491

Re: Допоможіть прочитати

DmitroR-2, Кажете, що то -Ю-? Я просто не бачив, як вони її писали, заглавну. Тоді, "Юско", а, значить, Юсько. У рівній мірі й Юхим, і Юрко/Георгій, і Йосип, і багато ще чого. Як на мене, ото є самостійне ім'я - Юс(ь)ко. Перша справа - як воно вимовлялося. А від чого воно походить - справа друга. Ми одне думаємо, а то міг бути якийсь "друкований" і його прізвисько походить від літери "юс".

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

492 ( 04-12-2017 16:56:13 змінене volotara )

Re: Допоможіть прочитати

спасибі всім за коментарі!
а ось як записаний син того Йоска/Юска
то таки виходить, що повне ім'я Іосик? Чи Йосик?

http://forum.genoua.name/misc.php?action=pun_attachment&item=7491&download=0

Post's attachments

прокопий иосков.jpg 158.27 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Лисянщина: Тараненко, Чех. Ніжинщина: Устим, Кармазин, Шекун

Share

493

Re: Допоможіть прочитати

volotara, Я бачу "Прокопий Юсцсовъ сынъ...", тобто, батька звали не "Юско", а "Юсецъ". Таке виходить. Можливо, його через раз звали то "Юсько", то "Юсець". Цікаво, що тут уже всі імена записано по-церковному, а перед тим - по-народному. І, здається, писар не знав, як воно по-церковному оте "Юско". А то щоб ми дізналися! Він пише -ь- і -ъ- однаково.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

494

Re: Допоможіть прочитати

Первая буква "І" - 100%
У меня в моих исповедках так же пишется.
Да и сравните :

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

495 ( 04-12-2017 21:15:25 змінене volotara )

Re: Допоможіть прочитати

шось форум глючить

Лисянщина: Тараненко, Чех. Ніжинщина: Устим, Кармазин, Шекун

Share

496 ( 04-12-2017 21:14:38 змінене volotara )

Re: Допоможіть прочитати

Ярематойсамий пише:

...Цікаво, що тут уже всі імена записано по-церковному, а перед тим - по-народному...

Перший документ козацький писар писав - то сторінка з присяги козаків Ніжинського полку царевичу Петру Петровичу

nfs79 пише:

Первая буква "І" - 100%

мені теж так здається

Лисянщина: Тараненко, Чех. Ніжинщина: Устим, Кармазин, Шекун

Share

497

Re: Допоможіть прочитати

volotara пише:
Ярематойсамий пише:

...Цікаво, що тут уже всі імена записано по-церковному, а перед тим - по-народному...

Перший документ козацький писар писав - то сторінка з присяги козаків Ніжинського полку царевичу Петру Петровичу

nfs79 пише:

Первая буква "І" - 100%

мені теж так здається

Не слухайте того дядьку сумнівайтеся)))

Ось...мій приклад:

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

498

Re: Допоможіть прочитати

Всё верно "И" без вариантов, но в первый раз была "Ю".

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).
Thanks: volotara1

Share

499

Re: Допоможіть прочитати

Власть перемінилась! Значить, таки Іосько-Іошко-Іосец (Йосько-Йосець). Йосип на 50%.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: nfs79, volotara2

Share

500

Re: Допоможіть прочитати

DmitroR-2 пише:

Всё верно "И" без вариантов, но в первый раз была "Ю".

З варіантами - там "І". Тому що Йосько коли вимовити, то в більшости нормальних українців вийде близько до "Юсько", а в росіян - "Ясько". Від Юшко, Юсько - Ющенко.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: volotara1

Share

501 ( 04-12-2017 23:09:28 змінене kseniya78 )

Re: Допоможіть прочитати

"В дореволюционной России фамилия Иосис встречалась в таких местах как Каменец и Полтава"
Имя такое тоже было

БОЙКО, БАРАНОВСЬКІ, ПОНОМАРЬ, ГОРОХОВЕЦЬ, ГОРОБЕЙ, ПОДГОРНИЙ, ЧОРНУХА, ЛОГВИНЕНКО,ПИЛИПЕНКО- В. Белозерка, , ТРЕГУБ - Новомиколаївка, ГОРБЕНКО, НЕЧАЙ/НЕЧАЄНКО - Водяне СПАС, СПАСЕНКО - с.Бобрик Сумскої., БЕДЮХ- Бірки, Полтавської, САЖКО- Загрунівка, Полтавської, ПАУК\ПАВУК- Поділки, Сумської, ГОРБАЧ, ТЕРЕЩЕНКО, ГЛОТКА- Кладьківка Чернігівської , КУДРЯ- В.Перевоз,
Thanks: volotara1

Share

502

Re: Допоможіть прочитати

kseniya78, У народних вустах що завгодно могло виникнути, у святцях нема такого імені. Є Іосиф, Іосія (варіант першого) й Іосаф, Іосафат (варіант другого).

