211

Re: Цікаві й гуморні прізвища

1800 рік,  Гаврило Ціцирковський - 40, Лоташове,

Share

212

Re: Цікаві й гуморні прізвища

LG 775,  А "40" що таке?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

213

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Ярематойсамий пише:

LG 775,  А "40" що таке?

40 років у 1800 році.

Share

214

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Про Цецирківських - https://forum.svrt.ru/topic/13-%D1%86%D … %B8%D0%B5/

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

215

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Раніше писали:  Димитрий Канцедал.   Можливе пояснення - канцедал, один із етнографічної народності росії.  Можливо хтось, колись був старовіром, або наші із помсти або глумлєнія когось так обізвали

Share

216

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Сімеон Мах(к)лай - 49 р, жена Марина - 42, діти: Тимофей - 10, Наталія - 12. с.Янополь, 1800 рік

Share

217 ( 02-01-2018 14:14:04 змінене Ярематойсамий )

Re: Цікаві й гуморні прізвища

LG 775 пише:

Раніше писали:  Димитрий Канцедал.   Можливе пояснення - канцедал, один із етнографічної народності росії.  Можливо хтось, колись був старовіром, або наші із помсти або глумлєнія когось так обізвали

Камчадал, штолі? Або ж ітельмен. А Волощина не ближче?
А Махлай або Маклай чим начудило? smile Махлай, Махлаєнко, Махлаюк -- такі собі звичні пересічні прізвища. Правда, для українського вуха.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

218

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Та от думаю, чи пов'язано із цим: Як свідчить старовинний родовий переказ Міклухо-Маклаїв, що дійшов до наших днів, Грицько взяв в полон шотландського лицаря Мікаеля Мак-Лая, що по-бідності найнявся в польське військо. Мак-Лай прижився в сім'ї Миклух і пізніше поріднився з ними, одружившись на сестрі Грицька — Ганні. Для того, щоб зіграти весілля, Мікаелю довелося прийняти православ'я. Із з'єднання двох прізвищ виникло нове — Миклухо-Маклаї. Але козаки як і раніше продовжували іменуватися просто Миклухами і лише в другій половині XIX століття Микола Миколайович Миклуха, будучи студентом за кордоном, повернув прізвищу повне написання — Миклухо-Маклай.

Share

219

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Щось мені здається, то звичайний, як тут мене навчили, "баян", бо тих Маклаїв та Махлаїв і без Миклухи чимало. Микола був великим москвофобом через різні причини, отже він міг той переказ придумати. На майбутнє, шукачам шотландського коріння - МкОгін, МкУха, МкОсій, МкІвчук,МкАра, МкІйчук... smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

220

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Мені у метричних книгах с.Бобровиця Чернігівського повіту цікаві прізвища трапляються: Тригорлик, Перогойда, Маркобронь. А ще Понеділок і Пращур (тепер наче не збереглося прізвище Пращур).

Верхола, Самець, Юрчак, Сава, Пеленьо (Курники, Яворівського повіту), Желіховський (Кам'янець-Подільський), Кваша, Столітній, Дубовий, Чечера (Ружин, Бистрик, Сквирський повіт), Мунк, Ліндстрем (Голяки, Вінничина), Міюшкович, Єфімов (Київ, Калязін Тверського повіту), Федоренко (Київ, Київська область), Созонець (Бугринівка, Чернігівська обл.), Петрашенко, Дідовець, Стрикун, Рибалка (Старий Биків, Чернігівська обл.).

Share

221

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Тригорлик - це "три горла" чи "тер горло"(свербіло)? Перогойда -? Але й Лагойда, здається, з цих країв. Чернігівці, ваше слово? Пращур може бути ще від "пращ(а)" (що стріляє). Маркобронь - Марко+Бронь.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: litar Л, miyushk2

Share

222

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Андрій Туха - можливо від назви нас. пункту на Полтавщині.  Можливо від них пішли Тухачевські...

