176

Re: Пошук репресованих - загальні питання

litar Л пише:

katyapevnaya2017,
В архиве нет дела на раскулаченных (его и не могло быть) или списки не сохранились?
"Дали 10 лет"  - формулировка какая?


Я писала в сумской архив,что из криминального дела стало ясно,что дед был раскулачен и спрашивала есть ли у них какие то списки или документы по раскулаченным,ответ отрицательный

В деле приговор к 10 годам ИТЛ

Share

177

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Информация (копирование, справки) по репрессированным как в России так и в Украине предоставляются бесплатно.

Share

178

Re: Пошук репресованих - загальні питання

katyapevnaya2017,
Уточните - его нет в списках или списки не сохранились.
Чтоб я не повторялась почитайте здесь
http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 05#p146105
и
http://forum.genoua.name/viewtopic.php?pid=24327#p24327

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.
Thanks: О.І., Алена2

Share

179

Re: Пошук репресованих - загальні питання

о и пише:

Информация (копирование, справки) по репрессированным как в России так и в Украине предоставляются бесплатно.

Справку мне предоставили бесплатно,но я не лично присутствовала в архиве,по почте заказывала

Share

180

Re: Пошук репресованих - загальні питання

litar Л пише:



Спасибо,почитаю
Мне архив дал ответ,что просто нет данных и все.наверно надо как то по другому еще раз запрос сделать

Share

181

Re: Пошук репресованих - загальні питання

litar Л

В деле от 1937 года имеется справка из протокола заседания райтройки по отбору кулацких семей от 1933 года,вот я и хочу еще документы по этой теме получит

Thanks: litar Л1

Share

182

Re: Пошук репресованих - загальні питання

katyapevnaya2017,
1. Кулак - не значит раскулаченный, внимательно почитайте посты по ссылке.
2. В каком н.п. он жил в 1933 г. и 1937? Как я понимаю, семью не высылали.
3. Отбор кулацких семей для чего?
     Кроме архива, по кулакам, можно сделать запросы в СБУ и МВД.
И еще, нужно помнить, что в делах репрессированных много "липы", связанной с обвинением. Приезжал человек в село и брал нужные "показания" у сельчан и в с/с.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.
Thanks: SV17, О.І., luvi3

Share

183

Re: Пошук репресованих - загальні питання

litar Л пише:

katyapevnaya2017,
1. Кулак - не значит раскулаченный, внимательно почитайте посты по ссылке.
2. В каком н.п. он жил в 1933 г. и 1937? Как я понимаю, семью не высылали.
3. Отбор кулацких семей для чего?
     Кроме архива, по кулакам, можно сделать запросы в СБУ и МВД.
И еще, нужно помнить, что в делах репрессированных много "липы", связанной с обвинением. Приезжал человек в село и брал нужные "показания" у сельчан и в с/с.


Он жил п.Черци Недригайловский район
Они скрылись от выссылки а в 1937 году арестовали по другому делу

Share

184

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Магадан: данные о репрессированных сжигают
https://www.sibreal.org/a/29279055.html

На основании межведомственного приказа 2014 года в России уничтожают единственные архивы с данными репрессированных в СССР. Об этом сообщил директор Музея истории ГУЛАГа Роман Романов главе президентского Совета по правам человека Михаилу Федотову.

Уничтожение карточек означает полное удаление информации о нахождении осужденных в системе ГУЛАГа, заявил Федотов. По мнению сотрудников Центра документации Музея истории ГУЛАГа, это приведет к катастрофическим последствиям для изучения истории лагерей и получения данных о жертвах репрессий. Первым о практике уничтожения карточек узнал исследователь Сергей Прудовский во время поисков информации о репрессированном крестьянине Федоре Чазове, который был осужден на пять лет лагерей и выслан в Магаданскую область. Он запросил информацию в УМВД по Магаданской области, ему ответили, что личное дело заключенного уничтожили еще в 1955 году согласно приказу тех лет. "При этом выяснилось, что архивная учетная карточка тоже была уничтожена", – цитирует Прудовского "Коммерсант". – На вопрос, на каком основании, начальник инфоцентра УМВД по Магаданской области Михаил Серегин сообщил, что есть межведомственный приказ под грифом "для служебного пользования" от 2014 года "Об утверждении наставления по ведению и использованию централизованных оперативно-справочных, криминалистических и разыскных учетов, формируемых на базе органов внутренних дел РФ". Приказ подписан МВД, Минюстом, МЧС, Минобороны, ФСБ, ФСКН, ФТС, ФСО, СВР, а также Генпрокуратурой и Государственной фельдъегерской службой".

