1

Тема: Родовід. В пошуках смислу

Тема присвячується класичному питанню - навіщо ми досліджуємо свій родовід і, яку користь (в усіх смислах) від цього маємо.
(в продовження обговорення з іншої теми)

Share

72

Re: Родовід. В пошуках смислу

часто задаю собі питання: Що ж я в ній люблю?

Ніколи таке питання не виникало. Навіть не буду писати банальне – Батьківщина. Україна – це я, її частинка. Історія України – історія моєї сім’ї.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

73

Re: Родовід. В пошуках смислу

Зачем изучать семейную историю? Мне доводилось встречать разные побудительные мотивы к этому. Рискну предположить, что у каждого человека они вообще могут быть индивидуальными. Кому-то важно почувствовать себя органичной частью чего-то значительного, а не одинокой песчинкой среди миллиардов таких-же. Для кого-то это способ наладить общение между родственниками. Кем-то движет практический интерес.

andreyrepin.com/ru/

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

74

Re: Родовід. В пошуках смислу

Цікавеньке: https://psy-practice.com/publications/t … ashih_pre/
9 маркеров того, что мы оплачиваем долги наших предков.

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

75

Re: Родовід. В пошуках смислу

Relic hunter пише:

Цікавеньке: ...

Про імена не можу не погодитись. Коли в родині повторюються імена, то ми або хочемо, щоб ці діти прожили щасливіше життя, або щоб воно склалося так саме добре.

Велика Виска -Мокряки і все село; Кухаревський/Кухаревский - звідусіль; Цихаиз/Чехаиз/Чіхаїз - звідусіль; Кейбал - Полтавщина і звідусіль; Гірчак-Горчаков - Луганськ і околиці. Шукаю народження Варвари Григорівни Кодаченко у 1884-1886 роках скоріш за все у Херсонській губерніі, де - невідомо.
Thanks: kbg_dnepr1

Share

76

Re: Родовід. В пошуках смислу

Щоб діти прожили краще, хочуть всі батьки і всі вважають, що вони не дуже добре живуть. Коли в родині дітей називають іменами батьків, значить батьки люблять одне одного. Замітив, що в таких родинах дуже мало розлучень.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

77

Re: Родовід. В пошуках смислу

Можливо це всім відомо. Але щодо мотивації ось, знайшов чудову лекцію В.Семенова.
(а ще сподобалося як він на ходу обійшов гострий кут щодо Абхазії smile )
[]

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

78

Re: Родовід. В пошуках смислу

Собирайте по крохам то, что ещё можно найти, и сохраните это для детей. Чтобы у них не было вопроса "кто я и откуда родом"

Здравствуйте, Яков Львович!

Меня зовут Лена, я живу в Киеве. Вы меня не знаете, никогда не видели и будете очень удивлены тем, что вам пишет незнакомая барышня с неизвестной вам украинской фамилией.

Вам о чём-то говорит имя Борис? Вы должны точно помнить, кто такой Борис. Ему было три года, когда вас не стало. Это мой папа. А вы мой дед, которого у меня никогда не было. Вас убили, когда вам было всего 37, у вас был трёхлетний сын Борис, и ваша жена, моя бабушка, ждала второго ребёнка. Вас убили, а через полгода родилась ваша дочь и моя тётя. Её зовут Лиля. Она вас не видела никогда. Так же, как и я.

Знаете, папа всю жизнь считал, что вы умерли от разрыва сердца, когда вам было 46 лет. Так написали в справке, которую однажды прислали вашей семье. И он всю жизнь боялся этого возраста, решив, что тоже умрёт в 46 лет. Потому что он очень на вас похож и, по рассказам бабушки, у вас одинаковые жесты, мимика, интонации, голос. О том, что вас не стало в 37 лет, папа узнал, когда ему было уже 60. Узнал, когда ему разрешили прочитать уголовное дело, в котором вы обвинялись в терроризме, создании антисоветской группировки и ещё каких-то жутких вещах. Вы — владелец небольшой хлебной пекарни и фотосалона, представляли угрозу для огромной страны, и вас расстреляли через 3 месяца после ареста. А семье сообщили, что по результатам так называемого суда вам дали 10 лет лагерей. И они вас ждали эти долгие 10 лет.

