316

Re: Цікаві й гуморні прізвища

1783 г.      МК   сл.Шандриголова,  Иоанно  Богословская  церковь    ( ЦДIАК   1989/1/579).  

    Казенный  обыватель, прихожанин оной церкви   Николай  Калеников  сын  ХАРАШО.

Share

317

Re: Цікаві й гуморні прізвища

sv17 пише:

1783 г.      МК   сл.Шандриголова,  Иоанно  Богословская  церковь    ( ЦДIАК   1989/1/579).  

    Казенный  обыватель, прихожанин оной церкви   Николай  Калеников  сын  ХАРАШО.

 Прізвище мого предка Gut, з того ж тіста.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

318

Re: Цікаві й гуморні прізвища

sv17, Balymba, А мого предка Яхши було прізвище. smile (жарт). Цікаво, що й у нас попри окання й орфографію вимовляли "харашо, хароший". Напевно, тому, що це пізнє фонетичне запозичення з російської.Прізв. Гут чув і в черкесів, і в людності українського походження. Мені не дає спокою назва села Шандриголова. На жаль, зараз такого прізвища нема. Чи, може, є?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

319

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Ярематойсамий пише:

Мені не дає спокою назва села Шандриголова. На жаль, зараз такого прізвища нема. Чи, може, є?

По Чугуевской переписке 1688 г.     "Изюмский сотник Василь Шендригул доставил в Тор сведения о том, что татары в августе 1688 г. прошли Голой Долиной".     
Встречая фамилию Изюмского сотника столько близкую к имени слободы Шендриголовой и ручью Шендриголова, по самой близости их должны мы положить, что этот самый сотник Изюмский Василий Шендригул в последствии времени бывший есаулом и оставил свое прозвище ручью Шендриголова и поселенными на нем хуторами.      
( Архиепископ Филарет,  V отд., стр.63.   << Историко- статистическое описание Харьковской епархии >>).

Share

320

Re: Цікаві й гуморні прізвища

LG 775 пише:

Ярематойсамий пише: Обезян - це стопудово Обозян, ма'ть, від села Обоз(и) або від рос. обоз (валка).
Десь так! Бо якби думали про обезяну, то назвали би - Малпа!

Про Обезян Ви, на жаль, помиляєтесь:

Post's attachments

obez.png
obez.png 35.99 kb, 1 downloads since 2018-04-16 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Брагіда (Брагида, Брегид, Брегида, Брегіда, Брегидин(а), Бригида, Брігіда, Брыгида, Бригидин(а), Брегеда, Бригеда)
Курач, Дедок (Дідок, Дєдок), Нехай (Україна, Чернігівська обл.)

There's none so blind as those who will not see

Share

321

Re: Цікаві й гуморні прізвища

sv17,  "Изюмский сотник Василь Шендригул
О, ба, як! Тепер спатиму спокійнише. Для мене все на 180* повертається. Я бачив у назві села дієслово наказове "шандри" і "голова". Що таке "шандрити", не знаю. Тепер бачу присвійне Шандригол-ова. Мабуть, Шандригол і Шандригул - варіанти волоського Шендрикул. Шендрик, Шендря - деривативи імені Олександр (це так вважають молдавські ономасти).
Bragida, Переконали! Про кочкодана вперше чую. У нас казали "обизяна, обізяна". Від молдован чув "маймуце", мабуть, від "маймун".

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: kuks701

Share

322

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Цитата: "Мабуть, Шандригол і Шандригул - варіанти волоського Шендрикул. Шендрик, Шендря - деривативи імені Олександр (це так вважають молдавські ономасти)." 
Може воно й так, заперечувати не буду! А Шандра (прізвище на уманщині) теж у цей ряд, чи це щось інше?

