176

Re: Цікаві й гуморні прізвища

tanosa, Толюпа (Телюпа) - можливо, місцеве "телепа". Друга версія - від церковних імен Телесфор або Телетій.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: tanosa1

Share

177

Re: Цікаві й гуморні прізвища

с.Лоташове, 1806 року: Іоан Святий - 55, Федор Зозі(ю)к - 35,  Сухоголовий, Каленик Фітькало - 56.

Thanks: kuks70, Алена2

Share

178

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Ярематойсамий пише:

 до речі, тут не тема про походження прізвищ. smile smile

Вибачте, вже знайшла, де є і "я більше не буду".

Деркач (Золотоноша), Цаца, Ганесен, Ганесин (Велика Бурімка, Одеса), Пробийголова, Герасимов (Митрофанівка, Вершино-Кам'янка Кіровоградської обл.).

Share

179

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Федор Високопоясний - 46,  Микита Жогло - 40,  Данило Майор - 70,

Share

180

Re: Цікаві й гуморні прізвища

tanosa, Не зрозуміли "яреминського" гумору? То я пошуткував, бо не знав, що про "Толюпа" збр сказати smile .LG 775,  Високопоясний - мабуть, високий на ногах (довгоногий)? Жогло у варіантах запису - Жигло, Жегло. Думаю, тут, як і в Жог'а, -г'-. Майор - скоріше, від канонічного імені Майор. Можливо, і Маршал від Марсалій. Може. й від військових термінів.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

181

Re: Цікаві й гуморні прізвища

А що такого? Нехай і гумор, а я обома руками за порядок у темах. Мені сайт тим і подобається, що все до ладу і народ миролюбний підібрався. Та ще й маю естетичну радість читати Ваші повідомлення. Я як раз усе серйозно кажу. Може, Ви й книжки пишете? От було б щастя почитать! Все одно про що, аби тільки оце такою саме мовою. Читала б і перечитувала))) Це саме той випадок, коли неможливий переклад на інші мови - втрачається увесь смак-колорит. Зразу згадався найперший для міської радянської дитини носій мови - незабутній дід Панас, а потім і Остап Вишня. Може, таки пишите?

Деркач (Золотоноша), Цаца, Ганесен, Ганесин (Велика Бурімка, Одеса), Пробийголова, Герасимов (Митрофанівка, Вершино-Кам'янка Кіровоградської обл.).

Share

182

Re: Цікаві й гуморні прізвища

tanosa, На жаль, книжки не пишуть, а видають.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

183

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Грицько Нюнюкало,  Мойсей Данилович Олеха,  Димитрий Канцедал.

Share

184

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Ярематойсамий пише:

 книжки не пишуть, а видають.

Щоб їх видати, спочатку треба написати)) Написані - не обов"язково потім відані. Добре, будем казать про рукописи.

Деркач (Золотоноша), Цаца, Ганесен, Ганесин (Велика Бурімка, Одеса), Пробийголова, Герасимов (Митрофанівка, Вершино-Кам'янка Кіровоградської обл.).

Share

185

Re: Цікаві й гуморні прізвища

tanosa, Неправда! Коли з'явиться можливість видати, тоді і писати треба. Моя часто згадувана тут бабуня (у грудні народилася і в грудні вмерла) не писала рукописів, але коли з'явилася можливість видати почуті від неї казки, то я їх написав на папері, чоловік опрацював і видав. Писати рукописи без надії видання - марна, дурна й шкідлива справа. За моїми спостереженнями, видається не більше 2% рукописів.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

186

Re: Цікаві й гуморні прізвища

А звідки Ви знаєте, яка доля чекає рукопис? Хіба не буває див? От Ви для бабуні (а більше для читачів!) зробили добру справу. А де можна почитать ті казки??

