211 (05-09-2018 12:50:01 отредактировано eavik31)

Re: Family Finder с "нуля"

Отримала свої результати. Здається, я можу претендувати на еталонний зразок ))

Post's attachments

ethn2.JPG 80.29 Кб, файл не был скачан. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Спасибо сказали: FindMyRoots, iromko, ArturVer, notizia4

Поделиться

212

eavik31, дуже багато Турції wink

Ищу предков Чуркины (г. Бобров Воронежская обл., Балашовский р-н, Саратовская обл.), Копейкины(Саратовская обл.),   Лубенские, Полуян, Британ (Украина, Днепропетровская область), Болдыревы, Кандаковы (Россия, Ростовская обл)

Поделиться

213

це скіфи )))

Спасибо сказали: Balymba1

Поделиться

214 (14-09-2018 07:11:38 отредактировано ArturVer)

Думаю багатьом з нас хочеться, щоб база збіженців по Українцям та регіону зросла на порядки, але... поясніть мені, чому так (див. на малюнку)?

Post's attachments

три покоління.jpg
три покоління.jpg 83.85 Кб, 3 скачиваний с 2018-09-14 

mtDNA Haplogroup - H. Гаплогруппа по BIG-Y - I-A14973
Спасибо сказали: FindMyRoots1

Поделиться

215

ArturVer, багато припущень
1. У себе шкребли якнайкраще, а от дід вже не старався.....
2. Ваші мама й татато мають спільного предка smile десь далеченько, але так, що це впливає на результати
3. Саме гірше припущення - FTDNA халтурить

В мене багато таких ситуацій. І я вже замучалась думати та питати, як  то так)

Ищу предков Чуркины (г. Бобров Воронежская обл., Балашовский р-н, Саратовская обл.), Копейкины(Саратовская обл.),   Лубенские, Полуян, Британ (Украина, Днепропетровская область), Болдыревы, Кандаковы (Россия, Ростовская обл)
Спасибо сказали: ArturVer1

Поделиться

216

FindMyRoots пишет:

ArturVer, багато припущень
1. У себе шкребли якнайкраще, а от дід вже не старався.....
2. Ваші мама й татато мають спільного предка smile десь далеченько, але так, що це впливає на результати
3. Саме гірше припущення - FTDNA халтурить

В мене багато таких ситуацій. І я вже замучалась думати та питати, як  то так)

також дуже багато ситуацій таких і спочатку також думав, що батьки мають спільних предків, але на відстані 5-8 поколінь - на яке дає гарантію FTDNA - і документально і по відстаннях - виключається цей варіант. Бо ним тоді можна будь яку "нісенітницю в збігах" пояснити.
Все більше фактів вказує на 3-й пункт, який Ви вказали. (Принаймні родинні зв'язки найближчих родичів вміє визначати, а далі - випадкові повністю збіги)

Поделиться

217 (14-09-2018 09:08:58 отредактировано ArturVer)

ArturVer пишет:

Все більше фактів вказує на 3-й пункт, який Ви вказали. (Принаймні родинні зв'язки найближчих родичів вміє визначати, а далі - випадкові повністю збіги)

Також в мене багато випадків, коли "ніби" я мав би мати спільних предків і по лінії мами і по лінії тата.
Так само тато має теж ніби, що і його батьки мають мати родинні зв'язки між собою і спільних предків.
Якби я мав лише можливість тестувати одне два покоління, як і більшість з тестованих, то я би думав, що то дійсно, якийсь "нерозкритий" і досі "невідомий" родинний зв'язок між батьками є. Але я впевнений, що якщо проведу тести дітям своїм і в мене будуть фактичні дані по 4-м поколінням, то невірні алгоритми FTDNA, які використовуються вилізуть назовні.

Може дійсно, зробити тест синові... і весь ланцюжок FTDNA ляже, бо показуватиме, що і в мене із дружиною ніби спільні предки є... жалко тільки грошей зараз на такий тест викидати... все ж таки 1800 грн + пересилка назад.

