1

Тема: Мораль, або "Декомунізуй чемно?"

З чого почати не знаю...
Давайте з байки?

Ішов 1923 рік, який назавжди закарбовано у відтінках сепії, як усі його фото...
Вже п'ятий рік як набув чинності кривавий і людоненависницький декрет Раднаркому "Про ліквідацію неписемності"... Ленін злочинно походжував анфіладами Кремля й іноді, піднявши погляд до гори, вигукував: "Лікнеп!", чи то арамейською, чи то латиною. Хто збагне тих вождів?
Ішов 1923 рік, який назавжди закарбовано у відтінках сепії, як усі його фото...
Військо підлабузників у строкатих одностроях, які важко назвати одностроями ("рогаті шапки" ще не введено) вислуговуючись перед "вождьом" (Віннєту?) сприйняло наказ безумовно. Людей хапали на полі за роботою, на вулицях,  клубах, вистрибували вночі з під ліжка... і гнали люд до хати-читальні...
Ішов 1923 рік...
Особливої слави здобули партизани wink , що всіляко уникали хат-читалень.
Її звали Марія, і одружуючись 29 січня 1923 року, який назавжди закарбовано у відтінках сепії, як усі його фото..., за неї "за ея неграмотностью" в журналі актових записів розпишеться дехто А.Самонь.
...у 1966 році вона, саме вона, а ні хто інший, навчить онука читати і писати, а ще пізніше правнуку навчить Отче наш і грати в карти...

Не поспішайте критикувати це ессе. Декомунізуючи далеких хлопців почніть з власного батька, який носив погони з личкою СА (то не він в Афганістані гатив з Буратіни?). Або ж, якщо не носив, згадайте прабабу, яка, навідміну від Марії, пішла на курси Лікнеп.

На фото знизу я ототожнюю себе з синьожупанниками, однак сьогодні трапилося те, на що я чекав вже давно. Але... (йопт!) неочікувано ;(
І от в чому суть справи.

Post's attachments

18karik.jpg
18karik.jpg 76.38 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

2

Re: Мораль, або "Декомунізуй чемно?"

Так от...
(всі подальші села, люди і події реальні, але тимчасово /юстас-алєксу/)

   В одному з великих сіл Полтавщини після Другої світової з'явився місцевий житель. Сам він був родом із сусіднього села. Туди ж повернувся, деякий час пожив - ремонтував матері хату. Його звали Антон (ім'я справжнє). Жив та й не тужив... До того трудар, а тепер ще й воїн.
   6 березня 1956 року в хату постукали (або не в хату, мо* на роботу) і "провели беседу". Звітуючи про неї Антона називали не інакше як "резидент Викторов". В ході бесіди, зважаючи на згоду Антона продовжити шпигувати за односельчанами, йому запропонували посаду "воєнрука" в сільській школі того великого села на Полтавщині.

Антон молодець! Антон ні чим себе не викрив! В книжках 90-х років це адепт народного музейництва, вчитель, художник, батько і просто свій в дошку дядько...
Однак 29 серпня 2018 року з ним трапився Я...

Питання. З радянської белетристики чи не в кожному селі можна довідатися імена, паролі, явки місцевих поліцаїв 1941 - 1944 років. Факт? Факт. Я хочу поділитися біографією резидента "Вікторова", особливо зважаючи на те, що під його наглядом були мої рідні. Але... Я не знаю. Так - не знаю, як бути. Всьо припливли. (хто не був революціонером в юності - той падлюка, хто лишився революціонером у зрілості - той дурень /Вольтер/)

Прошу поради.

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).
Thanks: LG 775, О.І.2

Share

3

Re: Мораль, або "Декомунізуй чемно?"

Потрібно писати (навіть обов'язок написати): факти, події, прізвища, але без власних емоційних оцінок. Люди самі дадуть особисту оцінку прочитаному. Успіхів, нам потрібна історія, яку пишуть патріоти!

Share

4

Re: Мораль, або "Декомунізуй чемно?"

LG 775, (як до вас?), в тому краї спалені обійстя ще в традиції...
Я про неочікуваність. Вчитель який був підзвітний моєму родичу... резидент.
(з усім, не притаманним мені, цинізмом)

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

5

Re: Мораль, або "Декомунізуй чемно?"

