1 ( 21-12-2018 00:44:57 змінене ktaras )

Тема: Custos.online - база даних для генеалогічних пошуків

Привіт усім.

Останнім часом багато працював над сайтом, де планую викладати і систематизувати інформацію по своїх населених пунктах:

https://www.custos.online

Дуже потрібно почути ваші відгуки та критику.Хочеться, щоб він був зручним і корисним не лише для мене, а й для всіх, кого це може зацікавити.

Це не остаточна версія, робота над ним по-трохи продовжується - як в плані функціоналу, так і в плані наповнення.

Станом на сьогодні є кілька розділів:

Покажчик прізвищ
Покажчик імен
Покажчик населених пунктів
Покажчик адміністративно-територіальних одиниць різних країн у різний час
Покажчик архівних установ, фондів, описів, справ і метричних книг

По контенту:

Біленьке (Запорізької області), метрична книга про народження 1850 року
Біленьке, метрична книга про шлюб 1850 року
Біленьке, метрична книга про смерть 1850 року
Новгородка (Кіровоградської області), метрична книга про народження 1850 року

Зараз оцифровано близько 400 метричних записів і внесено близько 400 прізвищ.

Які населені пункти, території і періоди мене цікавлять у першу чергу?

~1800-1930і:
- Новгородка, Верблюжка, Вершино-Кам’янка, Інгуло-Кам’янка (Кіровоградська область)
- Очеретувате, Спаське, Чаплинка, Новомосковськ (Дніпропетровська область)
- Біленьке, Мар’ївка, Розумівка, Велика Білозерка, Мала Білозерка (Запорізька область)
- Софіївка, Миколаївка (Софіївський район, Дніпропетровська область)
- Самчинці, Нові Обіходи, Коржівка (Вінницька область)

до ~1800:
- Кам’янка (Черкаська область)
- Велика Багачка (Полтавська область)
- Кладьківка (Чернігівська область)
- Дрімайлівка (Чернігівська область)
- Понурівка (Брянська область)

Саме ці населені пункти буду індексувати найближчим часом. Але буду й одразу додавати усі інші населені пункти, які згадуватимуться в метриках.

Які нові функціональні можливості слід очікувати найближчим часом?
- Мапа з відмітками усіх населених пунктів та церков, що є в базі даних
- Статистика (мені здається, було б цікаво будувати різні графіки по різних населених пунктах і порівнювати із загально-середніми, наприклад, середній вік одруження, середній вік смерті, основні причини смерті, часовий проміжок і частота згадування певного прізвища, популярність імен і т.п.)
- Графи зв’язків різних прізвищ між собою та пошук потенційних родинних зв’язків (певні алгоритми будуть шукати дітей у одних і тих же батьків, відслідковування можливої зміни прізвища, переселення і т.п.)


Чи будуть розміщені скани метрик та інших документів?
Поки що не планую. Самі скани переважно є у відкритому доступі на сайті familysearch.org або в обласних архівах.
Цінність цієї бази даних в першу чергу в індексуванні сканів, щоб легко і зручно можна було шукати за конкретним прізвищем або населеним пунктом.


Якщо у Вас є якісь пропозиції або зауваження - буду дуже радий і вдячний їх почути.
Якщо сайт виявиться досить популярним і знайдеться багато бажаючих його систематично наповнювати, я можу допрацювати його, додати реєстрацію, зробити розмеження доступів і ролей і запрошувати усіх бажаючих для роботи над контентом.

2

Re: Custos.online - база даних для генеалогічних пошуків

Гарна робота! Схиляю голову перед вами за розробку такого функціоналу.

Попруга, Козиренко, Майстренко, Самі(о)йленко, Антоненко, Пархоменко, Юрченко, Грищенко, Карпенко, Постолюк, Неживок, Куракса, Скрипченко, Мухоїд, Богдан, Ми(Ні)китенко, Котляр, Кузьменко, Власенко, Харченко, Шеремета, Лудченко, Іванцов
Поліське (Хабне), Варовичі, Буда-Варовичі, Мартиновичі, Максимовичі, Млачівка, Діброва, Бобер, Королівка, Тараси, Шевченкове
Генеалогія Поліського краю
Thanks: ktaras1

Share

3 ( 21-12-2018 10:41:19 змінене notizia )

Re: Custos.online - база даних для генеалогічних пошуків

Вітаю та бажаю невтомності у цій нелегкій справі!
Для індексації у Вас є якась програма?

Thanks: ktaras1

Share

4

Re: Custos.online - база даних для генеалогічних пошуків

IRON, дякую.

notizia, дякую. Ні, ніяких специфічних програм немає. Я для цього сайту написав свою адміністративну панель, через яку додаю весь контент або вношу зміни. Для метричних записів зробив 3 різні форми для кожного з виду записів (народження, шлюб, смерть) і заповню їх.