СР в мобильном
СР в Инстаграме
СР на Фейсбуке
По словам Прудовского, информация, куда был отправлен приговоренный к лагерям, выжил ли, переводился ли из одного лагеря в другой, есть только в учетных карточках, хранящихся в МВД. Количество осужденных в годы советских репрессий точно до сих пор неизвестно. По подсчетам международного общества "Мемориал", общее число репрессированных может достигать 12 млн человек. Члены общества до сих пор делают неожиданные открытия на основании архивных записей.

Во многих СМИ приказ от 2014 года поспешили назвать секретным. Однако специалисты комментируют происходящее так:

– Приказ не секретный, а ДСП, что естественно для уголовной системы. То есть, никто специально не уничтожает документы именно о репрессиях. – говорит директор Государственного архива Томской области Анастасия Караваева, – Идет плановое списание всех документов, возможно где-то и с задержкой сроков. И тут уже другой вопрос – государство ДОЛЖНО (это я так считаю, возможно и другие) максимально сохранить персональную информацию именно по репрессированным и воевавшим в Великой отечественной войне (карточки призыва в военкоматах тоже ведь не постоянного хранения). А значит нужно ставить вопрос о прекращении списания именно этих материалов, их выявлению (не хранить же заодно карточки обычных бандитов), возможно, оцифровке. А сама работа по выявлению, и место для хранения, и оцифровка – это деньги и кадры. И вот об этом стоит говорить обязательно, показывая ценность именно таких материалов, потому что больше информации о погибших в репрессиях и в войне нигде не найти.

Карпенко, Даниленко, Пікуль, Бортник -  Чернігівська губ
Таргоній, Шамбір, Кріштопець, Дедух - Рівенський уезд
Селезнев, Свістов, Шерстняков, Сіденко
Ведмідь(Медведєв), Пріходченко, Котенко, Сахненко, Адешелідзе

Share

185

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Всем здравствуйте та здоровенькі були. Кому треба знайти раскулачених або репресованих, звертайтесь в архів СБУ. Якщо в них якісь документів нема, вони самі пересилають туди, де вони є.Відкривайте   (https://ssu.gov.ua/ua/pages/98), там є перечень питань, які вам потрібні та зразок форми, яку треба заповнити та відіслати на ім,я Когут. Я чекала відповіді біля місяця. Перед цим прийшло підтверженя  про отримання заяви. Мені переслали листа та 56 файлів  з діла мого родича. Я більш шукала фото, а там все - і допроси і ім,я того, хто на нього написав донос  та багато іншого. Но я мала відомості, коли його заарештували і звідкіля.  Це прискорило розшук. Якщо потрібен зразок запиту, я можу його вислати. Звертайтесь. Успіху

Share

186 ( 13-08-2018 16:32:48 змінене Relic hunter )

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Назріло чергове питання, що поки не має відповіді.
Отже, 1940 або 1944 р. Колишнє Герцогство Буковина. Самий фронтир (Новоселицький р-н).
Вводна: розкуркулено особу зі стану селян-одноосібників, середняків.
Навряд чи з прямої гілки, оскільки прадіда в 1944 призвали. Але є його вітчим, Харлампій Боар, зі стану agricultor - фермер. Погодьтеся, їх розкуркулювати мабуть веселіше ніж țăran - селян.

Питання: де шукати цю інформацію? Теж в галузевому архіві СБУ? І чи допоможе оця, вся (!), наявна інформація?
Дякую.

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

187

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Підкажіть, будь ласка, куди звернутись аби перевірити сімейну "легенду". Нібито брат моєї бабусі, Фесенко Іван Іванович, (скоріш за все народжений як і бабуся в с. Писаревщина Диканського району Полтавської області) невдовзі після смерті Кірова в при двох інших хлопцях сказав "Краще б Сталіна вбили замість Кірова". Як наслідок - був заарештований. Додому не повернувся. Більше про нього нічого не знаю. Дякую!

