36

Re: Який ДНК-тест обрати?

Якось мені всі ці ДНК тести розчинюють залишки мозку.
Маю декілька питань:
1. Якщо різниця в одне покоління, мабудь не важливо хто здасть тест, я чи мій син. Тоді питання для чого тягти сюди старезного батька? ( мами вже давно немає)??
2, Якщо здати ці тести беспосередньо в США, вони будуть мати такі самі назви?
3. Якщо по першому питанню є суттєві відмінності, сформулюю питання так: є я, моя дружина і наш син, що кому тестувати, бажано все і вся одразу, щоб потім не робити добавок.
Різниця в +- 100 дол. В даному випадку не суттєва. ( Переліт туди -сюди все врівноважить)

Share

37

Re: Який ДНК-тест обрати?

Vic-tor пише:

Якось мені всі ці ДНК тести розчинюють залишки мозку.
Маю декілька питань:
1. Якщо різниця в одне покоління, мабудь не важливо хто здасть тест, я чи мій син. Тоді питання для чого тягти сюди старезного батька? ( мами вже давно немає)??
2, Якщо здати ці тести беспосередньо в США, вони будуть мати такі самі назви?
3. Якщо по першому питанню є суттєві відмінності, сформулюю питання так: є я, моя дружина і наш син, що кому тестувати, бажано все і вся одразу, щоб потім не робити добавок.
Різниця в +- 100 дол. В даному випадку не суттєва. ( Переліт туди -сюди все врівноважить)

Vic-torе, особливість генеалогічного тесту в тому, що зразки ДНК від тестованої особи беруться в домашніх умовах. Оскільки це генеалогічні, а не кримінологічний тест, то відповідальність за те, кого тестують і яка інформація пов'язується зі зразком, який надається тестовій компанії для аналізу, лягає повністю на тестовану особу чи її представника, який буде опікуватися результатами. Для тестової компані важливий тільки номер тестового набору, для того щоб відрізнити його від інших тестових наборів.


Процедура взяття зразка приблизно така. Після замовлення тесту онлайн, на вказану замовником адресу висилається тестовий набір (чи набори), тестований тре стерильними щіточками внутрішні поверхні щік, наконечники щіточок відламуються і поміщаються в пластикові пляшечки з консервантом, пляшечки вкладаються у конверт з адресою тестової компанії і конверт відсилається поштою.


Зразок ДНК, прибувши до тестової компанії, поміщається в морозильну камеру для зберігання впрдовж 25 років. Частину ДНК беруть на аналіз згідно замовленого тесту чи тестів. З решти, що зберігається, можна дозамовляти, при потребі, додаткові тести. 


По мірі виконання аналізів, їхні результати поміщаються на сайті компанії із захищеним онлайн-доступом для клієнта (тестованої особи чи її представника), а клієнту приходить повідомлення на електронну пошту. 


Тепер, кого тестувати. Потрібно пам'ятати, що кожна особа отримує 50% відсотків аутосомного ДНК від кожного з своїх батьків, тому цим і зумовлюється рекомендація тестування чимстарших поколінь (поки є можливість). Для Вашого випадку - Ви, Ваша дружина, Ваш син і Ваш батько - я б радив зробити тести  Вашому батькові, Вам і Вашій дружині. Вашому синові робити тест непотрібно, хіба що є сумнів, що він є Вашим біологічним сином, або Вас цікавить, які саме ділянки ДНК Ваш син успадкував від Вас і Вашої дружини. 

Описи тестів тут:
Порівняння Y-ДНК-тестів | Y-DNA Test Comparison (тільки для чоловіків)

Порівняння мтДНК-тестів | mtDNA Test Comparison (як для чоловіків, так і для жінок)

Порівняння атДНК-тестів | atDNA Test Comparison (як для чоловіків, так і для жінок)

Для початку тестування досить мати принаймі один замовлений тест для кожної особи. Якщо гроші - не проблема, мо можна замовити зразу всі доступні для кожної особи тести. Якщо ні, то додаткові тести можна пізніше дозамовити онлайн.


