1

Тема: Пересмотр дат основания Днепра и Павлограда

о и пише:

Институт национальной памяти инициирует пересмотр дат основания Днепра и Павлограда, - Вятрович
В рамках деколонизации Украины Институт национальной памяти инициирует пересмотр дат основания Днепра и Павлограда в Днепропетровской области.
Об этом сообщил глава Украинского института национальной памяти Владимир Вятрович, передает Цензор.НЕТ со ссылкой на Радио Свобода.

По его словам, нельзя выводить дату основания Днепра со времен Екатеринослава российской императрицы Екатерины II, а Павлограда - от ее сына Павла, ведь оба города имеют гораздо более давнюю, казацкую историю.

Как отметил Вятрович, Институт национальной памяти намерен разработать соответствующий законопроект по деколонизации Украины, в котором передатация городов будет одним из его аспектов.

"Мы только начинаем дискуссию о необходимости деколонизации в Украине и те примеры, которые я привожу, - это то, что мы уже наработали. На этой неделе, 14 марта, состоится первая публичная дискуссия на эту тему. Названные мною города - Павлоград и Днепр - это лишь примеры. Еще пример - Одесса, которая имеет гораздо более давнюю историю, чем конец 18 века. Но это лишь поверхностный уровень, который мы будем углублять в ходе дискуссии с участием историков, экспертов, людей, которые имеют определенный опыт относительно того, как происходила деколонизация в других странах ", - отметил Владимир Вятрович.

По словам руководителя Института национальной памяти, деколонизация предусматривает лишение в публичном пространстве следов имперского прошлого, в частности, тех, которые могут быть использованы для восстановления империи, прежде всего русского.

"Когда мы говорим о лишении имперского наследия, очевидно речь идет не обо всем, связано с периодом, когда Украина входила в состав империй, а речь идет о тех знаках империй, которые связанны со становлением этих империй, с уничтожением украинского общества . К примеру, речь идет о политическом, военном руководстве империй, которое увековечено на украинской территории. Но пока это только наши предложения, которые еще нуждаются в дополнении и, очевидно, критике", - отметил Вятрович. 

21 июня 2017 на сессии горсовет Днепра не поддержал проект решения о пересмотре возраста города и "добавления" ему еще 252 лет. Часть депутатов подвергла сомнению мнению историков о необходимости передатации города, часть - заявила о неосведомленности в этом вопросе. Ранее историки Днепра заявили, что нашли доказательства того, что город старше на 252 года, и город нуждается передатации, ведь год основания Екатеринослава (современного Днепра) - 1776 - навязано еще Российской империей. На самом деле город более древнее и основан в эпоху казачества, считают историки.

https://censor.net.ua/news/3115982/inst … vyatrovich

В більшості випадків це буде абсурд.Якесь поселення і місто - це різні речі.Так можна деякі міста  з неоліту виводити.

З повагою,
Чай.
Thanks: nfs791

Share

2

Re: Пересмотр дат основания Днепра и Павлограда

Чай пише:

Институт национальной памяти инициирует пересмотр дат основания Днепра и Павлограда, - Вятрович

В більшості випадків це буде абсурд.Якесь поселення і місто - це різні речі.Так можна деякі міста  з неоліту виводити.

Да к любым вопросам нужно подходить грамотно и аккуратно, а реализация обычно далека от идеала...

Поиск предков в Херсонской губ.: Лапа, Лаппа, Кривошея, Бабенко, Стародуб, Твердоступ, Дубровинский; в Екатеринославской губ.: Белемеря (Беломеря), Дядькин, Балдинов, Вергелес, Вегеря, Магдычавский, Бабич, Милюк, Коваленко, Бойе, Бабаенко, Акольцев; в Волынской губ., с. Авратын: Шлапак, Переймибіда, Порохончук; в городах Пенза и Харьков, на Дальнем Востоке: Мутилин.

