мало знаю, бо ніколи з України не відправляла.

Я почала тестуватися, коли ніяких заборон з боку США не було, отримувала через Shipito, відправляла з Австрії або через знайомих з Німеччини. Під час різдвяної акції минулого року придбала тест через збіженця, який погодився допомогти (в тому сенсі, що вказала його американську адресу), нещодавно відправила йому ж зразки в сподіванні, що він потім відправить в лабораторію (треба тільки віднести на пошту, бо зворотня доставка входить в ціну). Чи вже дійшло, не знаю. Напишу, чим ця пригода закінчилася.

На 23 ендМі треба дивитися, чи акція стосується тільки США, чи ще й Європи. американські та європейські ціни можуть відрізнятися (американські дешевше).

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: klymyshyn, kuks702

Share

120

Re: Який ДНК-тест обрати?

О, живий форумчанин, який користується послугами 23 :-)Мене цікавить, чи їхня база в 10 мільйонів містить більше збіженців для України, порівняно з базами ФТДНА, МХ та Гедматч? Чи ця фірма зараз надає медичні ризики? Читав просто що це їм частково заборонили. І загалом яке у Вас враження від цієї фірми?
Щодо того що відправка біоматеріалів з України заборонена не погоджуюся. Але потрібно спочатку визначитися що Ви маєте на увазі під "біоматеріалами". Епітелій зі щоки для ФТДНА точно можна відправляти, слюну не знаю, кров і сперму точно не можна :-)  Колись про це читав, якщо натраплю на джерело, дам посилання.
Щодо отримання кітів і відправки з України в Ансестрі і 23, я цим не заморачуюся. Завжди можна знайти знайомих в США чи Великобританії хто допоможе купити і відправити кіти. Питання тільки, чи варто це робити, чи їхні бази містять більше збігів для України?

Климишин-Олійник-Глистюк-Паламарчук-Лавренчук-Камінський-Гринюк-Жуйчук-Вишневський
Хмельницька область, Красилівський та Новоушицький район, с. Мотрунки, Михайлівці, Косиківці.
https://www.myheritage.com.ua/site-fami … lavrenchuk
Чоловіча лінія Y:  R-FT149101, Жіноча лінія  Y: J-M172, FMS: N1b1a
Thanks: kbg_dnepr, kuks702

121

Re: Який ДНК-тест обрати?

До речі, з досвіду My Heritage
- записуйте пароль додатково в зошит та реєструйте профіль на якийсь надійний e-mail, бо якщо e-mail заблокують тощо, то Вашому акаунту, швидше за все, кінець. Змінити e-mail можна тільки через лист на той же e-mail. 8)

Share

122

Re: Який ДНК-тест обрати?

AppS пише:

До речі, з досвіду My Heritage
- записуйте пароль додатково в зошит та реєструйте профіль на якийсь надійний e-mail, бо якщо e-mail заблокують тощо, то Вашому акаунту, швидше за все, кінець. Змінити e-mail можна тільки через лист на той же e-mail. 8)

В свій час зареєстрував на mail.ru. Намагався змінити на gmail, але безуспішно. Змінити пароль можу, змінити поштовик мені не вдається. Приходиться заходити на майл.ру через ВПН. Програмна частина в МХ явно хромає.

Климишин-Олійник-Глистюк-Паламарчук-Лавренчук-Камінський-Гринюк-Жуйчук-Вишневський
Хмельницька область, Красилівський та Новоушицький район, с. Мотрунки, Михайлівці, Косиківці.
https://www.myheritage.com.ua/site-fami … lavrenchuk
Чоловіча лінія Y:  R-FT149101, Жіноча лінія  Y: J-M172, FMS: N1b1a

123 ( 13-05-2019 12:37:05 змінене kbg_dnepr )

Re: Який ДНК-тест обрати?

klymyshyn пише:

Мене цікавить, чи їхня база в 10 мільйонів містить більше збіженців для України, порівняно з базами ФТДНА, МХ та Гедматч? Чи ця фірма зараз надає медичні ризики? Читав просто що це їм частково заборонили. І загалом яке у Вас враження від цієї фірми?

