36

Re: Кравченко

Моисей Адамович Кравченко - конный урядник 13 уч., Лохвицкого уезда, Полтавской губ., умер от ран в 1906 г

dlib.rsl.ru/viewer/01004562073#?page=53

Значенко (Полтавская губерния), Петренко (Константиноградский уезд Полтавской губернии), Гашута, Колесник (с.Криничное, Ахтырский уезд, Харьковская губерния), Колесник, Сл(е)исаренко, Ложечник (с. Тростянец, Ахтырский уезд, Харьковская губерния)
Спасибо сказали: Алёна, kbg_dnepr2

Поделиться

37 (10-06-2017 21:40:11 отредактировано luvi)

БЕККЕР-КРАВЧЕНКО Євдокія Лук’янівна, 1915 року народження, сел. Яма (сел. Сіверськ) Артемівського району Донецької області, українка, малограмотна, безпартійна. Проживала: с. Романівка Артемівського району Донецької області. Працівниця технікуму. Заарештована 27 листопада 1937 року. Не засуджена. Реабілітована у 1991 році.

Реабілітовані історією. Донецька область. Книга друга. Звідси.

Кухаревські - Херсонська губернія; Кейбал - Полтавщина і звідусіль
Спасибо сказали: kbg_dnepr1

Поделиться

38

Ищу родовые корни по линии матери.

Мать по линии матери , Кравченко Ольга Васильевна, 1897 г.р., г.Одесса, является дочерью Василия Трофимовича Кравченко, сына Устины,младшей сестры Т.Г.Шевченко, о жизни которой нет никакой информации, и Евдокии Петровны Кравченко (Войтасевич), уроженки Галиции, полунемки-полупольки.

Документы семьи Кравченко хранились у старшего сына Николая и пропали вместе с ним в 1937г.

Поделиться

39

тобто йдеться про пошук Миколи Васильовича Кравченка, який був директором нафтової компанії у Турції і зник у 1937 р.?
Я бачу тут такі можливості:
1. пошук МВК із сподіванням, що в його справі є і всі інші документи. Він був директором нафтосиндикату в Туреччині, був викликаний до Москви у 1937 р., по дорозі відвідав рідну сестру в Одесі, так? коли і де народився? чи мав дітей?
2. пошук інших родичів:
дружини МВК з Харкова - як її звали? хто вона була, чи працювала? чи були діти, як їх звали?
сестра з Одеси Ольга Василівна 1897 р.н. - то Ваша бабця, про це Ви все знаєте?
Вашого прадіда Василя Трофимовича Кравченка. Коли і де він народився, коли помер, де жив і працював?

З чиїх слів записана історія? чому документи Устини були великою таємницею? я не думаю, що МВК возив з собою в Турцію сімейний архів. З іншого боку, архів міг бути знищений його дружиною (або разом з нею), просто бути втрачений під час війни...

Тобто я, власне, про те, що треба
по-перше, дуже чітко викласти сімейну легенду (а найкраще скласти дерево з фото і навести його тут);
по-друге, перевіряти її всю - і якщо навіть не вдасться знайти архів МВК, то Вашу спорідненість з Т. Шевченком, мабуть, можна довести й без нього, якщо Ви прослідкуєте всю лінію до Ярини, бо метрики ж МВК з собою не возив, вони у церкві зберігалися?

Ви - нащадок Ярини Бойко (Шевченко у 6-му коліні - Ярина-Устина-Василь-Ольга-Ваша мама-Ви), я думаю, що ДНК-тест тут не допоможе, бо ігрек неможлитвий, а аутосомний так далеко не сягає, то залишається тільки шукати прямі документальні докази.

Як я розумію, метричні записи про народження Вашої бабусі Ольги Ви бачили?

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Поделиться

40

Спасибо всем за помощь и советы.Начну с поиска документов о Кравченках за 1920 г. в госархиве Одессы, подойду в партархив и краеведческий музей.

Поделиться

41

helkram пишет:

Ищу родовые корни по линии матери.Мать по линии матери , Кравченко Ольга Васильевна, 1897 г.р., г.Одесса, является дочерью Василия Трофимовича Кравченко, сына Устины,младшей сестры Т.Г.Шевченко, о жизни которой нет никакой информации, и Евдокии Петровны Кравченко (Войтасевич), уроженки Галиции, полунемки-полупольки. Документы семьи Кравченко хранились у старшего сына Николая и пропали вместе с ним в 1937г. Евдокия Петровна жила в семье дочери Марии,умерла и похоронена в 1940-1941г. в Кишиневе.Все описано по воспоминаниям, подтверждающих документов нет.

helkram, дійсно, ніде не згадується, що у Тараса Шевченка була молодша сестра Устина. Якщо Ви стверджуєте, що Ви її нащадок, Вам варто зробити генетичний тест Family Finder для перевірки цієї гіпотези.

