1 ( 24-12-2014 23:00:10 змінене ww2 )

Тема: Family Finder с "нуля"

Данная тема открыта как попытка на своих результатах теста узнать дополнительную информацию к документальным исследованиям.
То есть попытаюсь на своем примере с помощью более опытных знатоков ДНК-генеалогии дать информацию о том, что можно почерпнуть, сделав тест FF на FTDNA

Что имеем. Сделал тест на FF. Сегодня увидел результат, в котором есть множество "совпаденцев".
Самые близкие - это 2 человека с одинаковой фамилией, являющиеся "2nd Cousin - 4th Cousin". И еще 9 человек "3rd Cousin - 5th Cousin"
Что это значит и какую я могу получить дополнительную информацию? Фамилии "совпаденцев" мне ничего пока не говорят.
Из исследований имею документальные данные о всех прямых предках до 5-6 поколения, а некоторых до 11-12.

С чего мне начать?
У Владимира (VHB), я так понимаю, как куратора проекта "Українська ДНК - Ukrainian DNA Project", есть доступ к моей учетке. Если каких-то данных нет, могу предоставить их для всеобщего анализа.
Буду благодарен за любую информацию.
Со своей стороны, буду пытаться объяснить то, что понял на уровне "для чайников", каковым, собственно, я сейчас и являюсь, для остальных новичков, которые пойдут по моим стопам.

А подтолкнул меня именно к данному исследованию вопрос olyvd на FB и последующая за ним дискуссия, в которой принимали участие в том числе участники форума GENEO. Данное обсуждение хотел оформить в виде FAQ, однако беседа получилась настолько целостной, что привожу ее в слегка подправленном виде, исключив только сообщения, которые не касались ДНК или могли иметь личный характер.

Это обсуждение можете просмотреть под спойлером:

+ Читати більше

olyvd От розкажіть мені, будь ласка, як для людини яка зовсім нічого не розуміє в генетиці що дасть конкретно мені генетичний тест. Батька мого вже нема в живих, обох дідів теж нема. Отже якщо робити генетичний тест, то який і що в результати я зможу довідатися.

VHB Неправильно поставлене питання. Якщо Вам нічого не треба, той тест Вам ні до чого. ДНК-генеалогія не є розв'язком для всіх можливих генеалогічних проблем. Це є потужне знаряддя, але не всесильне. І воно зовсім не підміняє звичайну паперову генеалогію. Спочатку розкажіть, що Ви не можете вирішити з допомогою традиційної генеалогії, тоді ми можемо разом подумати, чи ДНК-генеалогія може зарадити цьому якимсь чином. А короткі описи доступних генетичних тестів можна переглянути тут: https://docs.google.com/document/d/1IgT … tXb4E/edit

Sergm Рекомендую аутосомний тест. Він дозволить виявити людей, які з високою вірогідністю мають спільних предків за будь-якими лініями в межах до 5-10 поколінь. Це теоретично дає можливість виявити документально підтверджену спорідненість. Мені вдалось отримати практичну користь, а саме - з’ясувати, що серед батькових родичів багато католиків з Галичини. Враховуючи дані документальної генеалогії, я дійшов висновку, що батьки моєї прабабусі були австрійськими підданими, які під кінець ХІХ сторіччя перебрались на Поділля. Тепер шукатиму документи, які це підтвердять.

Batogowski Сергію, а можеш мені розжувати, яким саме чином тобі це вдалося. Опиши будь-ласка про це детальніше, враховуючи, м"яко кажучи, мої поверхневі знання про ДНК-генеалогію?

Sergm Коли є ряд людей, споріднених із моїм батьком на віддалі 3-5юрідної спорідненості, коли у всіх них є предки з одного регіону (Підгайці, Бучач, Чортків), коли всі ці предки були католиками, як і моя прабабця, коли предки по всіх інших батькових гілках проживали на Поділлі ще до поділів Речіпосполитої, висновки очевидні…

VHB Особисто в мене серед збіженців з'явився поляк на рівні 4-6-юрідного брата, який тримався генетично осторонь від інших. Коли я почав прощупувати його родовід, з'ясувалось, що дуже багато його чисто польських предкових ліній пов'язані з Україною, як у давні часи, так і часи недалекі - перша половина 20-го століття. І йдеться не тільки про західну Україну. Взагалі, виявилось майже по всіх його предкових лініях можна простежити предків принаймні до 17 століття, а по окремих - існують досить глибокі родовідні дерева, що сягають 13 століття і далі. Серед імен у дереві мого збіженця давніших періодів зустрічається чимала кількість імен, що є досить відомими в історії Речі Посполитої, зокрема на українських землях. Виявлений генетичний зв'язок вказує на те, що якась частка дерева цього збіженця-поляка є спільною для нас обох. Тому у мене з'явився шанс суттєво розширити своє родовідне дерево. Залишається встановити документально пропущені ланки, а це десь одне-два покоління на рівні прапрадідів. Зі свого боку мені відомо, що принаймні одна моя прабаба була полькою, що одружилася зі збіднілим українським шляхтичем, але її дівочого прізвища я ще не з'ясовував, бо більше зосереджувався на родоводі з боку батька. Тепер очікую прибуття до лабораторії тестового набору матері, що дасть можливість подвоїти шанси виявлення генетичних збіженців з її боку, трохи розсортувати вже виявлених (на материнських і батьківських). Ну й потрібно почати шукати архівні документи по предкових лініях матері. Думаю, що в якийсь момент пропущена ланка буде знайдена і наші дерева сполучаться. Якщо до генетичного тесту у мене було мало надії, що вдасться значно просунутися в пошуках предків за межі 18 століття, то тепер є деяка впевненість, що це бар'єр може бути досить легко і результативно подоланий (принаймні по окремих предкових гілках).
Зрештою, крім згаданого випадку, є ще декілька аутосомних збіженців, як окремих, так і груп, які, можливо не є такими обіцяючими як у випадку вище, але все проливають додаткове світло на мою власну генеалогію і надають додаткову інформацію, корисну для архівних пошуків. Бо більшість з цих людей не є випадковими для генеалогії і мають принаймні невеличкі власні родові дерева, що сильно допомагає в пошуку точок дотику. Тому вважаю, що в поєднанні з традиційними методами генеалогії, ДНК-генеалогія, навіть при теперішньому надзвичайно низькому рівні загального тестування, є досить результативною.

ww2 VHB Все дуже просто: "Завдяки зробленого мною тесту XXX я вийшов на людину YYY, яка надала мені інформацію про предка ZZZ, якого я не зміг знайти засобами дослідження документарної генеалогії". У кращому випадку я вислуховую розмови на кшалт Вашої з Сергієм про те, що "завдяки витраченим коштам у розмірі XXX доларів я отримав гіпотезу про те, що мій предок YYY можливо походив з роду ZZZ і якщо я витрачу ще XXXXXX доларів на тест TTT, то я можливо це доведу"

ww2 Sergm "Коли є ряд людей, споріднених із моїм батьком на віддалі 3-5юрідної спорідненості" А завдяки якому саме тесту це було доведено?

Sergm ww2, за допомогою Family Finder від FTDNA

Sergm Для того, аби знайти документи, треба знати, де їх шукати. Так склалось, що за Поділлям втрачено дуже багато архівних матеріалів. Тому не завжди можна відновити ланцюжок до ХVIII сторіччя, не кажучи вже про XVII. Але, враховуючи, що 99% мешканців Поділля XVII сторіччя було або вбито, або взято до ясиру, або вигнано на захід, або перегнано на схід, відповідно, 99% мешканців Поділля XVIІI сторіччя прийшло туди переважно із заходу, маємо шукати інформацію про предків деінде. Питання де саме. От генетика і допомагає виявити напрямок.

Batogowski І який з видів тестування потрібно замовляти для виявлення цього напрямку?

ww2 "за допомогою Family Finder від FTDNA" - це той, що аутосомний?

Batogowski і в скільки обійдеться це задоволення та як швидко?

Sergm ww2, так, аутосомний. Batogowski, $99, робиться 3-4 тижні.

Batogowski тобто за 3-4 тижні мені лише прийдуть ці "позащокові пробнічки" чи вже буде готовий результат?

VHB ww2 Власне про таку результативність я й розповідав. Завдяки тесту аутосомної ДНК Family Finder (FF, $99), я отримав майже дві сотні генетичних збіженців різної віддаленості. Серед них виявив одного кузена, який має добре розроблене дерево за усіма родовими гілками принаймі до 17 століття, а за кількома - і до 13-14. Оскільки генетичний тест вказує, що наш спільний предок віддалений від нас не далі прапрапрадідів (це десь початок-середина 19 століття) - мін мусить бути присутнім в дереві мого збіженця. Завдяки тому, що я маю досить добру ідею, в якому напрямку рухати дослідження свого дерева, я маю шанс вийти не тільки на цього спільного предка початку 19 століття, але і на його попередників, принаймі до 17 століття, а якщо пощастить - то за деякими гілками - і значно раніше. Чим не практична користь? Не кажучи про інших збіженців, які можливо не є такі обіцяючі, але кожний додає свою частку знання до загальної картини родоводу. Крім того, у міру того як число протестованих росте, росте і число збіженців. За що вже нічого додатково платити не треба. Хіба що захочете протестувати когось іншого з FF, або зацікавитесь своїм глибоким родоводом на базі тесту Y-ДНК чи мтДНК. Але то все історія для іншої ночі Шехерезади.

ww2 Погоджусь, при малому відсотку протестованих є сенс робити саме аутосомний, що збільшує вірогідність знаходження спільних предків на невеликій відстані (на відміну від Y-ДНК чи мтДНК) у сотні разів. Щоправда не дають напрямок такого збігу. Саргій (Малий), а звідки впевненість, що знайдені юіди споріднені саме з твоїм батьком (на віддалі 3-5юрідної спорідненості), а не з матір'ю? Ти робив аналогічні дослідження батьків? Саме це, я так розумію, дає впевненість у тому, що співпаденці саме з його боку?

ww2 І ще. Чи є апгрейди до FF? Чи одного дослідження достатньо? Якщо робив раніше Y-ДНК по 12 маркерам, то можна по тим зразкам зробити аутосомну?

