36 ( 18-12-2016 01:02:29 змінене d_sergiy )

Re: Преображенка, село Оріхівського району Запорізької області

з подякою до Litar:  Список Преображенской Організаціи СКНС Оріхов. Раіона Запоріжской Округи ісключених із Організаціі С.КНС.

(на жаль, точна дата цього документу невідома, я допускаю що десь 1930-1932)           

+ Читати більше

Дяченко    Василь    Ніколаевич    средн.    за фуліганство   
Гонтарь    Юхим    Петрів    бедняк    за пасівность   
Булава    Андрій    Остапович    средняк    за разложенія   
Сапко    Василь    Андріевич    средняк    за пянку і разложенія   
Лисота    Стефан    Прокопович    бідняк    виіхав   
Качан    Фанаска    Савелевна    бедняк    за пасівность і разложенія   
Скворец    Палауска    Михайловна    средняк    по лічному бажанню   
Гонтарь    Лука    Юхимів    бідняк    за несплату внес. і від. зб.   
Шевченко    Ананій    Григорович    бідняк    за спекуляцію і хабарство   
Білецкий    Порфир    Артемович    бідняк    за пасівность   
Бикова    Явдоха    Василевна    зажиточ.    (не вказано)   
Дроздов    Сидір    Кононович    бедняк    вибувший в Донбас   
Панасенко    Григорій    Сидорович    бедняк    за пасівне ставлення   
Тряпичка    Григорій    Афанасович    средняк    за разложенія   
Зеря    Трохим    Титович    средняк    теж   
Захарченко    Евдокія    Григорова    бедн.    за спікуляцію   
Бінковска    Домаха    Пилиповна    бедн.    теже   
Московец    Михайло    Степанів    бедн.    теже   
Сергіенко    Артем    Мусіів    бедн.    як підкуркульник   
Лиска    Микола    Дмитрович    бедн.    за угрозу на комісію спріян.   
Коршун    Марія    Василевна    средн.    за спикуляцію   
Сергіенко    Кость    Петрів    средн.    вибувший із села   
Лисота    Параска    Петрова    средн.    релігійний культ і діскрітацію   
Козирь    Ілько    Корніевич    средн.    по листу прокуратури   
Тряпичка    Оксана    Едокимовна    бедн.    за пасівность   
Дроздов    Ганна    Кононовна    бедн.    теж   
Шевченко    Милашка    Кононовна    бедн.    теж   
Білецкий    Федот    Калинович    бедн.    за безпреривну пянку   
Семенец    Явтух    Данилович    бедн.    теж   
Панасенко    Купріян    Сидорович    бедн.    бившій махнівец. За нездачу лишків   
Омельяненко    Іван    Іванів    бедн.    за пянку і фулівганство   
Виличко    Данило    Радивонович    средн.    за дескретацію і разложенія   

Преображ. Голова С.КНС Короткій

Анцестори: Преображенка- Денисенко Панченко Баран Скляр Сиротенко Скидан Чехов Педан Монець Шкитько Проскура Тряпишка Терлецький Писаренко Невінчаний Ткаченко; Токмачка- Глухий Астіон Мельник Пінчук Коноваленко; Омельник- Петрашка Моргун; Олександрівка- Понедільний

Share

37 ( 06-01-2017 04:48:57 змінене d_sergiy )

Re: Преображенка, село Оріхівського району Запорізької області

З вдячністю до Litar:
Список лиц не имеющих право избирать и быть избранными в Н(ово)-Запорожский сельсовет согласно инструкции по выборам и Конституции.   
С. Н(ово)-Запорожья Ореховского Района Запорожского Округа Екатеринославской губернии   
Составлен Октября 18 дня 1923 г.   

