1

Тема: Державна архівна служба України

По усному розпорядженню Голови Державної архівної службі України пані Тетяни Іванівни, представники Служби мають бути присутні на форумі, збирати та відповідати на питання що до діяльності Державної архівної службі України та підпорядкованих їй архівів.

BlackDolphin - Сергей Козлов
www.genealogia.name

72

Re: Державна архівна служба України

Искатель пише:

Все мы тут изыскиваем возможности, чтобы наши исследования были не столь затратными. К сожалению не всегда получается. И чтобы украинцу получить информацию из России, о своих предках, например, тоже приходится платить немалые суммы.
Причем здесь украинцы и не украинцы. Дело в другом. В разных украинских архивах на одни и те же услуги могут быть совершенно разные цены.

Согласен. Почему есть такие архивы где я платил 10гр за запрос и есть такие, что запрашивают тысячи?

Зависит что Вы хотите найти и какая "трудозатратность" этих самых поисков.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

73

Re: Державна архівна служба України

Искатель пише:

Почему есть такие архивы где я платил 10гр за запрос и есть такие, что запрашивают тысячи?

Конкретно можете сказать, які саме запити Ви посилали і який архів яку суму загилив (заломил)?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

74

Re: Державна архівна служба України

Херсонский архив - принимает. Спасибо им огромное!

Алёна я прочитал Ваше положительный отклик ..............................
Получается , если человек не может оплатить ..... значит он и не имеет права иметь информацию о своём дедушке -  украинце. И если у этого человека нет денег значит и он не может быть украинцем или как? Может я чего-то не понимаю? Не являются ли все архивы в Украине бюджетными?

Найдите в ответе Херсонского архива и в ответе Российского государственного исторического архива десять отличий!!!! Пришлось заказывать сканирование полностью каждого дела, а это всего 144 стр = 18 700 рублей

Post's attachments

RGIA.jpg 1.74 mb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Короленко  Миргородський полк
Даценко     с. Мала Павлівка у Охтирському районі Сумської області
Thanks: Алена1

Share

75

Re: Державна архівна служба України

В прошлый раз в 2015-2016 годах платил 1000 рублей и работники РГИА, нормально, выбирали (самостоятельно) именно те документы, которые меня интересовали.

Короленко  Миргородський полк
Даценко     с. Мала Павлівка у Охтирському районі Сумської області
Thanks: Алена1

Share

76

Re: Державна архівна служба України

Искатель пише:

Зависит что Вы хотите найти и какая "трудозатратность" этих самых поисков.

О "трудозатратность". как правило когда делаешь запрос в архив и пишешь "прошу проверить на моих предков,  в местах компактно проживающих например (Павловских) или например есть ли в архиве список переселенцев в Казахстан по 1906-1907 годах из вашей губернии? Это трудоёмкий поиск я с этим согласен. Ответ из архива ( для поиска по вашему запросу необходимо вам указать место бывшего проживания) это прямой отказ. Напрягаться никто не будет. Возможно они и правы. Когда указываешь определённое место населённого пункта на проверку по запросу..... вдруг требуется огромная сумма. Конечно не во всех архивах. Является ли работа по проверке двух годов, определённого посёлка очень трудоёмкой работой? Я очень сомневаюсь.......Поэтому в общем и складывается мнение за маленькую работу, большие деньги......

Вы как-то очень сумбурно всё описываете.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

77

Re: Державна архівна служба України

Искатель пише:

Херсонский архив - принимает. Спасибо им огромное!

....

....

Кто согласен конечно пусть плотит, я считаю это не нормально. ......