Sergm ww2, по зразку можна дозамовляти будь-який інший тест. Відверто кажучи, я не отримав великого зиску з Y-DNA та mtDNA тестів, натомість результати FF мене задовольнили.

ww2 Аналогічно. Тому і є скептиком

VHB Згідно спостережень за результатами учасників Проекту "Українська ДНК", майже кожен з 240 учасників, хто має зроблений FF, має хоч принаймі одного збіженця на аутосомах у Проекті (за винятком Mich Glitch-а, у якого таких збіженців понад двадцять , завдяки тому, що він намагається тестувати всі свої предкові лінії). У проекті є купа учасників, які ще не робили FF, але спробую переконати принаймі частину з них це зробити найближчим часом.

ww2 То ти таки робив такі тести батькам?

Sergm І собі, і батькам. Є співпадінці у батьків, яких я не успадкував

ww2 Це як?

VHB Від батьків ми успадковуєм тільки 50% генофонду. Тому при ДНК-тестуванні варто відддавати перевагу старшим людям, з огляду більшої можливості виявити збіженців, та й зрештою люди не вічні.

ww2 Це погана новина. Тобто, якщо батько помер, то по його лінії у кращому випадку я знайду 50% співпаденців? Чи може допогти у цьому аналіз брата і матері?

VHB Так, аналіз ДНК матері дасть можливість виявити, з якого боку збіженці і збільшить їх число (за рахунок другої частини ДНК, яку Ви від неї не отримали) . Аналіз ДНК брата частково перекриє (від 0 до 100% - як пощастить) батьківську відсутню частку ДНК. Якщо Ви з братом - однояйцеві близнюки, то нічого нового з його ДНК Ви не дізнаєтесь. Є невеликий шанс, що Ваш брат успадкував інші 50% аутосомної ДНК Вашого батька, які відсутні у Вас. Але дійсність швидше за все лежить десь посередині.

VHB Отже, чим швидше Ви почнете тестуватися (і в першу чергу старші, за можливості, покоління), тим більше шансів зберегти доступну генетичну інформацію. За відсутності батьків, можна частково розширити генетичний діапазон покриття за рахунок дядьків чи тіток.

ww2 Дякую. Залишилось без відповіди питання: Якщо раніше робив Y-DNA, то матеріал підійде для аутосомного тесту? Буде він дешевшим, ніж якщо його робити "з нуля"?

ww2 " Аналіз ДНК брата частково перекриє (від 0 до 100% - як пощастить) батьківську відсутню частку ДНК." Я правильно розумію - 0%, це якщо у мене і у брата 100% співпадуть гени батька, а 100%, це якщо в нього виявляться всі відсутні у мене батьківські гени?

VHB Зразок ДНК береться один раз і зберігається тестовою компанією упродовж 25-ти років. Дозамовляти тести можна будь-коли. Хоч по-правді, трапляються деколи випадки, коли з різних причин (недостатня кількість) компанія перестраховується і просить додаткові зразки ДНК (безплатно), хоч часто ними не користується.

ww2 Тобто, якщо я робив Y-DNA, то на основі цього матеріалу можна зробити аутосомний. І це також обійдеться в ті самі 79-99 долярів?

VHB Якщо будуть сезонні святкові знижки (найближчі очікуються наприкінці цього або наступного місяця), то зазвичай вони в межах $10-20 з тесту. У мене в Проекті є правда ще $30, які я міг би використати на покриття поштових витрат на пересилку 3-х тестових наборів до України (тепер це $10 на один набір і Olga Doroshenko перша в черзі, як ініціатор цієї теми  ), але тоді треба робити замовлення через мене у Проекті, щоб я міг зробити часткову передоплату, а потім той, хто тестується, заплатить власне за тест.
Тестовий набір зазвичай доходить в Україну за 10 днів, повертається - за 20. Далі від моменту попадання тестового набору до лабораторії (батчі тестових наборів формуються і передаються до лабораторії по четвергах), FF робится десь за 4 тижні. Тобто, якщо не буде затримок - 2 місяці. Якщо вже тестовий набір в FTDNA, то пересилати новий не потрібно, а отже ціна $99 чи $79 (зі знижкою).
ww2 Як мені довідатись номер кита у своєму кабінеті на FTDNA?

VHB Номер кита - це число, яке Ви використовуєте, щоб зайти до свого кабінету.

Batogowski тоді краще зачекати, ну але якшо шо, то розібратись потім в результатах тесту допоможете?

VHB Бачу, що Ви вже є в кількох проектах, але не в "Українській ДНК". Якщо бажаєте долучитися до проекту "Українська ДНК", можете скористатися цією прямою ланкою:http://my.familytreedna.com/group-join.aspx?act=groupjoin...

VHB Я як адміністратор Проекту матиму доступ до Ваших даних. Якщо є у Вас збіженці (за всіма трьома тестами), які підходять для мети проекту, я буду їх запрошувати до участі. Якщо у Вас виникатимуть конкретні питання, тоді можна обговорювати їх, базуючись на конкретних даних.

ww2 Зрозумів, Володимире, запобіжний захист. Але якщо відверто, то з таких "дрібничок" складається і відношення до цієї справи, як до "зарозумної" з якої мало користі. Але у будь-якому разі, дякую за "лікбез" що до аутосомного тестування. Вірогідно, що при певних обставинах, якщо пощастить, то якийсь зиск з того можна мати

VHB Також на даний час - це начисельніший український проект, в якому нараховується 441 учасник (тільки сьогодні прилучилося двоє нових, з Вами включно).

VHB Аутосомний тест (та й інші) - це як вудочка, яку закидаєш і не знаєш наперед, що може клюнути і коли. Хіба що Ви будете активно тестувати чи заохочувати до тестування інших, цікавих Вам з точки зору генеалогії, осіб. Хоч у будь-якому випадку клювати з часом має більше і більше. Але не закинувши вудочку, Ви позбавляєте себе шансу щось і колись впіймати корисне. Але тестування, як і риболовля - це діло добровільне.

VHB Історія набуває несподіваного продовження:http://forum.genoua.name/viewtopic.php?pid=16242#p16242. Інтрига в тому, що прізвище Соколовських один раз зустрічається у дереві іншого мого аутосомного збіженця, про якого я писав вище. При більш детальному порівнянні хромосом обидвох збіженців (1 cM+), вони справді мають невелику спільну ділянку, яка не проявилась при звичайній роздільності в 5 cM+. Побачимо, як події розвиватимуться далі.

ww2 Є одне запитання. У мене є 4-юрідна сестра і родовід нашого спільного предка ми досліджуємо. Вона скептично ставиться до ДНК-генеалогії (быльш скептично, ніж я smile), якщо ми разом зробимо FF, то є вірогідність того, що ми знайдемо "ген нашого спільного предка", яким потім можна використати для пошуки родичів по цій лінії?

VHB ww2 Є велика ймовірність (з часом вона зростатиме), що Ви виявите інших спільних кузенів (вони мають з'явитись як FF збіженці к Вас обох), що допоможе легше з'ясувати родовід Вашого спільного предка.

ww2 Якщо я правильно зрозумів суть FF, то ми з нею можемо і не виявитись "збіженцями", але, якщо якась третя людина виявиться збіженцем і її і моїм, то це опосередковано буде вказувати на наш з нею кровний зв'язок саме по цьому предку, І таким чином можна буде виявити спільні гени саме цього предка.

Sergm Володю, по спільних збіженцях є один нюанс  У моїх батьків є пара спільних збіженців (з галицьких поляків) на віддалі 3-5 поколінь, але самі батьки задалеко один від одного відстоять - десь 7-8 поколінь, і їх FTDNA не ідентифікує як родичів. Я перевіряв перетин спільних ділянок батьків з такими збіженцями, він близький до 0. Припускаю, що у збіженців з кожним із моїх батьків окремий спільний предок.

VHB Sergm , у кожному випадку можна мати певні нюанси, з яким потрібно розбиратися. Але поки тести не зроблені, то це все - гадання на кавовій гущі (А що, якщо...)

ww2 Тут мова про те, чи є в тому сенс взагалі. Не хочеться вмовляти людину, а потім сказати, що нічого з того не вийшло, що лише посилить впевненість у тому, що ДНК-генеалогія - то дурниця.

Sergm Сенс є. Для початку можна зробити ФФ собі і подивитись, скільки буде збіженців  А потім зробити тест родичці і порадіти ще більшій кількості збіженців

ww2 який % вірогідності, що ми з нею будемо збіженцями (відкидаючи, звісно, ймовірність позашлюбних стосунків)?

Sergm 99%

ww2 Стоп, якщо 50% генофонду змінюється і я можу не бути збіженцем рідному брату при поганому розкладі, то для 4-юрідних, я так розумію, ця ймовірність зростає

Sergm Зростає звісно, але закон великих чисел ніхто не скасовував

ww2 Sergm - ну я ж не знаю, наскільки там великі числа, тому й питаю. Є щось популярне по FF людською мовою, щоб почитати, а то ми все "на пальцях"?

Sergm Наскільки великі? Коли не помиляюсь, йдеться про сімсот тисяч сніпів. І про понад сотню тисяч протестованих.
Статистика аутосомних співпадінь тут:
www.isogg.org/wiki/Autosomal_DNA_statistics
Autosomal DNA statistics - ISOGG Wiki
An understanding of autosomal DNA statistics is helpful when trying to understand results from an autosomal...
ISOGG.ORG
ww2 Просив-же людською мовою,  Ну, дідько з ним. Чи вірно я зрозумів, що для чотирьохюрідних кількість співпадаючих генів буде близько 3%, що в переліку на загальну кількість 700000 складає 21 тисячу?

Sergm Чотириюрідні - то Third cousins, відтак йдеться про 0.8% та 5.6 тисяч сніпів.

ww2 Сергій, а чому тоді у твоїх батьків, що є 7-8 юрідніми, як я зрозумів, не співпали сніпи? ну хоч кілька десятків повинно було бути? Чи це вже на межі "статистичної похибки"?

