1

Тема: Перенимаем опыт друг у друга

Давно хотела создать данную тему, рассказать чему полезному и важному научилась я, а заодно и поблагодарить тех, у кого научилась!

Начну...

У Виктора vikgeneo позаимствовала календарь родового дерева, где записываются даты рождения, брака и смерти всех прямых родственников, и не только.

Выглядит он так: http://forum.genoua.name/viewtopic.php?pid=42131#p42131
Дома лежит на столе, постоянно обновляю календарь, добавляю новые даты (и грустные, к сожалению, и радостные), чтобы про всех всё всегда помнить.
Очень удобное изобретение! До календаря всех записывала в помянник.

Очень хочу еще сделать вот такую книжечку http://forum.genoua.name/viewtopic.php?pid=21325#p21325 и схему http://forum.genoua.name/viewtopic.php?pid=42122#p42122

Виктор, огромная Вам благодарность за подсказки и идеи!

---------------------------------

Идею нумеровать источники, которые порой совсем неожиданно появляются и в которых уже можно запутаться, взяла у Виталия Vitaly

Выглядит это  вот так:   Источник: [1/2016]  http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 12#p101112

Благодарю, Виталий, за идею!


***
Если кто-то желает поделиться со всеми своими интересными полезностями, добро пожаловать в тему wink

Share

2

Re: Перенимаем опыт друг у друга

Алёна,

и Вам спасибо за передовой опыт!

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

3

Re: Перенимаем опыт друг у друга

Уважаемые форумчане!
Поделитесь, пожалуйста, опытом. Как вы учитываете и отслеживаете посланные запросы в различные инстанции? Я вот надумала себе так: в виде таблицы - шапка:
1. № по порядку
2. какой вид запроса (электр./письмо почтой) и платный/бесплатный(социальный)
3. дата
4. наименование организации и полный адрес (электр./почтовый)
5. О чем запрос (кратко)
Отметка о получении - общая:
-  дата(6), положительный(7), отрицательный(8), причина отказа(9).
10. Отметка о повторном запросе.

Все я учла или нет, а может громоздко, и не надо вовсе? А куда прилепить квитанции с почты? А письма дальним родственникам - это тоже запрос, то же надо запомнить. У меня набралась хорошенькая кучка "бумажек" и я, вдруг обнаружила, что дважды отправила одному и тому же почти одинаковое по смыслу письмо. "Страхіття"!!!
Можно, конечно, и в компьютере все делать, но у меня был горький опыт, когда старенький комп сломался и информацию практически не восстановили. Большую тетрадь купила!

Share

4

Re: Перенимаем опыт друг у друга

chernik, у меня упрощенная таблица в Excel:
- № п/п
- дата
- куда (+ адрес) и кратко о чем
- ответ ( дата + результат)
еще "Примечания" (куда дальше обращаться и т.д.).

И отдельный файл для писем родственникам, раньше всё "регистрировала", сейчас уже столько не пишу, и так помню smile

После внесения изменений копию файла сохранить еще и на флэшку или жесткий  диск. А тетрадку главное не потерять)
Делайте как Вам удобно.

А куда прилепить квитанции с почты?

А зачем квитанции? Вы заказным письмом отправляете? Можно приклеить в конце тетрадки конверт и складывать квитанции в конверт.

Share

5

Re: Перенимаем опыт друг у друга

chernik, оце ідея! Але ж все це можна просто вносити в щоденник пошуку. Я так роблю.
Щодо збереження електронної інформації - https://hard.rozetka.com.ua/transcend_t … 3/p187224/ Дубль туди, і на поличку.

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

6

Re: Перенимаем опыт друг у друга

Relic hunter, у меня тоже есть дневник, но в файле/тетрадке все запросы вместе и все сразу видно, а в дневнике нужно искать;) Когда запросов много, не очень удобно в дневнике каждый раз делать выборку.

Share

7

Re: Перенимаем опыт друг у друга

Алёна, и таким образом у меня накопилось тетрадок-кляссеров-файлов на две архивные папки, которые я, болван, купил одинаковые и постоянно, уже 10 лет путаю когда достаю.

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

8

Re: Перенимаем опыт друг у друга

Relic hunter, а разные наклейки наклеить на папки никак нельзя, чтобы  не путать?)

Share

9

Re: Перенимаем опыт друг у друга

Алёна, а шо? Можно было? lol lol lol
Вот жыж...