Предлагаю Вам вот такой вариант:1. Позвоните  в Херсон и поговорите с директором архива (даже международный звонок будет для Вас доступен, правда я не знаю, где Вы живёте).
2. В беседе будьте настойчивы, но не грубите, и попросите помочь, думаю директор архива поможет Вам.
3. Когда получите начальную информацию (всё архив Вам сразу не найдёт), напишите благодарственное письмо из той страны в которой Вы живёте в адрес коллектива Херсонского архива с благодарностью и просьбой о поощрении. Это письмо Вы должны написать на имя Вашего посла, который находится в Украине, чтобы посол направил Ваше письмо в Держархів службу. Письмо Вы отправляете в своё министерство иностранных дел в своей стране, это будет не дорого. Министерство по процедуре перешлёт Вашему послу в Украину, а он в Держархів службу. Далее Держархівслужба похвалит директора, а он коллектив. И вот тут Вы обратитесь за дополнительным поиском (ведь к этому моменту у Вас появятся уже новые идеи, как искать свои корни).
4. После повторного положительного ответа из Херсонского архива повторяете вышеописанное упражнение.
5. Да, это будет довольно таки долго - думаю больше месяца, но и Вам это время понадобится, чтобы понять то, что Вы хотите найти и где.


Попробуйте, это неординарный ход, и он работает.

Короленко  Миргородський полк
Даценко     с. Мала Павлівка у Охтирському районі Сумської області

Share

78

Re: Державна архівна служба України

Совсем не понятен поднятый шум и придумывание каких-то схем получения информации.Вы запрашивали у архива генеалогический поиск,стоимость озвученная архивом соответствует всем расценкам,что Вам было подтверждено.
Но,Ваш запрос отличается от того,что Вы озвучили на форуме.
На форуме:"Я делал запрос на поиск информации о моём дедушке Павловском Фёдоре Семёновиче 1886 года предположительно выехавшего с сестрой в Казахстан в 1907 году. "
В запросе в архив:"о родственниках Павловских из с.Казачьи Лагери...".
Если второй,генеалогический запрос,действительно стоит 1737грн.,то первый,о рождении в 1886году Павловского Федора Семеновича ,думаю гривен 47,что не является неподъемной.
Советую-запросить не генеалогический запрос о всех родственниках, а факт рождения конкретного дедушки в конкретном году.
Удачи.

Школа генеалога; Харківська губ.;
Проект:№1 v Italy
Слава Україні Героям-Слава! putin to the HAGUE!
СМЕРТЬ КЛЯТИМ ВОРОГАМ ТА ОКУПАНТАМ! Hands off UKRAINE! STOP putin now! STOP russian aggression! Ukrainian Victory is Freedom for all world!

Share

79 ( 04-01-2018 11:21:48 змінене AppS )

Re: Державна архівна служба України

Та там все якраз зрозуміло, Искатель запросив "о родственниках Павловских"(цитата з відповіді), йому й виставили за перегляд масиву метрик.
Якщо це те, що Олешківського району, то там в рік буде записів 400-700.

Share

80

Re: Державна архівна служба України

Искатель
Ваше письмо читается как запрос на сразу минимум четырех людей (при чем даты рождений только ориентировочные) и обтекаемый намек на поиск и про других Павловских.

Воспользуйтесь советом от Vitaly, перезапросите запись о рождении только деда 1886 года рождения без всего этого сопутствующего текста.

Share

81

Re: Державна архівна служба України

По цене вполне нормально. Где-то в этом районе всё это и стоит, если не включать поиски по переселенческим спискам.

Не знаю откуда у Вас данные про с.Казачьи Лагеря. Если данные от предков, или из архива, тогда конечно продолжать исследования стоит. Если это предположения, основанные на данных максимальной концентрации Вашей фамилии на Украине, то думаю спешить не стоит. Для начала советую проработать метрики по Казахстану, и попробовать выяснить откуда прибыли Ваши предки.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).
Thanks: Алена1

Share

82 ( 04-12-2018 21:30:44 змінене AllaSvt )