Ось, наприклад, так виглядає форма метричного запису про народження.

Post's attachments

Custos.png 281.59 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

5

Re: Custos.online - база даних для генеалогічних пошуків

Дякую,хороша робота,буду з нетерпінням чекати матеріалу по Малій Білозірці

Thanks: ktaras1

Share

6 ( 21-12-2018 12:37:15 змінене notizia )

Re: Custos.online - база даних для генеалогічних пошуків

ktaras пише:

Ось, наприклад, так виглядає форма метричного запису про народження.

Чудово! Теж хочу собі щось таке зробити. Може Ваш приклад й мене підштовхне. smile
Мапа з церквами дуже потрібна. Було б добре по всій Україні таку зробити.

Share

7 ( 05-01-2019 17:39:14 змінене ktaras )

Re: Custos.online - база даних для генеалогічних пошуків

За 2 тижні додав більше 1000 метричних записів по Новгородці за період 1781-1789 роки (ДАОО, фонд 37, оп. 3).

Зараз на сайті вже 1500 метричних записів і понад 900 прізвищ.

8 ( 12-01-2019 23:37:18 змінене ktaras )

Re: Custos.online - база даних для генеалогічних пошуків

За тиждень ще + 500 записів.

Зараз на сайті більше 2000 метричних записів та більше 1000 унікальних прізвищ.

Окрім цього, додав окрему сторінку для загальної мапи, яку планував додати: мапа населених пунктів

Поки що міток небагато, але найближчим часом додам усі населені пункти, по яких є метрики, по Дніпропетровській, Запорізькій і Кіровоградській областях. На кожен маркер можна натиснути і побачити список посилань на сам населений пункт, його територіальне підпорядкування і церкви.

Плюс буде можливість бачити усі колишні назви населених пунктів з хронологією. З огляну на комунізацію та декомунізацію це питання дуже актуальне, як на мене. У дуже багатьох населених пунктів було мінімум по кілька різних назв.

Як завжди - я дуже відкритий до ваших пропозицій. Якщо є якісь ідеї, що ще потрібного, важливого чи просто цікавого додати - пишіть.

9 ( 09-02-2019 20:48:01 змінене ktaras )

Re: Custos.online - база даних для генеалогічних пошуків

Сьогоднішнє оновлення:

1. Додано колишні назви населених пунктів.

2. На сторінках населених пунктів з’явився новий блок - Найближчі населені пункти. Там відображається список з 10 найближчих населених пунктів і їх церкви. Зроблено для того, щоб було швидше і легше шукати записи про своїх предків у сусідніх населених пунктах.

3. Додано усі населені пункти і церкви, по яких є метричні книги в Державному архіві Запорізької області.
Таким чином, зараз на сайті вже майже 300 населених пунктів, понад 4 тисячі архівних справ і понад 36 тисяч метричних книг. Усі нові населені пункти вже видно на загальній карті - Мапа.

4. Тепер на сторінках усіх населених пунктів і церков є повний список усіх їхніх метричних книг у хронологічному порядку.
Наприклад: БіленькеВелика БілозеркаНовгородка та ін.

Задача на наступний місяць - додати населені пункти, по яких є метричні книги в архівах Дніпропетровської, Кіровоградської і Херсонської областей. Також планую і далі індексувати метричні книги по Новгородці.

Підписуйтеся на нові коментарі в цій темі - буду тримати всіх у курсі нових оновлень.

10

Re: Custos.online - база даних для генеалогічних пошуків

Поки працюю над населеними пунктами і метриками по ДАДО, ДАКірО і ДАХерсонО, зробив для експерименту для кожного архіву окрему сторінку для його статистики і різних цікавих графіків.

Наприклад, ось по ДАЗО: Статистика ДАЗО
Поки що там лише один графік - розподіл метричних книг, що збереглися, за роками.


Такі ж графіки є й для інших архівів, але оскільки я ще не додав усі метрики, то вони поки що неповні і нерепрезентативні. Ось, наприклад, Статистика ДАДОСтатистика ДАКірО.


У когось є ідеї, яку ще статистику було б цікаво побачити у розрізі архівів?

11

Re: Custos.online - база даних для генеалогічних пошуків

ktaras пише:

У когось є ідеї, яку ще статистику було б цікаво побачити у розрізі архівів?

А можливо, якщо э сенс, зробити аналогічні щодо: щлюбних обшуків, сповідок та ревізьких казок? Може не у кількості, а просто за які роки є в наявності.