Фамилия имя и отчествоВозрастЧем занимался до Февральской
 революции
Чем занимается в настоящее времяИмущественное положениеПричины отстранения от выборов
1Мягкоход Петр Иванович60хлебопашецхлебопашецсреднякнаходится под следствием в
 раймилиции за антигосударственную агитацию
2Панасенко Куприян Исидоров30хлебопашецхлебопашецсреднякнаходится под следствием в ГПУ
 за бандитизм
3Тельбух Андрей Елисеевич35городовойхлебопашецсреднякБывший городовой
4Шадурский Ефим Степанов.48 (46)городовойхлебопашецсреднякБывший городовой
5Лемента Кондрат Андреев.39городовойхлебопашецсреднякБывший городовой
6Панченко Кирил Григориев 60 член Земельной УправыхлебопашецКулакКулак
7Назаренко Николай Григориев.38хлебопашецхлебопашецсреднякнаходится под следствием в ГПУ
 за бандитизм
8Мягкоход Семен Никифоров26хлебопашецхлебопашецсреднякто же
9Черкащенко Митрофан (Иларионов, 1900 г.р.) 25 (23)хлебопашецхлебопашецсреднякто же
10Дроздов Константин Федоров.30хлебопашецхлебопашецсреднякто же
11Шевченко Андрей Акимович32хлебопашецхлебопашецсреднякто же
12Седов Андрей25хлебопашецхлебопашецсреднякто же
13Маевский Федор Констант.40городовойхлебопашецсреднякБывший городовой
14Петров Александр Иванович39ОфицерБелый офицерсреднякБывший псаломщик и бывший белый
 офицер
15Панасенко Парфентий36хлебопашецхлебопашецбеднякдушевно больной
16Хмара Иван Матвеев18хлебопашецхлебопашецбеднякдушевно больной
17Монец Тихон Семенович (15-7-1874 г.р.)45 (49)хлебопашецхлебопашецсреднякнаходится под следствием в
 раймилиции за антигосударственную агитацию

Предсельизбиркома Кащенко
Члены: Д. Широконос, И. Носок


З великою ймовірністю, "за бандитизм" означає, що ті хлопці воювали в армії Махно проти Совєтів.
В дужках вказаний вік згідно з метричними записами про народження.

Анцестори: Преображенка- Денисенко Панченко Баран Скляр Сиротенко Скидан Чехов Педан Монець Шкитько Проскура Тряпишка Терлецький Писаренко Невінчаний Ткаченко; Токмачка- Глухий Астіон Мельник Пінчук Коноваленко; Омельник- Петрашка Моргун; Олександрівка- Понедільний

Share

38

Re: Преображенка, село Оріхівського району Запорізької області

d_sergiy пише:

С. Н(ово)-Запорожья Ореховского Района Запорожского Округа Екатеринославской губернии   
Составлен Октября 18 дня 1923 г.

А какие сёла включены? И сам Орехов, наверное?
И ещё небольшой вопрос, немного в сторону: Ореховский крестьянин (из метрик церковных) - это кто? Проживал в городе Орехов, а имел землю где-то за городом? Ведь должен был он чем-то кормиться?

Орехов Запорожской и Новоданиловка:  (крестьяне) Чуприна,  Михайленко,  Ярем(ч)енко
станица Мелеховская:    (казаки) Мельниковы,  Лукьяновы,  Пахомовы,  Кузнецовы

Share

39

Re: Преображенка, село Оріхівського району Запорізької області

И ещё заинтересовала графа: "Чем занимался до Февральской
революции". Не до Октябрьской-Ноябрьской, а именно Февральской почему-то

Орехов Запорожской и Новоданиловка:  (крестьяне) Чуприна,  Михайленко,  Ярем(ч)енко
станица Мелеховская:    (казаки) Мельниковы,  Лукьяновы,  Пахомовы,  Кузнецовы
Thanks: d_sergiy1

Share

40

Re: Преображенка, село Оріхівського району Запорізької області

acantuar,
В городах и сейчас много частных домов, а тогда их было большинство, только приусадебной земли было больше.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.
Thanks: acantuar, d_sergiy2

Share

41

Re: Преображенка, село Оріхівського району Запорізької області

Значне число жителів малих міст жили звичайною селянською працею. Навіть не малий Катеринодар до кінця 1860-х рр. був скоріше великим селом. Більшість мешканців жила землею. Звичайно, не присадибною, а великими наділами у степу за містом.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: acantuar, d_sergiy2

Share

42

Re: Преображенка, село Оріхівського району Запорізької області

acantuar пише:
d_sergiy пише:

С. Н(ово)-Запорожья Ореховского Района Запорожского Округа Екатеринославской губернии   
Составлен Октября 18 дня 1923 г.

А какие сёла включены? И сам Орехов, наверное?
И ещё небольшой вопрос, немного в сторону: Ореховский крестьянин (из метрик церковных) - это кто? Проживал в городе Орехов, а имел землю где-то за городом? Ведь должен был он чем-то кормиться?