Re: Державна архівна служба України

Із ЦДАГО (вул. Генерала Алмазова, 8) прийшла відповідь на мій запит. Вони почнуть пошуки тільки після того, коли я сплачу рахунок - 101,12 (за виконання запиту).  
За усі роки спілкування з архівами - це вперше така новина... Зазвичай українські архіви беруть плату після пошуку, коли знають точну кількість переглянутих справ.  
Крім того, у рахунку, який вони мені надіслали є ще й п.2 "Поштові витрати" . Це вже просто фантастично!!! "Одиниця виміру - лист, кількість - 2, ціна - 7 гривень, сума - 14 гр."  
Тобто, рахунок вони теж вважають листом? Цікаво, а чому саме 7 гр.? Це що, конверт, 1 лист А4? А невеликий за розміром рахунок, менший за А4, чому теж 7 гр.?  
Це що, з бюджетних коштів їм не виділяють грошей на канцелярське приладдя? 
З такою дурістю, коли замовник ще й сам сплачує відповідь на запит я зустрічаюся вперше.

Thanks: Алена, О.І.2

Share

83

Re: Державна архівна служба України

Общайтесь по электронке - будет дешевле smile

Share

84

Re: Державна архівна служба України

Звичайно, пишу і ел. поштою, але буває таке, що деякі архіви чомусь не відповідають на ел. листи, або надсилають відповідь звичайною поштою (мабуть тому, що у запиті я обов'язково вказую і поштову адресу, як того вимагають правила звернення громадян на сайті архівів). Але навіть із сільрад найвіддаленіших сіл приходить відповідь без усілякої оплати, а столичний архів у центральному районі Києва не має коштів на відповідь. smile

Thanks: Алена, О.І.2

Share

85 ( 05-12-2018 19:23:11 змінене AllaSvt )

Re: Державна архівна служба України

Але мене вже турбує інша тема. ДАЖО надіслав рахунок на скани справ (це вже тільки електронкою, ніяких паперів), то вийшла величезна сума... sad І як це люди пишуть, що їм безкоштовно надсилають скани?

Share

86 ( 05-12-2018 21:43:08 змінене LuckyLuke )

Re: Державна архівна служба України

AllaSvt пише:

Але мене вже турбує інша тема. ДАЖО надіслав рахунок на скани справ (це вже тільки електронкою, ніяких паперів), то вийшла величезна сума... sad І як це люди пишуть, що їм безкоштовно надсилають скани?

Прошу Вас та інших, хто стикнувся з такою ситуацією, писати скарги до Антимонопольного комітету. Ось зразок.

Про те, що АМКУ вже взявся за перевірку Укрдержархіву, думаю ви вже чули.

87

Re: Державна архівна служба України

Уряд призначив нового очільника Держархівслужби України  https://www.kmu.gov.ua/news/uryad-prijn … fWhU87Biy4

На засіданні 20 листопада уряд ухвалив рішення про призначення нового голови Державної архівної служби України

Головою Державної архівної служби став Хромов Анатолій Володимирович.

Share

88

Re: Державна архівна служба України

Алёна пише:

Головою Державної архівної служби став Хромов Анатолій Володимирович.

Люди, поясніть - це добре чи погано? roll

Хотіли розстріляти цей народ? / Не вийшло – хочете його ділити?
Хоч прикладіть усіх своїх щедрот, / Не вийде – ми ж Господні діти...
Кочан (Кочановский, Кочаненко)
Шолудько (Шолудченко, Жолудко)

Share

89

Re: Державна архівна служба України

Особисто я вважаю, що це чудово. Це була найкраща кандидатура з усіх можливих - він дуже професійна і прогресивна людина.

Можна сподіватися на реальний вільний доступ до архівів і поступову цифровізацію усіх фондів.

90

Re: Державна архівна служба України

ktaras пише:

... поступову цифровізацію усіх фондів.

А как это осуществить, если областные архивы НЕ финансируются ДАСУ?

Школа генеалога; Харківська губ.;
Проект:№1 v Italy
Слава Україні Героям-Слава! putin to the HAGUE!
СМЕРТЬ КЛЯТИМ ВОРОГАМ ТА ОКУПАНТАМ! Hands off UKRAINE! STOP putin now! STOP russian aggression! Ukrainian Victory is Freedom for all world!