Поиск предков в Херсонской губ.: Лапа, Лаппа, Кривошея, Бабенко, Стародуб, Твердоступ, Дубровинский; в Екатеринославской губ.: Белемеря (Беломеря), Дядькин, Балдинов, Вергелес, Вегеря, Магдычавский, Бабич, Милюк, Коваленко, Бойе, Бабаенко, Акольцев; в Волынской губ., с. Авратын: Шлапак, Переймибіда, Порохончук; в городах Пенза и Харьков, на Дальнем Востоке: Мутилин.

Share

12

Re: Custos.online - база даних для генеалогічних пошуків

kuks70, так, чудова ідея. На днях додам.

Думаю, додати їх на графік і ще обов’язково на сторінці населеного пункту і церкви - як окремі стовпчики до таблиці поряд із Народження/Шлюб/Смерть, щоб одразу все було поряд.

Thanks: kuks701

13

Re: Custos.online - база даних для генеалогічних пошуків

Додав наявні сповідні відомості, метричні книги про розлучення (для синагог) і шлюбні обшуки.

Наприклад: Вищетарасівка, Новгородка.

Також оновив графік, тепер він показує кількість окремо по кожному виду документа, наприклад: Статистика ДАЗО, Статистика ДАКірО.

14 ( 27-02-2019 10:16:37 змінене ktaras )

Re: Custos.online - база даних для генеалогічних пошуків

Додав усі населені пункти по Державному архіву Кіровоградської області.

По кожному населеному пунтку додані церкви та всі відповідні документи - метричні книги, сповідки, шлюбні обшуки.

До більшості церков додано дату заснування (згідно с Історико-хронологічним описом церков Херсонської і Таврійської єпархій, 1848 та Довідником Херсонської єпархії, 1906).

Велике прохання до всіх дослідників, які займаються цими населеними пунктами - перевірте, будь ласка, свої населені пункти і звірте списки документів. Можливо побачите якісь помилки, або просто можете доповнити своїми даними. Наприклад, якщо якісь документи були невірно внесені до Зведеного довідника по метричним книгам.

Дякую.

15

Re: Custos.online - база даних для генеалогічних пошуків

ktaras пише:

Додав усі населені пункти по Державному архіву Кіровоградської області.

...

Шановний ktaras

по вказаним населенним пунктам 
Фонд 145. Церква Святого Миколая, с. Братське Бобринецького повіту Херсонської губернії
1 опис, 1 справа, 3 метричні книги
1851
Фонд 146. Церква Успіння Пресвятої Богородиці, с. Ганнівка Бобринецького повіту Херсонської губернії
1 опис, 1 справа, 3 метричні книги
1851

Фонд 152. Церква Святого Миколая, с. Витязівка Єлисаветградського повіту Херсонської губернії
1 опис, 18 справ, 287 метричних книг
1798 — 1916
Фонд 187. Рівнянський молитовний будинок, м-ко Рівне Єлисаветградського повіту Херсонської губернії
1 опис, 1 справа, 2 метричні книги
1917 — 1918
Фонд 190. Церква Покрови Пресвятої Богородиці, с. Бежбайраки Єлисаветградського повіту Херсонської губернії
1 опис, 18 справ, 229 метричних книг
1801 — 1916

вказана кілікість МК, це все, що збережено у ДАКО по цим церквам, вірно?
   
    
у списку фондів мабуть помилка у назві?
Фонд 408. Єлисаветградський римсько-католицький костьол, м. Сли-саветград Єлисаветградського повіту Миколаївської губернії
1 опис, 6 справ, 95 метричних книг
1861 — 1922

Поиск предков в Херсонской губ.: Лапа, Лаппа, Кривошея, Бабенко, Стародуб, Твердоступ, Дубровинский; в Екатеринославской губ.: Белемеря (Беломеря), Дядькин, Балдинов, Вергелес, Вегеря, Магдычавский, Бабич, Милюк, Коваленко, Бойе, Бабаенко, Акольцев; в Волынской губ., с. Авратын: Шлапак, Переймибіда, Порохончук; в городах Пенза и Харьков, на Дальнем Востоке: Мутилин.

Share

16

Re: Custos.online - база даних для генеалогічних пошуків

kuks70 пише:

вказана кілікість МК, це все, що збережено у ДАКО по цим церквам, вірно?

Саме так, можливо, у цих фондах є ще якісь інші справи, наприклад, описи майна церков, формулярні списки священиків тощо, але метрик, сповідок і шлюбних обшуків більше не має.
Додав усе, що було у Зведеному довіднику метричних книг. Хоча там теж трапляюсься помилки, я писав про це у темі про ДАКірО. Але немає іншого способу це з’ясувати, окрім як особисто переглядати ці описи і справи в архіві.

kuks70 пише:

у списку фондів мабуть помилка у назві?

