36

Re: 23ендМі / 23эндМи / 23andMe

kbg_dnepr пишет:

Шановні колеги, чи є в когось досвід, як проявляється в аутосомному тесті єврейський предок у 7 коліні? Тобто якщо всі предки неєвреї, а є єврей у 7 коліні, то чи багато буде збіженців-євреїв, чи далеко вони будуть, чи великі сегменти матимуть?

Думаю, в 7 коліні (це 5th чи 6th cousin?) є велика імовірність, що фрагменти від даного конкретного предка не дійшли, чи дійшли в настільки роздрібненому вигляді, що збігів з євреями просто не буде, або вони будуть по 2-4сМ, і їх буде важко відрізнити від випадкових збігів такої ж довжини.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Слободян
I-P37|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"
Спасибо сказали: kbg_dnepr1

Поделиться

37

Інформація для тих, хто збирається тестуватись у 23ендМі (якщо такі люди ще є smile ). З 9 серпня 2017 р. компанія проводить тести на чіпі нового покоління, V5, який базується на технології GSA від компанії Illumina.

Особливістю нових чіпів є те, що вони тестують "трохи інші" фрагменти ДНК, ніж їх попередники, чіпи OmniExpress від тої ж компанії Illumina. Загалом, покриття від нового і старого чіпа співпадає десь на 20%.

Тому для пошуку збігів між старими і новими тестерами буде потрібно використовувати imputation, тобто "вгадувати" значення відсутніх SNP за значеннями сусідніх. Відповідно, точність пошуку збігів впаде, і не обійдеться без проблем (які має напр. MyHeritage, які масово застосовують imputation для співставлення даних, завантажених з різних джерел).

До речі, першою компанією, яка застосувала чіпи з технологією GSA, була LivingDNA. То вони досі збіги не показують, навіть між своїми клієнтами.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Слободян
Спасибо сказали: gennadii5408, kbg_dnepr2

Поделиться

38

ТОбто 23ендМі й далі рухається в напрямку здешевлення і спрощення тесту, орієнтуючись виключно на медичні ризики?

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Поделиться

39 (06-09-2017 12:12:25 отредактировано iromko)

kbg_dnepr пишет:

ТОбто 23ендМі й далі рухається в напрямку здешевлення і спрощення тесту, орієнтуючись виключно на медичні ризики?

Не вони рухаються, а їх рухають виробники обладнання :)

Я б не сказав, що це поведе до здешевлення тесту, принаймні не відразу, мають же компанії профінансувати з чогось сам перехід на цю технологію. Тим не менше, можливість роздрібної ціни 40 дол. за аутосомний тест, яка наводиться в прес-релізі, виглядає привабливо, і за рік-два навіть реально.

Але тенденція дійсно така - більший акцент на SNP, актуальні для медицини, а решта раніше тестованих - дорахувати з допомогою імпутації (і по барабану неточності) для зворотньої сумісності. Не дивно, що 23ендМі першими з великих компаній перейшли на цю технологію, бо вони медичні аспекти завжди ставили на перше місце. Питання в тому, скільки часу зможуть FTDNA та AncestryDNA користуватись старою технологією. Illumina ж перестане постачати поточні чіпи рано чи пізно.

Поделиться

40

Я нарешті наважилася спробувати розібратися з новим дизайном 23ендМі.

Він виявився дуже цікавим - наприклад, в розділі Ancestry Composition є дуже цікавий розділ Ancestry Timeline - наприклад, про мого чоловіка з відомими предками з Сумської та Дніпропетровської області (3 та 4 рядки мого підпису) там пишуть, що його балканський компонент міг з'явитися в його геномі між 1810 та 1720 рр., єврейський - між 1810 та 1690, а франко-німецький - між 1780 та 1690.
І його 10 хр., на якій в нього просто купа європейських збіженців, вся цілком пінічно-європейська та франко-німецька...

Спасибо сказали: Yulita, iromko2

Поделиться

41

Цікаво, а в когось Ancestry Composition показує наявність коренних американців?
А то в чоловіка моєї сестри в період з 1710 по 1800 роки, згідно з версією 23ендМі, якийсь чероки чи ірокез заблукав в лісах Білорусі smile)))
На його тлі фіни з якутами у моєї бабусі єврейки вже не дивують.

Дзюман, Замула, Иващенко, Лабыш, Черненко - крестьяне Васильковского, Сквирского уездов Киевской губернии;
Берегуленко, Гречаный, Притис, Сорочан - крестьяне Елисаветградского (Бобринецкого) уезда Херсонской губернии;
Кавур, Кавуров - крестьяне Могилевского уезда Могилевской губернии;
Бляхер, Бурштейн, Каменецкий - евреи Богуславского, Шполянского и Матусовского обществ Киевской губернии.

Поделиться

42

Панію Юлія, дуже дякую за відгук - мені дуже цікаво обговорити їхній етнокалькулятор - або навіть хроноетнокалькулятор. Чи про це щось писали на Молгені? я дуже давно там не була, треба спитати в MichGlich, він у мене головний ДНК-гуру. Вереніч має про це найбільше знати...

Якутами вони, мабуть, назвали щось сибірсько-уральське, фіни в росіян не диво: це мордва і Ко, а ось індіанці й мене теж дивують. Нажаль, я не вмію (або моя древня клавіатура не вміє) робити скріншоти. Оце спробую все це пофотографувати і попросити коментарів тут.

