71

Re: Який ДНК-тест обрати?

DmitroR-2 пише:

Как я понимаю, сразу заказать Big Y я не смогу технически? В начале заказываешь тест начиная от Y-DNA12 и по итогу исследования у тебя появляется техническая возможность проапгрейдиться до Big Y? Или я не прав?
---
У моего отца ещё жива родная сестра. Как понимаю её лучше будет протестировать, или результаты тестирования моего отца и его сестры не будут отличаться?

Так для можливості замовлення Big Y, Вам будуть потрібні pезультати одного з Y-DNA STR-тестів (Y-DNA12 або вище). Варто пам'ятати, що попри те, що Big Y може допомогти розбудувати Вашу підгілку на філогенетичному чоловічому дереві і точніше локалізувати Вашу позицію на ньому, він мало що дасть у плані пошуку нащадків дядька (хіба що котрийсь з прямих його нащадків по прямій чоловічій лінії зробить собі Big Y також, що малоймовірно, хоч і не неможливо). Тому, якщо Big Y не забезпечить автоматичний апґрейд до Y-DNA111 (що було такою собі рекламною акцією в період зимових знижкових розпродаж), то варто роглядати принаймі Y-DNA37 як початковий.

Якщо результати mtDNA для Вашого батька і його сестри будуть більш всього ідентичні, то mtFullSequence можна робити комусь одному (наприклад, батькові, щоб мати більшість результатів під одним дахом).

Щодо аутосомного Family Finder тесту, то його результати більш ніж напевно будуть частково відрізнятися. Тому цей тест варто робити, як і батькові, так і його сестрі, для збільшення шансів пошуку нащадків дядька та інших кузенів.

У кожному жарті є частка жарту.
-------------------------------------
Боднар - Красій - Гринишин - Герасимов - Воловодюк - Поліщук - Бас - Романовський - Денисевич - Троїцький
R-YP591|HV1a2 - Проект "Українська ДНК"

Сайт VHB

Share

72 ( 20-01-2018 18:13:58 змінене DmitroR-2 )

Re: Який ДНК-тест обрати?

VHB пише:

Якщо результати mtDNA для Вашого батька і його сестри будуть більш всього ідентичні, то mtFullSequence можна робити комусь одному (наприклад, батькові, щоб мати більшість результатів під одним дахом).

Вы точно уверены, что результаты mtDNA теста моего отца и его сестры будут идентичны?

VHB пише:

Щодо аутосомного Family Finder тесту, то його результати більш ніж напевно будуть частково відрізнятися. Тому цей тест варто робити, як і батькові, так і його сестрі, для збільшення шансів пошуку нащадків дядька та інших кузенів.

Спасибо. Сделаю аутосомный Family Finder вначале отцу, а как приеду на Украину сделаю и тёте.

VHB пише:

Варто пам'ятати, що попри те, що Big Y може допомогти розбудувати Вашу підгілку на філогенетичному чоловічому дереві і точніше локалізувати Вашу позицію на ньому, він мало що дасть у плані пошуку нащадків дядька (хіба що котрийсь з прямих його нащадків по прямій чоловічій лінії зробить собі Big Y також, що малоймовірно, хоч і не неможливо).

Спасибо. Я это конечно понимаю, но других вариантов у меня в любом случае нет. Даже если вариант с поиском вероятных потомков моего дяди никогда и не сработает, жалеть о тесте я не буду, и сделаю его в любом случае. Одна цель всё равно будет достигнута, а может когда-нибудь и сработает вторая(бывают же на свете счастливые случаи).

VHB пише:

Так для можливості замовлення Big Y, Вам будуть потрібні pезультати одного з Y-DNA STR-тестів (Y-DNA12 або вище). Тому, якщо Big Y не забезпечить автоматичний апґрейд до Y-DNA111 (що було такою собі рекламною акцією в період зимових знижкових розпродаж), то варто роглядати принаймі Y-DNA37 як початковий.

Здесь немного не понял. Почему Вы советуете рассматривать как минимум Y-DNA37 как начальный? Я скорее всего всё равно буду делать максимальный Y-тест из возможных, пусть и не сразу. Если я, к примеру закажу как начальный Y-DNA111, то если появится акция по Big Y(с автоматич. апгрейдом до Y-DNA111), то получится что я по-сути выкинул деньги на Y-111 зря?
Может имеет смысл для начала сделать Y-DNA12 и ждать акций по Big Y(с автоматич. апгрейдом до Y-DNA111)?

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

73

Re: Який ДНК-тест обрати?

DmitroR-2 пише:
VHB пише:

Якщо результати mtDNA для Вашого батька і його сестри будуть більш всього ідентичні, то mtFullSequence можна робити комусь одному (наприклад, батькові, щоб мати більшість результатів під одним дахом).

Вы точно уверены, что результаты mtDNA теста моего отца и его сестры будут идентичны?