Multi multa nemo omnia novit.
Єрофеєнко(Ерофеенко)\Кришталь(Крышталь,Крешталь)\Малашенко\Мелащенко\Фесенко(Хвесенко)\Щедрин
Thanks: Алена1

188

Re: Пошук репресованих - загальні питання

AleksML, напишите запрос в Государственный архив Полтавской области forum.genoua.name/viewtopic.php?id=341 и СБУ  https://ssu.gov.ua/ua/pages/146 .

Thanks: litar Л, AleksML2

Share

189

Re: Пошук репресованих - загальні питання

В Полтаве все в СБУ.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

190

Re: Пошук репресованих - загальні питання

В Полтавському архіві нічого не знайдеш. Я робила запит і дзвонила. В них за 17... роки. СБУ біільш доречно.Тільки треба писати по формі, вона є на сайті СБУ. Скачувати не обов,язково, писати по формі. Чекати днів 20. А якщо в них нема, перекинуть куди слід

Share

191 ( 27-09-2018 09:45:33 змінене AleksML )

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Хочу спробувати написати, роздрукувати, сфотографувати й відправити електронною поштою. Тільки ось я про нього мало знаю. По самій формі - так підійде? Щось ще можете порадити? Дякую.

Я ... прошу
надати відомості про брата моєї бабусі Фесенко Івана Івановича, рік народження
невідомий, місце народження с. Писарівщина Диканського р-ну Полтавської
області, був репресований приблизно в 1935 році. Відомостей про його подальшу долю не маю.

Multi multa nemo omnia novit.
Єрофеєнко(Ерофеенко)\Кришталь(Крышталь,Крешталь)\Малашенко\Мелащенко\Фесенко(Хвесенко)\Щедрин
Thanks: О.І.1

192

Re: Пошук репресованих - загальні питання

спасибо, всем за тему и посты, решился сделать электронный запрос в СБУ и получил бесплатный ответ на более чем 200 страниц дела двоюродного прадеда, получил ценную информацию об общих предках.

Share

193

Re: Пошук репресованих - загальні питання

interstep пише:

спасибо, всем за тему и посты, решился сделать электронный запрос в СБУ и получил бесплатный ответ на более чем 200 страниц дела двоюродного прадеда, получил ценную информацию об общих предках.

Скільки часу знадобилося архіву СБУ, щоб підготувати і відправити Вам копії архівної справи?

Share

194 ( 28-10-2018 12:06:03 змінене interstep )

Re: Пошук репресованих - загальні питання

LG 775 пише:

Скільки часу знадобилося архіву СБУ, щоб підготувати і відправити Вам копії архівної справи?

ровно месяц и это при том что запрос делал в центральное сбу, а дело находилось в херсонском сбу,
я также не указывал что у нас нет прямой родственной связи специально, так как документов о родстве нет

Thanks: LG 7751

Share

195

Re: Пошук репресованих - загальні питання

я также не указывал что у нас нет прямой родственной связи специально, так как документов о родстве нет

Подтверждать родство теперь не обязательно, достаточно написать "родственник". Знакомясь с делом дв. деда в нашем СБУ , там же написала запрос на деда своей подруги и через месяц получила ответ.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.
Thanks: interstep, luvi2

Share

196

Re: Пошук репресованих - загальні питання

странно если сбу всем подряд раздает чужие дела, скорее важен их срок давности

Share

197

Re: Пошук репресованих - загальні питання

interstep, в назві Закону чітко вказано дату: 1917 - 1991 wink

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).
Thanks: interstep1

Share

198

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Володимир Бірчак, Отар Довженко, Андрій Когут, Юрій Макаров, Ольга Попович, Ярина Ясиневич. Архіви КҐБ для медіа: Посібник / Редактор-упорядник Анна Олійник: Центр досліджень визвольного руху. — К.: К.І.С., 2018. — 216 с., іл.
Розсекречені архіви радянських спецслужб допоможуть журналістам знаходити нові теми для своїх матеріалів, а також перевіряти інформацію, яка апелює до історії ХХ століття. Уміння читати архіви КҐБ стане в нагоді медійникам, які хочуть навчитись протидіяти пропаганді й дезінформації в інфопросторі. Автори посібника розповідають, як працювати з документами комуністичних спецслужб та перетворювати їх на історію.
deconstruction.cdvr.org.ua/wp-co … Q8miC7DisY

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).
Thanks: litar Л1

Share

199

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Relic hunter, http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 75#p192075
Пусть будет и здесь.