VHB  Якщо серйозно, то я не продаю нічого, а лише намагаюсь полегшити процес. Проте я й не ясновидець, і не можу на 100% передбачити результат вашого тестування. Тому не люблю відповідати на гіпотетичні запитання, а що якщо. Тому можу лише запропонувати загальну картину того, що очікується (індивідуальні результати часто дуже відрізняються, оскільки у кожного своя історія змішування генного матеріалу предків). Зробивши аутосомний тест (FF), ви отримаєте перелік аутосомних збіженців-кузенів. Число їхнє може сильно відрізнятися, залежно від Вашої родинної історії. Якщо у Вас слов'янські українські предки (східно-європейські). то список на даному рівні тестування українців може бути в межах 100 збіженців, зазвичай на відстані починаючи від чотириюрідних і далі. Хіба що Ви свідомо можете покращити результат, протестувавши більш близьких родичів (проте не для того, що б з'ясувати, чи Ви з ними родичі, бо Ви й так знаєте, що вони Ваші родичі, чи не так? Хіба що маєте якісь сумніви). Якщо у вас серед недавніх предків є західноєвропейці чи хтось з кузенів Ваших предків якимось чином влився в середовище ашкеназі - число збіженців може зрости до 3-4 сотень. Якщо ж у Вас в роду є прямі предки-ашкеназі - число ваших збіженців може бути від 1000 до 3000. Вказані числа - лише для вказання порядку. Проте таке кількісне збільшення збіженців не є рівносильно зростанню результативності через високий рівень ендогамності в середовищі ашкеназі. Низьке число збіженців для осіб з україськими предками - через низький рівень тестування українців. Тому. я бачу своє завдяння у збільшенні числа протестованих, для збільшення результативності (вона має бути кращою, ніж у ашкеназі, з огляду на значно нижчий рівень ендогамності українського населення).
Отримавши перелік FF-доведеться з ними розбиратись індивідуально. Хтось з них уже матиме добре розроблене власне родове дерево, у якому може бути внесений ваш спільний предок, хтось буде на рівні початківця без жодного натяку, що робити далі, і сподіватиметься, що Ви допоможете йому. Хто зна. І якщо ця загальна картина вас не захоплює і ви не бачите в цьому жодної практичної потреби, не витрачайте свого дороцінного часу і займіться чимось для вас цікавішим. Бо потрібно пам'ятати, що ДНК-генеалогія не є заміною паперовій генеалогі, а її доповненням. І на відміну від паперової генеалогії, яка може бути досить самотнім бізнесом, то ДНК-генеалогія вимагає причетності великого числа протестованих людей для своєї результативності.

ww2 Дякую за розгорнуту відповідь. Жодним чином не ставив на меті образити, просто хотів навести приклад як я сприймаю ситуацію: Популярної інформації про ДНК генеалогію - обмаль. Певні спроби копнути далі натикаються на стіну з абстрактних загальних міркувань. Заглянув на Молген - люди в суперечках доказують одне одному протилежні речі, в яких я сам нічогісінько не розумію. Будь-яке питання новачка визиває дратівливість "аксакалів": користуйся пошуком, 100 разів вже писалося, тощо. Бажання щось спитати пропадає ще до того, як з'явилось. При цьому всі бідкаються, що мало протестованих, тому й результати такі невтішні. Ну, думаю, це мабуть тому, що сам не спробував. Спробував - отримав нуль інформації. Все.
Але не зважаючи на все, що написав, все одно дякую і Вам і Сергію. Пояснили все більш-менш доступно. FF зроблю однозначно. От тільки треба розібратись як його замовити.

Batogowski Олеже, як розберешся шо до чого, то поясниш мені по нормальному

Olena Скажіть будь-ласка. а що мені може дати тест ДНК. якщо я своїх всіх пращурів знаю мінімум по 7 покоління.якщо в основному мене цікавлять ті хто жив в 18-17 сторіччя та раніше?

ww2 17 сторіччя - це 16XX роки. Навряд-чи така відстань (400 років) вкладається у 7 поколінь. Тобто Ви хочите сягнути на 13-15 поколінь і сумніваєтесь, що у цьому допоможе FF?

ww2 Ні, Сергію, якщо я нап'юся з цього болотця, то стану таким самим козенятком, як і всі інші "аксакали Днк". І пересічна людина мого козячого бекання вже не буде розуміти. 

Olena 7 коліно це мінімум середина 19 сторіччя ( губиться 2-і гілки) в основному всі інші гілки більше поколінь як раз по середину 18 та 17ст. Еге ж сумніваюсь. коли пишуть що більше 7 ми поколінь можуть бути похибки. 7 поколінь мені не потрібно . мені потрібно більше:) більше:)

ww2 Так Ви ж не будете знаходити збіженців серед Ваших пра-пра-пращурів. А будете знаходити кузенів. А в них може виявитись інформації про Ваших з ними загальних пращурів значно більше. Головне вирахувати по якій він лінії. Наприклад, якщо він по тій лінії, що у Вас обірвалась, то можете отримати від нього додаткову інформацію про цю лінію. Я вірно все пояснив? Де там мої вчителі?

Batogowski О бачиш Олеже, оце нормальна мова, дякую.

Olena Почну напевне коли стане більш розповсюджене. та ціни не так будуть кусатись. для мого бюджета 80$. рідні не зрозуміють....

Sergm "рідні не зрозуміють"
А генеалогічні вправи вони розуміють?

FazU Я встиг діда и бабцю протестувати по фф а себе по У. Коротше в результаті то не мав нічого а тепер маю пряму чоловічу лінію аж до 1716 року. Отакі справи:) А все тому що співпав по У з потрібною людиною і це стало каталізатором.

Sergm Ну, у мене по Y десь на 1300ті роки виводить  Причому мій наближенець досить впевнено себе виводить від людей, що мешкали в ті часи, відтак, і я можу вивести себе звідтам, після того, як буде виявлено ще пару-трійку наших наближенців з тим же документальним походженням, або коли я виявлю документи, що поведуть мою пряму чоловічу гілку в тому ж напрямку…

Batogowski Та зроблю колись FF полюбому треба лише гроші на це знайти, а так просто відривати їх не хочеться

FazU Расскажешь тоже. Повезло. Такого валом, практически у каждого кто тестируется.

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua

Сайт ww2

Share

2

Re: Family Finder с "нуля"

sergm пише:

Дані Вашого ФФ не видні широкому загалу користувачів.

Я их могу предоставить. Что для этого нужно сделать? Какие именно данные интересуют и в каком виде?
Ну и сразу еще один вопрос. В табличке с совпаденцами есть колонка "Shared cM"
Значения в ней, я так понимаю, и есть основанием того, что именно эти люди мне и "приписаны" как вероятные кузены.
Кстати, я могу в открытом доступе выкладывать картинки из FTDNA? Это не нарушит ни чьи принципы (мои не в счет, я готов быть "подопытным кроликом" на всеобщее благо)?

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua

Сайт ww2

Share

3

Re: Family Finder с "нуля"

Буду в эту тему сбрасывать найденную по FF информацию. Чтобы и самому не забыть и другим помочь.
С Молгена:
NMT:
вопрос чайника: есть FF внука, не будет ли "масло масляным" делать FF отца, деда?  прошу не пинать, просто не разирался в "кишках" FF...

kirroid:
я такой же чайник, но мое мнение - маслом это не будет. объясню на примере.
если есть совпадение по FF у внука, то понять по отцовской линии эта родня или по материнской будет сложно. при наличии FF отца/деда найти ответ будет намного проще и точнее. плюс, FF старших родственников может приблизить родство оппонента или вытянуть на свет новые линии, которые уже утеряны у внуков.
я своим родителям обязательно буду делать FF.

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua
Thanks: ArturVer1

Сайт ww2

Share

4

Re: Family Finder с "нуля"

f

VHB пише:

Серед найближчих Ваших збіженців є три особи, які є близькою ріднею і належать тром поколінням. Одна з цих осіб, наймолодша - є учасником Проекту. Вона вказана як 3rd Cousin - 5th Cousin, що відповідає 4-юрідним - 6-юрідним братам/сестрам за українською класифікацією зі спільним предком на рівні прапрадідів-прапрапрапрадідів. На жаль, ні Ви, ні Ваш збіженець ще не створив/завантажив своє родинне дерево для можливості порівняння і пошуку спільних предків у них.

Числа, які вказані для кожного збіженця з одиницями cM - це величина, яка вказує на сукупний розмір ділянок ДНК, що є спільними для Вас і для Вашого збіженця. Одиниця вимірювання cM  - це сантиморган або сантиморганіда (uk.wikipedia.org/wiki/Сантиморганіда). Зазвичай дві особи можуть мати декілька різновеликих спільних ділянок аутосомної ДНК на різних нестатевих хромосомах, але, зазвичай, як збіженців FTDNA показує тільки тих осіб, які мають найбільшу спільну неперервну ділянку ДНК у 10 cM завдовжки або більше.  Тому сукупна довжина спільних ділянок ДНК не завжди відображає рівень спорідненності.

Дякую за вітання.
Судячи з того, що 3 поколiння найближчих збiженцiв вказанi як кузени, то кузенами у термiнологii FTDNA (а скорiш за все i взагалi ДНК-генеалогii) вважаються як безпосередньо х-юрiднi брати-сестри, так i х-юрiднi племiнники, онуки, дядьки-тiтки, баби-дiди?
Що до завантаження дерева. Я звернув увагу, що у деяких осiб активна iконка родинного дерева i навiть переглядава дерева у збiженцiв. Чи iснуе можливiсть завантаження свого дерева з GEDCOM чи його треба вбивати "руками". Як i де це можна зробити?

Що до сМ (сантиморганiв). У деяких осiб кiлькiсть сМ бiльша, нiж у тих, що визначенi, як найближчi родичi. Я так зрозумiв, що бiльш вагомим е не сукупна кiлькiсть сМ, а довжина найдовшоi спiвпадаючоi послiдовностi? Якщо це так, то де я можу наочно побачити цi спiвпадаючi дiлянки?

