1

Тема: Масові депортації / Массовые депортации

Річниця початку масового вивезення українців до Сибіру

1947 року почалося масове вивезення українців у Сибір — Операція «Захід». Протягом доби виселили 26 644 родини, загалом 76 192 осіб: 18 866 чоловіків, 35 152 жінки та 22 174 дитини

Операція «Захід» розпочалася 21 жовтня, о шостій ранку. Командував нею заступник міністра внутрішніх справ УРСР Дятлов. Протягом доби виселили 26 644 родини, загалом 76 192 осіб: 18 866 чоловіків, 35 152 жінки та 22 174 дитини.

На всіх них чекали каторжні роботи в копальнях і колгоспах Сибіру. Протягом довгої дороги на Північ 875 виселенців намагалися втекти з ешелонів, але 515 із них було схоплено. Такими були дані офіційних звітів МДБ. А в документах українського підпілля фігурувала цифра 150 тис. вивезених осіб.

Свої вчинки карателі прикривали ще й гаслами боротьби з куркулями. Майно виселенців передали колгоспам. Проте навіть радянська статистика свідчить, що виселені, приміром із Дрогобицької області, мали по одній (зрідка дві) корови на подвір’я, 22 % із цих господарств — по двоє коней, лише третина — по свині й тільки чверть — плуги та борони. «Ворогами трудящого люду» зробили звичайних селян.

Головним завданням операції було послабити український визвольний рух на Західній Україні. Протягом одного дня з Західної України депортували понад 76 тис. осіб.

10 вересня 1947 року Рада Міністрів СРСР ухвалила указ «Про виселення із західних областей УРСР до областей: Карагандинської, Архангельської, Вологодської, Кемеровської, Кіровської, Молотовської, Свердловської, Тюменської, Челябінської та Читинської членів родин „оунівців“ і активних бандитів, заарештованих та вбитих у боях».

Центр вивчення генеалогії "Пращур" (на ФБ)

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

2

Re: Масові депортації / Массовые депортации

Я не згоден, масові депортації українців почались в кінці 20 років ,в моїй сімьї  були депортовані- рідна сестра моєї бабусі,рідний брат мого дідуся,потім ростріляний в 1938 році,також двоюрідній брат дідуся,декілька чоловік так і залишились в землі від Сахаліна до Узбекістану і Уралу.

Зелінські-Земські,Соколовські,Лічкановські,Мандебура,Майдебура(Мандибур и др.) Подільска губ. Бобраков,Ємельяненко Херсонська губ.Омелян Переяславський повіт Полтавська губ.
Thanks: litar Л1

Share

3

Re: Масові депортації / Массовые депортации

10 вересня 1947 року Рада Міністрів СРСР ухвалила указ «Про виселення із західних областей УРСР

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

4 ( 22-10-2015 15:45:04 змінене Vlad S. )

Re: Масові депортації / Массовые депортации

Syviu пише:

Я не згоден, масові депортації українців почались в кінці 20 років ,в моїй сімьї  були депортовані- рідна сестра моєї бабусі,рідний брат мого дідуся,потім ростріляний в 1938 році,також двоюрідній брат дідуся,декілька чоловік так і залишились в землі від Сахаліна до Узбекістану і Уралу.

я теж не згоден. масові депортації українців почалися ще тоді, коли стала розвиватися работоргівля в портах Чорного моря. людей продавали тисячами

Згодом і крім згаданої були ще депортації, наприклад, ремісничих і молодих чоловіків під час нашестя монгол. Ремісничих, в основному, перевозили в великі монгольські міста - Каракорум, Сарай тощо. Молодиків гнали, як "хашар" (авангард) перед основним військом, хто виживав продовжував воювати далі.

А Московія почала переселяти українців вже після відміни полково-сотенного устрою Гетьманщини, наприклад, з територій Вольностей Запорозьких в слободи і міста, згодом в військові поселення в 19 ст. і т.д.

Досить масове переселення галичан та інших українців від 800 тис до 1,0 млн. (за різними оцінками) було з 1944 по 1946 рр. з території сучасної Польщі в Україну. В 1947 році відловлених чи тих, хто якимсь чином залишився в Польщі переселяли в північні і західні частини, які були відібрані у Німеччини на користь Польщі в 1945 (всими знана операція Вісла)

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5

Share

5

Re: Масові депортації / Массовые депортации

І чудово, доповнюймо!

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

6

Re: Масові депортації / Массовые депортации

Комусь попадались якісь документальні історичні фільми, в яких би популярно висвітлювалися депортації українців, які проводила радянська влада?

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

7

Re: Масові депортації / Массовые депортации

Памятник, установленный "по-воровски". Почему на Урале начался конфликт из-за мемориала ссыльным литовцам
https://ru.delfi.lt/news/live/pamyatnik … d=76745923

Post's attachments

pamyatnik-foto-yaroslav-chernov-76759815.jpg
pamyatnik-foto-yaroslav-chernov-76759815.jpg 116.1 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

8

Re: Масові депортації / Массовые депортации

масові депортації українців

Post's attachments

высылка украинцев.jpg
высылка украинцев.jpg 166.85 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

9

Re: Масові депортації / Массовые депортации

Обставини, за яких було знайдено «наказ № 0078/42», а також численні деталі його змісту, оформлення і термінології дають підстави для сумніву щодо автентичності тексту: https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0 … 1%96%D0%B2

Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.

Share