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

10

Re: Перенимаем опыт друг у друга

Relic hunter, big_smile
Есть ещё самоклеящаяся пленка любых цветов и рисунков, можно такую красоту навести в папках!)))

Share

11

Re: Перенимаем опыт друг у друга

Спасибо большое за советы!!!

Алёна пише:

еще "Примечания" (куда дальше обращаться и т.д.).

И отдельный файл для писем родственникам, раньше всё "регистрировала", сейчас уже столько не пишу, и так помню smile

После внесения изменений копию файла сохранить еще и на флэшку или жесткий  диск. А тетрадку главное не потерять)
Делайте как Вам удобно.

А куда прилепить квитанции с почты?

А зачем квитанции? Вы заказным письмом отправляете? Можно приклеить в конце тетрадки конверт и складывать квитанции в конверт.

Примечание - куда дальше обращаться, точно надо. На контроль!
Письма пишу от руки, т.к. почти все родственники, с которыми контактируем, в возрасте и живут в селах, компов нет. А одна тетушка (ей 78 лет и живет в далеком селе), вообще по телефону сказала: "Ты мне свои "бесики" не передавай больше, пиши нормальные письма". Это я через эл.почту её внучки, передала поздравление с Новым Годом, она ездила к ней на каникулы. Та просто со своего телефона ей открыла свою почту и показала моё письмо.
Квитанции - это отдельная тема. У нас на почте, что бы сделать план, настоятельно рекомендуют - "заказное" - лучше и надежнее. Но это больше касается архивов и др. организаций.
Вот, тетради надо купить разные для каждой фамилий - это точно, а то запутаешься. Да и копии на дисках можно делать, вот только было бы время.
Спасибо за советы!!!

Thanks: Алена1

Share

12

Re: Перенимаем опыт друг у друга

Добрый вечер!
Решила все-таки попросить поделиться опытом.
Я думаю, что  у каждого есть библиотека. Не важно: маленькая или большая, а также где она находится (несколько полок над столом или это отдельное помещение).
Меня интересует принцип расстановки книг.  Конечно, я понимаю, что это зависит от некоторых факторов:
- какого жанра книги (историческая лит-ра, военная, лирика, детская...и т.д.); 
- подписные издания и тоже по жанрам....;
- альбомы про искусство и др. всякие;
- различные справочники, энциклопедии, учебники, атласы..., они все очень старенькие, не приглядные, и которые, "ни в коем случае не трогать - ни, ни".
Вопрос для меня очень актуальный, т.к. до ремонта все книги сложили в коробки, старые книжные шкафы разобрали и все...- они свое отслужили. "А теперь у нас будут современные книжные полки, как показывают в телеке" - это мне было озвучено. На мне только одна задача - подумать как "креативненько" все расставить, а самое главное, что бы было все понятно, можно было быстро найти нужное и... "ну, бабушка, ты сама знаешь".
До ремонта книги стояли: в совдеповских  книжных шкафах. Несколько шкафов - подписка (классика), потом шкафы - по жанрам книг, был отдельно шкаф для детской лит-ры и т.д. В шкафах как-то понятно, а сейчас ничего не понятно. Это все надо продумать до того, как будут делаться полки.
Пожалуйста, поделитесь -  как у кого и по какому принципу расставлены книги на полках? 
PS: У нас много книг.

Share

13

Re: Перенимаем опыт друг у друга

Дозволю собі...
Прочитав два рази, дуже уважно. На моїй душі потепліло, посміхнувся...
"Бабушка", дивлюсь, - "перфекціоністка", як, власне, і я. Все життя когось мучаю з цією своєю якістю. Моя порада - якщо Вам дозволили зробити "по- вашому", зробіть точно так, як було раніше. Боюсь, що для всіх інших  це взагалі не важливо. Маю досвід в наведенні такого порядку, завжди отримував "на горіхи".
Вибачте, якщо здалося, що я підійшов несерйозно до Вашого питання...

R1a - BY30762

Пошук предків : Яценко, Косенко, Божко, Костенко, Хмельницький, Луговий, Мазин, Бураков

Share

14

Re: Перенимаем опыт друг у друга

gennadii5408,
Спасибо Вам большое за понимание!!!
Я, честно говоря, очень долго мучилась - спрашивать, не спрашивать, все-таки решилась. Надо было в дневнике, наверное такие вопросы обсуждать, эх не подумала. Может перенести? Кто поможет в мой дневник, в тему "Винегрет" отправить?

