1

Тема: Лука

Лука Павло Михайлович, 1885 року народження, сел. Гришине Гришинського району Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Обхідник колії ст. Очеретине. Проживав: ст. Очеретине, будка № 18 км Авдіївського району Донецької області. Заарештований 23 червня 1931 року. Особливою нарадою при колегії ОДПУ 12 жовтня 1931 року виправданий. Справу припинено. Реабілітований у 1931 році.

Реабілітовані історією. Донецька область. Книга п’ята.

Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.
Thanks: litar Л1

Share

2

Re: Лука

ЛУКА Франц Йосифович,
1894, Ольштинський п-т (Польща). Поляк, осв. 4 кл., старший постерунковий 2 комісаріату поліції м. Рівне. Прож. м. Рівне, вул. Кукеля, 14. Заарешт. 18.09.39 р. Обвинувач. за ст. 54-13 КК УРСР. Засудж. ОН при НКВС СРСР 29.03.41 р. на 8 р. ВТТ. Реабіл. висновком прокуратури Рівненської обл. від 20.10.89 р.   (ДАРО, 986).

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

3

Re: Лука

Нащадок хотів би знайти:

Лука Іван Францевич, народився, можливо, у м. Бар (Могилівський повіт Подільської губ., зараз райцентр Вінницької обл.
Був одружений з Ганною Іванівною Закалюк 1897-1948). В них була донька Лідія Іванівна Лука (за чоловіком Левшенко), що народилась у Житомирі 30.06.1926 р.

За сімейними переказами, у 1948 р. разом з братом Миколою поїхав до Чехословаччини за договором обміну між СРСР та Чехословаччиною. І.Ф. Лука працював в м. Острава на вуглезбагачувальній фабриці.

Брат Микола повернувся до СРСР, І.Ф. Лука залишився у Чехословаччині. Одного разу він приїздив до родичів у Житомир, донька їздила до нього у Чехословаччину.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: litar Л1

Share

4 ( 13-07-2019 10:24:53 змінене kbg_dnepr )

Re: Лука

Досить активно відреагували в групі UAgenealogy у ФБ https://www.facebook.com/groups/UAGenea … p_comment.

Пояснення намірів:

Іван Францевич - то прадід. Нащадок хотів би знайти підтвердження, що він дійсно жив в Остраві. Моє припущення - що цими підтвердженнями можуть бути якісь актові записи: наприклад, він міг одружитися в Чехії вдруге, бо ж його перша жінка померла у 1948 р. В нього могли народжуватися діти, і в решті решт він мав померти - і це теж має бути зафіксованим. Тобто якщо я напишу до чеського архіву щось типу "прошу надати інформацію про наявність актових записів (одруження, народження дітей, смерть) про ІФЛ" в мене є шанси отримати змістовну відповідь? Чи для чеського архіву я повина вказати хоча б приблизно роки цих подій? якою мовою писати? Я це можу зробити тільки українською або англійською, що краще?

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: litar Л1

Share

5

Re: Лука

ЛУКА  Степан Федорович, 1879,  Бесарабія, м. Запоріжжя. 1т
www.reabit.org.ua/books/zp/

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.
Thanks: Balakyn1

Share