Дякую за вiдповiдь smile

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua

Сайт ww2

Share

5

Re: Family Finder с "нуля"

sergm пише:

Те, що у Вас є детально пропрацьоване дерево, може бути суттєвим подарунком для Ваших співпадінців, допоможе їм відкрити невідомі їм гілочки дерев.

Якщо їм невідома та гілка, що в мене підтверджена документарною генеалогією, то як вони можуть бути впевнені, яка саме з моїх гілок є спільною?

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua

Сайт ww2

Share

6

Re: Family Finder с "нуля"

VHB пише:

У спрощеній формі переглянути співпадаючі сегменти хромосом можна у "Chromosome Browser" ("Хромосомний переглядач"), що дозволяє одночасно порівнювати до п'яти збігів. Більш детальний і багатофункціональний перегляд можна також робити на сайті gedmatch.com, але для цього потрібно завантажити туди файли зі своїми аутосомними результатами. Хоч немає гарантії, що всі Ваші збіженці з FTDNA теж завантажили свої результати до gedmatch.com, проте Ви можете там знайти нових збіженців від інших сервісів - AncestryDNA та 23andMe.

Спробував переглянути та порівняти свої результати з трьома найближчими збіженцями. З тими, що під одним прізвищем. До речы, я не знайшов де б явно було вказано родинний зв'язок між ними. Звідки інформація, що це 3 покоління?
Додав для порівняння ще 2-ох випадковим чином.
Ось що вийшло.
Відразу питання:
- Що за "сосиски" нумерується номерами з 1-22, а також остання без номеру? Є підозра, що то хромосми?
- Чому на деяких є сірі сегменти?
- Я так розумію, що кольорові сегменти - це ділянки, що співпадають у мене з вибраними персонами. Пам'ятаючи, що ділянок, що співпадаюсть, у збіженців більше, ніж одна, чому на графіку вказано лише одну ділянку для кожного збіженця? Де решта?
- Що таке "Shared Segments" і чи пов'язана ця величина з довжиною кольорових сегментів?

Post's attachments

Family Finder - Chromosome Browser.png
Family Finder - Chromosome Browser.png 111.52 kb, 8 downloads since 2014-12-23 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua
Thanks: kbg_dnepr1

Сайт ww2

Share

7

Re: Family Finder с "нуля"

Порівнюючи інформацію, що наведена на малюнку вище, на загальному ми спостерігаємо дещо інші цифри.
Вже відомі нам сМ (сантиморгани) Та Longest Block
При чому у Наталі, яка на наймолодша і відстань до якої на 1 покоління довше, цей, я так розумію найдовший блок навіть більше, ніж у її пращурів. Чим це можна пояснити? Тим не менше вона визначена як більш дальня родичка, скоріш за все тому, що загальна кількість сМ у неї менша. Ну і знов те саме питання, що у минулому повідомленні - де можна побачити решту співпадаючих сегментів? Тільки завантаживши результати у Gedmatch?

Post's attachments

Matches_.png
Matches_.png 102.62 kb, 1 downloads since 2014-12-23 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua
Thanks: kbg_dnepr1

Сайт ww2

Share

8 ( 23-12-2014 23:38:35 змінене ww2 )

Re: Family Finder с "нуля"

Хотел загрузить данные на gedmatch.com
Правильно-ли я понял, что нужно выгрузить с FTDNA 2 обведенных файла?
А потом их загружать на гедматч?
Просто файл Autosomal DNA у меня не загружается на gedmatch (пишет ошибка файла)
а вот X Chromosome загрузился без ошибок. Но этого вроде недостаточно?

Post's attachments

2014-12-23_233024.png
2014-12-23_233024.png 19.56 kb, 1 downloads since 2014-12-23 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua
Thanks: kbg_dnepr, kelme2

Сайт ww2

Share

9

Re: Family Finder с "нуля"

"Сосиски" это таки хромосомы - 22 аутосомных и одна половая, а серые участки на них - нетестируемые сегменты (напр., район перетяжек)

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: ww2, ArturVer2

Share

10 ( 24-12-2014 14:11:59 змінене ww2 )

Re: Family Finder с "нуля"

Спасибо, Катя.
Нетестируемые области, это они у всех не тетируются или у каждого конкретного человека есть области, которые по какой-то причине не считались?
Совпадающие участки на половой хромосоме (это и есть x-хромосома?) имеют какие-то особенности (преимущества), например по какой ветке совпаденец или выделены по какой-то другой причине?

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua

Сайт ww2

Share

11 ( 24-12-2014 14:35:15 змінене kbg_dnepr )

Re: Family Finder с "нуля"

Серое - это то, что не тестируется у всех. Совпадение на Х-хр. у мужчин имеет то преимущество, что сразу понятно, что оно идет по материнской лини - ведь остальные совпадения нельзя атрибутировать без тестирования кого-либо из родителей и фазирования Вашего генома.

Например, когда я сделала тест себе, то думала, что мои многочисленные совпаденцы-немцы идут со стороны отца (белорус, типа ближе к Европе). Но когда я протестировала маму-волжанку, они все оказались у нее.
Теперь в моем списке совпаденцев те из них, которые есть и у мамы, маркированы буквой "М" (речь о 23эндМи).

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: ww2, Ann2

Share

12

Re: Family Finder с "нуля"

А есть-ли какие-то особенности в зависимости от того на какой именно хромосоме совпадения? И почему они разной длины?

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua

Сайт ww2

Share

13 ( 24-12-2014 16:37:01 змінене kbg_dnepr )

Re: Family Finder с "нуля"

Потому что они разной длины wink

Человеческий геном расшифрован сравнительно недавно и продолжает расшифровываться, с этим лучше в Вики. Разные гены на разных хромосомах кодируют разные свойства - цвет глаз, волос, тип конституции, любовь/нелюбовь к кинзе и т.п.

Насколько я понимаю, для разных этносов характерны разные комбинации кусочков Много примеров в теме Юлиты на ВГД forum.vgd.ru/165/35297/0.htm?a=s … iew&o= Но вообще. конечно, нужно читать Молген - все счастье там.
Вот раздел по аутосомам forum.molgen.org/index.php/board,20.0.html
Народ там не всегда ориентируется на чайников, но добиться ответов можно

Совпадать могут много сегментов, но значимыми являются только крупные совпадения. Обычно порог устанавливают в 7 сМ, но один из молгеновских гуру Вадим Веренич как-то писал, что до 40% УПСов (участок половинного совпадения, общий сегмент) менее 10 сМ являются ложными, да и УПС в 10 сМ может означать родство в 20-40 поколении. Так что лично я мечтаю встретить совпаденца с 4-6 сегментами и 0,50-1,00% совпадения, тогда есть шанс что-то раскопать (т.е. родство на уровне 4-5-юродного). У моей тети есть такой (такая), но пока партизанит - не отзывается на приглашения в шеринг.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: ww2, ArturVer2

Share

14

Re: Family Finder с "нуля"

Вот тема по FF на Молгене forum.molgen.org/index.php/topic … cseen.html

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: ww21

Share

15

Re: Family Finder с "нуля"

Да, тему на Молгене когда-то читал. Но для того, чтобы хоть что-то понять нужн "дозреть" до определенной кондиции. Чем сейчас и занимаюсь.  Еще одна цель данной темы - это на своем примере показать путь, который прошел от полного нуля до какого-то конкретного результата. Поэтому хочу, чтобы все объяснения были в одном месте.
Ведь как ни крути, но если человек знающий начинает объяснять новичку что-либо, то он непроизвольно использует естественный для него "жаргон", который не понимает новичек. Даже в Ваших объяснениях мне не все понятно, хотя Вы очень старательно и терпеливо пытаетесь объяснить "суть предмета". На Молгене очень многие "кичаться" своими знаниями и в ответах нередко просматривается не столько желание помочь, сколько "покрасоваться"
Поэтому, я считаю, важным, чтобы переход от "сосисек" к "хромосомам" происходил у всех на глазах smile  Ну и на настоящих, а не выдуманных примерах.
Что из этого выйдет - посмотрим

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua
Thanks: kbg_dnepr1

Сайт ww2

Share

16 ( 24-12-2014 23:03:42 змінене ww2 )

Re: Family Finder с "нуля"

Добавил в первое сообщение темы дискуссию, в которой принимали участие в том числе участники форума GENEO. Данное обсуждение хотел оформить в виде FAQ, однако беседа получилась настолько целостной, что привожу ее в слегка подправленном виде, исключив только сообщения, которые не касались ДНК или могли иметь личный характер.

Это обсуждение можете просмотреть под спойлером:

+ Читати більше

olyvd От розкажіть мені, будь ласка, як для людини яка зовсім нічого не розуміє в генетиці що дасть конкретно мені генетичний тест. Батька мого вже нема в живих, обох дідів теж нема. Отже якщо робити генетичний тест, то який і що в результати я зможу довідатися.

VHB Неправильно поставлене питання. Якщо Вам нічого не треба, той тест Вам ні до чого. ДНК-генеалогія не є розв'язком для всіх можливих генеалогічних проблем. Це є потужне знаряддя, але не всесильне. І воно зовсім не підміняє звичайну паперову генеалогію. Спочатку розкажіть, що Ви не можете вирішити з допомогою традиційної генеалогії, тоді ми можемо разом подумати, чи ДНК-генеалогія може зарадити цьому якимсь чином. А короткі описи доступних генетичних тестів можна переглянути тут: https://docs.google.com/document/d/1IgT … tXb4E/edit

Sergm Рекомендую аутосомний тест. Він дозволить виявити людей, які з високою вірогідністю мають спільних предків за будь-якими лініями в межах до 5-10 поколінь. Це теоретично дає можливість виявити документально підтверджену спорідненість. Мені вдалось отримати практичну користь, а саме - з’ясувати, що серед батькових родичів багато католиків з Галичини. Враховуючи дані документальної генеалогії, я дійшов висновку, що батьки моєї прабабусі були австрійськими підданими, які під кінець ХІХ сторіччя перебрались на Поділля. Тепер шукатиму документи, які це підтвердять.

