71

Re: Який ДНК-тест обрати?

DmitroR-2 пишет:

Как я понимаю, сразу заказать Big Y я не смогу технически? В начале заказываешь тест начиная от Y-DNA12 и по итогу исследования у тебя появляется техническая возможность проапгрейдиться до Big Y? Или я не прав?
---
У моего отца ещё жива родная сестра. Как понимаю её лучше будет протестировать, или результаты тестирования моего отца и его сестры не будут отличаться?

Так для можливості замовлення Big Y, Вам будуть потрібні pезультати одного з Y-DNA STR-тестів (Y-DNA12 або вище). Варто пам'ятати, що попри те, що Big Y може допомогти розбудувати Вашу підгілку на філогенетичному чоловічому дереві і точніше локалізувати Вашу позицію на ньому, він мало що дасть у плані пошуку нащадків дядька (хіба що котрийсь з прямих його нащадків по прямій чоловічій лінії зробить собі Big Y також, що малоймовірно, хоч і не неможливо). Тому, якщо Big Y не забезпечить автоматичний апґрейд до Y-DNA111 (що було такою собі рекламною акцією в період зимових знижкових розпродаж), то варто роглядати принаймі Y-DNA37 як початковий.

Якщо результати mtDNA для Вашого батька і його сестри будуть більш всього ідентичні, то mtFullSequence можна робити комусь одному (наприклад, батькові, щоб мати більшість результатів під одним дахом).

Щодо аутосомного Family Finder тесту, то його результати більш ніж напевно будуть частково відрізнятися. Тому цей тест варто робити, як і батькові, так і його сестрі, для збільшення шансів пошуку нащадків дядька та інших кузенів.

У кожному жарті є частка жарту.
-------------------------------------
Боднар - Красій - Гринишин - Герасимов - Воловодюк - Поліщук - Бас - Романовський - Денисевич - Троїцький
R-YP591|HV1a2 - Проект "Українська ДНК"
Спасибо сказали: Balymba, nfs79, luvi, DmitroR-24

Сайт VHB

Поделиться

72 (20-01-2018 18:13:58 отредактировано DmitroR-2)

VHB пишет:

Якщо результати mtDNA для Вашого батька і його сестри будуть більш всього ідентичні, то mtFullSequence можна робити комусь одному (наприклад, батькові, щоб мати більшість результатів під одним дахом).

Вы точно уверены, что результаты mtDNA теста моего отца и его сестры будут идентичны?

VHB пишет:

Щодо аутосомного Family Finder тесту, то його результати більш ніж напевно будуть частково відрізнятися. Тому цей тест варто робити, як і батькові, так і його сестрі, для збільшення шансів пошуку нащадків дядька та інших кузенів.

Спасибо. Сделаю аутосомный Family Finder вначале отцу, а как приеду на Украину сделаю и тёте.

VHB пишет:

Варто пам'ятати, що попри те, що Big Y може допомогти розбудувати Вашу підгілку на філогенетичному чоловічому дереві і точніше локалізувати Вашу позицію на ньому, він мало що дасть у плані пошуку нащадків дядька (хіба що котрийсь з прямих його нащадків по прямій чоловічій лінії зробить собі Big Y також, що малоймовірно, хоч і не неможливо).

Спасибо. Я это конечно понимаю, но других вариантов у меня в любом случае нет. Даже если вариант с поиском вероятных потомков моего дяди никогда и не сработает, жалеть о тесте я не буду, и сделаю его в любом случае. Одна цель всё равно будет достигнута, а может когда-нибудь и сработает вторая(бывают же на свете счастливые случаи).

VHB пишет:

Так для можливості замовлення Big Y, Вам будуть потрібні pезультати одного з Y-DNA STR-тестів (Y-DNA12 або вище). Тому, якщо Big Y не забезпечить автоматичний апґрейд до Y-DNA111 (що було такою собі рекламною акцією в період зимових знижкових розпродаж), то варто роглядати принаймі Y-DNA37 як початковий.