Share

15

Re: Перенимаем опыт друг у друга

А навіщо переносити? тут нехай і буде, хто його побачить у "Вінегреті", хіба що випадково.

Я згодна з паном Геннадієм - якщо простір нових стелажів дозволяє, то краще за все зробити так, як це в Вас було: принаймні буде хтось, хто знатиме, де що повинно стояти.

Я б теж скоріше ставила за тематичним принципом, бо за яким же ще можна шукати?

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: chernik1

Share

16

Re: Перенимаем опыт друг у друга

kbg_dnepr
Екатерина, спасибо!!!
На выходные попробую "прикинуть", как это будет выглядеть на стеллажах, а не в шкафу.

Share

17

Re: Перенимаем опыт друг у друга

Да, что-то сильно я затянула с "прикидыванием", уже море выходных прошло. А может это и к лучшему. Я просмотрела в интернете сообщения, разные картинки, еще поговорили в кругу семьи и решили, что все-таки книги расставлять по тематике, придерживаясь старой версии, как и советовали - Геннадий gennadii5408 та Катерина kbg_dnepr. Спасибо Вам за поддержку.
А самое главное мне пообещали, что будут и шкафы под стеклом, и  стеллажи "по современному". Теперь остается только ждать и мечтать: когда закончится ремонт.
А есть еще работа - чистка и ремонт самых книг. Ну это уже надо лето ждать.

Thanks: gennadii54081

Share

18

Re: Перенимаем опыт друг у друга

chernik, у меня все книги стоят, как мне удобно будет их искать. Все равно все идут ко мне с вопросами. Как бы я их не расставляла.
У детей свои полки с книгами, я туда не лезу.
А какой у вас способ запоминания, где что лежит, это уже Вам решать. smile

Share

19

Re: Перенимаем опыт друг у друга

notizia, это точно, все  спрашивают меня. Сейчас вопросы больше задают внуки, т.к. дети практически не читают, нет времени, а внуки - да, особенно старшие, когда учились в школе.   Хорошо, что есть перепись книг, хочу  составить что-то вроде каталога, но это позже.

Thanks: kbg_dnepr1

Share

20 ( 27-04-2020 19:34:58 змінене interstep )

Re: Перенимаем опыт друг у друга

За день смастерил сайт по истории села, надеюсь привлечь интерес от жителей и соответственно получить больше контента.
Затраты минимальные - сайт бесплатно, домен 160 грн в год
Www.Chkalove.zp.ua

Share

21

Re: Перенимаем опыт друг у друга

interstep,

сайт виглядає чудово, вітаю!

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: interstep1

Share

22 ( 29-04-2020 16:47:25 змінене interstep )

Re: Перенимаем опыт друг у друга

Наверное, многие заметили обновления на сайте память народа.
Стоит снова поискать всех своих, загрузили много записей,
в частности отсканированные фотокарточки с упк офицеров.
Вот даже получилось собрать галлерею офицеров уроженцев села
https://www.chkalove.zp.ua/статті/галерея-офіцерів

Share

23

Re: Перенимаем опыт друг у друга

interstep, а як Ви відбирали "своїх" чи Чкалове унікальна назва?

Share

24 ( 29-04-2020 20:26:48 змінене interstep )

Re: Перенимаем опыт друг у друга

AppS пише:

interstep, а як Ви відбирали "своїх" чи Чкалове унікальна назва?

Чкалове, далеко не унікальна назва,
вводив назву району і назву села, так звісно не всі, напевно, потрапили в цю вибірку, але краще з чогось почати

Share

25

Re: Перенимаем опыт друг у друга

interstep, дякую, спочатку не подумав, що обидва слова треба в називному.

Share

26

Re: Перенимаем опыт друг у друга

Для того чтобы отслеживать обновления на сайтах архивов, начал мониторить определенные страницы с помощью расширения к браузеру-хром. Очень удобно - узнаю об обновлениях практически сразу)
https://chrome.google.com/webstore/deta … epgg?hl=ru
Рекомендую

Share

27

Re: Перенимаем опыт друг у друга

Не знаю, де краще поділитися своїм досвідом, тому залишу тут.

