281 ( 17-03-2018 22:47:20 змінене Serhey9517 )

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

Ярематойсамий пише:

Serhey9517, Дуже сумнівно, щоб з Конончук або з Конон вийшло Команчук чи Коман. Є ще Команін, Каманін, Каминін. Поки що не знайду, від чого. Факт, що є подібні російські прізвища, промовляє про велику ймовірність походження від церковного імені. Можливо, від цього - КОМАСИЙ.  
11 декабря (28 ноября) - преподобномученик Комасий.
В народі могло бути Комань, Команько, Комась, Команя, Комасько. Звідси також Комащук, Команенко, Комащенко.

"Шевченки" теж живуть в росії, але це ще не значить, що там так називали людей :) 
Мабуть, найбільший "ареал Команчуків" в Україні був в районі міста Жашков(і навколишніх сіл), принаймні я про це знаю.


Якщо знайдете ще якусь інформацію стосовно можливого походження, то пишіть, будь-ласка! :)

Надаю та шукаю інформацію по прізвищах.
Київська губернія. : Сластіон, Несклада, Кривовяз, Погасій, Гаращенко, Команчук, Бреус, Соломка.
Саратовська губернія(Базарний Карабулак): Потетюев.

Share

282 ( 18-03-2018 22:00:19 змінене Bragida )

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

Serhey9517 пише:

Прізвище Команчук від ім'я Конон\Коман, чи є ще якісь варіанти?

є гіпотези
поміркуйте над словом "охочекомонний"

Post's attachments

komonj.png
komonj.png 83.94 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Брагіда (Брагида, Брегид, Брегида, Брегіда, Брегидин(а), Бригида, Брігіда, Брыгида, Бригидин(а), Брегеда, Бригеда)
Курач, Дедок (Дідок, Дєдок), Нехай (Україна, Чернігівська обл.)

There's none so blind as those who will not see

Share

283

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

Serhey9517 пише:

"Шевченки" теж живуть в росії, але це ще не значить, що там так називали людей :) 

Смотря у какой Росії. Як узять, напримєр, Кубань або ж ту Южну Вороніжчину, то іще як і називали. Та, приміром, і Ярема, той же самий, відтіля і помне, як ранше казали і як кого називали. Або ж, скажемо, Примор'я чи Зелений Клин.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

284 ( 20-03-2018 15:36:36 змінене Ярематойсамий )

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

Так, від Комонний, Комонь, Комонник могло утворитися Комончук. Я щось про це не подумав. Не така це вже й древність, бо у 17-18 ст. були охочекомонні козаки (компанійці та сердюцькі полки) на службі у РП. Українська стаття у Вікі, на превеликий жаль, знехтувала цей термін і дає тількі "охотницькі".

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Serhey95171

Share

285 ( 20-03-2018 11:56:21 змінене natalym612 )

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

Может кто встречал в старых источниках, или разных списках фамилию Чалыш, или производную от нее? Происхождение  более или менее ясно, а вот сама фамилия имела место быть в 17-19 в.?

Share

286

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

k666n пише:

k666n, То ще, можливо, Фридлувна - дівоче - не дописано або сказали:"Фридлувна", а писар скоротив. Там видно, що прізвища писали під впливом польського написання - "Гуріевских, Осіецьких", хоча достатньо було б "Гуревских, Осецких".

За Фридлувну не поняла, если это фамилия то зачем в конце "на"? Есть и такая фамилия? А другая фамилия Туриевских, хотя я так поняла имелась в виду Туревская. Мне почему-то кажется там буква Т. но ксерокс такого отвратного качества, что разобрать вживую еще сложнее, чем с фото, а фото тоже не шик ((

Здравствуйте! По ДНК совпадению у меня выдало человека из Лос-Анджелеса с фамилией Friedlob, возможна ли такая версия написания фамилии? Плюс в документах по архиву нашлась родственница, у которой фамилия записана в метрике как Фрыдлёв. И еще на фэмилисерч нашлись документы пассажиров родом из Германии с фамилией Friedloof. Т.е я уже насчитала вариантов 5 написания фамилии, но так и не поняла что это за фамилия, одна и та же она и каково ее происхождение. Буду рада новым подсказкам. Спасибо!

Share

287 ( 27-03-2018 20:33:21 змінене Ярематойсамий )

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

Фридлувна - це по-польському дівоча форма прізвища Фридло(в). По-українському - Фридлівна. Скоріше, від імені Фредерик/Фрідріх - Фредек, Фред, Фредзьо, Фредись, Фредко, Фредно, Фредло-Фридло-Фридлув-Фридлов. Звичайно, що при переписуванні різними мовами та ще в ті часи виникали різні варіанти, і лос-анджелеський варіант цілком можливо іде од Фридло.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

288

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

Шановний Ярематойсамий, мені здається що саме Ви можете мені допомогти в пошуках згадки прізвища, або частини прізвища Чалиш в дореволюційних джерелах а саме XVIII-XIX століття. Можливо Вам де зустрічалося? Заздалегідь Вам вдячна

Share

289

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

natalym612, Вельмишановний(а) natalym612! Я бачу Ваше запитання, але, на жаль, не можу на нього відповісти тому, що я не працюю в архівах, тим паче в українських. Походження прізвищ та згадка їх у різних документах - це не зовсім те ж саме.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

290

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

Пригоди не закінчуються  smile В МК за 1795-99 знайшов кілька записів про далекого предка і його синів у вигляді "Пугасъй"(Пугасі(є)й). Можливо саме Пугасій було першим і з часом трансформувалось в Погасій. Які є думки у шановного панства?

