526

Re: Допоможіть прочитати

Ярематойсамий пише:

ЛіліКо, Може, "Гнатова Пилипенкова жінка Химка, Романова дочка" краще буде? smile

Краще, але по тим рекомендаціям, які є у мене як у волонтера,  то треба писати - 

ІгнатПилип
Єфимія
  ))))
А прізвище ви як прочитали????

Share

527 ( 17-01-2018 18:16:51 змінене ЛіліКо )

Re: Допоможіть прочитати

nfs79 пише:

Игнатия Филиппова сына Безнавсюда жена
Евфимия Романова дочь

Мені теж зразу подумалось, що то прізвище Безнавсюд - але ніде не знайшла ні єдиної згадки про існування такого... Та й "Д" в кінці - швидше схоже на "В"; не бачила я раніше у цього каліграфа такого написання...)

Share

528 ( 17-01-2018 18:18:10 змінене ЛіліКо )

Re: Допоможіть прочитати

Relic hunter пише:

ЛіліКо, там на *ова. Я от бачу Безнадегова

Можливо, на -ов. Тоді швидше Безнавлов або Безнавесов, ні? Але ж і таких прізвищ я не знайшла ніде...

Share

529 ( 17-01-2018 18:18:34 змінене ЛіліКо )

Re: Допоможіть прочитати

Ярематойсамий пише:

nfs79, А то хіба -д- Безнавсю*а? -дочь- он як написано.
ЛіліКо, Моя "буйна фантазія" тепер цілий день кипітиме, що то за "Безнавсю*

Може, Безнавсюв? ))) Я поки що зупинилась на "Безнавлов"... Але ж і про таке прізвище не знайшла ніяких згадок.(

Share

530 ( 17-01-2018 19:12:29 змінене Ярематойсамий )

Re: Допоможіть прочитати

ЛіліКо пише:
Ярематойсамий пише:

ЛіліКо, Може, "Гнатова Пилипенкова жінка Химка, Романова дочка" краще буде? smile

Краще, але по тим рекомендаціям, які є у мене як у волонтера,  то треба писати - 

ІгнатПилип
Єфимія
  ))))
А прізвище ви як прочитали????

Ковіньку тим рекомендаторам! По суті, в Україні "Ігнат" ніде не говорили, а тільки "Гнат" і "Гнатенко". А то в них виходить "Пилип", але "Ігнат" і "Єфимія". Хоча "Юхим". "Пилипенко" - то я сам утворив від "Филиппов сын".
............
Я й так і сяк крутив тим "Безнав..", нічого путнього не виходить і ничого близького на всесвітньому смітнику не знайду.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

531 ( 17-01-2018 19:17:55 змінене Balymba )

Re: Допоможіть прочитати

Ярематойсамий.
Може у мене і не зовсім типово для України, але якщо селянин - то Гнат, а якщо шляхтич - то вже Ігнат (можливо під впливом польської?).

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

532

Re: Допоможіть прочитати

У нас якщо Білий - то Гнат, а коли "Бєлий", то, звичайно, Ігнат. Хоткевич теж з панів був, а так і загинув від "культурних" рук Гнатом.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Balymba, luvi2

Share

533

Re: Допоможіть прочитати

Ярематойсамий пише:

ЛіліКо, Може, "Гнатова Пилипенкова жінка Химка, Романова дочка" краще буде? smile

Краще, але по тим рекомендаціям, які є у мене як у волонтера,  то треба писати - 

ІгнатПилип
Єфимія
  ))))
А прізвище ви як прочитали????

Ковіньку тим рекомендаторам! По суті, в Україні "Ігнат" ніде не говорили, а тільки "Гнат" і "Гнатенко". А то в них виходить "Пилип", але "Ігнат" і "Єфимія". Хоча "Юхим". "Пилипенко" - то я сам утворив від "Филиппов сын".

- згодна з вами на всі сто... Там багато дивних рекомендацій, з якими я не згодна, але ж - хтось старався, складав їх... Георгій там, наприклад, - це Юрій Юра Юрко Юр Георгий Юрий Jerzy Jurek ... ((( А я вважаю, що Юрій і Георгій - то два різних імені. Але, можливо, то я помиляюсь?
............
Я й так і сяк крутив тим "Безнав..", нічого путнього не виходить і ничого близького на всесвітньому смітнику не знайду.

- та ж історія...