Batogowski Сергію, а можеш мені розжувати, яким саме чином тобі це вдалося. Опиши будь-ласка про це детальніше, враховуючи, м"яко кажучи, мої поверхневі знання про ДНК-генеалогію?

Sergm Коли є ряд людей, споріднених із моїм батьком на віддалі 3-5юрідної спорідненості, коли у всіх них є предки з одного регіону (Підгайці, Бучач, Чортків), коли всі ці предки були католиками, як і моя прабабця, коли предки по всіх інших батькових гілках проживали на Поділлі ще до поділів Речіпосполитої, висновки очевидні…

VHB Особисто в мене серед збіженців з'явився поляк на рівні 4-6-юрідного брата, який тримався генетично осторонь від інших. Коли я почав прощупувати його родовід, з'ясувалось, що дуже багато його чисто польських предкових ліній пов'язані з Україною, як у давні часи, так і часи недалекі - перша половина 20-го століття. І йдеться не тільки про західну Україну. Взагалі, виявилось майже по всіх його предкових лініях можна простежити предків принаймні до 17 століття, а по окремих - існують досить глибокі родовідні дерева, що сягають 13 століття і далі. Серед імен у дереві мого збіженця давніших періодів зустрічається чимала кількість імен, що є досить відомими в історії Речі Посполитої, зокрема на українських землях. Виявлений генетичний зв'язок вказує на те, що якась частка дерева цього збіженця-поляка є спільною для нас обох. Тому у мене з'явився шанс суттєво розширити своє родовідне дерево. Залишається встановити документально пропущені ланки, а це десь одне-два покоління на рівні прапрадідів. Зі свого боку мені відомо, що принаймні одна моя прабаба була полькою, що одружилася зі збіднілим українським шляхтичем, але її дівочого прізвища я ще не з'ясовував, бо більше зосереджувався на родоводі з боку батька. Тепер очікую прибуття до лабораторії тестового набору матері, що дасть можливість подвоїти шанси виявлення генетичних збіженців з її боку, трохи розсортувати вже виявлених (на материнських і батьківських). Ну й потрібно почати шукати архівні документи по предкових лініях матері. Думаю, що в якийсь момент пропущена ланка буде знайдена і наші дерева сполучаться. Якщо до генетичного тесту у мене було мало надії, що вдасться значно просунутися в пошуках предків за межі 18 століття, то тепер є деяка впевненість, що це бар'єр може бути досить легко і результативно подоланий (принаймні по окремих предкових гілках).
Зрештою, крім згаданого випадку, є ще декілька аутосомних збіженців, як окремих, так і груп, які, можливо не є такими обіцяючими як у випадку вище, але все проливають додаткове світло на мою власну генеалогію і надають додаткову інформацію, корисну для архівних пошуків. Бо більшість з цих людей не є випадковими для генеалогії і мають принаймні невеличкі власні родові дерева, що сильно допомагає в пошуку точок дотику. Тому вважаю, що в поєднанні з традиційними методами генеалогії, ДНК-генеалогія, навіть при теперішньому надзвичайно низькому рівні загального тестування, є досить результативною.

ww2 VHB Все дуже просто: "Завдяки зробленого мною тесту XXX я вийшов на людину YYY, яка надала мені інформацію про предка ZZZ, якого я не зміг знайти засобами дослідження документарної генеалогії". У кращому випадку я вислуховую розмови на кшалт Вашої з Сергієм про те, що "завдяки витраченим коштам у розмірі XXX доларів я отримав гіпотезу про те, що мій предок YYY можливо походив з роду ZZZ і якщо я витрачу ще XXXXXX доларів на тест TTT, то я можливо це доведу"

ww2 Sergm "Коли є ряд людей, споріднених із моїм батьком на віддалі 3-5юрідної спорідненості" А завдяки якому саме тесту це було доведено?

Sergm ww2, за допомогою Family Finder від FTDNA

Sergm Для того, аби знайти документи, треба знати, де їх шукати. Так склалось, що за Поділлям втрачено дуже багато архівних матеріалів. Тому не завжди можна відновити ланцюжок до ХVIII сторіччя, не кажучи вже про XVII. Але, враховуючи, що 99% мешканців Поділля XVII сторіччя було або вбито, або взято до ясиру, або вигнано на захід, або перегнано на схід, відповідно, 99% мешканців Поділля XVIІI сторіччя прийшло туди переважно із заходу, маємо шукати інформацію про предків деінде. Питання де саме. От генетика і допомагає виявити напрямок.

Batogowski І який з видів тестування потрібно замовляти для виявлення цього напрямку?

ww2 "за допомогою Family Finder від FTDNA" - це той, що аутосомний?

Batogowski і в скільки обійдеться це задоволення та як швидко?

Sergm ww2, так, аутосомний. Batogowski, $99, робиться 3-4 тижні.

Batogowski тобто за 3-4 тижні мені лише прийдуть ці "позащокові пробнічки" чи вже буде готовий результат?

VHB ww2 Власне про таку результативність я й розповідав. Завдяки тесту аутосомної ДНК Family Finder (FF, $99), я отримав майже дві сотні генетичних збіженців різної віддаленості. Серед них виявив одного кузена, який має добре розроблене дерево за усіма родовими гілками принаймі до 17 століття, а за кількома - і до 13-14. Оскільки генетичний тест вказує, що наш спільний предок віддалений від нас не далі прапрапрадідів (це десь початок-середина 19 століття) - мін мусить бути присутнім в дереві мого збіженця. Завдяки тому, що я маю досить добру ідею, в якому напрямку рухати дослідження свого дерева, я маю шанс вийти не тільки на цього спільного предка початку 19 століття, але і на його попередників, принаймі до 17 століття, а якщо пощастить - то за деякими гілками - і значно раніше. Чим не практична користь? Не кажучи про інших збіженців, які можливо не є такі обіцяючі, але кожний додає свою частку знання до загальної картини родоводу. Крім того, у міру того як число протестованих росте, росте і число збіженців. За що вже нічого додатково платити не треба. Хіба що захочете протестувати когось іншого з FF, або зацікавитесь своїм глибоким родоводом на базі тесту Y-ДНК чи мтДНК. Але то все історія для іншої ночі Шехерезади.

ww2 Погоджусь, при малому відсотку протестованих є сенс робити саме аутосомний, що збільшує вірогідність знаходження спільних предків на невеликій відстані (на відміну від Y-ДНК чи мтДНК) у сотні разів. Щоправда не дають напрямок такого збігу. Саргій (Малий), а звідки впевненість, що знайдені юіди споріднені саме з твоїм батьком (на віддалі 3-5юрідної спорідненості), а не з матір'ю? Ти робив аналогічні дослідження батьків? Саме це, я так розумію, дає впевненість у тому, що співпаденці саме з його боку?

ww2 І ще. Чи є апгрейди до FF? Чи одного дослідження достатньо? Якщо робив раніше Y-ДНК по 12 маркерам, то можна по тим зразкам зробити аутосомну?

Sergm ww2, по зразку можна дозамовляти будь-який інший тест. Відверто кажучи, я не отримав великого зиску з Y-DNA та mtDNA тестів, натомість результати FF мене задовольнили.

ww2 Аналогічно. Тому і є скептиком

VHB Згідно спостережень за результатами учасників Проекту "Українська ДНК", майже кожен з 240 учасників, хто має зроблений FF, має хоч принаймі одного збіженця на аутосомах у Проекті (за винятком Mich Glitch-а, у якого таких збіженців понад двадцять , завдяки тому, що він намагається тестувати всі свої предкові лінії). У проекті є купа учасників, які ще не робили FF, але спробую переконати принаймі частину з них це зробити найближчим часом.

ww2 То ти таки робив такі тести батькам?

Sergm І собі, і батькам. Є співпадінці у батьків, яких я не успадкував

ww2 Це як?

VHB Від батьків ми успадковуєм тільки 50% генофонду. Тому при ДНК-тестуванні варто відддавати перевагу старшим людям, з огляду більшої можливості виявити збіженців, та й зрештою люди не вічні.

ww2 Це погана новина. Тобто, якщо батько помер, то по його лінії у кращому випадку я знайду 50% співпаденців? Чи може допогти у цьому аналіз брата і матері?

VHB Так, аналіз ДНК матері дасть можливість виявити, з якого боку збіженці і збільшить їх число (за рахунок другої частини ДНК, яку Ви від неї не отримали) . Аналіз ДНК брата частково перекриє (від 0 до 100% - як пощастить) батьківську відсутню частку ДНК. Якщо Ви з братом - однояйцеві близнюки, то нічого нового з його ДНК Ви не дізнаєтесь. Є невеликий шанс, що Ваш брат успадкував інші 50% аутосомної ДНК Вашого батька, які відсутні у Вас. Але дійсність швидше за все лежить десь посередині.

VHB Отже, чим швидше Ви почнете тестуватися (і в першу чергу старші, за можливості, покоління), тим більше шансів зберегти доступну генетичну інформацію. За відсутності батьків, можна частково розширити генетичний діапазон покриття за рахунок дядьків чи тіток.

ww2 Дякую. Залишилось без відповіди питання: Якщо раніше робив Y-DNA, то матеріал підійде для аутосомного тесту? Буде він дешевшим, ніж якщо його робити "з нуля"?

ww2 " Аналіз ДНК брата частково перекриє (від 0 до 100% - як пощастить) батьківську відсутню частку ДНК." Я правильно розумію - 0%, це якщо у мене і у брата 100% співпадуть гени батька, а 100%, це якщо в нього виявляться всі відсутні у мене батьківські гени?

VHB Зразок ДНК береться один раз і зберігається тестовою компанією упродовж 25-ти років. Дозамовляти тести можна будь-коли. Хоч по-правді, трапляються деколи випадки, коли з різних причин (недостатня кількість) компанія перестраховується і просить додаткові зразки ДНК (безплатно), хоч часто ними не користується.

ww2 Тобто, якщо я робив Y-DNA, то на основі цього матеріалу можна зробити аутосомний. І це також обійдеться в ті самі 79-99 долярів?