Share

200

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Вітаю! Нашов ось інформацію про прадіда за материнською лінією. Куди звертатись щоб отримати копію справи? Дякую!

Щедрин Андрей Логинович (1898)

Дата рождения: 1898 г.

Место рождения: Воронежская обл., Елецкий р-н, с. Рябинка

Пол: мужчина

Профессия / место работы: пожарный, Трамвайный парк им.Щепетильникова

Место проживания: Московская обл., ст. Хлебниково, пос. Шереметьево, 105

Архивное дело: дело П-43897

Источники данных: БД "Жертвы политического террора в СССР"; Книга памяти Московской обл.


https://ru.openlist.wiki/%D0%A9%D0%B5%D … %87_(1898)

Multi multa nemo omnia novit.
Єрофеєнко(Ерофеенко)\Кришталь(Крышталь,Крешталь)\Малашенко\Мелащенко\Фесенко(Хвесенко)\Щедрин
Thanks: litar Л1

201

Re: Пошук репресованих - загальні питання

AleksML, мабуть в Москву. А в них пускають до кримінально-архівних справ?

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).
Thanks: luvi1

Share

202

Re: Пошук репресованих - загальні питання

interstep пише:

спасибо, всем за тему и посты, решился сделать электронный запрос в СБУ и получил бесплатный ответ на более чем 200 страниц дела двоюродного прадеда, получил ценную информацию об общих предках.

Вітаю!


Підкажіть, будь ласка, як саме ви робили запит - написали в самому листі в довільній формі чи заповнювали форму (або форим - вкажіть які саме) від руки, сканували й відправляли? Дякую! 


https://ssu.gov.ua/ua/pages/98

Multi multa nemo omnia novit.
Єрофеєнко(Ерофеенко)\Кришталь(Крышталь,Крешталь)\Малашенко\Мелащенко\Фесенко(Хвесенко)\Щедрин

203 ( 06-11-2018 14:59:13 змінене interstep )

Re: Пошук репресованих - загальні питання

AleksML пише:
interstep пише:

спасибо, всем за тему и посты, решился сделать электронный запрос в СБУ и получил бесплатный ответ на более чем 200 страниц дела двоюродного прадеда, получил ценную информацию об общих предках.

Вітаю!


Підкажіть, будь ласка, як саме ви робили запит - написали в самому листі в довільній формі чи заповнювали форму (або форим - вкажіть які саме) від руки, сканували й відправляли? Дякую! 


https://ssu.gov.ua/ua/pages/98

смотрю что-то вроде поменялось у них в шаблонах, хотя запрос совсем недавно делал,
но если указать всю информацию, то должны принять и в произвольной форме

+  скан паспорта прикладываю на любой запрос надо- не надо)

Post's attachments

1.jpg
1.jpg 170.12 kb, 1 downloads since 2018-11-06 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Share

204

Re: Пошук репресованих - загальні питання

AleksML,

у Росії діє (діяло?) правило про те, що нащадки репресований мають право ознайомитися зі справою предка. Моя двоюрідна сестра з Москви надіслала запит до УФСБ Москви і їй надіслали справу діда спочатку з Кемерова (розстріл 1938 р.), а потім з Мінську (арешт у 1933 р.). Вона підтверджувала спорідненість. Мене пустили разом з нею без будь-яких підтверджень. Все це було у 2009 та 2010 рр.

Тобто якщо у Вас є родичи в РФ, які готові зробити такий запит, то Вам треба буде просто приїхати до них. Чи роблять вони копії і чи надсилають їх в Україну зараз - не знаю.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: AleksML, kuks70, luvi3

Share

205

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Отакий цікавий штамп на вироці військового трибуналу 395 стрілецької дивізії:
"Меры к репрессированию членов семьи... приняты"
(ГДА СБУ ПО, ф.7, спр. 19471, арк. 27зв.)

