1

Тема: Нікітенко/Никитенко

НІКІТЕНКО ОНУФРІЙ СТЕПАНОВИЧ, 1904 р.н.,
с.Нерубайка, українець, освіта початкова, коваль колгоспу ім.Шевченка. Заарештований 30.03.1938 Підвисоцьким РВ НКВС (“член української повстанської контрреволюційної організації: разом із Йосипом Лебедем, Семеном Залуцьким та іншими провадив антирадянську агітацію, розповсюджував провокаційні чутки про війну, закликав селян не йти працювати в колгосп”). Засуджений 5.10.1938 особливою нарадою при НКВС СРСР до 8 років ув’язнення у виправно-трудових таборах, покарання відбував у “Усольлагу”, звільнений з-під варти 15.10.1946. Вдруге заарештований за цим же звинувачення 25.11.1949 управлінням МДБ Молотовської області. Засуджений 25.03.1950    особливою нарадою МДБ СРСР до заслання у Красноярський край на довічне поселення. Реабілітований 1.02.1964 Кіровоградським обласним судом. (П - 7744)

НІКІТЕНКО ПАНАС ГРИГОРОВИЧ, 1898 р.н.,
с.Нерубайка, українець, освіта початкова, член колгоспу ім.Шевченка. Заарештований 30.03.1938 Підвисоцьким РВ НКВС (“у 1918-19 роках служив у війську армії УНР; учасник контрреволюційної повстанської організації, яка готувалась піднятись зі зброєю в руках проти радвлади на випадок інтервенції капіталістичних держав, здійснювала шкідництво в колгоспах, зривала польові роботи, дискредитовувала керівників партії та уряду”). Засуджений 28.04.1938 трійкою УНКВС Київської області до розстрілу, вирок виконано 28.05.1938. Реабілітований 19.12.1956 Кіровоградським облсудом. (П - 4963)

Share

2

Re: Нікітенко/Никитенко

НІКІТЕНКО ЯВТУХ КАЛИНОВИЧ, 1874 р.н.,
с.Рівне, українець, освіта початкова, хлібороб. Заарештований 23.12.1932 Рівненським РВ ДПУ (“агітував проти колективізації та виконання плану хлібозаготівлі; у 1932 році на подвір’ї Нікітенка знайдено 40 пудів протруєної чистосортної пшениці, украденої з колгоспу “До гурту” за сприяння його зятя Івана Харченка”). Засуджений 28.01.1933 особливою нарадою при колегії ДПУ УРСР до 3 років заслання у Казахстан. Реабілітований 14.04.1994 Кіровоградською облпрокуратурою. (П - 6885)

Share

3

Re: Нікітенко/Никитенко

НІКИТЕНКО Тихон Якович, 1902, с. Єлизаветівка. 6т
НІКІТЕНКО
Іван Микитович, 1869, с. Корніївка. 5т
Іван Степанович, 1907, с. Новоданилівка. 6т
Ілля Іванович, 1903, с. Корніївка. 5т

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

4

Re: Нікітенко/Никитенко

НІКІТЕНКО (Микитенко) Федул Юхимович народився 1896 р. у с. Піски-Радьківські Куп’янського пов. Харківської губ. Українець, із селян, освіта початкова, позапарт. Проживав у с. Піски-Радьківські Ізюмського р-ну. Селянин-одноосібник. Заарештований 4 березня 1931 р. за антирад. агітацію (ст. 5410 КК УСРР), справу закрито Ізюмським райвідділком Харківського оперсектора ДПУ 7 квітня 1931 р. (ст. 197 ч. 2 КПК УСРР).

НІКІТЕНКО Гаврило Данилович народився 1880 р. ус. Веселе Харківського пов. Харківської губ. Українець, із селян, неписьм., позапарт. Проживав у с. Веселе Липецького р-ну Харківського окр. Селянин-одноосібник. Заарештований 27 січня 1930 р. за активну участь у повстанській організації (ст. 5411 КК УСРР) і ухвалою судової трійки при колегії ДПУ УСРР 18 квітня 1930 р. позбавлений волі в концтаборі на 10 років. На 1958 р. проживав у с. Веселе Харківського р-ну Харківської обл. Реабілітований 29 вересня 1989 р.

