176

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ у метричних книгах

Ярематойсамий пише:

4. Священник "покарав" за віщось батьків, сказавши, шо за святцями у той день треба лиш тим ім'ям назвати.

в В.Белозерке священник достаточно строго следовал святцам

smile
http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 04#p192404

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

177

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ у метричних книгах

litar Л, Наскільки знаю, було правило близнят різними іменами називати. Та й  святих в один день по кілька церква поминала. Отже, там щось таке було, що ми не знаємо. Може, просто помилка.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Алена1

Share

178

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ у метричних книгах

litar Л пише:

Та й не відомо, чи виживуть.

Не вижили, померли обидві в тому ж році.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

179

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ у метричних книгах

23.02.1918 року, родилась Пелагея у гражданки с. Лоташовой Поля Ушировна Сухорливская из иудейского вероисповедания через Таинство крещения перешедшая в православие и переименована Пелагеей Ивановной Береговенко.

Share

180

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ у метричних книгах

Серйозно? Солдат по балету???

Post's attachments

1423.jpg
1423.jpg 73.64 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).
Thanks: Алена1

Share

181

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ у метричних книгах

Relic hunter пише:

Серйозно? Солдат по балету???

по билету

Поперека, Сенько, Сердюк, Дорошенко, Нужний, Калюжний (село Іваниця,  Сумська обл), Єлисеєнко(Шияновський до  серед. 18 ст.),Фесенко(с.Деркачівка)
Thanks: litar Л1

Share

182

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ у метричних книгах

ГіП, ааа, фу ти! Відпускничок?

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

183

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ у метричних книгах

5 крестных :Дата: 29 сентября 1903 г., крещение - 10 окт 1903 г.
ст. Синельниково, Николаевская церковь


Младенец:  Николай

Родители:   С Петербургской губернии Царскосельского уезда посада Колпина мещанин Владимир Варфоломеевич Ваховский и законная его жена Мелания Космина дочь; оба православные.


Воспреемники:  того ж посада мещанин Петр Варфоломеевич Ваховский,
                        и дочь священника станции Синельниково Стефана Штепенко Антонина - девица,
                        и полковник л.гвар. гусарского Его Величества полка Николай Николаевич Комтстадіусъ (заглазно),
                        и сын камер-юнкера Высочайшего Двора Леонтий Николаевич Комаров (заглазно),
                        и вдова генерал-майора Ольга Їоанновна Леонова (заглазно)


священник Стефан Штепенко

Post's attachments

двойные крестные ф194 о4 с375 к528 р1903.JPG 211.97 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Share

184

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ у метричних книгах

Relic hunter пише:

ГіП, ааа, фу ти! Відпускничок?

якби відпускничок, то було б записано  відпущений по білету, а так мабуть -  дємбєль

Поперека, Сенько, Сердюк, Дорошенко, Нужний, Калюжний (село Іваниця,  Сумська обл), Єлисеєнко(Шияновський до  серед. 18 ст.),Фесенко(с.Деркачівка)

Share

185

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ у метричних книгах

Б. Белозерка, 1861 год
   Параскева
Екатеринославской губ. Александровскаго Округа Цареконстантиновской волости, задержанный по распоряжению правительства и водворен в селение Алексеевку цыган Феодор Яковлев Николенко, жена Параскева Андреева.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

186 ( 09-01-2019 13:45:07 змінене LikaZp )

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ у метричних книгах

Шо це було

Post's attachments

Рымаровка 1794.jpg 108.28 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Share

187

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ у метричних книгах

LikaZp пише:

Шо це було

Наслідки Чорнобиля!!!

Share

188

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ у метричних книгах

LikaZp, впечатлили.

Share

189

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ у метричних книгах

Алена,
попросил человек посмотреть одно село, и вот увидела такое.
Хорошо хоть, не у ее предков

Thanks: Алена1

Share

190

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ у метричних книгах

А у меня тройня, 1893 год, Херсонский уезд.

