211 ( 05-09-2018 12:50:01 змінене eavik31 )

Re: Family Finder с "нуля"

Отримала свої результати. Здається, я можу претендувати на еталонний зразок ))

Post's attachments

ethn2.JPG 80.29 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Share

212

Re: Family Finder с "нуля"

eavik31, дуже багато Турції wink

Чуркины (г. Бобров Воронежская обл., Балашовский р-н, Саратовская обл.), Копейкины(Саратовская обл.),   Лубенские, Полуян, Британ (Украина, Днепропетровская область), Болдыревы, Кандаковы (Россия, Ростовская обл), Васильчик,
Таборовець, Корінь (Рівненська обл)
Thanks: ochkas1

Share

213

Re: Family Finder с "нуля"

це скіфи )))

Thanks: Balymba1

Share

214 ( 14-09-2018 07:11:38 змінене ArturVer )

Re: Family Finder с "нуля"

Думаю багатьом з нас хочеться, щоб база збіженців по Українцям та регіону зросла на порядки, але... поясніть мені, чому так (див. на малюнку)?

Post's attachments

три покоління.jpg
три покоління.jpg 83.85 kb, 5 downloads since 2018-09-14 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії
Thanks: FindMyRoots1

Share

215

Re: Family Finder с "нуля"

ArturVer, багато припущень
1. У себе шкребли якнайкраще, а от дід вже не старався.....
2. Ваші мама й татато мають спільного предка smile десь далеченько, але так, що це впливає на результати
3. Саме гірше припущення - FTDNA халтурить

В мене багато таких ситуацій. І я вже замучалась думати та питати, як  то так)

Чуркины (г. Бобров Воронежская обл., Балашовский р-н, Саратовская обл.), Копейкины(Саратовская обл.),   Лубенские, Полуян, Британ (Украина, Днепропетровская область), Болдыревы, Кандаковы (Россия, Ростовская обл), Васильчик,
Таборовець, Корінь (Рівненська обл)
Thanks: ArturVer, kelme2

Share

216

Re: Family Finder с "нуля"

FindMyRoots пише:

ArturVer, багато припущень
1. У себе шкребли якнайкраще, а от дід вже не старався.....
2. Ваші мама й татато мають спільного предка smile десь далеченько, але так, що це впливає на результати
3. Саме гірше припущення - FTDNA халтурить

В мене багато таких ситуацій. І я вже замучалась думати та питати, як  то так)

також дуже багато ситуацій таких і спочатку також думав, що батьки мають спільних предків, але на відстані 5-8 поколінь - на яке дає гарантію FTDNA - і документально і по відстаннях - виключається цей варіант. Бо ним тоді можна будь яку "нісенітницю в збігах" пояснити.
Все більше фактів вказує на 3-й пункт, який Ви вказали. (Принаймні родинні зв'язки найближчих родичів вміє визначати, а далі - випадкові повністю збіги)

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії

Share

217 ( 14-09-2018 09:08:58 змінене ArturVer )

Re: Family Finder с "нуля"

ArturVer пише:

Все більше фактів вказує на 3-й пункт, який Ви вказали. (Принаймні родинні зв'язки найближчих родичів вміє визначати, а далі - випадкові повністю збіги)

Також в мене багато випадків, коли "ніби" я мав би мати спільних предків і по лінії мами і по лінії тата.
Так само тато має теж ніби, що і його батьки мають мати родинні зв'язки між собою і спільних предків.
Якби я мав лише можливість тестувати одне два покоління, як і більшість з тестованих, то я би думав, що то дійсно, якийсь "нерозкритий" і досі "невідомий" родинний зв'язок між батьками є. Але я впевнений, що якщо проведу тести дітям своїм і в мене будуть фактичні дані по 4-м поколінням, то невірні алгоритми FTDNA, які використовуються вилізуть назовні.

Може дійсно, зробити тест синові... і весь ланцюжок FTDNA ляже, бо показуватиме, що і в мене із дружиною ніби спільні предки є... жалко тільки грошей зараз на такий тест викидати... все ж таки 1800 грн + пересилка назад.

