141 ( 24-05-2017 20:49:12 змінене Т.В. )

Re: Цікаві й гуморні прізвища

приход с. Опришки хутор Марешко     
    Пукуйбайло   Роман Алексиев

Share

142

Re: Цікаві й гуморні прізвища

1791 г. - вдовствующая Пелагия Глуха Баба

Share

143

Re: Цікаві й гуморні прізвища

ИВ 1784 г. м. Сенчи Лохвицкого уезда Полтавской губернии

Анна Уласовна Гречкосейка 49

Thanks: Т.В.1

Share

144

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Гречкосійка - то жіноча форма від Гречкосій, а от що таке "Глуха Баба"? Варіанти: 1. Власне прізвисько цієї удови Палажки. 2. Прізвище чоловіка. 3. ?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Алена1

Share

145

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Алёна, Миско Гречкосій - посполитий тяглий, грунтов неімучій у Біликах 1721 р., а Никифор Гречкосій у 1731 р. потрапив у полон до татар. І на сьогодні в Біликах є аж одна родина Гречкосіїв. Андрій привіт! wink
Останнє, що розвеселило - Іван Скряга вдов 94 роки та його син Леонтій, очевидно що теж Скряга, 33 років. у Старих Санжарах на 1754 р.

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

146

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Relic hunter, І що Вас тамички розвеселило? Що санджарський козак у 60 років на сина розстарався? smile На те ми й козаки! Миско - певно, Мисько.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

147

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Ярематойсамий, прізвище розвеселило. Чи мо' у слова Скряга є інше, ніж мені відоме, значення?

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

148

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Портянкамоскаль (1799 Кролевецкий уезд)

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

149

Re: Цікаві й гуморні прізвища

ЦДІАК,   ф.127, оп.1015, спр.50      Исповедная роспись церквей Сорочинской протопопии за 1766 г.

м. Голтва

посполитые ...

521  Ониско Синиопуп  44

R1a - BY30762

Пошук предків : Яценко, Косенко, Божко, Костенко, Хмельницький, Луговий, Мазин, Бураков

Share

150

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Призиглеваний, Подвезений, Гриша, Дядя, Сраченко, Безщасний, Никогда - с.Матусів

Thanks: nfs79, Bragida2

Share

151

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Старий Кодак, 1769 р, Евстафій Бідна Головка - 52 роки, его жена Агафія - 42

Share

152 ( 06-12-2017 18:40:40 змінене LG 775 )

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Однопіздра, Валяйбаба.

Share

153

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Бринда-Морозовський-Зозуля Михайло Іванович штаб-ротмістр с. Морозівка

Share

154

Re: Цікаві й гуморні прізвища

LG 775,  Нико'гда - це не "ніколи". Це так саме, як російське вухо сприймає арабське Медоєд або українське Пидоря.
Бідна Головка - це прізвисько, яке не переросло в прізвище. Або його стали писати "Бідноголовко(а)". Таких прізвиськ чимало у січовиків. А "Однопіздра" де викопали?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

155

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Бринда-Морозовський-Зозуля Гуморне, що три? Зараз таких нема, тільки подвійні.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

156

Re: Цікаві й гуморні прізвища

LG 775 пише:

Однопіздра

мабуть, ОдноНіздра

Брагіда (Брагида, Брегид, Брегида, Брегіда, Брегидин(а), Бригида, Брігіда, Брыгида, Бригидин(а), Брегеда, Бригеда)
Курач, Дедок (Дідок, Дєдок), Нехай (Україна, Чернігівська обл.)

There's none so blind as those who will not see

Share

157

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Bragida, І я те ж саме думав, що -н- як -п- прочитали. Заніздра ж є.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

158

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Валяйбаба, Стріляйбаба були у січовиків, і, думаю, баба тут - пелікан. Вешталися по плавнях, особливо пластуни і знічев'я стріляли баб. А нащо? Не можу придумать, бо вони так рибою тхнуть, що їх не всякий собака їсть. А від нічого робити, пристрілювали зброю. Розважалися. А ще баб, бакланів не любили за те, що вони робили нальоти на рибні ставки, мілководні лимани й за 3-4 години зжерали силу риби. Конкуренти у риболовлі.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

159

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Як мудрий чоловік... не буду наполягати, що саме Однопіздра (помилитися при прочитанні дуже легко) але таке прочитання звучить яскравіше, дзвінкіше ніж Одноніздра. До речі на цю тему додам точне прочитання : "Григорій Безноздри" (Ф-127, оп.1015, справа 122, с.Лоташове)Василь Нечухраненко, Дмитро Малогловка (саме Малогловка, писар або помилився, або назвали на польский копил, до чого я схиляюся, бо діялось це за польщі), Лукьян Тарибанчик, Кирил Кокоруза, Федор Дишель, Николай Замрига, Стефан Сускій, Андрей Чорториский, Димитрий Чорнокнижний.

Thanks: kuks70, Bragida2

Share

160

Re: Цікаві й гуморні прізвища

LG 775 пише:

не буду наполягати, що саме Однопіздра ]

У ті часи, кажуть, те, що зараз яскравіше звучить, у наших предків називалося інакше smile.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

161

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Пужайрибченко, Дурній.