Share

91

Re: Державна архівна служба України

SVKM de L пише:
Алёна пише:

Головою Державної архівної служби став Хромов Анатолій Володимирович.

Люди, поясніть - це добре чи погано? roll

А никто не знает.
Предполагать можно многое, а как будет - время покажет.

Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.

Share

92

Re: Державна архівна служба України

Vitaly пише:

... поступову цифровізацію усіх фондів.

А как это осуществить, если областные архивы НЕ финансируются ДАСУ?

Можливо, принаймні, не будуть заважати це робити мормонам та іншим зацікавленим організаціям. Наскільки відомо, то саме через позицію ДАСУ мормони припинили працювати в Україні.

93 ( 21-11-2019 19:00:01 змінене Vitaly )

Re: Державна архівна служба України

ktaras пише:
Vitaly пише:

... поступову цифровізацію усіх фондів.

А как это осуществить, если областные архивы НЕ финансируются ДАСУ?

Можливо, принаймні, не будуть заважати це робити мормонам...

Насколько я знаю, даже когда делали мормонам, то они платили только за то, что им было нужно для своих задач, а их задачи не всегда согласуются с оцифровкой всех фондов...
Так, что мормоны и др., именно заинтересованные (только в чем?) организации заинтересованы в своих целях, а должна быть программа и финансирование для задачи оцифровки фондов Госархивов именно со стороны государства, а этого пока не наблюдалось.

Школа генеалога; Харківська губ.;
Проект:№1 v Italy
Слава Україні Героям-Слава! putin to the HAGUE!
СМЕРТЬ КЛЯТИМ ВОРОГАМ ТА ОКУПАНТАМ! Hands off UKRAINE! STOP putin now! STOP russian aggression! Ukrainian Victory is Freedom for all world!

Share

94

Re: Державна архівна служба України

Слухайте, ну всі згодні, що архіви мають бути відкритими - для мормонів, для євреїв, для місцевих дослідників. Яка вам різниця, хто чим зацікавлений? Якщо вони платять архіву гроші, надають сканери для копіювання та діляться своїми копіями - хай кожен працює над своїми задачами.

Усі нинішні нормативні маразми виходили саме з ДАСУ. Наприклад, про дозвіл копіювати власними засобами лише формат А4 і т.п. Хотілося б сподіватися на відміну цих ідіотизмів.

Тобто якщо ДАСУ навіть просто перестане щодня вставляти палки в колеса - це вже буде неймовірний успіх.
Не кажучи вже про заміну неадекватних директорів на нормальних.

Ось, до речі, про принципи 5 "І", якими Хромов збирається керуватися на своїй посаді, почитайте:
https://www.istpravda.com.ua/columns/2018/08/20/152806/

Там під кожним словом можна підписатися.

95

Re: Державна архівна служба України

Vitaly пише:

... поступову цифровізацію усіх фондів.

А как это осуществить, если областные архивы НЕ финансируются ДАСУ?

Можливо, принаймні, не будуть заважати це робити мормонам...

Насколько я знаю, даже когда делали мормонам, то они платили только за то, что им было нужно для своих задач, а их задачи не всегда согласуются с оцифровкой всех фондов...
Так, что мормоны и др., именно заинтересованные (только в чем?) организации заинтересованы в своих целях, а должна быть программа и финансирование для задачи оцифровки фондов Госархивов именно со стороны государства, а этого пока не наблюдалось.

Цифрувати за рахунок держави кожен вміє (якщо гроші дадуть), а от організувати якісне державно-приватне партнерство, це вже цікавіше.

96

Re: Державна архівна служба України

LuckyLuke пише:
Vitaly пише:

... поступову цифровізацію усіх фондів.

А как это осуществить, если областные архивы НЕ финансируются ДАСУ?

Можливо, принаймні, не будуть заважати це робити мормонам...