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії

Share

218

Re: Family Finder с "нуля"

Чи є в когось із шановних форумчан можливість навести дані по ТРЬОМ своїм поколінням і спростувати мої факти і претензії у невірних алгоритмах і випадкових результатах?

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії

Share

219

Re: Family Finder с "нуля"

ArturVer пише:

Все більше фактів вказує на 3-й пункт, який Ви вказали. (Принаймні родинні зв'язки найближчих родичів вміє визначати, а далі - випадкові повністю збіги)

Також в мене багато випадків, коли "ніби" я мав би мати спільних предків і по лінії мами і по лінії тата.
Так само тато має теж ніби, що і його батьки мають мати родинні зв'язки між собою і спільних предків.
Якби я мав лише можливість тестувати одне два покоління, як і більшість з тестованих, то я би думав, що то дійсно, якийсь "нерозкритий" і досі "невідомий" родинний зв'язок між батьками є. Але я впевнений, що якщо проведу тести дітям своїм і в мене будуть фактичні дані по 4-м поколінням, то невірні алгоритми FTDNA, які використовуються вилізуть назовні.

Може дійсно, зробити тест синові... і весь ланцюжок FTDNA ляже, бо показуватиме, що і в мене із дружиною ніби спільні предки є... жалко тільки грошей зараз на такий тест викидати... все ж таки 1800 грн + пересилка назад.

Це все не є ознакою неправильності алгоритмів FTDNA, чи якоїсь іншої компанії (на GedMatch же картина така ж?). Є просто таке поняття, як identical by chance (IBC), і деякі фрагменти дійсно однакові завдяки випадковості. Ну і не варто виключати можливості збігу фрагментів identical by population. Ось тут з ілюстраціями пояснено, як таке може траплятись: https://dna-explained.com/category/ibp- … opulation/ 

Тест сина нічого не вирішить в даній ситуації.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

220

Re: Family Finder с "нуля"

iromko пише:

Ось тут з ілюстраціями пояснено, як таке може траплятись: https://dna-explained.com/category/ibp- … opulation/ ...

Дякую. Гарні статті там на цьому сайті і багато нового дізнався. Цікаві кнопочки та пункти меню там навіть у статті про 9 корисних інструментів  для аутосомних тестів ДНК розглядаються. https://dna-explained.com/2016/07/21/ni … -tree-dna/

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії
Thanks: iromko, kuks702

Share

221

Re: Family Finder с "нуля"

sergm пише:

якщо старші покоління тестувались першими, оскільки якість прочитання з часом зростає. Ймовірніше за все, якщо зараз перетестувати батька і діда, то у них виявиться більше спільних сегментів із зазначеною особою. Втім, якщо ці 13 сМ припадають на центромеру, цій спільній ділянці може бути кількадесят поколінь і кількасот років.

Дякую за пояснення.

Тестував всіх майже одночасно, тобто не на протязі років - травень-липень 2018 р. В моєму випадку, думаю, методика тестування не змінювалася за цей проміжок часом. А порядок тестів був такий: мені, дідові, батькові. До речі, мабуть, цей шматок десь з Ольгопольского повіту, але наврядче з польсько-шляхетськими коріннями. (Як зазначено Ви шукаєте у підпису))

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії

Share

222

Re: Family Finder с "нуля"

Я колись писав, що в мене дружині дуже везе з тестуванням (її тест за 7 днів колись ВЖЕ отримували в Техасі).

І от сьогодні зробили результати її дідуся і одразу - є збіженець із гарними великими шматками да ще й з України да ще й з потрібного регіону. Подарунок для генеалога просто...

По моїм лініям предків максимум - це 69 спільних сентіморганів... А тут цілі 129 та й ще багато шматків!

Post's attachments

FF.PNG
FF.PNG 2.28 kb, 1 downloads since 2018-09-19 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії
Thanks: iromko, eavik312

Share

223

Re: Family Finder с "нуля"

ArturVer пише:

Я колись писав, що в мене дружині дуже везе з тестуванням (її тест за 7 днів колись ВЖЕ отримували в Техасі).

