1 ( 12-10-2015 17:06:03 змінене AppS )

Тема: Y-DNA тести та їхнє використання

Періодично піднімається питання про те, що дають днк-тести

Питання навіщо обговорюємо в рамках ситуації, коли людина цікавиться минулим свого роду. Якщо для Вас історія роду не цікава, то далі тему можна не читати.

Випадок 1.
Один з моїх кілька разів пра має прізвище Шабала. Найдавніший предок жив у Чернігівському полку на початку 18 ст. - Шабала Матвій Васильович 1699 р.н. Відносно поширене прізвище без певної етнічної прив'язки.
робимо тест на 12 маркерів

отримуємо N1c з тьмою "родичів"
вже на цьому етапі очевидно, що не з теплих країн

821x543

наступні 37 маркерів уточняють "родичів" і підкреслюють виражений північний слід
і що цікаво, серед них з'являються нащадки Володимира Мономаха, тобто Рюриковичі

587x552

67 маркерів зменшують список до кількох скандинавів, одного британця, північного росіянина та знову ж Рюриковичів N1c, зокрема нащадка князя Вадбольського (позначка в Румунії - документальний нащадок, здається Шаховського)

підгрупа вже визначається як скандинавська підгрупа гаплогрупи N1c
569x544

далі робимо 111 маркерів.
458x554

Рюриковичі та ін відсікаються аж до середини 1 тис. нашої ери (відстань до спільного предка)
Залишається фін з Фінляндії.
Контактую з ним, мені повідомляють, що найдавніший предок жив на рубежі 17/18 ст. в шведській частині Фінляндії та був ковалем.
Запитую спеціалістів по N1c, спеціалісти визначають N1c Y4339, та спільного предка з вказаним фіном, що жив 400+-200 років. Враховуючи, що родовід у обох тестованих до кн.17 ст, можна сказати, що спільний предок проживав в 1450-1650 рр. З врахуванням місця проживання решти "родичів", це ймовірно була саме Скандинавія, вірогідно власне Фінляндія.

По грошам ціна в залежності від сезонних знижок бл.250-350 дол.
325x534

Share

37 ( 02-04-2016 23:09:35 змінене AppS )

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

Прізвища теж різні бувають в плані поширення та ймовірності автономного виникнення. Проте зауважу, що окрім підтвердження можливе й спростувння рідства. Коли в одного I2a, а в іншого E1b, наприклад. Тут 12 маркерів буде достатньо.


Тобто якщо 12 маркерів будуть ідентичні, то віргідність доволі висока?

так, але не 99%
Хоча якщо гаплогрупа нетипова, то може й 99%

Thanks: Balymba, kbg_dnepr2

Share

38

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

При помощи ДНК-тестирования ученым университета Стратклайда (Глазго) удалось обнаружить уникальный генетический маркер у мужской линии потомков Роберта III, короля Шотландии из династии Стюартов, правнука шотландского монарха Роберта I Брюса. Как сообщается на портале Daily Mail, благодаря этому маркеру ученые нашли потомка короля, которым оказался шотландский бизнесмен Арчи Шоу Стюарт: именно у него найден тот самый уникальный генетический маркер, имеющийся только у потомков Роберта III.

www.dailymail.co.uk/sciencetech/ … ndson.html

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

39 ( 08-06-2016 06:27:07 змінене Чай )

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

kbg_dnepr пише:

При помощи ДНК-тестирования ученым университета Стратклайда (Глазго) удалось обнаружить уникальный генетический маркер у мужской линии потомков Роберта III, короля Шотландии из династии Стюартов

Цікаво чи  не змінить це відкриття якобітське престолонаслідування. .Адже вважалося,що Стюарти вимерли по чоловічій лінії,права на шотландський та англійський престол перейшли по жіночій вже кілька разів до інших родів в континентальній Європі...а тут справжній Стюарт,ще й шотландець.

З повагою,
Чай.

Share

40

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

Не змінить. Важливий не генетичний зв'язок, а юридичні права.

Thanks: kbg_dnepr1

Share

41

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

Тест показав, що чоловік є прямим нащадком короля, але тут важливо не тільки бути прямим, але ще й законним нащадком.
Я десь читала, що хтось з сучасників згадував, що в маєтку Пушкіна (і,мабуть, не в нього одного) бігало багато схожих на нього малюків, але ж їх ніхто ніколи не розглядав як нащадків...

