1 ( 19-02-2018 20:03:51 змінене Ярематойсамий )

Тема: Вперше побачене ім'я

Пропоную на цій сторінці подавати імена, які ви вперше побачили в документах і які зараз добре відомі. Тобто, зафіксуємо період, коли вони увіходили "в моду". Маю на увазі такі: Валерій, Віктор, Анатолій, Вадим, В'ячеслав (та інші на -слав), Ігор, Олег, Світлана, Поліна, Галина і т.п. Тільки в документах!
ЛЮДМИЛА. Вперше зустрів у списку підселенців у ст-цю Саратовську 1906 р. у родині військового старшини Гукова Марка Авксентійовича. Дочці Людмилі було тоді 7 років. Очевидно, росіяни й городяни.
ВЕРА. У цьому ж списку  в цій родині. Дівчинка 1903 р.н.
ЛЮБОВЬ. У списку переселенців з Оренбурзького війська у ст-цю Абхазьку 1864 р.в родині Молявкіна Петра Івановича, його жінка. Роки не вказано.                                                                                     
МАЙЯ. У списку першопоселенців ст-ці Бакинської 1864 р. жінка Мащенка Михайла. Їй було 20 років, 1844 р.н.
НАДЕЖДА. У цьому ж списку в родині Бундюка Йосипа, його дочка 13 років, 1851 р.н.
............................................
Імена Вера, Надежда, Любовь (Любовія) встречаются в документах конца 18-19 вв.
............................................
ВАЛЕНТИНА - п. 671, 1886,
ГАЛИНА - П. 665, 1863, Канівщина
АНГЕЛИНА - п. 606, 1911, Херсонщина

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

702

Re: Вперше побачене ім'я

sv17, Ми вже добре обговорили "Магдалину" і з'ясували, що в святцях православних нема такого імені, а лиш Марія. А Магдалина - це прізвисько однієї з Марій. Отже, 4 серпня (22 липня) іменини не Магдалини, а Марії, бо церква у цей день згадує Марію Магдалину. Попри все це ім'я "проскакує" у всіх православних.
Іраклій - не дуже рідкісне було. Грузини його любили, Ерекле.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: SV17, litar Л2

Share

703

Re: Вперше побачене ім'я

Зустрілася дівчинка Стахія. У святцях тільки чоловіче бачу. Це теж народна творчість, чи не туди дивлюсь?

Велика Виска -Мокряки і все село; Кухаревський/Кухаревский - звідусіль; Цихаиз/Чехаиз/Чіхаїз - звідусіль; Кейбал - Полтавщина і звідусіль; Гірчак-Горчаков - Луганськ і околиці. Шукаю народження Варвари Григорівни Кодаченко у 1884-1886 роках скоріш за все у Херсонській губерніі, де - невідомо.
Thanks: LG 775, litar Л2

Share

704 ( 27-02-2018 00:27:17 змінене eavik31 )

Re: Вперше побачене ім'я

sv17
Ираклий - родина з грузинів.  Їх, до речі, були цілі колонії в деяких районах України.  цікаво, чи батько Ираклія грузин, чи Никифор Ячменев, або його дружина  )))

Share

705

Re: Вперше побачене ім'я

luvi, Може, Стеха була, а недосвідчений писар думав-думав, та й під Стахій підігнав. А, може, з самого початку Стахія була.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

706

Re: Вперше побачене ім'я

Ярематойсамий пише:

luvi, Може, Стеха була, а недосвідчений писар думав-думав, та й під Стахій підігнав. А, може, з самого початку Стахія була.

Так, Стахія і народилася. З писарем, щоправда, біда у тому році. В мене враження, що він вчиться по ходу, а там, де не знає, як писати, пише маніпусенькі літерки незрозумілі. Якраз вчора з чоловіком це обговорювала ))

Велика Виска -Мокряки і все село; Кухаревський/Кухаревский - звідусіль; Цихаиз/Чехаиз/Чіхаїз - звідусіль; Кейбал - Полтавщина і звідусіль; Гірчак-Горчаков - Луганськ і околиці. Шукаю народження Варвари Григорівни Кодаченко у 1884-1886 роках скоріш за все у Херсонській губерніі, де - невідомо.