І от сьогодні зробили результати її дідуся і одразу - є збіженець із гарними великими шматками да ще й з України да ще й з потрібного регіону. Подарунок для генеалога просто...

По моїм лініям предків максимум - це 69 спільних сентіморганів... А тут цілі 129 та й ще багато шматків!

Це дійсно підфартило smile У нього ще й дерево в онлайні виявиться при такому розвитку подій :)

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"
Thanks: ArturVer1

Share

224 ( 19-09-2018 11:10:58 змінене ArturVer )

Re: Family Finder с "нуля"

iromko пише:

... ще й дерево в онлайні виявиться при такому розвитку подій :)

Трохи з іншого ракурса напишу про дерева онлайн... Я сам намагаюсь імпортувати свої дерева онлайн, щоб робота не пропала дарма... Багато ліній бічних розкопую і може комусь з прямих нащадків, або з бічних родинних ліній мої розкопки стануть у нагоді. А то як писав Булгаков у "Майстер і Маргариті": "Плохо не то, что человек смертен, а то, что он внезапно смертен."
В мене друг дитинства просто помер в 33 роки... Тут і починаєш задумуватись, що стара з косою дійсно приходить без попереджень заздалегідь. Раджу, також, кому не все одно на свої здобутки у генеалогії, робити якісь дерева онлайн, щоб вони лишились і після нашого відходу...

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії

Share

225 ( 19-09-2018 18:47:21 змінене ArturVer )

Re: Family Finder с "нуля"

ArturVer пише:

Я колись писав, що в мене дружині дуже везе з тестуванням (її тест за 7 днів колись ВЖЕ отримували в Техасі).

І от сьогодні зробили результати її дідуся і одразу - є збіженець із гарними великими шматками да ще й з України да ще й з потрібного регіону. Подарунок для генеалога просто...

По моїм лініям предків максимум - це 69 спільних сентіморганів... А тут цілі 129 та й ще багато шматків!

До речі, цікаве спостереження про віддалених кузенів, яких у деяких статтях взагалі радять відкидати.

В моєї дружини цей збіженець перетворився з 2nd-4th кузена в діда, на 4th - Remote кузена. Бачите, як буває.

Post's attachments

Що лишилось зs 129_27 cM.PNG
Що лишилось зs 129_27 cM.PNG 2.4 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії
Thanks: Balymba1

Share

226

Re: Family Finder с "нуля"

sergm пише:

Я колись писав, що в мене дружині дуже везе з тестуванням (її тест за 7 днів колись ВЖЕ отримували в Техасі).

І от сьогодні зробили результати її дідуся і одразу - є збіженець із гарними великими шматками да ще й з України да ще й з потрібного регіону. Подарунок для генеалога просто...

По моїм лініям предків максимум - це 69 спільних сентіморганів... А тут цілі 129 та й ще багато шматків!

Це рівень троюрідного брата.

У моєму випадку 139/22 виявився чотириюрідним племінником (чи інакше кажучи - сином 3-кузена)

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

227

Re: Family Finder с "нуля"

Подскажите пожалуйста, если я знаю 11 колен своего рода , какой тест мне нужен что бы узнать глубже  о своих предках ?

Авраменко (Вересочь), Безверхій (Пологи-Чобітки), Бережний ( ? ), Булат (Потоки), Гвоздецький (Медвеже), Глушко (Решетіловка), Кучеренко ( ? ), Костюк (Сміле), Крапівко ( ? ), Кочубей ( ? ), Мельник (Ковалі), Наріжний ( ? ),Олейник ( ? ) , Рябоштан (Галки), Суліма (Ольшаное), Тесленко ( ? ), Харченко ( ? ), Хрістіч (Белікі).

Share

228

Re: Family Finder с "нуля"

Ще один цікавий випадок. Щойно отримали результати ФФ бабці моєї дружини і виявилось, що її чоловік (тобто дід дружини) виявляється з нею родичем. Про цей зв'язок ніхто не знає і це для всіх нас сюрприз. (але мама діда з того самого села, що і батьки бабушки, тому, в принципі і не дивно, що трохи родичі)

Post's attachments

Бабця з дідом (по мамі обоє і в шлюбі).PNG
Бабця з дідом (по мамі обоє і в шлюбі).PNG 2.96 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії

Share

229

Re: Family Finder с "нуля"

larisa пише:

Подскажите пожалуйста, если я знаю 11 колен своего рода , какой тест мне нужен что бы узнать глубже  о своих предках ?