Share

3

Re: Пересмотр дат основания Днепра и Павлограда

kuks70 пише:
Чай пише:

Институт национальной памяти инициирует пересмотр дат основания Днепра и Павлограда, - Вятрович

В більшості випадків це буде абсурд.Якесь поселення і місто - це різні речі.Так можна деякі міста  з неоліту виводити.

Да к любым вопросам нужно подходить грамотно и аккуратно, а реализация обычно далека от идеала...

Це не наш метод.В'ятрович очевидно зробив вибір на користь чистої політики і комісарства.Відповідно наука чи здоровий глузд з їх аргументами тут зайві.

З повагою,
Чай.
Thanks: nfs791

Share

4

Re: Пересмотр дат основания Днепра и Павлограда

Чай пише:

Институт национальной памяти инициирует пересмотр дат основания Днепра и Павлограда, - Вятрович

В більшості випадків це буде абсурд.Якесь поселення і місто - це різні речі.Так можна деякі міста  з неоліту виводити.

Да к любым вопросам нужно подходить грамотно и аккуратно, а реализация обычно далека от идеала...

Це не наш метод.В'ятрович очевидно зробив вибір на користь чистої політики і комісарства.Відповідно наука чи здоровий глузд з їх аргументами тут зайві.

та справді - і памятники леніну не треба було сносити - це ж чисте комісарство

Share

5

Re: Пересмотр дат основания Днепра и Павлограда

Щодо Дніпра, то це має сенс.
Або давайте почнем здалеку - Москва вперше згадується в літописі 1147 р. - це що, було місто? місто повинно мати права згідно Магдебурзького права - тоді що, до того міст не існувало?
Київ 1982 р. свякував 1500 р. - на якій підставі?
Тобто дуже багато міст України та Росиії визначають свій вік більш-менш довільно. З цієї точки зору Дніпро цілком можна рахувати з дати першої згадки Половиці - або ж з дати заснування Кодацької фортеці. Чим це буде відрізнятися від дати першої згадки Москви чи міфічного заснування Києва у У віці?

Якщо ж підходити не по-більшовицьки, а по науковому, то тоді спочатку треба домовитися про те, що вважати містом, як це датувати... Напевно у світі це питання за останні 100-200 років вже якось вирішувалося. Можна звернутися до сталого досвіду, або ж строїти, як і 100 років тому, "наш, новий світ" (цього разу не пролетарський, а незалежно український). І від спроб цього будівництва нікуди не дітися, бо його таки треба ще побудувати. Не всі ті спроби будуть вдалими, це нормально. Років через 100 стане ясно, що нам вдалося, а що ні.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

6 ( 12-03-2019 13:42:59 змінене Чай )

Re: Пересмотр дат основания Днепра и Павлограда

eavik31 пише:
Чай пише:

Институт национальной памяти инициирует пересмотр дат основания Днепра и Павлограда, - Вятрович

В більшості випадків це буде абсурд.Якесь поселення і місто - це різні речі.Так можна деякі міста  з неоліту виводити.

Да к любым вопросам нужно подходить грамотно и аккуратно, а реализация обычно далека от идеала...

Це не наш метод.В'ятрович очевидно зробив вибір на користь чистої політики і комісарства.Відповідно наука чи здоровий глузд з їх аргументами тут зайві.

та справді - і памятники леніну не треба було сносити - це ж чисте комісарство

Насправді більшовики і пам'ятники попередніх эпох активно зносили також. Це був безсумнівно їхній метод заперечити стару рельність і творити нову.Разом з тим, вони ще багато чого іншого робили. Але  це усе не помогло  їм довго проіснувати.Це просто по фактах.А вже оцінки - що саме треба чи не треба,що гарно/не гарно -то я давати не буду,бо це можна безкінечно сперечатися.

З повагою,
Чай.

Share

7

Re: Пересмотр дат основания Днепра и Павлограда

Чай, взагалі то є усталена практика визначення віку міста з часу неперервного заселення території. Так що жарт про неоліт не зараховується. Просто ретроспективний аналіз, від сьогодні і до материку.

