1

Тема: Родовід. В пошуках смислу

Тема присвячується класичному питанню - навіщо ми досліджуємо свій родовід і, яку користь (в усіх смислах) від цього маємо.
(в продовження обговорення з іншої теми)

Share

107

Re: Родовід. В пошуках смислу

Алёна
 планирую выложить воспоминания  в рубриках по селам - как жили, работали, война, эвакуация (немцы перегоняли в соседние села), голодовка 32-33, в 1947 дядя Роман спасался в Западной Украине, фотографии школьные послевоенные. Может кому-то будет интересно.

Каминские, Домбровские, Перинские (Пержинские), Калетинские, Токарские, Духновские, Шмигержевские (Шмигеровские), Круликовские, Березницкие, Войновские
с.Юзефовка, Соколовка, Гребенки, Пологи, Янковка (Лопатынщина), Лосятын, Белая Церковь, Роток, Марьяновка
Киевская губ. Васильковский уезд

Share

108

Re: Родовід. В пошуках смислу

tanagra33 пише:

Мне генеалогические поиски и знания дали очень много.

1. Я приобрела дополнительное измерение. Я категорически не любила историю во все этапы своего обучения. И только при поиске предков я увидела  ее живую,  многомерную и часто неправдоподобно прекрасную, поняла как бесконечно много счастливых случайностей выстроились на траке времени, чтобы мы родились. Какое-то одно несовпадение - и все. Жизнь поистине дар Божий.

У меня так же, историю никогда не любила (ну прям вообще феееее было) и не понимала зачем нужно учить какие то имена и даты битв...сейчас же совсем другое дело, просматривая исторические сводки интересующей местности задумываюсь, возможно кто то из моих предков принимал участие в этих восстаниях и битвах. О чём он думал,чего хотел и на что надеялся...а догадывался ли он о том что спустя 170 лет его прапра....внучка будет искать хоть какие то зацепки о нём и его семье.

Это как поиск недостающих пазлов, что бы картина была собрата. Вот только это не просто картинка, а что то величественное, к чему ты имеешь прямое отношение. То что захватывает дух только от одной фразы "Я знаю кто я на самом деле, я знаю чей я потомок, моей семье больше чем полтора века!", тебя прям гордость берет.

Поиск предков польской семьи Стрелецкие, из Цареводар (ныне с.Правдино, Херсонской обл. Украина); с.Станислав Херсонская обл; с. Александрия, Кировоградская обл...
А так же Лымарь (Николаев), Остапенко (с.Лиманы, Николаевская обл), Седнев (Николаев), Супрун (с.Правдино, Херсонской обл и Херсон).

Share

109

Re: Родовід. В пошуках смислу

А я, поки ще в мене не було інтернету і не знав про родовідні сайти, мав інтерес до предків і роду. А коли побачив, скільки людей хитро лавірують по різних архівних та інших базах, щоб добути лише позитивну інфу, скільки українців шукають польське, німецьке, єврейське та інше "престижне" коріння, то той интерес зразу вщух. А як прочитав, що в Південній Кореї  90% сучасного населення - нащадки дворян (поробили собі родоводи), то зрозумів, що генеалогія - не наука, а політика. Особиста. А ДНК-генеалогія нанівець погасила в мені всякі генеалогічні поривання.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

110

Re: Родовід. В пошуках смислу

В моем родовом Древе кого только нет...практически все сословия... но с одинаковым трепетом относимся ко всем...Жизнь сложная штука... от сумы и прочих негараздов никто не застрахован... был пан, да пропал... Не нужно на сословной принадлежности зацикливаться... Гораздо интереснее читать архивные документы и АНАЛИЗИРОВАТЬ...
Был  семья козаков Неговора... Конец 18 ст... Пришли в село за рекрутами для царской армии, семья Неговора вытянула жребий... Пригорюнились... Пошли домой, сели и начали решать, кому ж из трех сыновей идти.. Срок службы - пожизнено...если не убьют... Решили, что пойдет средний сын Федор...У старшего больше детей, у младшего еще нет... Да и Федор более способный к ратному делу, есть шанс, что выживет. Почти 10 лет служил Федор, срок службы уже был 25 лет...И в один прекрасный день он вернулся домой унтер-офицером, сложное ранение - дали увольнительную... Дождалась его жена с тремя детьми, братья поддерживали его семью... И через год родилась моя прапра..бабушка... А через 17 лет, он повел ее под венец с козаком Карпенко Григорием... Все документально ... три исповедки, где жена Федора без мужа, но не вдова... свидетельство о рождении , где крестная жена Федора - жена отставного унтер-офицера...Свидетельства о браке.. рождении..
Родословная - это не скучное перечисление предков, это связывание воедино всей информации о них... И не только древо для престижа повешеное на стенку, это и описание всего, что удалось узнать... и постараться это сделать не только увлекательно, но и с иллюстациями о тех временах.... Что бы потомкам было интересно...

