351

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Іван Кукозей - 1837 рік, с. Кириловка (Звенигородщина)

Share

352

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Я служив з Юрієм Юрійовичем Юрченком. Справа в тому, що до 20 ст. Борис було досить рідкісним ім'ям, а такі часто ставали прізвищами без змін. Навіть не такі вже й рідкісні є : Остап, Філіп, Касян-Кас'ян-Касіян, Кирик, Лук'ян і т.п. Зрештою, Осташ, Григораш, Гринь, Гриць, Гринько, Філь, Проць, Васюра, Олехно і ще з 15000 - були звичайними іменами.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

353 ( 09-09-2018 17:33:21 змінене Ярематойсамий )

Re: Цікаві й гуморні прізвища

sv17 пише:

Карп  Никитин  СЕРИЛЯД(А).   

П'ятий місяць думаю - вносити Сериляду чи ні? Ляда - це дверцята погріба або на сажі (свинячий хлів) над коритами, або на крільчатнику... Чи правда отой Карпо таке зробив з лядою?.. Або одхоже у тих місцях з лядою було... Дівчата, пардон!

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

354

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Ярематойсамий пише:

П'ятий місяць думаю - вносити Сериляду чи ні? Чи правда отой Карпо таке зробив з лядою?.. 

Да легко !  А чому б i нi.  Резервуари  "пiд зав'язку ",  а тут погрiб пiдвернувся. Ну i понеслась судьба ....  по голольоду  :)

Добавка в коллекцию "цiкавi й гуморнi". 
1775 г.  сл. Цареборисова,  Роман  Андреев сын  Придибайло,
                г. Изюм ,  Степан  Павлов  сын  Тютюкало.

Share

355

Re: Цікаві й гуморні прізвища

sv17 пише:

Да легко !  А чому б i нi.

Ага, а потім з'ясується з якось обласного словника, що це... І скажуть: "Зовсім дядько Ярема притхнувся розумом зі своїма чепиногами!" А потім носій прізвища... Краще ще подумаю.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

356

Re: Цікаві й гуморні прізвища

1775 г.  Покровская церковь, г.Изюм.   Евстратий  НЕЗНАЕМЪ.

Share

357

Re: Цікаві й гуморні прізвища

1775 г.    ИР.   г.Изюм.  Преображенская  церковь.   

Стефан  Иванов  сын  СОРОКОСОБАКА.

Share

358

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Чи "сорока-собака", чи "сорок собак", чи "Сорока-собака"?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

359

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Семеон Діомидович Нянька - с. Бурти, 1914 рік

Share

360

Re: Цікаві й гуморні прізвища

1757 г.   МК  Покровмкая церковь,  с.Кабанье,  Изюмское ведомство.

Ноябрь,13.   У  Евстафия  ШЛЮХИ  родился  сын  Иван.

Share

361

Re: Цікаві й гуморні прізвища

1742 г.    МК    м.Купенка,  Изюмский полк.

Федор  СЮСЮКАЛО,   
Иван   НОЧВОГЛОТ.

Share

362

Re: Цікаві й гуморні прізвища

В станице Старощербиновской жили Сюсюкало.

Share

363

Re: Цікаві й гуморні прізвища

1743 г.    МК.  Изюмская  протопопия.

сл. Радковка,   Михайло  Чмакало,
м.Купенка ,  Василий  Мацюця.

Share

364

Re: Цікаві й гуморні прізвища

1761 г.   МК    Изюмское  ведомство.

сл. Верхняя Дуванка,  Демян  Халабурда,  
село  Моловатка ,   Сидор  Дрищ.

Share

365

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Якби у нас, то було б Джьмакало.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

366

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Іоан Хохонька - с. Цвітна, 1798 рік

Share

367

Re: Цікаві й гуморні прізвища

1772 г.   МК.  с.Волоская  Балаклейка,  Архангельская  церковь,  Изюмская  протопопия.   Декабрь, 11.    У  вдовы  Агафии  ВЕРБЛЮДКИ  родился  сын  Лукиян.

Share

368

Re: Цікаві й гуморні прізвища

1772 г.    МК.   Войск. сл. Гороховатка ,  Воскресенская  церковь,  Изюмская  протопопия.   

Тимофей  ЦИЦЮКАЛО,
Лукиян  КАКУЛЯ,
Максим  УРЮКАЛО,
Василий  ШУРДИКАЛО.

Share

369

Re: Цікаві й гуморні прізвища

1771 г.    МК.   Войсковая  сл. Тор,  Изюмская  протопопия.

Павло  НЕЧУЙПЕРДЯ.


Пане Ярема, думав розмiстити це прiзвище в тему "Копайгора, Чепинога".  Думав, думав та й передумав.   Боюся, що Ви ще "под впечатлением"  вiд  Карпа Микитовича. Ну, вiд того, вiд того  Карпа, що  ляди "обесчестил"   smile

Share

370

Re: Цікаві й гуморні прізвища

sv17, То Ви погано робите, що думаєте і робите неправильні висновки. Я дійсно не записав це прізвище, і в тамтешній темі виклав аргументи "проти". Наперед прошу все таке подавати, а потім розберемося.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

371

Re: Цікаві й гуморні прізвища

1779 г.      сл. Барвенкова  Стенка,   Георгиевская  церковь,   Екатерининская  протопопия. 

 Семен  ОТЧЕНАШ.

Share

372

Re: Цікаві й гуморні прізвища

1778 г.   сл. Изюмец,  Богословская  церковь,  Изюмская  протопопия.

Федор  МАЦАПУРА,
Моисей  БАБАЙ.

Share

373

Re: Цікаві й гуморні прізвища

1778 г.     Войск. сл. Шандриголова,  Богословская  церковь,  Изюмская  протопопия.