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: volotara1

Share

503

Re: Допоможіть прочитати

Слышала, что фамилии трансформировались со временем, по типу: Спас...Спасов...Спасовский. А вот, что означает, если наоборот? Был Спасенко, а сын стал Спас.

БОЙКО, БАРАНОВСЬКІ, ПОНОМАРЬ, ГОРОХОВЕЦЬ, ГОРОБЕЙ, ПОДГОРНИЙ, ЧОРНУХА, ЛОГВИНЕНКО,ПИЛИПЕНКО- В. Белозерка, , ТРЕГУБ - Новомиколаївка, ГОРБЕНКО, НЕЧАЙ/НЕЧАЄНКО - Водяне СПАС, СПАСЕНКО - с.Бобрик Сумскої., БЕДЮХ- Бірки, Полтавської, САЖКО- Загрунівка, Полтавської, ПАУК\ПАВУК- Поділки, Сумської, ГОРБАЧ, ТЕРЕЩЕНКО, ГЛОТКА- Кладьківка Чернігівської , КУДРЯ- В.Перевоз,

Share

504

Re: Допоможіть прочитати

kseniya78 пише:

Слышала, что фамилии трансформировались со временем, по типу: Спас...Спасов...Спасовский. А вот, что означает, если наоборот? Был Спасенко, а сын стал Спас.

Чаще всего это означало, что отец, который был главой семьи, умер и его сын получил "статус" главы. Т.е. был сыном Спаса, а теперь он просто Спас, а его дети могли снова трансформироваться в Спасенко smile

Дзюман, Замула, Иващенко, Лабыш, Черненко - крестьяне Васильковского, Сквирского уездов Киевской губернии;
Берегуленко, Гречаный, Притис, Сорочан - крестьяне Елисаветградского (Бобринецкого) уезда Херсонской губернии;
Кавур, Кавуров - крестьяне Могилевского уезда Могилевской губернии;
Бляхер, Бурштейн, Каменецкий - евреи Богуславского, Шполянского и Матусовского обществ Киевской губернии.
Thanks: kseniya78, nfs79, luvi3

Share

505

Re: Допоможіть прочитати

Дети, внуки, правнуки и праправнуки Спаса так Спасами и остались) И фамилия прапрапрапрадеда всех удивила) Спасибо!)

БОЙКО, БАРАНОВСЬКІ, ПОНОМАРЬ, ГОРОХОВЕЦЬ, ГОРОБЕЙ, ПОДГОРНИЙ, ЧОРНУХА, ЛОГВИНЕНКО,ПИЛИПЕНКО- В. Белозерка, , ТРЕГУБ - Новомиколаївка, ГОРБЕНКО, НЕЧАЙ/НЕЧАЄНКО - Водяне СПАС, СПАСЕНКО - с.Бобрик Сумскої., БЕДЮХ- Бірки, Полтавської, САЖКО- Загрунівка, Полтавської, ПАУК\ПАВУК- Поділки, Сумської, ГОРБАЧ, ТЕРЕЩЕНКО, ГЛОТКА- Кладьківка Чернігівської , КУДРЯ- В.Перевоз,

Share

506 ( 05-12-2017 22:31:37 змінене Yulita )

Re: Допоможіть прочитати

kseniya78 пише:

Дети, внуки, правнуки и праправнуки Спаса так Спасами и остались) И фамилия прапрапрапрадеда всех удивила) Спасибо!)

У меня так на протяжении несколько поколений можно было отслеживать продолжительность жизни патриарха smile
Как только сыновья из Дзюманенок становились Дзюманами, значит, где-то рядом нужно искать смерть их отца.
Еще встречала такие варианты, когда сын отделялся на новый двор со своей семьей, тогда он при живом отце получал статус главы и тоже переходил на более "взрослый" вариант фамилии.

Дзюман, Замула, Иващенко, Лабыш, Черненко - крестьяне Васильковского, Сквирского уездов Киевской губернии;
Берегуленко, Гречаный, Притис, Сорочан - крестьяне Елисаветградского (Бобринецкого) уезда Херсонской губернии;
Кавур, Кавуров - крестьяне Могилевского уезда Могилевской губернии;
Бляхер, Бурштейн, Каменецкий - евреи Богуславского, Шполянского и Матусовского обществ Киевской губернии.

Share

507

Re: Допоможіть прочитати

Всё чудесатее и чудесатее, как говорила Алиса) Значит будем теперь и однокоренные фамилии изучать) Спасибо!

