1

Тема: Графологія

Натрапив на ряд архівних документів кінця XVIII - середини XX ст., які безпосередньо велись моїми предками, також в кожній родині зберіглись якісь листи, або даже підпис на документі, який належав одному з предків.
Пропоную в цій темі зібрати корисну інформацію, та посилання на сайти, де можна провести графологічний аналіз таких документів, що надасть якусь додаткову інформацію про наших предків.

Приклад почерку мого предка, який був священиком і вів метричну книгу в 1786 році.

Земле, моjа всеплодьучаjа мати!
Сили, шчо в твоjij движель глубинi,
Краплоу, шчоб боiу смiлijше стоjати,
даj i мiнi!
Спасибо сказали: Balymba, Алёна, kbg_dnepr, litar Л4

Поделиться

2

Re: Графологія

Мені сподобався підпис в документі 1880 року:

Post's attachments

ЖИГАЛЮК 4.jpg 97.64 Кб, файл не был скачан. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Турецький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Менів (Менюк), Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut

І-Р37/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37
Спасибо сказали: Алёна, kbg_dnepr, Ostapec`-Strilbyckyj3

Поделиться

3

В ситуації, коли про предків мало що відомо, наявність текстів, написаних їх рукою наче дає надію, що можна взнати про них трошки більше, щось особисте...

Чи знає хтось професіонального графолога, який міг би проаналізувати записи священника ХУ111-Х1Х ст.? Скільки може коштувати такий аналіз?

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Спасибо сказали: Алёна, Ostapec`-Strilbyckyj2

Поделиться

4

В якому ВУЗі готують "графологів"?
Академія МВД, чи в СБУ???

даj i мiнi!

Поделиться

5

Ostapec`-Strilbyckyj пишет:

В якому ВУЗі готують "графологів"?
Академія МВД, чи в СБУ???

ОЧЕНЬ давно я работал в банке "Надра" и к нам приходил специалист в этой сфере.
Много чего интересного рассказывал..о почерках,фальшивых документах и т.п.
Он был из Научно-исследовательский экспертно-криминалистический центр при УМВД в Винницкой области

Труш cool Харченко cool Матюшко coolКикоть coolДовгаль coolПлечистий,Галаган,Кобижча,Коршок,Гусак - с.Патюти /с.Будище /с.Берков /с.Киселівка/с.Ведмедівка/с.Держанівка/с.Адамовка/с.Блудше Чернігівська обл. 
Сидорець(I-P37) cool ,Запорожець - Ніжин/Вертіївка Чернігівська обл.
Дубік,Щерба(?) - с. Кислицьке Томашпільский р-н Вінницька обл.
Спасибо сказали: Ostapec`-Strilbyckyj1

Поделиться

6

Про почерки.
Колись (на початку 1990-х) працював у поштовому відділенні. Одного разу з поштової скриньки попадає мені лист... адресований МНОЮ, якомусь невідомому адресату.
Спочатку думав, що з'їхав з глузду - я лист не адресував, але почерк точно мій...
Напевне сходив би до лікаря, якби наступного дня не прийшов односельчанин (та ще і мій повний тезка) ... і попросив повернути листа, якого він опустив у скриньку. Тоді і вияснилось, що почерк у нас одинаковий. По прямій чоловічій лінії у нас спільний прапрадід. От таке буває...

Турецький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Менів (Менюк), Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut

Спасибо сказали: olyvd, nfs79, Т.В., kbg_dnepr, Ostapec`-Strilbyckyj, LG 775, litar Л7

Поделиться

7

Моя мама, царство їй небесне, хоч і була вчителькою - за першою освітою початкових класів, другою - рос. мова, але вона мене не вчила ні читати, ні писати. За 10 років лиш три тижні запоміщала в моєму класі нашу викладачку (і встигла вліпити мені двійку за те, що домашнє завдання робив перед її уроком, а в неї була негарна звичка приходити до класу відразу після першого дзвінка). Так от, єдиний її вплив на мене це те, що вона мені не дозволяла довго переходити з чорнильної авторучки на пастову. Я довше всіх у класі писав чорнилом. Навіть подарувала мені свою китайську авторучку з золотим пером. А почерк у нас однаковий. Майже такий почерк у мого рідного дядька, її меншого брата. В інших родичів зовсім інший почерк. Зовсім інший.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Спасибо сказали: Ostapec`-Strilbyckyj, LG 7752

