1 (26-10-2015 14:50:00 отредактировано Ярематойсамий)

Тема: Зміна імен

Десь у 1944 році наш земляк, напевно, у тодішньому Сенчанському районі Полтавської обл., село Хитці, поміняв у документах ім'я Савелій (або Сава) на Микола/Николай. Зараз у дітей деякі проблеми. Чи можна знайти документи про зміну імені?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Поделиться

2

Re: Зміна імен

До чого люди приховували церковно-паспортні імена говорить сьогоднішнє моє "відкриття", яке мене просто приголомшило. Ходимо по черзі щомісяця на кладовище. Зайшов з нових воріт і йшов помалу розглядаючи. Побачив могилку сусідчиного брата (1927-2012) і здивувався, що він не Микола/Николай, а Никон. І ніколи про те не було мови - Коля та й годі! Це наймолодший Никон, якого знав. А оце недавно один земляк казав, як його привітали:"Драстуй, Анатолійович!" - "Драстуй, тіке я Антонович!" - "О! А дядя Толя тобі хто?" - "Батько! Тіке він не Толька був, а Антошка."

Спасибо сказали: Balymba, nfs79, luvi3

Поделиться

3

Вот интересная метаморфоза у поляков.

Женское имя Александра у них сокращено до Ола,Олка( "Л" у них специфически произносится)
Александр в Олек(похоже на Олег)...

Вот такая "петрушка"))))

Труш cool ,Харченко cool ,Матюшко cool - с. Патюти /с. Будище  Козелецький район Чернігівська обл. 
Плечистий,Галаган,Коршок -с. Киселівка /с.Ведмедівка/с.Держанівка Носівський район Чернігівська обл. 
Сидорець(I-P37) cool ,Запорожець - Ніжин/Вертіївка Чернігівська обл.
Дубік,Щерба(?) - с. Кислицьке Томашпільский район Вінницька обл.
Спасибо сказали: gennadii54081

Поделиться

4

Петрушки та іншого зілля у всіх народів з багатьма іменами чимало. Особливо в угорців. Там зілля з перцем: Ласло - Владислав? Дюла - Юрій? Жужа - Сусанна? Імре - ?

Спасибо сказали: сергей-гродовка1

Поделиться

5

и...
Алка это у них(поляков) Алис(ц)ия

Труш cool ,Харченко cool ,Матюшко cool - с. Патюти /с. Будище  Козелецький район Чернігівська обл. 
Плечистий,Галаган,Коршок -с. Киселівка /с.Ведмедівка/с.Держанівка Носівський район Чернігівська обл. 

Поделиться

6

Мою знайому також звуть Алка, а в паспорті - Аліна. А ту, що в паспорті Алла, звали Галькою. А для мене Алка - це велика машина-рефрижератор радянських часів.
nfs79, А як буде по-нашому Єжи і як воно буде у польській мові у род. відм. (кого?)?

Поделиться

7

Ярематойсамий пишет:

Мою знайому також звуть Алка, а в паспорті - Аліна. А ту, що в паспорті Алла, звали Галькою. А для мене Алка - це велика машина-рефрижератор радянських часів.
nfs79, А як буде по-нашому Єжи і як воно буде у польській мові у род. відм. (кого?)?

Чув на роботі варіант - Єжика. Поляки застосовували таку форму.
Мені було смішно.)))
Вікіпедія каже ,що Єжи це Георгій

Поделиться

8

nfs79, Скоріше, Єжека. Але це від Єжек. Мені пояснювали, що це те, що в чехів Їржи, а у нас ...Юрій. А в мадярів - Дюла, зменш. Дюрі. Тобто, це не зовсім Георгій. У мадярів є ще Дьордь, це ближче до Георгій. Хоча, кажуть ще, що Дюла - це не Юрій, а Юлій, Юліан. Тобто, співзвучність не завжди є етимологічністю. Так все-таки, якщо просто Єжи, то як - Єжег'о?

Поделиться

9 (14-11-2017 22:05:25 отредактировано nfs79)

Георгій і є Юрій
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0 … 0%B8%D0%B9

Поделиться

10

nfs79, Я сю історію знаю. Юрій і Єгор/Ягор - похідні від Георгій/Георгіос, але не зовсім те саме. Якби буквоїдська РПЦ не була такою затятою, то ми б зовсім не знали Георгія. Польські ономасти пояснили, що Єжи і Їржи - то похідне від Юрій і тільки тому відомо, що то Георгій.

Поделиться