Я ж написав, що "більш всього" будуть ідентичні. Звичайно, може стаьтся, що у Вашошо батька чи у Вашої тітки з'явилася додаткова мутація мітохондріяльної ДНК, але це мало вплине на пошуки генетичних збіженців. З одного боку такі мутацій трапляються досить рідко, з іншого, навіть при повному збізі результатів аналізу мітохондіяльної ДНК у двох осіб, їхній спільний предок міг жити будь-коли в межах останніх 550 років. Тому, із врахуванням того, що пряма материнська мітохондріяльна лінія не пов'язується з певним родовим прізвищем, на відміну від прямої батьківської Y-хромосомної, зазвичай найбільше практичне застосування результатів мітохондріяльної ДНК - це вивірка родинних зв'язків у родовідному дереві, побудованому на основі метричних документів тощо. 

DmitroR-2 пише:
VHB пише:

Так для можливості замовлення Big Y, Вам будуть потрібні pезультати одного з Y-DNA STR-тестів (Y-DNA12 або вище). Тому, якщо Big Y не забезпечить автоматичний апґрейд до Y-DNA111 (що було такою собі рекламною акцією в період зимових знижкових розпродаж), то варто роглядати принаймі Y-DNA37 як початковий.

Здесь немного не понял. Почему Вы советуете рассматривать как минимум Y-DNA37 как начальный? Я скорее всего всё равно буду делать максимальный Y-тест из возможных, пусть и не сразу. Если я, к примеру закажу как начальный Y-DNA111, то если появится акция по Big Y(с автоматич. апгрейдом до Y-DNA111), то получится что я по-сути выкинул деньги на Y-111 зря?
Может имеет смысл для начала сделать Y-DNA12 и ждать акций по Big Y(с автоматич. апгрейдом до Y-DNA111)?

Мої рекомендації є лише рекомендаціями. Тому я писав "якщо .., то варто розглядати ...". Потрібно зважати. що поруч з фінансовим аспектом генетичних тестів, існує і часовий. Я робив тести собі й своїм родичам кілька років тому, коли ціни на тести були значно вищі. За цей час одна близька людина, яку я протестував, та кілька, яких я б хотів протестувати, відійшли у вічність. Чи я вважаю, що викинув гроші на вітер, бо тепер міг би замовити ті ж тести значно дешевше? Безумовно, що ні! Жалкую, що не мав можливості почати генетичне тестівання раніше.

У кожному жарті є частка жарту.
-------------------------------------
Боднар - Красій - Гринишин - Герасимов - Воловодюк - Поліщук - Бас - Романовський - Денисевич - Троїцький
R-YP591|HV1a2 - Проект "Українська ДНК"

Сайт VHB

Share

74

Re: Який ДНК-тест обрати?

VHB пише:

Мої рекомендації є лише рекомендаціями. Тому я писав "якщо .., то варто розглядати ...". Потрібно зважати. що поруч з фінансовим аспектом генетичних тестів, існує і часовий. Я робив тести собі й своїм родичам кілька років тому, коли ціни на тести були значно вищі. За цей час одна близька людина, яку я протестував, та кілька, яких я б хотів протестувати, відійшли у вічність. Чи я вважаю, що викинув гроші на вітер, бо тепер міг би замовити ті ж тести значно дешевше? Безумовно, що ні! Жалкую, що не мав можливості почати генетичне тестівання раніше.

Я с Вами согласен, про время уже неоднократно думал, поэтому сделаю тест как можно быстрее. Но, как я понимаю пробирки с генетическим материалом хранятся 25 лет, поэтому самое главное успеть отослать пробирку, а апгрейды и дополнительные тесты можно делать и потом? Поэтому и спрашивал Вас можно ли сделать в начале Y-12 и потом проапгрейдить его до Биг-Y?

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).
Thanks: ArturVer1

Share

75

Re: Який ДНК-тест обрати?

DmitroR-2 пише:

Мої рекомендації є лише рекомендаціями. Тому я писав "якщо .., то варто розглядати ...". Потрібно зважати. що поруч з фінансовим аспектом генетичних тестів, існує і часовий. Я робив тести собі й своїм родичам кілька років тому, коли ціни на тести були значно вищі. За цей час одна близька людина, яку я протестував, та кілька, яких я б хотів протестувати, відійшли у вічність. Чи я вважаю, що викинув гроші на вітер, бо тепер міг би замовити ті ж тести значно дешевше? Безумовно, що ні! Жалкую, що не мав можливості почати генетичне тестівання раніше.

Я с Вами согласен, про время уже неоднократно думал, поэтому сделаю тест как можно быстрее. Но, как я понимаю пробирки с генетическим материалом хранятся 25 лет, поэтому самое главное успеть отослать пробирку, а апгрейды и дополнительные тесты можно делать и потом? Поэтому и спрашивал Вас можно ли сделать в начале Y-12 и потом проапгрейдить его до Биг-Y?

Лабораторія обіцяє зберігати зразки 25 років. Але на молгені писали про скільки-то випадків, коли вже років за 5-7 не змогли зробити додаткові тести через погану якість зразка. І плюс були випадки, коли через велику кількість зроблених тестів-апгрейдів потім не вистачало матеріалу. 
А так, звичайно, більшість і робить: маленькі тести У-12 чи У-37 "для початку", а потім апгрейди. Едине, що не варто дуже затягувати.