Багато дослідників знає, наскільки зручно і корисно робити повну індексацію всіх метрик по селу. Так, це займає дуже багато часу, і часто виглядає даремною працею, зате потім, коли дізнаєшся якесь нове прізвище, або коли з’являється ДНК-збіг, то потім усе дерево по якійсь лінії можна зібрати буквально за кілька годин, просто відшукуючи всі події про конкретних людей по індексованих таблицях, і не треба заново переглядати десятки метричних книг.

Але я для себе відкрив ще одну дуже корисну річ. Спробуйте зв’язувати записи про народження і смерть немовлят та дітей (можна і дорослих, але почати з дітей простіше).

Індексуючи метрики Великої Білозерки (Запорізька область, колишній Мелітопольський повіт Таврійської губернії), я для себе відкрив, що як мінімум у 1840х роках в записах про народження і смерть для однієї і тієї ж людини досить часто фігурують різні прізвища, хоча там точно йдеться про одну й ту саму родину. Таким чином, зв’язуючи ці записи, можна отримати дуже багато пар прізвищ, під якими були відомі якісь родини.

Я почав зв’язувати такі записи з 1840 року, бо більш ранніх метрик немає, і буквально пройшовши 5 років я знайшов майже 30 пар прізвищ, які раніше для мене ніяк не були пов’язані.

Особливо це стосується відіменних прізвиськ, хоч і не тільки:

Міщенко = Михайленко
Яценко = Ясько = Корнієнко = Кириленко
Остапенко = Олексієнко
Кузьменко = Дядюн
Прокупенко = Харченко = Гороховець
Василенко = Бехтир
Федоренко = Ткаченко = Ведмідь
Максименко = Новак
Савченко = Буряченко
Назаренко = Щербина
Олефиренко = Матяшівський
Романенко = Золотонівський
Тищенко = Лобач
Пашко = Кулик
Харко = Брагинець
Гришко = Бутько
Матухно = Москаленко
Жук = Шамраєнко
Скляр = Скрипченко
Довбня = Коваленко
Киричок = Гуриненко
Валюх = Мазнюк
Царенко = Шабленко
Берегун = Крапивний
Оливка = Тученко
Полуницький = Багній

Найкраще це працюватиме з метриками, коли в записах вже почали додавати по-батькові. Тоді ви перевіряєте зв’язку 3 імен - ім’я дитини, ім’я батька, по-батькові батька, плюс вік дитини. Ймовірність випадкових збігів дуже маленька, я поки не зустрів жодного неоднозначного збігу, коли один запис про смерть підходить до кількох записів про народження чи навпаки.

28 ( 23-08-2023 17:34:19 змінене LikaZp )

Re: Перенимаем опыт друг у друга

ktaras,
я пришла к этому немного раньше
http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 03#p267203

И мой список постоянно дополняется.
Пришла к некоторым выводам.
Что так иногда "проскальзывала" настоящая фамилия (до переселения). И таким образом находилось очередное место исхода.
Зять "числился" по фамилии жены, и иногда у некоторых потомков была "настоящая" фамилия.
Фамилии, производные от имен, зачастую были от имени деда.

Самое интересное, спрашивала у родственников, знают ли они в селе такую-то фамилии. Да, говорят, таких-то и таких-то так "дразнят". На что отвечаю, так это и есть их настоящая фамилия.

Share

29 ( 24-08-2023 11:39:44 змінене PetrEka )

Re: Перенимаем опыт друг у друга

ktaras пише:

Не знаю, де краще поділитися своїм досвідом, тому залишу тут.

Багато дослідників знає, наскільки зручно і корисно робити повну індексацію всіх метрик по селу. Так, це займає дуже багато часу, і часто виглядає даремною працею, зате потім, коли дізнаєшся якесь нове прізвище, або коли з’являється ДНК-збіг, то потім усе дерево по якійсь лінії можна зібрати буквально за кілька годин, просто відшукуючи всі події про конкретних людей по індексованих таблицях, і не треба заново переглядати десятки метричних книг.

Але я для себе відкрив ще одну дуже корисну річ. Спробуйте зв’язувати записи про народження і смерть немовлят та дітей (можна і дорослих, але почати з дітей простіше).

Індексуючи метрики Великої Білозерки (Запорізька область, колишній Мелітопольський повіт Таврійської губернії), я для себе відкрив, що як мінімум у 1840х роках в записах про народження і смерть для однієї і тієї ж людини досить часто фігурують різні прізвища, хоча там точно йдеться про одну й ту саму родину. Таким чином, зв’язуючи ці записи, можна отримати дуже багато пар прізвищ, під якими були відомі якісь родини.