Ново-Запорожье - это советское название села Преображенское или Преображенка, которое продержалось несколько лет, думаю что 2-3года.  Затем вернулось старое название.  В списке упомянуты имена только жителей села Преображенка, хотя в селький совет еще входили села Омельник, Васиновка, вероятно Верхний Жеребец, Червона Крыныця, известное также как Крынычкы, Ильинское и Петровка, кажется переименованные в Комсомольское.  Но я не уверен на 100%, надо смотреть источники.


Орехов вероятно отличался от сел тем, что в нем какое-то короткое время размещалось управление Мариупольским, затем Мелитопольским уездом.  Но после нескольких пожаров центр перенесли в Мелитополь.  Основная часть населения жила с сельского хозяйства.  Я редко встречал слово мещанин для Ореховских жителей.

Анцестори: Преображенка- Денисенко Панченко Баран Скляр Сиротенко Скидан Чехов Педан Монець Шкитько Проскура Тряпишка Терлецький Писаренко Невінчаний Ткаченко; Токмачка- Глухий Астіон Мельник Пінчук Коноваленко; Омельник- Петрашка Моргун; Олександрівка- Понедільний
Thanks: acantuar1

Share

43 ( 18-12-2016 21:49:06 змінене acantuar )

Re: Преображенка, село Оріхівського району Запорізької області

d_sergiy пише:

Ново-Запорожье - это советское название села Преображенское или Преображенка, которое продержалось несколько лет, думаю что 2-3года.  Затем вернулось старое название.  В списке упомянуты имена только жителей села Преображенка, хотя в селький совет еще входили села Омельник, Васиновка, вероятно Верхний Жеребец, Червона Крыныця, известное также как Крынычкы, Ильинское и Петровка, кажется переименованные в Комсомольское.  Но я не уверен на 100%, надо смотреть источники.

Серёжа, спасибо большое за разъясниение. И Ларисе тоже с Яремой :-) Там действительно в списке все "ваши" фамилии, Преображенки и окрестностей. Кроме Назаренки - он, видимо "и вашим, и нашим" - кажется у меня в кумовьях где-то фигурирует. Но возможно, это не Ореховская ветвь.

d_sergiy пише:

Орехов вероятно отличался от сел тем, что в нем какое-то короткое время размещалось управление Мариупольским, затем Мелитопольским уездом.  Но после нескольких пожаров центр перенесли в Мелитополь.  Основная часть населения жила с сельского хозяйства.  Я редко встречал слово мещанин для Ореховских жителей.

А вот тут у меня есть ещё вопросик, который давно хотел, но стеснялся спросить :-) О мещанах и крестьянах.  В записях 1900-1920 по Соборной Покровской, наряду с тремя "ветвями" крестьян Чуприна, Ореховско-Новоданиловских, независимо фигурирует всю дорогу одна семья Ореховских мещан Чуприна, муж, жена, несколько детей. И они никак не пересекаются ни в родстве, ни в кумовстве с моими Чупринами. Сам Трофим - мещанин, все их воспреемники - либо купцы, либо чиновники, либо мещане. Интересно, есть ли какая перспектива у меня найти родство моих крестьян с этими мещанами? Или это было бы очень необычно для таких смешений? Гусь свинье не товарищ? :-) Пока мне не попадалось никаких пересечений даже через воспреемничество или свидетельство на бракосочетании. Как с другой планеты. Я конечно ещё не все доступные годы перерыл и смотреть буду всё равно всех "подозреваемых", но вопрос тем не менее вызрел :-) Кстати те ореховские Чуприны, что Вы мне указали в телефонном справочнике, скорее всего потомки именно этих мещан, если не поздние переселенцы.

PS Вы можете увидеть записи про этих Орехововских мещан Чуприна на тех нескольки снимках, что я сбрасывал: 1900, 1903 и 1904 годы.

Орехов Запорожской и Новоданиловка:  (крестьяне) Чуприна,  Михайленко,  Ярем(ч)енко
станица Мелеховская:    (казаки) Мельниковы,  Лукьяновы,  Пахомовы,  Кузнецовы

Share

44 ( 19-12-2016 06:03:02 змінене d_sergiy )

Re: Преображенка, село Оріхівського району Запорізької області

acantuar пише:

... наряду с тремя "ветвями" крестьян Чуприна, Ореховско-Новоданиловских, независимо фигурирует всю дорогу одна семья Ореховских мещан Чуприна, муж, жена, несколько детей. И они никак не пересекаются ни в родстве, ни в кумовстве с моими Чупринами. ... есть ли какая перспектива у меня найти родство моих крестьян с этими мещанами? 