Карпенко, Даниленко, Пікуль, Бортник -  Чернігівська губ
Таргоній, Шамбір, Кріштопець, Дедух - Рівенський уезд
Селезнев, Свістов, Шерстняков, Сіденко
Ведмідь(Медведєв), Пріходченко, Котенко, Сахненко, Адешелідзе

Share

111 ( 24-04-2018 16:11:14 змінене Doly777 )

Re: Родовід. В пошуках смислу

И конечно - СПАСИБО МОРМОНАМ !!!
Ведь большая часть документов тех лет уже в читальный зал не выдается.
И конечно время.... более 15 лет потрачено на составление с 0...

Практически о каждой родовой веточке - рассказ...о козаках, посполитных селянах, однодворцах, мещанах, купцах, дворянах... и у каждой веточки своя история... Последней открылась веточка селянина Петра Смолки - в 1798г выдает свою дочь за посполитного Левченко... Нашла еще и исповедки и свидетельства о браке. Жил в приймах в семье сестры своей жены, трое детей... В те времена родители искали для своих детей пару... Младшая дочь не имела хорошего приданого, и наверно была не красавица... Он ей в дальнем селе нашел  жениха на 10 лет моложе ее.. Всех детей определил, устроил... Заслуживает уважения и памяти...

Карпенко, Даниленко, Пікуль, Бортник -  Чернігівська губ
Таргоній, Шамбір, Кріштопець, Дедух - Рівенський уезд
Селезнев, Свістов, Шерстняков, Сіденко
Ведмідь(Медведєв), Пріходченко, Котенко, Сахненко, Адешелідзе

Share

112

Re: Родовід. В пошуках смислу

Многие бояться, что найдут что то нехорошее в роду...зачем о таком знать...
Но ведь у каждой семье есть скелеты в шкафу... их надо вытаскивать и хоронить... и учить на их примере детей и внуков - НЕ ПОВТОРЯТЬ ОШИБОК. Да и в жизни есть не только белое и черное... сложно судить о том, что досконально не знаешь...
У моей знакомой по генеалогии в семье предков не было счастья...деда насильно женили на нелюбимой женщине... а любимая была беременна...родила ребенка и умерла вместе с ним... Так знакомая долго искала имя и фамилию этой умершей женщины, тень которой висела все время над семьей... Нашла, отслужила в церкви по ним панихиды... Тоже пример исправления ошибок прошлого... я не ярый релегиозный фанатик, но считаю, что это может помочь...и очень бы хотелось найти все 7 колен и заказать по всем панихиду...

Карпенко, Даниленко, Пікуль, Бортник -  Чернігівська губ
Таргоній, Шамбір, Кріштопець, Дедух - Рівенський уезд
Селезнев, Свістов, Шерстняков, Сіденко
Ведмідь(Медведєв), Пріходченко, Котенко, Сахненко, Адешелідзе

Share

113

Re: Родовід. В пошуках смислу

Ярематойсамий пише:

А скільки українців шукають польське, німецьке, єврейське та інше "престижне" коріння, то той интерес зразу вщух. 

Дивно, чому має від цього залежати інтерес?  Невже є люди які просто так на пустому місці починають якесь неіснуюче коріння шукати?
Я завжди знала, що по батьку в мене українці, по мамі поляки шляхтичі. І що тут пристижного? Це життя. У кожного своя доля.

