106

Re: Зміна прізвища(Смена фамилии)

Моя батьківська лінія з 1782 року серед "донских" казаков. У мене найближчий співпаденець - Чеботарев. От скажіть - можуть бути з Московії його предки? А він пише - "Пєнза"... Але били один одному морди за землю і "хохли-черкаси" і "донские казаки" з прізвищем Чеботарев. І зараз приїзжають на Донбас "замочити" хохла". Як той же ПореченкоВ ...

R1a - BY30762

Пошук предків : Яценко, Косенко, Божко, Костенко, Хмельницький, Луговий, Мазин, Бураков

Share

107

Re: Зміна прізвища(Смена фамилии)

То, пробачте, якесь волоське прізвище взагалі, бо наше - Швець, Шевченко, Шевчук, Шевців,  поросійщене - Шевцов, Швецов; російське - Сапожников. А Чоботару... smile А Пореченков не обов'язково од Пореченко. Од Пореченок, наприклад. Російські прізвища на -енков - не завжди від -енко. А що Ви взагалі хотіли від людей російської Системи - бюджетників, силовиків, журналістів і т.п.? Вони ж усі з державного корита сьорбають.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

108

Re: Зміна прізвища(Смена фамилии)

Я ж тут викладав якось в прізвищах в слободах "волние черкаси" і Чеботарь і Чеботарев поряд ...

R1a - BY30762

Пошук предків : Яценко, Косенко, Божко, Костенко, Хмельницький, Луговий, Мазин, Бураков

Share

109

Re: Зміна прізвища(Смена фамилии)

ГіП пише:

згадав про нашого Гогу, як мене переконували на ВГД, що це єсть грузін Гога і я приглядався до носіїв цього прізвища, щоб знайти ніс з горбинкою. А виявилось, що Гога то наш звичайний Гожуль, вдова писалась - Гожиха, а діти вже як Гога

фамилия ГОГА ни каким образом не относится к грузинам что пишут слабые на голову люди фамилия распространена в х области г Волчанск считается коренной в однокласниках вы найдете человек 80!рядом есть село Гогино в Бурлуцкий район !фамилию моей бабушки искажали на Гогина этому есть подтверждения старых документах так же попадаются измененные фамилии в церковных книгах Харьковской области ! фамилия пришла с запада так как Волчанск населен людЬми с западной Украины!ФАМИЛИЯ есть среди Румын-Октовиан Гога- Словак Венгров Белорусов ив списках казачьего воиска оловятинская сотня Чигиринский полк так же ее можно отследить на www.americanlastnames.us/G/GOGA. … lukraine-а потом делать выводы!ясам живу в Белгородской области но Украинцы нашей области которые переселились сюда во время Слобожанщины имеют днк одинаковое с Украинцами Львовской области этот документ есть в ,Белгородском университете вот его содержание-https://ok.ru/profile/556216906964/statuses/65770592622036-ЕЩЕ К СКАЗАННОМУ ФАМИЛИИ МОИХ ПРООТЦОВ ! ГОГА -РУБАН -ЛАЗЕБНЫЙ-КАМЕРИСТЫЙ-ИВОТ МОЕ ФОТО НЕ ПОХОЖЕЕ НА ГРУЗИНА

Post's attachments

1789555335_square.jpg
1789555335_square.jpg 17.52 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Thanks: kuks701

Share

110

Re: Зміна прізвища(Смена фамилии)

www.americanlastnames.us/G/GOGA. … allukraine
https://search.ancestry.com

Share

111 ( 20-12-2017 17:50:16 змінене Ярематойсамий )

Re: Зміна прізвища(Смена фамилии)

ГіП А точно бачили, що Гожуль? Бо від нього мало б бути Гожулька, а Гожиха - від Гога, Гожий, Гож, Гог. А, може, їх, дійсно, прозивали Гога, а одного записали Гожуль, а жіноче прізвище утворили від Гога?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

112

Re: Зміна прізвища(Смена фамилии)

шо то я понял через переводчик!!ноне все?? НО БУДЬ ЛАСКА ПО Русскому!если я что и знаю по Украинскому то на уровне суржика  хотя наши хохлы которые носят Русские фамилии могут сказать такое слово которое слышали от своих батькив !скажим БОВДУР которое знает не каждый Украинец!!