Цікаво smile Якщо ви знаєте всіх своїх предків на 11 поколінь в минуле, тобто всіх 2+4+8+16+32+64+128+256+512+1024+2048 = 4094 людей, то Вам потрібні багато тестів по різних нащадкам всіх цих ліній, якщо такі ще живі, щоб підтвердити спорідненість. Але реалістично я б обмежився нащадками предків в 4-5 коліні, і починав би з найстарших: своїх батьків чи бабусь/дідусів, потім продовжував двоюрідними братами/сестрами своїх батьків чи їхніми дітьми.

Тест для всіх такий самий - Family Finder від FTDNA.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

230

Re: Family Finder с "нуля"

ArturVer пише:

Ще один цікавий випадок. Щойно отримали результати ФФ бабці моєї дружини і виявилось, що її чоловік (тобто дід дружини) виявляється з нею родичем. Про цей зв'язок ніхто не знає і це для всіх нас сюрприз. (але мама діда з того самого села, що і батьки бабушки, тому, в принципі і не дивно, що трохи родичі)

2nd - 4th cousin може відповідати відстані в 5-6 поколінь а може й більше, тобто, якщо вони і родичі, то скоріше за все дуже далекі.

У мене є matches 2nd - 4th cousin, але я не бачу спільних предків на 6-7 поколінь.  Звичайно, "не бачу" и "немає" - це різні речі.

Анцестори: Преображенка- Денисенко Панченко Баран Скляр Сиротенко Скидан Чехов Педан Монець Шкитько Проскура Тряпишка Терлецький Писаренко Невінчаний Ткаченко; Токмачка- Глухий Астіон Мельник Пінчук Коноваленко; Омельник- Петрашка Моргун; Олександрівка- Понедільний
Thanks: ArturVer, iromko2

Share

231

Re: Family Finder с "нуля"

На MyHeritage у батька появився цікавий співпадінець 31.1/24.6 з Франції. Здається я знаю по кому йде зв'язок (вважаю, що ідентифікував його бабусю), але пов'язати дерева поки не можу. За версією це мав би бути син 4-кузена батька. Чи реально при таких результатах?

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

232

Re: Family Finder с "нуля"

Balymba пише:

На MyHeritage у батька появився цікавий співпадінець 31.1/24.6 з Франції. Здається я знаю по кому йде зв'язок (вважаю, що ідентифікував його бабусю), але пов'язати дерева поки не можу. За версією це мав би бути син 4-кузена батька. Чи реально при таких результатах?

думаю, може.
Я для аналізу переважно намагаюся визначити MRCA на GedMatch. Потім дивлюся ось в цій статті https://gengenaus.com/2017/03/25/gedmatch-generations/
Наприклад, MRCA 3.9 це:
Gen 3.9
3C1R (third cousins once removed)

А потім можна по табличці прикинути, що це за збіженець

Post's attachments

cousin-once-removed.gif
cousin-once-removed.gif 21.08 kb, 2 downloads since 2018-09-23 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії
Thanks: Balymba, iromko2

Share

233

Re: Family Finder с "нуля"

За іншою версією може бути онук 5-кузена...

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

234

Re: Family Finder с "нуля"

Відповів мій французький кузин. Все сходиться - його бабусю я ідентифікував правильно. Зараз є лише одна проблема для встановлення точного зв'язку: у діда його бабусі було 4 дружини, дві з котрих мої родички. Через пропуски в документах, я не можу встановити котра саме була пра...бабкою француза. Але є одна підказка - серед співпадінців канадійка, з якою я вже знайшов спільне коріння. І тепер у нас трьох є одне предкове прізвище... і більше жодного співпадінця із предкового "ареалу" (а їх вже набралося на MyHeritage більше десятка). Отже будем шукати.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

235

Re: Family Finder с "нуля"