все может быть, но если они не крестили детей у друг друга, то скорее всего это однофамильцы

Анцестори: Преображенка- Денисенко Панченко Баран Скляр Сиротенко Скидан Чехов Педан Монець Шкитько Проскура Тряпишка Терлецький Писаренко Невінчаний Ткаченко; Токмачка- Глухий Астіон Мельник Пінчук Коноваленко; Омельник- Петрашка Моргун; Олександрівка- Понедільний

Share

45 ( 30-01-2018 23:18:48 змінене d_sergiy )

Re: Преображенка, село Оріхівського району Запорізької області

d_sergiy пише:

З вдячністю до Litar:
[url=http://forum.genoua.name/viewtopic.php?pid=118166#p118166]Список лиц не имеющих право избирать и быть избранными в Н(ово)-Запорожский сельсовет согласно инструкции по выборам и Конституции.   
С. Н(ово)-Запорожья Ореховского Района Запорожского Округа Екатеринославской губернии   
Составлен Октября 18 дня 1923 г.[/url]   

Панченко Кирий (Корнилий?) Григориев (1849 г.р.)  60 (74), член Земельной Управы, хлебопашец, кулак
...
В дужках вказаний вік згідно з метричними записами про народження.

На днях я став читати книгу спогадів українського письменника радянських расів Василя Сокола (дуже дякую AppS за посилання!) "ЗДАЛЕКА ДО БЛИЗЬКОГО".  В першу чергу мене цікавила інформацію про матір письменника та оперної співачки Маріі Сокіл - Євдокію Панченко, яка нібито була родом з Преображенки.

"...Матір Марії - Євдокія Панченко була з сім'ї відомого агронома села Преображенки Олександрівського повіту, диплом вона отримала у престижному педагогічному училищі Твері й відразу ж почала вчителювати в народній школі. Щаслива доля звела двох молодих вчителів, метою життя яких було виховання дітей..."

На жаль, Василь Іванович не включив детальних біографічних даних про свою матір, навіть не привів її ім'я.  Все що мені вдалось знайти, це те що (1) Панченки були родичі по матері, і (2) материна рідна сестра Варвара була одружена з Панченко Кирилом Григоровичем.  То з цих спогадів виходить, що мати Василя Сокола та співачки Марії Сокіл не походила з роду Панченків села Преображенки, як це стверджується в інших джерелах. 

Так чи інакше - родинні зв'яки треба доводити документальними записами. А вони на жаль не збереглися за період між 1855-м і 1869-м. 

Але всеж-таки мені вдалося знайти і дуже цікаву інформацію про Кирила Панченка.  Це друге згадування про Кирила в документах.  Першу згадку про нього я знайшов в цитованому вище переліку прізвищ жителів Преображенки, що були позбавлені виборчого права в 1923-му році.  Тоді я подумав що мова йде про Корнія (Корнилія) Григоровича Панченко.  Спогади Василя Сокола не залишили місця для сумнівів - мова йде про молодшого брата Корнія - Кирила, який був мабуть самою молодшою дитиною в сім'ї Григорія Олексійовича Панченка, сільского писаря, і Евдокії Яківлівни Терлецької, дочки сільського священика.  На жаль, мені ще не вдалося знайти ніяких метричних записів ні про самого Кирила Панченка, ні про народження його дітей.

Post's attachments

Vasyl Sokil-1.JPG
Vasyl Sokil-1.JPG 161.01 kb, 1 downloads since 2017-01-06 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Анцестори: Преображенка- Денисенко Панченко Баран Скляр Сиротенко Скидан Чехов Педан Монець Шкитько Проскура Тряпишка Терлецький Писаренко Невінчаний Ткаченко; Токмачка- Глухий Астіон Мельник Пінчук Коноваленко; Омельник- Петрашка Моргун; Олександрівка- Понедільний

Share

46 ( 07-01-2017 08:27:23 змінене d_sergiy )

Re: Преображенка, село Оріхівського району Запорізької області

d_sergiy пише:

На днях я став читати книгу спогадів українського письменника радянських расів Василя Сокола (дуже дякую AppS за посилання!) "ЗДАЛЕКА ДО БЛИЗЬКОГО". 
... мені вдалося знайти і дуже цікаву інформацію про Кирила Панченка.  Це друге згадування про Кирила в документах.  Першу згадку про нього я знайшов в цитованому вище переліку прізвищ жителів Преображенки, що були позбавлені виборчого права в 1923-му році.