Post's attachments

IMG_4615.JPG
IMG_4615.JPG 170.78 kb, 1 downloads since 2018-12-03 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

206

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Кабінет слідчого НКВС, оригінали документів справи розстріляного директора педінституту
Кабінет слідчого НКВС, оригінали документів справи директора Чернігівського педагогічного інституту, якого розстріляли у 37-му році. Це частина оновленої виставки, представленої в історичному музеї імені Василя Тарновського в Чернігові.
Сергій Лаєвський , Директор чернігівського музею імені Василя Тарновського розповідає про виставку:
– Чернігівський обласний музей імені Тарновського презентував на широкий загал нову експозицію , це частина постійно діючої експозиції нашого музею « Чернігівщина другої половини 1920х-1930р. Співробітниками музею була проведена велика навіть титанічна робота для того щоб зібрати , опрацювати , проаналізувати матеріали на основі того аналізу історичних подій 
Тут музейники відтворили кабінет слідчого НКВС, як він міг виглядати у 1937-му році. 
Олександр Бондар, кандидат історичних наук, Старший науковий співробітник чернігівського музею імені Василя Тарновського розповідає про ті часи:
– Найстрашнішим жахіттям для будь-якої людина, яка жила в 37 році; це було потрапити в застінки НКВС.  Оскільки,той терор розгорнувся на при кінці 37 року ,він настільки був масовим ,що просто на той час аналогів в Україні не було. Людей забирали серед ночі без будь-яких пояснень, давали від 1 хвилини до 3 на збори речей і в основному цих людей більше ніхто ніколи не бачив. Такий вислів «чорний воронок».
У документах зібрана історія подружжя Василенків – від арешту і до покарання. Голова родини – Григорій – на той час директор педагогічного інституту у Чернігові, у кабінет слідчого НКВС потрапив через донос.
Олександр Бондарь, Кандидат історичних наук, Старший науковий співробітник чернігівського музею імені Василя Тарновського розповідає:
– Одним з пунктів цього доносу: Студентам, які активні, комсомольці, пропонували провести естафету –  пробігти 10 км в протигазах. Ну він як директор педінституту. Ви вчителі, сказав, ви ж не якісь солдати. Ну звісно пришивається після цього: послаблення обороно здатності країни, анти радянина, і тому подібне. І ви бачите суд був в середині листопада і вже 20 листопада підписано вирок, що за антирадянську діяльність присудити до розстрілу, вирок виконати негайно.
Кор. Його дружину на 10 років відправили до Сибіру, дітей забрали в інтернат. Оригінал вироку «трійки» тепер експонат виставки. Поруч зібрані речі, фотографії та свідчення, присвячені голодомору.
Сергій Лаєвський , Директор чернігівського музею імені Василя Тарновського:
  – Вона докорінно відрізняється від попередньої композиції.  Насамперед, це історія Чернігівщини української, а не історії Чернігівщини як було раніше , як частини колишнього радянського союзу. Ця експозиція набула трохи іншого філософського змісту. Доволі складний період , який насичений багатьма трагічними подіями: голодомор і 20х і 30х років, це масові репресії проти української інтелігенції, і взагалі масові репресії коли знищувалося і селянство і робітничі класи і навіть масово знищувалися ті, хто знищував українську інтиліганцію до того. Це такий молот ,який котився Радянський союзом і Україною в тому числі. 

[]

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

207

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Здравствуйте,
могли бы  Вы мне помочь в поиске дела репрессированого
родственника Кулинич Яков Иванович  1901
года рождения, статья за «Колоски» осужден в Кировоградской области, где
работал и проживал, был осужден  в 1946 году
на 10 лет, по амнистии вышел через  7 лет.
В базах реабилитированных историей нет, смотрела.  В ГДА СБУ 
давала запрос ответ, дело не обнаружено. Подскажите, куда я еще могу
обратиться, очень нужно. Спасибо

Share

208

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Zharova87,
Попробуйте написать в МВС Кировоградской обл.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

209

Re: Пошук репресованих - загальні питання

Панове, підкажіть, будь ласка.У базі даних "Реабілітовані історією" знайшов інформацію про рідного брата прадіда, який за сімейною легендою після певних критичних висловлювань зник безвісти. Його справа зберігається у ДАСО. Чи можу я отримати доступ до неї? Якщо так, чи мушу підвердити документально ступінь спорідненості? Дякую.

Цікавлюсь історією с. Собича Шосткинського району Сумської області та його мешканців.

Share

210

Re: Пошук репресованих - загальні питання

tranquil,
По закону - ні.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share