Вийшло відео американського ДНК-генеолога-блогера, в якому він розказує про родинні збіги і кількість сентиморганів спільних.
Каже, що якщо в нас збіг з кимось більше 50 сМ в загальному, то ми ТОЧНО маємо спільного предка зі збіженцем на відстані 10-ти поколінь, це 300 років.
Якщо лише більше 20 сМ спільних - то на відстані 15 поколінь, а це 400 років наближено. Тобто, варто розглядати збіги лише від 50-ти і більше
https://www.youtube.com/watch?v=XOJN7xUTRmg

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії

Share

236

Re: Family Finder с "нуля"

Зіткнувся з випадком, коли з другого разу не змогли прочитати дані з аутосомної ДНК у FF тесті. Y-25 зробили лише з другої спроби, але вдало. (2 місяця після отримання лабораторією робили).

У FTDNA кажуть, що інколи таке трапляється у 1,5% випадків, коли не можуть прочитати вдало всі 695 000 SNP. Вони і самі не знають чому так трапляється. Але з другої спроби читається 96% тестів з тих 1,5%...

Тепер кажуть, що потрібно нові проби взяти і новий набір будуть висилати, але лише за 50$ + доставка.

Тобто мій зразок попав у статистичні 0,06% аналізів, які не прочитались з другого разу ( 1,5% - (1,5%*0,96) ).

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії

Share

237

Re: Family Finder с "нуля"

Хочу(в перспективе) сделать себе такой анализ:

...но почему-то у меня нет значка "Wellness Report", хотя у других он есть...


и.......



в чем причина его отсутствия?

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

238

Re: Family Finder с "нуля"

Не зовсім про ФФ, але випадок цікавий - є реальна можливість підтвердити родинний зв'язок з співпадінцем на MyHeritage, з зовсім вже незначним співпадінням 33.7/15.9. Показується як 4-6 юрідний родич мами. Документально 5-кузен. Сходиться з моїми даними ім'я та прізвище, а також прізвище дружини діда протестованого канадця. А сьогодні вдалося роздобути фото отого діда. З такими даними можна писати листа співпадінцю - лише б відповів (був живий ...)

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

239 ( 03-01-2019 10:29:38 змінене ArturVer )

Re: Family Finder с "нуля"

Соответствие реального и генетического родства, в процентах

Parent/Child    50.00 % т.е. приблизительно 3300 сМ общих по аутосомным тестам
Sibling    37.50 % т.е. приблизительно 2512 сМ
Half-Sibling    25.00 % т.е. приблизительно 1675 сМ
Grandparent    25.00
Aunt/Uncle    25.00
1stCousin    12.50 % т.е. приблизительно 832,5 сМ
HalfGreatAunt/Uncle    6.250 % т.е. приблизительно 418 сМ
Half1stCousin    6.250
1stCousin1R    6.250
1stCousin2R    3.125 % т.е. приблизительно 209 сМ
2ndCousin    3.125
2ndCousin1R    1.563 % т.е. приблизительно 104-105 сМ
2ndCousin2R    0.781 % т.е. приблизительно 52 сМ
3rdCousin    0.781 %

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії
Thanks: kuks70, DmitroR-22

Share

240 ( 03-01-2019 11:12:36 змінене ArturVer )

Re: Family Finder с "нуля"

Еще одна таблица по сантиморганам общим. Делал автопереводчиком, так что, не обессудьте. Особенность таблицы:
в желтом прямоугольнике - обычные совпадения
в красном - совпадения в однородных этнических группах, в которых браки только между своими и сМ наслаиваются. В частности, пример, для совпадений по группам евреев-ашкенази

Источник таблицы и исследования здесь: https://www.academia.edu/36643965/Resea … opulations

Post's attachments

Приблизительная табличка по общим сегментам.png
Приблизительная табличка по общим сегментам.png 306.82 kb, 1 downloads since 2019-01-03 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії
Thanks: kuks70, DmitroR-22

Share

241

Re: Family Finder с "нуля"

ArturVer пише:

Шановні форумчани, читаючи останні повідомлення ww2 в цій гілці роблю висновок, що інвестування в тест Family Finder є сумнівним. Поділіться, будь-ласка, досвідом, чи Вам стали у нагоді:1. Ці тести (FF)?
2. Чи варто вкладатися в тести mtDNA і Y-хромосоми? Який Ваш досвід в цих тестах?