От як складалися людські долі.  Той більшовистський переворот, що відбувся майже 100 років тому, перевернув життя і цього Панченка - з успішного хазяїна-хлібороба він став ніким, навіть голосу його позбавили. А сина його Грицька еміграція закинула до Алжиру.  А міг би стати вченим на Батьківщині.

Post's attachments

Vasyl Sokil-2.JPG
Vasyl Sokil-2.JPG 109.94 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Анцестори: Преображенка- Денисенко Панченко Баран Скляр Сиротенко Скидан Чехов Педан Монець Шкитько Проскура Тряпишка Терлецький Писаренко Невінчаний Ткаченко; Токмачка- Глухий Астіон Мельник Пінчук Коноваленко; Омельник- Петрашка Моргун; Олександрівка- Понедільний

Share

47 ( 07-01-2017 10:11:41 змінене acantuar )

Re: Преображенка, село Оріхівського району Запорізької області

Очень интересно, спасибо. С другой стороны - может таки есть там какая-то сила, вверху - зробив бы хлопец променi смерти , и нам всем уже кирдык бы давно наступил :-)

Позавчера я немного порылся опять в метриках Ореховской Покровской, середина 1850-х, в частности 1852 - очень много (я бы сказал, аномально много) попадается Вашей Преображенки, процентов 10 от всех. Панченков и Денисенков, кажется, не наблюдал, но Черепах (по-моему, вполне Преображенское имя) встретил несколько. Также много было Копанских, но совсем мало Омельникских. Я всё никак не дождусь своих микрофильмов, чтобы более системно порыться.

Кстати, на титульном скане Орехов был представлен из Александровского уезда, как и Преображенка. Оно вполне логично, но как мы уже обсуждали, его приписывали и в Бердянский, и Мелитопольский, и кажется Мариупольский.

Орехов Запорожской и Новоданиловка:  (крестьяне) Чуприна,  Михайленко,  Ярем(ч)енко
станица Мелеховская:    (казаки) Мельниковы,  Лукьяновы,  Пахомовы,  Кузнецовы
Thanks: d_sergiy1

Share

48 ( 31-01-2018 04:21:14 змінене d_sergiy )

Re: Преображенка, село Оріхівського району Запорізької області

d_sergiy пише:

На днях я став читати книгу спогадів українського письменника радянських расів Василя Сокола (дуже дякую AppS за посилання!) "ЗДАЛЕКА ДО БЛИЗЬКОГО".  В першу чергу мене цікавила інформацію про матір письменника та оперної співачки Маріі Сокіл - Євдокію Панченко, яка нібито була родом з Преображенки.

"...Матір Марії - Євдокія Панченко була з сім'ї відомого агронома села Преображенки Олександрівського повіту, диплом вона отримала у престижному педагогічному училищі Твері й відразу ж почала вчителювати в народній школі. Щаслива доля звела двох молодих вчителів, метою життя яких було виховання дітей..."

На жаль, Василь Іванович не включив детальних біографічних даних про свою матір, навіть не привів її ім'я.  Все що мені вдалось знайти, це те що (1) Панченки були родичі по матері, і (2) материна рідна сестра Варвара була одружена з Панченко Кирилом Григоровичем.  То з цих спогадів виходить, що мати Василя Сокола та співачки Марії Сокіл не походила з роду Панченків села Преображенки, як це стверджується в інших джерелах.


Продовження історії сімейств Панченко та Сокіл:

Я запитав сина Марії Сокіл-Рудницької - Романа Рудницького, американського піаніста-віртуоза, що йому відомо про його бабусю Евдокію Панченко.  Він відповів що не знав її, бо вона померла в 1937-му році до його народження.  Все що йому відомо зі слів матері, є те що бабусю звали Євдокія Панченко.  Двоюрідна сестра Романа Рудницького - 89-річна Олеся, дочка гірничого інженера Миколи Сокола (1899–1972), також не пам'ятає інших відомостей про їхню бабусю.