Share

113

Re: Зміна прізвища(Смена фамилии)

Знаємо-знаємо smile

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

114

Re: Зміна прізвища(Смена фамилии)

да !мы не знаем своих корней дед мой был с 1906 года рожден Волчанские хутора!ФАМИЛИЯ КОРЕННАЯ НА 100%И СЕЙЧАС было место которое называлось Гогивщина !если и были у нас в роду гоги то румыни или молдаване ЛЕТ 500 назад!в одноклассниках у меня в группе 130 человек!!костяк в основном Харьковская область ! попадаются молдаване румыны гуцулы русины и цыгане этих групп!ОКТОВИАН ГОГА тоже Гуриец?? у нас в роду не было и разговоров ни про грузин ни про молдаван! а как быть Украинцам с фамилиями МУСТАФА МАМАЙ ОБДУЛА  РАКША их к кому отнесете? ДА И  зДРЯ КОРЕННОЕ НАСЕЛЕНИЕ БЕЛГОРОДСКОЙ ОБЛАСТИ Гээээкает !А ЗАБЫЛ ??есть в Ливии Хафиз Ясер Гога -глава переходного правительства!Я ЗНАЮ КАК ТУДА  ОН ПОПАЛ !!ДА еще а почему вы взяли что фамилия произошла именно так как вы описали выше!нард ГОГА -МАГОГА ТОЖЕ ОТ ЯГОРА ПРОИЗОШЕЛ ??

Thanks: kbg_dnepr1

Share

115

Re: Зміна прізвища(Смена фамилии)

у моей дочки написано В ПАСПОРТЕ ГОГА ЕКАТЕРИНА ВАСИЛЬЕВНА !!!А ФАМИЛИЯ ГОГИН жиноче призвище ГОГИНА
БЕЛЫЙ -БЕЛАЯ !
ВОТ ЕЩЕ Катерина Мироненко
Добрый вечер всем!Я "напросилась" в группу по той причине,что хочу знать историю фамилии моих предков.Фамилия Гога-это девичья фамилия моей бабушки-Гоги Раисы Михайловны.К сожалению,при некоторых обстоятельствах фамилию исковеркали,и бабушка теперь "Гогина".Она 1937 г.р.Мой прадед-Гога Михаил Иванович,1912 г.р.,прабабушка-Гога Екатерина-1911 года рождения.
Родом мы из с.Волчанские-Хутора, Волчанского р-на Харьковской области

И ЧЕМУ ВЫ МЕНЯ ТУТ СОБИРАЕТЕСЬ УЧИТЬ !ЛАДНО ВСЕ !! big_smile

Thanks: kbg_dnepr1

Share

116

Re: Зміна прізвища(Смена фамилии)

ДА еще а почему вы взяли что фамилия произошла именно так как вы описали выше
До відома всіх - я ніде не говорив про походження цього прізвища (Г'ог'а) - ні в постах, які видалив, ніде раніше (зараз все перевірив). Очевидно, людина однаково погано розуміє як українську, так и російську мови. Хто хоче - побалакайте.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

117

Re: Зміна прізвища(Смена фамилии)

интересный человек убрал свою переписку сам меня обвинил в невежестве !хотя писал такое графе !!написал модератору!

Share

118

Re: Зміна прізвища(Смена фамилии)

vasiliy-goga, Ги-и! Ви на мене поскаржилися модераторові! І що ж я Вам такого зробив?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: kbg_dnepr1

Share

119

Re: Зміна прізвища(Смена фамилии)

Здається, я перший тут, кого треба вбити. Ономастика - річ небеспечна! smile Чесне слово, я не тільки нічого не казав про походження прізв. Гога/Г'ог'а, але й думать над цим не хотів. Я його двічі спитав - як його вимовляли - через -г- чи через -г'- по-українськи й по-російськи, але він не зрозумів. А не сподобалося, мабуть, те, що на його "небажання" бути похожим на грузина, з усмішкою сказав, що він таки трохи похожий на гурійця. При цьому сказав, що також вважаю прізвище українським.. П. Гога "рассєрчалі". Модераторам дякую!