Ціни на тести тут: https://www.familytreedna.com/group-joi … ode=D56385

У кожному жарті є частка жарту.
-------------------------------------
Боднар - Красій - Гринишин - Герасимов - Воловодюк - Поліщук - Бас - Романовський - Денисевич - Троїцький
R-YP591|HV1a2 - Проект "Українська ДНК"

Сайт VHB

Share

38

Re: Який ДНК-тест обрати?

Vic-tor
додам, що з матеріалу батька, Ви можете витягти міто бабусі (його матері), а от зі свого тільки міто вже своєї матері, з матеріалу сина лише міто Вашої дружини.

Але тут все питання в бюджеті.

що б варто зробити:

- батьку YDNA37+опціонально FF, з приціом на сніп-пак (+130дол), та міто (mtDNA), яке передалось йому від йог матері
- собі FF та mtDNA (передалось Вам від матері)
- дружині FF mtDNA (але якщо доступні її батьки чи чоловіки-родичі, то поради будуть інші, тестю зробити хоча б мінімальний YDNA)

якщо все це обтяжливо, то базово батьку(краще) чи Вам YDNA37, а далі по ситуації.

Share

39 ( 12-01-2018 14:13:56 змінене Vic-tor )

Re: Який ДНК-тест обрати?

Дякую, шановні, VHB, AppS. Треба деякий час для переосмислення.
Питання в тому, що я сам не знаю, що я хочу. Просто я дійшов до тої точки, звідки "копання" вглиб свого родоводу ( по батьківській лінії) не має напрямку.
На сьогоднішній день я маю документальний ланцюжок:
Батько--Георгій Кирилович
Дід-- Кирило Якович
... Яків Гаврилович
Гаврило Федорович
Федір Денисович
Денис..???   Може Господь поможе і взнаю по батькові.
Церква основана в 1774. І більш раніх матеріалів просто нема.
В ширину можна досліджувати і досліджувати, але це не є для мене цікавим. Розшифровувати свої кузенів  наміру немає. Іх дуже багато, навіть тих кого знаю.
Тоб то у мене така точка доступу, коли  треба закінчувати документальні дослідження і переходити до гіпотетично-фантастичного аналізу. ( чи були в роду іновірці? звідки могли прийти мої предки і тд.) Якщо таких відповідей не буде, думаю, що всі ці тести мені абсолютно непотрібні.
По маминій лінії там набагато складніше. Напрямок Білорусь і все. Мабудь мені повезло, я добре пам'ятаю обох прабабусь по батьковій лінії, на жаль не ті питання я ім тоді ставив.

Share

40

Re: Який ДНК-тест обрати?

Vic-tor пише:

В ширину можна досліджувати і досліджувати, але це не є для мене цікавим. Розшифровувати свої кузенів  наміру немає. Іх дуже багато, навіть тих кого знаю.

Найцікавіше, що пошуки "вглиб" і "вшир" є наскільки взаємопов'язаними, що одне без іншого не мають змісту. Схоже це стосується і генетичних досліджень.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37
Thanks: Алена1

Share

41

Re: Який ДНК-тест обрати?

Balymba, я ж написав вглиб нема куди! В шир не цікаво.( для мене)

Share

42

Re: Який ДНК-тест обрати?

Vic-tor,

Питання в тому, що я сам не знаю, що я хочу

Замовте батьку(якщо це дуже складно, то собі, але не сину) YDNA37 +FF, це відносно бюджетно, матимете базову інформацію про пряму лінію та уявлення про усіляких інородців.

Якщо навіть не отримаєте детальних напрямків для пошуку, то хоча б матимете напрямки, де не варто шукати.

Share

43

Re: Який ДНК-тест обрати?

Цікаво:
1. ДНК - тести, як і раніше, ще не вміють визначати національність, народність, племенну приналежність?
2. Чи визначається територіально-часовий простір перебування прямої лінії предків?
3. Питання-провокація, то ми арійці чи ні?

Share

44

Re: Який ДНК-тест обрати?