Сьогодні я знову став перечитувати спогади Хрисанфа Прокопієвича Панченко з Преображенки, племінника Кирила Григоровича Панченка, написані десь наприкінці 1920-х.  Я знайшов там епізод, що нібито підтверджує слова Василя Сокола що його мати таки була сестрою дружини Кирила Панченка Варвари:

"... одного разу дочка Васса зайшла з класу до мого дядька К(ирила) Г(ригоровича) Панченко.  Його жінка Варя писала листа до своєї сестри Соколам, і каже: "Напиши і ти Васю трішки французькою".  Та написала..."

Так що дівоче прізвище вчительки Євдокії Сокіл, дружини народного вчителя Івана Сокола і матері оперної співачки Марії Сокіл-Рудницької залишається невстановленим.

Можливо надпис на могильній плиті міг би прояснити її ім'я по-батькові і дати хоч якусь додаткову зачіпку.  Євдокія Сокіл була похована на одному з цвинтарів Ігрені в колишньому Дніпропетровську.  25 років тому могилу матері відвідала Марія Сокіл-Рудницька, що приїжджала в Україну на запрошення Київської опери з нагоди 125-річного ювілею.  Було відомо, що на могилі Євдокії був також припис про роки життя її чоловіка Івана Сокола, який став жертвою радянського НКВД, і місце поховання якого не відоме.  Чи збереглась могила Євдокії Сокіл досьогодні - не відомо.

Post's attachments

Panchenko_Kyrylo_G_i_Evdokiya_Sokil.JPG 272.32 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Анцестори: Преображенка- Денисенко Панченко Баран Скляр Сиротенко Скидан Чехов Педан Монець Шкитько Проскура Тряпишка Терлецький Писаренко Невінчаний Ткаченко; Токмачка- Глухий Астіон Мельник Пінчук Коноваленко; Омельник- Петрашка Моргун; Олександрівка- Понедільний

Share

49

Re: Преображенка, село Оріхівського району Запорізької області

В сповідці села Підлипне Конотопського повіту за 1791 рік зустрів прізвище Моспан, носії якого проживають і в Преображенці з 1805 року.

214    Моспань    Савва    Наумов        50
222    Моспань    Акилина    Герасимова    Саввы жена    46
215    Моспань    Андрей    Саввин        26
216    Моспань    Иван            Саввин        7
217    Моспань    Павел    Наумов        48
218    Моспань    Василий    Наумов        41
219    Моспань    Стефан    Павлов        22
220    Моспань    Трофим    Павлов        21
221    Моспань    Наум    Павлов        12
222    Моспань    Данило    Стефанов        2
223    Моспань    Корнилий    Василиев        1
224    Моспань    Дорофей    Дмитриев        40
225    Моспань    Тимофей    Дорофеев        7
226    Моспань    Андрей    Дорофеев        2
227    Моспань    Александр            17

В переписі 1811 року Іван Саввин Моспан 25 років записаний під номером 145 як переселенець з села Гирявка Чернігівської губернії.  З великою вірогідністю можна стверджувати, що Іван Моспан Преобаженки був народжений в Підлипному біля 1784 року.

В сповідці 1791 року села Гирявка прізвище Моспан не знайдене.

Згадування про сімейство Моспанів села Преображенки за часів радянської колективізації можна знайти за цим посиланням

Анцестори: Преображенка- Денисенко Панченко Баран Скляр Сиротенко Скидан Чехов Педан Монець Шкитько Проскура Тряпишка Терлецький Писаренко Невінчаний Ткаченко; Токмачка- Глухий Астіон Мельник Пінчук Коноваленко; Омельник- Петрашка Моргун; Олександрівка- Понедільний

Share

50 ( 30-01-2018 03:55:17 змінене d_sergiy )

Re: Преображенка, село Оріхівського району Запорізької області

В Преображенці з 1805 року проживають сім'ї з прізвищем Козачок.  Згідно з переписом 1811 року в Преображенку з села Гирявка Конотопського повіту прибули семеро чоловіків з прізвищем Козаченки, серед них були два брати Сидір та Іван.  В 1811 році їм було 38 та 36 років від народження. В переписі 1816 роки їх прізвище Козаченко було змінене на Козачок, а братам Сидору та Івану добавлене ім'я по-батькові - Сидорович.

Цікаво, що в сповідці Гирявки за 1791 рік є декілька сімей Козаченків, але імен Сидір або Іван з відповідним віком не знайдено.  Але в сім'ї Деркаченків, що записана слідом за Козаченками, якраз були два брати - Сидір Денисіів та Иван Денисіів 18-ти і 15 років.