Поделиться

218

Чи є в когось із шановних форумчан можливість навести дані по ТРЬОМ своїм поколінням і спростувати мої факти і претензії у невірних алгоритмах і випадкових результатах?

Поделиться

219

ArturVer пишет:

Також в мене багато випадків, коли "ніби" я мав би мати спільних предків і по лінії мами і по лінії тата.
Так само тато має теж ніби, що і його батьки мають мати родинні зв'язки між собою і спільних предків.
Якби я мав лише можливість тестувати одне два покоління, як і більшість з тестованих, то я би думав, що то дійсно, якийсь "нерозкритий" і досі "невідомий" родинний зв'язок між батьками є. Але я впевнений, що якщо проведу тести дітям своїм і в мене будуть фактичні дані по 4-м поколінням, то невірні алгоритми FTDNA, які використовуються вилізуть назовні.

Може дійсно, зробити тест синові... і весь ланцюжок FTDNA ляже, бо показуватиме, що і в мене із дружиною ніби спільні предки є... жалко тільки грошей зараз на такий тест викидати... все ж таки 1800 грн + пересилка назад.

Це все не є ознакою неправильності алгоритмів FTDNA, чи якоїсь іншої компанії (на GedMatch же картина така ж?). Є просто таке поняття, як identical by chance (IBC), і деякі фрагменти дійсно однакові завдяки випадковості. Ну і не варто виключати можливості збігу фрагментів identical by population. Ось тут з ілюстраціями пояснено, як таке може траплятись: https://dna-explained.com/category/ibp- … opulation/ 

Тест сина нічого не вирішить в даній ситуації.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-PH3310|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"
Спасибо сказали: FindMyRoots, ArturVer, kuks70, eavik31, luvi5

Поделиться

220

iromko пишет:

Ось тут з ілюстраціями пояснено, як таке може траплятись: https://dna-explained.com/category/ibp- … opulation/ ...

Дякую. Гарні статті там на цьому сайті і багато нового дізнався. Цікаві кнопочки та пункти меню там навіть у статті про 9 корисних інструментів  для аутосомних тестів ДНК розглядаються. https://dna-explained.com/2016/07/21/ni … -tree-dna/

Спасибо сказали: iromko, kuks702

Поделиться

221

ArturVer пишет:

Думаю багатьом з нас хочеться, щоб база збіженців по Українцям та регіону зросла на порядки, але... поясніть мені, чому так (див. на малюнку)?

Тут головне не те, що є "фальшиві збіги", а те, що є сталий сегмент, спільний для всіх трьох поколінь.
Те, що з поколіннями обсяг спільних сегментів не спадає, а зростає, радше пояснюється False Negative Match. Особливо, якщо старші покоління тестувались першими, оскільки якість прочитання з часом зростає. Ймовірніше за все, якщо зараз перетестувати батька і діда, то у них виявиться більше спільних сегментів із зазначеною особою. Втім, якщо ці 13 сМ припадають на центромеру, цій спільній ділянці може бути кількадесят поколінь і кількасот років.

Збираю генеалогічні матеріали по селу Попова Гребля, Чечельницькій волості, Ольгопільському повіту, Балтсько-Ольгопільському католицькому деканату, Брацлавсько-Подільській шляхті

Поделиться

222

sergm пишет:

якщо старші покоління тестувались першими, оскільки якість прочитання з часом зростає. Ймовірніше за все, якщо зараз перетестувати батька і діда, то у них виявиться більше спільних сегментів із зазначеною особою. Втім, якщо ці 13 сМ припадають на центромеру, цій спільній ділянці може бути кількадесят поколінь і кількасот років.

Дякую за пояснення.