Деркач (Золотоноша), Цаца, Ганесен, Ганесин (Велика Бурімка, Одеса), Пробийголова, Герасимов (Митрофанівка, Вершино-Кам'янка Кіровоградської обл.).
Thanks: gennadii54081

Share

187

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Та я осьде лежу на рукописах та фольклорних записах покійного професора-земляка. Казки ті ніде не можна почитати, бо наклад був невеликий. Хоча, може, у Києві десь є. Там нічого особливо цікавого нема - українська класика (казкова), записана на Кубані. З перекладами на російську й англійську. В Уельсі точно одна книжка є.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

188

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Кощей, не Безсмертний

Post's attachments

Кощей.JPG
Кощей.JPG 18.34 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Поперека, Сенько, Сердюк, Дорошенко, Нужний, Калюжний (село Іваниця,  Сумська обл), Єлисеєнко(Шияновський до  серед. 18 ст.),Фесенко(с.Деркачівка)

Share

189

Re: Цікаві й гуморні прізвища

То ж мабуть по-людському Кощій був.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

190

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Ярематойсамий пише:

То ж мабуть по-людському Кощій був.

нащадки точно Кощії

Поперека, Сенько, Сердюк, Дорошенко, Нужний, Калюжний (село Іваниця,  Сумська обл), Єлисеєнко(Шияновський до  серед. 18 ст.),Фесенко(с.Деркачівка)

Share

191

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Федор Григорович Дама, 1771 рік, слобода Бородаївська

Share

192 ( 18-12-2017 01:15:02 змінене eavik31 )

Re: Цікаві й гуморні прізвища

у Галагановского военного поселянина Артема Тюленя и жены его Евдокии родися сын, коего молитвил и нарек Афанасий.

Post's attachments

Артем Тюлень.JPG
Артем Тюлень.JPG 62.38 kb, 1 downloads since 2017-12-18 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Share

193

Re: Цікаві й гуморні прізвища

А еще Слон был.

Thanks: ГіП, Алена2

Share

194

Re: Цікаві й гуморні прізвища

З половину таких "чудни'х хвамилійов" народилося не так у народі, як під злим пером писарів. Ми вже про Слона говорили. То скоріше Слонь без -ь-. Тюлень теж, хтозна що. Хоч у Чорному морі й були тюлені, але чи так їх називали? Міг спочатку бути Тулень (від тулити, Тулиголова ж було), а "грамотний" писар виправив. Так само і Слоня.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

195

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Роман Лахтіра - 59 років, 1746 р, слобода Зайчинці (Полтавщина).  Можливо, щось пов'язане із молоком, або лахміттям

Thanks: gennadii54081

Share

196

Re: Цікаві й гуморні прізвища

В коллекцию к Слону и  Тюленю.  Исповедная роспись крепости Александровский  1783 год.
Рядовой инвалидной роты  Семен Иванов сын  Морж.

Share

197

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Восприемник: запорожець Иван Йорж, - 1774 рік, слобода Попельнасте

Share

198

Re: Цікаві й гуморні прізвища

LG 775 пише:

Роман Лахтіра - 59 років, 1746 р, слобода Зайчинці (Полтавщина).  Можливо, щось пов'язане із молоком, або лахміттям

Або з Лахтивоном/Галактіоном. Або з фінським "лахті",

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Bragida1

Share

199 ( 18-12-2017 23:38:04 змінене eavik31 )

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Но вообще там зоопарк тот еще: Заяц, Волк, Сорока, Журавель. А Тюленей целый клан )

А Кришна откуда в 1823-м?

Post's attachments

Кришна Од 37 3 265.JPG 52.67 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Share

200

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Кришна, Кришненко потом еще встречается

Share

201 ( 18-12-2017 23:49:46 змінене eavik31 )

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Виявляеться, що Гугл - то давне українське ім'я. Від нього походить прізвище Гугленко )

Post's attachments

Гугл Од 37 3 265.JPG 67.16 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Share