Я почав зв’язувати такі записи з 1840 року, бо більш ранніх метрик немає, і буквально пройшовши 5 років я знайшов майже 30 пар прізвищ, які раніше для мене ніяк не були пов’язані.

Особливо це стосується відіменних прізвиськ, хоч і не тільки:

Міщенко = Михайленко
Яценко = Ясько = Корнієнко = Кириленко
Остапенко = Олексієнко
Кузьменко = Дядюн
Прокупенко = Харченко = Гороховець
Василенко = Бехтир
Федоренко = Ткаченко = Ведмідь
Максименко = Новак
Савченко = Буряченко
Назаренко = Щербина
Олефиренко = Матяшівський
Романенко = Золотонівський
Тищенко = Лобач
Пашко = Кулик
Харко = Брагинець
Гришко = Бутько
Матухно = Москаленко
Жук = Шамраєнко
Скляр = Скрипченко
Довбня = Коваленко
Киричок = Гуриненко
Валюх = Мазнюк
Царенко = Шабленко
Берегун = Крапивний
Оливка = Тученко
Полуницький = Багній

Найкраще це працюватиме з метриками, коли в записах вже почали додавати по-батькові. Тоді ви перевіряєте зв’язку 3 імен - ім’я дитини, ім’я батька, по-батькові батька, плюс вік дитини. Ймовірність випадкових збігів дуже маленька, я поки не зустрів жодного неоднозначного збігу, коли один запис про смерть підходить до кількох записів про народження чи навпаки.

Теж зробила такі висновки, трохи описала в своїй темі про Криничне. Як зазначено вище, то в метриках часто фігурує прізвище по діду. Тобто, батько і його син можуть мати різне прізвище. Прізвища від професії теж можуть перекликуватись, як наприклад Столяренко - Бондаренко. Якщо людина була прийшла, часто по-батькові в метриках має декілька варіантів. Зятя, який прийшов в прийми, часто писали по прізвищк дружини. Часами у вдів зустрічається дівоче прізвище, можливо, у тих, хто десь в інше село пішов заміж, а потім овдовіла і повернулась. 

З великим приходом тяжко цим лайфаком користати, бо Авраменків, Петренків, Григоренків могло бути багато. З малими дійсно спрощує багато. 
Окрім того, якщо це повторні шлюби, досить часто могло бути і прізвище і по-батькові вітчима, і якщо є якісь прогалини в роках, то зв'язок встановити справжній тяжко.

Значенко (Полтавская губерния), Петренко (Константиноградский уезд Полтавской губернии), Гашута, Колесник (с.Криничное, Ахтырский уезд, Харьковская губерния), Колесник, Сл(е)исаренко, Ложечник (с. Тростянец, Ахтырский уезд, Харьковская губерния)

Share

30

Re: Перенимаем опыт друг у друга

ktaras, LikaZp, а можете докладніше розповісти, будь ласка, як реально це почати. Є метричні книги і сповідні розписи по селу. Що це за індексовані таблиці, які ви згадуєте. Бо я роблю все у FS, там у різних гілках швидко заплутаєшся. Чи ви їх періодично роздруковуєте чи в якійсь іншій програмі робите. Бачив колись ідею робити в Excel, але цікаво було б подивитися на конкретному прикладі.

Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.
Thanks: Ann, DmitroR-22

Share

31 ( 24-08-2023 19:29:56 змінене LikaZp )

Re: Перенимаем опыт друг у друга

Balakyn,
я использую только программу MyHeritage Family Tree Builder.
Но отключаю синхронизацию с семейным сайтом, чтобы не ограничиваться бесплатными двухста персонами.
У меня на сейчас около 10 тысяч в основном проекте и по мелочи в местах исхода.

Файлик Excel у меня тоже есть с различной вспомогательной информацией, например, с алфавитным списком девочек за несколько десятков лет с отчествами и годами рождения для поиска "невест" и т.п.

Thanks: Balakyn, DmitroR-22

Share

32

Re: Перенимаем опыт друг у друга

PetrEka пише:

Окрім того, якщо це повторні шлюби, досить часто могло бути і прізвище і по-батькові вітчима

И не говорите, это такие ребусы. Почти у каждого по 2, а то и по 3 брака. Куча детей.