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).
Thanks: eavik311

Share

8 ( 13-03-2019 18:30:08 змінене Чай )

Re: Пересмотр дат основания Днепра и Павлограда

Relic hunter пише:

Чай, взагалі то є усталена практика визначення віку міста з часу неперервного заселення території. Так що жарт про неоліт не зараховується. Просто ретроспективний аналіз, від сьогодні і до материку.

Це не жарт.Я знаю,що у боротьбі з клятим колоніальним минулим,"згадуванні" "своєї" історії можливо абсолютно усе. Чи ви думаєте В'ятрович єдиний чи перший "деколонізатор" на світі?
Тобто практики є різні.То не означає що вони мають щось спільне з наукою чи елементарним здоровим глуздом.Дніпро чи Одеса у якості  європейських міст засновані Російською імперією.Можна з політичних мотивів пробувати ігнорувати історію,але це факт.
За останні 5 років В'ятрович(і влада яку він обслуговує) неодноразово нагло зневажали думку багатьох українців.Чи це допоможе їм проіснувати довго?Не знаю,не люблю гадати.Поживемо побачимо.

З повагою,
Чай.

Share

9

Re: Пересмотр дат основания Днепра и Павлограда

Чай, "боронь вас боже, не читайте до обіду радянських газет" wink
Я кажу не про політику, а про усталену наукову практику. Називається ретроспективний аналіз. Яскравий приклад - Полтава. Для порівняння, Миргород дуже хотів 1000 років але, давньоруське поселення виявилося не на тому місці, а "дещо" поруч. І все, неперервне поселення буде лише з поч. XVII ст. Про середньовічну археологію Дніпра мені відомо мало, але осадження Богородицької фортеці, зафіксоване джерелами, явно "дещо" передує Катерині. Чи не так?

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

10

Re: Пересмотр дат основания Днепра и Павлограда

Relic hunter пише:

Чай, "боронь вас боже, не читайте до обіду радянських газет" wink
Я кажу не про політику

А я про неї.В діяльності В'ятровича вона якраз  посідає головне місце.До того ж ця політика зазвичай ще й незграбна.Що багато хто вважає це правильним,ефективним чи не бачить аналогій із радянськими методами - то інша справа.

З повагою,
Чай.

Share

11

Re: Пересмотр дат основания Днепра и Павлограда

Чай, "ви навмисно ображаєте мого оселедця, мою шаблю, та мого пістоля"?
Я зрозумів, якщо В'ятрович каже що Дніпро почався з кін. XVII ст. то це не так. Його заснувала Катерина. Залишилося знищити тираж тому АЮЗР і його електронні копії, тираж Яворницького де про Богородицьку фортецю в 166* забув якому році, і цей, доведеться щось вирішувати з дніпровськими археологами...
Я вас тільки дуже прошу, коли В'ятрович скаже що з ішемічною хворобою серця треба йти до хірурга, не спішіть до гомеопата wink

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).
Thanks: Vlad S., eavik312

Share

12

Re: Пересмотр дат основания Днепра и Павлограда

Ще масла у вогонь
Політика чи історична наука

[video]

Thanks: kbg_dnepr1

Share

13 ( 12-03-2019 17:11:22 змінене Чай )

Re: Пересмотр дат основания Днепра и Павлограда

Relic hunter пише:

Чай, "ви навмисно ображаєте мого оселедця, мою шаблю, та мого пістоля"?
Я зрозумів, якщо В'ятрович каже що Дніпро почався з кін. XVII ст. то це не так. Його заснувала Катерина. Залишилося знищити тираж тому АЮЗР і його електронні копії, тираж Яворницького де про Богородицьку фортецю в 166* забув якому році, і цей, доведеться щось вирішувати з дніпровськими археологами...
Я вас тільки дуже прошу, коли В'ятрович скаже що з ішемічною хворобою серця треба йти до хірурга, не спішіть до гомеопата wink

Ні краплі не здивуюсь,якщо він почне давати медичні поради.Але пошле до січеславських характерників,чия традиція налічує тисячі років і дійшла до нас завдяки свіжому врожаю бідонів  УПА.