Здесь немного не понял. Почему Вы советуете рассматривать как минимум Y-DNA37 как начальный? Я скорее всего всё равно буду делать максимальный Y-тест из возможных, пусть и не сразу. Если я, к примеру закажу как начальный Y-DNA111, то если появится акция по Big Y(с автоматич. апгрейдом до Y-DNA111), то получится что я по-сути выкинул деньги на Y-111 зря?
Может имеет смысл для начала сделать Y-DNA12 и ждать акций по Big Y(с автоматич. апгрейдом до Y-DNA111)?

Романюк, Хопта, Наливайко, Лискович (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Поделиться

73

DmitroR-2 пишет:
VHB пишет:

Вы точно уверены, что результаты mtDNA теста моего отца и его сестры будут идентичны?

Я ж написав, що "більш всього" будуть ідентичні. Звичайно, може стаьтся, що у Вашошо батька чи у Вашої тітки з'явилася додаткова мутація мітохондріяльної ДНК, але це мало вплине на пошуки генетичних збіженців. З одного боку такі мутацій трапляються досить рідко, з іншого, навіть при повному збізі результатів аналізу мітохондіяльної ДНК у двох осіб, їхній спільний предок міг жити будь-коли в межах останніх 550 років. Тому, із врахуванням того, що пряма материнська мітохондріяльна лінія не пов'язується з певним родовим прізвищем, на відміну від прямої батьківської Y-хромосомної, зазвичай найбільше практичне застосування результатів мітохондріяльної ДНК - це вивірка родинних зв'язків у родовідному дереві, побудованому на основі метричних документів тощо. 

DmitroR-2 пишет:
VHB пишет:

Так для можливості замовлення Big Y, Вам будуть потрібні pезультати одного з Y-DNA STR-тестів (Y-DNA12 або вище). Тому, якщо Big Y не забезпечить автоматичний апґрейд до Y-DNA111 (що було такою собі рекламною акцією в період зимових знижкових розпродаж), то варто роглядати принаймі Y-DNA37 як початковий.

Здесь немного не понял. Почему Вы советуете рассматривать как минимум Y-DNA37 как начальный? Я скорее всего всё равно буду делать максимальный Y-тест из возможных, пусть и не сразу. Если я, к примеру закажу как начальный Y-DNA111, то если появится акция по Big Y(с автоматич. апгрейдом до Y-DNA111), то получится что я по-сути выкинул деньги на Y-111 зря?
Может имеет смысл для начала сделать Y-DNA12 и ждать акций по Big Y(с автоматич. апгрейдом до Y-DNA111)?

Мої рекомендації є лише рекомендаціями. Тому я писав "якщо .., то варто розглядати ...". Потрібно зважати. що поруч з фінансовим аспектом генетичних тестів, існує і часовий. Я робив тести собі й своїм родичам кілька років тому, коли ціни на тести були значно вищі. За цей час одна близька людина, яку я протестував, та кілька, яких я б хотів протестувати, відійшли у вічність. Чи я вважаю, що викинув гроші на вітер, бо тепер міг би замовити ті ж тести значно дешевше? Безумовно, що ні! Жалкую, що не мав можливості почати генетичне тестівання раніше.

У кожному жарті є частка жарту.
-------------------------------------
Боднар - Красій - Гринишин - Герасимов - Воловодюк - Поліщук - Бас - Романовський - Денисевич - Троїцький
R-YP591|HV1a2 - Проект "Українська ДНК"
Спасибо сказали: luvi, Balymba, gennadii5408, DmitroR-24

Сайт VHB

Поделиться

74

VHB пишет:

Мої рекомендації є лише рекомендаціями. Тому я писав "якщо .., то варто розглядати ...". Потрібно зважати. що поруч з фінансовим аспектом генетичних тестів, існує і часовий. Я робив тести собі й своїм родичам кілька років тому, коли ціни на тести були значно вищі. За цей час одна близька людина, яку я протестував, та кілька, яких я б хотів протестувати, відійшли у вічність. Чи я вважаю, що викинув гроші на вітер, бо тепер міг би замовити ті ж тести значно дешевше? Безумовно, що ні! Жалкую, що не мав можливості почати генетичне тестівання раніше.