НІКІТЕНКО Іван Олексійович народився 1905 р. у с. Лиман Зміївського пов. Харківської губ. Українець, із селян, освіта початкова, по-запарт. Проживав у с. Лиман Балаклійського р-ну Харківської обл. Моторист ХПЗ. У 1932 р. під слідством органів ДПУ. Заарештований 28 грудня 1932 р. за друкування к.-р. листівок, підробку документів (статті 5410, 68 КК УСРР), справу закрито Балаклійським райвідділком Харківського облвідділу ДПУ 15 травня 1933 р. (ст. 197 ч. 2 КПК УСРР).

НІКІТЕНКО Петро Григорович народився 1906 р. і проживав у Харкові. Українець, з міщан, освіта початкова, позапарт., у 1924— 1926 рр. член ВЛКСМ. Штампувальник заводу «Серп і молот». Заарештований 17 листопада 1930 р. за зловмисне псування верстатів (ст. 549 КК УСРР), справу закрито Харківським опер-сектором ДПУ 17 серпня 1931р. (ст. 197 ч. 2 КПК УСРР).

НІКІТЕНКО Петро Іванович народився 1906 р. ус. Климівка Костянтиноградського пов. Полтавської губ. Українець, із селян, освіта початкова, позапарт. Проживав у с. Зачепилівка Зачепилівського р-ну Полтавського окр. Селянин-одноосібник. Заарештований 25 вересня 1928 р. за участь у збройній банді та спробу навмисного вбивства (статті 5617, 5628 КК УСРР) і надзвичайною сесією Полтавського окрсуду 8 квітня 1929 р. (статті 45, 5411 через ст. 16 за санкцією ст. 542 КК УСРР) засуджений до розстрілу з конфіскацією майна. Розстріляний 23 травня 1929 р. ум. Полтава. Реабілітований 9 липня 1997 р.

Реабілітовані історією. Харківська область. Книга 1. Частина 1.

Thanks: litar Л1

Share

5

Re: Нікітенко/Никитенко

ЕПІДЕМСЬКИЙ-НІКІТЕНКО Юхим Пилипович, 1926 р. н., уродженець і мешканець с.Маньківка Черкаської обл. Українець, б/п, освіта 7 класів, неодружений. Арештований 3-го листопада 1947 р. Засуджений 26-го грудня 1947 р. ВТ 355 СД Далекосхідного ВО за ст.ст. 58-10 ч. 1,193-9 “а” КК РСФСР на 25 р. ВТТ. 23 березня 1990 р. вирок відмінено, справу закрито.

Реабілітовані історією. Черкаська обл. Книга друга

Thanks: litar Л1

Share

6

Re: Нікітенко/Никитенко

НІКІТЕНКО Олексій Якимович,
1922, х. Конотоп Степанського р-ну. Укр., студент 3 курсу Львівського медінституту. Прож. м. Львів, вул. Строма, 7. Заарешт. 3.10.48 р. Обвинувач. за ст. 54-1а, 54-11 КК УРСР. Засудж. ОН при МДБ СРСР 13.08.49 р. на 25 р. ВТТ. Звільн. 7.07.56 р. Реабіл. висновком прокуратури Рівненської обл. від 8.04.92 р.
   (ДАРО, 5206-5208)

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.
Thanks: kbg_dnepr1

Share

7

Re: Нікітенко/Никитенко

Никитенко
http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 51#p223651

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.
Thanks: kbg_dnepr1

Share

8

Re: Нікітенко/Никитенко

Доброго дня, шановне товариство!
Розшукую Никитенків (Никитенко) по слободі Байдовці, Старобільского, Харківської.
Маю питання: "Де вони, ті Никитенки мешкали, якщо не в самій Байдовці?" Питаю тому, що мій Никитенко прийшов у 1860 році до Байдовки я "племінник" до вдови Васси Васильової двору. ЗВІДКИ ВІН ПРИЙШОВ, той Федір Лук'янович?
Вдячний за допомогу!

Костянтин Павлов

Thanks: kbg_dnepr1

Share

9

Re: Нікітенко/Никитенко

Kpavlov, сусідню Шульгинку дивилися?