Так, дякую, це помилки розпізнавання, я виправлю.

17

Re: Custos.online - база даних для генеалогічних пошуків

ktaras пише:

Так, дякую, це помилки розпізнавання, я виправлю.

а чому у назві https://www.custos.online/churches/rivn … o-mykolaia з 1816- року, а записи починаються з 1848 року?

Поиск предков в Херсонской губ.: Лапа, Лаппа, Кривошея, Бабенко, Стародуб, Твердоступ, Дубровинский; в Екатеринославской губ.: Белемеря (Беломеря), Дядькин, Балдинов, Вергелес, Вегеря, Магдычавский, Бабич, Милюк, Коваленко, Бойе, Бабаенко, Акольцев; в Волынской губ., с. Авратын: Шлапак, Переймибіда, Порохончук; в городах Пенза и Харьков, на Дальнем Востоке: Мутилин.

Share

18

Re: Custos.online - база даних для генеалогічних пошуків

1816 - це дата заснування церкви, а документи збереглися лише з 1848

Thanks: kuks701

19

Re: Custos.online - база даних для генеалогічних пошуків

ktaras пише:

1816 - це дата заснування церкви, а документи збереглися лише з 1848

Шановний ktaras, а по н.п. фонду 190 також пізніше буде таблиця, в котрій вказано за який рік які є МК з номерами справ, як по іншим н.п.? Бо в переліку н.п. Бежбайраки не знайшов.

Поиск предков в Херсонской губ.: Лапа, Лаппа, Кривошея, Бабенко, Стародуб, Твердоступ, Дубровинский; в Екатеринославской губ.: Белемеря (Беломеря), Дядькин, Балдинов, Вергелес, Вегеря, Магдычавский, Бабич, Милюк, Коваленко, Бойе, Бабаенко, Акольцев; в Волынской губ., с. Авратын: Шлапак, Переймибіда, Порохончук; в городах Пенза и Харьков, на Дальнем Востоке: Мутилин.

Share

20 ( 27-02-2019 13:50:34 змінене ktaras )

Re: Custos.online - база даних для генеалогічних пошуків

kuks70, Бежбайраки - це ж стара назва, сучасна - Кропивницьке. Я трохи згодом додам можливість швидко шукати за будь-якою назвою.

Ось посилання на цей населений пункт: Кропивницьке (Бежбайраки).


Щоб було простіше шукати населений пукнт за відомим фондом - просто заходите у фонд, опис і справу - і там буде посилання на сам населений пункт.


Наприклад, Ф. 190. Там виберіть будь-яку справу - і побачите список метрик з посиланнями на населений пункт і церкву. Натискаєте на населний пункт і переходите на сторінку зі зведеною таблицею.

Thanks: kuks70, eavik312

21 ( 27-02-2019 20:11:05 змінене VadShv )

Re: Custos.online - база даних для генеалогічних пошуків

ktaras, Спасибо за Ваш труд. Прошу внести поправки по ДЕРЖАВНИЙ АРХІВ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ (ДАКІРО). ФОНД 662. ЦЕРКВА СВЯТОГО МИКОЛАЯ, С. ПОПОВИЧІВКА ОЛЕКСАНДРІЙСЬКОГО ПОВІТУ ХЕРСОНСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ. ОПИС 1

1. На сайте: Григорівська волость, Олександрійський повіт, Херсонська губернія, Російська імперія
Глинська волость, Олександрійський повіт, Херсонська губернія, Російська імперія
Знам’янський район, Кіровоградська область, Україна

Фактически: Глинська волость, Олександрійський повіт, Херсонська губернія, Російська імперія
Світловодський район, Кіровоградська область, Україна
Григорівської волости ніколи не було.

2. По этому селу есть Исповедные росписи:
1881 и 1883 д.2
1887 и 1889 д.3
1890 - 1894 д.4
1895 - 1897 д.9
1899 - 1900 д.10

3. Метрики.
1878 - записей о смерти нет
1885 - есть все записи
1889 - есть все записи

Ищу информацию о фамилии Конограй любой местности
Thanks: luvi, ktaras, kuks703

Share

22 ( 27-02-2019 21:11:33 змінене luvi )

Re: Custos.online - база даних для генеалогічних пошуків

А є в планах внести дані з ГАОО? Проект Метрика значну частину охоплює, і воно вже дуже непогано описано у мережі.
Ті ж Бежбайраки - якраз днями продивлялася записи 1821-1824, а там же їх більше.

"Немає метричних записів" - в сенсі немає оцифрованих наразі?

І по описам.

1. Велика Виска 1836-1838 рр потрапила у фонд 122, опис 1, справа 8. Велика Виска у мене є уся оцифрована, нема часу її нормально обробити. 