Відповідаю сам, як засновник гілки. Сюди не заходжу бо продовжую вважати результат, отриманий від ДНК-тестування, за шкалою "ціна/якість" таким, що стоїть на останньому місці серед інших інструментів генеалога. І за ці роки, що пройшли з моменту початку зацікавленності цим напрямком, результат у мене нульовий. Одні "діти лейтенанта Шмідта" wink
В той самий час продовжую спостерігати за обговореннями (більше у FB, ніж тут) теми ДНК і впевнююся, що за ці роки кількість таких, що втрачає інтерес, збільшується за відсутності суттєвих результатів. І ті, хто жваво сперечався зі мною в часи мого розчарування ДНК як інструментом генеалога, потихеньку приходять до тих саме висновків: навіть 2-4 кузен по тестам зовсім нічого не гарантує. Частіше за все - мимо. Ті, що ще залишаються ентузіастами, збільшили відстань до спільного пращура для таких 2-4 кузенів вже до 6-10 поколінь. Начеб-то надія і є, але довести важко, бо мало в кого є дерево з повністю пропрацьованими 10 поколіннями (по абсолютно всім пращурам).
Чи потрібно при таких невеселих результатах тестуватись? Так. Безумовно. Є надія, що з часом алгоритми порівняння ДНК будуть більш досконалими і будуть враховувати інші чинники, які зараз не беруться до уваги, або не спиратись на хибні, на яких будуються нині і які дають такі не вражаючі, м\яко кажучи, результати. Поки що (в усякому разі по тесту FF) це залишається стрільбою з гармати по горобцям. Влучити, звісно, можна, але вартість пострілу до результату не на користь цього методу. Нажаль...

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua
Thanks: kuks701

Сайт ww2

Share

242

Re: Family Finder с "нуля"

ww2 пише:

Шановні форумчани, читаючи останні повідомлення ww2 в цій гілці роблю висновок, що інвестування в тест Family Finder є сумнівним. Поділіться, будь-ласка, досвідом, чи Вам стали у нагоді:1. Ці тести (FF)?
2. Чи варто вкладатися в тести mtDNA і Y-хромосоми? Який Ваш досвід в цих тестах?

Відповідаю сам, як засновник гілки. Сюди не заходжу бо продовжую вважати результат, отриманий від ДНК-тестування, за шкалою "ціна/якість" таким, що стоїть на останньому місці серед інших інструментів генеалога. І за ці роки, що пройшли з моменту початку зацікавленності цим напрямком, результат у мене нульовий. Одні "діти лейтенанта Шмідта" wink
В той самий час продовжую спостерігати за обговореннями (більше у FB, ніж тут) теми ДНК і впевнююся, що за ці роки кількість таких, що втрачає інтерес, збільшується за відсутності суттєвих результатів. І ті, хто жваво сперечався зі мною в часи мого розчарування ДНК як інструментом генеалога, потихеньку приходять до тих саме висновків: навіть 2-4 кузен по тестам зовсім нічого не гарантує. Частіше за все - мимо. Ті, що ще залишаються ентузіастами, збільшили відстань до спільного пращура для таких 2-4 кузенів вже до 6-10 поколінь. Начеб-то надія і є, але довести важко, бо мало в кого є дерево з повністю пропрацьованими 10 поколіннями (по абсолютно всім пращурам).
Чи потрібно при таких невеселих результатах тестуватись? Так. Безумовно. Є надія, що з часом алгоритми порівняння ДНК будуть більш досконалими і будуть враховувати інші чинники, які зараз не беруться до уваги, або не спиратись на хибні, на яких будуються нині і які дають такі не вражаючі, м\яко кажучи, результати. Поки що (в усякому разі по тесту FF) це залишається стрільбою з гармати по горобцям. Влучити, звісно, можна, але вартість пострілу до результату не на користь цього методу. Нажаль...