В мене знову запитання про "інтеліженсів".
   Якщо бдітєльний радянський громадянин (їх армія) стукав, чи допустимо вживати його ім'я в пасажах типу: "Його кримінально-архівна справа дозволяє висвітлити іншу сторону життя в окупації – так званих “пильних громадян”; "Цей біографічний відступ зроблено для того, щоб читач мав уявлення про кого зараз піде мова і про кого на допиті ??? ??? ??? покаже: “Человек такой что к любой власти может приспособиться”."
   Все це, звісно, з посиланнями на кляузи, допити та ін.
   Дякую.

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

6

Re: Мораль, або "Декомунізуй чемно?"

Зовсім несподівано для себе на одному сайті знаходжу таке повідомлення
"Я, Бабич Игорь Исаевич, разыскиваю информацию о моём деде по отцовской линии Якове Бабиче. Мне не известны ни даты его рождения, ни имена его родителей. Известно, что у Якова были две сестры: Альта Сура и Тайбел. Мне известно, что Яков был женат на Мириам, и у них было шестеро детей, в том числе мой отец Бабич Исай Яковлевич, его старшие братья: Григорий, Леонид, младшие братья и сёстры: Володя, Катя и Сарра. Мой отец родился в 1902 году в Бериславе, места рождения других детей мне не известны. Также мне известно, что Яков был сапожником. Бабушка Мириам рано умерла и, очевидно, была похоронена в Бериславе.
Если Вам что-либо известно о моём деде, его жене и их родителях прошу мне помочь в поисках этих данных.
С уважением,  И.И.Бабич."      (сайт Еврейские корни)
Личное дело моего отца-генерал-лейтенанта Бабича И.Я.- закрыто и гриф секретности не снят до сих пор.  Боюсь, что не доживу до того дня, когда гриф секретности будет снят.
Но, главное, меня интересует информация о моих дедушке и бабушке: Якове и Мириам.

Thanks: Алена1

Share

7

Re: Мораль, або "Декомунізуй чемно?"

Я написав Бабичу Игорю Ісаєвичу:
Немного знаю о деятельности вашего отца Исая Бабича...
В июне 1936 года начальник 4-го отдела УГБ УНКВД по Киевской области Исай Яковлевич Бабич прибыл в Умань (Черкасская область) с заданием создать межрайонную оперативно-следственную группу для борьбы с «контрреволюцией». В 1937-1938 годах он возглавлял Звенигородскую межрайоперследгруппу Киевского обласного управления НКВД. Фальсифичировал следственние дела на невинних людей, подводя их под расстрел, в том числе моего деда. Например: ОБВИНИТЕЛЬНОЕ ЗАКЛЮЧЕНИЕ по побвинению жителей сел Екатеринопольского района
1. Мандрика Л.Ф. 2. Байдиченко Я.Е. 3. Калиушка Ф.Ф. 4. Грушецкого Ф.А. 5. Вовкотруба Е.А. 6. Калиушка А.Г. 7. Ченчика П.К. 8. Калиушка Г.М. 9. Грановского Г.Н. 10. Гриценка Н.Д.
11. Козаченка Ф.Ф. 12. Полищука М.Н. 13. Грушового С.Ф. 14. Герниченка Т.И. 15. Ткаченка Г.Я. 16. Михайловского П.И. 17. Каминского И.Е. 18. Каминского М.Е. 19. Ходзицкого В.С.
20. Рогальского О.П. 21. Верету И.С. 22. Кравченка М.А. 23. Прокопенка Т.К. 24. Марковского Ф.Н. 25. Свидерского К.А. 26. Нешенка А.Т. 27. Полищука И.Н. 28. Клиценка П.В. 29. Павлика Н.В.
30. Кравченка К.Г. 31. Палиенка А.Н. 32. Клапавушенка Р.Е. 33. Байдиченка С.Е. 34. Куценка К.А. всех их по ст. 54-4 и 54-11 УК УССР. (всего 34 человека в одном деле)
СПРАВКА: 1. ВЕЩЕСТВЕННЫХ ДОКАЗАТЕЛЬСТВ ПО ДЕЛУ НЕ ИМЕЕТСЯ.
2. ОБВИНЯЕМЫЕ СОДЕРЖАТЬСЯ ПОД СТРАЖЕЙ В УМАНСКОЙ ТЮРЬМЕ.
3. ОБВИНИТЕЛЬНОЕ ЗАКЛЮЧЕНИЕ СОСТАВЛЕНО В ЕКАТЕРИНОПОЛЬСКОМ РО НКВД
29/ІУ-38 г.