Велика Виска -Мокряки і все село; Кухаревський/Кухаревский - звідусіль; Цихаиз/Чехаиз/Чіхаїз - звідусіль; Кейбал - Полтавщина і звідусіль; Гірчак-Горчаков - Луганськ і околиці. Шукаю народження Варвари Григорівни Кодаченко у 1884-1886 роках скоріш за все у Херсонській губерніі, де - невідомо.
Thanks: DmitroR-21

Share

76

Re: Який ДНК-тест обрати?

Спасибо. Более-менее ясно. Всё же ещё раз уточню: при заказе любого Y-теста, я могу проапгрейдиться до Y-111 или Y-Биг?И второе, как мне сейчас получить максимальную скидку?(ждать сезонных скидок не буду-время не позволяет). Сезонные и прочие скидки оставлю для апгрейдов и т.п., а сейчас главное отправить образец.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

77

Re: Який ДНК-тест обрати?

DmitroR-2 пише:

Спасибо. Более-менее ясно. Всё же ещё раз уточню: при заказе любого Y-теста, я могу проапгрейдиться до Y-111 или Y-Биг?И второе, как мне сейчас получить максимальную скидку?(ждать сезонных скидок не буду-время не позволяет). Сезонные и прочие скидки оставлю для апгрейдов и т.п., а сейчас главное отправить образец.

В цьому році ФТДНА обіцяли почати робити Біг-У без попередніх тестів У-12, У-37 тощо. Проте незрозуміло, коли почнуть. Наразі Біг-У після замовлення будь-якого теста на У, хоч У-12.
По знижкам: наступні будуть десь у квітні, 25 квітня день ДНК. При цьому у минулому році було багато "межсезонних" знижок на тест ФФ (фемілі файндер). Це теж непоганий початок, хоч і інший зміст. При цьому зразок вже в лабораторії буде і можна у будь-яку мить У-тести замовити.

Велика Виска -Мокряки і все село; Кухаревський/Кухаревский - звідусіль; Цихаиз/Чехаиз/Чіхаїз - звідусіль; Кейбал - Полтавщина і звідусіль; Гірчак-Горчаков - Луганськ і околиці. Шукаю народження Варвари Григорівни Кодаченко у 1884-1886 роках скоріш за все у Херсонській губерніі, де - невідомо.
Thanks: DmitroR-21

Share

78

Re: Який ДНК-тест обрати?

Так, прямо зараз на групоні є знижка на ФФ, отут. Подробиці не скажу - сама не робила так. Але було, розписували що і як

Велика Виска -Мокряки і все село; Кухаревський/Кухаревский - звідусіль; Цихаиз/Чехаиз/Чіхаїз - звідусіль; Кейбал - Полтавщина і звідусіль; Гірчак-Горчаков - Луганськ і околиці. Шукаю народження Варвари Григорівни Кодаченко у 1884-1886 роках скоріш за все у Херсонській губерніі, де - невідомо.
Thanks: DmitroR-21

Share

79

Re: Який ДНК-тест обрати?

luvi пише:

Так, прямо зараз на групоні є знижка на ФФ, отут. Подробиці не скажу - сама не робила так. Але було, розписували що і як

Честно говоря с настороженностью отношусь к заказам не напрямую. Лучше наверное сделаю напрямую.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

80

Re: Який ДНК-тест обрати?

Якщо я правильно розумію, там Ви купляєте код, а потім той код вводите. Може хтось напише, хто користувався.

В принципі, якщо робити У-12, то на нього акційних пропозицій останні 2-3 роки не було. Едине, що спрацьовує - то коди з різдв’яних розпродажів на "-10" та "-20 доларів", і то не завжди. Доставка оплачується окремо, який тест не купляй. Тож, якщо Ви зацікавлені у тому, щоб зразок був в лабораторії швидше і робити У-лінію, то можна купляти зараз У-12, нехай їде-обробляється. А там буде видно, що і як.

Велика Виска -Мокряки і все село; Кухаревський/Кухаревский - звідусіль; Цихаиз/Чехаиз/Чіхаїз - звідусіль; Кейбал - Полтавщина і звідусіль; Гірчак-Горчаков - Луганськ і околиці. Шукаю народження Варвари Григорівни Кодаченко у 1884-1886 роках скоріш за все у Херсонській губерніі, де - невідомо.
Thanks: DmitroR-21

Share

81

Re: Який ДНК-тест обрати?

Всё. Заказал для отца Family Finder, mtFull Sequence, Y-DNA12. Теперь буду ждать пришествия американских пробирок big_smile

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).
Thanks: VHB, nfs79, Balymba, luvi, iromko5

Share

82

Re: Який ДНК-тест обрати?

прошу поради знавців. осінні знижки на myheritage (59 уо) дозволяють "дозріти" на тестування. хочу перевірити чи дасть це якісь нові напрямки пошуків. питання наступні:

1) чи піде цей тест для початку? чи є сенс пробувати дорожчі?
2) скільки тестів замовити? дідусів і бабусь вже немає, є тільки батьки і їх брат (батька) і сестри (одна мамина і дві батька). хочу скористатися безкоштовною доставкою, тому буду замовляти мінімум два. робити тата і мами?


буду вдячний за поради.