продолжение https://focus.ua/opinions/373934/?utm_c … source=716

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

79

Re: Родовід. В пошуках смислу

kbg_dnepr пише:

Собирайте по крохам то, что ещё можно найти, и сохраните это для детей. Чтобы у них не было вопроса "кто я и откуда родом"

Здравствуйте, Яков Львович!

продолжение https://focus.ua/opinions/373934/?utm_c … source=716

не могу читать без слёз

Поиск предков в Херсонской губ.: Лапа, Лаппа, Кривошея, Бабенко, Стародуб, Твердоступ, Дубровинский; в Екатеринославской губ.: Белемеря (Беломеря), Дядькин, Балдинов, Вергелес, Вегеря, Магдычавский, Бабич, Милюк, Коваленко, Бойе, Бабаенко, Акольцев; в Волынской губ., с. Авратын: Шлапак, Переймибіда, Порохончук; в городах Пенза и Харьков, на Дальнем Востоке: Мутилин.

Share

80

Re: Родовід. В пошуках смислу

У мене - слідство.
Так, саме слідчі дії по відношенню до минулого.
Щоб зрозуміти чим і як жили різні гілки Роду в різних частинах України та за її межами 50, 100, або 300 років тому.
Які цінності сповідували, як вели господарства, з ким одружувались та як виховували дітей.
Саме порівняння різних умов життя в різних королівствах/гетьманстві, імперіях та тоталітарних режимах спонукають до кращого розуміння сьогодення та можливість не танцювати на граблях.

Земле, моjа всеплодьучаjа мати!
Сили, шчо в твоjij движель глубинi,
Краплоу, шчоб боiу смiлijше стоjати,
даj i мiнi!

Share

81 ( 07-06-2017 08:53:16 змінене litar Л )

Re: Родовід. В пошуках смислу

О том, что вас не стало в 37 лет, папа узнал, когда ему было уже 60.

Мой так и не узнал.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

82

Re: Родовід. В пошуках смислу

І мій батько та його 2 брата теж так і не взнали, що їхній батько був розстріляний у січні 1938 р. і реабілітований у 1961... А 4 сестри жили довго, то дізналися про це у 1992-2009 рр.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

83 ( 07-06-2017 10:15:11 змінене kbg_dnepr )

Re: Родовід. В пошуках смислу

"Сміття з-під килима" все одно колись доведеться вимітати, скелети з шафи прибирати - якщо це не хочете робити ви, це доведеться робити дітям або онукам. Якщо ви хочете залишити це їм, то генеалогією займатися не реба...

«Мій дід був есесівцем». «А мій загинув в Освенцімі». Історія кохання нащадків ката і жертви culture.pl/ru/article/miy-did-bu … -i-zhertvi


Я ніколи не забуду той день! Я зустріла в українських горах стареньку жінку, котра знала мою історію, моїх предків ліпше за мене. Я так переживала! У мене руки тремтіли від хвилювання, ми всі ридали як діти. Пані Василина увесь час повторювала: «Де ви так довго були? Чому раніше не приїхали?».
...
Коли в Верховині відбувався весь той жах, мама була малою дитиною. Вона нічого не пам'ятає, але успадкувала якийсь генетичний страх, фрустрацію. Моя мама — яскравий приклад людини, котра не одне десятиліття несла на собі трагедії, тягар переживань попереднього покоління. Вона не пам'ятає, як арештовували діда, як приходили люди з УПА, вона нічого до пуття не бачила, та все життя прожила з тягарем чужої біди. Я розповідаю про неї людям, які кажуть, що не треба зачіпати рани минулого, що треба про все забути і не торкатися болісних тем. Це неправда! Минуле активно впливає на нас, наше життя сьогодні. Бачили б ви, як мама боялася їхати в Верховину!
...
Кожен народ має якісь гріхи на сумлінні. Поляки — свої, німці — свої, українці чи росіяни — свої. У кожного народу також є травми. Глибоко помиляється той, хто вважає, що забуття або мовчання лікують.