1. Щоб відповісти на перше запитання, треба тестуватися на всіх сервісах. Я тестувалася тільки на 23ендМі. Збіженців з Західної України дуже багато у моєї покійної мами-волжанки. Один приклад:
жіночка з США, дід Станислав Гаєвський народився прибл. у 1893 г. в с. Трійця Снятинського р-ну Івано-Франковської обл., його мати Петрунда Кінзирська;
бабця з Кут Буського р. Львівської обл., прізвища в родині Ільків, Габа, Карпій.
http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=2750
http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=808
http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=803
Чи їх взагалі багато чи ні, сказати не можу, бо мене цікавлять інші регіони. Але можу сказати, що останнім часом тестується дуже багато молоді, яка переїхала до США вже в останні 20-30 рр.

2. Медичні ризики можна придбати за 100 долл., але вони, наче, обмежені. Які, я не знаю, бо я свої отримала до конфлікту з ФДА. Існує наче недорога програма, у яку можна завантажити дані тесту і отримати ризики самостійно.

3. Я дуже довго агітувала саме за 23ендМі, бо мені там все дуже подобалося. Перестала агітувати після того, як вони переформатували сайт і я сама перестала там орієнтуватися, та після того, як зникла можливість замовити набори на Shipito - бо не всі ж можуть вирішити цю складну логістичну проблему з замовленням на когось - відправленням сюди - поверненням до когось - надсилянням до лабораторії.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

124

Re: Який ДНК-тест обрати?

kbg_dnepr пише:

Мене цікавить, чи їхня база в 10 мільйонів містить більше збіженців для України, порівняно з базами ФТДНА, МХ та Гедматч? Чи ця фірма зараз надає медичні ризики? Читав просто що це їм частково заборонили. І загалом яке у Вас враження від цієї фірми?

1. Щоб відповісти на перше запитання, треба тестуватися на всіх сервісах. Я тестувалася тільки на 23ендМі. Збіженців з Західної України дуже багато у моєї покійної мами-волжанки. Один приклад:
жіночка з США, дід Станислав Гаєвський народився прибл. у 1893 г. в с. Трійця Снятинського р-ну Івано-Франковської обл., його мати Петрунда Кінзирська;
бабця з Кут Буського р. Львівської обл., прізвища в родині Ільків, Габа, Карпій.
http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=2750
http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=808
http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=803
Чи їх взагалі багато чи ні, сказати не можу, бо мене цікавлять інші регіони. Але можу сказати, що останнім часом тестується дуже багато молоді, яка переїхала до США вже в останні 20-30 рр.

2. Медичні ризики можна придбати за 100 долл., але вони, наче, обмежені. Які, я не знаю, бо я свої отримала до конфлікту з ФДА. Існує наче недорога програма, у яку можна завантажити дані тесту і отримати ризики самостійно.

3. Я дуже довго агітувала саме за 23ендМі, бо мені там все дуже подобалося. Перестала агітувати після того, як вони переформатували сайт і я сама перестала там орієнтуватися, та після того, як зникла можливість замовити набори на Shipito - бо не всі ж можуть вирішити цю складну логістичну проблему з замовленням на когось - відправленням сюди - поверненням до когось - надсилянням до лабораторії.

1. Я так і не зрозумів цікавлять Вас Кути чи ні? Якщо так, можу дати контакти одного дослідника, який також цікавиться цим населеним пунктом. Можливо Ви будете корисні один одному.2. Програма Promethease? Є версія для ПК. Пишуть що результати можуть бути і безкоштовно, але потрібно чекати на них декілька годин. За плату, здається 15$ результат можна отримати одразу і кращий. Ще не тестував її, так що нічого не можу сказати про неї.
3. Ви праві, щоб оцінювати 23, потрібно мати можливість порівняти її з іншими. Маю надію, що колись протестуюсь в Ансестрі і 23 і тоді напишу свої висновки. Наразі я намагаюся протестувати старших родичів, поки вони ще живі в ФТДНА.

Климишин-Олійник-Глистюк-Паламарчук-Лавренчук-Камінський-Гринюк-Жуйчук-Вишневський
Хмельницька область, Красилівський та Новоушицький район, с. Мотрунки, Михайлівці, Косиківці.
https://www.myheritage.com.ua/site-fami … lavrenchuk
Чоловіча лінія Y:  R-FT149101, Жіноча лінія  Y: J-M172, FMS: N1b1a

125 ( 15-05-2019 08:43:12 змінене kbg_dnepr )

Re: Який ДНК-тест обрати?