БОЙКО, БАРАНОВСЬКІ, ПОНОМАРЬ, ГОРОХОВЕЦЬ, ГОРОБЕЙ, ПОДГОРНИЙ, ЧОРНУХА, ЛОГВИНЕНКО,ПИЛИПЕНКО- В. Белозерка, , ТРЕГУБ - Новомиколаївка, ГОРБЕНКО, НЕЧАЙ/НЕЧАЄНКО - Водяне СПАС, СПАСЕНКО - с.Бобрик Сумскої., БЕДЮХ- Бірки, Полтавської, САЖКО- Загрунівка, Полтавської, ПАУК\ПАВУК- Поділки, Сумської, ГОРБАЧ, ТЕРЕЩЕНКО, ГЛОТКА- Кладьківка Чернігівської , КУДРЯ- В.Перевоз,

Share

508

Re: Допоможіть прочитати

Фамилия выделенная в квадратик какая ?

Ищите и обрящете. (Мф 7, 7.)

Share

509

Re: Допоможіть прочитати

Янаивъ Тобто, Янаев/Янаєв.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

510

Re: Допоможіть прочитати

Похоже на Янасев.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

511

Re: Допоможіть прочитати

А я ще роздивився "Яколевъ", тобто, Яковлевъ без -в-. У нас саме так вимовляли - Якольов, Якольовна, Якольович, без -в-.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: gennadii54081

Share

512

Re: Допоможіть прочитати

kseniya78 пише:

А вот, что означает, если наоборот? Был Спасенко, а сын стал Спас.

Вам уже сказали, а від себе скажу, що у того Спасенка раніше в роду був якийсь Спас. Він міг писатися Супруном, а його могли прозивати Спасом. Отже, яйце було раніше курки! smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

513

Re: Допоможіть прочитати

Ох...Я й так не дуже вже розумію, як і що шукати далі, а тут щє й такі викрутаси... Дякую!

БОЙКО, БАРАНОВСЬКІ, ПОНОМАРЬ, ГОРОХОВЕЦЬ, ГОРОБЕЙ, ПОДГОРНИЙ, ЧОРНУХА, ЛОГВИНЕНКО,ПИЛИПЕНКО- В. Белозерка, , ТРЕГУБ - Новомиколаївка, ГОРБЕНКО, НЕЧАЙ/НЕЧАЄНКО - Водяне СПАС, СПАСЕНКО - с.Бобрик Сумскої., БЕДЮХ- Бірки, Полтавської, САЖКО- Загрунівка, Полтавської, ПАУК\ПАВУК- Поділки, Сумської, ГОРБАЧ, ТЕРЕЩЕНКО, ГЛОТКА- Кладьківка Чернігівської , КУДРЯ- В.Перевоз,

Share

514

Re: Допоможіть прочитати

kseniya78, Шукайте, не бійтеся! З нами всякі викрутаси з вихилясами розв'яжете. smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

515 ( 11-01-2018 03:46:49 змінене ЛіліКо )

Re: Допоможіть прочитати

Допоможіть прочитати ім'я, будь ласка! "Косьмин син" бачу, а перед цим? Сімеон? Ніби схоже, але я щось засумнівалась...

Post's attachments

Screenshot_1.jpg
Screenshot_1.jpg 37.27 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Share

516

Re: Допоможіть прочитати

Сімеонъ

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

517

Re: Допоможіть прочитати

Дуже вдячна.

Share

518

Re: Допоможіть прочитати

ЛіліКо, Нема за що, Ви ж самі прочитали, а я/ми тільки підтвердили, бо там і при моїй буйній фантазії нічого більше на читається.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

519 ( 13-01-2018 01:28:37 змінене ЛіліКо )

Re: Допоможіть прочитати

А ваша буйна фантазія не підкаже, що за прізвище у Гната Пилиповича та його дружини Єфимії Романівни? :) Бо я вже над цим прізвищем тупо сиджу півтори години. Перебрала немало варіантів, але всі якісь недолугі - нема таких прізвищ ніде... (

Post's attachments

FyK_g6uYQhG21c2GUf2vMQ.png
FyK_g6uYQhG21c2GUf2vMQ.png 220.1 kb, 1 downloads since 2018-01-13 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Thanks: О.І.1

Share

520

Re: Допоможіть прочитати

Игнатия Филиппова сына Безнавсюда жена
Евфимия Романова дочь

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436
Thanks: О.І.1

Share

521

Re: Допоможіть прочитати

nfs79, А то хіба -д- Безнавсю*а? -дочь- он як написано.
ЛіліКо, Моя "буйна фантазія" тепер цілий день кипітиме, що то за "Безнавсю*"?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

522

Re: Допоможіть прочитати

Ярематойсамий пише:

nfs79, А то хіба -д- Безнавсю*а? -дочь- он як написано.

Приклад різних варіантів написання однієї літери :

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

523

Re: Допоможіть прочитати

nfs79, Але тут не те й не те. Мені воно нагадує -в- у "Филиппова". Безнавсюва... А то перше точно -Б-?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

524

Re: Допоможіть прочитати

ЛіліКо, Може, "Гнатова Пилипенкова жінка Химка, Романова дочка" краще буде? smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

525

Re: Допоможіть прочитати

ЛіліКо, там на *ова. Я от бачу Безнадегова.

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share