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

42

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

AppS пише:

До речі
випадок 6

в 17 столітті у козака Якова Постола було два сини Івашко Постол та Грицько Постол. За якийсь час нащадки першого стали Івашками-Постолами, а потім просто Івашками, а другого залишились Постолами. І на сьогодні середньостатистичний Постол та Івашко є десятиюрідними братами.
Так от тестування Івашка та Постола показало збіг гаплогруп (I2a) та маркерів.


тестування Постола з містечка Лосинівки цієї ж області показало так само I2a

Share

43

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

AppS пише:

чи можна встановити походження від одного спільного предка на 7-8 поколінь за 12 маркерами, якщо ні, то скільки мінімально треба робити?

Гарантовано - ні. Хіба що Ви перевіряєте, скажімо, Балимбалюків з сусідніх сіл і обидва вони тотожні на 12 маркерах.

А так, щоб не виникало питань - хоча б 67. (це на 7-8, тобто 200-300 років).
Проте на практиці часто вже на 37-маркерах для I2a зовсім випадкові відсіюються.

В мене теж виявилася група І2а-Р37. Знавці з проекту І2а на FTDNA зразу передбачили значення більшості характерних SNP і призначили мене в категорію Dinaric South.А от співпаденців у мене на 37 маркерах аж 2 (два!), і то з дистанцією 3 та 4, на 25 - 5 з дистанцією 2. Тобто це взагалі ні про що, і подальші тести STR (67 чи 111) не мають сенсу. Може колись буде варто протестувати пакет SNP для I-P37, але з виявленням родичів це не допоможе.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"
Thanks: kbg_dnepr, Balymba2

Share

44

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

А от співпаденців у мене на 37 маркерах аж 2 (два!), і то з дистанцією 3 та 4, на 25 - 5 з дистанцією 2. Тобто це взагалі ні про що, і подальші тести STR (67 чи 111) не мають сенсу.

На молгені був приклад по цій же гаплогрупі з дистанціями 3-4 на 37-ми маркерах між ~братами з спільним предком в 19 столітті.

Thanks: kbg_dnepr1

Share

45

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

+ Читати більше

The mutation rate on the Y-chromosome matters for estimating the time-to-the-most-recent-common-ancestor (TMRCA, i.e. haplogroup age) in population genetics, as well as for forensic, medical, and genealogical studies. Large-scale sequencing efforts have produced several independent estimates of Y-SNP mutation rates. Genealogical, or pedigree, rates tend to be slightly faster than evolutionary rates obtained from ancient DNA or calibrations using dated (pre)historical events. It is, therefore, suggested to report TMRCAs using an envelope defined by the average aDNA-based rate and the average pedigree-based rate. The current estimate of the “envelope rate” is 0.75–0.89 substitutions per billion base pairs per year. The available Y-SNP mutation rates can be applied to high-coverage data from the entire X-degenerate region, but other datasets may demand recalibrated rates. While a consensus on Y-SNP rates is approaching, the debate on Y-STR rates has continued for two decades, because multiple genealogical rates were consistent with each other but three times faster than the single evolutionary estimate. Applying Y-SNP and Y-STR rates to the same haplogroups recently helped to clarify the issue. Genealogical and evolutionary STR rates typically provide lower and upper bounds of the “true” (SNP-based) age. The genealogical rate often—but not always—works well for haplogroups less than 7000 years old. The evolutionary rate, although calibrated using recent events, inflates ages of young haplogroups and deflates the age of the entire Y-chromosomal tree, but often provides reasonable estimates for intermediate ages (old haplogroups). Future rate estimates and accumulating case studies should further clarify the Y-SNP rates.

https://link.springer.com/article/10.10 … 017-1805-8

Швідкість мутації Y-хромосоми має значення для визначення віку гаплогрупи (TMRCA, час до найближчого загального предка ЧНЗП)в популяційній генетиці, а також в юридичних, медичних та генеалогічних дослідженнях. Багаторічне секвенування дало декілька незалежних оцінок швидкості мутації Y-SNP. ... В той час як розуміння швидкості мутацій по Y-SNP наближається до консенсусу, дебати по ШМ Y-STR продовжуються вже 2 десятиліття, бо багато генеалогічних оцінок добре відповідають одна одній, але в 3 рази швидше, ніж єдина еволюційна оцінка. Застосування ШМ Y-SNP та Y-STR до одніїє й тієї самої гаплогрупи допомогло прояснити питання.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