2. с. Вінтель-Миколаївка за 1905-1907 роки підшита у справу 10 опису 1 ф. 134 по Трояново.

Велика Виска -Мокряки і все село; Кухаревський/Кухаревский - звідусіль; Цихаиз/Чехаиз/Чіхаїз - звідусіль; Кейбал - Полтавщина і звідусіль; Гірчак-Горчаков - Луганськ і околиці. Шукаю народження Варвари Григорівни Кодаченко у 1884-1886 роках скоріш за все у Херсонській губерніі, де - невідомо.
Thanks: kuks70, ktaras2

Share

23 ( 27-02-2019 22:01:12 змінене ktaras )

Re: Custos.online - база даних для генеалогічних пошуків

VadShv, luvi, дуже дякую за уточнення! Сьогодні вночі оновлю базу.

luvi, так, як мінімум фонд 37 у планах точно є, але поки що не знаю, коли до нього дійдуть руки.
Там дуже багато даних, але їх усі доведеться додавати вручну.
Фактично зараз усі ці дані я взяв зі зведеного каталогу метричних книг. Трохи краще їх структурував, виправив купу одруківок і написав скрипт, який все це парсить і автоматично їх додає в базу. Тобто ручної роботи порівняно небагато. А з ф. 37 так не вийде, доведеться усе самому по дрібках збирати. Наскільки я пам’ятаю, описи ДАОО по цьому фонду погані, ще на друкарській машинці набрані і з рукописними правками.

Але сам фонд на сайті уже є, я додав справи по Новгородці: Фонд 37. Херсонська духовна консисторія

"Немає метричних записів" - в сенсі немає оцифрованих наразі?

Так, мається на увазі, що зараз в базі їх немає, тобто ще не проіндексовані.

24

Re: Custos.online - база даних для генеалогічних пошуків

Якщо дасте форму, то щонайменше "свої" пункти за вивчені періоди заповню. Думаю, не тільки я. А то пишемо, пишемо в різних темах, а воно все рівно не збирається в наглядну картинку.

Велика Виска -Мокряки і все село; Кухаревський/Кухаревский - звідусіль; Цихаиз/Чехаиз/Чіхаїз - звідусіль; Кейбал - Полтавщина і звідусіль; Гірчак-Горчаков - Луганськ і околиці. Шукаю народження Варвари Григорівни Кодаченко у 1884-1886 роках скоріш за все у Херсонській губерніі, де - невідомо.
Thanks: ktaras, eavik312

Share

25

Re: Custos.online - база даних для генеалогічних пошуків

luvi пише:

Якщо дасте форму, то щонайменше "свої" пункти за вивчені періоди заповню. Думаю, не тільки я. А то пишемо, пишемо в різних темах, а воно все рівно не збирається в наглядну картинку.

Я також готова заповнити по своїм населеним пунктам.

Thanks: ktaras1

Share

26

Re: Custos.online - база даних для генеалогічних пошуків

Привіт. Зі святом всіх!

Вчора додав до бази даних усі наявні метричні книги, сповідки та шлюбні обшуки по Державному архіву Дніпропетровської області.

Таким чином на сайті вже є інформація про понад 800 населених пунктів, понад 10 тисяч архівних справ, понад 86 тисяч метричних книг та інших документів.

Як завжди - дайте знайти, якщо помітите якісь помилки.

Наступні кроки:
1. Додати Державний архів Херсонської області.
2. Додати Державний архів Миколаївської області.
3. Додати фонд 37 Державного архіву Одеської області
4. Переробити сторінку з мапою - замість показувати маркери усіх населених пунктів одночасно зробити зручний і швидкий інтерактивний пошук за конкретним населеним пунктом чи територією.
5. Переробити пошук на сайті, щоб можна було шукати не лише прізвища, а й населені пункти (в т.ч. за колишніми та альтернативними назвами) та адміністративно-територіальні одиниці.
6. Додати мапу з відмітками населених пунктів на сторінку усіх адміністративно-територіальних одиниць (районів, повітів, волостей, паланок, полків і т.п.).

27 ( 05-05-2019 09:13:18 змінене ktaras )

Re: Custos.online - база даних для генеалогічних пошуків

Привіт. Маю кілька оновлень.

По-перше, додано усі наявні метричні книги Херсонського архіву!

По-друге, додав окремі сторінки для втрачених та переданих/об’єднаних фондів згідно з архівними довідниками.

Наприклад, втрачені фонди ДАХО | фонди ДАХО передані до інших фондів або архівів.
Те ж саме по ДАЗО: втрачені фонди ДАЗО | фонди ДАЗО передані до інших фондів або архівів.

