1

Тема: Рибчинський / Рыбчинский

Нещодавно виповнилося 70 років відомому носію Юрію Рибчинському. Вітаємо!

Вікі:

Ю́рій Євге́нович Рибчи́нський (* 22 травня 1945, Київ) — український поет, драматург, сценарист, заслужений діяч мистецтв України (1995), народний артист України (2000), один із основоположників сучасної української естрадної пісні.

Народився 22 травня 1945 року в Києві, в старовинному районі міста — Поділ.

У 1967 році закінчив Київський університет ім. Т. Шевченка.

З 1998 по 2000 рік — Радник Президента України з питань культури.

Син Юрія Рибчинського — Євген — поет, продюсер, автор пісень.


Тато мій — корінний киянин Євген Іванович Рибчинський до війни закінчив сільгоспакадемію і займався селекцією тварин. Час «наїхав» на нього і на таких, як він, батько ледь встиг дременути з професії. Отримавши завдання вивести м'ясну породу радянських корів, почав з колегами схрещувати корову з бізонами та зубрами. Це — як в алхімії: генної інженерії тоді не було. І у них виросли троє дивовижних телят. А потім почалася боротьба з генетикою. Приїхали «шкіряні» хлопці з НКВС і сказали: «Ви робите це, щоб знищити генофонд радянських телиць». І на очах у вчених розстріляли тварин, як ворогів народу. А вченим сказали, що скоро й за них візьмуться. І батькові довелося отримати другу вищу освіту — математика. Коли ж повернувся з війни на милицях без ноги, то за три роки, маючи вже дві освіти, закінчив фінансово-економічний інститут і працював у Кабінеті Міністрів економістом. Мама Раїса була військовим лікарем — полковником медичної служби, вона пройшла і Халкін-Гол, і фінську війну, і Велику Вітчизняну. У 1941 році врятувала мого батька, а 1944-го випадково з ним зустрілася знову. У 42 роки народила мене в Києві, це був її перший шлюб, і я був першої пізньою дитиною. Отже, я дитя травня 1945 року — дитя Перемоги.

Батько й мати були типовими представниками свого покоління, якому випали найстрашніші роки в ХХ сторіччі. Мати народилася в 1903 році, батько — в 1911, був на 8 років молодший за маму, вони обоє пережили страшну жовтневу революцію, колективізацію, громадянську війну, репресії, Вітчизняну війну. Не знаю, чи витримало б наше покоління чи наші діти те, що випало на долю наших батьків. Не дай, Боже, про це навіть думати. Перед нашими батьками ми маємо не тільки скидати капелюха, але ставати на коліна і цілувати їм руки й ноги: вони справжні герої, які здобули Перемогу й ствердили життя...

www.vox.com.ua/data/2007/02/09/y … tnyi.phtml

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

2

Re: Рибчинський / Рыбчинский

Мій улюблений поет-пісняр!
.........................................
З Рибчинський перетинаються Рябчинський, Робчинський та Рабчинський. Можливо, є Ребчинський. Напевно, географічне.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

3 ( 02-06-2015 07:39:00 змінене kbg_dnepr )

Re: Рибчинський / Рыбчинский

Рыбчинские среди репрессированных :

Рыбчинская (7)
Рыбчинский (14)

Большинство поляки (Волынская губ., Грибовиц, Хреново; Лепельский р-н), русские из Брянска.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

4

Re: Рибчинський / Рыбчинский

Ще трошки про пана Рибчинського (не про родовід):

Юрій Рибчинський: "В Україні заробляють гроші, щоб купувати владу, а потім знову робити гроші…"
Олег Вергеліс, Катерина Константинова
15 травня

Поет, драматург, сценарист, народний артист України, заслужений діяч мистецтв, 15-разовий лауреат фестивалю "Пісня року", лауреат Гоголівської премії… Та що значать усі ці регалії у "Вікіпедії", — варто тільки згадати рядки "Мій журавель — у нього очі сині, Хай кличе в мандри осінь золота, Та знаєш ти, що лиш на Україні Солодкою стає проста вода…" Поет живе не на трибунах і засіданнях Спілки письменників, а в таких ось рядках, образах, що розфарбували і збагатили наше прозаїчне життя.

Власне, так і живе великий поет землі нашої Юрій Євгенович Рибчинський. Скоро в нього ювілей — 70 років. Привід, що передбачає якісь важливі ретроспекції до творчих звершень минулих днів. Але зараз він вальяжно возсідає на своєму улюбленому дивані, розкинувшись, як римський патрицій, і віщає зовсім не про ювілейно-патетичне. Зрозуміло, що тепер його хвилює публіцистика сьогодення. Зізнається, що деякі вірші — про війну — він написав років 10 тому, коли на думку не могло спасти, що несподівано актуальною стане саме така поезія. Але його вірші знову й знову лягають на музику життя. А він розмірковує, наприклад, про Льва Толстого, Наполеона, Горбачова, Єльцина, Кучму…

Більше читайте тут: gazeta.dt.ua/personalities/yuriy … shi-_.html

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

5

Re: Рибчинський / Рыбчинский

РИБЧИНСЬКИЙ Григорій Миколайович, 1929 р. н., с. Люча Косівського району, українець, освіта початкова. Проживав нелегально. Заарештований 06.05.1945. Звинувачення: вояк УПА (сотня Ґонти, 1945), псевдо — Скала. Військовим трибуналом військ НКВС Станіславської області 27.06.1945 засуджений на 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Реабілітований 26.11.1993. (12824 П).

Реабілітовані історією. Івано-Франківська область, том 2.

Thanks: olyvd1

Share

6

Re: Рибчинський / Рыбчинский

РИБЧИНСЬКИЙ Тимофій Іванович, 1888 року народження, с. Добрянка Ольгинського району, українець, із селян, малоосвічений. Проживав у с. Болгарка Доманівського району Одеської області. Ветеринар у колгоспі. Заарештований 22.03.1938 року. Постановою Трійки при УНКВС Одеської області від 07.04.1938 року засуджений до розстрілу. Страчений 07.04.1938 р. Місце поховання невідомо. Реабілітований у 1962 р.

Реабілітовані історією. Миколаївська область. Книга четверта.

Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.
Thanks: кістка1

Share