Share

162

Re: Цікаві й гуморні прізвища

ПризиглеванийОдягну тебе, обую, посажу як паву на дзиґлику, як гетьманшу та й дивитись буду. Шевч. 144. Царя на дзиґлик посадили. Котл. Ен.

Share

163

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Однопиздра - можливо через пень-колоду, виникло.  ПРИ́ЗРА, и, жін.рідко. Те саме, що [font=DejaVu Sans Condensed", Tahoma, Arial, sans-serif]підозра[/font]Позаторік ісправник мав призру на одного студента, що загостив був на літо до Звенигородки, та й зробив йому трусеницю [трус] (Агатангел Кримський, Вибр., 1965, 350).(Не буду наполягати)...

Share

164

Re: Цікаві й гуморні прізвища

LG 775, Тобто, хочете сказать, що придзиг'леваний - це той, що, пробачте, гузном до стільця приріс? smile
...........................
А де Пужайрибченка знайшли? Пужайрибка у нас уже є у колекції.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

165 ( 08-12-2017 19:10:29 змінене Ярематойсамий )

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Б. Грінченко. Словарь української мови, т. 3:
Придзиг'льо'ваний - вертлявий (преимущественно о женщине). О. 1861. ХІ. Кух. 26 (журнал "Основа", 11-те число, 26-та сторінка, якийсь твір Якова Кухаренка.) Але я такого слова не чув.
Придзиг'льо'ванка
- вертлявая женщина. Котл. Ен. Словарь, 26 (словник Котляревського до своєї "Енеїди").
.....................................
Отже, придзиг'лована - це прив'язана до дзиг'и і яка разом з нею крутиться. Дзиг'лик ні при чому.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Bragida1

Share

166

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Ярематойсамий написав: Придзиг'льо'ванка - вертлявая женщина.Кажете: "вертлявая женщина". Ти бачиш, як воно буває. Хто б міг подумати. Чого тільки люди не вигадують!
Пужайрибченко - мабуть знайшовся у слободі Деріївка, правий берег Дніпра, тепер Дніпропетровська обл.
Переглянув декілька варіантів різних років і почерків. Викреслюйте Однопіздру. Консіліюм постановив:
Кондрат Одноноздра вдов - 52.  Додаю трохи новенького: Іяков Рибалка Йбухань - 49. (1771 рік).

Thanks: kuks701

Share

167

Re: Цікаві й гуморні прізвища

LG 775,  то не я, а Грінченко з Кухаренком сказали. Пужайрибку ми також десь там надибали. А -Йб- правильно прочитали?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

168

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Ви ж знаєте, як вони іноді пишуть, наче у вузол зав'язують. Мабуть правильно (хоч я і підсліпкуватий). Якщо читати на сучасний манір, то мабуть, звучить як Їбухань. Але точно не Вухань, наприклад.

Гориздра Опанас (1713) - Шишацький сотник.

Share

169 ( 10-12-2017 14:10:03 змінене LG 775 )

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Слобода  Вороновка  1771 рік Іоан Будздоров - 48, жена Феодосія - 41.  Слобода Пушкаревка 1771 рік Иван Бонба.      Іван Гагамула, Антон Недошопа, Алексей Талапинда, Іван Оловятка, Семен Пробийголова.

Share

170

Re: Цікаві й гуморні прізвища

У нас так і вимовляють - "буд здоров! буд ти неладний!"

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

171

Re: Цікаві й гуморні прізвища

А що за приізвища Чевелій, Марюхеня, Толюпа?
Знала дівчину Толюпу, що вийшла заміж за Дудку і відмовилася міняти дівоче прізвище - чоловіче здалося їй гіршим власного, бо до свого вже звикла.

Деркач (Золотоноша), Цаца, Ганесен, Ганесин (Велика Бурімка, Одеса), Пробийголова, Герасимов (Митрофанівка, Вершино-Кам'янка Кіровоградської обл.).

Share

172

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Чевелій - це, ймовірно, Джевелій, Джавалій - близьке до Джавала, також до Джавага, Чавага, Жавага, Жаваго, Живаго, Жевака. Тюркологи, агов!
Марюхеня, Марухеня - близьке до Марухно, похідне від якогось імені на Мар- (в першу чергу, чоловічого).
Толюпа... до речі, тут не тема про походження прізвищ. smile smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

173

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Прокоп Дуруля,  Степан Бздуля,   Андрій Динка,   Яким Оврах,

Share

174 ( 11-12-2017 15:54:02 змінене SV17 )

Re: Цікаві й гуморні прізвища

1784 г.  Сл. Луганская. Священник Покровской церкви  Василий  Колотнеча. 

1784 г.  Свято-Матфеевская церковь.  Наум  Мурло,  Иван  Шелапутин.

Share

175

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Оврах - то чи не стопудово Ховрах, або ж суслик. Думаю, що й Хорошок (рос. Хорошок, Хорошёк, Хорошек) - незрозуміле й "виправлене" Ховрашок. Динка - чи не Динька.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Bragida1

Share