1

Тема: Микитяни, Миронівський район, Київська область

surnameindex.info/info/kiev/kane … index.html

Микитяне, Ольховецкая  волость, Каневский уезд
Микитяны, Мироновский район, Киевская область
Микитяни, Миронівський район, Київська область

Николаевская церковь
  1802 - священник Федор Васильевич Базилевич

Некоторые фамилии жителей с. Микитяны (1819):
Базилевич
Голенченко
Нескладенко
Скориченко

С уважением, Surname Index
www.surnameindex.info/news
Спасибо сказали: сергей-гродовка, kbg_dnepr, Алёна3

Сайт surnameindex

Поделиться

2 (13-03-2018 20:45:44 отредактировано Serhey9517)

Re: Микитяни, Миронівський район, Київська область

А також:Мосціпан
Сластіон
Парасочка
Коритнік
Івашина
Гаращенко
Кондратенко
Сіроштан

Надаю та шукаю інформацію по прізвищах.
Київська губернія. : Сластіон, Несклада, Кривовяз, Погасій, Гаращенко, Команчук, Бреус, Соломка.
Саратовська губернія(Базарний Карабулак): Потетюев.
Спасибо сказали: Ярематойсамий1

Поделиться

3

Багато варіантів: Мосцепан, Мосціпан, Мосьцепан, Мосьціпан, Мосьципан, Мосьтепан, Мостипан...
Варіант Сластіон пішов зі старих часів, коли не було -Ё-, а -ь- нехтували. Може й, добре, бо замісць -ё- стали писать -е- і вийшло Сластен.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Поделиться

4

Ярематойсамий пишет:

Багато варіантів: Мосцепан, Мосціпан, Мосьцепан, Мосьціпан, Мосьципан, Мосьтепан, Мостипан...
Варіант Сластіон пішов зі старих часів, коли не було -Ё-, а -ь- нехтували. Може й, добре, бо замісць -ё- стали писать -е- і вийшло Сластен.

В селі моїх предків прізвища за більше як 100 років суттєво не змінились. "Мосц(т)іпан" був в МК, а зараз просто "МосТіпан". Можливо сам батюшка на слух записував як розумів, а може і змінилась буква. 

Стосовно "Сластіон". В МК як мінімум з 1834 року в деяких людей(сімейно пов'язаних) написано як "Сластїон", "Сластіон", "Сластю(можливо "іо")ненко". Варіант "Сластіон" так і дійшло до мене smile  

Ви впевнені про відсутність букв "ё", і що йде мова лише про "Сластьо(ё)н" ? Чому ж тоді не писали через "ьо"?

Київська губернія. : Сластіон, Несклада, Кривовяз, Погасій, Гаращенко, Команчук, Бреус, Соломка.

Поделиться

5

Serhey9517, -Ё- мало-помалу стали писати лиш з 1795 року. -ьо- дуже рідко вживали, а більше -іо-, -їо- Ціома, Сіома, Паліоха, Кузіома, Кліопа, рос. Пиотровский, Циолковский. А -ь- нехтували - Яцко, Феско, Панко; Зос, Куц, Проц, Шмалко і т.д.

Спасибо сказали: Serhey95171

Поделиться

6

Ярематойсамий пишет:

Serhey9517, -Ё- мало-помалу стали писати лиш з 1795 року. -ьо- дуже рідко вживали, а більше -іо-, -їо- Ціома, Сіома, Паліоха, Кузіома, Кліопа, рос. Пиотровский, Циолковский. А -ь- нехтували - Яцко, Феско, Панко; Зос, Куц, Проц, Шмалко і т.д.

Сьогодні знайшов час завітати в архів і там я вперше побачив прізвище з таким початком: "тинон іовшенко". Це також буде "йовшенко/ёвшенко"? 

І ще одна цікавинка. Мого прямого предка записали як "Сластіонъ", а його двох рідних братів як "Сластіоненко". Це батюшка сам так записував, чи могли вони самі так казати?

Спасибо сказали: Ярематойсамий1

Поделиться

7

Serhey9517, А то брати менші були? Батько їхній теж Сластіон був? Живий ще був?
----------------------------------------------------------------------------
Serhey9517, Мабуть, "Тимон Іовшенко" (є таке ім'я - Тимон). Іовшенко, фонетично Йовшенко - від імені Йов (Іов), але не від нього напряму, а від якогось деривативу - Йовха, Йовш(а). А могли й від самого Йов-Іов викрутити. Прізв. Йовенко досить поширене. По-церковному - Іов, Іона, Іоанн, Іосиф. По-народному подніпровському - Йов(ко), Йон(а), Іван, Йосип. Отже, парубоцькі патроніми в народних вустах звучали Йовенко, Йоненко, Іваненко, Йосипенко. Писарі могли писати по-різному, але часто дотримувалися церковних варіантів, тому часто маємо Іовенко, Іоненко, Іосипенко. Іоаненко начеб ніхто не додумався записати. З іншого боку, то вони так Йо тоді передавали. У ті часи вони самі читали Іовенко як Йовенко. Крім того, Йовенко могло стати Євенко, Ївенко, Івенко, Явенко; Іоненко-Йоненко злилося з Яненко (від Ян). І так далі.

Спасибо сказали: Serhey95171

Поделиться

8 (14-03-2018 20:24:14 отредактировано Serhey9517)

ЯрематойсамийА то брати менші були? Батько їхній теж Сластіон був? Живий ще був?
_

Вибачаюсь, ім'я "Тихон". Швидко написав і не перевірив. Теж думаю, що якийсь "Йовш" був чи щось типу такого)_

Подивився, вийшло що він є найменшим(третім) з тих, кого я записав, а можливо ж ще були якісь брати. Роки відповідно 60, 54, 50. 
Батька їх не знайшов, значить на той момент вже вмер.

Поделиться