46

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

iromko пише:

В мене теж виявилася група І2а-Р37. Знавці з проекту І2а на FTDNA зразу передбачили значення більшості характерних SNP і призначили мене в категорію Dinaric South.А от співпаденців у мене на 37 маркерах аж 2 (два!), і то з дистанцією 3 та 4, на 25 - 5 з дистанцією 2. Тобто це взагалі ні про що, і подальші тести STR (67 чи 111) не мають сенсу. Може колись буде варто протестувати пакет SNP для I-P37, але з виявленням родичів це не допоможе.

Update: під час новорічної акції при купівлі Big-Y мені дістався безкоштовний апгрейд на Y-111. Передбачення про те, що подальші тести STR (67 чи 111) не мають сенсу, виявилось правдивим. На 67 маркерах ще виявились 4 нові співпадінці (інші, ніж на 37-ми), а на 111 маркерах взагалі нікого не знайшлось.

Що цікаво, так оті нові співпадінці на 67 маркерах виявились і співпадінцями по Big-Y. Тобто це дійсні, не фейкові співпадінці, як оті з нижчих рівнів. Але якщо вже вибирати між досить дорогим тестом Y-67 і дуже дорогим Big-Y, то краще вже останній - він принаймні має властивість уточнювати результат по мірі приєднання нових тестерів.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

47

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

FTDNA готує цього року запуск нового STR тесту Y500. Про це оголосили на конференції у листопаді 2017, і зараз служба підтримки вставляє такі повідомлення у відповіді тим, хто скаржиться на відсутність чи малу кількість збігів за результатами сучасних STR тестів:

"As announced at our International Genetic Genealogy Conference this past November, we will be adding a Y500 STR test in the near future. It is possible with the addition of these extra STRs you may be able to find more matches this way.

FTDNA will make a major announcement about the Y500 when we are ready to release it, so please watch your email for this."

Прогрес не стоїть на місці smile

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

48

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

iromko пише:

FTDNA готує цього року запуск нового STR тесту Y500.

Думаю, що Y500 цікаво з наукової точки зору, але при відносно малій загальній кількості протестованих українців, кількість маркерів понад 37-111 у більшості випадків є марнотратством. Припустим, зараз мені зроблять 5000 STR маркерів, але якщо не буде жодної людини з такою ж кількістю маркерів або таких людей буде мало, шанси знайти нових збіженців будуть мізерними. Думаю, що варто спонукати своїх збіженців, які мають тільки 12 маркерів, збільшити їх число хоча б до 37-67, а також заохочувати інших, нових чоловіків-українців до тестування, щоб розширити пул порівняння. Маючи вільні кошти, замість збільшення числа власних STR-маркерів до нескінченності, краще потратити їх на активний пошук і тестування тезок за прізвищем, як це роблять деякі учасники Проекту "Українська ДНК", і тоді вже навіть недорогими 12-маркерними тестами можна розширити коло надійних Y-хромосомних збіженців.  А вже знайшовши таких збіженців можна уточнювати, за потреби, ступінь рідства додатковими тестами вищого рівня.

У кожному жарті є частка жарту.
-------------------------------------
Боднар - Красій - Гринишин - Герасимов - Воловодюк - Поліщук - Бас - Романовський - Денисевич - Троїцький
R-YP591|HV1a2 - Проект "Українська ДНК"

Сайт VHB

Share

49

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

У меня праздник!!!!
Пришли результаты :
У меня N-M231.
Мой дед из Вологодских....так что особо не удивлен)))

Теперь я в теме !

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

50

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

nfs79 пише:

У меня праздник!!!!
Пришли результаты :
У меня N-M231.
Мой дед из Вологодских....так что особо не удивлен)))

Теперь я в теме !

О, вітаю! В мене дядько по матері теж N-M231 після Y-67. Адміни проекту віднесли його до загальної балтійської гілки, але точніше не вгадати, бо немає збігів (крім купи на 12 маркерах, але то ні про що).