Каминские, Домбровские, Перинские (Пержинские), Калетинские, Токарские, Духновские, Шмигержевские (Шмигеровские), Круликовские, Березницкие, Войновские
с.Юзефовка, Соколовка, Гребенки, Пологи, Янковка (Лопатынщина), Лосятын, Белая Церковь, Роток, Марьяновка
Киевская губ. Васильковский уезд

Share

114

Re: Родовід. В пошуках смислу

Ярематойсамий пише:

А я, поки ще в мене не було інтернету і не знав про родовідні сайти, мав інтерес до предків і роду. А коли побачив, скільки людей хитро лавірують по різних архівних та інших базах, щоб добути лише позитивну інфу, скільки українців шукають польське, німецьке, єврейське та інше "престижне" коріння, то той интерес зразу вщух. 

Не знаю, чому для Вас грає роль, хто яке коріння шукає. Якщо Вам цікаво знайти своє коріння, то Ви його шукаєте. І інших людей по можливості стимулюєте до пошуків, бо це допомога собі ж - якщо хтось докопається до спільного з Вами предка, то вже не треба буде самому розкопувати ту гілку - можна просто ділитись результатами.

Престижності польського чи німецького чи якогось іншого коріння я теж не розумію, але це нічого не міняє на тому, що всі ми його так чи інакше маємо. Точніше так: оскільки ми всі його маємо, то в чому престиж? Так само і з тзв. шляхетним корінням - у всіх воно є, просто у когось є на то папір з титулом, а у когось останній шляхтич був у 10 поколінь тому, і записів не залишилось. Хоча визнаю, знайти зв'язок зі шляхтою зручно в плані спрощення подальших пошуків - їхні родоводи часто вже пропрацьовані, і можна до них просто приєднатись у спільному дереві, або принаймні є більше записів про таких предків.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

115

Re: Родовід. В пошуках смислу

Недавно тут дехто мені дорікав, що мене "пруть" з усих сайтів та форумів. Ось як мене "поперли" з російськомовного грецького форуму. Зайшов - дивлюся, а ономастичний блок такий бідний та нещасний. Втрутився. Адміністрація зраділа й стала мене підтримувати всіляко. За що я їм досі вдячний (хтось там в Одесі). Але кілька неприємних сутичок з "клієнтами" примусили мене "випертися". От, приміром, хлопець-лезгин зі звичайним прізвищем від загальноісламського імені з -ов, яке може бути й у вірмен, радянських греків (скажімо, Мурадов) питає, чи це грецьке прізвище?Пояснюю.  Він пише у грубій формі, що я профан, нічого не знаю, що в них в аулі є переказ, що вони греки тощо. Пояснюю. Він кидається на мене з ножем. Адміністрація його осмикує. Ще один "бившохохол" з прізвищем на -така пише, що його дід жив "недалеко від Чорного моря і там були села і міста з грецькими назвами - Теофіполь тощо. Тобто, Хмельницька обл. Пояснюю. Він уперто "шукає" в собі грецьке коріння з Криту (бо там найбільше прізвищ на -ака). Ще раз спокійно пояснюю. Не помагає. І в цілому генеалогія - це "внутрішня" політика. Позитив роздмухується, негатив замовчується.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

116

Re: Родовід. В пошуках смислу

Ярематойсамий пише:

... І в цілому генеалогія - це "внутрішня" політика. Позитив роздмухується, негатив замовчується.

Не тільки в генеалогії, це усюди так...

Поиск предков в Херсонской губ.: Лапа, Лаппа, Кривошея, Бабенко, Стародуб, Твердоступ, Дубровинский; в Екатеринославской губ.: Белемеря (Беломеря), Дядькин, Балдинов, Вергелес, Вегеря, Магдычавский, Бабич, Милюк, Коваленко, Бойе, Бабаенко, Акольцев; в Волынской губ., с. Авратын: Шлапак, Переймибіда, Порохончук; в городах Пенза и Харьков, на Дальнем Востоке: Мутилин.
Thanks: dekush_oleg1

Share

117

Re: Родовід. В пошуках смислу

Ярематойсамий пише:

... Він уперто "шукає" в собі грецьке коріння...