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

120

Re: Зміна прізвища(Смена фамилии)

Моя пра**бабця записана (дівоче прізвище при оформленні шлюбу) ,як Киктова 
Пізніше(другий шлюб) поручителем на весіллі був козак Кикоть(Патлаенко) (мабуть родич)
В попередніх сповідках,її бабця - Киктенкова

Висновок:
Кикоть-Киктенко-Кихтенко це одне і теж....

Вірно?

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436
Thanks: kbg_dnepr1

Share

121

Re: Зміна прізвища(Смена фамилии)

Хтось і колись був Кікоть. Його могли писати ще "Кикот", "Кокоть", "Кокот". Колись якогось сина записали "Киктенко". Його під старість могли знов написати "Кикоть". Дівоче від "Кикоть" - "Киктовна"/"Кіктівна", але вже ним стали нехтувати і дівчат записувати жіночими формами прізвищ, і записали "Киктова", а краще б було "Киктьова" або "Киктева". А її бабцю записали російською жіночою формою від Киктенко - Киктенкова. Хоча , раніше б записали "Киктенчиха". "Кихтенко" - фонетичний варіант (дохтор, трахтор). Одне слово, всі вони Кікті. smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

122

Re: Зміна прізвища(Смена фамилии)

nfs79 пише:

Висновок:
Кикоть-Киктенко-Кихтенко це одне і теж....

Вірно?

вероятнее всего да. Моя прапрабабушка записана при бракосочетании Бабчева, фамилия её отца Бабич(ь).

Поиск предков в Херсонской губ.: Лапа, Лаппа, Кривошея, Бабенко, Стародуб, Твердоступ, Дубровинский; в Екатеринославской губ.: Белемеря (Беломеря), Дядькин, Балдинов, Вергелес, Вегеря, Магдычавский, Бабич, Милюк, Коваленко, Бойе, Бабаенко, Акольцев; в Волынской губ., с. Авратын: Шлапак, Переймибіда, Порохончук; в городах Пенза и Харьков, на Дальнем Востоке: Мутилин.
Thanks: kbg_dnepr1

Share

123

Re: Зміна прізвища(Смена фамилии)

kuks70, Бабчева чи Бабичева? Логічно - Бабичева.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: kbg_dnepr1

Share

124

Re: Зміна прізвища(Смена фамилии)

Ярематойсамий пише:

kuks70, Бабчева чи Бабичева? Логічно - Бабичева.

да, логично, а записана, как Бабчева

Поиск предков в Херсонской губ.: Лапа, Лаппа, Кривошея, Бабенко, Стародуб, Твердоступ, Дубровинский; в Екатеринославской губ.: Белемеря (Беломеря), Дядькин, Балдинов, Вергелес, Вегеря, Магдычавский, Бабич, Милюк, Коваленко, Бойе, Бабаенко, Акольцев; в Волынской губ., с. Авратын: Шлапак, Переймибіда, Порохончук; в городах Пенза и Харьков, на Дальнем Востоке: Мутилин.

Share

125

Re: Зміна прізвища(Смена фамилии)

А якщо вінчався як Терещенко (чоловік), а при народжені дітей став Тищенко.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.
Thanks: kbg_dnepr1

Share

126

Re: Зміна прізвища(Смена фамилии)

kuks70, Мабуть, писар помилився.
litar Л, Мабуть, писар помилився. smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

127

Re: Зміна прізвища(Смена фамилии)

Ярематойсамий пише:

litar Л, Мабуть, писар помилився. smile

Ох, ці ж писарі.
Якби спочатку знайшла запис з Терещенко, то шукла б потім нащадків  sad

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.
Thanks: kbg_dnepr1

Share

128

Re: Зміна прізвища(Смена фамилии)

litar Л пише:

Ох, ці ж писарі.
Якби спочатку знайшла запис з Терещенко, то шукла б потім нащадків  :(

Писарi писали так, як чулося.  Как снайпера, стреляют на шорох. 

