1 ( 02-06-2014 18:09:38 змінене yavsyuha )

Тема: Де це, що це

Так
уже й виходить, кул
і над головою й
гавкання попандополосів під вікнами, не повинні заважати розвідкам (не чіпай
моїх рукописів! Пі
ѳагор)


Сьогодні, в
найстрашніший, поки що, день Луганська, Мені прийшла найгарніша цяця останніх
років. Прийшла не вповні, а лише прозорю обіцянкою розкриття багатьох таємниць
і шляхів у минуле … в майбутньому. А я вже вседіти не можу.


Є вилика ймовірність
взнати з яких 150ти міст. містечок. слобід і сел прийшла кожна з 290 сімей


Моєї слободи.


Тож не в силах
стримати нестримне, почну уточнювати.


Хотмыжскій уѣздъ:


сл Барчесовки


сл Бирюковка


сл Борисовка


сл Гайворон


с чи сл Дунаевка


сл Писаревки


сл Стрельцы


Де це і що це в середені-кінці 18
сторіччя
? Хто і що має
по них ?

І день іде, і ніч іде ...

Пошук предків Євуг, Біловодськ, Старобільськ.
Search ancestors Yevsuh, Belovodsk, Starobelsk. Поиск предков Евсуг, Беловодск, Старобельск.

Share

2 ( 02-06-2014 19:31:41 змінене ГіП )

Re: Де це, що це

Хотмижськ на річці Ворскла на тому боці, а Писарівка може уже Велика в Сумській обл

Post's attachments

Снимок11.JPG
Снимок11.JPG 121.13 kb, 1 downloads since 2014-06-02 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Поперека, Сенько, Сердюк, Дорошенко, Нужний, Калюжний (село Іваниця,  Сумська обл), Єлисеєнко(Шияновський до  серед. 18 ст.),Фесенко(с.Деркачівка)
Thanks: yavsyuha2

Share

3 ( 02-06-2014 19:36:53 змінене yavsyuha )

Re: Де це, що це

kukin пише:

Хотмижськ на річці Ворскла на тому боці, а Писарівка може уже Велика в Сумській обл

перше плюс.Та, прошу хоч якось розшифруватись. Що то взагалі за слобода ?
який там склад прізаищь ?

І день іде, і ніч іде ...

Пошук предків Євуг, Біловодськ, Старобільськ.
Search ancestors Yevsuh, Belovodsk, Starobelsk. Поиск предков Евсуг, Беловодск, Старобельск.

Share

4

Re: Де це, що це

Глянув на карту і здивувався, що від Хотмижська село залишилось, а був приблизно як наше місто Лебедин

Поперека, Сенько, Сердюк, Дорошенко, Нужний, Калюжний (село Іваниця,  Сумська обл), Єлисеєнко(Шияновський до  серед. 18 ст.),Фесенко(с.Деркачівка)

Share

5

Re: Де це, що це

yavsyuha пише:

Хотмижськ на річці Ворскла на тому боці, а Писарівка може уже Велика в Сумській обл

 Що то взагалі за слобода ?
який там склад прізвищь ?

Діти боярскі перші там були, потім слобожани їх потіснили(Харківське намісництво) так шо повинен бути повний набір

Поперека, Сенько, Сердюк, Дорошенко, Нужний, Калюжний (село Іваниця,  Сумська обл), Єлисеєнко(Шияновський до  серед. 18 ст.),Фесенко(с.Деркачівка)

Share

6 ( 03-06-2014 15:43:30 змінене yavsyuha )

Re: Де це, що це

borisovichi пише:

Вітаю, пане Миколо!
Розділяю Ваше нетерпіння взнати таємниці минулого…

Тому прошу повідомити звідки переселились Сохані у слободу Євсуг

Еге !
Якраз цього в рекламці й не було.
Я навіть ще не знаю як здибатися з тою людиною, що віднайшла в ЦДІАКдокумент на 620 сторінках
. де записано в 1763 році звідкіля хто приїхав в нові поселення Бахмутівської провінції Воронежської губерії.


—————
Вже є цікаві ниточки з моєю батьківщиною - середне Поворскля, а далі вверх проти течії верхнє Поворскля

І день іде, і ніч іде ...