Share

707

Re: Вперше побачене ім'я

luvi, Та отож, воно й колись, і зараз всякі непередбачені нюансики були. Не все так однозначно й прямолінійно. Скільки людей, стільки й особистостей з хитрощами-мудрощами, плюсами й мінусами.  Я, наприклад, не зовсім розумію, як христить наш батюшечко, бо в церкві нема місяцеслова. Найбільш досвідчені й ухожі прихожани кажуть, що у попередньої матушки начеб щось таке було, але вона його увезла. Думаю, в інтернет скаче, як і я. smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

708

Re: Вперше побачене ім'я

ГАДО   267-1-9.    МК    сл.Рубцова.    1883 г.        х.Яцков,  государственный. крестьянин   АНЕМПОДИСТ  Петров  Сыроватский.     
Анемподист -  ( греч. "не встречающий препятствий",  "свободный" ).       
Святой  мученик  Анемподист - 15 (2) ноября.

Share

709

Re: Вперше побачене ім'я

sv17, Вперше таке. "Вітроногий" - анемос-вітер, подос-нога.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: LG 775, SV172

Share

710

Re: Вперше побачене ім'я

Стрічаю періодично Анемподистів, хоч і не часто) Красівоє)

Буду рад оказать любую помощь в генеалогическом поиске
fazulianov@gmail.com
Сайт Архивное наследие - информация по архивам Украины
Историко-родословный центр "Древо"

711

Re: Вперше побачене ім'я

FazU пише:

Стрічаю періодично Анемподистів

Як ще раз стрінете, попитайте, як його по-простому по-людському звуть - Падько, Педько, Онько, Одимко чи як? smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: LG 7751

Share

712

Re: Вперше побачене ім'я

Добре спитаю smile

Буду рад оказать любую помощь в генеалогическом поиске
fazulianov@gmail.com
Сайт Архивное наследие - информация по архивам Украины
Историко-родословный центр "Древо"

713

Re: Вперше побачене ім'я

Ім"я, мабуть, розповсюджене, але я зустрів в записах вперше:

Фирса Наумов Бугаенко  27

R1a - BY30762

Пошук предків : Яценко, Косенко, Божко, Костенко, Хмельницький, Луговий, Мазин, Бураков

Share

714

Re: Вперше побачене ім'я

Мабуть, ще були народні варіанти Фурса, Хурса. Мені кілька разів траплялося. (Фирс)

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: gennadii54081

Share

715

Re: Вперше побачене ім'я

Терентія - в записі 1886 року виступає як бабуся. Тобто десь 1830-х років народження. Уторопи Косівського району Івано-Фраківської області.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

716

Re: Вперше побачене ім'я

Balymba, Як мені пояснювали, можуть дівку охрестити всяким чоловічим іменем, а не тільки тими, що є у святцях (Іоанна-Іванна, Афанасія, Павла, Павлина і т.п), а можуть и Алексія, Георгія, Петра і т.д.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

717

Re: Вперше побачене ім'я

В мене бабуся Георгіна. Це, правда, вже без хрещення, просто батько таке ім’я запропонував. А батько - Георгій.

Велика Виска -Мокряки і все село; Кухаревський/Кухаревский - звідусіль; Цихаиз/Чехаиз/Чіхаїз - звідусіль; Кейбал - Полтавщина і звідусіль; Гірчак-Горчаков - Луганськ і околиці. Шукаю народження Варвари Григорівни Кодаченко у 1884-1886 роках скоріш за все у Херсонській губерніі, де - невідомо.
Thanks: litar Л1

Share

718

Re: Вперше побачене ім'я

luvi, От я ж тільки подумав і хотів дописати, що те робилося скоріше з батьківської, а не попівської волі. І, напевно ж, батьки хотіли назвати доньку на честь якогось предка або знайомого. Але, оскільки, то була моя чергова версія, а ліміт версій на сьогодні я вже вичерпав, то змовчав.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: luvi1

Share

719

Re: Вперше побачене ім'я

Ярематойсамий пише:

Десь бачив Феодулу, але не пригадаю.

ГАДО     267-1-10.                 Церковь  Иоанна Милостивого,    Изюмский  уезд.    1886 год.     Декабрь    7/8.    ФЕОДУЛА   ( незаконнорожденная ).     Сл. Рубцовой  гос. кр.-ка  девка  Параскева  Афанасьева  дочь  Стрельцова.

Share

720 ( 05-03-2018 18:37:05 змінене gennadii5408 )

Re: Вперше побачене ім'я

Васютинці, Золотоніського повіту, 1866р.