Попруга, Козиренко, Майстренко, Самі(о)йленко, Антоненко, Пархоменко, Юрченко, Грищенко, Карпенко, Постолюк, Неживок, Куракса, Скрипченко, Мухоїд, Богдан, Ми(Ні)китенко, Котляр, Кузьменко, Власенко, Харченко, Шеремета, Лудченко, Іванцов
Поліське (Хабне), Варовичі, Буда-Варовичі, Мартиновичі, Максимовичі, Млачівка, Діброва, Бобер, Королівка, Тараси, Шевченкове
Генеалогія Поліського краю

Share

83

Re: Який ДНК-тест обрати?

Особисто мені тест у myheritage не дуже подобається тим, що роблять тільки аутосомний. Фемілі файндер від FTDNA потім можно ще "розширити", замовивши дослідження по У (для чоловіків), або міто (для усіх, але генеологічна користь наближаєтся майже до нуля, теж на мою думку). При такій самій вартості тесту на осінніх розпродажах у них в мінус по ціні тільки те, що вартість доставки на кожен тест своя.

Охоплювати найстарших родичів родини. Ваших батька і мати - обов’язково. Допоможе розібратися, хто у Вас з якого боку родич і чи родич взагалі. Коли живі ще брати/сестри Ваших дідусів та бабусь, хоч хтось - то їх. Це може несподівано допомогти розібратися, хто і звідки. Сестри і брати батьків - цікаво, але не в першу чергу. Вони, звичайно, успадкували трохи інший набір генів від батьків, та це вже від фінансів залежить. Себе - так, бо ж Ви це все організовуєте )))

Велика Виска -Мокряки і все село; Кухаревський/Кухаревский - звідусіль; Цихаиз/Чехаиз/Чіхаїз - звідусіль; Кейбал - Полтавщина і звідусіль; Гірчак-Горчаков - Луганськ і околиці. Шукаю народження Варвари Григорівни Кодаченко у 1884-1886 роках скоріш за все у Херсонській губерніі, де - невідомо.

Share

84

Re: Який ДНК-тест обрати?

Так MyHeritage хіба і не є тим самим FF ? Він з'являється в FTDNA і роби з ним що хош потім

Чуркины (г. Бобров Воронежская обл., Балашовский р-н, Саратовская обл.), Копейкины(Саратовская обл.),   Лубенские, Полуян, Британ (Украина, Днепропетровская область), Болдыревы, Кандаковы (Россия, Ростовская обл), Васильчик,
Таборовець, Корінь (Рівненська обл)
Thanks: Balymba, IRON2

Share

85

Re: Який ДНК-тест обрати?

У мене складається думка, що тести MyHeritage - комерційна афера. Мені цікаво, чим керуються ті, хто активно пропагує ці тести, замість FTDNA? Тільки особистими вподобаннями, чи є ще якісь причини.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

86

Re: Який ДНК-тест обрати?

Balymba пише:

У мене складається думка, що тести MyHeritage - комерційна афера. Мені цікаво, чим керуються ті, хто активно пропагує ці тести, замість FTDNA? Тільки особистими вподобаннями, чи є ще якісь причини.

я думаю, що просто був собі такий сайт MyHeritage з деревами генеалогічними. і вони заключили партнерську угоду по залученню клієнтів до FTDNA, а FTDNA зі свого боку надає тести клієнтам сайту MyHeritage за знижкою, та усіляко їх піарить.
Звичайні бізнес стосунки, своєрідний симбіоз. (Інакше, думаю, FTDNAрозвивала окремо свій бізнес з генеалогічними деревами, платним доступом тощо). Звичайно, це лише моя думка, але я ситуацію MyHeritage бачу так.

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії
Thanks: IRON, ochkas2

Share

87

Re: Який ДНК-тест обрати?

Будьте добры, подскажите, я правильно понимаю, если делать днк-тесты родителям, то "в идеале" нужно сделать:
отцу - все Y-DNA (линия его отца), mtDNA (линия его мамы), Family Finder (аутосомы по обеим линиям, 5-6 поколений),
маме - mtDNA (линия её мамы?), Family Finder (аутосомы по обеим линиям, 5-6 поколений).

Поиск предков в Херсонской губ.: Лапа, Лаппа, Кривошея, Бабенко, Стародуб, Твердоступ, Дубровинский; в Екатеринославской губ.: Белемеря (Беломеря), Дядькин, Балдинов, Вергелес, Вегеря, Магдычавский, Бабич, Милюк, Коваленко, Бойе, Бабаенко, Акольцев; в Волынской губ., с. Авратын: Шлапак, Переймибіда, Порохончук; в городах Пенза и Харьков, на Дальнем Востоке: Мутилин.
Thanks: iromko1

Share

88 ( 01-05-2019 14:58:26 змінене ArturVer )

Re: Який ДНК-тест обрати?

kuks70 пише:

Будьте добры, подскажите, я правильно понимаю, если делать днк-тесты родителям, то "в идеале" нужно сделать:
отцу - все Y-DNA (линия его отца), mtDNA (линия его мамы), Family Finder (аутосомы по обеим линиям, 5-6 поколений),
маме - mtDNA (линия её мамы?), Family Finder (аутосомы по обеим линиям, 5-6 поколений).