В тому, наскільки важлива пам'ять, 2011 року переконалися мешканці сіл на півночі Японії. У багатьох місцях на березі там стояли камені, на яких не одне століття тому хтось написав, як належить себе поводити під час цунамі. На жаль, поради предків заросли хащами, були забуті. За це під час цунамі 2011 року заплатили життям тисячі осіб, котрі не знали, як себе поводити під час катастрофи. Лише в одному маленькому селі Анейоші (Aneyoshi) ніхто не загинув. Всі знали, що написано на каменях. Про це розповідали навіть дітям в школі. Завдяки знанням всі мешканці встигли сховатися в горах.
---
нащадки жертв часто страждають від депресій, у них з'являються суїцидні схильності. Вони самі не розуміють, що з ними відбувається. Це факт. Якщо тобі важко, неспокійно і якщо ти знаєш, що у когось з предків була непроста біографія, обов'язково довідайся більше про батьків, про бабусь і дідусів, їхнє життя. В минулому можуть бути закопані твої проблеми, проблеми твоїх близьких. ... минулим треба займатися хоча б з міркувань здорового егоїзму.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

84 ( 07-06-2017 10:30:51 змінене AppS )

Re: Родовід. В пошуках смислу

«Мій дід був есесівцем». «А мій загинув в Освенцімі».

В цьому плані цікаві родоводи вищої аристократії, де предки по різним гілкам майже завжди були ворогами.

Share

85

Re: Родовід. В пошуках смислу

Так, в цьому, здається, є якась закономірність, що нащадки Монтеккі та Капулетті часто й густо закохуються одне в одного.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

86

Re: Родовід. В пошуках смислу

1. В першу чергу цікаво знати свої корені, хто ти, звідки. Як виявилось - дві національності, дві релігії та 4 різні країни. Дід і два прадіда воювали в Другу світову. Це розширює кругозір і поглиблює знання історії своєї країни. Це нові знайомства, нові люди, нові місця, подорожі. Цікаво порівнювати, аналізувати, як жили люди, чим займались. Іще у моїх прабабусь було по 5 - 6 дітей, і це було нормою. 2. Також бажано знати спадковість, на що хворіли твої батьки і прабатьки, від чого померли, до яких хвороб чи шкідливих звичок може бути схильність у тебе чи твоїх дітей, на що звернути увагу. 3. Фото. Моє захоплення, я сама фотограф і реставратор. 4. Ну і звісно - похизуватись перед друзями чи родичами шляхетним родом, передати це дітям.) Не розумію людей, котрим генеалогія не цікава далі своїх батьків. Це як мати вищу освіту, ніби і не обов'язково, але це інший рівень.

Прізвища - Хребтієвський, Куницький, Ястремський (Ястржемський), Єрмоленко (Ярмоленко), Шимченко, Ковальчук, Симонюк, Лісничик.

Share

87 ( 15-06-2017 14:44:46 змінене Ярематойсамий )

Re: Родовід. В пошуках смислу

Loki :1. В першу чергу цікаво знати свої корені, хто ти, звідки. ... 4. Ну і звісно - похизуватись перед друзями чи родичами шляхетним родом, передати це дітям.) Не розумію людей, котрим генеалогія не цікава далі своїх батьків.
Ви не знали, хто Ви і звідки? А якщо мій рід не шляхетний, а "репаний"? А я не розумію тих людей, які без генеалогії не знають свого родоводу до прадідів включно. Вважаю таких людей бідними й нещасними, якщо вони без генеалогії далі батьків не знали і не вірю, що генеалогічні пошуки й успіхи багато чого міняють. Бо більшість людей тими пошуками намагається возвеличити себе ("шляхетним родом"), тобто, людина бреше й собі, і людям. А, як на мене, шляхетність у тому й  лежить - знати свій родовід змалечку.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

