1 ( 26-08-2018 21:28:20 змінене Walentyna )

Тема: Карутов

Подскажите,
пожалуйста, где дальше искать:
В МК за 1856 год  г.Васильков (Киев обл.)
есть такая запись:

Отпущенный по билету 4го саперного батальона
рядовой
Арефа Павлов Карутов

как установить инфу откуда родом рядовой,
есть ли какие списки саперного батальона и где эти списки искать?
По семейной легенде Арефа учасник
Крымской войны 1853—1856 годов и родился в Самарской губернии,
возвращаясь с войны женится в Василькове.

Каминские, Домбровские, Перинские (Пержинские), Калетинские, Токарские, Духновские, Шмигержевские (Шмигеровские), Круликовские, Березницкие, Войновские
с.Юзефовка, Соколовка, Гребенки, Пологи, Янковка (Лопатынщина), Лосятын, Белая Церковь, Роток, Марьяновка
Киевская губ. Васильковский уезд
Thanks: Balakyn1

Share

2 ( 26-08-2018 23:06:53 змінене Balakyn )

Re: Карутов

Арефа Павлов Карутов
рождение: 1821 (приблизительно)
брак: 9 сентябрь 1856
Покровская церковь, Васильков, Киев, Украина
супруг(а): Ирина Каленикова Чепурда, 1826 г.р. (приблизительно)
Украина, дупликаты метрических книг Киевской Православной консистории, 1734-1930: https://www.familysearch.org/search/rec … %BE%D0%B2~

Списки є лише для офіцерського складу, рядових ви навряд чи знайдете. Але надію не втрачайте, будемо шукати інші варіанти.

Post's attachments

Карутов.jpg
Карутов.jpg 152.88 kb, 3 downloads since 2018-08-26 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.

Share

3

Re: Карутов

Balakyn пише:

Арефа Павлов Карутов
рождение: 1821 (приблизительно)
брак: 9 сентябрь 1856
Покровская церковь, Васильков, Киев, Украина
супруг(а): Ирина Каленикова Чепурда, 1826 г.р. (приблизительно)
Украина, дупликаты метрических книг Киевской Православной консистории, 1734-1930: https://www.familysearch.org/search/rec … %BE%D0%B2~

Списки є лише для офіцерського складу, рядових ви навряд чи знайдете. Але надію не втрачайте, будемо шукати інші варіанти.

так я це і знайшла, а от звідки Арефа тут не вказано, до того ж наш Крутов, тут Карутов - лишня літера, мабуть хтось мав проблеми з вимовою, може контузія була.

Каминские, Домбровские, Перинские (Пержинские), Калетинские, Токарские, Духновские, Шмигержевские (Шмигеровские), Круликовские, Березницкие, Войновские
с.Юзефовка, Соколовка, Гребенки, Пологи, Янковка (Лопатынщина), Лосятын, Белая Церковь, Роток, Марьяновка
Киевская губ. Васильковский уезд

Share

4

Re: Карутов

Walentyna пише:

По семейной легенде Арефа Павлов Крутов родился в Самарской губернии 

Легенда схожа на правду: у Самарській губернії бачимо Павлових Крутових: Феодора (Феодота), Симеона, Тимофія і Михаїла https://www.familysearch.org/search/rec … %D0%B2%22~ Але Арефи немає. Можливо, й ім'я неточне?

Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.
Thanks: Алена1

Share

5

Re: Карутов

Balakyn пише:

По семейной легенде Арефа Павлов Крутов родился в Самарской губернии 

Легенда схожа на правду: у Самарській губернії бачимо Павлових Крутових: Феодора (Феодота), Симеона, Тимофія і Михаїла https://www.familysearch.org/search/rec … %D0%B2%22~ Але Арефи немає. Можливо, й ім'я неточне?

легенда такова: Солдат Крутов из самарской губернии шел на войну, остановился на постой в крестьянской избе в г.Васильков. В доме плакал младенец, хозяева сказали что дочь в подоле принесла. На что солдатик пообещал если будет жив, на обратном пути женится. Ребенок в метрике незаконнорожденный есть. Война Крымская 1853-1856, ребенок родился в мае 1853г, и женился после окончания войны в сентябре 1856.

Каминские, Домбровские, Перинские (Пержинские), Калетинские, Токарские, Духновские, Шмигержевские (Шмигеровские), Круликовские, Березницкие, Войновские
с.Юзефовка, Соколовка, Гребенки, Пологи, Янковка (Лопатынщина), Лосятын, Белая Церковь, Роток, Марьяновка
Киевская губ. Васильковский уезд

Share

6

Re: Карутов

Walentyna, я вам навіть трішки заздрю: маєте такого чудового предка і таку чудову сімейну історію (не легенду!). Але питання з іменем залишається. Чи зустрічали ви його в якихось інших документах.
Поясню, чому цікавлюся. Арефа - ім'я хоч і православне, але не дуже поширене (особливо у тогочасній Самарщині). Водночас воно має арабське походження і означає "Орел". Давайте пофантазуємо: наш солдат у Кримській війні відзначився мужністю, за що й отримав таке прізвисько. А повернувшись, чомусь його залишив замість імені.

Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.

Share

7

Re: Карутов

Walentyna пише:

Ребенок в метрике незаконнорожденный есть.

А можете дати посилання на скан метрики чи хоча б сказати, коли і під яким ім'ям записано дитину, хто був хресними батьками?

Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.
Thanks: Алена1

Share

8 ( 27-08-2018 21:34:48 змінене Walentyna )

Re: Карутов

Соборная Антония-Феодосиевская
церковь, Васильков, Киев, Украина
Метрической книги на 1853й год
часть первая о родившихся

счет родившихся женского пола 23
месяц и день Май
рождение 7
крещение 8
Имена родившихся Ирина
Звание, имя,
отчество и  фамилия родителей и какого
вероисповедания Васильковская казенная крестьянка Ирина Калиникова Чепурденкова православного веросповедания, незаконнорожденная

Звание, имя, отчество и  фамилия восприемников
Васильковской Инвалидной Команды рядовой Леонтий
Марков Король и

4. Саперного Батальона  Ивана Петрова
Майорова жена Мария Евстафиева

Каминские, Домбровские, Перинские (Пержинские), Калетинские, Токарские, Духновские, Шмигержевские (Шмигеровские), Круликовские, Березницкие, Войновские
с.Юзефовка, Соколовка, Гребенки, Пологи, Янковка (Лопатынщина), Лосятын, Белая Церковь, Роток, Марьяновка
Киевская губ. Васильковский уезд

Share

9

Re: Карутов

Арефа, Арьофа, Арефій ім'я, може, й рідкісне, і в 20 ст. народжених я ще не бачив, але я його з восьми років знаю (смайлик "язик"). Ми були останні, хто в російських школах вчився у 1-му кл. по "Родной речи", на обкладинці якої була картина Шишкіна "Рожь". Я її називаю "Дорога в житі". Онде в мене за спиною репродукція висить. Той учебник протримався щось 20 років. Там такі "древності" були, як кінні жатки, старі автобуси. Так ото там було оповідання про мужика Арефія, який поперся взимку в ліс по дрова, а його здуло з саней і замело. Я добре читав і писав, але говорити по-російському мене мамка (вчитель рос. мови smile ) не вивчила. Прочитав оповідання, вчителька питає:"Так зачем и куда поехал мужик Арефий?" А я думаю:"У ліс по дрОва", а сам мовчу.
Думаю, що воно й тоді не дуже "модним" було. Воно постійно плуталося з Орест та іншими. В народі то було Орешко, Арешка й т.п. Й самі носії, мабуть, переназивалися.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share