Поделиться

43

kbg_dnepr пишет:

Якутами вони, мабуть, назвали щось сибірсько-уральське, фіни в росіян не диво: це мордва і Ко

Та у росіян я б теж такому не здивувалася, але до чого фіни з якутами у моєї бабусі 100% єврейки, коріння якої з Черкащини? smile Якщо дивитися глибше, то ймовірно її предки прийшли з Польщі та Прибалтики, але, знову ж таки, до якутів буде далеченько smile
На Молгені не була дуже давно, дуже обмаль часу, нажаль. Навіть на класичну генеалогію його бракує sad

Дзюман, Замула, Иващенко, Лабыш, Черненко - крестьяне Васильковского, Сквирского уездов Киевской губернии;
Берегуленко, Гречаный, Притис, Сорочан - крестьяне Елисаветградского (Бобринецкого) уезда Херсонской губернии;
Кавур, Кавуров - крестьяне Могилевского уезда Могилевской губернии;
Бляхер, Бурштейн, Каменецкий - евреи Богуславского, Шполянского и Матусовского обществ Киевской губернии.

Поделиться

44

Мій портрет (батько білорус, мати з Волги):
Європа 99,9%
Східна Азія та корінні американці менше 0,1%

Європа виглядає  так:

Eastern European 86.9%
Northwestern European 3.7%
 Finnish 1.9%
 British & Irish 0.1%
 Broadly Northwestern European 1.7%
Southern European 2.7%
 Balkan 2.2%
 Broadly Southern European 0.5%
Ashkenazi Jewish < 0.1%
Broadly European 6.6%
Much of Europe was buried under miles of ice ten thousand years ago. As the glaciers receded over millennia, Neolithic farmers from the Near East joined Paleolithic hunter-gatherers to settle Europe.

Східна Азія та корінні американці:
Broadly East Asian & Native American < 0.1%
The peoples of East Asia and the Americas have a shared genetic history. Their common ancestors left the Near East as early as 80,000 years ago, migrating across Asia. The ancestors of Native Americans began to cross into the Americas 12,000 to 15,000 years ago.

На хромосомному етнопортреті оті менше 0,1% Східної Азії та корінних американців - то малесенький шматочок на 7-й хр. (майже посередині першої "сосиски")

Поделиться

45

Новини від 23andMe.
Після отримання дозволу від регулюючих органів знову пропонувати користувачам аналіз медично важливих рис ДНК, компанія залучила додаткові 250 млн дол, які спрямує в першу чергу на агресивну рекламну кампанію, щоб довести кількість протестованих до 10 мільонів.

Більше інформації тут: www.nature.com/news/the-rise-and … me-1.22801

Спасибо сказали: Алёна1

Поделиться

46

Подписан в ФБ на Каганова Леонида Александровича...
...и вот какая интересная тема у него:

lleo.me/dnevnik/2017/11/26_1.html
https://www.facebook.com/lleokaganov/po … 9145391532

26 ноября 2017
Коробочки 23andme приехали

http://lleo.me/dnevnik/2017/11/26_1/IMG_20171123_101535.jpg
Ну шо, я снова в Москве. По поводу коробок 23andme — первая часть нашего приключения прошла успешно, коробки я привез, избежав интереса таможни. Ну конечно не сами коробки, потому что их со всеми опоздавшими, друзьями и родственниками вышло их 91 штука (!), что превышает размер чемодана вдвое. Полдня у меня ушло только чтобы, вооружившись для понта стерильными перчатками, их перепаковать, выкинуть картон и упихать только пробирки со штрихкодом по 19 штук в одну коробку, а отдельным ящиком свалить крышки с консервантом — этот здоровенный ящик и вызывал у меня некоторые опасения, что просветят, надут сотню очень странного вида флакончиков с загадочной жидкостью, и начнутся вопросы, что за товар или пробнички или сегментированная бомба. К счастью, в дальнейшем путешествии наших пробирок эти странные на вид и громоздкие штуки уже участвовать не будут — их выкидывают, как только пробирка заполняется слюной. А ниже на фото остатки упаковок — они так и остались в солнечной Калифорнии:
http://lleo.me/dnevnik/2017/11/26_1/IMG_20171123_124959.jpg
Тем трем людям, кому по разным геопричинам я обещал именно коробку, я отдельно сохранил картон и вкладыши, соберем обратно. А все остальные нормальные — добро пожаловать плевать в Чертаново начиная с завтрашнего дня! Дом мой прямо у м.Южная, звоните +7-916-6801685, приезжайте ко мне и наплюйте, как бы парадоксально не звучало.

А мы пока начинаем искать смельчаков, которые в ближайшие месяцы летят в Штаты и могут захватить в багаж маленькую незаметную в рентгене коробочку, чтоб там кинуть в любой уличный ящик USPS. Есть такие?

Труш cool ,Харченко cool ,Матюшко cool - с. Патюти /с. Будище  Козелецький район Чернігівська обл. 
Плечистий,Галаган,Коршок -с. Киселівка /с.Ведмедівка/с.Держанівка Носівський район Чернігівська обл. 
Сидорець(I-P37) cool ,Запорожець - Ніжин/Вертіївка Чернігівська обл.
Дубік,Щерба(?) - с. Кислицьке Томашпільский район Вінницька обл.
Спасибо сказали: gennadii5408, kuks70, Алёна, borisovichi4

Поделиться