Тихон  СТОРУБЛИОВКА.

Share

374

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Цьго Сторублівку треба познайомити з Копійченком або Дойбанем (рум. "дві копійки").

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

375

Re: Цікаві й гуморні прізвища

1768 г.   МК   Изюмская   протопопия.  

Войск. сл. Балаклея.
Герасим  ЗОЛОТОПУП.
Василий  ПОХЛЮПАЙ.

Share

376

Re: Цікаві й гуморні прізвища

1768 г.   МК   Изюмская  протопопия.  Войск.  сл. Цареборисова.
Иван  Григориев  ОБИДВАДНЯ.

Share

377

Re: Цікаві й гуморні прізвища

sv17, Шо воно за хитрище-мудрище? Чи 'обидва дня', чи 'аби два дня'?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

378

Re: Цікаві й гуморні прізвища

З приводу ГЕЙТОТА думаю прізвище з вигуку. Мого далекого родича прозивали - ОНТОШО,тому що кожну оповідку починав  з " он то шо"

Share

379

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Не все так просто! Якщо й дійсно прізвище з прізвиська від вигуку, то приживалося подібне до іменників або прикметників. А якби воно було на -у(ю), -е(є), то навряд (хоч є сонце, крильце). Прізвищ чисто середнього роду українських також нема, а всі на -о сприймаються як чол. роду. Отож, прізвиська-вигуки типу Кума-гу, Туруру, Отожіє виникали а в прізвищах довго не затримувалися. Якщо якийсь сільський писар таке й записував, то до першої перевірки. Після прочухану він писав щось нове або міняв на Кумаженко, Турурук, Отожиєнко. А ми чухаємо потилицю, що то таке?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: gennadii54081

Share

380

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Не затримувалося а все таки ж були. Наприклад - ГЕТАЛО. Все так складно а з іншої сторони і просто.Ще козакам ці прізвища якось потрібні були а посполитим вони були ні до чого.Я памятаю ще в 70-х роках старі люди про прізвища казали так дослівно.Вітька Сєкало а записаний Єдленко.А що тоді балакати про 18 ст.Але мені цікаво про прізвища в плані походження з якого регіону все таки цікаво звідки на гадяччинуприйшли в основному люди.Не все ясно але хоч трохи по прізвищам.Спасибі дуже цікаво з Вами спілкуватися

Share

381

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Марухеня від польського імені МАРУХА(Марія МАруся).Звідси матронімічне прізвище - син Марухи можливо безбатченко син вдови або матері одиначки.В наших краях є МАРЮХНИ. в 18 ст їх прізвище писалося - ПИЛИП МАРУХА

Share

382

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Александр Серый пише:

Не затримувалося а все таки ж були. Наприклад - ГЕТАЛО.

Так я ж казав, що не затримувалися на -у та -е, ага, ще й на -і, и, ї: Гейтагу, Крутисонце, Давайще, Оцетобі, а інші утрималися - Панібудьласка, Добривечір, Нетудихата. А оте Гаркаві й подібне пізніше штучно з'явилося. В українській мові нема слів у наз. відм. в однині на -у, -і, и,ї. Якщо тепер є типу карібу, марабу, то це пізні запозичення. Прізвища треба було "пускати в обіг" - відмінювати, утворювати різні форми. Для того мої недалекі предки з грецьких неправильно записаних (без -с) Паніциді, Ловчиді тощо зробили чол. форму Панацида, Ловчида, а з цими що хоч роби - з Панацидою, Ловчидка, Ловчидівна, з ПанацидАми.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: gennadii54081

Share

383

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Александр Серый пише:

Марухеня від польського імені МАРУХА(Марія МАруся)

З якого стрибу Ви даруєте полякам Маруху, записавши його однозначно в жінки? А Стетюха, Матюха, Петруха, Павлюх(а), Андруха і т.п. не чули? Маруха, Марухно може бути від купи чоловічих имен: Марко, Марій, Маркелій, Мартин, Мардарій тощо. "Марухеня" - неправильне утворення. Перед -е- -х- мінялося на -ш-: сваха - свашенька, Солоха (чол. і жін.) - Солошенко, Муха - Мушенко, Мушеня, Порох - Порошенко.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: gennadii54081

Share

384 ( 24-10-2018 15:17:54 змінене Ярематойсамий )

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Александр Серыймені цікаво про прізвища в плані походження з якого регіону все таки цікаво звідки на гадяччинуприйшли в основному люди На мій розум це можна зробить тільки в такий спосіб (звичайно, якщо нема архівних документів). Берете прізвища старожитного населення старожитного села/слободи й порівнюєте з масивами прізвищ старожитних нп Правобережя або регіону виходу переселенців. Якщо співпадають прізвища, особливо рідкісні, то це воно й є! Звичайно, треба у цій справі мати на увазі прізвище "генеалогічне", тобто, вважати Таран, Тараненко, Таранюк, Таранчук, Таранів, Таранов, Таранович за варіанти одного, а також і такі форми у старих записах - Таранка, Тараниха, Таранівна/Тарановна.
від польського імені МАРУХА(Марія МАруся).
Марія у поляків - Марія; деривативи - Марися, Мариля, на другому плані - Марихна, Манька, Марця, а на третьому - Майка, Маруся.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

385

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Щодо МАРУХИ то я поважаю Вашу точку зору мабуть вона в чомусь права але я все таки придержуюсь своєї точки зору.По перше за це імя я читав публікація не памятаю правда де, по-друге  на моїй батьківщині в дитинстві у нас в селі також були Марухи(Марусі).Мабуть в наших краях так прйнято прозивати МАРУСЬ.А може це і дійсно не від якогось прозвища типу МАРАТЬ

Share