Но все равно интересно распутывать клубки, особенно, если это касается твоих предков.
Анализируешь, сопоставляешь, выстраиваешь версии и ждешь очередную порцию документов, чтобы подтвердить или опровергнуть.
Считаю, что мне повезло, так как в наличии довольно много метрик и несколько исповедок, как некий промежуточный ориентир.

Thanks: DmitroR-21

Share

33 ( 24-08-2023 18:37:39 змінене ktaras )

Re: Перенимаем опыт друг у друга

Balakyn пише:

ktaras, LikaZp, а можете докладніше розповісти, будь ласка, як реально це почати. Є метричні книги і сповідні розписи по селу. Що це за індексовані таблиці, які ви згадуєте. Бо я роблю все у FS, там у різних гілках швидко заплутаєшся. Чи ви їх періодично роздруковуєте чи в якійсь іншій програмі робите. Бачив колись ідею робити в Excel, але цікаво було б подивитися на конкретному прикладі.

Я використовую гугл-таблиці (Google Sheets, що по суті є просто Excel-документами у хмарі, які ви редагуєте онлайн через браузер). Мені так зручніше завдяки можливості спільної роботи багатьох людей над одним файлом, доступності онлайн з різних пристроїв, а також в плані збереженості (ніколи нічого не пропаде, навіть якщо щось станеться із залізом), але можете робити це у звичайному Excel-файлі, якщо вам так зручніше. Просто час від часу робіть копії і зберігайте бекапи десь на електронній пошті чи ще якось.

Якщо говорити про метрики, то у файлі 3 вкладки - народження, шлюб і смерть. Якщо є сповідки то я їх теж окремо індексую.
А далі все просто, ось такі колонки:

Народження:

Номер
Ім’я народженого

Населений пункт батьків
Прізвище батьків
Ім’я і по-батькові батька
Ім’я і по-батькові матері

Населений пункт хрещеного батька
Прізвище
Ім’я і по-батькові

Населений пункт хрещеної матері
Прізвище
Ім’я і по-батькові
Ім’я і по-батькові її чоловіка, якщо вказане

Шлюб:

Номер
Населений пункт нареченого
Прізвище
Ім’я і по-батькові
Вік
Номер шлюбу (перший, другий, третій,...)

Населений пункт нареченої
Прізвище
Ім’я і по-батькові
Вік
Номер шлюбу

Населений пункт свідка
Прізвище
Ім’я і по-батькові
(таких колонок по 4 рази для кожного з 4 свідків)

Смерть:

Номер
Прізвище померлого/померлої
Населений пункт
Ім’я і по-батькові
Ім’я і по-батькові його/її батька, якщо вказане
Ім’я і по-батькові його/її чоловіка, якщо вказане
Вік

І все, а рядки в таблицях це просто окремі записи. Всі роки індексую підряд в одному файлі. Ще на кожен рік додаю посилання на FS, щоб потім можна одразу легко відкрити і знайти потрібний запис.

Для того, щоб звіряти різні події для однієї людини, я додаю ще трохи допоміжних колонок, наприклад, в таблиці про народження в мене ще є рік шлюбу і рік смерті, куди записую рік, якщо знаходжу ці події для людини. Так само рік народження і смерті додаю у записи про шлюб, а рік народження - в записи про смерть.

У файлі є пошук, тож можна швидко шукати імена чи прізвища, дуже зручно.

34

Re: Перенимаем опыт друг у друга

Дуже не раджу індексувати одразу у вигляді дерев. Я колись пробував, але можна наробити багато помилок і дублів, і в деревах дійсно дуже важко орієнтуватися, складно шукати і легко заплутатися, особливо якщо в метриках десь проскочило альтернативне або неправильне прізвище, ім’я чи по-батькові. Краще просто все зводити до простих таблиць, де все дуже прозоро і наочно, а потім в дерева збирати якісь окремі гілки, які найбільше цікавлять, коли вже є вся повнота інформації.

Thanks: Balakyn1

35

Re: Перенимаем опыт друг у друга

ktaras,
у вас такой прям академический подход, все четко зафиксировать, ошибок не наделать.

У меня нет такой задачи собрать информацию по селу.
Но считаю, что преимущество набора информации в программе - это возможность визуализации в виде схем и графиков.
И резервную копию можно сделать, или создать файл GEDCOM и воспользоваться ним в других подобных программах или на сайтах.
В общем, каждый выбирает то, что соответствует его потребностям.
Удачи

Share