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.
Thanks: kbg_dnepr1

Share

10

Re: Нікітенко/Никитенко

Дякую. Треба буде подивиться! А Ви там шукаєте? Може, якісь МК або ІР маєте по тим сусідам?

Share

11

Re: Нікітенко/Никитенко

Kpavlov,

а Ви і Микитенків маєте на увазі? бо прізвище не виключає варіантів...
Я б Вам порадила спитати (або спочатку почитати?) тут http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=412 - пан Віталій багато чого знає по своїй губернії та області

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

12

Re: Нікітенко/Никитенко

Kpavlov пише:

Дякую. Треба буде подивиться! А Ви там шукаєте? Може, якісь МК або ІР маєте по тим сусідам?

Колись замовляв копії 10-ї ревізії по тим двом селам, але тільки листи зі своїми прізвищами.

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.
Thanks: kbg_dnepr1

Share

13

Re: Нікітенко/Никитенко

О, а може, опублікувати принаймні те, що у Вас є?
Чи є теми по тих селах?

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

14

Re: Нікітенко/Никитенко

Тобто Ви не маєте повної фотокопії ревізії по селу? Тільки "шматочки" про "своїх"?

mike.kilo пише:
Kpavlov пише:

Дякую. Треба буде подивиться! А Ви там шукаєте? Може, якісь МК або ІР маєте по тим сусідам?

Колись замовляв копії 10-ї ревізії по тим двом селам, але тільки листи зі своїми прізвищами.

Thanks: kbg_dnepr1

Share

15

Re: Нікітенко/Никитенко

Дякую Вам за пораду!

Я дивився тільки деякі МК та фрагменти ІР 1850. Там в обидвох документах все пишеться Росіїською, тобто Никитенко Федор Лукьянович, який мене цікавить. Я ніколи по тим Южным Поселянам не бачив Української. Тому і шукаю Никитенко.
Зараз схожу подивлюся Микитенків

kbg_dnepr пише:

Kpavlov,

а Ви і Микитенків маєте на увазі? бо прізвище не виключає варіантів...
Я б Вам порадила спитати (або спочатку почитати?) тут http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=412 - пан Віталій багато чого знає по своїй губернії та області

Thanks: kbg_dnepr1

Share

16 ( 23-06-2020 14:29:12 змінене kbg_dnepr )

Re: Нікітенко/Никитенко

Ви праві - всі документи велися російською, але дяки-писарі були різні, хтось "перекладав" Микитенків на російську, а хтось міг і записати мовою оригіналу, тим більше що й серед замих Микитенків могли бути "освічені і культурні" люди, які себе звали Никитенками, а могли бути й простіші, хто казав, що він Микитенко...

Прізвища - то така складна тема http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=14907

І навіть якщо в селі всі тільки никитенки, варто подивитися Микитенків тут http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=17310 та в Інтернеті (ПСВ, репресії, ДСВ, соцмережі)

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: Kpavlov1

Share

17 ( 23-06-2020 18:09:10 змінене mike.kilo )

Re: Нікітенко/Никитенко

Kpavlov, ось – на одному листі з Шульгинки випадково потрапило – №326 Ананій Игнатов Никитенко (39 р.) з сім'єю:

https://i.ibb.co/PQ2jRfx/1-45.jpg

kbg_dnepr пише:

...
Я б Вам порадила спитати (або спочатку почитати?) тут http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=412 - пан Віталій багато чого знає по своїй губернії та області

Так, тіки то зараз Луганська обл., а не Харківська.

P.S. Скани викладу пізніше, як зроблю список прізвищ по листах (66 л.). Поки не знайшлося часу.

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.

Share

18

Re: Нікітенко/Никитенко

Дуже Вам дякую! Шукаю у всіх напрямках! Зараз на Шульгинку перенацілився, бо там Никитенки ся знайшли!

kbg_dnepr пише:

Ви праві - всі документи велися російською, але дяки-писарі були різні, хтось "перекладав" Микитенків на російську, а хтось міг і записати мовою оригіналу, тим більше що й серед замих Микитенків могли бути "освічені і культурні" люди, які себе звали Никитенками, а могли бути й простіші, хто казав, що він Микитенко...