Тільки МОЯ точка зору...
1. Так, спеціалісти, що аналізують результати ДНК-тестів ще не можуть визначити сьогоднішню національність, давню народність, прадавню племенну приналежність з достатньо високою вірогідністю. Хоча в проектах borisovichi та Apps, наприклад, задачі вирішуються.
2. Існують карти міграцій ГАПЛОГРУП, створюються карти розповсюдження субкладів та співпаденців по ФФ. Але намалювати карту міграціїї Ваших (або чиїхось) предків прямої лініїї з високою достовірністю неможливо буде намалювати ніколи.
3. Арії, мабуть, самоназва дуже давнього племені. Точного гаплогрупного складу того племені не знає ніхто і ніколи знати не буде. На сьогодні вважається, що більшість того племені була R1a - Z93. Серед українців таких вважається 2-3%. Але скільки серед них тих, предки яких дійсно себе звали аріями, не знає ніхто.

А тепер у мене питання-провокація, бути"арійцем"- добре, чи погано? Бо в уральских мовах арій - раб ...

R1a - BY30762

Пошук предків : Яценко, Косенко, Божко, Костенко, Хмельницький, Луговий, Мазин, Бураков
Thanks: litar Л, kuks702

Share

45

Re: Який ДНК-тест обрати?

1. ДНК - тести, як і раніше, ще не вміють визначати національність, народність, племенну приналежність?

А що таке національність, народність, племінна приналежність?

Ось тема, як людина шукала інформацію про батька forum.molgen.org/index.php/topic,10325.0.html, підібралась дуже близько.
але є й отакі варіанти forum.molgen.org/index.php/topic,10615.0.html

2. Чи визначається територіально-часовий простір перебування прямої лінії предків?

Тут всюди питання до того який рівень деталізації мінімально влаштує.
На загальні питання типу, в якій частині світу полювали на мамонтів, дає майже всім.
Також більш-менш може дати відповідь, якщо прибули з добре дослідженого регіону.   


P.S. Всі ці тести - не чудодійна таблетка, а ще один інструмент дослідження.

Share

46

Re: Який ДНК-тест обрати?

BigY


Кто объяснит что это за тест и в чём его отличия от
Y-111? И делают ли его сейчас в принципе?

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

47

Re: Який ДНК-тест обрати?

Якщо дуже спрощено, то BigY - це 400+ маркерів, всі сніпи, а Y111 просто маркери

Thanks: DmitroR-21

Share

48

Re: Який ДНК-тест обрати?

І правда, спитаю. Єсі шо, це важливо, бо зрію вже давно.
   Який ДНК-тест мені обрати? От всі кажуть, що відповідь на це питання дуже важлива при виборі.
   Якщо мова про красиву червоно-зелену карту для родинної книги, то я зможу її накидати з великим процентом точності - батько до Литви хмарку потягне, а мати - до Балкан (умовно). Щодо національності - може якийсь відсоток румин вспливе ("Одно слово - румын" wink ) та поляків. (із промо відео з обломами щодо власних думок я знайомий).
   Але підігріває цікавість з опери д/ф про колонію Роанок, коли в штатах і Британії віднайшлися родичі через тих колонізаторів, а їх, як вам відомо, і слід простив.
   А може просто хочу, об "як в усіх було".
   Одним словом, що робити? Взяти щось пообйомнєє, з купою маркерів? Чи почекати і подумати думки?
   Дякую.

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).
Thanks: strunkingleb1

Share

49

Re: Який ДНК-тест обрати?

Relic hunter пише:

І правда, спитаю. Єсі шо, це важливо, бо зрію вже давно.
  Який ДНК-тест мені обрати? ... Взяти щось пообйомнєє, з купою маркерів? Чи почекати і подумати думки?

Relic hunterе, я б радив почати з Y-DNA37 (www.uadna.com/forum/viewtopic.php?f=38&t=28) або/і Family Finder (www.uadna.com/forum/viewtopic.php?f=40&t=31). Цього цілком досить, щоб "замутити" собі голову генетичними дослідженнями, а вже потім - як карти-гаплотипи ляжуть. wink

У кожному жарті є частка жарту.
-------------------------------------
Боднар - Красій - Гринишин - Герасимов - Воловодюк - Поліщук - Бас - Романовський - Денисевич - Троїцький
R-YP591|HV1a2 - Проект "Українська ДНК"

Сайт VHB

Share

50

Re: Який ДНК-тест обрати?