144    Козаченко    Василий    Иванов        71    вдов
145    Козаченко    Евстафий    Василиев        35   
146    Козаченко    Кодрат    Василиев        9   
147    Козаченко    Иван    Василиев        3   
148    Козаченко    Илия    Иванов        59   
149    Козаченко    Кирило    Стефанов        50   
150    Козаченко    Максим    Кирилов        9   
151    Козаченко    Иван    Космин        42     переселився до Преображенки
152    Козаченко    Евстафий    Иванов        14    переселився до Преображенки, відданий в рекрути в 1797 році
153    Козаченко    Аким    Иванов        10    переселився до Преображенки
154    Козаченко    Герасим    Иванов        3    переселився до Преображенки, охотою пішов в рекрути в 1807 році
155    Деркаченко    Дионисий    Иванов        44   
156    Деркаченко    Сидор    Дионисиев        18    переселився до Преображенки
157    Деркаченко    Иван    Дионисиев        15    переселився до Преображенки


В мене зразу ж з'явилась теорія змови, що брати Деркаченки з якихось міркувань присвоїли собі прізвища Козаченків, з якими жили чи то в одному дворі, чи то по-сусідству в Гирявці.  Взяти собі ще й ім'я по батьківі від Козаченків вони не зважились, але вирішили відмовитись від імені рідного батька і стали Сидіром Сидоровичем та Іваном Сидоровичем.  Брати Деркаченки-Козаченки поселилися окремо від Козаченків, і були переписані в 1811 році під номерм 137, тоді як Козаченки записані під номером 141.

Отака цікава знахідка.

Анцестори: Преображенка- Денисенко Панченко Баран Скляр Сиротенко Скидан Чехов Педан Монець Шкитько Проскура Тряпишка Терлецький Писаренко Невінчаний Ткаченко; Токмачка- Глухий Астіон Мельник Пінчук Коноваленко; Омельник- Петрашка Моргун; Олександрівка- Понедільний

Share

51

Re: Преображенка, село Оріхівського району Запорізької області

Приклад дуже цікавий! З багатьох причин.
Я так розумію, що може вони "сошли", тобто збігли і тоді їм насправді треба було б сховатись від пошуків.
Маю вже декілька прикладів по ОВД. В ревізії 1795 року деякі записані, як "сшел" звідкілясь в якомусь році. Мало того, що неправильно записані назви населених пунктів, так ще переплутані належності до "уездов", "наместничеств". П"ять моїх спроб знайти таких людей у вказаних населених пунктах в роки, які передують "сходу" закінчилися невдачею. Тобто, явно ці збіглі, щось змінювали, щоби сховатись. Цікаво було б зрозуміти логіку таких змін, бо це прямо стосується мого предка, який теж "сшел" в ОВД. Його я намагаюсь знайти в Україні. Але в світі цього прикладу виникають питання: Чи був він до збігу - Яценко? Чи був він - Никита Василиев?

Дякую за наведений приклад. Може навіть розмістити це повідомлення ще в інших темах: "... интересненькое ..." та других.

R1a - BY30762

Пошук предків : Яценко, Косенко, Божко, Костенко, Хмельницький, Луговий, Мазин, Бураков

Share

52

Re: Преображенка, село Оріхівського району Запорізької області

d_sergiy пише:

Я Вам підкину інше прізвище для трактування - Науфок.  В Преображенці нині проживає мій однокласник з таким прізвищем.  В старих записах натрапив на лише одне згадування прізвища - "дєвица НОФОК католического вероисповедования" народила дитину.

Знайшов інше згадування прізвища Науфок:  1885 рік село Омельник запис про народження № 37 18/20 жовтня - Артемій (незаконнорожденний) - "лютеранка Софія Карлова дочь Науфок - лютеранка"

Обидва випадки - хрещення дітей нажитих поза шлюбом неправославними матерями в православній церкві.  Або діти були від православних батьків, або ж хрещення незаконних дітей в католичній / лютеранській церкві було неможливим ?