У кожному жарті є частка жарту.
-------------------------------------
Боднар - Красій - Гринишин - Герасимов - Бас - Романовський - Денисевич - Троїцький
R-YP591|HV1a2 - Проект "Українська ДНК"

Сайт VHB

Поделиться

42 (06-07-2017 08:28:33 отредактировано kbg_dnepr)

ДНК-тест то чудово, він може підтвердити біологічну спорідненість, але ж він нічого не розкаже про те, звідки вона. Тому дуже зрозуміло, що хотілося б ще й документальних підтверджень. Де їх можна шукати хоча б теоретично?
в архівах?
в музеях?
у шевченкознавців?

Поделиться

43

Бойко Ярина Григорівна (* 12 (24) травня 1816 — † 1865) — сестра Тараса Шевченка. В 1836 році вийшла заміж за кирилівського маляраБойка Федора Кіндратовича

.У неї була донька Устина, 1836 р.н., тобто це племінниця Т.Г. Шевченко, про яку невідомо нічого, в т.ч. дата  смерті. Всі документи  Устини,  як велика таємниця, зберігалися у її сина Кравченко Василя, мого прадіда, потім він передав їх старшому сину Миколі для зберігання, але вони зникли в 1937 р.разом з Миколою.(Микола був директором Нефтяної компанії в Турції). Де шукати документи-невідомо, а тест ДНК нічого не виявить.

Поделиться

44

helkram, Тобто, Устина не сестра Т.Г. Шевченка, як Ви казали перший раз, а двоюрідна онука, дочка Ярини, рідної сестри Шевченка? Що значить "зник" про Миколу Кравченка? Він "зник" у Туреччині чи тут? З ним обірвався зв'язок?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Поделиться

45

Мабуть,Устина не онука, а племінниця, так?Про Миколу: його , директора Нефтесиндікату,було визвано до Москви.По дорозі він заїхав в Одесі до рідної сестри.Після  чого рідні нічого про нього не знають, з його жінкою, яка жила у Харкові, зв*язку не було.

Поделиться

46 (19-08-2017 01:19:11 отредактировано VHB)

Де шукати документи-невідомо, а тест ДНК нічого не виявить.

Власне для таких випадків, коли немає документації, остання надія може бути на ДНК-тест. Можливо тест не виявить те, що хочеться, але щось виявить точно. wink

У кожному жарті є частка жарту.
-------------------------------------
Боднар - Красій - Гринишин - Герасимов - Бас - Романовський - Денисевич - Троїцький
R-YP591|HV1a2 - Проект "Українська ДНК"

Сайт VHB

Поделиться

47

Якщо Устина дочка Ярини, то це по-нашому буде таки двоюрідна онука Шевченка. Звичайно, якщо це саме так. А Микола Кравченко, мабуть, працював не в турецькій фірмі, а в радянській або якійсь спільній і був представником у Туреччині. Ото його й викликали до Москви, щоб зацаудити за г'рати або вбити. Думаю, по ньому десь зберігаються якісь докумени.

Поделиться

48

Ярематойсамий,

Дочь родной сестры Т.Г. Шевченко, это просто племянница. А двоюродня внучка, это внучка родной сестры.

Ищу информацию о фамилии Конограй любой местности

Поделиться

49

VadShv, Точно! Рідна племінниця... Спека вплинула smile .

Поделиться

50 (26-08-2017 09:28:33 отредактировано kbg_dnepr)

helkram,

тобто йдеться про пошук Миколи Васильовича Кравченка, який був директором нафтової компанії у Турції і зник у 1937 р.?
Я бачу тут такі можливості:
1. пошук МВК із сподіванням, що в його справі є і всі інші документи. Він був директором нафтосиндикату в Туреччині, був викликаний до Москви у 1937 р., по дорозі відвідав рідну сестру в Одесі, так? коли і де народився? чи мав дітей?
2. пошук інших родичів:
дружини МВК з Харкова - як її звали? хто вона була, чи працювала? чи були діти, як їх звали?
сестра з Одеси Ольга Василівна 1897 р.н. - то Ваша бабця, про це Ви все знаєте?
Вашого прадіда Василя Трофимовича Кравченка. Коли і де він народився, коли помер, де жив і працював?

З чиїх слів записана історія? чому документи Устини були великою таємницею? я не думаю, що МВК возив з собою в Турцію сімейний архів. З іншого боку, архів міг бути знищений його дружиною (або разом з нею), просто бути втрачений під час війни...

Тобто я, власне, про те, що треба
по-перше, дуже чітко викласти сімейну легенду (а найкраще скласти дерево з фото і навести його тут);
по-друге, перевіряти її всю - і якщо навіть не вдасться знайти архів МВК, то Вашу спорідненість з Т. Шевченком, мабуть, можна довести й без нього, якщо Ви прослідкуєте всю лінію до Ярини, бо метрики ж МВК з собою не возив, вони у церкві зберігалися?