Прізвища - то така складна тема http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=14907

І навіть якщо в селі всі тільки никитенки, варто подивитися Микитенків тут http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=17310 та в Інтернеті (ПСВ, репресії, ДСВ, соцмережі)

Share

19

Re: Нікітенко/Никитенко

Дуже Вам дякую!

Чи Ви маєте ту РК в цифрі? Подивитися б мені усіх там по дворах... Дуже зацікавився! По яких прізвищах Ви там працюєте? Може, обмінювалися б інформацією? Я по Байдівці копаю без усяких жартів!

А по Бахмуту Ви теж, дивлюся, працюєте? В мене по Миколаївській церкві (Забахмутка) по Усенках все гарнісінько відпрацьовано, але думаю, що то - не є дуже складною справою. Мормони допомагають файно! По Бахмуту я зараз намагаюся якось "переплигнути" той поганий "розрив" 1780-1860, по якому ніхото мені не порадив, де узяти МК або РК, або хоч щось. Усі кажуть: усе сгоріло в Дніпрі в ДСВ. Може Ви щось знаєте про таке? А в мене є можливість подивитися зведений каталог по прізвищах по всьому Донбасові. Треба? Допоможу із радістю!




mike.kilo пише:

Kpavlov, ось – на одному листі з Шульгинки випадково потрапило – №326 Ананій Игнатов Никитенко (39 р.) з сім'єю:

https://i.ibb.co/PQ2jRfx/1-45.jpg

kbg_dnepr пише:

...
Я б Вам порадила спитати (або спочатку почитати?) тут http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=412 - пан Віталій багато чого знає по своїй губернії та області

Так, тіки то зараз Луганська обл., а не Харківська.

P.S. Скани викладу пізніше, як зроблю список прізвищ по листах (66 л.). Поки не знайшлося часу.

Share

20

Re: Нікітенко/Никитенко

І про пана Віталія я знаю! Вирішив спочатку самостійно спробувати. Якщо не зумію сам - піду вже до пана Вітілія! Допомога в нього професійна, але коштовна! smile

Thanks: kbg_dnepr1

Share

21

Re: Нікітенко/Никитенко

70-я артиллерийская бригада, бомбардир Макарий Александрович Никитенко, урож. Киевской губ., Радомысльского у., Максимовской вол., с. Силачовка

https://gwar.mil.ru/documents/view/?id= … urial_docs

Значенко (Полтавская губерния), Петренко (Константиноградский уезд Полтавской губернии), Гашута, Колесник (с.Криничное, Ахтырский уезд, Харьковская губерния), Колесник, Сл(е)исаренко, Ложечник (с. Тростянец, Ахтырский уезд, Харьковская губерния)

Share

22

Re: Нікітенко/Никитенко

Никитенко, Александр Васильевич (1804-1877). Моя повесть о самом себе и о том, "чему свидетель в жизни был" : Зап. и дневник (1804-1877 гг.) : С портр. авт. / А.В. Никитенко. - 2-е изд., испр. и доп. по рукописи под ред., с примеч., [предисл.] и алф. указ. М.К. Лемке. Т. 1-2. - Санкт-Петербург : М.В. Пирожков, 1904-1905. - 2 т.; 26. - (Исторический отдел; № 12).
[Дневник : 1861-1877 гг.]. - 1905. - [8], 611 с.
https://search.rsl.ru/ru/record/01003976968


З Вікі (на жаль, лише російською):  Происходил из малорусских крепостных графа Н. П. Шереметева, живших в слободе Алексеевка Бирюченского уезда. Родился 12 (24) марта 1805 года; отец его, Василий Михайлович, благодаря хорошему голосу, попал в певческую капеллу графа, предварительно окончив существовавшую при ней начальную школу, во время пребывания в которой приобрел разнородные познания, далеко превышавшие его положение, в частности, выучился французскому языку; был старшим писарем в вотчинной конторе графа Шереметева, старался «действовать по совести», за что постоянно претерпевал разные гонения и, наконец, был сослан в дальний Гжатский уезд Смоленской губернии, в деревню Чуриловку.

Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.

Share