Думаю, це теж може бути корисним.
Наприклад, ДАЗО передало з десяток фондів з метричними книгами до Філіалу Запорізького обласного державного архіву у м. Мелітополь.
А ДАХО передало один фонд з метриками до Голопристансього РАГСу.

Тепер в базі даних вже майже 1 тисяча населених пунктів, а також відомості про ~4 тисячі фондів, ~5 тисяч описів, ~13 тисяч справ, ~103 тисячі метричних книг.

Thanks: kuks701

28

Re: Custos.online - база даних для генеалогічних пошуків

Шановний ktaras, скажіть, чи плануєте (і коли) додати у https://www.custos.online/territories радянський період? І чи плануєте (і коли) додати у радянський період дані про наявні книги ЗАГС, які зберігаються у держархівах (які ще досі зберігаються у бюро ЗАГС)?

Поиск предков в Херсонской губ.: Лапа, Лаппа, Кривошея, Бабенко, Стародуб, Твердоступ, Дубровинский; в Екатеринославской губ.: Белемеря (Беломеря), Дядькин, Балдинов, Вергелес, Вегеря, Магдычавский, Бабич, Милюк, Коваленко, Бойе, Бабаенко, Акольцев; в Волынской губ., с. Авратын: Шлапак, Переймибіда, Порохончук; в городах Пенза и Харьков, на Дальнем Востоке: Мутилин.

Share

29

Re: Custos.online - база даних для генеалогічних пошуків

kuks70, важко сказати.

По-перше, сам адміністративний поділ за часів СРСР, особливо у 20-30і роки дуже часто змінювався.
Адміністративний поділ УРСР

Спочатку збереглися старі губернії, повіти та волості, потім з’явилися округи, потім області і райони. А ще кожен рік перейменування та перенесення населених пунктів з однієї адміністративної одиниці до іншої.

По Російській імперії таких змін було значно менше, їх було легше відслідкувати, і легко знайти відповідні довідники населених пунктів з поділом на волості станом на різний час - від 1880х до 1910х. По СРСР я таких детальних довідників не зустрічав (точніше, навіть ще не шукав, бо не було необхідності). Якщо такі є, то підкажіть, я гляну. Можливо придумаю як їх проіндексувати і накласти на існуючу базу даних.

По-друге, щодо РАГСових книг - я б дуже хотів додати і їх, але проблема в тому, що немає нормальних описів в електронному вигляді. Якщо по метриках по більшості областей є Зведений каталог метричних книг, який після певного форматування за допомогою скрипта легко індексується і зберігається в мою базу, то по РАГСових книгах таких довідників немає. Знову ж таки, якщо маєте якісь довідники, окремі оцифровані описи абощо - дайте знати, я подивлюся і обов’язково придумаю як їх додати до бази.

Thanks: kuks70, litar Л, luvi3

30

Re: Custos.online - база даних для генеалогічних пошуків

Уважаемый Тарас. Поправьте, пожалуйста, информацию на своем сайте о наличии в ГАДО метрических книг церкви села Очеретоватое Новомосковского уезда.
1. В архиве имеется МКР за 1875 год (ф.193, оп.4, д.143):
https://www.familysearch.org/ark:/61903 … at=1769189
2. По факту в ф.193, оп.4, д.145 нет МКР и МКУ за 1889 год, но зато есть МКР и МКУ за 1899 (хоть и не полностью). Вот они:
https://www.familysearch.org/ark:/61903 … at=1769189
https://www.familysearch.org/ark:/61903 … at=1769189
3. В ф.193, оп.4, д.204 находятся МК одновременно двух церквей: села Спасское и села Очеретоватое. По последней там есть МКР и МКБ за 1893-1895 годы:
https://www.familysearch.org/ark:/61903 … at=1769189

Share

31

Re: Custos.online - база даних для генеалогічних пошуків

ktaras пише:

Щодо Кустошу - я автор цього проекту, але вже мабуть 2 роки нічого не оновлював.

Ось про нього окрема тема, давайте продовжувати діалог там: http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=47573

Якщо коротко, то за кілька місяців я планую його перезапустити і зробити більш інтерактивним і клієнто-орієнтованим.

По-перше, я дійсно бачу великий запит на кооперацію і спільні пошуки серед різних користувачів і дослідників, тому хочу зробити можливість відмічати на мапі населені пункти і прізвища, якими користувачі цікавляться (по аналогії з мапою на ВГД), і в першу чергу працювати над наповненням даних саме по тих населених пунктах і регіонах, де найбільший попит. Думаю, таким чином можна долучити дуже багато користувачів (через генеалогічні групи на ФБ, інші форуми тощо). Даних буде набагато більше ніж на мапі з ВГД, особливо по українських територіях.