З повагою,
Чай.

Share

14

Re: Пересмотр дат основания Днепра и Павлограда

Почитав коменти пана Чая (я так розумію, що це він, а не вона, тоді було б Чая ймовірно). По-вашому, виходить, якщо якась імперія чи просто завойовники прийшли, перейменували поселення по своєму, то це і є дата їх заснування? Дивна логіка...

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5
Thanks: О.І., eavik312

Share

15

Re: Пересмотр дат основания Днепра и Павлограда

Relic hunter пише:

Чай, "ви навмисно ображаєте мого оселедця, мою шаблю, та мого пістоля"?
Я зрозумів, якщо В'ятрович каже що Дніпро почався з кін. XVII ст. то це не так. Його заснувала Катерина. Залишилося знищити тираж тому АЮЗР і його електронні копії, тираж Яворницького де про Богородицьку фортецю в 166* забув якому році, і цей, доведеться щось вирішувати з дніпровськими археологами...
Я вас тільки дуже прошу, коли В'ятрович скаже що з ішемічною хворобою серця треба йти до хірурга, не спішіть до гомеопата wink

Можливо людину просто той Вятович чи загалом чиновники дратують? Тоді йому невелика знижка)

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5
Thanks: ГіП, eavik312

Share

16

Re: Пересмотр дат основания Днепра и Павлограда

Vlad S., або шанувальник Катерини. Ну, в такому випадку можливий компроміс. На території Богородицької фортеці знаходили монети Федора Івановича і Бориса Годунова. І точно пам'ятаю було новгородське пуло wink Але все одно, трохи раніше за "злу мачуху".

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).
Thanks: eavik311

Share

17

Re: Пересмотр дат основания Днепра и Павлограда

Институт национальной памяти намерен разработать соответствующий законопроект по деколонизации Украины
Этим всё сказано. История тут ни при чём, это очередная чисто политическая акция.

Share

18

Re: Пересмотр дат основания Днепра и Павлограда

Relic hunter пише:

Миргород дуже хотів 1000 років ....

ну то вже вони загнули, треба було 900 просить для початку:rolleyes

Поперека, Сенько, Сердюк, Дорошенко, Нужний, Калюжний (село Іваниця,  Сумська обл), Єлисеєнко(Шияновський до  серед. 18 ст.),Фесенко(с.Деркачівка)

Share

19

Re: Пересмотр дат основания Днепра и Павлограда

ГіП, я так зрозумів там хотіли "шоб як Лубни і Полтава"))

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

20 ( 13-03-2019 19:19:58 змінене Чай )

Re: Пересмотр дат основания Днепра и Павлограда

Vlad S. пише:

Почитав коменти пана Чая (я так розумію, що це він, а не вона, тоді було б Чая ймовірно). По-вашому, виходить, якщо якась імперія чи просто завойовники прийшли, перейменували поселення по своєму, то це і є дата їх заснування? Дивна логіка...

Я проти переіменування в принципі нічого не маю.Ну,імперії(будемо пам'ятати,що це не лише російська форма держави була) не просто переіменовували,а будували і засновували інституції. Фактично міста у сучасному розумінні вона там і заснували,хоча не всі.Та і не лише міста.Імперія змогла ці землі забрати у кочівників і заселити,козацька колонізація була набагато кволійша,а багатьох територій на півдні і взаглі не досягла.Та і сама козацька еліта у більшості від імперії не вернула носа,тож і повного антагонізму між  козаками та імперією не було.Тож зпрощувати до того,що українці там  аборигени, яких колонізувала імперія - це явная дурниця.

З повагою,
Чай.