Всё зависит от проработанности "бумажной" генеалогии. У нас на форуме есть прекрасный пример того, как выжать "максимум" из теста ФФ-это пан Balymba. Человек сделал базу по своим сёлам, по-максимуму проработал бумажную генеалогию и продолжает работу вглубь и вширь. Поэтому и имеет очень хорошие результаты. А если у Вас и совпаденца ничего не проработано, то увы. Шансы что-то состыковать минимальные-только в случаях "хороших" циферок. В любом случае и бумажная генеалогия не стоит на месте(кроме случаев физического отсутствия нужных метрик и др. документов) и рано или поздно что-то удастся состыковать. п.с. Тест ФФ в значительной степени стоит рассматривать и как страховочный тест, позволяющий сохранить ген. материал донора в лаборатории ФТДНК, и в дальнейшем сделать Y-тест, на который сейчас может не хватать денег.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

243

Re: Family Finder с "нуля"

Користь від ФФ звичайно є. Якби не цей аналіз, то я б не зміг правильно внести до дерева одного із материних прадідів. Через відсутність Метрик і велику кількість однофамільців ця вітка багато років "висіла". Але порівняння співпадіння батька і матері по Х-хромосомі все розставило на свої місця. Цей результат я вважаю найбільшою удачею тестування. А загалом для батька і матері зібралось (пишу загалом, бо 2/3 з них спільні) 27 прив'язаних до дерева ДНК-родичів.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

244

Re: Family Finder с "нуля"

ww2 пише:

... Поки що (в усякому разі по тесту FF) це залишається стрільбою з гармати по горобцям. Влучити, звісно, можна, але вартість пострілу до результату не на користь цього методу. Нажаль...

В будь-якому разі, думаю, варто зробити FF своїм старшим предкам (батькам та батькам батьків) хоча б для своїх нащадків. Які, можливо, будуть робити свої генеалогічні дослідження через роки, чи десятки років. (Щоб RAW-дата старших поколінь були по різних генеалогічних базах). Мені, наприклад, дуже б хотілося мати результати тестів своїх пра-прадідів... І може потім хтось в 2119 році скаже, от як добре, що мій пра...дідусь чи моя пра...бабця ДНК-тести зробили.

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії

Share

245

Re: Family Finder с "нуля"

Залишаюся прихильником ДНК-тестування. Перший тест робив в далекому тепер 2011 році, свідомо розуміючи, що на той момент це був мій вклад тільки в розвиток бази, як я тоді говорив - "науки". Тоді ще не було деяких тестів, не було YFull, калькуляторів і про прив'язку до документальної генеалогії і мови не йшло. Обговорювались тільки можливості в майбутньому розкрити секрети формування народів, міграцій, мов, походження видатних особистостей. Сім років з той пори, як на мене, - великий проміжок і я очікував більшого в розвитку тестування. Але  народ рахував кошти, в тестування не вкладався, сильні сього світу не побачили серйозних інструментів для маніпуляцій і цей бізнес розвивається не так, як мені уявлялось. Наркотики, зброя продаються краще...
Але мати результати тесту ДНК стало ознакою цивілізованості. Секрети потихеньку, там де дають, розкриваються. Глибина тестування наближується до паперових документів, обладнання для тестів стає все досконалішим. Настануть часи, коли це буде на рівні аналізу в "Синево"...
А тепер конкретика... Скажіть чи існує для мене інша перспектива знайти звідки збіг мій предок в 1780-х роках на землі ОВД, окрім співпаденців по Y? Правда може це відбудеться вже не за мого життя, але перспектива знайти паперові документи, як тепер я розумію, абсолютно мізерна. Бо можливо було змінене все: прізвище, ім'я, по-батькові, місце збігу. А по моїй мамі, яку знайшли під дитячим будинком, як знайти предків? Сімейна легенда, що вона народжена від Максима Лєбова не підтвердилась після того, як я знайшов кровну дочку того і онука, якого вмовив протестуватися на ФФ.
Просто треба бути свідомим.

R1a - BY30762

Пошук предків : Яценко, Косенко, Божко, Костенко, Хмельницький, Луговий, Мазин, Бураков

Share