Наступний крок - додати адмінку, де бажаючі зможуть долучитися і самі працювати над наповненням і уточненням даних по наявних документах, фондах (згодом навіть індексувати метрики, але там технічна реалізація набагато складніша, ніж просто редагувати фонди/описи/справи тощо), а модератори та адміністратор буде просто перевіряти і підтверджувати.

Раніше над наповненням даними я працював сам, але проблема в тому, що навіть в архівних довідниках дуже багато неточностей, одруків, помилок розпізнавання тощо. І хоч я намагався сам себе перевіряти по кілька разів - в базі досі є багато цих помилок, і я сам від цього не в захваті. Краще нехай буде менше даних, але на 100% точних, ніж буде багато, але з помилками. Тому верифікація всіх даних, що вносяться, буде набагато сильнішою.

Якщо в когось є ідеї або пропозиції, як цей сервіс можна зробити зручнішим і кориснішим, будь ласка, дайте знати.

Перенесу Ваше повідомлення у "профільну тему"
Що до кооперації дослідників на мапі, то я буквально кілька тижнів тому думав над цим проектом.
Навіть спробував зробити прототип на сайті GeoBatch.
Сервіс там непоганий, але є обмеження на кількість "прапорців". Якщо більше якоїсь певної цифри, то буде платно.
Треба дивитись на можливості, які надають Google Maps
Це має бути відкритий проект, коли користувачі самі вносять свої дані, але не можуть їх вилучати (тільки через Адміна)
З дуже простим інтерфейсом і обмеженою кіськістю полів (чим простіше, тим доступніше).
Якщо надумаєте, то можемо скооперуватись, щоб розробити концепт і варіанти втілення.

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua

Сайт ww2

Share

32 ( 24-02-2021 23:09:25 змінене ktaras )

Re: Custos.online - база даних для генеалогічних пошуків

ww2 пише:

Перенесу Ваше повідомлення у "профільну тему"
Що до кооперації дослідників на мапі, то я буквально кілька тижнів тому думав над цим проектом.
Навіть спробував зробити прототип на сайті GeoBatch.
Сервіс там непоганий, але є обмеження на кількість "прапорців". Якщо більше якоїсь певної цифри, то буде платно.
Треба дивитись на можливості, які надають Google Maps
Це має бути відкритий проект, коли користувачі самі вносять свої дані, але не можуть їх вилучати (тільки через Адміна)
З дуже простим інтерфейсом і обмеженою кіськістю полів (чим простіше, тим доступніше).
Якщо надумаєте, то можемо скооперуватись, щоб розробити концепт і варіанти втілення.

Дякую!
Давайте поділюся планами та ідеями. А Ви поправте або доповніть, якщо маєте якісь ідеї.
По-перше, для того щоб додати свої дані потрібно буде обов’язково зареєструватися (email + пароль або через кнопки Google і Facebook). Таким чином в базі збережеться хоча б email, який можуть побачити інші користувачі. Також за бажанням можна буде додати інші контакти (сторінки соц.мереж, телефон тощо). Адже головна мета - кооперація і зв’язок між різними учасниками.

Далі користувач може додати декілька родин (або родів - ще не визначився як краще назвати, аналог сімейного сайту в MyHeritage). Наприклад, я б створив 2 окремі родини для предків по батьківській і материнській лініях. Плюс ще якісь окремі родини для далеких або некровних родичів. Просто, щоб було зручно їх окремо вести і не мішати все до купи.

Після цього на сторінці конкретної родини користувач може додавати пов’язані населені пункти або прізвища. При цьому при додавання нового н/п можна опціонально вказати необмежену кількість прізвищ, а при додаванні нового прізвища - вказати необмежену кількість н/п, де жили ці предки. Перший варіант зручніший, якщо всі предки жили або переселялися компактно (наприклад, я міг би створити 1 н/п і для нього додати одразу 7-8 прізвищ). А другий варіант зручніший, якщо в когось є прізвища, які часто переселялися і він їх досліджує одразу в 5-6 різних н/п просто протягом різного часу.

Будь який користувач зможе додавати або редагувати свої населені пункти і прізвища в будь-який час. І навіть видаляти. Це необхідно, бо банально він може просто помилитися під час введення і обрати не той населений пункт, або дослідити якусь гілку більш детально і дізнатися щось нове про переселення предків у минулому. Тому я не хочу тут створювати якісь обмеження на редагування чи видалення.