Для примера - фамилия  Те'лиус. При венчании во Введенской церкви он Тулиус, при рождении ребенка в Богословской церкви он уже Телигуз,  в ИР он же , уже Телигузка (муж.род) и т.д.
Чий би бичок не погуляв, а телятко наше )))
Як би писар не написав, а предки нашi.

Share

129

Re: Зміна прізвища(Смена фамилии)

Как говорять в Адесе, Телегуз-Тулиус-Телиус  и Терещенко-Тищенко - то две большие разницы.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

130

Re: Зміна прізвища(Смена фамилии)

sv17,
Згодна с паном Яремою.
Вибачаюсь, трохи не по темі, але одну "панянку" кілька разів писали по-батькові то Евдокимова-Ефимова-Евтихиева, а ще Иванова!? Перші три ще можна зрозуміти, а яким боком Іванова вийшла.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

131

Re: Зміна прізвища(Смена фамилии)

Це моя версія. Писарі часто-густо, записуючи імена та інше, від них похідне, "реставрували" з вживаних широким загалом народних або навіть особистих варіантів (Явтух або Лупер) канонічні "правильні" імена (Євтихій, Єлевферій). Але це не кожному і не завжди вдавалося правильно зробити. А часто то було й неможливо здійснити. Наприклад, "панянка" сказала, що батька звали Ясько чи Юсько. Писар (писарі) на свій смак в голові "макітрили" з того Явдокима, Юхима або Явтуха, а писали, відповідно, Евдоким, Ефим (Евфимий) або Евтихий. А якби там з'явився такий неврівноважений тип, як я, то подивився на той кардибалет і сказав:"А щоб тебе, молодице! Будеш ти в мене від сьогодні Івановою!" smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

132

Re: Зміна прізвища(Смена фамилии)

приклад зміни прізвища в родині священника

                                               - Єлисей Григорович - Єлисеєнки

Шияновський Григорій   - Єрмій Григорович - Григоровичі

                                               - Василь Григорович - Поповиченки

Поперека, Сенько, Сердюк, Дорошенко, Нужний, Калюжний (село Іваниця,  Сумська обл), Єлисеєнко(Шияновський до  серед. 18 ст.),Фесенко(с.Деркачівка)

Share

133

Re: Зміна прізвища(Смена фамилии)

ГіП пише:

приклад зміни прізвища в родині священника

                                               - Єлисей Григорович - Єлисеєнки

Шияновський Григорій   - Єрмій Григорович - Григоровичі

                                               - Василь Григорович - Поповиченки

час формування нових прізвищ 1740-60 р.р.
остаточно закріплені в ревізії 1782 року.

Поперека, Сенько, Сердюк, Дорошенко, Нужний, Калюжний (село Іваниця,  Сумська обл), Єлисеєнко(Шияновський до  серед. 18 ст.),Фесенко(с.Деркачівка)

Share

134

Re: Зміна прізвища(Смена фамилии)

Близкие родственники попользовались фамилией... sad Кто мне может посоветовать, стоит ли  менять фамилию, или может есть другие меры?

Thanks: kbg_dnepr1

Share

135

Re: Зміна прізвища(Смена фамилии)

Зміна прізвища як генеалогічна проблема та альбомчик «Кумедні прізвища» Генріха Олешкевича. Євген Чернецький

Зміна прізвища, побутування кількох прізвищ та співіснування з прізвищем особових чи родових прізвиськ займають помітне місце в генеалогічних дослідженнях. Часом такі сюжети ускладнюють чи навіть унеможливлюють подальшу реконструкцію родоводу. Генріх Олешкевичем систематизував збірку оголошень про зміну прізвищ у 1930-х рр. та уклав альбомчик під назвою “Кумедні прізвища”.
https://chtyvo.org.ua/authors/Chernetsk … shkevycha/

Share

136 ( 18-01-2021 19:57:07 змінене Sajuka )

Re: Зміна прізвища(Смена фамилии)

Змінилася влада - чому б не змінити прізвище))

Share