ВРИД. НАЧ. ЕКАТЕРИНОПОЛЬСКОГО
РАЙОТДЕЛЕНИЯ НКВД /подпись/ /МОЛОДОЖЕНЦЕВ/

«УТВЕРЖДАЮ» : НАЧ, ЗВЕНИГОРОДСКОЙ МЕЖРАЙ
ОПЕРСЛЕДГРУППЫ КОУ НКВД /подпись/ /БАБИЧ/

29/ІУ – 38г. м. Екатеринополь .
Таких дел по Звенигородскому району только в 1938 году было не менее пяти. В каждом деле по 30 - 40 человек. Всех их расстреляли или в Умани, или в Киеве. Всех их и тысячи других, чья кров на руках Исая Бабича были реабилитированы еще в 1956-1957 годах. Дети и близкие репресированых не знали о судьбе родных до 2015 года. Большинство их захоронены (не похоронены а именно захоронены) под Киевом у "Бикивнянських могилах"
Хотите я вышлю вам фото подписи Бабича Исая Яковлевича под сфабрикованым делом?

Share

8

Re: Мораль, або "Декомунізуй чемно?"

Понятию человеческой нравственности противоречит позиция – скрывать имена палачей, участвовавших в
преступлениях против своего народа. Нельзя уводить от суда тех, кто совершал злодеяния, прикрываясь интересами их
ныне живущих детей. Имена палачей должны быть названы вместе с именами их жертв.
  Игорь Кузнецов

Thanks: Relic hunter1

Share

9

Re: Мораль, або "Декомунізуй чемно?"

LG 775, він відповів?

Чуркины (г. Бобров Воронежская обл., Балашовский р-н, Саратовская обл.), Копейкины(Саратовская обл.),   Лубенские, Полуян, Британ (Украина, Днепропетровская область), Болдыревы, Кандаковы (Россия, Ростовская обл), Васильчик,
Таборовець, Корінь (Рівненська обл)

Share

10 ( 24-04-2019 17:21:36 змінене parus )

Re: Мораль, або "Декомунізуй чемно?"

LG 775 пише:

Зовсім несподівано для себе на одному сайті знаходжу таке повідомлення
"Я, Бабич Игорь Исаевич, разыскиваю информацию о моём деде по отцовской линии Якове Бабиче. 

Мені здається він знає і здогадується,  чим займався його батько,  і що на його руках багато крові...  Але він хотів схоже знайти інформацію за діда ,  прадіда...  З тим ким був його отець нічого не змінити,  ми це не обираємо   але рід єврейський,  мабуть було цікаво дізнатися з якого він коліна...  
У мене схожа історія  з боку  вивчати,  чи не вивчати лінію прадіда ,  не з НКВД,  а партизанів,    загинув в 2 світову,  але на мою прабабцю доставав нагана залякував і лишив з дитиною і  з нервовими розладами... Але це винен в тому весь рід...   Хто його знає,   хто кого вбивав на війнах і скільки... Інший мій прадід родом з українців народився під Воронежем воював в першу світову під Рівне проти українців на боці Австро-угорщини.
  А нащадки  українців переселенців на Волго-Дон у кого загинули від голоду і репресій предки зараз за Сталіна... 
Питань багато,  ми вивчаємо свій рід,  знаходимо і хороші і іноді погані факти,  не у всіх благородні дворянські корні,  да і питання а чи дійсно дворяни такі були благородні,  чи не підписувати вони схожі листи на смерть...