1. Кути цікавлять не мене, а мою американську збіженку, але познайомитися з людиною із спільним інтересом завжди цікаво. Це не пан Барда, який написав книгу про Кути? Буду вдячна за контакт.

2. Так, я чула саме про неї, але ніколи не користувалася.

3. Напевне є багато людей, які добре знають і 23ендМі, і ФТДНА. Я спитаю у MichGlich, в нього ДУЖЕ великий досвід.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: kuks701

Share

126 ( 15-05-2019 08:51:54 змінене kbg_dnepr )

Re: Який ДНК-тест обрати?

Ответ с Молгена (MichGlich):

Моё отношение к 23эндМи очередной раз изменилось.
На сей раз с резко отрицательного - к положительному.   smile

Соображения следующие:

1. Большая сравнительная база.
2. Улучшения в работе (быстрый сервер, более внятные этноинтерпретации).

А теперь сравню родные списки совпаденцев для ФТДНА и 23эндМи.

ФТДНА:

714 человек. Из них больше 50 моих протестированных родственников.
Самый последний в листе 5th Cousin - Remote Cousin, общее совпадение 18 сМ, наибольший УПС 13 сМ.
Сразу видим изменение алгоритма.
Если раньше брали просто всех с УПСами 8 сМ и больше, то теперь умничают с позициями на хромосомах и общими размерами совпадений.
Наименьшее общее совпадение в списке, к слову, 18 сМ.

23эндМи.

Лист родичей составляет 1391 человек. Это при том, что в 23эндМи я протестировал всего лишь 14 родственников.
этнотесты:
Хлопцы улучшили Ансестри таймлайн!!!
Исчезли самые несуразные несуразицы. Типа, западноафриканских предков у моей дочери, датированных началом 18 века.
Всё чинно. Теперь у всех восточные европейцы с вкраплениями "финнов", "балканцев", "ашкеназим",
Однако, все лучше и лучшее.

В качестве резюме.

1. Если вам нужен игрек, то дорожка ведёт в ФТДНА. Даже несмотря на альтернативы в виде Данте Лабз, например.

2. Полное мито тоже нигде, кроме как ФТДНА, не сделают.

3. Обещание о хранении сэмпла 25 лет - оказалось пустышкой. Всё равно на апгрейды с высокой вероятностью затребуют новый образец слюны.

4. Что да аутосом, то по динамике и скорости улучшений, определённо не стоит обращаться в МайЭритидж. Да, и ФТДНА под вопросом. Сравнительные базы у них мелковаты. 23эндМи же - это миллионы человек и хорошеют день ото дня.

5. В Ансестри база ещё больше, но личный опыт мой нулевой. Дождусь результатов, тогда и доложусь.

Не буду говорить о том, что не нравится. Выделю только то, что нравится у 23эндМи.

1. Общая динамика. Ребята работают. За 5 месяцев имеем три варианта. Убираются самые несуразные. То есть, результат становится всё более похожим на истинный.

2. Большая сравнительная база и её прирост. В 7 раз больше, чем у ФТДНА (говорю про аутосомы только).

3. Видимость в СМИ и затраты на рекламу. То, что и обеспечивает рост базы.

4. Незамаранная в последних скандалах репутация. В связи с сотрудничествами со службами правопорядка (что, наверняка, есть для всех прочих компаний, и что не считаю плохим) треплют только ФТДНА и ГедМатч. Опять же, олени, которые до сих пор веруют в наличие privacy, меньше шарахаются от тестов 23эндМи, чем от ФТДНА.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

127

Re: Який ДНК-тест обрати?

Свежий пример совпаденцев с Западной Украины на 23эндМи:

Мой дедушка был из Западной Украины, Тернопольской обл. Фамилия у его семьи Урбанские, но я мало что знаю об остальных родственниках.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: luvi, nfs792

Share

128

Re: Який ДНК-тест обрати?

Даю посилання на статт, яка комусь може бути корисною - https://dna-explained.com/2019/06/27/id … -matching/

Розповідається, які методи зараз використовуються дослідниками для встановлення невідомих батьків за ДНК-тестом та збігами дитини, чи для встановлення невідомої особи за її ДНК.