Share

323

Re: Цікаві й гуморні прізвища

LG 775,  Так, це версія №1. Так саме й Шадрін російські ономасти виводять також від "Александр". Трохи не розумію, як там -с- перейшов у -ш-.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

324

Re: Цікаві й гуморні прізвища

приблизно так же, як у парі скоринка - шкіра
або Северин - Шибирин (Чернігівщина)
або, якщо хочете, вишня Шпанка (Іспанка)

Брагіда (Брагида, Брегид, Брегида, Брегіда, Брегидин(а), Бригида, Брігіда, Брыгида, Бригидин(а), Брегеда, Бригеда)
Курач, Дедок (Дідок, Дєдок), Нехай (Україна, Чернігівська обл.)

There's none so blind as those who will not see

Share

325

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Перед приголосними - річ звичайна, а от Шендря й Шибирин...

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

326

Re: Цікаві й гуморні прізвища

а що скажете про Ісус - Ієшуа?
перед голосними  smile

Брагіда (Брагида, Брегид, Брегида, Брегіда, Брегидин(а), Бригида, Брігіда, Брыгида, Бригидин(а), Брегеда, Бригеда)
Курач, Дедок (Дідок, Дєдок), Нехай (Україна, Чернігівська обл.)

There's none so blind as those who will not see

Share

327 ( 17-04-2018 19:46:47 змінене Ярематойсамий )

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Це зовсім інше. Це так засвоїла єврейські імена грецька мова, у якій нема -ш-, -ч-, -ж-, -дж-.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

328 ( 18-04-2018 23:12:47 змінене eavik31 )

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Роман Гопцоцупенко и Григорий Кхта из селения Крымки, 

Чигиринский уезд, 1819г.

Post's attachments

1819 127 1012 1466 c242 Кхта 2.jpg
1819 127 1012 1466 c242 Кхта 2.jpg 253.22 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Share

329 ( 18-04-2018 23:16:36 змінене eavik31 )

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Семен Украдьжинченко из села Тишковка,

1819г.

Post's attachments

1819 127 1012 1466 c427 Украдьжинченко 2.jpg
1819 127 1012 1466 c427 Украдьжинченко 2.jpg 232.19 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Share

330 ( 18-04-2018 23:21:23 змінене eavik31 )

Re: Цікаві й гуморні прізвища

мой любимец - Савва Драган из Камянки,  1819г.

Post's attachments

1819 127 1012 1466 с188 Драган 2.jpg
1819 127 1012 1466 с188 Драган 2.jpg 183.03 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Thanks: kuks70, LG 7752

Share

331

Re: Цікаві й гуморні прізвища

1787 г.   МК   Изюмская протопопия   (ЦДИАК   1989/1/597)

х.Середний          Гаврило  ПОЛДЯДЬКА.
сл.Радьковка     Еремей  ТИНДИКАЛО.

Share

332

Re: Цікаві й гуморні прізвища

sv17, сл.Радьковка     Еремей  ТИНДИКАЛО. А звали його Тиндикало Ярема. Тепер сидю й думаю, чи не під мене воно підбивається?.. smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

333

Re: Цікаві й гуморні прізвища

1772-1775 г.г.   ИР   Изюмская  протопопия, сл. Изюмец.   ( ЦДIАК  1989/1/563-565 ).        

Михайло  Михайлов  ОКОВИТЫЙ,
Данило  Иванов  СПОТЫКАЧ,   
Карп  Никитин  СЕРИЛЯД(А).   
Первые две фамилии - алкогогольная тема.  А Карпо Микитович ???

Share

334

Re: Цікаві й гуморні прізвища

А я впервые увидела фамилию Тринос. Кажется, она редкая, и встречается только среди украинцев. Наверно, у первого носителя был хронический насморк.

Share

335

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Херсонская губерния, 19 век

Шпилька

Thanks: litar Л, LG 7752

Share

336

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Тринос - це не обов'язково Триніс. А, якщо й Триніс, то не обов'язково від "терти носа", а може "три носа". Тринос (як і Курнос) може бути від Тринас(ь) (Триандафіл, Трифон, Трифілій, Тривімий).