А куди Вас віднесли?

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"
Thanks: gennadii54081

Share

51

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

iromko пише:
nfs79 пише:

У меня праздник!!!!
Пришли результаты :
У меня N-M231.
Мой дед из Вологодских....так что особо не удивлен)))

Теперь я в теме !

О, вітаю! В мене дядько по матері теж N-M231 після Y-67. Адміни проекту віднесли його до загальної балтійської гілки, але точніше не вгадати, бо немає збігів (крім купи на 12 маркерах, але то ні про що).

А куди Вас віднесли?

Я робив Y-12...так розумію,що поки нікуди не віднесли)))

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436
Thanks: gennadii54081

Share

52

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

Что мне лучше сделать:
апгрейд с Y12 до Y37 или Get 112 SNPs ?


Мне больше интересна история (конкретика) моей гаплогруппы.

Не рано ли "Get 112 SNPs"?

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

53

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

Я б зробив апгрейд на Y-37 спочатку, щоб побачити, чи є збіги. А потім накопичував би на Big-Y. Набори SNP я взагалі не бачу сенсу брати.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"
Thanks: nfs791

Share

54

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

iromko пише:

Я б зробив апгрейд на Y-37 спочатку, щоб побачити, чи є збіги. А потім накопичував би на Big-Y. Набори SNP я взагалі не бачу сенсу брати.

Дякую!!!
Логічно.

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

55 ( 16-04-2018 12:19:15 змінене iromko )

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

VHB пише:

FTDNA готує цього року запуск нового STR тесту Y500.

Думаю, що Y500 цікаво з наукової точки зору, але при відносно малій загальній кількості протестованих українців, кількість маркерів понад 37-111 у більшості випадків є марнотратством. Припустим, зараз мені зроблять 5000 STR маркерів, але якщо не буде жодної людини з такою ж кількістю маркерів або таких людей буде мало, шанси знайти нових збіженців будуть мізерними. 

Виглядає, що FTDNA теж подумав, що ніхто не буде собі замовляти 500 маркерів, бо не буде з ким порівнювати.

Тепер вони роблять цей тест тим, хто в них має Big-Y. Не знаю тільки точні критерії, чи є умовою наявність Y-111. Принаймні моєму батькові, у якого зроблено і те, і інше, в "Awaiting Lab Results" вже з'явився тест Y500, без якихось дій з мого боку.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"
Thanks: VHB, kuks702

Share

56

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

iromko пише:
VHB пише:

FTDNA готує цього року запуск нового STR тесту Y500.

Думаю, що Y500 цікаво з наукової точки зору, але при відносно малій загальній кількості протестованих українців, кількість маркерів понад 37-111 у більшості випадків є марнотратством. Припустим, зараз мені зроблять 5000 STR маркерів, але якщо не буде жодної людини з такою ж кількістю маркерів або таких людей буде мало, шанси знайти нових збіженців будуть мізерними. 

Виглядає, що FTDNA теж подумав, що ніхто не буде собі замовляти 500 маркерів, бо не буде з ким порівнювати.

Тепер вони роблять цей тест тим, хто в них має Big-Y. Не знаю тільки точні критерії, чи є умовою наявність Y-111. Принаймні моєму батькові, у якого зроблено і те, і інше, в "Awaiting Lab Results" вже з'явився тест Y500, без якихось дій з мого боку.

Так, дійсно, зараз у процесі очікування результатів тесту Y500 усі учасники Проекту, які вже мають результати Big Y, безвідносно вже наявного числа визначених STR-маркерів. На жаль, жодних термінів завершення не вказано.

У кожному жарті є частка жарту.
-------------------------------------
Боднар - Красій - Гринишин - Герасимов - Воловодюк - Поліщук - Бас - Романовський - Денисевич - Троїцький
R-YP591|HV1a2 - Проект "Українська ДНК"
Thanks: kuks70, iromko2

Сайт VHB

Share

57 ( 16-04-2018 21:18:51 змінене andrey.gorevoy )

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

iromko,  А у мене (І-Р37), нажаль, далі 25 маркерів - нікого немає...((
І хочу Вас спитати, як так, що людина на 12 маркерах не співпаденець, а на 25 - так?