88 ( 16-06-2017 08:55:47 змінене Loki )

Re: Родовід. В пошуках смислу

Для Ярематойсамий. Я не знала своїх прабатьків і звідки вони, далі дідусів і бабусь, і, між іншим, це образний вислів. Мої батьки мені нічого такого не розповідали, а я до певного віку не цікавилась. Розповідали щось дід і баба, то мені, як дитині, в одне вухо влітало, в інше вилітало. І так, я знаю багато таких людей, що не знають свого родоводу і не цікавляться. А даремно. Із останнім висловом згодна, шляхетність - знати свій родовід, історію, культуру, традиції. І ще багато чого. А от чому людина бреше собі й іншим?

Прізвища - Хребтієвський, Куницький, Ястремський (Ястржемський), Єрмоленко (Ярмоленко), Шимченко, Ковальчук, Симонюк, Лісничик.

Share

89

Re: Родовід. В пошуках смислу

І так, звісно, уже мої діти знатимуть свій родовід змалечку.

Прізвища - Хребтієвський, Куницький, Ястремський (Ястржемський), Єрмоленко (Ярмоленко), Шимченко, Ковальчук, Симонюк, Лісничик.

Share

90 ( 16-06-2017 11:27:19 змінене nfs79 )

Re: Родовід. В пошуках смислу

До 30 лет мне не было особо интересно "кто мои прадеды?"...
Конечно-же, "побрехеньки" о чем-то таинственном в роду и голубизны кровей, иногда пробуждали спортивный интерес(в перспективе),но не больше того.
Не любил я ездить в село...нудно было. Коровы ,куры и прочая атрибутика сельской жизни навивала мне тоску.
Кучи старых фотографий и каких-то дальних родственников из соседних сел вообще вызывали сильную апатию.
Почему?
Ну вот потому!
И только сейчас ,кусая локти, восстанавливаю понемногу упущенное.
Ушли в небытие стопки фотографий и медалей.
Но многое успел сохранить.
Уверен,что еще бы лет 5-10 то и того не было.
У моей бабушки 6 детей, и 25 внуков и правнуков.
Угадайте ,сколько из них интересуется своим корнем?
Да... мы бедные и несчастные люди. Это результат последних 100,а может и больше, лет.

P.S.Хоть бы какая бы *** из родичей рубля подкинула на пополнение(покупку) пленок мормонов.....  wink

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

91

Re: Родовід. В пошуках смислу

Бажано зібрати дані про батька, матір, про дідусів та бабусь, про їх батьків – і так до п’ятого покоління. Якщо їхні імена невідомі, можна просто вписувати «ППД», тобто «прапрадід». Біля кожного імені слід написати, якою смертю ця людина померла: хвороба, самогубство, загибель або смерть від старості; відзначте також, чи був цей предок віруючим, чи прийняв Святі Тайни перед смертю, чи був похований по-християнськи.
Отець Хемпш виділяє чотири групи проблем, на які слід звернути особливу увагу:
1.      Успадкована бездуховність – від життя без молитви до повного атеїзму.
2.      Фізичні недоліки та хвороби.
3.      Психологічні дефекти – від ніяковості до схильності до суїциду.
4.      Соціальна спадковість – пороки і невдачі всієї сім’ї, етнічної групи або нації.

(Втор 5,9-10) написано: «Я – Господь, Бог твій, ревнивий Бог, що караю беззаконня батьків на дітях до третього й четвертого покоління, тих, що ненавидять Мене, і творю милість до тисячного покоління тим, що люблять Мене і заповіді Мої бережуть». Власне кажучи, в наші часи потреба такої молитви зцілення виглядає величезною. Стільки стало окультних практик – які, відповідно до слів Бога, впливатимуть і на прийдешні покоління! Це гріх і це гидота в очах Божих.

Share

92

Re: Родовід. В пошуках смислу

LG 775
Что это за бред?

Share

93

Re: Родовід. В пошуках смислу

Зараз ЛГ погодиться, що це - бред ...