AppS, Ще раз дякую, за просте пояснення. З батьком складніше--живе далеко. Буде час спробую це зробити все ж таки в США.

Share

51

Re: Який ДНК-тест обрати?

Relic hunter,
в Вашому випадку я б зконтактував би з Борисовичем і випросив би акцію smile

Share

52

Re: Який ДНК-тест обрати?

gennadii5408 пише:
А тепер у мене питання-провокація, бути"арійцем"- добре, чи погано? Бо в уральских мовах арій - раб ...
Чесно кажучи вперше зустрічаю таке твердження! Не думаю, що це Ваше особисте дослідження. Маю якесь сумнітельство, щодо такого твердження. Тим більше, що моя відповідь-провокація посилається на авторитетне джерело, на відміну від Вашого твердження, яке не підкріплене посиланням на першоджерело:
“Усе, що ми маємо тепер в сенсі людської культури, в сенсі результатів мистецтва, науки і техніки – усе є майже виключно продуктом творчості арійців. З цього, звісно, можна не без підстав зробити висновок, що у минулому саме арійцям належала ця висока роль, тобто арійці стали основоположниками людства. Арієць є прометеєм людства.”
Адольф Гітлер, “Моя боротьба”, 1928 рік (Гитлер А., 1992, с.242-243)
На додаток, Вам як авторитетному пошуковцю мабуть відомо, що арії і їх нащадки (і до тепер) мають одну анатомічну відмінність від решти людства, вони мають так звану "арійську шишку", і ми з Вами знаємо де вона знаходиться.

Share

53

Re: Який ДНК-тест обрати?

LG 775,
Автор цитованої книги не компетентний.

Зрештою, замість пустопорожніх балачок краще зробіть тест, а ми тут гуртом допоможемо Вам розтлумачити який Ви арієць.
Хоча це, звісно, заняття не для боязких, бо є прецеденти глибоких розчарувань на кгрунті невідповідності реальності уявленій картині - forum.molgen.org/index.php/topic,6852.0.html

Thanks: luvi1

Share

54

Re: Який ДНК-тест обрати?

AppS пише:

Relic hunter,
в Вашому випадку я б зконтактував би з Борисовичем і випросив би акцію smile

Підтримую!
Чому б не зконтактувати. Він має акційні набори ФФ і поділиться   smile


Агоу, дослідники Полтавського полку!
Сохані і Кальники, мешканці Великих Будищ, Диканьки, Надежди, Першої Полтавської сільської, Решетилівської і Великобудиської сотен, чиї предки походять з цих місць або з інших сіл де мешкали вищеперелічені, хто чув сімейні перекази про переселенців на Слобожанщину, та хто повернувся на Правобережжя ітд і тп

– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
ХЛѢБЪСОЛЬѢШЬ ДАПРАВДУРѢЖЬ
– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
Thanks: luvi1

Share

55

Re: Який ДНК-тест обрати?

borisovichi пише:

Relic hunter,
в Вашому випадку я б зконтактував би з Борисовичем і випросив би акцію smile

Підтримую!
Чому б не зконтактувати. Він має акційні набори ФФ і поділиться   smile


Агоу, дослідники Полтавського полку!

чиї предки походять з цих місць або з інших сіл де мешкали вищеперелічені, хто чув сімейні перекази про переселенців на Слобожанщину, та хто повернувся на Правобережжя ітд і тп

Легенд я, понятное дело, не слышал. Но мои Парасочка со Старых Санжар прослеживаются до 1718г. Раньше - нет возможности проверить. Огромная локация фамилии есть на Слобожанщине. Вот и закрадываются подозрения  big_smile

Thanks: borisovichi1

Share

56 ( 15-01-2018 13:43:37 змінене DmitroR-2 )

Re: Який ДНК-тест обрати?

AppS пише:

Якщо дуже спрощено, то BigY - це 400+ маркерів, всі сніпи, а Y111 просто маркери

Я честно говоря только задумался о тестировании, поэтому полный "чайник" во всём этом.В Y-111, как я понимаю 111 маркеров? А в Биг Y больше 400? И понадобятся ли реально все эти 400 маркеров?
А для чего нужны эти снипы и также понадобятся ли они мне?