Незаконнорожденные
тройныя
Иоанн
Мария
Мария

Post's attachments

тройня+.jpg
тройня+.jpg 98.87 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Share

191

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ у метричних книгах

1892 год, тройня

Три  Марии!!!
(такого ещё не видела smile )

Post's attachments

тройня 2+.jpg
тройня 2+.jpg 142.11 kb, 5 downloads since 2019-01-09 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Share

192

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ у метричних книгах

LikaZp пише:

Шо це було

Цікаво, а біля того села згодом уранових рудників не було?

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5
Thanks: Алена1

Share

193

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ у метричних книгах

LikaZp пише:

Шо це було

Я такого не встречала, но ничего из ряда вон. Если я правильно поняла текст, то это не разделившиеся близнецы (в акушерстве еще и не такое было). Мне интереснее, как они на свет появились.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.
Thanks: Алена1

Share

194

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ у метричних книгах

litar Л пише:

Шо це було

Я такого не встречала, но ничего из ряда вон. Если я правильно поняла текст, то это не разделившиеся близнецы (в акушерстве еще и не такое было). Мне интереснее, как они на свет появились.

Посмотрела еще раз. Матери 29 лет, и она осталась жива, не умерла в тот год.
Как они появились на свет, наверное, где-то есть описание подобных случаев в то время

Thanks: litar Л1

Share

195

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ у метричних книгах

LikaZp пише:

Шо це було

жах!

Share

196 ( 09-03-2019 13:34:07 змінене eavik31 )

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ у метричних книгах

Не тількі українські дівчата були у султанів, бувало й навпаки. Але наші, звісно, перевоспитували тіх махметанских дівчат )
Андрусовка, 1791 р.

"Махметанского Закона окрищена 3-го (октября) девица Екатерина содержащаяся в господина Саренка во воспитании"


"тогож числа махметанского Закона окрищена девица Елисавета которая  ?? гна Саренка воспитании находится"

Post's attachments

0037 03 027 1791р 323к махметанского.JPG
0037 03 027 1791р 323к махметанского.JPG 82.3 kb, 2 downloads since 2019-01-11 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Share

197

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ у метричних книгах

... в евож..

R1a - BY30762

Пошук предків : Яценко, Косенко, Божко, Костенко, Хмельницький, Луговий, Мазин, Бураков

Share

198

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ у метричних книгах

СПОГАДИ ЄВГЕНІЇ САКЕВИЧ-ДАЛЛАС
(Доля сироти з українського голодомору)

Країна перша
Україна і життя з батьками

Кам’яна Балка і Первомайськ 1925(?)–1931

Офіційно я не існую. Я народилася; то був обов’язок сільського священика реєструвати новонароджених. Але він не зареєстрував мене. За українською традицією відзначати у веселощах такі події мої батьки влаштували справжнє свято з нагоди мого народження, тому що я була дівчинкою. А в моїй родині, як і в селі, дівчаток було менше, ніж хлопчиків. Можливо, що священик надто загулявся на нашому святі і забув про свій обов’язок.

Мої батьки єдині, хто знав дату мого народження, були забрані від мене, коли мені було п’ять чи шість років. Всі родинні записи, які, напевне, існували, загубилися, коли нас насильно виселили з нашого будинку, не дозволивши взяти з собою будь-яких особистих речей. Коли мені було дев’ять чи десять років, мене доглядали двоє з моїх братів. Вони обидва були згодні, що я народилася в кінці літа, але розійшлися щодо року; один думав, що я народилась у 1925 році, а другий вважав, що в 1926. Нарешті, вони зійшлися на 1925 році, а дату вибрали 24 серпня.

Місце мого народження було точне: хутір Кам’яна Балка, що розташований на північ від Одеси, в південній пшеничній зоні України. Також, цілком без сумніву, що мене охрестили Євгенією – наймолодшу дитину з шести дітей Василя та Неоніли Сакевич. Найстарший з дітей був син Яша, другою йшла донька Наталія; третім, четвертим і п’ятим були сини Гаврило, Гриша та Микола. Яша був, мабуть, на двадцять років старший за мене, а різниця між іншими дітьми становила два-три роки. Миколі було, напевне, десять років, коли я народилась.

вся статья:  Реабілітовані історією. Миколаївська область. Книга 4. – Київ–Миколаїв: Світогляд, 2008. – 654 с.