народження ... Рипсимия  у козака Меркурия Андреева Дмитренко
                   ... Мамольфа  у солдатки Варвары Марковой Пархоменко незаконно

Це правда, що часто незаконнонародженим давали незвичні імена. А ще часто ці діти впродовж року помирали. А ще я звернув увагу в опису фонду розправи на велику кількість крімінальних справ за вбивство матір"ю своєї незаконної дитини...

R1a - BY30762

Пошук предків : Яценко, Косенко, Божко, Костенко, Хмельницький, Луговий, Мазин, Бураков

Share

721

Re: Вперше побачене ім'я

МАМЕЛХВА,  МАМЕЛФА, МАМЕЛЬФА.  Содействующая Господу (сирийское).
18 (5) октября - мученица Мамелхва Персидская.
РИПСИМИЯ.   Бросающаяся (греч.).
13 октября (30 сентября) - мученица Рипсимия

В 301 г. в Армению пришли 40 девушек — христианок, которые во главе с настоятельницей Гаянэ жили в эпоху правления императора Диоклетиана в расположенном в горной местности Древнего Рима монастыре Св. Павла. Рипсимэ пленила своей красотой самого императора и, не пожелав подчиниться его воле и стать его женой, вместе с подругами укрылась в Александрии. Предание гласит, что девушкам было явление Святой Богоматери, указавшей им путь в Армению. Армянский царь Трдат III, узнав о том, что приключилось с девушками в Риме, сам пожелал взять в жены красавицу Рипсимэ. Её вместе с наставницей девушек, Гаянэ, привели в царский дворец. Царь хотел овладеть Рипсимэ, но отказ девы, заявившей, что она принадлежит только Христу, привел в ярость царя. Разъяренный Трдат приказал побить камнями всех 40 девушек-христианок (спастись удалось только Святой Нине, будущей крестительнице Грузии). После казни невинных христианок Трдат заболел тяжёлым нервным недугом. От безумства царя исцелил Григорий Просветитель, после чего, поверив в силу веры христианской, Трдат III крестился, крестил народ и провозгласил христианство государственной религией в Армении (301 г.) ( з Вікі)

---------------------------------------
Як на мене, то я б Рипсимію звав Сімка, а Мамольфу або Мамельхву Молька або Мелька або Милька.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

722

Re: Вперше побачене ім'я

gennadii5408 пише:

Це правда, що часто незаконнонародженим давали незвичні імена. А ще часто ці діти впродовж року помирали. А ще я звернув увагу в опису фонду розправи на велику кількість крімінальних справ за вбивство матір"ю своєї незаконної дитини...

Тоді народжується такий висновок. Матері, які народжували "нагуляну" дитину, погано ставилися до неї, погано годували, підкидали, залишали батькам своїм тощо. Звичайно, що така дитина була менше життєздатною за "законну". Також такі матері могли й цілеспрямовано доводити дитину до смерті - труїти, застуджувати, перегрівати тощо. Винні були не тільки вони, а й церква, держава, особливо, армія. Не дурно дід Яшко Сорока гнав ще дівку свою дочку Тоньку з клубу від солдатів товстою палюгою через усю станицю. А "Наймичка" була найвідомішим твором Т. Шевченка.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: gennadii54081

Share

723

Re: Вперше побачене ім'я

Ярематойсамий пише:

Balymba, Як мені пояснювали, можуть дівку охрестити всяким чоловічим іменем, а не тільки тими, що є у святцях (Іоанна-Іванна, Афанасія, Павла, Павлина і т.п), а можуть и Алексія, Георгія, Петра і т.д.

    1887 г.   Платонида Тимофеева дочь Хандиева.  (Изюмский уезд).      ГАДО.  267-1 -10.

Share

724

Re: Вперше побачене ім'я

sv17, Є таке жіноче им'я - ПЛАТОНИДА.   Дочь Платона (греч.), см. муж. Платон.
19 (6) апреля - преподобная Платонида Сирская.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

725

Re: Вперше побачене ім'я

Попіла - 1896 рік, Чернігівщина

Повозник, Петренок, Шинкаренко - Городнянський повіт Чернігівської губернії

Share

726

Re: Вперше побачене ім'я

v_golub, Чоловіче? ПАПИЛА.   Батюшка (священник) (греч.).
26 (13) октября - мученик Папила диакон.
ПАПИЛИН.   
29 (16) мая - мученик Папилин.
ПАПИРИН.   
26 (13) января - мученик Папирин.
-------------------------
Можливо, прізвища Попільняк, Попирняк, Поперняк походять від цих імен.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

727

Re: Вперше побачене ім'я

Рох - приблизно 1830-х років народження. Містечко Делятин (тепер Надвірнянський район Івано-Франківської області).