Если подешевле, то все тесты лучше заказать в конце ноября при скидках  на черную пятницу.
Отцу сразу BIG-Y, ведь если делать апгрейды (например с Y-37 до Y-67 и т.д.), то выйдет дороже. Это 449 $ на черную пятницу или в другие акции цена.
И обоим по Family Finder и mtDNA full.
Два FF в черную пятницу 39 $ (51,5 $ вроде б с доставкой).
mtDNA full - по 139 $

P.s.: Если хотите сэкономить время, то можно на ближайшую акцию заказать два набора. Пока прилетят и улетят - это месяца два. А там потом на черную пятницу можно будет докупить уже тестов по скидкам Y и mtFull.
Я бы сейчас так делал))

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії

Share

89

Re: Який ДНК-тест обрати?

kuks70,

это прекрасный вариант при неограниченных средствах.

Если средства ограничены, то достаточно заказать один тест - например, Family Finder (наверное, будут скидки летом на День отца и День матери), все остальные тесты потом будут делаться с того же материала, их не надо слать туда-сюда физически, достаточно просто оплатить.

Если есть возможность заказывать сразу BIG-Y, это прекрасно, но в большинстве случаев достаточно 67 маркеров. Мито имеет скорее научный, чем практический генеалогический интерес. Да, интересно знать женскую гаплогруппу - например, у меня это U5af - коренное население мезолитической Европы, у матери моего отца - Н (ближневосточные земледельцы), но это, собственно, и все, что этот тест дает. Митохондриальная ДНК мутирует ОЧЕНЬ редко, совпадение гг означает связь порядка 2-3-5 тыс. лет назад, поэтому практической ценности для генеалогии не имеет. Ну разве что в том смысле, что если у двух женщин, связанных прямой женской линией, разные мито-гг, то это значит, что в документальной генеалогии где-то неверные данные (удочерение, например).

ФТДНА предлагает время от времени по акциям комбинацию из аутосомного теста и мито. Это хороший бюджетный (или стартовый) вариант.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

90

Re: Який ДНК-тест обрати?

Привіт, усім форумчанам, зацікавився я кількістю протестованих в різних ДНА компаніях. Знайшов одне посилання: https://thednageek.com/dna-tests/. Статистика на 2019 рік з цінами.Явними лідерами в цій галузі є Ancestry і 23andMe.
Чому ж більшість на цьому сайті радять FTDNA? Які їхні переваги? Зберігання тесту 25 років, 
різні тести? Чи я чогось не розумію?
Мені здається що найважливішим фактором є кількість протестованих для пошуку збігів.
В FTDNA, MH i Gedmatch кількість протестованих не така вже й велика.

Климишин-Олійник-Глистюк-Паламарчук-Лавренчук-Камінський-Гринюк-Жуйчук-Вишневський
Хмельницька область, Красилівський та Новоушицький район, с. Мотрунки, Михайлівці, Косиківці.
https://www.myheritage.com.ua/site-fami … lavrenchuk
Чоловіча лінія Y:  R-FT149101, Жіноча лінія  Y: J-M172, FMS: N1b1a

91

Re: Який ДНК-тест обрати?

klymyshyn, Якщо здати тест в Ancestry і 23andMe, то у Вас не буде у співпаденцях - форумчан) Це один із факторів. Файли з FTDNA можна завантажувати на інші ресурси...

Чуркины (г. Бобров Воронежская обл., Балашовский р-н, Саратовская обл.), Копейкины(Саратовская обл.),   Лубенские, Полуян, Британ (Украина, Днепропетровская область), Болдыревы, Кандаковы (Россия, Ростовская обл), Васильчик,
Таборовець, Корінь (Рівненська обл)
Thanks: klymyshyn1

Share

92

Re: Який ДНК-тест обрати?

Уточню що питання стосується стандартного аутосомного тесту. Щодо тесту Y-DNA  та mtDNA, то лідером безспірно є FTDNA. Хоча як я розумію 23andMe також може проводити такі тести, тільки що стосуєься Y та mt не так якісно. На цьому саті є ряд обговорень важливості аутосомного тесту, є прихильники його, є противники. Як я розумію, саме по цьому виду тесту є важливим кількість протестованих. Залити дані аутосомного тесту з FTDNA в Ancestry і 23andMe не получиться. То чому саме FTDNA? Чи це стосується лише тестів Y-DNA  та mtDNA?

Климишин-Олійник-Глистюк-Паламарчук-Лавренчук-Камінський-Гринюк-Жуйчук-Вишневський
Хмельницька область, Красилівський та Новоушицький район, с. Мотрунки, Михайлівці, Косиківці.
https://www.myheritage.com.ua/site-fami … lavrenchuk
Чоловіча лінія Y:  R-FT149101, Жіноча лінія  Y: J-M172, FMS: N1b1a

93

Re: Який ДНК-тест обрати?

FindMyRoots пише:

klymyshyn, Якщо здати тест в Ancestry і 23andMe, то у Вас не буде у співпаденцях - форумчан) Це один із факторів. Файли з FTDNA можна завантажувати на інші ресурси...

Якщо вибирати між 100 форумчанами і базою в 15 мільйонів, я оберу останнє... :-). Як я вже написав, не всюди можна залити FTDNA, а база на Гедматчі з мільйоном також не така вже й велика. Не переконали.