Ох, как знакома эта тема! Семья мужа на 100% уверенна, что у них грецкие корни. Их бабушка по отцовской линии (мама отца) якобы была - гречанкой, у них у всех "нос прямой, глаза большие..."- ну тебе вылитые греки (а по мне так либо турки, либо молдаване). И тут находится запись о браке деда, а фамилия жены - Приймак. Разочарованию не было конца - я не правильно посмотрела, что-то просто не так написано, поп ошибся и т.п., и т.д. Мне их прям жалко стало, успокоила - пошутила, что, фамилия, наверное была Приймачи, а для удобства трансформировалась и стала Приймак. Теперь дали задание: немедленно найти рождение бабушки, брак ее родителей, узнать дев. фамилию ее мамы. Как будто это так просто, если не знаешь даже с какого она нас. пункта. Один хоть плюс, стали понимать, что искать предков надо!

Share

118

Re: Родовід. В пошуках смислу

chernik, Скажіть їм, що не виключено, що в них було грецьке коріння, бо засновником роду баби був приймак. А отой приймак приблудився звідкись, і біс його відає звідки, і навряд вже знайдеш шось про нього у документах. Може, грек, а, може, циган. smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

119

Re: Родовід. В пошуках смислу

Ярематойсамий
Спасибо за версию! Но вот думаю. что им больше "подойдет" - "мечтать", что в роду были греки или "быть приймаком"? Вы, мужчины, еще тот "народець".

Share

120

Re: Родовід. В пошуках смислу

chernik пише:
Ярематойсамий пише:

... Він уперто "шукає" в собі грецьке коріння...

Ох, как знакома эта тема! Семья мужа на 100% уверенна, что у них грецкие корни. Их бабушка по отцовской линии (мама отца) якобы была - гречанкой, у них у всех "нос прямой, глаза большие..."- ну тебе вылитые греки (а по мне так либо турки, либо молдаване). И тут находится запись о браке деда, а фамилия жены - Приймак. Разочарованию не было конца - я не правильно посмотрела, что-то просто не так написано, поп ошибся и т.п., и т.д. Мне их прям жалко стало, успокоила - пошутила, что, фамилия, наверное была Приймачи, а для удобства трансформировалась и стала Приймак. Теперь дали задание: немедленно найти рождение бабушки, брак ее родителей, узнать дев. фамилию ее мамы. Как будто это так просто, если не знаешь даже с какого она нас. пункта. Один хоть плюс, стали понимать, что искать предков надо!

Предложите им сделать ДНК-тесты. Там будет четко видно, есть ли греческие корни))

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії

Share

121

Re: Родовід. В пошуках смислу

ArturVer пише:

Предложите им сделать ДНК-тесты. Там будет четко видно, есть ли греческие корни))

А вот об этом - уже Я "мечтаю", но пока не получается, по разным причинам.

Thanks: ArturVer1

Share

122 ( 24-05-2018 20:15:48 змінене Ярематойсамий )

Re: Родовід. В пошуках смислу

Прямо не знаю, для чого ті тести? Якщо я впевнений, що трипільсько-урартійський метис, то мені ніякого ДНК-підтвердження не треба. smile Бо й так все видно.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: strunkingleb1

Share

123

Re: Родовід. В пошуках смислу

Ярематойсамий пише:

Прямо не знаю, для чого ті тести? Якщо я впевнений, що трипільсько-урартійський метис, то мені ніякого ДНК-підтвердження не треба. smile Бо й так все видно.

а Ви, бачу, тролль хороший такий))

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії

Share

124

Re: Родовід. В пошуках смислу

ArturVer пише:

... Він уперто "шукає" в собі грецьке коріння...

Ох, как знакома эта тема! Семья мужа на 100% уверенна, что у них грецкие корни. Их бабушка по отцовской линии (мама отца) якобы была - гречанкой, у них у всех "нос прямой, глаза большие..."- ну тебе вылитые греки (а по мне так либо турки, либо молдаване). И тут находится запись о браке деда, а фамилия жены - Приймак. Разочарованию не было конца - я не правильно посмотрела, что-то просто не так написано, поп ошибся и т.п., и т.д. Мне их прям жалко стало, успокоила - пошутила, что, фамилия, наверное была Приймачи, а для удобства трансформировалась и стала Приймак. Теперь дали задание: немедленно найти рождение бабушки, брак ее родителей, узнать дев. фамилию ее мамы. Как будто это так просто, если не знаешь даже с какого она нас. пункта. Один хоть плюс, стали понимать, что искать предков надо!