Post's attachments

Новый рисунок (1).jpg
Новый рисунок (1).jpg 123.94 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Пошук Горевой/Горовый + безліч варіантів прізвища з с. Лука (Черкащина) і поруч.
           Лалак/Римар (Кіровоградська область)

Share

58 ( 16-04-2018 21:16:20 змінене andrey.gorevoy )

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

А 12 маркерів повністю підтверджують географію заселення Європи моєю групою 12а (І-Р37)...

Post's attachments

Новый рисунок (1).jpg
Новый рисунок (1).jpg 109.3 kb, 1 downloads since 2018-04-16 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Пошук Горевой/Горовый + безліч варіантів прізвища з с. Лука (Черкащина) і поруч.
           Лалак/Римар (Кіровоградська область)

Share

59

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

У мене співпадінців (при тій же І-Р37) побільше:

Post's attachments

І-Р37.png
І-Р37.png 223.29 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

60 ( 17-04-2018 08:01:45 змінене andrey.gorevoy )

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

Balymba, наш спільний швед

Post's attachments

Новый рисунок (2).jpg
Новый рисунок (2).jpg 94.37 kb, 1 downloads since 2018-04-17 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Пошук Горевой/Горовый + безліч варіантів прізвища з с. Лука (Черкащина) і поруч.
           Лалак/Римар (Кіровоградська область)

Share

61

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

Швед у мене і на 25 з дистанцією 2.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

62

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

andrey.gorevoy пише:

iromko,  А у мене (І-Р37), нажаль, далі 25 маркерів - нікого немає...((
І хочу Вас спитати, як так, що людина на 12 маркерах не співпаденець, а на 25 - так?

Нічого дивного - просто повністю співпадають маркери з 13 по 25, тому відмінності на перших 12-ти нівелюються, і в результаті виходить допустима генетична дистанція. 

В будь-якому випадку, співпадінці на 12-25 маркерах нічого не значать, хоча й дають гарну карту розселення нащадків спільних предків з глибокої давнини. 


Як я переконався, тест Big-Y дає дійсно цікаві результати, але багато збігів теж не варто очікувати. І точно не варто витрачатись на різні SNP паки - вони перевіряють тільки добре відомі SNP, а в нас (людей з малою кількістю збігів) якраз є цікавими рідкісні або й зовсім невідомі SNP.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

63

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

VHB пише:

Так, дійсно, зараз у процесі очікування результатів тесту Y500 усі учасники Проекту, які вже мають результати Big Y, безвідносно вже наявного числа визначених STR-маркерів. На жаль, жодних термінів завершення не вказано.

У Проекті "Українська ДНК" з'явилось перше повідомлення про завершення тесту Y500 для одного з учасників Проекту. Однак самі результати тесту ще ніяк на виявляються, ані серед Y-DNA збігів, ані серед результатів Big Y.

У кожному жарті є частка жарту.
-------------------------------------
Боднар - Красій - Гринишин - Герасимов - Воловодюк - Поліщук - Бас - Романовський - Денисевич - Троїцький
R-YP591|HV1a2 - Проект "Українська ДНК"
Thanks: iromko1

Сайт VHB

Share

64

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

VHB пише:

Так, дійсно, зараз у процесі очікування результатів тесту Y500 усі учасники Проекту, які вже мають результати Big Y, безвідносно вже наявного числа визначених STR-маркерів. На жаль, жодних термінів завершення не вказано.

У Проекті "Українська ДНК" з'явилось перше повідомлення про завершення тесту Y500 для одного з учасників Проекту. Однак самі результати тесту ще ніяк на виявляються, ані серед Y-DNA збігів, ані серед результатів Big Y.

Це результати мого батька, мабуть smile В його профілі якраз 18 квітня з'явились додаткові маркери. Не вдалось прочитати всього 8 STR, тобто загалом він має 553 STR з 561 можливих.