Поделиться

8

Чи є в когось ідеї з діючими графологами?

https://lh3.googleusercontent.com/Ub1d2LVmApIDl1qWbnf3UJuJP-Vbh-eCn2snckx_QDHluJv3g6jn2D33St0ELdPNQ39UoIfexo1a5B6NoB0cpMJhIOjHCQcNDjJlA732ZBkKk8gvq-VTSsbHH1LF0ibt8ODCtnATDwgYgth8_6-T6Mmcjt2yfqjz5gJ6i1C9Z0-I1YYl5ZGodrrJSFGQRjlRTRE2vN_uguHRMiq8XUNxX1O9XumAezS7U8fqDyPszWMIya70K39NP336lJFr5ip_0CJWNIanuuulqtc0vKgqJQk3hChy23rF-2CGj4b5UT2tfLT7M4xixojzTOKtx0sQIyyST5h7QLRFHABG6lBoAcOPMZqTaZpZBparJj_etkqojPVwz5i8brbvGmkcCjgbOjTW6oPPIoFpy3R7jlyMc4TY8v5GTOhW7g5Xt7Os9ey41_F0v-3vEM-A11S21oXbYeCjZ5jASyxSRBP87-DZW-lgODa1YSKBfwt7uU0DyXhGLT2N81iAl6CiCOENYtDtUhPOSK_JKvqedxJk2dLQkpmATEvDfVYtvx_wwsVjlKb5lXArHWHXuJe8a_SRkJ4GmOAj7tmu27uB-lRniFjiZU9awlTAk6SvTZX9r28=w637-h876-no

даj i мiнi!
Спасибо сказали: litar Л, Алёна2

Поделиться

9

Що маєте на увазі? Вичитку? Скиньте  на balymba@gmail.com - спробую (почерк ніби пристойний)

Спасибо сказали: Алёна, Ostapec`-Strilbyckyj2

Поделиться

10

Balymba пишет:

Що маєте на увазі? Вичитку? Скиньте  на balymba@gmail.com - спробую (почерк ніби пристойний)

Ідея в тому, щоб до людини про яку нам відомо якісь її параметри та почерк попробувсти скласти основні риси характеру.

наприклад, коли відомий якийсь: шляхтич, священник, військовий, або чиновник з 19-го ст., до винайдення фото, але маємо якісь його зразки почерку, мінімально - підпис.

І за цим зразком почерку у відповідності до епохи та місцевості та віку скласти якийсь словесний портрет про людину, або в порівнянні з декількома зразками почерку, які були залишені в різному віці.

даj i мiнi!
Спасибо сказали: Balymba1

Поделиться

11

Зрозуміло. Для священників у мене є дві характеристики: ті хто сумлінно відносився до ведення документації, і ті хто вів її сяк-так. Але зробити це за почерком неможливо - тільки аналізуючи документи за значний період часу. Зустрічав записи зроблені абсолютно чітким почерком, але якщо в них вчитатись, то ... здається, що деякі записи зроблені в стані який і не знаю як характеризувати ... бо не може чоловік бути матір'ю, чи в людини бути дві матері.

Спасибо сказали: Ostapec`-Strilbyckyj1

Поделиться

12

Тут натрапив на цікаву статтю - https://ostroh.info/publications/interv … afologiyi/
Правда, потрібно зважати, що дана методологія до наших сучасників.
Перо, або ручка з стальним пером і сучасні засоби письма -:різні.

рівний, каліграфічний почерк виявляється є признаком рабської психології людини.

даj i мiнi!
Спасибо сказали: gennadii5408, Balymba, Ярематойсамий, Julia_R14

Поделиться