Thanks: litar Л, v_golub2

Share

199

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ у метричних книгах

чи може змінюватися по-батькові ? є запис про шлюб 1857 і запис про народження дитини 1862 , імя дружини те ж саме а по-батькові батька різне

Share

200

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ у метричних книгах

kovalleonid пише:

чи може змінюватися по-батькові ? є запис про шлюб 1857 і запис про народження дитини 1862 , імя дружини те ж саме а по-батькові батька різне

досить часто таке зустрічається. помилок дуже багато. Дивіться, яке по батькові частіше, то й правильне. Але ж, звісно, процентів 2-3, що перша жінка померла, і чоловік узяв другу жінку з таким самим ім'ям. Але ж це малоймовірно - повинні бути записи про смерть та нове одруження.

Thanks: luvi1

Share

201

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ у метричних книгах

До речі, про записи. Ось така "радість" мені зустрілася: двічі написано те саме, але за різними датами. 
10 октября 1807 г.  запись № 66:  "у крестьянина Стефана Дриценка и жены его Ефросинии родился сын, коего ... назвал Феодором.  Воспремник Емелиян Дриценко"  


10 ноября 1807 г. запись № 70: "у крестьянина Стефана Дриценка и жены его Ефросинии родился сын, коего ... назвал Феодором.  Воспремник Емелиян Дриценко"  



с. Онофриевка Александрийского уезда Херсонской (на то время - Екатеринославской) губернии  


Воно, звісно, не особливо важливо для Феодора, але ж батюшка точно не записав народження якогось іншого Дриценка!

Thanks: luvi, olyvd, v_golub3

Share

202

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ у метричних книгах

kovalleonid пише:

чи може змінюватися по-батькові ? є запис про шлюб 1857 і запис про народження дитини 1862 , імя дружини те ж саме а по-батькові батька різне

Не тільки по-батькові, прізвище теж може бути інше.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

203

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ у метричних книгах

згоден, 5 хвилин тому з цим стикнувся по іншій лінії - швець написали як шевчук

Share

204

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ у метричних книгах

Але це не зміна по-батькові, звичайна помилка. Тільки де, в першому запису, чи в другому...?

R1a - BY30762

Пошук предків : Яценко, Косенко, Божко, Костенко, Хмельницький, Луговий, Мазин, Бураков

Share

205 ( 08-03-2019 16:48:05 змінене kovalleonid )

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ у метричних книгах

http://urdxc.org/cyt/geneo1.jpg


http://urdxc.org/cyt/geneo2.jpg

Share

206

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ у метричних книгах

kovalleonid, таке буває часто-густо, в мене був випадок, коли було три варіанта по-батькові. Складайте табличку, виписуйте всіх, хто зустрічається з таким прізвищем (воспреемники, поручители також), шукайте народження, смерть, порівнюйте, то й буде вам щастя.

Share

207

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ у метричних книгах

Иоанн чи Федор ?

1810 г. с. Стецовка Александрийского уезда  
слободы Семигоровки у помещика Федора Вуича жены его Сусаны родился сын Іоаннъ коего молитвил ї имя нарек Федором священник

Post's attachments

37 3 141 1810г p0620 Иоанн Федор Вуич.JPG
37 3 141 1810г p0620 Иоанн Федор Вуич.JPG 128.32 kb, 2 downloads since 2019-03-09 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Share

208

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ у метричних книгах

второй раз встречаю запись о рождении у одних и тех же родителей детей с разницей в 1-2 месяца
?!

i.piccy.info/i9/e762eadcd1ec92f6 … asylyi.jpg

Post's attachments

Бигич Иван..jpg
Бигич Иван..jpg 35.59 kb, 2 downloads since 2019-03-09 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.
Thanks: О.І., Алена2

Share

209

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ у метричних книгах

litar Лвторой раз встречаю запись о рождении у одних и тех же родителей детей с разницей в 1-2 месяца
?!


мені здється, це помилка - в одному із варіантів мають бути інші батьки. Краще перевіряти по сповідкам, якщо є, звісно. в мене таке ж постом вище.

Share

210

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ у метричних книгах

eavik31,
Я понимаю, что ошибка, но как?!

сия статья по показанию родителей и восприемников их записана верно

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.
Thanks: Алена1

Share