А щодо їхнього практичного застосування, навіть сама FTDNA ще не розібралась, як буде їх співставляти. Принаймні найближчим часом по ним не будуть шукатись збіги. Оскільки сама технологія тесту маркерів 112 і далі відрізняється від технології для виявлення маркерів 1-111, то не всі з додаткових маркерів будуть виявлені для всіх осіб. Так, FTDNA лише гарантує виявлення мінімум 389 маркерів з даних тесту Big-Y (щоб було тих 500) - якщо не вдається, вони безкоштовно повторять тест Big-Y. Але в результаті у різних людей будуть різні маркери, і неясно, як враховувати відсутні - чи ігнорувати, чи додавати їх у різницю для GD.


Більше про технологію тесту і ситуацію з Y-500 - у статті: https://dna-explained.com/2018/04/23/fa … customers/

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"
Thanks: ArturVer, svichuko2

Share

65

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

Наткнулся на видео по расселению людей по Земле и по появлению гаплогрупп https://youtu.be/yi6GwK_nNbE
Вроде б так интересно для не слишком искушенного в Y-ДНК. Немного смущает в видео о Гиперборее и появлении R1.
Что скажете? Каково Ваше мнение о видео и таком наглядном поясненнии о Y ?

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії
Thanks: FindMyRoots1

Share

66

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

Y-700 уже доступен? я что-то пропустил???
www.familytreedna.com

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

67

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

nfs79 пише:

Y-700 уже доступен? я что-то пропустил???
www.familytreedna.com

Если закажите сейчас, то на выходе, как я понимаю, выдадут Y-700. Только толку в этих дополнительных 200 маркеров-ноль. Единственный плюс улучшили покрытие, может ещё какие-то СНИПы найдут в непрочитанных ранее областях. п.с. А вообще по мне лучше бы остановились на 111 маркерах, максимально улучшили покрытие и максимально снизили цену, чтоб сделать продукт более массовым.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

68

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

nfs79 пише:

Y-700 уже доступен? я что-то пропустил???
www.familytreedna.com

Мне на эккаунте, в котором сделано 25 маркеров родственнику показывает большим текстом BIG-Y-700 и потом уменьшается влево вбок, привлекая внимание. Т.е. тест доступен.

А на эккаунте, в котором есть уже сделанный тест BIG-Y-500 никаких упоминаний о 700 маркерах нет, и апгрейда также до 700 маркеров не показывает.

На эккаунтах, без Y-тестов и с Y-25 показываются только 700 маркерные тесты, таковой тест, как BIG-Y-500 более недоступен.

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії
Thanks: nfs791

Share

69

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

nfs79 пише:

Y-700 уже доступен? я что-то пропустил???
www.familytreedna.com

Детальне описання новинок цього тесту тут: https://dna-explained.com/2019/01/30/th … big-y-700/

Головне, що я побачив, це новіший процес тестування ДНК, який дозволяє точніше її прочитати - має бути більше покриття і менше "no call". Для нових тестерів - це приємний сюрприз, особливо враховуючи, що по новій технології будуть тестувати і тих, хто замовив в попередні місяці. Скорочення часу обробки - теж плюс smile

Перетестовувати з Big-Y500 я поки що сенсу не бачу.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"
Thanks: ArturVer, nfs792

Share

70

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

Почему у меня при BIG-Y не показывает ни одного совпаденца даже на Y-12? Оказывается, это такие настройки FTDNA, что совпаденцы должны быть с генетической дистанцией НУЛЬ. Всех других FTDNA блокирует. А если вступить в какой-то генетический проект, то FTDNA добавит в отображение и совпаденцев с генетической дистанцией ОДИН на Y-12.

И действительно, на страничке Y-12 моего дяди по материнской линии было 4 совпаденца с 0 дистанцией и как только вступил в проект, то сразу добавилось множество совпадений с генетической дистанцией 1.

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії

Share

71 ( 22-04-2019 12:51:35 змінене kbg_dnepr )

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

ДНК-тест Гитлера: E1b1b
Hitler DNA test results: E1b1b (M215) Meditid
https://www.youtube.com/watch?v=1ZVeAAU … fu6lequAKI

Комментарий 5-летней давности:
No wonder considering Hitler was rumored to be an illegitimate child of a Rothschild. The E1b haplogroup (and the sub-ones) only reveals his paternal Jewish ancestry and those who were hiding behind his politics. Hitler fans should face it. True Aryans are R1a(1) and, if I’m not mistaken, the biggest percentage is in Wends, not Central Asians.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: nfs791

Share