Тестував всіх майже одночасно, тобто не на протязі років - травень-липень 2018 р. В моєму випадку, думаю, методика тестування не змінювалася за цей проміжок часом. А порядок тестів був такий: мені, дідові, батькові. До речі, мабуть, цей шматок десь з Ольгопольского повіту, але наврядче з польсько-шляхетськими коріннями. (Як зазначено Ви шукаєте у підпису))

Поделиться

223

ArturVer пишет:
sergm пишет:

якщо старші покоління тестувались першими, оскільки якість прочитання з часом зростає. Ймовірніше за все, якщо зараз перетестувати батька і діда, то у них виявиться більше спільних сегментів із зазначеною особою. Втім, якщо ці 13 сМ припадають на центромеру, цій спільній ділянці може бути кількадесят поколінь і кількасот років.

Дякую за пояснення.

Тестував всіх майже одночасно, тобто не на протязі років - травень-липень 2018 р. В моєму випадку, думаю, методика тестування не змінювалася за цей проміжок часом. А порядок тестів був такий: мені, дідові, батькові. До речі, мабуть, цей шматок десь з Ольгопольского повіту, але наврядче з польсько-шляхетськими коріннями. (Як зазначено Ви шукаєте у підпису))

Ну тоді просто якість прочитання вар'ює. Ну і можливо є як False Negative, так і False Positive Match. Більш точно можна було б побачити, якби прочитання було б скрізь 30Х (на практиці вар'ює від 1Х до 30Х) і було б протестовано максимально можливу кількість людей з обох боків (сестер-братів, матерів-батьків, тіток-дядьків, дідів-бабусь тощо). Ну і документальна генеалогія незайвою була б.
Значно гірше, коли тестування п'ятиюрідного брата не визначає…

Збираю генеалогічні матеріали по селу Попова Гребля, Чечельницькій волості, Ольгопільському повіту, Балтсько-Ольгопільському католицькому деканату, Брацлавсько-Подільській шляхті

Поделиться

224

Я колись писав, що в мене дружині дуже везе з тестуванням (її тест за 7 днів колись ВЖЕ отримували в Техасі).

І от сьогодні зробили результати її дідуся і одразу - є збіженець із гарними великими шматками да ще й з України да ще й з потрібного регіону. Подарунок для генеалога просто...

По моїм лініям предків максимум - це 69 спільних сентіморганів... А тут цілі 129 та й ще багато шматків!

Post's attachments

FF.PNG
FF.PNG 2.28 Кб, файл не был скачан. 

Спасибо сказали: iromko, eavik312

Поделиться

225

ArturVer пишет:

Я колись писав, що в мене дружині дуже везе з тестуванням (її тест за 7 днів колись ВЖЕ отримували в Техасі).

І от сьогодні зробили результати її дідуся і одразу - є збіженець із гарними великими шматками да ще й з України да ще й з потрібного регіону. Подарунок для генеалога просто...

По моїм лініям предків максимум - це 69 спільних сентіморганів... А тут цілі 129 та й ще багато шматків!

Це дійсно підфартило smile У нього ще й дерево в онлайні виявиться при такому розвитку подій :)

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока

Поделиться

226 (19-09-2018 11:10:58 отредактировано ArturVer)

iromko пишет:

... ще й дерево в онлайні виявиться при такому розвитку подій :)

Трохи з іншого ракурса напишу про дерева онлайн... Я сам намагаюсь імпортувати свої дерева онлайн, щоб робота не пропала дарма... Багато ліній бічних розкопую і може комусь з прямих нащадків, або з бічних родинних ліній мої розкопки стануть у нагоді. А то як писав Булгаков у "Майстер і Маргариті": "Плохо не то, что человек смертен, а то, что он внезапно смертен."
В мене друг дитинства просто помер в 33 роки... Тут і починаєш задумуватись, що стара з косою дійсно приходить без попереджень заздалегідь. Раджу, також, кому не все одно на свої здобутки у генеалогії, робити якісь дерева онлайн, щоб вони лишились і після нашого відходу...