Климишин-Олійник-Глистюк-Паламарчук-Лавренчук-Камінський-Гринюк-Жуйчук-Вишневський
Хмельницька область, Красилівський та Новоушицький район, с. Мотрунки, Михайлівці, Косиківці.
https://www.myheritage.com.ua/site-fami … lavrenchuk
Чоловіча лінія Y:  R-FT149101, Жіноча лінія  Y: J-M172, FMS: N1b1a

94

Re: Який ДНК-тест обрати?

klymyshyn, та я ж і не старалася)))))

Чуркины (г. Бобров Воронежская обл., Балашовский р-н, Саратовская обл.), Копейкины(Саратовская обл.),   Лубенские, Полуян, Британ (Украина, Днепропетровская область), Болдыревы, Кандаковы (Россия, Ростовская обл), Васильчик,
Таборовець, Корінь (Рівненська обл)

Share

95

Re: Який ДНК-тест обрати?

klymyshyn пише:

Чому ж більшість на цьому сайті радять FTDNA? Які їхні переваги? Зберігання тесту 25 років, 
різні тести? Чи я чогось не розумію?
Мені здається що найважливішим фактором є кількість протестованих для пошуку збігів.
В FTDNA, MH i Gedmatch кількість протестованих не така вже й велика.

Доброго дня! Наскільки мені відомо, FTDNA спеціалізується саме на генеалогічних тестах і тільки вони можуть робити дуже глибоке тестування Y-700. (Звичайно, я в цьому можу і помилятись.)

Інші тестові компанії заточені на інші цілі, наприклад 23andMe спеціалізується на виявленні медичних ризиків, а не на генеалогічному пошуку.

До того ж в деяких компаніях Ви фізично не зможете зробити собі тест. Тобто, він тільки робиться громадянам США і саме цікаве, що і самі зразки мають бути відправлені тільки з території США та Канади. З України чи з Пакистану на зворотній адресі конверту вони навіть не приймуть зразок до роботи. Це Ancestry так діє за моїми даними.

Невеличка ремарка, Gedmatch - це не тестова компанія, а лише сайт, куди вся бажаючі самі завантажують дані своїх тестів. Тобто це така собі загальна база з різних ДНК компаній.

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії
Thanks: klymyshyn, iromko2

Share

96

Re: Який ДНК-тест обрати?

klymyshyn пише:

Якщо вибирати між 100 форумчанами і базою в 15 мільйонів, я оберу останнє... :-). Як я вже написав, не всюди можна залити FTDNA, а база на Гедматчі з мільйоном також не така вже й велика. Не переконали.

Пропоную Вам самому зробити собі тести в тих компаніях з тими мільйонними базами корінних американців, мексиканців, англійців тощо. Чому ми маємо Вам щось радити, якщо Ви не дослухаєтесь?!
Підіть науковим шляхом і зробіть тести де хочете, а потім і відпишіться, чи були форумчани праві, чи Ваша надія на 15 мільйонну базу.

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії

Share

97

Re: Який ДНК-тест обрати?

ArturVer пише:

Чому ж більшість на цьому сайті радять FTDNA? Які їхні переваги? Зберігання тесту 25 років, 
різні тести? Чи я чогось не розумію?
Мені здається що найважливішим фактором є кількість протестованих для пошуку збігів.
В FTDNA, MH i Gedmatch кількість протестованих не така вже й велика.

Доброго дня! Наскільки мені відомо, FTDNA спеціалізується саме на генеалогічних тестах і тільки вони можуть робити дуже глибоке тестування Y-700. (Звичайно, я в цьому можу і помилятись.)

Інші тестові компанії заточені на інші цілі, наприклад 23andMe спеціалізується на виявленні медичних ризиків, а не на генеалогічному пошуку.

До того ж в деяких компаніях Ви фізично не зможете зробити собі тест. Тобто, він тільки робиться громадянам США і саме цікаве, що і самі зразки мають бути відправлені тільки з території США та Канади. З України чи з Пакистану на зворотній адресі конверту вони навіть не приймуть зразок до роботи. Це Ancestry так діє за моїми даними.

Невеличка ремарка, Gedmatch - це не тестова компанія, а лише сайт, куди вся бажаючі самі завантажують дані своїх тестів. Тобто це така собі загальна база з різних ДНК компаній.

Що таке Гедмач, я вже маю певне уявлення. Мене більше цікавить чому в них така мала база, якщо врахувати що дані з Ансестрі і 23 в них можна заливати? Можливо це тимчасово. Враховуючи що вони роблять це безкоштовно, надіюся що база  у них поповниться.

Климишин-Олійник-Глистюк-Паламарчук-Лавренчук-Камінський-Гринюк-Жуйчук-Вишневський
Хмельницька область, Красилівський та Новоушицький район, с. Мотрунки, Михайлівці, Косиківці.
https://www.myheritage.com.ua/site-fami … lavrenchuk
Чоловіча лінія Y:  R-FT149101, Жіноча лінія  Y: J-M172, FMS: N1b1a

98

Re: Який ДНК-тест обрати?

klymyshyn, почитайте "упоротих" (в хорошому сенсі слова) знавців:
Пишуть, що база велика, але працювати з нею дуже невдобно
forum.molgen.org/index.php/topic,4562.15.html

Чуркины (г. Бобров Воронежская обл., Балашовский р-н, Саратовская обл.), Копейкины(Саратовская обл.),   Лубенские, Полуян, Британ (Украина, Днепропетровская область), Болдыревы, Кандаковы (Россия, Ростовская обл), Васильчик,
Таборовець, Корінь (Рівненська обл)
Thanks: klymyshyn, iromko2

Share

99 ( 11-05-2019 11:34:01 змінене klymyshyn )

Re: Який ДНК-тест обрати?