Цікава також статистика кількості збігів самої авторки в різних базах даних аутосомних тестів:

VendorTotal MatchesSecond Cousin or Closer

Family Tree DNA4,60918

MyHeritage9,64414

23andMe1,5015

Ancestry80,1518

Тобто щоб бути впевненим, що всі можливі збіги знайдені, треба мати свої результати в усіх 4-х базах.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

129

Re: Який ДНК-тест обрати?

kbg_dnepr пише:

Ответ с Молгена (MichGlich):
...
3. Обещание о хранении сэмпла 25 лет - оказалось пустышкой. Всё равно на апгрейды с высокой вероятностью затребуют новый образец слюны.
...

Мені здається, що це взагалі відверта брехня, яка виділяється навіть на фоні решти сумнівних тверджень автора. Я тому й на МолГен не ходжу, бо там задають тон ось такі самовпевнені екперди, які з розумним виглядом втирають людям нісенітниці.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"
Thanks: mavra3, Rostislav2

Share

130

Re: Який ДНК-тест обрати?

Особисто в мене є кіти, з людьми тестованими ще в 2013 році і скажу, що достатність матеріалу через н-років залежить явно від якихось третіх фактів.
На сьогодні, в мене найбільший термін без "дозаправки" - 5 років, з матеріалу, якому зробили послідовно 12, 37, 67, 111 маркерів, в 2018-му ще зарядили сніп-пак. А є такі, що пару тестів і шлють новий пакет.

Thanks: nfs791

Share

131

Re: Який ДНК-тест обрати?

Нарешті зібрася замовити кілька ДНК тестів, щоб протестувати батьків. Перечитав тему і виникло кілька запитань.
Для початку хочу дослідити етнічне походження, а також знайти можливих родичів по збігах.

1. Які тести все ж таки найкраще для цього замовити? Хочу протестувати обох батьків. Схиляюся замовити 2 ДНК тести від MyHeritage. Чи це оптимальний вибір?

2. Чи правильно я зрозумів, що Family Finder від familytreedna це одне й те саме, що й ДНК тест від MyHeritage, чи це різні тести і вони можуть дати різний результат?

3. Коли і для чого і в якій черговості є сенс замовити Y-DNA і mtDNA тести від familytreedna?

Буду вдячний, якщо хтось детально пояснить.

Thanks: borisovichi1

132

Re: Який ДНК-тест обрати?

Тести Family Finder від FamilyTreeDNA не одне й те саме, що й ДНК тест від MyHeritage, але дуже подібні і проводяться за однією технологією в одній лабораторії. І результати можна взаємно переносити: FamilyTreeDNA <-> MyHeritage, і логічно мати їх і там, і там, щоб не пропустити жодного збігу. Тому де замовляти, не важливо - де дешевше, там і замовляйте.

Але! Якщо плануєте апгрейд на Y-DNA і mtDNA, то однозначно треба замовляти в FamilyTreeDNA. Черговість - спочатку Y-DNA, там більша імовірність знайти цікаві збіги. Найвигідніше - зразу після отримання Family Finder замовити Big-Y. Багато людей роблять по крокам (Y-37 -> Y-67 -> Y-111 -> Big-Y 700), і в сумі платять більше.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"
Thanks: ktaras, mike.kilo, luvi3

Share

133

Re: Який ДНК-тест обрати?

ktaras пише:

1. Які тести все ж таки найкраще для цього замовити? Хочу протестувати обох батьків. Схиляюся замовити 2 ДНК тести від MyHeritage. Чи це оптимальний вибір?

Я б замовляв одразу ж в FTDNA, щоб пробірки потім були ВЖЕ в їх лабораторії, коли Ви захочете робити тести Y чи міто.
А коли у Вас буде вже готовий результат, то Ви й там побачите етнічне походження і збіги.
А потім просто скачаєте RAW-файл з данними і завантажете його на MyHeritage. Але там, MyHeritage, по-моєму, ще попросить по 19 USD з кожного тестованого, щоб відкрити всі менюшки тощо.

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії
Thanks: ktaras, luvi2

Share

134

Re: Який ДНК-тест обрати?

iromko, дякую! Тобто якщо я замовлю Family Finder від FamilyTreeDNA, то я потім можу поступово проапгрейдити той же самий зразок для усього ланцюжка по Y і потім по mtDNA і для цього не потрібно буде замовляти нові кіти?