VHB Якщо будуть сезонні святкові знижки (найближчі очікуються наприкінці цього або наступного місяця), то зазвичай вони в межах $10-20 з тесту. У мене в Проекті є правда ще $30, які я міг би використати на покриття поштових витрат на пересилку 3-х тестових наборів до України (тепер це $10 на один набір і Olga Doroshenko перша в черзі, як ініціатор цієї теми  ), але тоді треба робити замовлення через мене у Проекті, щоб я міг зробити часткову передоплату, а потім той, хто тестується, заплатить власне за тест.
Тестовий набір зазвичай доходить в Україну за 10 днів, повертається - за 20. Далі від моменту попадання тестового набору до лабораторії (батчі тестових наборів формуються і передаються до лабораторії по четвергах), FF робится десь за 4 тижні. Тобто, якщо не буде затримок - 2 місяці. Якщо вже тестовий набір в FTDNA, то пересилати новий не потрібно, а отже ціна $99 чи $79 (зі знижкою).
ww2 Як мені довідатись номер кита у своєму кабінеті на FTDNA?

VHB Номер кита - це число, яке Ви використовуєте, щоб зайти до свого кабінету.

Batogowski тоді краще зачекати, ну але якшо шо, то розібратись потім в результатах тесту допоможете?

VHB Бачу, що Ви вже є в кількох проектах, але не в "Українській ДНК". Якщо бажаєте долучитися до проекту "Українська ДНК", можете скористатися цією прямою ланкою:http://my.familytreedna.com/group-join.aspx?act=groupjoin...

VHB Я як адміністратор Проекту матиму доступ до Ваших даних. Якщо є у Вас збіженці (за всіма трьома тестами), які підходять для мети проекту, я буду їх запрошувати до участі. Якщо у Вас виникатимуть конкретні питання, тоді можна обговорювати їх, базуючись на конкретних даних.

ww2 Зрозумів, Володимире, запобіжний захист. Але якщо відверто, то з таких "дрібничок" складається і відношення до цієї справи, як до "зарозумної" з якої мало користі. Але у будь-якому разі, дякую за "лікбез" що до аутосомного тестування. Вірогідно, що при певних обставинах, якщо пощастить, то якийсь зиск з того можна мати

VHB Також на даний час - це начисельніший український проект, в якому нараховується 441 учасник (тільки сьогодні прилучилося двоє нових, з Вами включно).

VHB Аутосомний тест (та й інші) - це як вудочка, яку закидаєш і не знаєш наперед, що може клюнути і коли. Хіба що Ви будете активно тестувати чи заохочувати до тестування інших, цікавих Вам з точки зору генеалогії, осіб. Хоч у будь-якому випадку клювати з часом має більше і більше. Але не закинувши вудочку, Ви позбавляєте себе шансу щось і колись впіймати корисне. Але тестування, як і риболовля - це діло добровільне.

VHB Історія набуває несподіваного продовження:http://forum.genoua.name/viewtopic.php?pid=16242#p16242. Інтрига в тому, що прізвище Соколовських один раз зустрічається у дереві іншого мого аутосомного збіженця, про якого я писав вище. При більш детальному порівнянні хромосом обидвох збіженців (1 cM+), вони справді мають невелику спільну ділянку, яка не проявилась при звичайній роздільності в 5 cM+. Побачимо, як події розвиватимуться далі.

ww2 Є одне запитання. У мене є 4-юрідна сестра і родовід нашого спільного предка ми досліджуємо. Вона скептично ставиться до ДНК-генеалогії (быльш скептично, ніж я smile), якщо ми разом зробимо FF, то є вірогідність того, що ми знайдемо "ген нашого спільного предка", яким потім можна використати для пошуки родичів по цій лінії?

VHB ww2 Є велика ймовірність (з часом вона зростатиме), що Ви виявите інших спільних кузенів (вони мають з'явитись як FF збіженці к Вас обох), що допоможе легше з'ясувати родовід Вашого спільного предка.

ww2 Якщо я правильно зрозумів суть FF, то ми з нею можемо і не виявитись "збіженцями", але, якщо якась третя людина виявиться збіженцем і її і моїм, то це опосередковано буде вказувати на наш з нею кровний зв'язок саме по цьому предку, І таким чином можна буде виявити спільні гени саме цього предка.

Sergm Володю, по спільних збіженцях є один нюанс  У моїх батьків є пара спільних збіженців (з галицьких поляків) на віддалі 3-5 поколінь, але самі батьки задалеко один від одного відстоять - десь 7-8 поколінь, і їх FTDNA не ідентифікує як родичів. Я перевіряв перетин спільних ділянок батьків з такими збіженцями, він близький до 0. Припускаю, що у збіженців з кожним із моїх батьків окремий спільний предок.

VHB Sergm , у кожному випадку можна мати певні нюанси, з яким потрібно розбиратися. Але поки тести не зроблені, то це все - гадання на кавовій гущі (А що, якщо...)

ww2 Тут мова про те, чи є в тому сенс взагалі. Не хочеться вмовляти людину, а потім сказати, що нічого з того не вийшло, що лише посилить впевненість у тому, що ДНК-генеалогія - то дурниця.

Sergm Сенс є. Для початку можна зробити ФФ собі і подивитись, скільки буде збіженців  А потім зробити тест родичці і порадіти ще більшій кількості збіженців

ww2 який % вірогідності, що ми з нею будемо збіженцями (відкидаючи, звісно, ймовірність позашлюбних стосунків)?

Sergm 99%

ww2 Стоп, якщо 50% генофонду змінюється і я можу не бути збіженцем рідному брату при поганому розкладі, то для 4-юрідних, я так розумію, ця ймовірність зростає

Sergm Зростає звісно, але закон великих чисел ніхто не скасовував

ww2 Sergm - ну я ж не знаю, наскільки там великі числа, тому й питаю. Є щось популярне по FF людською мовою, щоб почитати, а то ми все "на пальцях"?

Sergm Наскільки великі? Коли не помиляюсь, йдеться про сімсот тисяч сніпів. І про понад сотню тисяч протестованих.
Статистика аутосомних співпадінь тут:
www.isogg.org/wiki/Autosomal_DNA_statistics
Autosomal DNA statistics - ISOGG Wiki
An understanding of autosomal DNA statistics is helpful when trying to understand results from an autosomal...
ISOGG.ORG
ww2 Просив-же людською мовою,  Ну, дідько з ним. Чи вірно я зрозумів, що для чотирьохюрідних кількість співпадаючих генів буде близько 3%, що в переліку на загальну кількість 700000 складає 21 тисячу?

Sergm Чотириюрідні - то Third cousins, відтак йдеться про 0.8% та 5.6 тисяч сніпів.

ww2 Сергій, а чому тоді у твоїх батьків, що є 7-8 юрідніми, як я зрозумів, не співпали сніпи? ну хоч кілька десятків повинно було бути? Чи це вже на межі "статистичної похибки"?

VHB  Якщо серйозно, то я не продаю нічого, а лише намагаюсь полегшити процес. Проте я й не ясновидець, і не можу на 100% передбачити результат вашого тестування. Тому не люблю відповідати на гіпотетичні запитання, а що якщо. Тому можу лише запропонувати загальну картину того, що очікується (індивідуальні результати часто дуже відрізняються, оскільки у кожного своя історія змішування генного матеріалу предків). Зробивши аутосомний тест (FF), ви отримаєте перелік аутосомних збіженців-кузенів. Число їхнє може сильно відрізнятися, залежно від Вашої родинної історії. Якщо у Вас слов'янські українські предки (східно-європейські). то список на даному рівні тестування українців може бути в межах 100 збіженців, зазвичай на відстані починаючи від чотириюрідних і далі. Хіба що Ви свідомо можете покращити результат, протестувавши більш близьких родичів (проте не для того, що б з'ясувати, чи Ви з ними родичі, бо Ви й так знаєте, що вони Ваші родичі, чи не так? Хіба що маєте якісь сумніви). Якщо у вас серед недавніх предків є західноєвропейці чи хтось з кузенів Ваших предків якимось чином влився в середовище ашкеназі - число збіженців може зрости до 3-4 сотень. Якщо ж у Вас в роду є прямі предки-ашкеназі - число ваших збіженців може бути від 1000 до 3000. Вказані числа - лише для вказання порядку. Проте таке кількісне збільшення збіженців не є рівносильно зростанню результативності через високий рівень ендогамності в середовищі ашкеназі. Низьке число збіженців для осіб з україськими предками - через низький рівень тестування українців. Тому. я бачу своє завдяння у збільшенні числа протестованих, для збільшення результативності (вона має бути кращою, ніж у ашкеназі, з огляду на значно нижчий рівень ендогамності українського населення).
Отримавши перелік FF-доведеться з ними розбиратись індивідуально. Хтось з них уже матиме добре розроблене власне родове дерево, у якому може бути внесений ваш спільний предок, хтось буде на рівні початківця без жодного натяку, що робити далі, і сподіватиметься, що Ви допоможете йому. Хто зна. І якщо ця загальна картина вас не захоплює і ви не бачите в цьому жодної практичної потреби, не витрачайте свого дороцінного часу і займіться чимось для вас цікавішим. Бо потрібно пам'ятати, що ДНК-генеалогія не є заміною паперовій генеалогі, а її доповненням. І на відміну від паперової генеалогії, яка може бути досить самотнім бізнесом, то ДНК-генеалогія вимагає причетності великого числа протестованих людей для своєї результативності.

ww2 Дякую за розгорнуту відповідь. Жодним чином не ставив на меті образити, просто хотів навести приклад як я сприймаю ситуацію: Популярної інформації про ДНК генеалогію - обмаль. Певні спроби копнути далі натикаються на стіну з абстрактних загальних міркувань. Заглянув на Молген - люди в суперечках доказують одне одному протилежні речі, в яких я сам нічогісінько не розумію. Будь-яке питання новачка визиває дратівливість "аксакалів": користуйся пошуком, 100 разів вже писалося, тощо. Бажання щось спитати пропадає ще до того, як з'явилось. При цьому всі бідкаються, що мало протестованих, тому й результати такі невтішні. Ну, думаю, це мабуть тому, що сам не спробував. Спробував - отримав нуль інформації. Все.
Але не зважаючи на все, що написав, все одно дякую і Вам і Сергію. Пояснили все більш-менш доступно. FF зроблю однозначно. От тільки треба розібратись як його замовити.

