36 ( 07-06-2016 17:15:51 змінене notizia )

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

Добрый день. Подскажите пожалуйста, если партбилет выдавался парткомиссией дивизии, во время службы в армии, где искать это место принятия в члены? В смысле, где может хранится дело?

Share

37

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

notizia пише:

Добрый день. Подскажите пожалуйста, если партбилет выдавался парткомиссией дивизии, во время службы в армии, где искать это место принятия в члены? В смысле, где может хранится дело?

Военные вопросы. Значит ЦАМО РФ в Подольске.
Но если дивизия была разгромлена или попадала в "котлы", то шансы сохранности таких документов почти нулевые.

Share

38 ( 10-06-2016 13:28:20 змінене notizia )

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

Спасибо, тоже нашла, что все первичная документация должна храниться в ЦАМО в политотделе дивизии. Только как бы добыть эту информацию. Правда дивизия была расформирована в 1989 году и дислоцировалась в г. Ровно и я думала, что может что то там будет, но все дороги ведут в Москву. sad

Share

39 ( 18-04-2017 15:01:53 змінене litar Л )

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

interstep,
В партархиве в фонде Веселовского р-на должна быть Анкета кандидата
http://forum.genoua.name/viewtopic.php?pid=18865#p18865
А так же дело о вступлении.
Если не ошибаюсь фонд П - 214

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.
Thanks: interstep1

Share

40

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

interstep пише:

на войне с января 1942 по сентябрь 1945

Награды за войну имел?
Если да,то смотрите наградные документы,там указывали кандидат или член партии.
Но,как по мне,то всю войну быть кандидатом-маловероятно.

Плохо тогда сработали партработники все 3 года...
А выдача карточки в 1947годы могла быть повторной и связана с какими-то требованиями по партийной линии.
Это конечно версия,но, как вариант подойдет...

Школа генеалога; Харківська губ.;
Проект:№1 v Italy
Слава Україні Героям-Слава! putin to the HAGUE!
СМЕРТЬ КЛЯТИМ ВОРОГАМ ТА ОКУПАНТАМ! Hands off UKRAINE! STOP putin now! STOP russian aggression! Ukrainian Victory is Freedom for all world!

Share

41

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

interstep пише:

еще раз опишу ситуацию, обращаясь к коллективному разуму

человек вступил в кандидаты в августе 1940, работая председателем колхоза
на войне с января 1942 по сентябрь 1945
после войны сменил место жительство с Веселовского р-на Запорожской обл. на г. Макеевку Донецкой обл., где работал директором предприятия, но умер рано в 1947 году,

Вопрос
-  мог ли он все это время быть просто кандидатом, без вступления в члены ВКП(б)?
- как могло получится что вступил в кандидаты в августе 1940 года, а карточку получил в сентябре 1947 года, 7 лет в кандидатах?

из того что имею - РГАСПИ выслал прикрепленную отчетную карточку кандидата, Запорожский архив ничего не находит по фондам, Донецкий архив приглашает лично приехать, да и стоит ли там что-то искать судя по тому что кандидатская карточка получена в сентябре 1947 года и умер он в этом же году?

рассчитываю на коллективную помощь, заранее спасибо

Что-то я не понял, почему Вам так мало выслали из РГАСПИ. Учетную карточку не нашли?

С учетом того, что человек пошел на повышение директором предприятия, вероятно не только то, что он таки вступил в партию, но и то, что он стал номенклатурным работником. Есть потенциал еще понапрягать российские центральные архивы. Почитайте здесь: http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=2233

А в Донецке можно найти человека, кто бы мог посмотреть (есть на уме один человек). Вот только как ему перевести деньги не знаю. Не занимался я этими вопросами.

42

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

interstep,
За 40 год точно не знаю, т.к. меня интересовал более ранний период.
Кандидатских стаж зависел от соц. происхождения. Рабочие - 0.5 г.; служащие - 1 год; сельские жители 2 года. Поэтому до войны мог не успеть. Потеря документов возможна, но если был в окружении, мог попасть в "сомнительные".
У меня есть, документально подтвержденный, кандидатский стаж с 1945 по 1953 гг.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

43 ( 05-11-2018 20:20:14 змінене AllaSvt )

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

Шановні дослідники, дуже дякую за цікаве обговорення!  

Підкажіть, будь ласка, голова колгоспу Полтавщини (до війни) - це номенклатурний працівник, чи ні? Чи номенклатура - це партійна верхівка у містах?  А якщо був партійним до війни (час вступу - невідомий), то він був членом ВКП(б), чи КПРС? Помер у 1940 році.

Share

44

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

AllaSvt,
Був членом ВКП(б)

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.
Thanks: AllaSvt1

Share

45

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

litar Л  

Дуже дякую Вам за відповідь!!!  
Як багато Ви всього знайшли! А я тільки починаю досліджувати за партійною тематикою.

Share

46

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

AllaSvt,
Мы все когда-то только начинали
Удачи!