R1a - BY30762

Пошук предків : Яценко, Косенко, Божко, Костенко, Хмельницький, Луговий, Мазин, Бураков
Thanks: kuks701

Share

94

Re: Родовід. В пошуках смислу

В психологии это называется генограмма. Только там цели другие, чем у отца.

Ищите и обрящете. (Мф 7, 7.)

Share

95

Re: Родовід. В пошуках смислу

Коли ви шукаєте отців та прадідів своїх, то ви шукаєте справжніх богів - Рідних. Вони ніколи не були сектою, як теперішні офіційні. Пам"ять про них та звертання до них за підтримкою - ніколи не буде окультизмом. Їх не треба боятись, вони не лякають, вони не покарають. Вам не треба говорити та відчувати, що ви їхні раби, бо - сини та онуки.

R1a - BY30762

Пошук предків : Яценко, Косенко, Божко, Костенко, Хмельницький, Луговий, Мазин, Бураков

Share

96 ( 15-02-2018 10:18:42 змінене Матвієнко )

Re: Родовід. В пошуках смислу

Зацікавилась одразу після 30 років. Правильніше сказати "відчула потяг". Сестра каже, звичайно ж, вік такий.
Першопочатково цікавили справи репресованих прадідів і невідомі імена братів і сестер діда, яких за легендою було більше 10 і всі "померли від голоду".
Яскравим спалахом у пам'яті закарбувався чистий перший листок в кримінальній справі прадіда - ніхто за цілі десятиліття не проглядав справу - і так страшно від того, що листок той назавжди міг лишитися чистим. Я написала своє прізвище і ніби борг якийсь, честь віддала дідусю, подяку свою. В одній із трьох справ відбиток пальця прадідусевий був. Ну, тут мені складно слів дібрати. Відновлений ланцюжок, конект поколінь, відчуття, що ти долучився, інтегрувався в систему свого роду.
А коли імена діток померлих познаходились, ніби на свої місця все стало, вони були невідомі попередньому поколінню, нині відновлені, згадані, не забуті. Хочеться знаходити могили рідних. Зараз відвідуємо місця поховань і непрямих предків, діти яких проживають в інших країнах. Відчуття виконаного обов'язку і радість від того, що добро для рідних (недавно віднайдених) зроблено, серця яких спокійні.

Матвієнко(Калита:Київ),Отрох(Рудня,Бондарі,Отрохи:Чернігів),Шнурок(Моровськ:Чернігів),Пендюр,Рогоза(Мирівка:Київ),Литвиненко,Шаравара(Вінцентівка:Київ),Кодак(ченко)(Руська Поляна:Черкаси, Київ),Сахаров(Сміла,Новогеоргіївськ:Черкаси),Маймула(Яблунівка:Чернігів),Хопта(Гмирянка:Чернігів),Цапенко (Дубовий гай:Чернігів), Коваленко, Кубрак (Корніївка:Чернігів),Абросімов (Казань),Антонов (Рос),Шморгунов.

Share

97

Re: Родовід. В пошуках смислу

Приклад молитви:
Молюся, щоби вода мого хрещення зараз всоталася усім корінням мого родового дерева й досягла усіх поколінь. Нехай очищувальна життєдайна Кров Ісуса протече через перше, друге, третє покоління і так – до найбільш раннього. Нехай Кров з Хреста Господнього проллється на всіх дітей, на батьків, на їх батьків до двадцятого покоління, торкаючись їх,
зцілюючи і повертаючи їм цілісність. Підіймаю Хрест Ісуса Христа між собою та всіма поколіннями моєї сім’ї, усуваю вплив усіх сил, які псують моє життя і діють у мені, через мене і проти мене.