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

728

Re: Вперше побачене ім'я

Balymba, Думаю, що це Руф, можливо, Руфин, Руфиніан, Рафаїл. Теоретично може бути ще Рут, Рух, Рутко.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

729

Re: Вперше побачене ім'я

ГАДО   266-1 -11.  МК  Григорьевская  церковь,  сл.Новоселовка,  Изюмский уезд. 1894 г.             
  ОЛИМПИОН   ( АЛИМПИЙ ) Захариев  сын  Щербина.
Апостолы Олимп и Олимпий - янв. 17 (4);  н. 23 (10).  Свмч. Олимпий  авг. 15 (2).

Share

730

Re: Вперше побачене ім'я

Справа в тому, що у святцях є рос. Алипий і як його варіант дається Алимпий. Але далі є зовсім інше ім'я -
ОЛИМП (ОЛИМПИЙ,  ОЛИМПАН).  Олимпиец, иносказательно - величественный, невозмутимый (греч.), ср. Олимп - греческая священная гора, считавшаяся местом пребывания античных богов.
17 (4) января - апостол Олимп и апостол Олимпан.
12 августа (30 июля) - мученик Олимп.
15 (2) августа - мученик Олимпий трибун.
23 (10) ноября - апостол Олимп
Тому Алімпій "зависає" між Олімп-Олімпій та Аліпій. Як на мене, то я схильний Алімпій розглядати більш як варіант Олімп.  Ще гірше у народі Олімпіаду часто звали Липка, а чоловіків - Липко. Як був хрещений такий Липко, важко угадати - Аліпієм чи Олімпом-Олімпієм. Напевно, народ не розрізняв ті два імені.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

731

Re: Вперше побачене ім'я

Цікаво, це таки Арменія, чи Арсиенію, як могли, так і записали ))
І два Агапіта поряд, одного пізніше точно Агафієм писали.
(рік 1783, Велика Виска, Херсонська губернія)

Post's attachments

агапит.jpg 657.12 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Велика Виска -Мокряки і все село; Кухаревський/Кухаревский - звідусіль; Цихаиз/Чехаиз/Чіхаїз - звідусіль; Кейбал - Полтавщина і звідусіль; Гірчак-Горчаков - Луганськ і околиці. Шукаю народження Варвари Григорівни Кодаченко у 1884-1886 роках скоріш за все у Херсонській губерніі, де - невідомо.

Share

732

Re: Вперше побачене ім'я

luvi, Можливо, то Парменія, жіноче від чол. Пармен. Артемія навряд.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

733

Re: Вперше побачене ім'я

luvi пише:

Цікаво, це таки Арменія, чи Арсиенію, як могли, так і записали ))

Арсенiя - 100%.   Порiвняйте як  написано  Арсиенiя  i  Василь  Гашпарь.

Thanks: luvi1

Share

734 ( 15-03-2018 14:58:53 змінене SV17 )

Re: Вперше побачене ім'я

ГАДО   267/1/1/14.   МК.    Изюмский  уезд.   1895 г
Сл. Рубцовой  гос. кр.-ин  КЕЛЬСИЙ  Харитонов  сын  Попов.                                                     .    
Келсий Египетский  мч. - 8 января;   Келсий  Медиоланский  мч. - 14 октября.

Share

735

Re: Вперше побачене ім'я

Ну, прямо Цельсій! Напевно, Цельсиус-Celsius того ж самого походження. Вперше чую. Медіоланський=Міланський=Межиланський (між ланів).

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

736

Re: Вперше побачене ім'я

Радомишльський повіт, с.Варовичі,Максимовичі, 1867-1869р.р.

народження:

Кукша    у радомысльского мещанина Евфимия Лукина Конопацкого

незаконно ...

Пуд       у солдатки Феодосии Пантелеймоновой Кузменковой
Лупп     у каз. крестьянки Евдокии Саввиной Трофименковой

R1a - BY30762

Пошук предків : Яценко, Косенко, Божко, Костенко, Хмельницький, Луговий, Мазин, Бураков

Share