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.
Thanks: AllaSvt, luvi2

Share

47

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

Я и не знал, что у них есть такие документы по кандидатским карточкам, да еще и с фото! Надо изучить этот вопрос.

Thanks: AllaSvt, luvi2

48

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

LuckyLuke пише:

Я и не знал, что у них есть такие документы по кандидатским карточкам, да еще и с фото! Надо изучить этот вопрос.

Я теж цього не знала. А ще, багато з того, про що довідалася з повідомлень цієї теми та Ваших сканів.   Як чудово, що є такий форум!

Thanks: LuckyLuke1

Share

49

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

Шановні дослідники! Підкажіть, будь ласка - якщо комуністом був мешканець міста, то де він міг вступити в партію - за місцем проживання, роботи, чи в будь-якому іншому районі? З вашого досвіду досліджень.

Share

50

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

Як бувший член КПРС знаю, що прийом в члени КПРС з кандидатів відбувався в первинній партійній організації по місцю роботи на той час .

R1a - BY30762

Пошук предків : Яценко, Косенко, Божко, Костенко, Хмельницький, Луговий, Мазин, Бураков

Share

51 ( 12-11-2018 18:58:11 змінене AllaSvt )

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

gennadii5408 

Дуже дякую за відповідь! Бо я вже опитала деяких родичів - ніхто не був у партії.:)  

Пане Геннадію, а не підкажете, де могла зберігатися справа? Там же, за місцем роботи, чи десь у горкомі, чи райкомі?

Share

52

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

AllaSvt,
Должна быть в низовой и высшей.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.
Thanks: AllaSvt1

Share

53

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

За місцем роботи, тобто в первинній партійній організації, зберігати треба було тільки протоколи загальних сборів і то тільки до передачі в відділ обліку відповідного райкому, або міському, якщо в місті не було районів. Все інше зберігалось на розсуд секретарів первинних організацій. Справи по вступу в кандидати та члени КПРС могли зберігатись в відповідних райкомах, міськомах. Чи передавались потім на збереження в партійні архіви області - не знаю. Особові справи секретарів парткомів зберігають, це я знаю з власного досвіду, бо під час переходу на пенсію звертався та отримував довідку.

R1a - BY30762

Пошук предків : Яценко, Косенко, Божко, Костенко, Хмельницький, Луговий, Мазин, Бураков

Share

54

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

gennadii5408 пише:

Справи по вступу в кандидати та члени КПРС могли зберігатись в відповідних райкомах, міськомах. Чи передавались потім на збереження в партійні архіви області - не знаю.

Да, дела передавались в партийные архивы, сейчас это фонды в областных.
По Николаевскому архиву искала своих, в описях были только отметки "уничтожено" sad
Мало что сохранили, к сожалению sad

Share

55

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

партархів (для прикладу)
                            § 5. Про прийом до кандидатів партії тов. ВОЛИК П.Є.
                                             тов. Волик присутній.
                           Висл. т.т. Волик, Дорофєєв, Федоренко.
ВОЛИК Петро Емел"янович - народження 1912 р., росіянин, освіта середня, із робітників, робітник, виробничий стаж 8
                     років, зараз працює секретарем ЗК ЛКСМУ комбінату ім. С. Орджонікідзе. Член комсомолу в 1930 р.
     Рішенням Орджонікідзевского РПК від 7УІІ.38 р. тов. ВОЛИК П.Є. прийнятий до кандидатів партії по першій категорії.
     Рекомендують т.т.:
ДОРОФЄЄВ Микола Олександрович - ч/п з 1928 р., п/к № 073ХХХХ
БЄСОВ Микола Фасильович              - " -    1924 р., п/к № 083ХХХХ,
рекомендація бюро Запорізького МК ЛКСМУ від 9.ІІ.38 р.
                                   ----------------
     Підтвердити рішення Орджонікідзевського РПК від 7.УІІ.38 р. про прийом тов. ВОЛИК П.Є. до кандидатів партії по першій категорії.
і далі по списку + прийом до партії, віключення, догани.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

56 ( 13-11-2018 18:59:31 змінене AllaSvt )

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

litar Л   Алёна 
gennadii5408 

Дякую Вам за продовження теми - дуже цікаво! 

intersteр 
і Вам велика подяка! Саме Ваше недавнє повідомлення і привело мене до дослідження партійців, бо раніше, на жаль, я цієї теми не бачила... А тепер так цікаво!

Share

57

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

Казалось бы на форуме вся информация есть, но пока сам не попробуешь- информация не доходит.
Сделал запрос в РГАНИ "оказалось" нужно знать номер партбилета, тогда они возможно смогут найти отчетную карточку на партбилет

Post's attachments

joxi_screenshot_1543920352577.png
joxi_screenshot_1543920352577.png 275.6 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Share

58

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

interstep пише:

Казалось бы на форуме вся информация есть, но пока сам не попробуешь- информация не доходит.
Сделал запрос в РГАНИ "оказалось" нужно знать номер партбилета, тогда они возможно смогут найти отчетную карточку на партбилет

Добре, що їм достатньо повідомити один номер, і вони можуть самі встановити номери інших партквитків, що їх людина отримувала при обміні (у межах 1936-80х рр.).