135

Re: Який ДНК-тест обрати?

ktaras пише:

iromko, дякую! Тобто якщо я замовлю Family Finder від FamilyTreeDNA, то я потім можу поступово проапгрейдити той же самий зразок для усього ланцюжка по Y і потім по mtDNA і для цього не потрібно буде замовляти нові кіти?

Так, апгрейди проводяться на тому генетичному матеріалі, який Ви присилаєте у зразку один раз.
Звісно, бувають виключення. Наприклад, Ви замовите апгрейд через 10 років, а матеріал зіпсується (обіцяють 25 років зберігання, але всяке буває). Тоді вони пришлють безкоштовний набір для повторного забору ДНК.

Але якщо надовго не розтягувати, то двох пробірок вистачає на всі тести. Я своєму батькові зробив FF, mtDNA, Y-12 та Big-Y 500 протягом 2-х років без додаткових наборів.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

136

Re: Який ДНК-тест обрати?

ArturVer пише:
ktaras пише:

1. Які тести все ж таки найкраще для цього замовити? Хочу протестувати обох батьків. Схиляюся замовити 2 ДНК тести від MyHeritage. Чи це оптимальний вибір?

Я б замовляв одразу ж в FTDNA, щоб пробірки потім були ВЖЕ в їх лабораторії, коли Ви захочете робити тести Y чи міто.
А коли у Вас буде вже готовий результат, то Ви й там побачите етнічне походження і збіги.
А потім просто скачаєте RAW-файл з данними і завантажете його на MyHeritage. Але там, MyHeritage, по-моєму, ще попросить по 19 USD з кожного тестованого, щоб відкрити всі менюшки тощо.

Щоб всі менюшки відкрити, так попросить, але збіги можна побачити безкоштовно. А цього достатньо для більшості.
Є пакет який дозволяє відкрити всі менюшки  ДНК одразу для всіх, він пов'язаний з річною абонплатою але коштує він дороще.

Климишин-Олійник-Глистюк-Паламарчук-Лавренчук-Камінський-Гринюк-Жуйчук-Вишневський
Хмельницька область, Красилівський та Новоушицький район, с. Мотрунки, Михайлівці, Косиківці.
https://www.myheritage.com.ua/site-fami … lavrenchuk
Чоловіча лінія Y:  R-FT149101, Жіноча лінія  Y: J-M172, FMS: N1b1a
Thanks: ktaras, ArturVer2

137

Re: Який ДНК-тест обрати?

Ще питання - я замовив 2 кіти і familytreedna.com надіслало 2 пари окремих Kit Number і Password. Тобто якщо я хочу протестувати батьків, то треба кожного з них зареєструвати окремо під їх іменами і потім просто вести 2 різних акаунти? Чи їх можна одразу якось об’єднати?

138

Re: Який ДНК-тест обрати?

Да. Ведётся 2 разных аккаунта. Объединить никак нельзя.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

139

Re: Який ДНК-тест обрати?

І мабуть поки що останнє питання - чи є сенс після мами тестувати на Family Finder її рідну сестру (мою тітку)? Чи результати будуть ті ж самі і немає сенсу витрачати гроші?

140

Re: Який ДНК-тест обрати?

ktaras пише:

І мабуть поки що останнє питання - чи є сенс після мами тестувати на Family Finder її рідну сестру (мою тітку)? Чи результати будуть ті ж самі і немає сенсу витрачати гроші?

Результати будуть трохи іншими, але навряд чи щось критичне. Це скоріше як іграшка на день нарождення тітоньці, якщо більше нема чого дарувати. А от дідусі-бабусі, або їх брати-сестри рідні - то варто робити усім, до кого дотягнетеся по різних гілках. При виборі брату чи сестрі робити тест - обирайте чоловіків, бо там можна потім і У-лінію досліджувати.

Велика Виска -Мокряки і все село; Кухаревський/Кухаревский - звідусіль; Цихаиз/Чехаиз/Чіхаїз - звідусіль; Кейбал - Полтавщина і звідусіль; Гірчак-Горчаков - Луганськ і околиці. Шукаю народження Варвари Григорівни Кодаченко у 1884-1886 роках скоріш за все у Херсонській губерніі, де - невідомо.
Thanks: ktaras1

Share