Ви - нащадок Ярини Бойко (Шевченко у 6-му коліні - Ярина-Устина-Василь-Ольга-Ваша мама-Ви), я думаю, що ДНК-тест тут не допоможе, бо ігрек неможлитвий, а аутосомний так далеко не сягає, то залишається тільки шукати прямі документальні докази.

Як я розумію, метричні записи про народження Вашої бабусі Ольги Ви бачили?

Поделиться

51 (24-08-2017 16:55:32 отредактировано kbg_dnepr)

Я спитала про Вашу ситуацію на ФБ. Перша відповідь https://www.facebook.com/groups/UAGenea … 994528671:

ДАКО фонд 280, опис 2 ревізькі казки селян Звенигородського повіту - тут треба шукати запис про народження Ярини.

Але я б це все ж таки робили з іншого боку: спочатку знайти запис про народження Вашого прадіда Василя, потім його матері Устини, а потім вже переконуватися, що її матір'ю була таки Ярина.

Поделиться

52 (25-08-2017 11:14:35 отредактировано kbg_dnepr)

Ще інформація з групи UAgenealogy на ФБ https://www.facebook.com/groups/UAGenea … 269884636:

Тут наче є всі ревізькі казки родини Шевченків. Але в мене щось не відкриваються www.kobzar.ua/site/intro
Anatoliy Dzhos  Коли нажати з лівого боку "меню" і вибрати розділ/підрозділ, попадаєш на іншу сторінку, де не PDF-документи, а скани чи фото, тобто растрові картинки. Вони відкриваються.
Знайшов там підрозділ "Родовід"... www.kobzar.ua/page/36

Prava Yava Наскільки мені відомо, при КНУ ім.Шевченка працював "Фонд родини Шевченка", на чолі із Людмилою Красицькою - нащадком Шевченка по сестрі Катерині. (Чи є вони в мережах? не знаю) З особистих бесід знаю, що великий розроблений родовід у них був. Зверніться до неї особисто.

Поделиться

53

В родовіді Ярини   чітко вказано, що в 1836 р. вона  народила доньку Устину Федорівну Бойчук, тому не треба це розшукувати. Згідно сімейних легенд, прожила Устина довге життя, але  дата її смерті ніде в  родовідах і спогадах не вказана. Де і коли в неї народився син  Василь Трохимович Кравченко-ніде не вказано.  В 1890 р. у Василя Кравченка народився син Микола, де - невідомо, потім 2 доньки - це вже було в Одесі, є метрічні записи  доньок. З 15 років Микола приймає участь у революційних діях в Одесі, пізніше його посилають для революційної роботи до Харкова.  Василь Кравченко помирає в Одесі в 1920 р., похований на 1 ХК, на місці якого в 30-х роках зробили парк ім.Ілліча, усі сімейні документи та листи  він передає синові Миколі (Можливо, там був документ про народження Василя, який він з матір*ю Устиною приховували в той час, як таємницю). Десь в 1923-1925 р. р. Миколу назначено представником  представництва радянського Нефтесиндикату в Турції. Микола мешкає там з жінкою  та 2 синами до 1935 р. (уточнено !!!), до виклику у Москву.Проїздом він побував в Одесі у родичів.Після того візиту до Москви всі вони зникли, іх речі і документи-також,  і в ніяких списках, у т.ч. розстрільних, Микола Кравченко не згадується. Це якраз той час, коли почалася ліквідація представництв Нефтесиндикату та боротьба з старою більшовістською гвардією. Виходячи з усього, треба шукати, де зник Микола та шукати його документи. Але де шукати? Хоч строк 75 років вже пройшов, але таємниця залишилась...Ця історія записана з слів дружини, дочок та онуків Василя Кравченка.

Поделиться

54 (03-09-2017 14:23:30 отредактировано kbg_dnepr)

1920 рік в Одесі - звісно, проблема, бо не факт, що смерть була десь зафіксована і документи про неї збереглися. Це сумно. А скільки йому було років - принаймні зі спогадів родини?

А Микола 1923-1935 рр. проводить в Туреччині, то теж документи мають бути в Москві...
Тобто шукати потрібно родину Кравченко - Миколу Васильовича 1890 р.н., дружину та двох синів.
Цілком можливо, що якщо він (вони) був (були) знищені у 1935 р., то й відомостей про його революційну діяльність 1905-1923 рр. не існує, принаймні в офіційних радянських публікаціях.