Share

223

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Можливо, від назви лівої притоки р. Пшеха, яка є лівою притокою р. Біла, що є лівою притокою р. Кубань. smile Тухачевський - від Тухач(і). Туха - а) вонючий, тухлий; б) гладкий, вгодований; в) "птуха" без -п-; г)"хвіст" якогось імені на -туха: Гнатуха,Кіндратуха; г').... То, радше назва села від цього прізвища.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

224

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Иско Дрищ

Share

225

Re: Цікаві й гуморні прізвища

То могли так ще Дріждж записати, бо було таке. Иско=Їсько(Ісько) - Ісченко - Ішченко - Іщенко.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

226

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Петр Джепка

Thanks: kuks701

Share

227

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Щось чорногорське або македонське smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

228

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Михаил Салпидра

Share

229

Re: Цікаві й гуморні прізвища

LG 775, А що більше нагуморило - Сал- чи -пидра?
..........................................
Панове друзі! Якщо тут десь вискочить чиєсь прізвище, прошу не ображатися. Хоча б на мене. Для мене взагалі нема смішних прізвищ, особливо українських, тому, що я їх змалку чую й бачу, отож, для мене всі ці Кокоздри-Чупидрі - рідне, близьке й звичайне.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: gennadii54081

Share

230

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Ярематойсамий дотепно пише:  LG 775, А що більше нагуморило - Сал- чи -пидра?
Вразило поєднання двох сакральних першооснов українців !!!

Share

231 ( 05-01-2018 16:24:33 змінене litar Л )

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Для мене взагалі нема смішних прізвищ

Для мене є
В 30-ті працював у нас нач. Міськліту тов. Полусмяк.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

232

Re: Цікаві й гуморні прізвища

litar Л, Що таке "Міськліт" - "Горлитература"? smile Ви бачите у цьому чудовому українському прізвищу "полусмак"? Так є і таке. Варіанти - Полосьмак, Полусмак, Поласмак, Полисмак... У Тараса Шевченка, батька нашого рідного, була подруга невірна Ликеря Полусмакова (у Каневі, здається).

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

233

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Ярематойсамий пише:

litar Л, Що таке "Міськліт" - "Горлитература"? smile Ви бачите у цьому чудовому українському прізвищу "полусмак"? Так є і таке. Варіанти - Полосьмак, Полусмак, Поласмак, Полисмак... У Тараса Шевченка, батька нашого рідного, була подруга невірна Ликеря Полусмакова (у Каневі, здається).

Невірна Ликеря Полусмак була у Пітембурзі, у Каневі була доросла Лукерія Полусмак, яка усвідомила, яке диво сталося у її житті, яка до смерті ходила на могилу Тараса Шевченка (доглядала її) померла і похована у Каневі.

Share

234

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Ярематойсамий пише:

litar Л,  Ви бачите у цьому чудовому українському прізвищу "полусмак"?

Ні, бачу - "смяк".

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

235

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Григорій Перевертень - слобода  Янополь,  1800 рік

Перевертні ведуть подвійне існування: то живуть як люди, то як звірі. Надприродними властивостями боги, власне, наділяють першу дитину в сім’ї. Особливі прикмети первістка, коли підросте, — волосся на грудях, а то і на спині, червоні очі та густі зведені до купи брови. Така людина не піддається злим силам та зловмисній магії чародіїв.
Перевтіленню можуть сприяти сильна приязнь, туга, любов. Відомий випадок, коли одна вдова так тужила за втраченим чоловіком, що обернулася в чайку. Дівчата та жінки іноді обертаються в птахів, найчастіше в лебідок. Один мисливець з такою азартністю полював на бика, що вранці, коли проснувся, виявив від тих нічних переживань у себе роги на лобі.
Найчастіше людина обертається у вовка і стає вовкулакою за тяжкі провини. Коли така людина перебуде у вовчій подобі з рік, то стає таким знахарем або чарівником, що знатиме всі таємниці довкілля.  Кажуть, вовкулаки, як і відьми, а відьми також вміють перекидатися, — ссуть кров. Від вовкулаків, як і від чортів з відьмами, народжуються упирі. Живого упиря легко можна впізнати, бо в нього лице червоне, неначе полите кров’ю, і він любить пити горілку так дуже, як відьма любить ссати молоко, а то й кров з корови. Після смерті, якщо не вбитий осиковий кілок у тіло, вони встають уночі з могил і п’ють у людей кров. Упирі, як і відьми, крадуть дощ з неба та насилають засуху.  Про те, що люди вдаються до чар та можуть ставати вовками, згадує грецький історик Геродот, який в V столітті до н.е. побував серед скіфів та еллінів.
У «Слові о полку Ігоревім» згадується, що князь Всеслав легко обертався вовком і взагалі міг стати опівночі лютим звіром. Князь Ігор, втікаючи з полону, перевтілився в горностая, а далі полетів соколом. Князівна Ярославна просила вітрів Стрибога, щоб понесли її в небо зегзицею, тобто зозулею.
17 грудня 1976, наприклад, лондонська «Дейлі мейл» вийшла зі статтею під заголовком «Ми спіймали перевертня-вбивцю», — каже поліція «, у якій повідомлялося про подробиці захоплення вчинила численні вбивства злочинця, відомого як« Паризький перевертень ».