Пошук предків Євуг, Біловодськ, Старобільськ.
Search ancestors Yevsuh, Belovodsk, Starobelsk. Поиск предков Евсуг, Беловодск, Старобельск.
Thanks: borisovichi1

Share

7

Re: Де це, що це

В поисках могут помочь замечательные труды доктора исторических наук В.П.Загоровского:
Белгородская черта mirknig.com/knigi/guman_nauki/11 … herta.html а по этой ссылки https://yadi.sk/d/tN32-70e3fktI таже книга большего размера но с картами
Изюмская черта mirknig.com/knigi/history/118123 … herta.html

З повагою, Сергій Овчаренко

Share

8 ( 01-11-2014 17:43:06 змінене kbg_dnepr )

Re: Де це, що це

Я вже декілька років марно шукаю форпост Лукавець (сер. ХУ111 ст.):

У Г(Р)ОМ по с. Шираївка (Суразький повіт Чернігівської губ., зараз Гордіївський р-н Брянської обл.) вказано, що сім'я мого 9прадіда Юхима Глушака прийшла на Гетьманщину у 1743 р. "с Полши чрез фарпост Лукавец, где пропущен солдатом".
Що то за форпост Лукавець, де він міг знаходитися??? Лукавиця Мглинського району, що існує і зараз, не дуже підходить, бо знаходиться надто далеко від кордону з Польщею (зараз з Білорусією). Як його знайти, то, може, стане ясніше, де мої Глушаки жили у Польщі. У ЦДІАКу є списки форпостів, і в мене навіть є копія одного з них, та я не можу з ним розібратися...

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

9

Re: Де це, що це

Может это направление.

"Известный в Речи Посполитой род Лаппо герба
Любич уходил корнями в бельскую землю. Ветви, оставшиеся в
польской Короне, изменили первоначальную фамилию на Ла-
пинский, те же, что осели в Литве, сохранили исконное Лап-
по. Представлявший “русскую” линию Матьяш Лаппо “получил
в 1566 году Стажинки в минском воеводстве. Сыновья его купи-
ли в 1599 году Лукавец.
Один из внуков, Лаврын, приобрел в
1635 году земли под Витебском и осел в городе”."

BlackDolphin - Сергей Козлов
www.genealogia.name

10

Re: Де це, що це

Это, пожалуй, еще дальше (только в другую сторону) globus.tut.by/lukovec/
Вилейский р-н Минской обл., севернее Минска belaruscity.net/raspolozhenie_na … 78141.html

Где можно искать специалиста по форпостам в сер. ХУ111 в. (Черниговский или Стародубский полк)?

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

11

Re: Де це, що це

kbg_dnepr пише:

Где можно искать специалиста по форпостам в сер. ХУ111 в. (Черниговский или Стародубский полк)?

Треба шукати в архівах і бібліотеках Росії працю "Опис на карте Россійской імперіи с Полскою областию границ, по каким оная ныне урочищам и знакам лежит, також с показаніем на оных спорных мест, по каким же рекам и урочищам прежния границы имелись",а також виготовлену на її основі "Карта специальная Российской имперіи с Полскою областию Стародубовского полку спорным грунтам разным владелцов..." В них міститься дуже детальна демаркаційна лінія між одним із найбільших лівобережних полків - Стародубським - та Річчю Посполитою, з позначкою понад 40 "внутрішніх" форпостів.

З повагою, Сергій Овчаренко

Share

12

Re: Де це, що це

Сергію!!! Дуже дякую!! - тепер шукаю ложку до меда wink

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

13 ( 07-12-2014 23:00:54 змінене D_i_V_a )

Re: Де це, що це

Дворянское дело по Киевской губернии. Запись в документе от 1791 года - указан город рождения Райгород.
Подтверждение "дворянских кровей" дали 12 помещиков и урядников Волынской губернии. Упоминается Житомир. Все указывает на Волынские корни.

Что-то я этого города на современной карте никак не найду, да и википедия посылает куда-то к Херсону - явно не туда.

Помогите определиться с Райгородом, где он был и что это за город (село) сегодня

Share

14

Re: Де це, що це

D_i_V_a, возможно имеется в виду м. Райгородок?

Хотіли розстріляти цей народ? / Не вийшло – хочете його ділити?
Хоч прикладіть усіх своїх щедрот, / Не вийде – ми ж Господні діти...
Кочан (Кочановский, Кочаненко)
Шолудько (Шолудченко, Жолудко)

Share

15

Re: Де це, що це

SVKM de L пише:

D_i_V_a, возможно имеется в виду м. Райгородок?