Анцестори: Преображенка- Денисенко Панченко Баран Скляр Сиротенко Скидан Чехов Педан Монець Шкитько Проскура Тряпишка Терлецький Писаренко Невінчаний Ткаченко; Токмачка- Глухий Астіон Мельник Пінчук Коноваленко; Омельник- Петрашка Моргун; Олександрівка- Понедільний
Thanks: Алена1

Share

53 ( 25-04-2018 22:11:31 змінене acantuar )

Re: Преображенка, село Оріхівського району Запорізької області

d_sergiy пише:
d_sergiy пише:

Я Вам підкину інше прізвище для трактування - Науфок.  В Преображенці нині проживає мій однокласник з таким прізвищем.  В старих записах натрапив на лише одне згадування прізвища - "дєвица НОФОК католического вероисповедования" народила дитину.

Знайшов інше згадування прізвища Науфок:  1885 рік село Омельник запис про народження № 37 18/20 жовтня - Артемій (незаконнорожденний) - "лютеранка Софія Карлова дочь Науфок - лютеранка"

Обидва випадки - хрещення дітей нажитих поза шлюбом неправославними матерями в православній церкві.  Або діти були від православних батьків, або ж хрещення незаконних дітей в католичній / лютеранській церкві було неможливим ?

А вот ещё по соседству: Васиновка той же Преображенской волости, из Ореховской Покровской, ноябрь 1916, возможно время было такое - война с немцем, Елизавета Робертовна Науфок:

Post's attachments

19161106_Naufok.jpg 229.7 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Орехов Запорожской и Новоданиловка:  (крестьяне) Чуприна,  Михайленко,  Ярем(ч)енко
станица Мелеховская:    (казаки) Мельниковы,  Лукьяновы,  Пахомовы,  Кузнецовы

Share

54 ( 25-04-2018 23:24:27 змінене acantuar )

Re: Преображенка, село Оріхівського району Запорізької області

acantuar пише:

ноябрь 1916, возможно время было такое - война с немцем, Елизавета Робертовна Науфок:

Был не прав: просто замуж было нужно:

Орехов Запорожской и Новоданиловка:  (крестьяне) Чуприна,  Михайленко,  Ярем(ч)енко
станица Мелеховская:    (казаки) Мельниковы,  Лукьяновы,  Пахомовы,  Кузнецовы

Share

55

Re: Преображенка, село Оріхівського району Запорізької області

d_sergiy пише:

Цікаво, що в сповідці Гирявки за 1791 рік є декілька сімей Козаченків, але імен Сидір або Іван з відповідним віком не знайдено.  Але в сім'ї Деркаченків, що записана слідом за Козаченками, якраз були два брати - Сидір Денисіів та Иван Денисіів 18-ти і 15 років.

Отака цікава знахідка.

    А якісь більш ранні за 1791 рік документи по Гирявке вивчали?

Парусимов, Найда, Гудко, Дороновский, Витко[ченко], Сидько, Варяник, Слушний, Спивак, Чупик, Сидорчук, Коломиец,  Корниенко, Билик, Рудой, Клищенок, Божок, Павлюк, Прядка, Загний, Понька, Горбач, Ворона, Дяченко, Войташевский, Примак, Руденко, Кот, Максименко, Коваленко, Сирик, Мартыненко, Бутко, Кобизский, Колесник, Ильенко, Лемешенко, Бойко, Карпенко, Братчик, Самохвал, Святина, Панасенко

Share

56

Re: Преображенка, село Оріхівського району Запорізької області

parus пише:

  А якісь більш ранні за 1791 рік документи по Гирявке вивчали?


Ні, ще не вивчав

Анцестори: Преображенка- Денисенко Панченко Баран Скляр Сиротенко Скидан Чехов Педан Монець Шкитько Проскура Тряпишка Терлецький Писаренко Невінчаний Ткаченко; Токмачка- Глухий Астіон Мельник Пінчук Коноваленко; Омельник- Петрашка Моргун; Олександрівка- Понедільний

Share

57

Re: Преображенка, село Оріхівського району Запорізької області

ЗАКЛЮЧЕНИЕ

1925 года Июня 12-го дня: Ореховский Райизбирком рассмотревши в своем заседании дело гр-на с. Преображенки Ореховского р-на Шадурского Ефима Степановича о восстановлении его в избирательных правах, которого он лишен за службу в царской полиции ПОСТАНОВИЛО : Принимая во внимание его не продолжительную службу в полиции вполне доброжелательное отношение к советской власти – в избирательных правах ВОЗСТАНОВИТЬ.
   ОСНОВАНИЕ: протокол № 13 [§] 1
                                                                 Пред. Райизбиркома  /Фомин/ 
   ДАЗО.  Р - 1, оп. 1, спр. 1383а

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share