Яким чином зробити пошук і додавання нових населених пунктів у базу даних швидко і зручно? Планую використовувати Google Places API. Його принцип точно такий же як у Google Maps - є текстове поле, користувач починає вводити назву, одразу з’являється автодоповлення і пошук по всіх існуючих населених пунктах з усіх країн світу будь-якою мовою. Користувач бачить в списку потрібний н/п, обирає його, він з’являється на невеликій мапі-прев’ю. Користувач може переконатися, що це саме той необхідний н/п, і його зберігає. Під час збереження я отримую від API назву, сучасне адміністративне підпорядкування, точні координати цього н/п і збірігаю все це в базу. Далі за унікальним ID цього н/п ці дані можна буде час від часу оновлювати через те ж саме API.

Яка тут найголовніша проблема - Google Places API має відомості лише про існуючі населені пункти. Так, він може знайти Кам’янське за старою назвою Дніпродзержинськ, чи Донецьк за назвою Юзівка, але він не зможе знайти якесь затоплене село під Кременчуцьким водосховищем чи якесь колишнє менонітське поселення, яке вже давно стало частиною міста Запоріжжя, або колишні села, які стали мікрорайонами міст (наприклад, Діївка, Сухачівка, Таромське, Лоцманська Кам’янка тощо в складі сучасного Дніпра). І ось тут я поки що не розумію масштаби цієї проблеми. Наскільки це критично і чи багато таких населених пунктів будуть шукати користувачі.

Тому як варіант під час додавання населеного пункту дати користувачу вибір - додати існуючий н/п, тоді користуватися Google Places API, або додати вже неіснуючий - тоді користувач має ввести назву, вказати хоча б якесь старе адміністративно-територіальне підпорядкування, і можливо навіть вручну поставити маркер на мапі, де воно знаходилося раніше. Після збереження ці дані потрапляють на перевірку модератору чи адміну, можливо він їх трохи коригує, і підтверджує. Або контактує з користувачем, якщо введені дані неоднозначні або неточні.

Після цього ці населені пункти і прізвища з’являється на загальній великі мапі у вигляді маркерів. Натискаєш на маркер - бачиш більше деталей - прізвища, часові рамки, контакти цих користувачів. В перспективі кожен н/п матиме свою публічну сторінку з різною корисною інформацією (церковні парафії, реквізити архівних документів тощо).

Ще питання як це все монетизувати, щоб воно хоча б трохи окуповувалося. Можливо варто зробити freemium, де базовий функціонал - безкоштовний (наприклад, мапа з населеними пунктами і прізвищами), а уся інша довідкова інформація, яка заповнюватиметься вручну модерами і адміном, - доступна лише після недорогої і символічної підписки.

33

Re: Custos.online - база даних для генеалогічних пошуків

ktaras, а є можливість підв'язати окремим шаром карти Стрільбицького, наприклад?
Щоб можна було переключатися між сучасною картою та ХІХ ст. і задавати неіснуючи населенні пункти одразу з координатами?

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.
Thanks: borisovichi1

Share

34

Re: Custos.online - база даних для генеалогічних пошуків

mike.kilo пише:

ktaras, а є можливість підв'язати окремим шаром карти Стрільбицького, наприклад?
Щоб можна було переключатися між сучасною картою та ХІХ ст. і задавати неіснуючи населенні пункти одразу з координатами?

Я думав про це, але по-перше, карта Стрільбицького покриває лише частину сучасної території України, не кажучи навіть про інші етнічні українські території в Білорусі, Польщі, Словаччини тощо. По-друге, вона досить стара (1860-70і), має похибки, багатьох сел там ще немає. По-третє, щоб працював аналогічний пошук за назвою з автоматичним позначенням потрібного місця на мапі потрібно проіндексувати всі населені пункти звіти і прив’язати їх до реальних координат, це фізично нереально.
А прив’язка старої і неточної мапи до сучасної без можливості зручного пошуку - як на мене малоефективна, бо все одно потрібно буде вручну масштабувати мапу, шукати потрібне місце і ставити маркер.

Ну і найголовніше - я не певен, що на кожну сотню користувачів припаде хоча б десяток неіснуючих н/п. Тому для початку я б настільки не ускладнював і не витрачав зайвий час на функціональність, яка може виявитися мало кому потрібною.

Але думаю, що як мінімум можна зробити автодоповнення і автоматичне позначення на мапі з уже раніше доданих неіснуючих н/п. Тобто якщо хтось вже раніше додав Діївку і адмін її підтвердив, то в наступних користувачів вона вже може підсвічуватися в пошуку і маркер з’явиться автоматично.

Thanks: mike.kilo, luvi, kuks703

35

Re: Custos.online - база даних для генеалогічних пошуків

ktaras, зрозуміло, дякую.
Карта з відмітками хто по яких н.п. працює – як на мене була б найбільш цікава і корисна фіча.
Особливо у випадках, коли пошук заводить у нові місця, бо по "своїх" н.п. і так зазвичай знаєш всіх дослідників.

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.
Thanks: luvi1

Share