Возможно... Хотя четко по-русски написано Райгород.
Хотя опять же, если это село (или за 2 столетия стало селом), то вполне возможно (по правилам бытового русского языка smile ) добавление уменшительного суффикса -ок
Спасибо

Share

16

Re: Де це, що це

95% - это Райгородок Житомирского уезда Волынской губернии.
остальные варианты dir.icm.edu.pl/pl/Slownik_geogra … Tom_IX/495

Share

17

Re: Де це, що це

D_i_V_a пише:
SVKM de L пише:

D_i_V_a, возможно имеется в виду м. Райгородок?

Возможно... Хотя четко по-русски написано Райгород.
Хотя опять же, если это село (или за 2 столетия стало селом), то вполне возможно (по правилам бытового русского языка smile ) добавление уменшительного суффикса -ок
Спасибо

Post's attachments

райгор.JPG
райгор.JPG 41.56 kb, 1 downloads since 2014-12-07 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Поперека, Сенько, Сердюк, Дорошенко, Нужний, Калюжний (село Іваниця,  Сумська обл), Єлисеєнко(Шияновський до  серед. 18 ст.),Фесенко(с.Деркачівка)
Thanks: Vlad S.2

Share

18

Re: Де це, що це

і другий та останній

Post's attachments

райг.JPG
райг.JPG 60.67 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Поперека, Сенько, Сердюк, Дорошенко, Нужний, Калюжний (село Іваниця,  Сумська обл), Єлисеєнко(Шияновський до  серед. 18 ст.),Фесенко(с.Деркачівка)

Share

19 ( 08-12-2014 01:00:46 змінене D_i_V_a )

Re: Де це, що це

http://zolotoustivska-zerkva-pivni.com/%D0%A4%D0%BE%D1%80%D1%83%D0%BC/%D0%9F%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F/016.jpg

http://zolotoustivska-zerkva-pivni.com/%D0%A4%D0%BE%D1%80%D1%83%D0%BC/%D0%9F%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F/016-1.jpg

Это 2 фрагмента карт 23_7, 23_8 - пятиверстовка кажется называется.
На нижнем фрагменте указано село Дмитровка в котором на 1779 год умер отец 4-х братьев чиншевых шляхтичей признаных в дворянстве. И они сами проживают в этом населенном пункте.
Один брат родился в Райгороде - там церковь сгорела вмете с метриками, но указана фамилия священника от 1791 года.
Второй брат родился в Жидовцах - свидетельство выданное 1802 году и указана фамилия священника выдавшего документ.

Но так же, как и с Райгородом с Жидовцами проблема...
На обоих фрагментах есть Жидовцы (как и Романовка впрочем) - на первом фрагменте немного западнее...

Думаю, что Винницкий и Черкасский Райгороды - не подходят

Было бы очень здорово, если бы исследователи поактивнее заполняли тему Духовенство - Священники Киевской (или создавали другие) губернии http://forum.genoua.name/viewforum.php?id=143. Тогда можно было бы по фамилии священников служивших тогда в церквях вычислить церковь/населенный пункт

Share

20

Re: Де це, що це

D_i_V_a
Вы документы полностью приводите, может и без священников станет ясно.

Share

21

Re: Де це, що це

1798-ДД, 3-е доказательство, свидетельство даное 2 июля 1798 года в Житомире 12 помещиками и урядниками Волынской губернии дворянам Ивану Григорию, Антону Войцеху и Петру Михайловым сыновьям Ивановым внукам герба Остоя Домарацким с удостоверением о несомнительном дворянском с предков их происхождении  (наверное ошибочно приписан 5-м братом Иван)
1791-ДД, 2-е доказательство, свидетельство от 25 июля 1791 года данное в Райгороде священником Сыдельковским дворянину Григорию Домарацкому, в том что он был в Райгороде за получением  метрики своей, но по случаю пожара метрики вместе с церквою сгорели

Не думаю что поможет - это укороченные записи из дворянской книги - если найдется дело с подаваемыми бумажками, то может что-то прояснится

Share

22

Re: Де це, що це

В этих записях ничего не сказано про Жидовцы и Дитровку.

Share

23

Re: Де це, що це

Думаю, що Кукин правий. Райгород - це Райгород, Райгородок - це інше.