Парусимов, Найда, Гудко, Дороновский, Витко[ченко], Сидько, Варяник, Слушний, Спивак, Чупик, Сидорчук, Коломиец,  Корниенко, Билик, Рудой, Клищенок, Божок, Павлюк, Прядка, Загний, Понька, Горбач, Ворона, Дяченко, Войташевский, Примак, Руденко, Кот, Максименко, Коваленко, Сирик, Мартыненко, Бутко, Кобизский, Колесник, Ильенко, Лемешенко, Бойко, Карпенко, Братчик, Самохвал, Святина, Панасенко

Share

11

Re: Мораль, або "Декомунізуй чемно?"

Давайте розкладемо все по порядку.....
Шановний Relic hunter створив тему про морально-етичні аспекти в проблемі репресій, декомунізації тощо... вдячний йому за це, тому що проблеми морально-етичні дійсно виникають коли опрацьовуєш матеріали про репресованих. Іноді виникає потреба звірити свої думки (вчинки) із колегами по форуму.  У випадку з репресованими у сталінські часи, я твердо обстоюю принцип: прізвища карателів НКВД, (від рядових до генералів, які розстрілювали, фальшували справи, ухвалювали рішення про розстріл) повинні оприлюднюватися поряд із їх жертвами. Я не агітую всіх підтримувати такий принцип, просто повідомляю, що у мене така позиція і я дію виходячи із неї. Радію якщо її поділяють інші, бо це важливо.
Я не засуджую дітей палачів НКВД (на відміну від Сталіна, який говорив, що діти за батьків не відповідають, а сам давав накази про заслання сімей ворогів народу на заслання і розстріли).  Але мені не приємно знати, що Бабич І.Я. дожив до 1948 року і був застрелений (мені не відомо за яких обставин) у Москві. Він похований на Ново-дівочому кладовищі з генеральськими почестями.  А наш дід ( і тисячі інших) був вбитий НКВД (до цього часу не похований за християнським обрядом) і лежить десь у лісі у "Бикивнянських могилах"
Мені неприємно, що інший каратель НКВД (дотичний до смерті нашого діда) Лелеткін дожив до 1975 року і помер у Херсоні, як "почесний чекіст". Мені неприємно, що Черкаська ОДА до цього часу не має заходів по вшануванню пам'яті політично репресованих на 2019 рік. Мені неприємно, що на місці поховання розстріляних у Черкасах у 1937-1938 роках стоїть гранітна брила із написом: "репресованим у 20-Х - 40-Х роках" поставлена КГБ, яка сором'язливо забула про свої репресії починаючи із 1917 і до 1991 року. Мені неприємно, що кандидати у президенти навіть не прокукурікали про репресії ЧК НКВД - КГБ, про всеукраїнський суд над комуністичною системою, про участь державних органів у злочинах проти власних людей. Мені це неприємно і турбує, бо я знаю, що повернення до терору можливе, знаю, що СБУ може знову зрадити так як у Криму, Луганську, Донецьку. Це мене надзвичайно турбує !

Share

12

Re: Мораль, або "Декомунізуй чемно?"

Шановна FindMyRoots на моє послання ніхто не відповів. Якщо чесно я не бажаю такого спілкування.
Син Ісая Бабича мабуть народився у 1941 році. Про батька знає, що він нагороджений медалями  і орденами у період ІІ Світової війни, що він створював СМЕРШ і є його апостолом (як пише одна книжка).  Ісая Бабича застрелили у 1948 році у Москві коли його сину було 7-8 років. Припускаю, що він не знає про діяльність свого батька у НКВД за часів Єжовщини. Зараз йому може бути біля 78 років. Він писав свій допис у 2017 році. Я його побачив у 2019.
Вважаю, що найкращою темою спілкування між нащадками карателів НКВД і нащадками репресованих може бути тільки прохання вибачити діда НКВДіста і прийняття такого вибачення нащадками репресованих.
Як писали на іншому сайті, будемо вважати це актом громадянської згоди.
Поки що такої згоди в Україні я не бачу, не бачу намагань з боку нашої держави взяти на себе частину провини за свою участь у засіданнях позасудових "Трійок". Не зустрічав фактів покаяння зі сторони органів КГБ.  СБУ (офіційно не засуджувала діяльність НКВД. Мені такі факти не траплялися).
Бачу, що нам рано йти на відпочинок, попереду багато роботи для нашого покоління. Адже репресований не може подбати про вшанування своєї пам'яті у достойний спосіб.

Share