Насколько я знаю, даже когда делали мормонам, то они платили только за то, что им было нужно для своих задач, а их задачи не всегда согласуются с оцифровкой всех фондов...
Так, что мормоны и др., именно заинтересованные (только в чем?) организации заинтересованы в своих целях, а должна быть программа и финансирование для задачи оцифровки фондов Госархивов именно со стороны государства, а этого пока не наблюдалось.

Цифрувати за рахунок держави кожен вміє (якщо гроші дадуть), а от організувати якісне державно-приватне партнерство, це вже цікавіше.

И в каком архиве,финансируемом ДАСУ оно было реализовано?

Школа генеалога; Харківська губ.;
Проект:№1 v Italy
Слава Україні Героям-Слава! putin to the HAGUE!
СМЕРТЬ КЛЯТИМ ВОРОГАМ ТА ОКУПАНТАМ! Hands off UKRAINE! STOP putin now! STOP russian aggression! Ukrainian Victory is Freedom for all world!

Share

97

Re: Державна архівна служба України

Vitaly пише:

... поступову цифровізацію усіх фондів.

А как это осуществить, если областные архивы НЕ финансируются ДАСУ?

Можливо, принаймні, не будуть заважати це робити мормонам...

Насколько я знаю, даже когда делали мормонам, то они платили только за то, что им было нужно для своих задач, а их задачи не всегда согласуются с оцифровкой всех фондов...
Так, что мормоны и др., именно заинтересованные (только в чем?) организации заинтересованы в своих целях, а должна быть программа и финансирование для задачи оцифровки фондов Госархивов именно со стороны государства, а этого пока не наблюдалось.

Цифрувати за рахунок держави кожен вміє (якщо гроші дадуть), а от організувати якісне державно-приватне партнерство, це вже цікавіше.

И в каком архиве,финансируемом ДАСУ оно было реализовано?

Тю, було багато програм оцифрування. Найбільша, звісно Familysearch, але і німці цифрували і євреї.

98

Re: Державна архівна служба України

Панове, вся дискусія повторена принаймні 5 разів - ну навіщо, коли Ви відповідаєте безпосередньо на пост попереду? Звісно, в нас таке цитування, але читати це важко.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: О.І.1

Share

99

Re: Державна архівна служба України

Тут все я виду в курсе, особенно, когда лучше видно из-за границы. Но, кто объяснит и обгрунтует -зачем и какая польза вообще от существования Архивной службы, кроме бумажной волокиты? За что идёт борьба? За должность, которая ничего не может сделать для конкретного областного архива?

Школа генеалога; Харківська губ.;
Проект:№1 v Italy
Слава Україні Героям-Слава! putin to the HAGUE!
СМЕРТЬ КЛЯТИМ ВОРОГАМ ТА ОКУПАНТАМ! Hands off UKRAINE! STOP putin now! STOP russian aggression! Ukrainian Victory is Freedom for all world!
Thanks: kbg_dnepr1

Share

100

Re: Державна архівна служба України

Vitaly, как это за что? А как же нормотворчество, из-за которого, в частности, нам считают 1 запись за 1 документ? А как же распределение бюджетными ассигнованиями на архивное дело, главным распорядителем которых является ДАСУ? А как же "атата" облархивам, которые разрешают у себя бесплатное фото на технику исследователя и другие извращения?

Хотіли розстріляти цей народ? / Не вийшло – хочете його ділити?
Хоч прикладіть усіх своїх щедрот, / Не вийде – ми ж Господні діти...
Кочан (Кочановский, Кочаненко)
Шолудько (Шолудченко, Жолудко)
Thanks: kbg_dnepr1

Share

101

Re: Державна архівна служба України

SVKM de L пише:

Vitaly, как это за что?...А как же распределение бюджетными ассигнованиями на архивное дело, главным распорядителем которых является ДАСУ?

Так нет же никакого финансирования облархивов, т.е. есть, но оно =0.