ArturVer пише:

Якщо вибирати між 100 форумчанами і базою в 15 мільйонів, я оберу останнє... :-). Як я вже написав, не всюди можна залити FTDNA, а база на Гедматчі з мільйоном також не така вже й велика. Не переконали.

Пропоную Вам самому зробити собі тести в тих компаніях з тими мільйонними базами корінних американців, мексиканців, англійців тощо. Чому ми маємо Вам щось радити, якщо Ви не дослухаєтесь?!
Підіть науковим шляхом і зробіть тести де хочете, а потім і відпишіться, чи були форумчани праві, чи Ваша надія на 15 мільйонну базу.

Я не хотів нікого образити з форумчан. Не сприймати це так буквально. Особисто у Вас мабуть самі толкові пости на цьому форумі. Хоча я ще не зовсім все розумію і інформація тут не систематизована.Мені здається що форум і існує для обміном досвідом, знаннями. Як я розумію досвіду з Ансестрі і 23 особисто у Вас не має?
У мене є родичі які робили тести в Ансестрі, так що мені не потрібно здавити там тест особисто, щоб розуміти суть. Мені шкода що це закрита компанія і вони не приймають зразки з інших компаній. Але це комерція.
Як я зрозумів, відповідь Ваша що база не така вже й важлива, якщо там немає даних з України?
І Ви схиляєтесь до аутосомного тесту, якщо не потрібно медичних показників, в компанії FTDNA?

Post's attachments

Screenshot_DNA.jpg 154.97 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Климишин-Олійник-Глистюк-Паламарчук-Лавренчук-Камінський-Гринюк-Жуйчук-Вишневський
Хмельницька область, Красилівський та Новоушицький район, с. Мотрунки, Михайлівці, Косиківці.
https://www.myheritage.com.ua/site-fami … lavrenchuk
Чоловіча лінія Y:  R-FT149101, Жіноча лінія  Y: J-M172, FMS: N1b1a
Thanks: ArturVer1

100 ( 11-05-2019 11:31:05 змінене klymyshyn )

Re: Який ДНК-тест обрати?

FindMyRoots пише:

klymyshyn, почитайте "упоротих" (в хорошому сенсі слова) знавців:
Пишуть, що база велика, але працювати з нею дуже невдобно
forum.molgen.org/index.php/topic,4562.15.html

відсутність браузера, для мене це не показник. А ось неможливість спілкування поза межами сайту, по е-мейлу та відсутність можливості завантажувати дані з інших компаній, для мене важливі.
Хорошу статистику (табличку) знайшов тут:
https://www.smarterhobby.com/genealogy/best-dna-test/
хоча дані застарілі, але загальне уявлення є, можна порівняли і знайти + і - кожного з сервісів.

Post's attachments

58616495_1036527143225098_7794787028540850176_n.jpg
58616495_1036527143225098_7794787028540850176_n.jpg 21.59 kb, 2 downloads since 2019-05-11 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Климишин-Олійник-Глистюк-Паламарчук-Лавренчук-Камінський-Гринюк-Жуйчук-Вишневський
Хмельницька область, Красилівський та Новоушицький район, с. Мотрунки, Михайлівці, Косиківці.
https://www.myheritage.com.ua/site-fami … lavrenchuk
Чоловіча лінія Y:  R-FT149101, Жіноча лінія  Y: J-M172, FMS: N1b1a
Thanks: kbg_dnepr1

101 ( 11-05-2019 11:06:39 змінене klymyshyn )

Re: Який ДНК-тест обрати?

Хороші висновки в тій же статті, викладу тут, може кому буде корисно. Перекладати не буду. Якщо в кого проблеми з англійським, гугл перекладач допоможе.
Which Test Is Best For You?
The answer is, it depends on what you want. If you want to know which DNA test is best for genealogy, we recommend FamilyTreeDNA.
FamilyTreeDNA
best overall for genealogists
best for connecting with genetic matches (AncestryDNA has a larger database, but more limited contact options). FTDNA is our pick for the best genetic testing.
only choice for in-depth Y-DNA testing
AncestryDNA and MyHeritage DNA
both excellent overall for genealogists
best choices for linking your DNA to your online family tree
23andMe
only choice for genetic health screening
Living DNA
best for narrowing down searches in the British Isles
FamilyTreeDNA and AncestryDNA
best if you are adopted and are trying to connect with biological relatives
National Geographic
best if you want to contribute to the advancement of science (but then be sure to upload your raw data to FamilyTreeDNA or MyHeritage DNA to get the benefits of those sites)