Предложите им сделать ДНК-тесты. Там будет четко видно, есть ли греческие корни))

Як на мене - не факт. Для цього потрібно, щоб було протестовано багато людей з потрібного регіону. А тестуються здебільшого Західна Европа, США. А те, що на картах малюють при тестуванні - то таке, іграшка. То хіба що пощастить і по прямій чоловічій лінії щось цікаве буде (не знаю, які там зарактерні ігреки)

Велика Виска -Мокряки і все село; Кухаревський/Кухаревский - звідусіль; Цихаиз/Чехаиз/Чіхаїз - звідусіль; Кейбал - Полтавщина і звідусіль; Гірчак-Горчаков - Луганськ і околиці. Шукаю народження Варвари Григорівни Кодаченко у 1884-1886 роках скоріш за все у Херсонській губерніі, де - невідомо.

Share

125 ( 25-05-2018 08:25:47 змінене ArturVer )

Re: Родовід. В пошуках смислу

luvi пише:

Як на мене - не факт. Для цього потрібно, щоб було протестовано багато людей з потрібного регіону. А тестуються здебільшого Західна Европа, США. А те, що на картах малюють при тестуванні - то таке, іграшка. То хіба що пощастить і по прямій чоловічій лінії щось цікаве буде (не знаю, які там зарактерні ігреки)

Согласен на счет карт, которые рисуют. Многое там приблизительно.

Я про другое говорю о ДНК-тестах. Если будет много родственников-совпаденцев со странными греческими фамилиями, даже по 10-20 сентиморганов (сМ). Как думаете, что будут значить такие ДНК-совпадения? Может ли это свидетельствовать о греческих корнях?

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії

Share

126

Re: Родовід. В пошуках смислу

ArturVer пише:

Як на мене - не факт. Для цього потрібно, щоб було протестовано багато людей з потрібного регіону. А тестуються здебільшого Західна Европа, США. А те, що на картах малюють при тестуванні - то таке, іграшка. То хіба що пощастить і по прямій чоловічій лінії щось цікаве буде (не знаю, які там зарактерні ігреки)

Согласен на счет карт, которые рисуют. Многое там приблизительно.

Я про другое говорю о ДНК-тестах. Если будет много родственников-совпаденцев со странными греческими фамилиями, даже по 10-20 сентиморганов (сМ). Как думаете, что будут значить такие ДНК-совпадения? Может ли это свидетельствовать о греческих корнях?

Воно-то натякатиме, але я сумніваюсь наразі саме у цій великій кількості. Наприклад, фіни активно тестуються. Ашкеназі - також. А от про греків не певна. Це як з нашим регіоном - далеких спорідненостей повно, а близьких нема нікого. Але ж не тому, що насправді нема.
Хоча, звичайно, розширяти базу протестованих потрібно, усі засоби вмовляння - непогано )))

Велика Виска -Мокряки і все село; Кухаревський/Кухаревский - звідусіль; Цихаиз/Чехаиз/Чіхаїз - звідусіль; Кейбал - Полтавщина і звідусіль; Гірчак-Горчаков - Луганськ і околиці. Шукаю народження Варвари Григорівни Кодаченко у 1884-1886 роках скоріш за все у Херсонській губерніі, де - невідомо.

Share

127

Re: Родовід. В пошуках смислу

luvi пише:

Воно-то натякатиме, але я сумніваюсь наразі саме у цій великій кількості. Наприклад, фіни активно тестуються. Ашкеназі - також. А от про греків не певна. Це як з нашим регіоном - далеких спорідненостей повно, а близьких нема нікого. Але ж не тому, що насправді нема.
Хоча, звичайно, розширяти базу протестованих потрібно, усі засоби вмовляння - непогано )))

Греків небагато тестується. Хоча в Америці є їхня діаспора. Висновок роблю за кількістю людей в Greek DNA Project: https://www.familytreedna.com/my/group- … oup=Greece

Чесно кажучи, ця сліпа віра в грецьке коріння мені здається необґрунтованою. Але хай тестуються, особливо Y-хромосоми - може якраз грецька гаплогрупа проявиться smile Навіть за відсутності середземноморської складової в аутосомах це буде доказом їхньої теорії.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"
Thanks: luvi1

Share

128

Re: Родовід. В пошуках смислу

Греків небагато тестується. Хоча в Америці є їхня діаспора. Висновок роблю за кількістю людей в Greek DNA

Якраз вітчизняних греків протестовано не так і мало, щоб можна робити якісь висновки http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=423
До всього, греки різні.