До речі пошук можливий і по ПІБ, коли відомий час і місце вступу у партію або виходу з неї (часто смерті). Звісно такий пошук дорожчий.

Thanks: litar Л, AllaSvt2

59

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

LuckyLuke пише:
interstep пише:

Казалось бы на форуме вся информация есть, но пока сам не попробуешь- информация не доходит.
Сделал запрос в РГАНИ "оказалось" нужно знать номер партбилета, тогда они возможно смогут найти отчетную карточку на партбилет

Добре, що їм достатньо повідомити один номер, і вони можуть самі встановити номери інших партквитків, що їх людина отримувала при обміні (у межах 1936-80х рр.).

До речі пошук можливий і по ПІБ, коли відомий час і місце вступу у партію або виходу з неї (часто смерті). Звісно такий пошук дорожчий.

Это вы про РГАСПИ, в РГАНИ судя по ответу и информации в интернете только отчетные карточки за 1973 год, я им все указал и где и когда вступала персона, вплоть до месяца и первичной партийной организации

Thanks: LuckyLuke, AllaSvt2

Share

60

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

interstep пише:

Это вы про РГАСПИ, в РГАНИ судя по ответу и информации в интернете только отчетные карточки за 1973 год, я им все указал и где и когда вступала персона, вплоть до месяца и первичной партийной организации

Точно, не помітив. Але радий, що РГАНІ вже почав після переїзду відповідати. На мій серпневий запит я ще відповіді не отримав...

Thanks: AllaSvt1

61 ( 04-12-2018 21:10:59 змінене interstep )

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

Точно, не помітив. Але радий, що РГАНІ вже почав після переїзду відповідати. На мій серпневий запит я ще відповіді не отримав...

Мне ответили в течении 2 недель, но отрицательные ответы быстрее штамповать)

Thanks: LuckyLuke1

Share

62 ( 14-06-2019 22:58:46 змінене interstep )

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

Хотел поделиться своим опытом, даже если для запроса в РГАСПИ не хватает данных, даже если в областном архиве не сохранилось личное дело, то остается еще вероятность что по нужному району сохранились протоколы заседаний бюро (партийный архив),
собственно так нашел информацию по вступлению в кандидаты и интересные мне подробности: кто был поручителями, высказывания партийного актива о кандидате, вердикт, краткая характеристика на вступающего с указанием предыдущих мест работ, тут же находил информацию об утверждении на должности, номер партбилета, о посылке на курсы повышения квалификации и пр.

Share

63

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

Шановні форумчани, вибачаюсь, можливо питання недоречне, але все ж, хто робив запит в РГАСПИ по номеру партійного квитка, скільки коштують їхні послуги в інтернеті знайшов прейскурант, відповідно до якого архівна довідка разом із листом відповіддю коштує приблизно 1500 рублів і це за 1 сторінку машинописного тексту. Чи так це?

Post's attachments

ргаспи.bmp 219.43 kb, 4 downloads since 2019-07-10 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Share

64 ( 10-07-2019 11:45:54 змінене notizia )

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

Oleksandrmivita, я робила запит, але у 2016 році. 394 рублі коштувало. Але пройшло 3 роки, може хтось ще замовляв.

Share

65

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

notizia пише:

 я робила запит, але у 2016 році. 300 с чимось рублів коштувало. Але пройшло 3 роки, може хтось ще замовляв.

Вказано, що прейскурант змінено в 2019 році...

Thanks: Алена1

Share

66

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

Доброго дня. Як поступити далі? Зробив запит у РГАСПИ, прийшла відповідь наступного характеру, що робити знавці???

Post's attachments

РГАСПИ.jpg
РГАСПИ.jpg 22.11 kb, 10 downloads since 2019-08-28 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Thanks: Алена1

Share

67

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

Oleksandrmivita,
Искать правильньій № п/б

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

68

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

Oleksandrmivita пише:

Доброго дня. Як поступити далі? Зробив запит у РГАСПИ, прийшла відповідь наступного характеру, що робити знавці???

Почитайте тут

69

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

Почитайте тут

Тобто, потрібно звертатися в РГАНИ, вони повинні наявному у мене парт квитку дадуть номер квитка 1954 року і потім з ним знову звертатися у РГАСПИ????

Share

70

Re: Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС)

Oleksandrmivita пише:

Почитайте тут

Тобто, потрібно звертатися в РГАНИ, вони повинні наявному у мене парт квитку дадуть номер квитка 1954 року і потім з ним знову звертатися у РГАСПИ????

Якби Ви хоч трохи описали біографію розшукуваної особи, я би відповів конкретніше. Але думаю, що це не оптимальний варінат. РГАНИ має зберігати лише квитки зразка 1973 р.