1

Тема: Вереса

Поиск предков

Share

2

Re: Вереса

Военнопленный:

Фамилия: Вереса
Имя: Семён
Отчество: Андрей
Дата рождения: 1911
Дата смерти:   
Место рождения: Саратовская, Краснодарский край
Национальность: русский
Идентификатор: 505793

www.dokst.ru/main/node/1118?such … 0%B8%D0%B8

Share

3

Re: Вереса

Вереса' Семен Андрійович - зведений брат моєї бабуні. З 1925 по 31 вони жили в одній родині. Потрапив у полон поранений у ногу (потім все життя припадав на праву ногу). Справжня національність - українець. У 1945 був визволений американцями чи британцями, які наполегливо радили не вертаться в Союз. Він довго поневірявся по Європі, був на Чортовому мості у Швейцарії. Не схотів залишаться там або їхати у Новий Світ через двох дітей. У Союзі отримав, здається, 5 років. Десь у 1998 його з жінкою забрав до себе старший син у Люберці Московської обл., де він помер прибл. у 2000 році, а жінка - Ольга Олексіївна - у 2002-му.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

4

Re: Вереса

Вереса Ольга Алексеевна (1913.06.29--,2002) на 2002 жительница: Московск.обл. Люберецкий р-н, Люберцы,Октябрьский Пр-Т,380ж-41

Вереса Петр Николаевич (1898---1941.08.05) красноармеец погиб в Вел.Отеч. войну

Вереса Семен Андреевич (1911.06.08--,2002) на 2002 житель: Московск.обл. Люберецкий р-н, Люберцы,Октябрьский Пр-Т,380ж-41

Вереса Филипп Иванович (1906,Краснодарский кр., Кагановический р-н, стан. Старо-Величковская--,1940) русский, Севураллаг НКВД, заключенный, житель: Свердловская обл.,Туринский р-н, СевУралЛаг НКВД Арест: 1940.05.15 Осужд. 1940.10.19. Приговор: 10лет ИТЛ [Книга памяти Свердловской обл.]

Share

5

Re: Вереса

Ярематойсамий, в сообщении выше год смерти Семена Андреевича - 2002 и адрес указан!

Share

6

Re: Вереса

Вереса Степан Минович
1889 г.р., ст-ца Саратовская, русский, б/п, малограмотный, колхозник. Проживал по месту рождения. Арестован 18.01.1938 г. Предъявленное обвинение: "участник контрреволюционной повстанческой организации, готовившей вооруженное восстание". Тройкой при УНКВД по КК 02.02.1938 г. назначена ВМН - расстрел. Приговор приведен в исполнение 08.02.1938 г. Президиумом Краснодарского краевого суда 18.09.1956 г. дело в отношении Вереса С.М. прекращено за отсутствием состава преступления. Реабилитирован.
Источник: Книга памяти Краснодарского края (подготовительные материалы 2-го тома)

Вереса Тихон Иванович
1899 г.р., х. Понура, русский, б/п, грамотный, конюх хозяйственного комбината крайкома ВКП(б). Проживал: г. Краснодар. Арестован 27.02.1937 г. Предъявленное обвинение: "пропагандировал среди населения террор и пораженческие настроения на случай войны". Тройкой при УНКВД по АЧК 11.08.1937 г. назначена ВМН - расстрел. Приговор приведен в исполнение 14.08.1938 г. в г. Краснодаре. Краснодарским краевым судом 15.12.1956 г. дело в отношении Вереса Т.И. за отсутствием состава преступления прекращено. Реабилитирован.
Источник: Книга памяти Краснодарского края (подготовительные материалы 2-го тома)

Вереса Филипп Иванович
Родился в 1906 г., Краснодарский кр., Кагановичский р-н, стан. Старо-Величковская; русский; Севураллаг НКВД, заключенный. Проживал: Свердловская обл., Туринский р-н, СевУралЛаг НКВД.
Арестован 15 мая 1940 г.
Приговорен: 19 октября 1940 г.
Приговор: 10лет ИТЛ
Источник: Книга памяти Свердловской обл.

Share

7

Re: Вереса

Ольга Олексіївна Вереса, дів. Жалдак, народилася у ст-ці Ключовій (тепер у складі м. Гарячий Ключ), з 1935 року жила у Саратовській. Коли Семена Андрійовича не було вдома, їй тяжко доводилося з двома хлопцями (Микола й Олексій).  Музейщикам, яких я привів до Вересів десь за місяць до їхнього від'їзду у Люберці, вона подарувала невелике ярмо. Десь у кінці війни до неї на биках з Ключо'вої приїхав дядько Жалдак і зробив це ярмо, щоб вона коровою орала город. Саме Семен Андрійович сказав, що їхній рід з Польщі. Як потім з'ясувалося - з Поділля. Але в документах значиться, що вони прибули з ст-ці Єлизаветинської. Моя гіпотеза така - вони недавно прибули з Подільської губ. й були приписані в козацтво. Коли почали кидати жеребки на переселення за Кубань, якийсь заможний й старожитній єлизаветинський козак заплати їм на переселення (биками, кіньми, грішми тощо). Отже, в них ще була гаряча пам'ять про "Польщу", тому вони про Єлизаветку не згадували (як, наприклад, Рунці звідти ж, які там довго жили), а про "Польщу" добре пам'ятали. Нікого по прізв. Вереса' у станиці Єлизаветинській не залишилося. Є люди з таким прізвищем у ст-ці Старовеличківській. Звідси теж у Псекупську(Саратовську) переселяли, але Вереси поміж переселенцями не було. В інших нас. пунктах носії прізв. Вереса' - уродженці Саратовської або Старовеличківської та їх нащадки. Більше "гнізд" цього прізвища у світі нема. Думаю, що воно в Україні перероблено на Верес і злилося з дотогошніми Верес-ами. Ми бачили, як П.О. у військовій довідці записали "Верес".

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Алена1

Share

8 ( 11-05-2018 16:32:09 змінене Ярематойсамий )

Re: Вереса

Ймовірно, Степан Минович Вереса - третій брат нашого Андрія Миновича та Михайла Миновича. Але я чомусь про нього не чув. Можливо, це батько Єгора(Георгія) Вереси. Навряд чи вдасться в когось випитати.
В Андрія Миновича діти, про кого я знаю, всі були хлопці:
Федір (1901 - прибл. 1980)
Тимофій (прибл. 1907 - на війні)
Андрій (1911-2002)
Сергій (? - на вйні)
Борис (прибл. 1915 - 2003)
У Михайла Миновича діти, кого я знаю, всі були дівчата:
Настя чол. Перхун (прибл. 1902 - 1993)
Гашка, чол. Курганська, Птушко (Агафія? прибл. 1906 - 1968)
Килина чол. Ко'зак (1908-2006)
Орина (Ірина) (1911 - прибл. 2004)
Ще в них була сестра Вересівна Думенчиха (Думенко). В неї був син Павло Думенко, дочка Дашка, Дорошенчиха.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Алена1

Share