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

337

Re: Цікаві й гуморні прізвища

eavik31, Раз було Украдьжінченко, то й було Украдьжінка. А про таке я просив повідомляти у відповідну тему.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Алена1

Share

338

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Ярематойсамий, Вибачте, пропустила повідомлення. Мені здавалось, що це цікаве та гуморне прізвище )

Share

339

Re: Цікаві й гуморні прізвища

eavik31, Що це цікаве й гуморне прізвище - однозначно! Але я Вам дорікнув за те, що Ви його не продублювали у темі "Прізвища типу Чепинога...". Такий перл міг залишитися непоміченим.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

340

Re: Цікаві й гуморні прізвища

1742 г.     МК   м.Ямполь,  Николаевская церковь,  Изюмская протопопия.   

Василий  ГУЗНО.

Share

341

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Нікіта Гаврилович Сусідка - 67 років, с. Семигори, 1802 рік

Share

342

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Ілляш Хававкало - с. Лебедин, 1787 року

Share

343

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Це, мабуть, по-сучасному Гавкало. У нас старі казали на собак, що вони "хававкають" (а не "гавкають"). Якийсь дохававкався! smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

344

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Нікіта Мочимордий, с. Лебедин 1787 рік

Share

345

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Цікавий цей Лебедин контрастами:
Петро Бзделенко, Павло Сраенко, Петро Скомердяченко і поряд з ними Іван Янголенко !!!

Share

346

Re: Цікаві й гуморні прізвища

А я оце собі потихеньку виписую прізвища з РІ.
Заздрю чоловікові, у якого жінка - "Богиня", "Бомба" чи (моє улюблене) - "Борщова-Паляниця".
Міркую, як умовляли дівчину вийти заміж за хлопця з прізвищем "Бридкий" чи "Бородатий". А ще ж є хлопці з прізвищами "Боксер" і "Борис" - тут теж жінкам не позаздриш.

Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.
Thanks: kuks701

Share

347

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Кому шо, а курці просо. А я оце дивлюся на оте лебединське "Нікіта Мочимордий" і думаю, чи це вийшло з нашого "Мочиморда", чи, навпаки, наше Мочиморда - то жіноча форма прізв. Мочимордий. Треба шукати й перевіряти.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

348

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Иосиф Паршивенко - 1797 рік, с. Каетанівка (Звенигородшина)

Share

349

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Balakyn, А в Борисі що не так? Коли дивлюсь на оці "цікаві та гуморні", то бачу, що люди оцінюють та сприймають прізвища з сучасних позицій і геть не враховують поступу часу. І всякого разу згадую про рапорт першого катеринодарського військового градоначальника Данила Вовкоріза про перших мешканців міста, де було вказано, хто чим живе. Так от, між інших там було з "професією" "золотарь". А внизу примітка, що це прибиральник нечистот, тобто, "нічного золота". Засновник Батумського ботсаду на розі Ціхісдзирі проф. Краснов наприкінці 19 ст. їздив в Індію та Далекий Схід і написав добре ілюстрований звіт про чайні округи Азії. (То його обмишулили китайці та японці, підсунувши йому найгірші терпкі сорти хурми). Так ото він описує китайські міста, що там туди-сюди сновигають тамтешні золотарі з конусними цеберками на коромислі, виносячи "добро" на ниви, а воно, гаспидське, хлюпає, й треба постійно бути насторожі. І фото дав. То до етимології прізвищ Золотар, Золотаренко, Золотарчук, Золотарьов і т.п. Також недалеко від'їхало й моє власне "дороге" прізвище. Але це секрет! smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: litar Л1

Share

350

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Ярематойсамий пише:

Balakyn, А в Борисі що не так?

Та з прізвищем все нормально, але може виникати плутанина з іменем. Як батьки будуть з почуттям гумору - дитина буде, наприклад, Борис Іванович Борис. А там і до Борис Борисович Борис недалеко...

Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.

Share