Post's attachments

GNA Testing Company_2019.jpg
GNA Testing Company_2019.jpg 77.25 kb, 1 downloads since 2019-05-11 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Климишин-Олійник-Глистюк-Паламарчук-Лавренчук-Камінський-Гринюк-Жуйчук-Вишневський
Хмельницька область, Красилівський та Новоушицький район, с. Мотрунки, Михайлівці, Косиківці.
https://www.myheritage.com.ua/site-fami … lavrenchuk
Чоловіча лінія Y:  R-FT149101, Жіноча лінія  Y: J-M172, FMS: N1b1a
Thanks: kuks70, ArturVer2

102 ( 11-05-2019 13:00:02 змінене ArturVer )

Re: Який ДНК-тест обрати?

klymyshyn пише:

Як я зрозумів, відповідь Ваша що база не така вже й важлива, якщо там немає даних з України?
І Ви схиляєтесь до аутосомного тесту, якщо не потрібно медичних показників, в компанії FTDNA?

по 1-му питанню вважаю, що так. Навіть від мільярдної бази буде мало толку, якщо в ній не буде тестованих з нашого регіону. Наскільки мені відомо, переважна більшість тестів з нашого регіону - з колишніх країн Варшавського договору - роблять в FTDNA.
(Я вже так собі подумав, що я так їх хвалю, що FTDNA мені вже зарплату мають платити. Шучу.)

Про інші ДНК лабораторії, які б робили тести з України та з навколишніх країн мені не відомо.

по 2-му питанню - так. (Якщо хтось з інших форумчан має іншу точку зору / інформацію, то з радістю про неї дізнаюся). + завантажити потім RAW-data своїх зразків до MyHeritage та genesis.gedmatch.com , щоб бути присутнім і в їх базах.

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії

Share

103

Re: Який ДНК-тест обрати?

Myheritage, до речі включають досить активно маркетинг... Так що думаю, що вони наростять базу скоро. Я взагалі на їхній сайт потрапила ще до зацікавленності в генеалогії, коли була молода та нерозважлива. Можна було гавантажити своє фото і вони видавали тобі  відому особу, на яку ти схожий ) Отак я і завела там деревце ) А зараз дивлюсь, що вони тестять колишніх учасників backstreet boys  smile Комусь буде цікаво дізнатись, чи не родичі вони з ними)

Чуркины (г. Бобров Воронежская обл., Балашовский р-н, Саратовская обл.), Копейкины(Саратовская обл.),   Лубенские, Полуян, Британ (Украина, Днепропетровская область), Болдыревы, Кандаковы (Россия, Ростовская обл), Васильчик,
Таборовець, Корінь (Рівненська обл)

Share

104

Re: Який ДНК-тест обрати?

З МХ я також давно знайомий. В них ще був сервіс, коли завантажуєш фото своєї дитини і вони кажуть на кого вона більше подібна на тата чи маму. Кому ж це не цікаво :-) Там же в мене є деревце вже давно. Це і стало причиною чому перші ДНК тести я зробив в них. Ну ще мабуть безкоштовна доставка 2-х кітів зіграла свою роль :-) З ФТДНА я знайомий не більше року. Зараз я вже роблю всі тести на FTDNA. Зіграло роль те що в них тести зберігаються 25 років. А тестовані люди в мене переважно старші. Є можливість в подальшому розширити тести. В МХ ніби також зберігаються тести 25 років, але підтвердження цьому я в них не побачив. Та й Y і міто в МХ в подальшому не можна зробити.

Климишин-Олійник-Глистюк-Паламарчук-Лавренчук-Камінський-Гринюк-Жуйчук-Вишневський
Хмельницька область, Красилівський та Новоушицький район, с. Мотрунки, Михайлівці, Косиківці.
https://www.myheritage.com.ua/site-fami … lavrenchuk
Чоловіча лінія Y:  R-FT149101, Жіноча лінія  Y: J-M172, FMS: N1b1a

105 ( 11-05-2019 16:17:49 змінене DmitroR-2 )

Re: Який ДНК-тест обрати?

ArturVer пише:

Якщо вибирати між 100 форумчанами і базою в 15 мільйонів, я оберу останнє... :-). Як я вже написав, не всюди можна залити FTDNA, а база на Гедматчі з мільйоном також не така вже й велика. Не переконали.

Пропоную Вам самому зробити собі тести в тих компаніях з тими мільйонними базами корінних американців, мексиканців, англійців тощо. Чому ми маємо Вам щось радити, якщо Ви не дослухаєтесь?!
Підіть науковим шляхом і зробіть тести де хочете, а потім і відпишіться, чи були форумчани праві, чи Ваша надія на 15 мільйонну базу.

Артур, при всём моём уважении, Вы тут не совсем правы, так как не учитываете потомков украинской диаспоры из США, Канады и др. стран, в которых активно тестируются в 23 энд Ми и Ансестри. Понятно, что прежде всего это важно для тех, у кого предки проживали до 1918г. в Австро-Венгрии (в Галичине, Буковине, Закарпатье) и в украинских этнических землях Польши в 1919-39гг., так именно оттуда был мощный миграционный поток в 1880-1940-х гг. в страны Северной Америки(США, Канада), Южной Америки(Аргентина, Чили, Уругвай, Бразилия), Австралию, Западную Европу. Так что не всё тут так просто и однозначно.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share