Share

21

Re: Пересмотр дат основания Днепра и Павлограда

Чай пише:

Тож зпрощувати до того,що українці там  аборигени, яких колонізувала імперія - це явная дурниця.

+100500

Thanks: kbg_dnepr1

Share

22

Re: Пересмотр дат основания Днепра и Павлограда

о и пише:

Институт национальной памяти инициирует пересмотр дат основания Днепра и Павлограда, - Вятрович
В рамках деколонизации Украины Институт национальной памяти инициирует пересмотр дат основания Днепра и Павлограда в Днепропетровской области.
Об этом сообщил глава Украинского института национальной памяти Владимир Вятрович, передает Цензор.НЕТ со ссылкой на Радио Свобода.

По его словам, нельзя выводить дату основания Днепра со времен Екатеринослава российской императрицы Екатерины II, а Павлограда - от ее сына Павла, ведь оба города имеют гораздо более давнюю, казацкую историю.



21 июня 2017 на сессии горсовет Днепра не поддержал проект решения о пересмотре возраста города и "добавления" ему еще 252 лет. Часть депутатов подвергла сомнению мнению историков о необходимости передатации города, часть - заявила о неосведомленности в этом вопросе. Ранее историки Днепра заявили, что нашли доказательства того, что город старше на 252 года, и город нуждается передатации, ведь год основания Екатеринослава (современного Днепра) - 1776 - навязано еще Российской империей. На самом деле город более древнее и основан в эпоху казачества, считают историки.

https://censor.net.ua/news/3115982/inst … vyatrovich


Они уверены, что у них историки?

Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.

Share

23

Re: Пересмотр дат основания Днепра и Павлограда

Чай, от же ці редагування wink
Окей, експеримент. Який, на вашу думку, вік Києва? І чому? (друге питання головне)

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

24

Re: Пересмотр дат основания Днепра и Павлограда

DVK_Dmitriy, ви серйозно питаєте?  Я не можу зрозуміти що відбувається в цьому обговоренні(( Якщо ви сумніваєтеся в компетентності І.Ковальової і О.Харлана, от вам компетентне lol  джерело https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0 … 1%82%D1%8C Російською - спеціально для деяких присутніх.
Будь ласка, процитуйте нам дату заснування фортеці і на місці чого вона була заснована?

(здається саме час запитати чий Крим..., а то ще нє ровєн час власівською ганчіркою махати тут почнуть sad )

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).
Thanks: О.І., Vlad S.2

Share

25

Re: Пересмотр дат основания Днепра и Павлограда

УКРАЇНЦІ розбудовують СВОЮ країну. Про що дискусія?

R1a - BY30762

Пошук предків : Яценко, Косенко, Божко, Костенко, Хмельницький, Луговий, Мазин, Бураков
Thanks: Vlad S., eavik312

Share

26

Re: Пересмотр дат основания Днепра и Павлограда

Давно не було бійок, у нас вистачає людей, які шукають приводу.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

27

Re: Пересмотр дат основания Днепра и Павлограда

Давно не було бійок, у нас вистачає людей, які шукають приводу.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

28

Re: Пересмотр дат основания Днепра и Павлограда

Ну немає у нас чіткого визначення по даті заснування, а тому й дискусії постійні.
От якби вік прив"язували до назви, тоді б Дніпру записали 1 рік, і думали б чи переіменовувати те чи інше поселення по 5 разів.

Поперека, Сенько, Сердюк, Дорошенко, Нужний, Калюжний (село Іваниця,  Сумська обл), Єлисеєнко(Шияновський до  серед. 18 ст.),Фесенко(с.Деркачівка)

Share

29

Re: Пересмотр дат основания Днепра и Павлограда

Гринцевич2 пише:
Чай пише:

Тож зпрощувати до того,що українці там  аборигени, яких колонізувала імперія - це явная дурниця.

+100500

а де ви взагалі побачили слово "українці")))? Чи Ви хотіли його побачити?