Я бачу тільки 2 можливості (обидві досить невеличкі):
1. шукати дані про революціонера М.В. Кравченко в Одесі (партархів???)
2. шукати Нафтосиндикат в Туреччині. У Вікі є стаття "Нефтесиндикат СССР", там є посилання на деякі публікації. Тема по ВРНГ (він відносився до неї) http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 33#p149733

Поделиться

55

helkram,

мені здається, що пошуки М.В. Кравченка (та взагалі дослідження цього роду) краще вести тут http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=2503&p=2 (тим більше, що Ви дуже логічно залишили повідомлення й там). Якщо Ви не заперечуєте, я попрошу адмінів перенести частину дискусії туди.

Нафтосиндикат можна шукати тут http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 36#p148236

Поделиться

56

helkram пишет:

В родовіді Ярини   чітко вказано, що в 1836 р. вона  народила доньку Устину Федорівну Бойчук

Тобто, батько й мати записані "Бойко", а Устина - "Бойчук"?

Поделиться

57

helkram пишет:

В родовіді Ярини   чітко вказано, що в 1836 р. вона  народила доньку Устину Федорівну Бойчук, тому не треба це розшукувати.

Ну не надо так не надо.
Вот только родила она Устину не в 1836 году. :-)
Да и фамилия у отца написана Бойченко.

Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.

Поделиться

58

helkram

А Вы уверены, что Устина родная мать Василия Кравченко?

Поделиться

59

Цитата из книги:

"Установити точну дату вінчання Григорія  Івановича Шевченка з  Катериною  Якимівною  Бойко  неможливо,  але  приблизна  точка відліку  їхнього  спільного  життя  все-таки  є:  це  дата  народження першої  доньки  —  Катерини,  20  листопада  1804  року  (оп.  1012.  — Справа  1231, л. 68). Одружувався він, згідно з відомостями Дмитра Красицького, у  1802 р."

Странно, почему не возможно?
Плохо искали?

Поделиться

60

DVK_Dmitriy пишет:

helkram

А Вы уверены, что Устина родная мать Василия Кравченко?

В родословных Ярины указывается дата рождения дочери Устины - 1836 г.Больше нигде и ничего об Устине неизвестно. Насчет того, родная ли мать Устина Василию Кравченко, могу ссылаться лишь на семейные воспоминания. (вплоть до воспоминания моей бабушки о том, что ее отца в Одессе навестила мать,бабушка Устина).Буду пытаться найти семейные документы , отданные  В.Кравченко для сохранения старшему сыну Николаю.Что в них было такого тайного?!(если они не исчезли вместе с ним и его семьей).

Поделиться

61

Устина родилась не в 1836 году.
Может она и была замужем за Кравченко, но точно не в первом браке.

Поделиться

62

DVK_Dmitriy пишет:

Устина родилась не в 1836 году.
Может она и была замужем за Кравченко, но точно не в первом браке.

DVK_Dmitriy, А в каком году  Устина родилась? А в первом браке кто был ее мужем? Откуда сведения о браке, 1-м и 2-м?

Поделиться

63

Все сведения из первоисточников - из Метрических Книг.
Муж Устины в 1-м браке был не Кравченко.
А были ли другие браки, я не знаю.

Поделиться

64

helkram,

якщо М.В. Кравченко був репресований, то в першу чергу треба надіслати запити до ФСБ РФ ГІАЦ МВС РФ.
Але не можна виключати й інших варіантів розвитку подій - наприклад, він отримав підвищення, був направлений за кордон і не мав права інформувати родину; міг померти від серцевого нападу,інсульту або інших захворювань...
Але перш за все треба виключити арешт.

Що ж до Одеського партархіву, то він, мабуть, був приєднаний до ДАОО, як і в Дніпрі. Колись в ньму були фонди Одеського губкому Компартії України - фонд 3, 29. Мабуть, їх було більше - на ці я бачила посилання в книзі моєї мами про М.І. Сташкова. Чи в них збереглися ті номери, чи ні, це вже треба питати в темі по ДАОО.

Поделиться

65

Все наличествующие фонды по Одесскому партархиву(3, 27, 29, воспоминания и пр. списки)в ГАОО просмотрела.Увы, ничего о Кравченко Н.В.не нашла.Из отраслевого архива МВС Украины ответ отрицательный, документов нет...Остается обращаться в ФСБ РФ, жаль, что нет электронного адреса, письмом будет долго. Спасибо всем за поддержку.

Поделиться

66

23.10.1892 год
Б. Белозерский кр-н Марк Михайлов Кравченко, 18 лет, 1-й брак
кр-ка Татиана Исидорова Жук, 17, 1-й.
   поручители:
кр-н Спиридон Тимофеев Сторчило и уволенный в зап. 49 Брестскаго полка рядовой Косьма Тихонов Мыкало.
кр-не Евфимий Симеонов Проценко и Лонгин Исидоров Жук.
   ДАЗО.  Р - 5593, оп. 2, спр. 614

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Поделиться