Share

98

Re: Родовід. В пошуках смислу

Стосовно шляхетності теж цікаво)
Бабусин диплом знайшли про закінчення педагогічного училища за 1939 рік. Довгий перелік незвичних для сучасних учнів дисциплін виведено каліграфічним почерком. Віддали копію до сільського музею, який розміщено в школі, де працювала бабуся. То пару людей мамі зателефонувало "як же Вам не соромно було такий диплом показати?! Там самі посередньо і добре!" Думаю, тут коментарі зайві))

Коли братові прадідусевий диплом 1918 р. відправила, то каже "це ж ми у четвертому поколінні інтелігенція - приємно") а чому має бути неприємно? Хоча теж з каліграфіі там "трояк", а почерк такий був, що у засланні життя прадіду врятував - взяли в канцелярію писарем.

Всі мої - селяни і жодна легенда про високе походження не підтвердилась (поки;), звичайно від цього дослідження менш цікавим не стає.

Матвієнко(Калита:Київ),Отрох(Рудня,Бондарі,Отрохи:Чернігів),Шнурок(Моровськ:Чернігів),Пендюр,Рогоза(Мирівка:Київ),Литвиненко,Шаравара(Вінцентівка:Київ),Кодак(ченко)(Руська Поляна:Черкаси, Київ),Сахаров(Сміла,Новогеоргіївськ:Черкаси),Маймула(Яблунівка:Чернігів),Хопта(Гмирянка:Чернігів),Цапенко (Дубовий гай:Чернігів), Коваленко, Кубрак (Корніївка:Чернігів),Абросімов (Казань),Антонов (Рос),Шморгунов.

Share

99

Re: Родовід. В пошуках смислу

Матвієнко пише:

Стосовно шляхетності теж цікаво)

Всі мої - селяни і жодна легенда про високе походження не підтвердилась (поки;), звичайно від цього дослідження менш цікавим не стає.

Мої всі теж були простими селянами, я так спочатку думав. А потім і виявилось, що не такі вже й прості, а куркулі, а на межі 18-19 ст. були козаками, а в першій пол. 18 ст. пращур навіть сотником і городовим отаманом був. То потім злочинці з Півночі їх всіх зрівняли і намагалися знищити чи зробити з них рабів, а не вийшло!

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5

Share

100

Re: Родовід. В пошуках смислу

Vlad S. пише:

не такі вже й прості, а куркулі, а на межі 18-19 ст. були козаками, а в першій пол. 18 ст. пращур навіть сотником і городовим отаманом був.

Серед наших теж кілька гілок козацьких, ну, і "куркулі", звісно (тато, як читав документ 1931 року, де перелічувались "угіддя" його діда для обкладання податком, здивувався, як не багато було тієї землі), а тут на форумі якось показали мені запис про те, що в другій половині ХІХ - на поч ХХ ст. прапрадід входив до складу приходського опікунства сільської церкви. Кожен новий факт родинної історії дарує колосальну енергію і моральне задоволення. Оживає історія країни,вулиць рідного міста, сіл.

Матвієнко(Калита:Київ),Отрох(Рудня,Бондарі,Отрохи:Чернігів),Шнурок(Моровськ:Чернігів),Пендюр,Рогоза(Мирівка:Київ),Литвиненко,Шаравара(Вінцентівка:Київ),Кодак(ченко)(Руська Поляна:Черкаси, Київ),Сахаров(Сміла,Новогеоргіївськ:Черкаси),Маймула(Яблунівка:Чернігів),Хопта(Гмирянка:Чернігів),Цапенко (Дубовий гай:Чернігів), Коваленко, Кубрак (Корніївка:Чернігів),Абросімов (Казань),Антонов (Рос),Шморгунов.

Share

101 ( 22-02-2018 13:46:48 змінене Walentyna )

Re: Родовід. В пошуках смислу

Чому я почала займатись своїм родоводом?
Бабуся багато і цікаво розповідала про своє нелегке життя і спало на думку записать все, що запам'яталось.
Талантів пісатєльськіх в мене не має, тому я маму попросила написать все, що вона пам'ятає, потім ще розпитала в маминого брата та в двоюрідньої сестри якій вже було за 90 років.
Все це я оформила в книжку, вийшло 50 сторінок, доповнила фотографіями, надрукувала і родичам роздала.
Потім пішла до архівів.... і пішло і поїхало.
Попросила маму написать про її щасливу молодість, роботу на будівництві, безкоштовні квартири і т.п.