Спасибо сказали: FindMyRoots, iromko, LG 775, eavik314

Поделиться

227 (19-09-2018 18:47:21 отредактировано ArturVer)

ArturVer пишет:

До речі, цікаве спостереження про віддалених кузенів, яких у деяких статтях взагалі радять відкидати.

В моєї дружини цей збіженець перетворився з 2nd-4th кузена в діда, на 4th - Remote кузена. Бачите, як буває.

Post's attachments

Що лишилось зs 129_27 cM.PNG
Що лишилось зs 129_27 cM.PNG 2.4 Кб, файл не был скачан. 

Спасибо сказали: Balymba1

Поделиться

228

ArturVer пишет:

Це рівень троюрідного брата.

Поделиться

229

sergm пишет:

Це рівень троюрідного брата.

У моєму випадку 139/22 виявився чотириюрідним племінником (чи інакше кажучи - сином 3-кузена)

Турецький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Менів (Менюк), Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut

І-Р37/ Н
Спасибо сказали: ArturVer, iromko, DmitroR-2, luvi, borisovichi5

Поделиться

230

Подскажите пожалуйста, если я знаю 11 колен своего рода , какой тест мне нужен что бы узнать глубже  о своих предках ?

Бережные ( Черниговка, Запорож. обл.- козаки с. Западинцы Лохвицкого уезда), 
Харченко (Черниговка, Запорож. обл. -  Роменский  уезд)
Булат (Вознесеновка, Запорожье ) ,
Мельник ( Черниговка Запорож. области -    козаки с. Ковали Хорольского уезда   Полтавской губернии),Безверхие, Авраменко,Романовские, Кочубеи, Пивовар.

Поделиться

231

Ще один цікавий випадок. Щойно отримали результати ФФ бабці моєї дружини і виявилось, що її чоловік (тобто дід дружини) виявляється з нею родичем. Про цей зв'язок ніхто не знає і це для всіх нас сюрприз. (але мама діда з того самого села, що і батьки бабушки, тому, в принципі і не дивно, що трохи родичі)

Post's attachments

Бабця з дідом (по мамі обоє і в шлюбі).PNG
Бабця з дідом (по мамі обоє і в шлюбі).PNG 2.96 Кб, файл не был скачан. 

Спасибо сказали: borisovichi, iromko2

Поделиться

232

larisa пишет:

Подскажите пожалуйста, если я знаю 11 колен своего рода , какой тест мне нужен что бы узнать глубже  о своих предках ?

Цікаво smile Якщо ви знаєте всіх своїх предків на 11 поколінь в минуле, тобто всіх 2+4+8+16+32+64+128+256+512+1024+2048 = 4094 людей, то Вам потрібні багато тестів по різних нащадкам всіх цих ліній, якщо такі ще живі, щоб підтвердити спорідненість. Але реалістично я б обмежився нащадками предків в 4-5 коліні, і починав би з найстарших: своїх батьків чи бабусь/дідусів, потім продовжував двоюрідними братами/сестрами своїх батьків чи їхніми дітьми.

Тест для всіх такий самий - Family Finder від FTDNA.

Спасибо сказали: ArturVer, Balymba, DmitroR-2, сергей-гродовка, larisa, luvi6

Поделиться

233

ArturVer пишет:

Ще один цікавий випадок. Щойно отримали результати ФФ бабці моєї дружини і виявилось, що її чоловік (тобто дід дружини) виявляється з нею родичем. Про цей зв'язок ніхто не знає і це для всіх нас сюрприз. (але мама діда з того самого села, що і батьки бабушки, тому, в принципі і не дивно, що трохи родичі)

2nd - 4th cousin може відповідати відстані в 5-6 поколінь а може й більше, тобто, якщо вони і родичі, то скоріше за все дуже далекі.