Тема коріння по зовнішності - це окремий "шик".
Багато людей стереотипно мислять категоріями свого села (в широкому смислі) навіть перебуваючи в місті(в широкому смислі), як в їх селі русяві і голубоглазі, то всі мають такі бути і в місті, як не так, то інородці. Дарма, що та людина вже для свого "села" типова.

Share

129

Re: Родовід. В пошуках смислу

AppS пише:

...Багато людей стереотипно мислять категоріями свого села (в широкому смислі) навіть перебуваючи в місті(в широкому смислі), як в їх селі русяві і голубоглазі, то всі мають такі бути і в місті, як не так, то інородці...

Це називається "провінціалізація". Цю тему гарно розкрив у своїй книзі видатний вчений-планетолог Карл Саган у своїй книзі "Голубая точка. Космическое будущее человечества".
І кожній людині щоб позбутися свого містячкового погляду потрібно "ДЕпровінціалізуватися", тобто "виїхати в світ" і побачити, що він відрізняється від свого села або міста.

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії
Thanks: kuks70, iromko2

Share

130

Re: Родовід. В пошуках смислу

Ага, ага! У нас багато таких, що "позбулися "містячкового" погляду". Але, як помруть, їх чомусь везуть на "рідний" цвинтар (бо безплатний). Віднині їх заборонено хоронити "на провінції" нашій. Тихцем копають могили, але наглядачка кладовища замикає ворота... Різні боки "депровінціоналізації.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

131

Re: Родовід. В пошуках смислу

Ярематойсамий пише:

Ага, ага! У нас багато таких, що "позбулися "містячкового" погляду". Але, як помруть, їх чомусь везуть на "рідний" цвинтар (бо безплатний). Віднині їх заборонено хоронити "на провінції" нашій. Тихцем копають могили, але наглядачка кладовища замикає ворота... Різні боки "депровінціоналізації.

Є ще і та категорія, що живуть у місті, але вважають своїм домом родове село. От і заповідають своїм нащадкам поховати їх в рідному селі.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

132

Re: Родовід. В пошуках смислу

Balymba, живуть у місті, але вважають своїм домом родове село. Про них і мова.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

133

Re: Родовід. В пошуках смислу

Ярематойсамий пише:

Balymba, живуть у місті, але вважають своїм домом родове село. Про них і мова.

Не зовсім так, бо Ви писали, що ховають в селі, бо там дешевше. Але витрати на похорон в місті не можуть іти в порівняння з перевезенням тіла в Карпати з Риги чи Мурманська.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37
Thanks: DmitroR-21

Share

134

Re: Родовід. В пошуках смислу

Balymba, Ну, так - по-любому у станиці цвинтар безкоштовний для всіх - і своїх уродженців, і чужих. Багато везли чужих, тому й заборонили. У нас з 14 родичів, похованих купно, половина - привезені з міст. Оскільки в нас Краснодар близько, то майже всіх уродженців везуть до нас.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

135

Re: Родовід. В пошуках смислу

Вот живой пример СМЫСЛА в поисках своих корней(это конечно же стара информация,но!) :

+ Читати більше

Российский медиамагнат Владимир Гусинский стал гражданином Испании, доказав, что является сефардом, то есть потомком евреев, изгнанных из этой страны в 1492 году, пишет в понедельник газета "Коммерсант".

Гусинский воспользовался законом, согласно которому сефарды имеют преимущественное право на гражданство Испании. При этом ему не помешало то, что он достаточно недавно живет в этой стране. Два других его гражданства, российское и израильское, также не стали препятствием для получения Гусинским этого статуса.

По данным газеты, положительному решению вопроса о предоставлении Гусинскому гражданства способствовало личное участие министра иностранных дел Испании Мигеля Анхеля Моратиноса.

"Коммерсант" утверждает, что медиамагнату теперь можно не опасаться экстрадиции в Россию, так как Испания никогда не выдает другим странам своих граждан, обвиняемых в совершении уголовных преступлений. Гусинский теперь сможет осуществить намерение "превратить Испанию в центр своего бизнеса".