п.с.
Кстати, проапгрейдиться без доп. высылки ген.материала с Y-111 до Big-Y можно?
И в принципе этот Big-Y сейчас делают?

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

57

Re: Який ДНК-тест обрати?

VHB пише:

І правда, спитаю. Єсі шо, це важливо, бо зрію вже давно.
  Який ДНК-тест мені обрати? ... Взяти щось пообйомнєє, з купою маркерів? Чи почекати і подумати думки?

Relic hunterе, я б радив почати з Y-DNA37 (www.uadna.com/forum/viewtopic.php?f=38&t=28) або/і Family Finder (www.uadna.com/forum/viewtopic.php?f=40&t=31). Цього цілком досить, щоб "замутити" собі голову генетичними дослідженнями, а вже потім - як карти-гаплотипи ляжуть. wink

А почему именно с Y-DNA37, а не с Y-67 или например с Y-111?

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

58

Re: Який ДНК-тест обрати?

Balymba пише:

В ширину можна досліджувати і досліджувати, але це не є для мене цікавим. Розшифровувати свої кузенів  наміру немає. Іх дуже багато, навіть тих кого знаю.

Найцікавіше, що пошуки "вглиб" і "вшир" є наскільки взаємопов'язаними, що одне без іншого не мають змісту. Схоже це стосується і генетичних досліджень.

Пане Василь, если не секрет, Вы же Y тестировали? А какой тест делали?

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).
Thanks: Balymba1

Share

59

Re: Який ДНК-тест обрати?

DmitroR-2 пише:

В ширину можна досліджувати і досліджувати, але це не є для мене цікавим. Розшифровувати свої кузенів  наміру немає. Іх дуже багато, навіть тих кого знаю.

Найцікавіше, що пошуки "вглиб" і "вшир" є наскільки взаємопов'язаними, що одне без іншого не мають змісту. Схоже це стосується і генетичних досліджень.

Пане Василь, если не секрет, Вы же Y тестировали? А какой тест делали?

Спочатку зробив Y-12 для батька і мито для матері. Потім апгрейд Y-12 до Y-25. А в цьому році  для батька FF. Планів багато, але все упирається у фінансові можливості.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37
Thanks: DmitroR-21

Share

60

Re: Який ДНК-тест обрати?

И что-нибудь интересное узнали?

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

61

Re: Який ДНК-тест обрати?

DmitroR-2 пише:

И что-нибудь интересное узнали?

Перейдемо в приват.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

62

Re: Який ДНК-тест обрати?

Ок.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

63

Re: Який ДНК-тест обрати?

LG 775,

Тоді я, мабуть, пошуковець неавторитетний, бо про"шишку" нічого не знаю.
Знаю тільки, що мій гаплотип входить якраз в 2-3%. Незабаром буду мати результати Big Y, може буде щось зрозуміліше ...

R1a - BY30762

Пошук предків : Яценко, Косенко, Божко, Костенко, Хмельницький, Луговий, Мазин, Бураков

Share

64

Re: Який ДНК-тест обрати?

DmitroR-2,
Щодо чому 67, а не 37 і тп.
Колись давно були доступні, в основному, тільки маркери від 12 до 111 і сніпи вищих порядків, тому більшість, хто мав фінанси просто платили за 67-111, бо так чи інакше до цього приходили потім. Тепер продукти стали більш гнучкими.

Тож так само як індивідуальне дослідження в архівах для родоводів, приміром, селян чи дворян, так само є свої особливості для дослідження YDNA ліній.
Це як знати на початку ім'я пра--бабусі, а потім знати по-батькові, а потім прізвище, а далі з якого села, а потім дізнатись, що вона католичка. А далі вивчати костельні книги. А можна відразу замовити пошук по православним метрикам і жалітись, що отакий от результат.

Термінологію можете погуглити, але як коротко, то всі ці STR-маркери(точніше їх кількість) та сніпи - це просто додаткові ознаки, які дозволяють якнайточніше Вас типувати.