202

Re: Цікаві й гуморні прізвища

eavik31, Зоопарк укр. прізвищ: Борсук, Харсун(борсук), Тхір, Тхорик, Ховрах, Бабак, Сугак, Сурок, Лисиця, Лисовин, Росомаха, Горностай?, Видра?, Лось, Ревть (лось), Козуля, Сарна, Кабан, Верезуб, Сом, Тарануха, Клень, Бичок, Бугай, Баран, Цап, Козел, Каплун, Півень, Індик, Качур, Селезень, Крячок, Пірникоза, Стрижикоза, Дрімлюга, Стриж, Серпокрилець і ще з півтори сотні.
Є старе українське слово "г'уг'ля". Од нього спочатку утворилося прізв. Г'уг'ля, а від нього вже Г'уг'ленко, а вже потім від них обох "гугл". 
Кришна - скоріше, від якогось імені на Хрис-. Також є такий регіон у Трансильванії-Семигороді на заході сучасної Румунії.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

203

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Ярематойсамий пише:
LG 775 пише:

Роман Лахтіра - 59 років, 1746 р, слобода Зайчинці (Полтавщина).  Можливо, щось пов'язане із молоком, або лахміттям

Або з Лахтивоном/Галактіоном. Або з фінським "лахті",

Як казав один кіногерой: "Гротеск? Понимаю!"

Share

204

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Авраам Тідрійко - 34,  с. Станіславчик - 1799 рік.  Мабуть інозьомного походження, бо тодіж це польская область.

Share

205

Re: Цікаві й гуморні прізвища

LG 775 пише:

Як казав один кіногерой: "Гротеск? Понимаю!"

Не лайтеся! smile ... То я серйозно - шведський солдат фінського походження залишився на Полтавщині.
...............................
Тідрійко .. а який це Станіславчик? Ф(Т)еодор - Тодор - Тодорійко - Тодрійко - Тідрійко.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

206

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Ярематойсамий пише:
LG 775 пише:

Як казав один кіногерой: "Гротеск? Понимаю!"

Не лайтеся! smile ... То я серйозно - шведський солдат фінського походження залишився на Полтавщині.
...............................
Тідрійко .. а який це Станіславчик? Ф(Т)еодор - Тодор - Тодорійко - Тодрійко - Тідрійко.

Я тут не лаюсь, переважно спокійний і розважливий.  А ось на ВГД у темі Кіровоградська область, там я розійшовся на всю губу. Як кажуть і розійшовся, і розходився...
с. Станіславчик, Шполянський р-н, Черкащина

Share

207 ( 24-12-2017 14:43:13 змінене LG 775 )

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Ми часто зустрічаємо цікаві нам прізвища, викладаємо тут... обговорюємо... наприклад - Гей !
Але дід Панас мудро каже: "Немає на світі чогось такого - щоб воно вже не було раніше. Все, що видається нам новим, - вже колись бувало". Мудро, і не заперечиш.
Поіменний склад панів і бояр-шляхти Київщини і Брацлавщини за даними кінця ХУ - першої половини ХУІ століття
Бех, Волк (Волкович), Гвоздь, Гей (Геєвич), Дівочка, Жихорь (Кальницький), Жмака, Закусило (вчився з таким із Малина), Затика, Зубар, Каша, Копіївський, Коц, Кошилович, Кощеєвич, Меч, Куля, Лобос, Лупандич, Мазепа, Мамич, Непитущий, Олешко, Оношко, Ордич, Пирхало, Пролиза, Пут, П'ят, Садило, Сковородка, Скіпор, Скуйбіда, Черевчій, Чечель, Шваб, Шкода...

Share

208

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Цікаво, Григорій Швабчук - 34, с. Маслово, 1800 рік, і Шваб, можуть бути одного кореня?

Share

209

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Гей, Геєвич, Гейко, Гейченко, можливо, й Ейченко - від імені Агей/Аггей/Огій. Жмака, здається, Джьмака вимовлялося - поджмаканий, пожований. Куля міг бути спочатку Г'уля та не знали, як -г'- показати.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

210

Re: Цікаві й гуморні прізвища

LG 775 пише:

Цікаво, Григорій Швабчук - 34, с. Маслово, 1800 рік, і Шваб, можуть бути одного кореня?

Звичайно, можуть. Швабчук, Шваб'юк, Швабенко, Швабович, Швабич, Шваб'як - нащадок Шваба.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: gennadii54081

Share