Share

534

Re: Допоможіть прочитати

ЛіліКо, Нічого Ви не помиляєтеся - Георгій, Юрій, Єгор, Єжи, Їржи, Дьордь і т.д. - це ж таки різні імена, хоча до часу наші предки всіх хрещених Георгіями називали Юрка'ми.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

535 ( 20-01-2018 16:47:58 змінене О.І. )

Re: Допоможіть прочитати

Не могу понять, что за слово.


3-4  [.....] мешков ячменя, необходимого ей для посева

http://images.vfl.ru/ii/1516454676/184c8141/20233440.png

http://images.vfl.ru/ii/1516455291/d7c27cf4/20233615.png

Share

536 ( 20-01-2018 15:37:12 змінене nfs79 )

Re: Допоможіть прочитати

о и пише:

Не могу понять, что за слово.


3-4 мешков [.....] ячменя, необходимого ей для посева

глупость скажу....
"крестьянских" ?

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

537

Re: Допоможіть прочитати

nfs79, Нічого не глупость - мережа не дуже сміливо каже, що це якийсь вузький невеликий мішок. Мабуть, щоб одному легше було поратися. Не знаю, чи то воно й було, але пам'ятаю щось подібне. Було три фасона мішків - великий та широкий кропив'яний чувал, звичайний мішок та маленький вузенький. Наші, з конопель.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: litar Л1

Share

538

Re: Допоможіть прочитати

Да, очень похоже. Спасибо.

Share

539

Re: Допоможіть прочитати

Ярематойсамий пише:

nfs79, Нічого не глупость - мережа не дуже сміливо каже, що це якийсь вузький невеликий мішок. Мабуть, щоб одному легше було поратися. Не знаю, чи то воно й було, але пам'ятаю щось подібне. Було три фасона мішків - великий та широкий кропив'яний чувал, звичайний мішок та маленький вузенький. Наші, з конопель.

В наших краях довгий і вузький (щоб було зручно піднімати одному) носив назву "господарський".

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

540

Re: Допоможіть прочитати

Balymba, Ні, то був вузький, але не довгий. Вмістом такий, як оці зараз сітки з цибулею або картоплею - до 35 кг зерна. Його ще "міше'чок" називали. І вони були всі однакові, з однакової ряднини, видно, що десь якась фабрика штампувала або пенькозавод.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

541

Re: Допоможіть прочитати

Ярематойсамий. У нас були вузькі і десь 1.5 метри у висоту.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

542

Re: Допоможіть прочитати

У нас коротші - десь 1,3 м заввишки. З них легко було сидор ("рюкзак") зробити.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

543 ( 21-01-2018 23:55:45 змінене myroslav.rudnytskyi )

Re: Допоможіть прочитати

Доброго вечора, товариство!
Допоможіть, будь ласка, прочитати вирізку зі сповідки за 1800-й:

Post's attachments

1800.jpg 283.32 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Рудницькі, Крижанівські, Гоцькі, Чинчі, Шурдюби, Фесаї, Вихопні, Бондарі, Криницькі, Свинарі

Share

544

Re: Допоможіть прочитати

Иаков Рукцкий обрядулатинские
дети его
Мария
Александра
Ефросиния
Марианна???


типа того)))

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

545

Re: Допоможіть прочитати

nfs79 пише:

обрядулатинские

обряду латинско{го}

Марианна???

Да, очень похоже что именно так.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

546

Re: Допоможіть прочитати

Опять сомнения мучают. Помогите, пожалуйста, с фамилией, Злу...?

Post's attachments

1 фамилия.jpg
1 фамилия.jpg 220.38 kb, 3 downloads since 2018-01-26 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

547

Re: Допоможіть прочитати

? Злуницынъ...

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: litar Л1

Share

548

Re: Допоможіть прочитати

Евдокія Онуфріева оба православние

Thanks: litar Л1

Share

549

Re: Допоможіть прочитати

Ярематойсамий пише:

? Злуницынъ...

Я тоже так прочла, но засомневалась. Есть такая фамилия?

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

550

Re: Допоможіть прочитати

litar Л, Мережа каже, що є таке прізвище. Правда, Уфолог жене туфту і ця пошесть помалу поширюється по мережі:
Фамилия Злуницын началась из Свирица (Ленинградская область). В библиотеке поселения Любеч - лудильщик Кондратий Злуницын (1445). Написание - Zlunitsyn или прозвище Злуницын, а национальность Гуцул в 10% случаях..
smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: litar Л1

Share

551

Re: Допоможіть прочитати

Ярематойсамий,
s19.rimg.info/4338171a19ab16f1fafb42c3b54431da.gif

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

552

Re: Допоможіть прочитати

litar Л пише:
Ярематойсамий пише:

? Злуницынъ...