Щодо BiGY, то його, здається, можна замовити тим, хто замовив хоча б 12 маркерів. І, здається, останнім часом вони бонусом завантажували 111 маркерів. Враховуйте, що до BigY ще додається щось з 50 дол. за інтерпретацію від Yfull

Thanks: DmitroR-21

Share

65

Re: Який ДНК-тест обрати?

DmitroR-2 пише:

А почему именно с Y-DNA37, а не с Y-67 или например с Y-111?

Якщо є достатньo вільних грошей, можна і Y-DNA111. Йдеться про те, що варто починати принаймі з Y-DNA37, щоб отримати Y-хромосомних збіженців зі спільними предками в межах документального генеалогічного інтервалу (останні 200-300 років), для якого можна спробувати відшукати документальні джерела. Якщо будуть значимі збіженці на Y-DNA37, можна дозамовити до Y-DNA67 чи Y-DNA111. Або навіть замовити Big Y, тим більше, що з'являються обіцянки безплатно робити апґрейд  до Y-DNA111 при замовленні Big Y.
Актуальність мати результати STR-тесту (Y-DNA37 і вище) для можливості пошуку Y-хромосомних збіженців у базі даних FTDNA все ще є досить високою, незважаючи на існування тесту Big Y. Наприклад, на сьогодні з 748 учасників Проекту "Українська ДНК" з результатами Y-DNA12 і вище (з них 658 з Y-DNA37 і вище) тільки 129 можуть похвалитися результатами Big Y.

У кожному жарті є частка жарту.
-------------------------------------
Боднар - Красій - Гринишин - Герасимов - Воловодюк - Поліщук - Бас - Романовський - Денисевич - Троїцький
R-YP591|HV1a2 - Проект "Українська ДНК"
Thanks: DmitroR-21

Сайт VHB

Share

66

Re: Який ДНК-тест обрати?

AppS пише:

DmitroR-2,
Щодо BiGY, то його, здається, можна замовити тим, хто замовив хоча б 12 маркерів. І, здається, останнім часом вони бонусом завантажували 111 маркерів. Враховуйте, що до BigY ще додається щось з 50 дол. за інтерпретацію від Yfull

Я наверное что-то не понимаю. Если Y-111 исследуют всего по 111 маркерам, а в Биг-Y по 400 маркерам(как понимаю всё те же 111 +дополнительные 300), то какие 111 маркеров они загружают бонусом?

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

67 ( 18-01-2018 18:36:23 змінене DmitroR-2 )

Re: Який ДНК-тест обрати?

VHB пише:

А почему именно с Y-DNA37, а не с Y-67 или например с Y-111?

Якщо є достатньo вільних грошей, можна і Y-DNA111. Йдеться про те, що варто починати принаймі з Y-DNA37, щоб отримати Y-хромосомних збіженців зі спільними предками в межах документального генеалогічного інтервалу (останні 200-300 років), для якого можна спробувати відшукати документальні джерела. Якщо будуть значимі збіженці на Y-DNA37, можна дозамовити до Y-DNA67 чи Y-DNA111. Або навіть замовити Big Y, тим більше, що з'являються обіцянки безплатно робити апґрейд  до Y-DNA111 при замовленні Big Y.
Актуальність мати результати STR-тесту (Y-DNA37 і вище) для можливості пошуку Y-хромосомних збіженців у базі даних FTDNA все ще є досить високою, незважаючи на існування тесту Big Y. Наприклад, на сьогодні з 748 учасників Проекту "Українська ДНК" з результатами Y-DNA12 і вище (з них 658 з Y-DNA37 і вище) тільки 129 можуть похвалитися результатами Big Y.

Кроме генеалогии у меня есть и несколько другие цели. Возможно у моего дяди, 1922г.р., который погиб в 1947г., остался ребёнок(сын или дочь). Есть вероятность, что когда-нибудь данный человек(или его потомки) также протестируется и выйдет на связь. Собираюсь протестировать своего отца(ему на днях будет 84 года). Какие тесты посоветуете сделать?

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).
Thanks: nfs79, Алена, VHB3

Share

68

Re: Який ДНК-тест обрати?