Школа генеалога; Харківська губ.;
Проект:№1 v Italy
Слава Україні Героям-Слава! putin to the HAGUE!
СМЕРТЬ КЛЯТИМ ВОРОГАМ ТА ОКУПАНТАМ! Hands off UKRAINE! STOP putin now! STOP russian aggression! Ukrainian Victory is Freedom for all world!

Share

102

Re: Державна архівна служба України

Vitaly, так есть же центральные архивы wink
А для обл. найдется рычаг в виде инструкций и метод. указаний, как правильно лаять...

Хотіли розстріляти цей народ? / Не вийшло – хочете його ділити?
Хоч прикладіть усіх своїх щедрот, / Не вийде – ми ж Господні діти...
Кочан (Кочановский, Кочаненко)
Шолудько (Шолудченко, Жолудко)
Thanks: Алена1

Share

103

Re: Державна архівна служба України

nrcu.gov.ua/news.html?newsID=91937

Переможцем конкурсу на посаду голови Державної архівної служби України став український історик, архівіст, поет Анатолій Хромов. Про глибоку кризу архівної сфери, зміни в архівній службі, перші кроки і нову команду в ефірі Радіо Культура спілкувалися з новим очільником установи Анатолієм Хромовим.

Програма:
Імператив
Ведучі:
Юлія Чаплінська

Ухвалюючи в квітні 2015 року закон про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років, українські парламентарі констатували, що архіви є невід'ємним і незамінним елементом історичної спадщини українського народу і гарантують збереження людської пам'яті. Чи справді Державна архівна служба займається збереженням людської пам’яті?

– Державна архівна служба реалізує державну політику у цій сфері. А збереженням культурного надбання українського народу, зокрема архівних документів, займаються державні та інші архівні установи, які координуються і скеровуються Державною архівною службою.

Чим займається архівна служба?

– Служба має займатися розробкою документів щодо розвитку усієї архівної галузі. Безпосередньо в її управлінні наразі перебувають центральні архівні установи. Також вона якоюсь мірою скеровує державні архіви областей і міста Києва, а також галузеві архіви. Крім того, Державна архівна служба координує роботу Департаменту страхового фонду документації, а також у її підпорядкуванні перебуває Український науково-дослідний інститут архівної справи і діловодства, який займається науковими розробками у цій сфері.

Наразі структура виглядає так. Чи варто її зберегти – це дискусійне питання. Зокрема постає питання, що робити з обласними архівами, чи залишати їх у структурі обласних адміністрацій, подальша доля яких невідома, чи централізувати їх, робити їх філіями в областях абощо. Якщо заглибитися ще далі, на рівень районів та об’єднаних громад, теж постає питання, які архівні установи, з яким статусом будуть зберігати ці документи та обслуговувати користувачів.

У мене є плани стосовно усіх цих болючих питань. Але я не хочу давити своїм авторитетом, і я готовий послухати усі сторони, щоб ухвалити найбільш виважене рішення.

Чому ви вирішили податися на посаду голови Державної архівної служби?

– Протягом останніх десяти років складалася така ситуація, що ці роки для державної архівної сфери були втрачені через керівників, які були на посадах голови Державної архівної служби, фактично ми відстали.

Не буду голослівним: ви можете зайти на сайт Державної архівної служби і подивитися, що це за сайт. Це дуже класний сайт для 2002 року.

Рік тому у нас був неприхований конфлікт з керівництвом Державної архівної служби, я публічно виступив проти обмежень, які служба запроваджувала для користувачів, у тому числі на право вільного копіювання архівних документів.

На мій суб’єктивний погляд, архівна сфера перебуває у глибокій кризі. Якщо прийти і почати хоч щось робити – це вже буде позитивна динаміка.

У вас є команда, з якою ви будете працювати?

– У мене є люди, яким я хочу запропонувати окремі напрямки роботи. Усе це робиться крок за кроком. Є вакансії, у тому числі вакансія одного з заступників голови Державної архівної служби, на яку буде оголошуватися конкурс.

Є команда, є багато людей поза системою, які готові допомагати, і я думаю, що вже невдовзі ці позитивні зміни ми будемо бачити.