Batogowski Олеже, як розберешся шо до чого, то поясниш мені по нормальному

Olena Скажіть будь-ласка. а що мені може дати тест ДНК. якщо я своїх всіх пращурів знаю мінімум по 7 покоління.якщо в основному мене цікавлять ті хто жив в 18-17 сторіччя та раніше?

ww2 17 сторіччя - це 16XX роки. Навряд-чи така відстань (400 років) вкладається у 7 поколінь. Тобто Ви хочите сягнути на 13-15 поколінь і сумніваєтесь, що у цьому допоможе FF?

ww2 Ні, Сергію, якщо я нап'юся з цього болотця, то стану таким самим козенятком, як і всі інші "аксакали Днк". І пересічна людина мого козячого бекання вже не буде розуміти. 

Olena 7 коліно це мінімум середина 19 сторіччя ( губиться 2-і гілки) в основному всі інші гілки більше поколінь як раз по середину 18 та 17ст. Еге ж сумніваюсь. коли пишуть що більше 7 ми поколінь можуть бути похибки. 7 поколінь мені не потрібно . мені потрібно більше:) більше:)

ww2 Так Ви ж не будете знаходити збіженців серед Ваших пра-пра-пращурів. А будете знаходити кузенів. А в них може виявитись інформації про Ваших з ними загальних пращурів значно більше. Головне вирахувати по якій він лінії. Наприклад, якщо він по тій лінії, що у Вас обірвалась, то можете отримати від нього додаткову інформацію про цю лінію. Я вірно все пояснив? Де там мої вчителі?

Batogowski О бачиш Олеже, оце нормальна мова, дякую.

Olena Почну напевне коли стане більш розповсюджене. та ціни не так будуть кусатись. для мого бюджета 80$. рідні не зрозуміють....

Sergm "рідні не зрозуміють"
А генеалогічні вправи вони розуміють?

FazU Я встиг діда и бабцю протестувати по фф а себе по У. Коротше в результаті то не мав нічого а тепер маю пряму чоловічу лінію аж до 1716 року. Отакі справи:) А все тому що співпав по У з потрібною людиною і це стало каталізатором.

Sergm Ну, у мене по Y десь на 1300ті роки виводить  Причому мій наближенець досить впевнено себе виводить від людей, що мешкали в ті часи, відтак, і я можу вивести себе звідтам, після того, як буде виявлено ще пару-трійку наших наближенців з тим же документальним походженням, або коли я виявлю документи, що поведуть мою пряму чоловічу гілку в тому ж напрямку…

Batogowski Та зроблю колись FF полюбому треба лише гроші на це знайти, а так просто відривати їх не хочеться

FazU Расскажешь тоже. Повезло. Такого валом, практически у каждого кто тестируется.

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua
Thanks: kbg_dnepr1

Сайт ww2

Share

17

Re: Family Finder с "нуля"

Итак, подведем промежуточный итог по результаты сделанного теста  FAMILY FINDER от FTDNA в силу полученных мной поверхностных знаний и подсказок более опытных коллег?

Количество потенциальных 3-5 юродных "совпаденцев" - 2 человека (это могут быть как кузены одного со мной поколения, так и отличающиеся на 1-2 поколения)
Количество потенциальных 4-6 юродных "совпаденцев" - 9 человек (с той-же оговоркой)

Если все полученные благодаря тесту сведения перевести на рельсы традиционной генеалогии, то что мы имеем в результате?
Ниже приведена круговая диаграмма, построенная от меня (в центре). В верхней части - предки по отцу, в нижней - по матери. Если учесть степень родства совпаденцев, то наш общий предок с 2-мя самыми близкими совпаденцами находится в кольце между красным и синим кругами. Для остальных 9 человек общий предок находится в кольце на одно поколение дольше от центра.
Ну или другими словами на этой круговой диаграмме с определенной долей вероятности находятся общие мои с совпаденцами предки.
Если это действительно так, то совсем не плохо: в случае, когда этот предок мной уже был найден, и совпаденцы подтвердят его наличие у себя, то этот факт подтвердит правильность моего поиска и то, что никто по этой ветке не ходил "налево". При хорошем раскладе я смогу продлить эту ветку (при наличии у совпаденца дольшего количества информации, чем у меня) или наоборот помочь такой информацией.
Если этот общий предок окажется тем, кто у меня пока не определен (а это пустые ячейки), то при хорошем раскладе я узнаю этого предка или направлении его поиска, при худшем - возможно получу какую-нибудь неизвестную мне информацию, которое укажет направление поиска. При самом плохом - останусь при своих.
Не так уж плохо, нужно заметить smile

Post's attachments

Круговая_geneo.png
Круговая_geneo.png 84.67 kb, 79 downloads since 2014-12-24 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua

Сайт ww2

Share

18

Re: Family Finder с "нуля"

А вот картинка мне больше всего нравится!!! :-)

Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Thanks: ww21

Share

19 ( 25-12-2014 12:49:27 змінене kbg_dnepr )

Re: Family Finder с "нуля"

Что-то я не нашла в Ваших предыдущих постах - пардон, если это невнимательность - количество и размеры сегментов с Вашими кузенами. Напишете еще раз?

Ага. вижу, что с тройкой однофамильцев у Вас совпадают 10, 15 и 8 сегментов, с 4-м человеком 8, но порог указан очень низкий - 5 сМ. А какой величины самый большой УПС? - вот это самый главный вопрос. Вроде в тройке с двоими побольше, а с третьим и с четвертым поменьше.

Тройка оценивается как 3-5-юродная? Знаете ли Вы все Ваши фамилии в 4-6 поколении?

Олег, а эту чудную круговую диаграмму Ва "Drevo report"  ведь строит, правильно? Чудная картинка!!

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: FindMyRoots1

Share

20 ( 25-12-2014 16:59:44 змінене ww2 )

Re: Family Finder с "нуля"

kbg_dnepr пише:

Что-то я не нашла в Ваших предыдущих постах - пардон, если это невнимательность - количество и размеры сегментов с Вашими кузенами. Напишете еще раз?

Ага. вижу, что с тройкой однофамильцев у Вас совпадают 10, 15 и 8 сегментов, с 4-м человеком 8, но порог указан очень низкий - 5 сМ. А какой величины самый большой УПС? - вот это самый главный вопрос. Вроде в тройке с двоими побольше, а с третьим и с четвертым поменьше.

Тройка оценивается как 3-5-юродная? Знаете ли Вы все Ваши фамилии в 4-6 поколении?

Олег, а эту чудную круговую диаграмму Ва "Drevo report"  ведь строит, правильно? Чудная картинка!!

У трех ближайших 24-25 сМ самый длинный сегмент (почему-то у того, кто на поколение дальше даже на несколько десятых этот сегмент длиннее), просто когда снимал картинку, не знал, что можно менять размер отсекаемых сегментов, а 5 сМ стояли по умолчанию. Вчера обнаружил эту возможность и с удовольствием менял это значение. Уменьшив до 3+сМ обнаружил и другие сегменты.

Да, я знаю почти все фамилии (выделил на круговой предков, которые попадают в эти поколения). Но не уверен, что их знает совпаденец, которому написал письмо. Вернее в информации о предках у нее есть перечень фамилий с указанными нас.пунктами. Судя из расположения этих нп (Фастовский р-н Киевской обл и Черкасская обл.), то общий предок находится в нижней части моей круговой диаграммы. Ну или с меньшей долей вероятности - в "зеленом секторе". В этих 3-х секторах (кроме синего - это Черниговская губерния),  предки заполнены на 100%

Да, диаграмму печатал в своей программе. Для таких исследований она очень удобна smile

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua

Сайт ww2

Share

21

Re: Family Finder с "нуля"

Сегмент 24-25 сМ, как мне кажется, дает шанс отследить родство на уровне 4-5-юродного. Если у детей сегменты больше, чем у родителей - это как раз и свидетельствует о ложности таких бОльших сегментов: т.е. я унаследовала от моей мамы ее кусочек, и если мой сегмент больше маминого, то лишнее - это случайное совпадение.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

22 ( 25-12-2014 21:48:09 змінене ww2 )

Re: Family Finder с "нуля"

Главное, чтобы этот 24 сМ сегмент не был совпадением smile
А вообще, статистика по совпаденцам такова (по самым длинным сегментам):
- 4 человека - больше 20 сМ (из них трое - родственники и совпадающий сегмент в одном и том же месте), у четвертого совпадение на другой хромосоме.
- 11 человек - между 10сМ и 15сМ
- 13 человек - между 9 и 10 сМ

Кстати, у одного из совпаденцев (самый длинный сегмент 9,97) общее кол-во значащих сегментов аж 62,59, то есть намного больше, чем у тех, кто определен мне в 3-5-юродные. Что это может значить?

Совпадать могут много сегментов, но значимыми являются только крупные совпадения. Обычно порог устанавливают в 7 сМ, но один из молгеновских гуру Вадим Веренич как-то писал, что до 40% УПСов (участок половинного совпадения, общий сегмент) менее 10 сМ являются ложными, да и УПС в 10 сМ может означать родство в 20-40 поколении. Так что лично я мечтаю встретить совпаденца с 4-6 сегментами и 0,50-1,00% совпадения, тогда есть шанс что-то раскопать (т.е. родство на уровне 4-5-юродного). У моей тети есть такой (такая), но пока партизанит - не отзывается на приглашения в шеринг.

Катя, переведите что значит "0,50-1,00% совпадения", пожалуйста

Если у детей сегменты больше, чем у родителей - это как раз и свидетельствует о ложности таких бОльших сегментов: т.е. я унаследовала от моей мамы ее кусочек, и если мой сегмент больше маминого, то лишнее - это случайное совпадение.

Т.е. хромосомы не обладают "генетической памятью" и данный лишний кусочек не может быть восстановленым кусочком более ранних предков?