DmitroR-2 пише:
AppS пише:

DmitroR-2,
Щодо BiGY, то його, здається, можна замовити тим, хто замовив хоча б 12 маркерів. І, здається, останнім часом вони бонусом завантажували 111 маркерів. Враховуйте, що до BigY ще додається щось з 50 дол. за інтерпретацію від Yfull

Я наверное что-то не понимаю. Если Y-111 исследуют всего по 111 маркерам, а в Биг-Y по 400 маркерам(как понимаю всё те же 111 +дополнительные 300), то какие 111 маркеров они загружают бонусом?

У минулому, до 400+ STR-маркерів, які визначалися у Big Y, входили не всі 111 макерів зі стандартного набору Y-DNA111. Та й деякі значення маркерів у Big Y злегка відрізнялися від аналогічних маркерів у Y-DNA111. Гадаю, що в цих тестах використовувалися різні методики визначення значень STR-маркерів. Все це загалом перешкоджало використовувати значення STR-маркерів з набору Big Y для пошуку збіженців з протестованими з набором Y-DNA111.

Виглядить так, що тепер FTDNA намагається довести число STR-маркерів у Big Y до 500, включно зі стандартним набором Y-DNA111-тесту для сумісності з даними тестів Y-DNA111, що вже є в базі даних. Сподіваюсь, що вони вирішили проблему відхилення значень окремих маркерів, застосовуючи єдину методику.

У кожному жарті є частка жарту.
-------------------------------------
Боднар - Красій - Гринишин - Герасимов - Воловодюк - Поліщук - Бас - Романовський - Денисевич - Троїцький
R-YP591|HV1a2 - Проект "Українська ДНК"
Thanks: DmitroR-21

Сайт VHB

Share

69

Re: Який ДНК-тест обрати?

DmitroR-2 пише:

Кроме генеалогии у меня есть и несколько другие цели. Возможно у моего дяди, 1922г.р., который погиб в 1947г., остался ребёнок(сын или дочь). Есть вероятность, что когда-нибудь данный человек(или его потомки) также протестируется и выйдет на связь. Собираюсь протестировать своего отца(ему на днях будет 84 года). Какие тесты посоветуете сделать?

Якщо загиблий дядько - рідний брат Вашого батька, то для пошуку нащадків дядька мінімальна рекомендація - Y-DNA37 + FF.
Максимальна - Y-DNA12 + FF + mtFullSequence + Big Y  - за умови, що Big Y включатиме апґрейд до Y-DNA111.
Або ж:  Y-DNA111 + FF + mtFullSequence
mtFullSequence не дасть нічого для пошуку нащадків дядька, але може придатися для власне генеалогічних цілей - пошуку інших кузенів Вашого баться, з якими він має спільних предків за прямою материнською лінією.

У кожному жарті є частка жарту.
-------------------------------------
Боднар - Красій - Гринишин - Герасимов - Воловодюк - Поліщук - Бас - Романовський - Денисевич - Троїцький
R-YP591|HV1a2 - Проект "Українська ДНК"
Thanks: nfs79, luvi, DmitroR-23

Сайт VHB

Share

70

Re: Який ДНК-тест обрати?

VHB пише:

Якщо загиблий дядько - рідний брат Вашого батька, то для пошуку нащадків дядька мінімальна рекомендація - Y-DNA37 + FF.
Максимальна - Y-DNA12 + FF + mtFullSequence + Big Y  - за умови, що Big Y включатиме апґрейд до Y-DNA111.
Або ж:  Y-DNA111 + FF + mtFullSequence
mtFullSequence не дасть нічого для пошуку нащадків дядька, але може придатися для власне генеалогічних цілей - пошуку інших кузенів Вашого баться, з якими він має спільних предків за прямою материнською лінією.

Да, это родной брат моего отца. Хочу сделать всё по максимуму. Как я понимаю, сразу заказать Big Y я не смогу технически? В начале заказываешь тест начиная от Y-DNA12 и по итогу исследования у тебя появляется техническая возможность проапгрейдиться до Big Y? Или я не прав?

VHB пише:

mtFullSequence

У моего отца ещё жива родная сестра. Как понимаю её лучше будет протестировать, или результаты тестирования моего отца и его сестры не будут отличаться?

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share