Дивись гугл: На острове Джарылгач нашли cкелет дракона

Share

236

Re: Цікаві й гуморні прізвища

LG 775, Страшного наказали під святу ніч! Перевертнями називають тих людей, які "міняють шкіру" - міняють віру або атеїзм на релігію або навпаки, міняють рідну мову, переходять жити між чужі люди тощо. Ото, скоріше, хтось такий одержав це прізвисько.
Міняємось ролями - я даю, а Ви коментуйте (у різдв'яну ніч бувають всякі дивасії!):
Михаил Педик

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

237 ( 07-01-2018 08:37:26 змінене LG 775 )

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Дехто може сказати, що прізвище Педик, походить від імені Педан, Педько, Петько, і можливо у цьому є певна рація.
Я ж належу до тієї групи осіб, які вважають, що це прізвище пішло від призьвиська Педик, яке дали "спостережливі" сусіди особі, яка займалася "ізлішєствамі нєхорошимі". Відомо, що такі люди є "активними" і "пасивними". Свого часу Хрущов розігнав виставку художників, обзиваючи їх цим словом у ще більш образливій формі. Скептики можуть заперечити, мовляв цей термін виник у відносно новому часі! Я ж відішлю скептиків до відомого випадку, який стався на землях Запорізького козацтва у 1755-1760 роках. Козаки не любили, коли посполиті селилися на їх землях і не підлягали їхньої зверхності. На такі поселення вони робили "наїзди", відбирали скотину, розвалювали хати і як я читав: "розшукували отамана слободи і священника і голосно похвалялися, що коли їх знайдуть то будуть їх любити калмицькою любовію".  На мою думку, оскільки було відоме явище, яке ми досліджуємо, то був відомий і термін, яким позначалося це явище. На мій погляд Педик,отримав прізвисько за те, що займався любов'ю у неприродний спосіб. Нівчому не повинні його діти отримали цей термін у спадок, який став іхнім прізвищем. На останок, ми ніколи не довідаємось напевно про причини виникнення прізвища (будь якого), тому ми висуваємо версії, які на наш погляд можуть бути більш або меньш правдоподібними. Головне не переконувати один одного в своїй правоті.

Share

238

Re: Цікаві й гуморні прізвища

LG 775,  Ну, насмішили старенького! smile Бо сучасне рос. "педик" - від "педераст". Це друге з'явилося в активі рос. мови десь у сер. 20 ст., а "педик" - на межі 1970-80 рр. "Педераст" - кого тягне на дітей, все одно якої статі. А "активні" й "пасивні" - це гомо- і гетеро-сексуалісти. Це тільки затурмочені голови могли перекинути на них термін "педик". А от про "наїзди" та оте все вперше чую. Просвітили! Але людину, яку "любили калмцькою любов'ю" не можна називати "що займалася у неприродний спосіб". Вона не хотіла цього.  Це зг'валтована людина. І він мало при чому, а тим більше його
діти.
.......................................
Моя версія: Педик, Педиченко, Педоря, Педоренко, Педько, Педченко, Педан, Педяк і т.п. - прізвища від імен.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: gennadii54081

Share

239

Re: Цікаві й гуморні прізвища

litar Л, По секрету і нікому! Я тіке на другий день пойняв, шо "смяк" - це російський глагол 1 особи однини від "смякнуть" (обмякнуть). Син вчителя рос. мови. Нікому! Тс-тс.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

240

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Ярематойсамий пише:

litar Л, По секрету і нікому! Я тіке на другий день пойняв, шо "смяк" - це російський глагол 1 особи однини від "смякнуть" (обмякнуть). Син вчителя рос. мови. Нікому! Тс-тс.

                                 

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

241 ( 07-01-2018 18:09:32 змінене Ярематойсамий )

Re: Цікаві й гуморні прізвища

А що таке " Your IP is blacklisted"? Останнє дієслово? ...Подивився - "у чорний список"

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

242

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Ярематойсамий, это значит, что сайт, на который залита картинка, заблокирован для Вашего IP. У меня также(

Share

243

Re: Цікаві й гуморні прізвища

litar Л, Тепер друге діло! А то ми з моїм айпі хотіли вже сухарі з припічка у торбу складати. smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

244

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Грыцъко КгвѢнътованыи

Share

245

Re: Цікаві й гуморні прізвища

LG 775, Григорий с закрученными винтами. smile. -кг-, -g- - це так -г'- передавали. Правильніше б було "Кгвинтованый". Що там у нього було г'винтованого - ? Можливо, "озброєний г'винтівкою".

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: LG 7751

Share