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua

Сайт ww2

Share

23 ( 26-12-2014 08:57:33 змінене kbg_dnepr )

Re: Family Finder с "нуля"

По моим представлениям, хромосомы (собственно, гены) - это кубики, которые мы наследуем от родителей, строго по 50% от мамы и папы. Они от своих мамы и папы тоже унаследовали строго по 50%, но вот что я и другие мои братья-сестры выберут из этого набора, определяется исключительно случаем. Конечно, есть еще доминантные и рецессивные гены - мы все в школе учили (ну или потом читали) про эксперименты Менделя с горохом (можно прочитать в Вики).

Т.е. если мама наполовину немка и наполовину русская, а отец наполовину украинец и наполовину поляк, то один ребенок может "выбрать" из маминого набора больше немецких и меньше русских кусочков хромосом, из папиного больше украинских и меньше польских, а другой ребенок больше русских и польских, чем немецких и украинских - поэтому геномы братьев и сестер не совпадают полностью (только у однояйцевых близнецов).

В общем, я про то, что памяти тут нет, есть только комбинаторика. Поэтому так важно протестировать родителей - сразу отпадает куча мелких "шансов". А вот вероятность того, что большой сегмент окажется случайным совпадением, значительно меньше, и тем меньше. чем сегмент больше.

Что касается процента совпадения, то это цифры, которые указывает в списке совпаденцев 23эндМи - пардон, я не знаю, как он организован на ФТДНА. У меня с мамой - 50% на 23 сегм. (т.е. большие куски на всех хр.), с тетей по отцу - ок. 28% (46 сегм., т.е. кусочки уже поменьше), с кузеном по матери - 11% на 30 сегм., с самым близким совпаденцем (совпаденкой, она оценивается как 4-5-юродная) - 0,51%, 4 сегм.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: ArturVer1

Share

24

Re: Family Finder с "нуля"

Я имею в виду как проценты перевести в сМ. Чтобы мы говорили в одной системе координат

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua

Сайт ww2

Share

25

Re: Family Finder с "нуля"

21 сМ на 2 сегм. дает 0,29% общности
8 сМ это обычно 0,11%

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: ww2, FindMyRoots2

Share

26

Re: Family Finder с "нуля"

kbg_dnepr пише:

21 сМ на 2 сегм. дает 0,29% общности
8 сМ это обычно 0,11%

Да, спасибо. Я уже нашел. Вернее мне давал ссылку Сергей, но я тогда еще до этого "не дозрел"
www.isogg.org/wiki/Autosomal_DNA_statistics

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua

Сайт ww2

Share

27 ( 27-12-2014 01:28:40 змінене ww2 )

Re: Family Finder с "нуля"

Вчера произошла у меня преинтересная "находка"
Смотрю я свой список "совпаденцев" и среди разных шведов-канадцев на шестом десятке персон попадается мне знакомая фамилия - Дидык. Таких у меня в предках нет, но в "моих" двух населенных пунктах фамилия ну очень распространенная.
У совпаденца самый длинный сегмент 8,75 сМ, всего 30 сМ
Смотрю, у совпаденца в профиле есть дерево, открываю его и где-то на 4-5 поколении вижу брак по прямой мужской линии Дидыка и Наконечной. А Наконечные - это мои прямые предки.
Можете представить мое состояние. smile
Пишу сразу Владимиру (совпаденцу) с уточняющими вопросами, а сам быстро начинаю поднимать свои записи и искать эту связь или какое-то событие, которые однозначно-бы идентифицировало хоть какую-нибудь персону из дерева Владимира. Ни в ревизиях, ни в метриках не нахожу ничего подходящего.
Тем временем мне Владимир отвечает, что его Дидыки и Наконечные с Галиции (мои в Васильковском уезде).
Облом полный! Не скажу, что Дидык и Наконечный фамилии редкие, но не Коваленко или Клименко, которые есть в любом селе smile Да еще и у совпаденца такое сочетание.
Но это еще не конец.
Он находит в моем дереве Федора Синельникова (около 1800 гр), а у него есть Федор Сидельник, тоже приблизительно этих годов.
И у него и у меня дата приблизительная по возрасту дочерей (у меня 1827 гр, у него 1834 гр). Правда он не указал населенный пункт, жду от него письма.
Но и это еще не конец. По материнской линии у него есть Левинские. У меня они тоже есть в прямых предках. Конечно, Левинские - фамилия распространенная, шанс небольшой, но все-таки не зря он с таким набором знакомых фамилий попал в совпаденцы! Где-то должно "сработать".
Ну и "вишенка" все этой ситуации - у него в предках есть Стрельбицкие smile

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua

Сайт ww2

Share

28 ( 27-12-2014 16:14:25 змінене kbg_dnepr )

Re: Family Finder с "нуля"

Ждем новогодних чудес!

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

29

Re: Family Finder с "нуля"

sergm пише:
ww2 пише:

Итак, подведем промежуточный итог по результаты сделанного теста  FAMILY FINDER от FTDNA в силу полученных мной поверхностных знаний и подсказок более опытных коллег?
-----
Не так уж плохо, нужно заметить smile

Бінго

Телятко тягли-тягли до супу — вуха відірвали, потім відтягали-відтягали від супу — хвіст відірвали.

У кожному жарті є частка жарту.
-------------------------------------
Боднар - Красій - Гринишин - Герасимов - Воловодюк - Поліщук - Бас - Романовський - Денисевич - Троїцький
R-YP591|HV1a2 - Проект "Українська ДНК"

Сайт VHB

Share

30

Re: Family Finder с "нуля"

Те, що це є зайнятним, не заперечую. Тим не менше, поки що реальних результатів всеж-таки немає.
"Співпаденці" чомусь просто не відповідають. Навіть не розумію такого підходу з їхнього боку - витратитись на тести, розмістити свої результати, а потім просто ігнорувати будь-яку переписку.
Але, не заперечую, що може "вистрилити" у будь який момент. Головне "закинути вудку".

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua

Сайт ww2

Share

31

Re: Family Finder с "нуля"

Мені здається, що з ДНК-тестуванням як з генеалогією взагалі: треба тренувати терпіння. Деякі мої збіженці відгукуються на запрошення через місяці, а то й роки. Це можна зрозуміти: якщо хтось протестувався рік-два-три тому, то не факт, що він весь цей час, як я, кожного дня перевіряє скриньку, чи не відгукнувся хтось. Взнав, що хотів - або не взнав, що хотів, та й забув про тест.
Ще для мене 100 доларів - бозна які гроші, а хтось до цього може ставитися, як до квитка у кино: подвився та й викинув.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: ww2, ArturVer2

Share

32

Re: Family Finder с "нуля"

А пока только такой вот результат: Мои последние опыты с ДНК-генеалогией не могли не сказаться на DrevoReport
Необходимость разместить свое дерево на familytreedna в латинице добавила в мою программу возможность транслитерации данных.
Т.е. транслитерируем имена и населенные пункты, выгружаем в GEDCOM, а далее загружаем на familytreedna
В фамильный список добавил Место рождения, чтобы выгрузить все фамилии из базы Древа жизни с населенными пунктами, как это практикуется на familytreedna

Сообщение о новой версии и ссылка на скачивание программы: forum.genoua.name/viewtopic.php?pid=20993#p20993

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua

Сайт ww2

Share

33

Re: Family Finder с "нуля"

kbg_dnepr пише:

Мені здається, що з ДНК-тестуванням як з генеалогією взагалі: треба тренувати терпіння. Деякі мої збіженці відгукуються на запрошення через місяці, а то й роки. Це можна зрозуміти: якщо хтось протестувався рік-два-три тому, то не факт, що він весь цей час, як я, кожного дня перевіряє скриньку, чи не відгукнувся хтось. Взнав, що хотів - або не взнав, що хотів, та й забув про тест.
Ще для мене 100 доларів - бозна які гроші, а хтось до цього може ставитися, як до квитка у кино: подвився та й викинув.

А история с тем, что мне не ответила ближайший совпаденец приняла неожиданный поворот:
Проверял свою почту с ББ (настольного компьютера), начал просматривать папку "Спам", в которую обычно "почтовик" переносит подозрительные письма и обнаружил в ней 2 письма от Натальи - именно той "совпаденки", которой писал, и которая, как я подумал, мне не ответила. Причем в своем письме она просила меня обязательно ей ответить. Отсюда первый вывод - проверяйте обязательно папку "Спам", не чисттте ее автоматом. Бывают и такие случаи. Было-бы обидно потерять такую информацию. Да и человек недоумевал бы в свою очередь от того, что ему не ответили.
Ну и само письмо (вторая новость) несло в себе дерево указанной Натальи по интересующему меня направлению. Сразу скажу, что хоть какого-то намека в каком направлении искать я пока не получил. Но обратило внимание следующее. Как я уже говорил, у меня в сравнеии попали 3 человека с одинаковой фамилией и у всех них со мной совпадает один и тот-же участок около 25сМ. Как и предполагалось, они действительно оказались родственниками. НО. Наталья протестировала себя, а так же своих родителей. И здесь вопрос - по идее отец и мать одной персоны не являются кровными родственниками. Но здесь совпадение по одной и той-же хромосоме в одном и том же месте. Что это? Получается ее родители или все-таки являются между собой кузенами или это какая-то область, которая может присутствовать у нескольких людей, не связанных между собой родством (я на Молгене читал, что такие участки встречаются. По идее, они могут быть кузенами,так как корни, похоже, идут из одного населенного пункта (к сожалению, у Натальи дерево очень "короткое" и об этом нельзя сказать наверняка. Хотя с другой стороны, одна из фамилий в данном населенном пункте достаточно "молодая", т.е. на середину 19 века в нас.пункте отсутствует.
Что мне подскажут более опытные товарищи?

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua

Сайт ww2

Share

34

Re: Family Finder с "нуля"

Создать тему по фамилии - глядишь, со временем что-то прояснится.
А варианты возможны оба - родственники из одного нас. п. и общий типичный участок

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: ww21

Share

35

Re: Family Finder с "нуля"

Раскажите подробнее, пожалуйста, об  "общем типичном участке". Как часто он встречается?

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua

Сайт ww2

Share