Райгород (Рай Город, Райгрод):
1. З "Алфабетного списка помещиков Чигиринского уезда, 31 июля 1796 г" - "господина дейст. тайн. совет. и проч. Александра Николаевича Самойлова селах: ...Лузановки, Райгороде, Сердюковке..."
2. З АЮЗР, ч. 5, т. 2. - К. 1890, с. 492-493: "Кагал города Смелы...весь Березняки, весь Райгрод, весь Ярова..."
3. З "Ведомостей про состав смилянских маетностей Г. Потемкина в 1787": "ключ Смилянский - ...Прус, Райгродка, Ярового..."
4. Брацлавское воеводство, 20.07.1794, часть первая - для А.М. Самуйлова и Катерины з Самуйловых Давыдовой...: Райгрод, годовой доход 10,289 злотых...
5. ЦДІАУК, ф.127, оп.1012, спр. 1066, арк.1-536: "Чигиринский повет, протопопия Чигиринская - ...села Рай Города церкви Предтечевской..."
6. СК НБУВ, №№16220, 4676, 17692 - карта в Черкаському повіті (фрагменти аркушів 28 і 33 карти Росії) - "Райгородь"
7. СК НБУВ, № 6753к - карта 1808 року Чигиринський повіт на фрагменті Генеральної карти Київської губ. -=-

автор - Пивовар А.В.

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5

Share

24

Re: Де це, що це

Може хтось зможе допогти знайти на мапі село/хутір Сурмачівка Пирятинського повіту?

Наталівка, разом з Теплівкою, Олексіївкою і Смотриками, заснована Тепловим Григорієм Миколайовичем. До них він приєднав хутір Сурмачівка, який існував уже до цього, і створив так звану Теплівську економію.
www.grebenka.com/index/natalivka … a_obl/0-42

Також є у Рум'янцівському описі:
Сурмачівка,  село* — оп. 1,  кн.  423,  арк.  1,  56—75.

Share

25

Re: Де це, що це

teplivka.klasna.com/site/school-history.html

Навчалися діти і в іншому приміщенні, яке було збудоване земством в с. Сурмачівка, що згодом увійшло до складу села Теплівка.

26

Re: Де це, що це

ktaras, Дякую!

Share

27

Re: Де це, що це

Де зараз знаходиться село Ловчик, що є у переписній книзі 1666 року?

Share

28

Re: Де це, що це

Мариненко пише:

Де зараз знаходиться село Ловчик, що є у переписній книзі 1666 року?

Мариненку, україна така велика... Ви хочаб місцевість окреслити... Якщо воно на фастівщині було то це мій регіон - з задоволенням буду голову ломать, а якщо у "заграниччі" дальше ніж за 100 верст, то це загадка для інших. Конкретезуйте та поясніть для не свідомих що таке переписна книга 1666. Бо поряд з тими що в темі багато тих що й ні...

Share

29

Re: Де це, що це

D_i_V_a, AppS вже створив тему smile
-десь на Чернігівщині. Поруч описуються Димерка, Аксаківка на р. Остер, Козар на Острі.

Share

30

Re: Де це, що це

Мариненко пише:

D_i_V_a, AppS вже створив тему smile
-десь на Чернігівщині. Поруч описуються Димерка, Аксаківка на р. Остер, Козар на Острі.

Ага... створив... та це буде видно ще пів години, а може день...
А якщо туди не створити посилання, то той "дурний" хто завтра буде читати ЦЮ тему так й не взнає відповіді...

Переписні книги 1666 року (Гетьманщина) - http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=3808

Share

31

Re: Де це, що це

D_i_V_a, я думав більшості про них відомо, як про Рум'янцівський опис.

Share

32 ( 19-07-2015 14:08:29 змінене D_i_V_a )

Re: Де це, що це

Мариненко пише:

D_i_V_a, я думав більшості про них відомо, як про Рум'янцівський опис.

Хоч на моємупрофілі й написано знаток - таким/-ою я себе не відчуваю. Це показник активності користувача...

Тому робіть для мене будь ласка також пояснення про Рум'янівський опис smile.....

Share

33

Re: Де це, що це

D_i_V_a, ок!
про Р. опис є тут:
http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=3171

Share

34

Re: Де це, що це

Мариненко, і ще тут http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=3145
п.с. треба мабуть об'єднати.

Share

35

Re: Де це, що це

Оновлю питання:

Мариненко пише:

Де зараз знаходиться село Ловчик, що є у переписній книзі 1666 року?

Share