Я тоже так прочла, но засомневалась. Есть такая фамилия?

Есть точно!

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436
Thanks: litar Л1

Share

553

Re: Допоможіть прочитати

Добрый день!
Помогите, пожалуйста, прочитать фамилию.
"Владимира Алексеева ..."? 

660x6471x1

592x1771x1

Share

554

Re: Допоможіть прочитати

Kvit,
Похоже Панасенко

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

555

Re: Допоможіть прочитати

Да, действительно! Спасибо.

Share

556 ( 12-02-2018 09:09:04 змінене IRON )

Re: Допоможіть прочитати

прошу допомогти з прочитанням прізвища. наперед вдячний

Post's attachments

0028.jpg
0028.jpg 118.36 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Попруга, Козиренко, Майстренко, Самі(о)йленко, Антоненко, Пархоменко, Юрченко, Грищенко, Карпенко, Постолюк, Неживок, Куракса, Скрипченко, Мухоїд, Богдан, Ми(Ні)китенко, Котляр, Кузьменко, Власенко, Харченко, Шеремета, Лудченко, Іванцов
Поліське (Хабне), Варовичі, Буда-Варовичі, Мартиновичі, Максимовичі, Млачівка, Діброва, Бобер, Королівка, Тараси, Шевченкове
Генеалогія Поліського краю

Share

557

Re: Допоможіть прочитати

Федор Иванов Бояри, літера "я" точно як у слові "крестьянин", хоча, прізвище доволі незвичне.

Дзюман, Замула, Иващенко, Лабыш, Черненко - крестьяне Васильковского, Сквирского уездов Киевской губернии;
Берегуленко, Гречаный, Притис, Сорочан - крестьяне Елисаветградского (Бобринецкого) уезда Херсонской губернии;
Кавур, Кавуров - крестьяне Могилевского уезда Могилевской губернии;
Бляхер, Бурштейн, Каменецкий - евреи Богуславского, Шполянского и Матусовского обществ Киевской губернии.

Share

558

Re: Допоможіть прочитати

Скорее "Бояр". То что Вы приняли за "И", похоже "Ъ".

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).
Thanks: litar Л, IRON, luvi3

Share

559

Re: Допоможіть прочитати

прошу допомоги. є дві Меланії Василівни. перша Савенок по чоловіку, друга - Савенок дівоче. і є запис у метриці про народження Костянтина "... поселянки Мелании Васильевой дочери Савенковой у вдовы законнорожден" (якщо я вірно прочитав). то чий Костянтин - першоі Меланії чи другої? Наперед вдячний

Post's attachments

0008.jpg
0008.jpg 94.76 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Попруга, Козиренко, Майстренко, Самі(о)йленко, Антоненко, Пархоменко, Юрченко, Грищенко, Карпенко, Постолюк, Неживок, Куракса, Скрипченко, Мухоїд, Богдан, Ми(Ні)китенко, Котляр, Кузьменко, Власенко, Харченко, Шеремета, Лудченко, Іванцов
Поліське (Хабне), Варовичі, Буда-Варовичі, Мартиновичі, Максимовичі, Млачівка, Діброва, Бобер, Королівка, Тараси, Шевченкове
Генеалогія Поліського краю
Thanks: Алена1

Share

560 ( 13-02-2018 11:47:25 змінене Yulita )

Re: Допоможіть прочитати

Костянтин син першої Меланії, написано "у вдовы законнорожденный". Тобто Меланія була вагітна, коли її чоловік Савенок помер.
Якби дитина була від дівки Савенок, то писалася б як "незаннорожденный"

Дзюман, Замула, Иващенко, Лабыш, Черненко - крестьяне Васильковского, Сквирского уездов Киевской губернии;
Берегуленко, Гречаный, Притис, Сорочан - крестьяне Елисаветградского (Бобринецкого) уезда Херсонской губернии;
Кавур, Кавуров - крестьяне Могилевского уезда Могилевской губернии;
Бляхер, Бурштейн, Каменецкий - евреи Богуславского, Шполянского и Матусовского обществ Киевской губернии.
Thanks: IRON, litar Л2

Share