Я с Вами согласен, про время уже неоднократно думал, поэтому сделаю тест как можно быстрее. Но, как я понимаю пробирки с генетическим материалом хранятся 25 лет, поэтому самое главное успеть отослать пробирку, а апгрейды и дополнительные тесты можно делать и потом? Поэтому и спрашивал Вас можно ли сделать в начале Y-12 и потом проапгрейдить его до Биг-Y?

Романюк, Хопта, Наливайко, Лискович (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).
Спасибо сказали: ArturVer1

Поделиться

75

DmitroR-2 пишет:

Я с Вами согласен, про время уже неоднократно думал, поэтому сделаю тест как можно быстрее. Но, как я понимаю пробирки с генетическим материалом хранятся 25 лет, поэтому самое главное успеть отослать пробирку, а апгрейды и дополнительные тесты можно делать и потом? Поэтому и спрашивал Вас можно ли сделать в начале Y-12 и потом проапгрейдить его до Биг-Y?

Лабораторія обіцяє зберігати зразки 25 років. Але на молгені писали про скільки-то випадків, коли вже років за 5-7 не змогли зробити додаткові тести через погану якість зразка. І плюс були випадки, коли через велику кількість зроблених тестів-апгрейдів потім не вистачало матеріалу. 
А так, звичайно, більшість і робить: маленькі тести У-12 чи У-37 "для початку", а потім апгрейди. Едине, що не варто дуже затягувати.

Кухаревські - Херсонська губернія; Кейбал - Полтавщина і звідусіль
Спасибо сказали: DmitroR-21

Поделиться

76

Спасибо. Более-менее ясно. Всё же ещё раз уточню: при заказе любого Y-теста, я могу проапгрейдиться до Y-111 или Y-Биг?И второе, как мне сейчас получить максимальную скидку?(ждать сезонных скидок не буду-время не позволяет). Сезонные и прочие скидки оставлю для апгрейдов и т.п., а сейчас главное отправить образец.

Поделиться

77

DmitroR-2 пишет:

Спасибо. Более-менее ясно. Всё же ещё раз уточню: при заказе любого Y-теста, я могу проапгрейдиться до Y-111 или Y-Биг?И второе, как мне сейчас получить максимальную скидку?(ждать сезонных скидок не буду-время не позволяет). Сезонные и прочие скидки оставлю для апгрейдов и т.п., а сейчас главное отправить образец.

В цьому році ФТДНА обіцяли почати робити Біг-У без попередніх тестів У-12, У-37 тощо. Проте незрозуміло, коли почнуть. Наразі Біг-У після замовлення будь-якого теста на У, хоч У-12.
По знижкам: наступні будуть десь у квітні, 25 квітня день ДНК. При цьому у минулому році було багато "межсезонних" знижок на тест ФФ (фемілі файндер). Це теж непоганий початок, хоч і інший зміст. При цьому зразок вже в лабораторії буде і можна у будь-яку мить У-тести замовити.

Поделиться

78

Так, прямо зараз на групоні є знижка на ФФ, отут. Подробиці не скажу - сама не робила так. Але було, розписували що і як

Поделиться

79

luvi пишет:

Так, прямо зараз на групоні є знижка на ФФ, отут. Подробиці не скажу - сама не робила так. Але було, розписували що і як

Честно говоря с настороженностью отношусь к заказам не напрямую. Лучше наверное сделаю напрямую.

Поделиться

80

Якщо я правильно розумію, там Ви купляєте код, а потім той код вводите. Може хтось напише, хто користувався.

В принципі, якщо робити У-12, то на нього акційних пропозицій останні 2-3 роки не було. Едине, що спрацьовує - то коди з різдв’яних розпродажів на "-10" та "-20 доларів", і то не завжди. Доставка оплачується окремо, який тест не купляй. Тож, якщо Ви зацікавлені у тому, щоб зразок був в лабораторії швидше і робити У-лінію, то можна купляти зараз У-12, нехай їде-обробляється. А там буде видно, що і як.

Поделиться

81

Всё. Заказал для отца Family Finder, mtFull Sequence, Y-DNA12. Теперь буду ждать пришествия американских пробирок big_smile

Спасибо сказали: VHB, nfs79, Balymba, luvi4

Поделиться