У мене є matches 2nd - 4th cousin, але я не бачу спільних предків на 6-7 поколінь.  Звичайно, "не бачу" и "немає" - це різні речі.

Анцестори: Преображенка- Денисенко Панченко Баран Скляр Сиротенко Скидан Чехов Педан Монець Шкитько Проскура Тряпишка Терлецький Писаренко Невінчаний Ткаченко; Токмачка- Глухий Астіон Мельник Пінчук Коноваленко; Омельник- Петрашка Моргун; Олександрівка- Подделний
Спасибо сказали: ArturVer, iromko2

Поделиться

234

На MyHeritage у батька появився цікавий співпадінець 31.1/24.6 з Франції. Здається я знаю по кому йде зв'язок (вважаю, що ідентифікував його бабусю), але пов'язати дерева поки не можу. За версією це мав би бути син 4-кузена батька. Чи реально при таких результатах?

Турецький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Менів (Менюк), Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut

І-Р37/ Н

Поделиться

235

Balymba пишет:

На MyHeritage у батька появився цікавий співпадінець 31.1/24.6 з Франції. Здається я знаю по кому йде зв'язок (вважаю, що ідентифікував його бабусю), але пов'язати дерева поки не можу. За версією це мав би бути син 4-кузена батька. Чи реально при таких результатах?

думаю, може.
Я для аналізу переважно намагаюся визначити MRCA на GedMatch. Потім дивлюся ось в цій статті https://gengenaus.com/2017/03/25/gedmatch-generations/
Наприклад, MRCA 3.9 це:
Gen 3.9
3C1R (third cousins once removed)

А потім можна по табличці прикинути, що це за збіженець

Post's attachments

cousin-once-removed.gif
cousin-once-removed.gif 21.08 Кб, файл не был скачан. 

Спасибо сказали: Balymba, iromko2

Поделиться

236

За іншою версією може бути онук 5-кузена...

І-Р37/ Н

Поделиться

237

Відповів мій французький кузин. Все сходиться - його бабусю я ідентифікував правильно. Зараз є лише одна проблема для встановлення точного зв'язку: у діда його бабусі було 4 дружини, дві з котрих мої родички. Через пропуски в документах, я не можу встановити котра саме була пра...бабкою француза. Але є одна підказка - серед співпадінців канадійка, з якою я вже знайшов спільне коріння. І тепер у нас трьох є одне предкове прізвище... і більше жодного співпадінця із предкового "ареалу" (а їх вже набралося на MyHeritage більше десятка). Отже будем шукати.

І-Р37/ Н

Поделиться

238

Вийшло відео американського ДНК-генеолога-блогера, в якому він розказує про родинні збіги і кількість сентиморганів спільних.
Каже, що якщо в нас збіг з кимось більше 50 сМ в загальному, то ми ТОЧНО маємо спільного предка зі збіженцем на відстані 10-ти поколінь, це 300 років.
Якщо лише більше 20 сМ спільних - то на відстані 15 поколінь, а це 400 років наближено. Тобто, варто розглядати збіги лише від 50-ти і більше
https://www.youtube.com/watch?v=XOJN7xUTRmg

Поделиться

239

Зіткнувся з випадком, коли з другого разу не змогли прочитати дані з аутосомної ДНК у FF тесті. Y-25 зробили лише з другої спроби, але вдало. (2 місяця після отримання лабораторією робили).

У FTDNA кажуть, що інколи таке трапляється у 1,5% випадків, коли не можуть прочитати вдало всі 695 000 SNP. Вони і самі не знають чому так трапляється. Але з другої спроби читається 96% тестів з тих 1,5%...

Тепер кажуть, що потрібно нові проби взяти і новий набір будуть висилати, але лише за 50$ + доставка.

Тобто мій зразок попав у статистичні 0,06% аналізів, які не прочитались з другого разу ( 1,5% - (1,5%*0,96) ).

Поделиться