Надаю та шукаю інформацію по прізвищах.
Київська губернія. : Сластіон, Несклада, Кривовяз, Погасій, Гаращенко, Команчук, Бреус, Соломка.
Саратовська губернія(Базарний Карабулак): Потетюев.

Share

291

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

Serhey9517, А в ненаголошених позиціях у східному діалекті -у- й -о- майже не розрізняються - огудиння/угудиння, олія/улія, онук/унук, озвар/узвар, годувать/гудувать, кожух/кужух...

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

292

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

Ярематойсамий пише:

Serhey9517, А в ненаголошених позиціях у східному діалекті -у- й -о- майже не розрізняються - огудиння/угудиння, олія/улія, онук/унук, озвар/узвар, годувать/гудувать, кожух/кужух...

Оу, дякую!

Надаю та шукаю інформацію по прізвищах.
Київська губернія. : Сластіон, Несклада, Кривовяз, Погасій, Гаращенко, Команчук, Бреус, Соломка.
Саратовська губернія(Базарний Карабулак): Потетюев.

Share

293

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

Ярематойсамий пише:

Serhey9517, А в ненаголошених позиціях у східному діалекті -у- й -о- майже не розрізняються - огудиння/угудиння, олія/улія, онук/унук, озвар/узвар, годувать/гудувать, кожух/кужух...

А чого лише в східному? Якщо не брати до уваги закінчення, то теж саме і у нас.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

294

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

Balymba, А я не знав, коли писав, а шукати було ліньки. Хоча думав, що так всюди. Тепер знатиму.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Balymba1

Share

295

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

Ярематойсамий
Прошу вибачити мене.Можливо я помиляюся і треба було підійти до вивчення коренів прізвища з іншого боку. Прізвище Чалишенко, досить рідкісне прізвище. Але воно рельно існує. Звідки воно може бути, і яке її походження?

Share

296

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

natalym612, Перше, що спадає на думку, "чалиш" - від "чалий" (як "чорниш" - від "чорний"). Найчастіше термін "чалий" вживався щодо масті коней. Слово, ймовірно, запозичено у тюркомовних народів, як і більшість назв кінських мастей. "Чал" - сивий, сірий, попілнастий, мишастий. Значне поширення прізвищ Чалий, Чаленко (обидвома був записаний мій прапрадід Федір) натякає на те, що чалими раніше називали й людей, напевно, сивих. Друга версія. Чалиш спочатку було "Чолиш", від "чоло". Тобто, лобатий - мабуть, про розумного або високочолого. Згодом Чолиш переосмислилося на "Чалиш" (пов'язувалося не з "чоло", а з "чалий"), а від нього був парубоцький патронім Чалишенко, що на якомусь етапі став стійким прізвищем.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

297

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

я би радше виводив першопочаткову (надалі фонетично спрощену) від, наприклад,

Post's attachments

cval.png
cval.png 84.03 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Брагіда (Брагида, Брегид, Брегида, Брегіда, Брегидин(а), Бригида, Брігіда, Брыгида, Бригидин(а), Брегеда, Бригеда)
Курач, Дедок (Дідок, Дєдок), Нехай (Україна, Чернігівська обл.)

There's none so blind as those who will not see

Share

298

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

або :-)

Post's attachments

chal.png
chal.png 31.29 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Брагіда (Брагида, Брегид, Брегида, Брегіда, Брегидин(а), Бригида, Брігіда, Брыгида, Бригидин(а), Брегеда, Бригеда)
Курач, Дедок (Дідок, Дєдок), Нехай (Україна, Чернігівська обл.)

There's none so blind as those who will not see

Share

299

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

Ключко

Share

300

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

artemkliuchko88, Ключка

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

301

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

Доброго дня, підкажіть будь ласка, на форумі перший день) як дізнатися за моїх родичів та їх батьків, такі прізвища: Самборські, Мрозовські, Вигорницькі, Маліновські, Окуневичі та Сайпелі?!

Share

302 ( 06-08-2020 10:55:00 змінене lugoldfinch )

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

oleg64, Прізвище ,  ім'я, де народився, проживал, приблизні роки? І починаєш шукати архіви, в яких знаходяться метричні книги, ісповедки, ревізськи казки. По ходу вчиш історію )

Thanks: ArturVer1

Share

303

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

oleg64 пише:

Доброго дня, підкажіть будь ласка, на форумі перший день) як дізнатися за моїх родичів та їх батьків, такі прізвища: Самборські, Мрозовські, Вигорницькі, Маліновські, Окуневичі та Сайпелі?!

Що знаєте про Малиновських ? Зустрічається таке прізвище в моїх краях...

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

304

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

Ярематойсамий пише:

"Леонтий Павлов сын Тарада",

Здравствуйте! Подскажите пожалуйста, где Вы встречали эту запись с фамилией Тарада?

Ищу сведения о Тарадаевых (Тарадай), Андрюшиных, Малицких, Лысенко, Монзолевских, Кузнецовых.
Мой проект: https://ideavrabote.ru/

305 ( 26-10-2020 17:01:18 змінене kbg_dnepr )

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

Пан Ярема не відповість, він помер 18 січня 2019 року. sad Царство небесне...
Зазвичай він писав про свій Краснодарський край.
Подивіться в його статтях, перенесених з його сайту http://forum.genoua.name/viewforum.php?id=371

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share