уривок про війну,
Франя - моя бабуся, найстарший Роман 1934р.н. - опора і підтримка,  Тоня 37рн, Ліда 39рн, Катя 42рн:
"Захворіло порося, кашляло кров’ю. Худе, нещасне. Франя сказала: «Здохни, не буду я тебе годувати, а мене саботажем звинуватять». Пішла доповіла німцям, що порося хворе. Прийшов комендант з поліцаєм, а порося як кашляне коменданту кров’ю на штани. Дозволили зарізати порося для дітей. Франя його дві неділі відгодовувала.М'ясо склали в бочечку і заховали в яму під коровою яку викопав Роман. Землю Роман виніс далеко від хати на беріг.

Взяла мама кусок сала та пішла в Яцьки на базар. Грошей не було, думала, що на сало щось виміняє. Там побачила щось підходяще, та питає жінку, чи можна на сало обмінять, а та жінка каже, що це не моє, та як крикне: «Галько! Ось жінка хоче на сало обмінять твій товар!» А Франя злякалась, подивилась кругом поміж людьми стоїть сільський Йосипівський староста-поліцай  Никон. Бідна, вона помаленьку, помаленьку, щоб не замітив вийшла з базару, людей на базарі було багато. То вона додому не бігла, а летіла. Прибігла та замкнула хату. А вскорості під’їхала до воріт бричка з німцями і поліцаями.

Прийшли поліцаї, постукали: поліцай Никон так ласкаво каже «Синочок відчини, а чи мама вдома? Відкрийте, ми вам цукерки дамо….». Франя дітям приказала двері не відкривати, стать на лавку і голосно кричать в вікно. Вона заховалась і кулака дітям показує, щоб кричали. Так поліцаї і пішли. Франя тим часом втекла. Випав перший сніжок,  вона бігла так, щоб по слідах не знайшли. Заховалась у рідні в кінці села. Потім поліцаї повернулись з ключем, взяли у сусідки Оксани, довгий ключ, такий як у всіх хатах, відкрили хату та шукали м'ясо, не знайшли, а при виході з хати побачили ящичок зі слідами крові, повернулись і давай заново шукати. Штиком штурхали землю під коровою. Наробили багато шкоди, порвали подушки. Нічого не знайшли. Вночі повернулась Франя. "
 

Каминские, Домбровские, Перинские (Пержинские), Калетинские, Токарские, Духновские, Шмигержевские (Шмигеровские), Круликовские, Березницкие, Войновские
с.Юзефовка, Соколовка, Гребенки, Пологи, Янковка (Лопатынщина), Лосятын, Белая Церковь, Роток, Марьяновка
Киевская губ. Васильковский уезд

Share

102

Re: Родовід. В пошуках смислу

Walentyna,
Валентина, какая Вы молодец!!!  И спасибо, что поделились семейной историей.
Может, в своем дневнике Вы еще нам что-нибудь расскажете? Очень интересно.

Share

103

Re: Родовід. В пошуках смислу

Walentyna, А Франя - це як по-церковному ( і як у документах)?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Алена1

Share

104

Re: Родовід. В пошуках смислу

Ярематойсамий пише:

Walentyna, А Франя - це як по-церковному ( і як у документах)?

Франциска?

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).
Thanks: Алена1

Share

105

Re: Родовід. В пошуках смислу

Або Єфросина

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

106

Re: Родовід. В пошуках смислу

Ярематойсамий
Франя це Францішка, римо-католики з Білоцерківщини Київська обл.

Каминские, Домбровские, Перинские (Пержинские), Калетинские, Токарские, Духновские, Шмигержевские (Шмигеровские), Круликовские, Березницкие, Войновские
с.Юзефовка, Соколовка, Гребенки, Пологи, Янковка (Лопатынщина), Лосятын, Белая Церковь, Роток, Марьяновка
Киевская губ. Васильковский уезд

Share