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5

Share

30

Re: Пересмотр дат основания Днепра и Павлограда

gennadii5408 пише:

УКРАЇНЦІ розбудовують СВОЮ країну. Про що дискусія?

пане Геннадію, на жаль, у нас досить багато малоросів, новоросів, а то і взагалі "вєлікаросів" по містам та містечкам, ото і мучаються серед нас

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5

Share

31

Re: Пересмотр дат основания Днепра и Павлограда

Дніпро, Дніпром, а хто, що думає по даті в темі Іваниця

Поперека, Сенько, Сердюк, Дорошенко, Нужний, Калюжний (село Іваниця,  Сумська обл), Єлисеєнко(Шияновський до  серед. 18 ст.),Фесенко(с.Деркачівка)

Share

32

Re: Пересмотр дат основания Днепра и Павлограда

ГіП пише:

Ну немає у нас чіткого визначення по даті заснування, а тому й дискусії постійні.
От якби вік прив"язували до назви, тоді б Дніпру записали 1 рік, і думали б чи переіменовувати те чи інше поселення по 5 разів.

та все воно є, просто у нас дуже дискусії люблять, а ще і виносять це на обговорення громадскості або в сесійні зали різного роду рад (верніше було б зрад), де люди сидять зовсім для іншого і в більшості своїй не розуміють суті питання.
Світова практика досить просто відповідає на це питання - дата заснування будь-якого поселення - це перша писемна згадка про поселення на тому місці. При цьому повинно бути безперервність в проживанні жителів. Однозначно, назви більшості поселень мінялися, тому привязка до них це просто смішно.

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5

Share

33

Re: Пересмотр дат основания Днепра и Павлограда

Безперервність проживання це як у тому анекдоті, так, я буду, ні я буду. Ті ж Ромни, кілька разів зникали, а прив"язка до літописної згадки є і про безперервнісь ніхто й не заїкається.

Поперека, Сенько, Сердюк, Дорошенко, Нужний, Калюжний (село Іваниця,  Сумська обл), Єлисеєнко(Шияновський до  серед. 18 ст.),Фесенко(с.Деркачівка)

Share

34

Re: Пересмотр дат основания Днепра и Павлограда

Грядут выборы.
И глядя на северного "соседа"(там была затея с переименованием аэропорта(ов) ) нам подкидывают эту тему.
Чтобы отвлечь нас и разругать.

Других проблем у нас нет.

Простите.

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

35

Re: Пересмотр дат основания Днепра и Павлограда

А яке відношення Богородицька чи Кодацька фортеці мають до міста Дніпра?

Кодацька фортеця (зараз село Старі Кодаки) досі знаходиться за межами сучасного міста.
Богородицька фортеця хоч і відноситься зараз територіально до Самарського району, але сам район був утворений у 1977 році, до цього це все були окремі населені пункти - Придніпровськ, Одинківка, Шевченко (Юзефсталь), Ігрень та ін. Богородицька фортеця якраз поряд із Шевченко і знаходиться.

А навіть якщо брати сучасну дату заснування, то вона дуже дивна, оскільки 1776 року було насправді закладено не сучане Дніпро, а щось ближче до Підгороднього чи Новомосковська - "на місці впадіння річки Кільчень у річку Самара".
А перенесення Катеринослава на правий берег Дніпра, де якраз зараз знаходиться центр міста, відбулося аж в 1784 році.

Принаймні на старих мапах не було жодних населених пунктів на території сучасної центральної частини міста.

Я розумію, що і в Російській імперії, і в СРСР постійно фальсифікували історію, дати, події, але давайте не займатися зворотньою фальсифікацією, там де її не було.

Прикріпив фрагмент карти Трускотта 1783 року. Якраз чітко видно, де був старий Катеринослав, де була Богородицька фортеця, а де сучасне місто.

Post's attachments

Трускотт 1783.jpg
Трускотт 1783.jpg 131.67 kb, 1 downloads since 2019-03-14 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.