Вже зовсім скоро ви вступите на посаду. За що ви візьметеся у першу чергу?

– У нас є принципова домовленість, про яку ми говорили на співбесіді з заступником міністра юстиції та з самим міністром. Ми розуміємо, що той минулорічний наказ щодо обмеження прав копіювання користувачами має бути скасований. Це принципова річ, і ми з цього маємо розпочати.

Швидко ми можемо скасувати найбільш одіозні обмеження, а потім приступити до нового порядку користування архівними документами, чернетки якого в нас насправді є. Там доволі тривала процедура різних погоджень, громадських слухань і так далі. Але ці обмеження мають бути скасовані, це моя принципова позиція.

Слухайте розмову повністю в ефірі Радіо Культура!
======

Share

104

Re: Державна архівна служба України

AppS пише:

Ми розуміємо, що той минулорічний наказ щодо обмеження прав копіювання користувачами має бути скасований. Це принципова річ, і ми з цього маємо розпочати.

Для отмены приказа слушания и другие спектакли не нужны - надеюсь, это действительно принципиально - и будет сделано в первый день полномочий.

Хотіли розстріляти цей народ? / Не вийшло – хочете його ділити?
Хоч прикладіть усіх своїх щедрот, / Не вийде – ми ж Господні діти...
Кочан (Кочановский, Кочаненко)
Шолудько (Шолудченко, Жолудко)

Share

105

Re: Державна архівна служба України

Державна архівна служба України
6 г.

Державна архівна служба України розпочинає новий етап цифровізації архівних документів❗️

Шановні друзі та колеги!
Наближається новий рік, тож за традицією настав час обговорити пріоритети нашої роботи на 2020 рік.

Одне із найголовніших питань, яке нам необхідно буде зрушити, - цифровізація. Ми плануємо охопити нею всі процеси архівної справи, діловодства та державної системи страхового фонду документації.

Важливий момент: у першу чергу переведення архівних документів у ‘‘цифру’’ пошириться на описи справ. Для цього ми запропонували архівам внести зміни до своїх планів роботи на 2020 рік.

Не забуваймо також про вебсайти державних архівів. Інформацію на них необхідно постійно оновлювати, щоб вона не втрачала актуальності.

Архіви продовжать розміщувати в онлайнрежимі вже оцифровані описи, якими зможуть скористатися відвідувачі сайтів. Звісно, цей процес залежатиме від технічних можливостей того чи іншого архіву. Але в першу чергу архіви опублікують описи, що стосуються дорадянського і радянського періоду, які найбільше цікавлять користувачів, та удосконалені описи.

Усі описи фондів, які архіви відберуть для оцифрування, необхідно спершу перевірити на фактичну наявність.

Інформацію про все, що зроблять архіви в процесі цифровізації та наповнення своїх інтернет ресурсів, архіви надішлють до Укрдержархіву, де ми зможемо оцінити ефективність цієї справи, виявити труднощі і спільно вирішити, як їх подолати в майбутньому.

https://www.facebook.com/archives.ua/ph … mp;theater

Share

106

Re: Державна архівна служба України

Державна архівна служба України
8 г.

Державна архівна служба України відреагувала на звернення користувачів щодо закриття читальних залів державних архівів❗️

Укрдержаврхів звернувся до директорів центральних державних архівів, держархівів областей, м. Києва з листом про забезпечення ефективної роботи читальних залів державних архівів, у якому запропоновано:
- переглянути плани щодо закриття читальних залів протягом року;
- відкоригувати графік їх роботи максимально врахувавши інтереси користувачів;
- запровадити нову практику копіювання документів НАФ власними технічними засобами користувачів безпосередньо за їх робочими місцями без встановлення часових рамок на копіювання.

Лист Державної архівної служби України - https://archives.gov.ua/News/2019/2019_12_17_1.pdf

https://www.facebook.com/archives.ua/ph … mp;theater

Share