Напомним, что в 2001 году Гусинский был арестован в Испании по запросу российской прокуратуры, однако более чем через год он был отпущен на свободу, так как испанские власти не нашли достаточных оснований для его экстрадиции. Гусинского, покинувшего Испанию, позднее арестовывали в Греции, однако и там он был освобожден. В 2005 году израильские правоохранительные органы обвиняли медиамагната в отмывании денег в банке Hapoalim, но и эти обвинения были впоследствии сняты.

P.S.Интересно, как выглядел такой глубокий поиск и кто этим (специалисты) занимался?...

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436
Thanks: Алена1

Share

136

Re: Родовід. В пошуках смислу

nfs79, интересно кто давал такие гарантии

доказав, что является сефардом

smile

Share

137

Re: Родовід. В пошуках смислу

Алёна пише:

nfs79, интересно кто давал такие гарантии

доказав, что является сефардом

smile

Может ДНК тест?
Я серьезно.
Какая там у них  гаплогруппа???

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436
Thanks: Алена1

Share

138

Re: Родовід. В пошуках смислу

nfs79 пише:

nfs79, интересно кто давал такие гарантии

доказав, что является сефардом

smile

Может ДНК тест?
Я серьезно.
Какая там у них  гаплогруппа???

Немає у сефардів окремої характерної гаплогрупи чи гаплогруп. Вони являють собою набагато розмитішу спільноту. Більшість аутосомних тестів взагалі їх визначає як суміш середземноморських та близькосхідних складових. Тільки FTDNA рік чи два тому почала їх окремо виділяти, але я не знаю, наскільки точно вони це роблять.

Але для чого це все бандиту - він бабла заніс, кому треба ("личное участие министра иностранных дел Испании"), то й довідку дали, що він сефард.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

139

Re: Родовід. В пошуках смислу

iromko пише:

Але для чого це все бандиту - він бабла заніс, кому треба ("личное участие министра иностранных дел Испании"), то й довідку дали, що він сефард.

Згоден.
Але цікаво. Повинно бути офіційне звернення до уряду Іспанії та "купа" документів - родовід.
Що стало остаточною краплею в наданні громадянства?(на папері)

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

140 ( 06-06-2018 21:53:11 змінене iromko )

Re: Родовід. В пошуках смислу

nfs79 пише:

Але для чого це все бандиту - він бабла заніс, кому треба ("личное участие министра иностранных дел Испании"), то й довідку дали, що він сефард.

Згоден.
Але цікаво. Повинно бути офіційне звернення до уряду Іспанії та "купа" документів - родовід.
Що стало остаточною краплею в наданні громадянства?(на папері)

Не сумніваюсь, що на папері все провели гарно, і саме експертам, які правильно склали родовід, й пішли основні гроші. Ну і адвокатам, які заяву подавали і обґрунтовували перед чиновниками. Звісно, ні в кого немає сумнівів, що Гусинський - єврей. А от правильно подати його саме як сефарда, а не ашкеназі - це й було працєю екпертів та адвокатів. Не думаю, що міністру прямо щось заносили, хіба що пожертву на партію перед відставкою - просто всі формальні документи вже були зроблені переконливо.

Ну і Гусинський давно тусувався саме з представниками сефардських організацій, про це навіть в книзі пишуть. Якщо припече, то і Михайло Фрідман з Альфа-банку таким шляхом скористається.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

141

Re: Родовід. В пошуках смислу

Зачем нужно искать родственников, особенно дальних?


4 года назад 4юродная сестра с Дальнего Востока прислала уникальную для меня фотографию моего прадедушки, 1930х годов. В нашем семейном альбоме такая фотография не сохранилась, многое пропало во время войны. А у них сохранилась, причем они даже не знали кто на фото smile

2 месяца назад нашла своего 4юродного брата, мама которого много рассказала и о наших родственниках, и о моем прадедушке и прабабушке, и о пра2дедушке и пра2бабушке, услышала от нее много семейных историй, получила ответы на свои вопросы. Появились новые направления для поиска.

Еще у одних недавно мною найденных 4юродных сохранились дневники и старые фотографии, но пока их руки не дошли до них.
я в предвкушении)


... ищите, и найдете...



***
хочу найти фотографии своих пра2.... (мечта)

Share